EEN WEEK HISTORIE ZATERDAG 11 JULI 1936 DE LEÏDSCHE CuuRANT VIERDE BLAD - PAG. 13 EGYPTISCHE PLAGEN OVER DE VEREENIGDE STATEN. HET PROBLEEM VAN DANZIG, DE VRIJE STAD. EEN COMPROMIS TUSSCHEN HITLER EN SCHUSCHNIGG. INGEWIKKELDHEDEN VAN DE INTERNATIONALE POLITIEK. Verstikking. In Amerika lijdt de bevolking onder een ondragelijke hitte, ge paard met een droogte, welke uitgestrekte gebieden in verschillende staten verandert in dorre woestijnen. Waar er nog eenig groen aan boom of struik zich heeft kunnen handhaven, komt een zwerm sprinkhanen de verwoesting voltooien. En voortdurend stijgt het kwik in de thermometer tot boven de 100 graden Fahrenheit in de schaduw. De oogst ver schroeit en het gemor van het volk stijgt ten hemel. Dat wil zeggen: het stijgt op de eerste plaats op naar den troon van den president Roosevelt. Bij alle narigheid kan anen n.l. de politiek toch niet vergeten; er is binnenkort weer een. presidentsverkie zing op til. De eene partij buit deze droogte uit als een propaganda-middel vóór, de an dere als een bestrijdingsmiddel van Roo- sevelts candidatuur. De tegenstanders ver wijten Roosevelt de wetten, welke de pro ductie zoodanig hebben beperkt, dat thans een hongersnood dreigt; de medestanders doen al hun best om de meest toeschiete lijke maatregelen voor te stellen, teneinde Roosevelt te doen zijn als de Mozes, die zijn volk uit de woestijn leiden zal naar het land dat overvloeit van melk en honing. D anzig. In Europa is het eveneens smoorheet. Niet in de natuur, maar in de verhouding tusschen de groote mogend heden. Daar is het broeiend; een schroei- hitte, waarin geen behoorlijk plantje van verstandhouding, vertrouwen of toenade ring groeien kan, maar slechts heilloos on kruid opschiet. Een van die woekerplanten in Europa's tuin is Danzig. Danzig is een Vrije Stad, maar juist omdat het een eigen souvereini- teit bezit (haar toegekend wegens haar lig ging in den Poolschen corridor) bezit het absoluut geen eigen souvereiniteit. Of, zoo als Greiser, de senaats-president het uit drukte, de Vrije Stad wil nu eindelijk wel eens een vrije stad worden, die niet voort durend op de vingers gekeken wordt door een Volkenbondscommissaris. Men herinnert zich nog wel Greiseris op treden in den Volkenbondsraad, waar hij met een echt Duitsche donder-rede, model Derde Rijk, alle Volkenbondsgedelegeerden tegen zich in het harnas joeg. Deze handel wijze was hem geïnspireerd door Berlijn, dat blijkbaar een begin wilde maken met het onttrekken van Danzig aan de voog dijschap van den Volkenbond. Dat blijkt behalve uit uitlatingen van Greiser zelf, ook uit de maatregelen, welke de nationaal- socialistische meerderheid in Danzig vlak daarop genomen heeft tegen de oppositie, welke maatregelen geheel in overeenstem ming zijn met de methoden, welke 'in Duitschland gebruikelijk zijn geworden. Dat blijkt ook uit het overleg, dat zoowel vóór als na de vergadering te Genève met de Duitsche machthebbers is gepleegd. Men heeft echter te weinig rekening ge houden met Polen, dat men niet voor het hoofd wilde stooten, maar dat van zijn kant toch niet heeft nagelaten de geschapen si tuatie ten eigen voordeele uit te buiten. Polen heeft n.l. al direct te kennen gege ven, dat als Danzig een wijziging verlangde in haar statuut, Polen daar niets op tegen had, maar dan zelf ook verschillende be zwaren naar voren zou brengen en eischen zou stellen, daarbij dankbaar gebruik ma kend van de omstandigheid, dat het door het onbekookte optreden van Greiser de sympathie van den Volkenbondsraad op zijn hand had gekregen. En dat Danzig, geruggesteund door Duitschland, niet door een staatsgreep zich zelf eenzijdig zal be- voordeelen, daarvoor zal Polen wel zorgen. Diplomatie is een moeilijk, maar interes sant spel; het moet met eenige handigheid gespeeld worden. Maar als Duitsche krui sers gaan spelevaren voor de kust in de buurt van Danzig en de Polen erop gaan zinspelen, dat zij met him troepen in en kele uren de Vrije Stad kunnen bezetten, dan ziet dit spelletje er toch vrij gevaar lek uit. Duitschland en Oostenrijk. Een andere zeer ingewikkeld politiek spel wordt op het oogenblik rondom Oostenrijk gespeeld. Daar is een Duitsch-Oosten- rijksch accoord in de maak, dat een defini tief einde moet maken aan elk Anschluss- gevaar. Hitier zou zich bereid hebben ver klaard om de onafhankelijkheid van Oos tenrijk te erkennen en een waarborg van non-interventie te verstrekken. Daartegen over zou staan, dat twee vooraanstaande Oostenrijksche nationaal-socialisten in den herfst in Schuschniggs kabinet zouden wor den opgenomen. Schuschnigg zou voorts den waarborg erlangen, dat Oostenrijksche nationaal-socialistische emigranten in Duitschland, zooals Frauenfeld en Habicht, geen functies van belang meer in het Derde Rijk zullen krijgen, waartegenover hij den terugkeer naar Oostenrijk zou toelaten van het Oostenrijksche legioen en een tamelijk vérstrekkende amnestie voor Oostenrijksche nationaal-socialisten zou afkondigen. Indien dit compromis bevestigd wordt, zou Oosten rijk derhalve uit handen van Hitier de waarborging van zijn onafhankelijkheid verkrijgen, waartoe de vroegere mogend heden van het Stresafront Duitschland ver geefs hebben gepoogd te bewegen. Met het bereiken van dit compromis is tevens het denkbeeld van een restauratie der Habsburgers voor onbepaalden tijd van de baan. Dat was Schuschnigg's troef ach ter de hand; een troef, welke hij nu blijk baar met succes tegen Hitier heeft uitge speeld en welk denkbeeld hij na gebruik gaarne voor een onafhankelijkheidsgaran tie heeft laten varen, omdat een dergelijk herstel van de monarchie toch tot moeilijk heden met de Kleine Entente aanleiding zou hebben gegeven. Het compromis met Hitler is eenerzij ds een succes voor von Papen, maar ander zijds is de ltaliaansche diplomatie daar ook niet vreemd aan. Het schijnt, dat er tusschen Berlijn, Weenen en Rome zekere draden loopen, en dat erkenning van de onafhankelijkheid van Oostenrijk door Hitier de hooge prijs is voor de vriendschap van Italië. Men herin nert zich nog Hitiers befaamde, maar mis lukte bezoek aan Mussolini, die vóór alles erkenning van Oostenrijks onafhankelijk heid eischte. Den laatsten tijd vooral was een zekere ontspanning tusschen Berlijn en Rome zeer duidelijk waarneembaar, die zich in het bizonder kenmerkte door de harte lijke ontvangst van de echtgenoote van graaf Ciano te Berlijn en de pas gesloten Italiaansch-Duitsche conventie betreffende de burgerlijke luchtvaart. De indruk dringt zich op, dat Berlijn er met het compromis met Weenen naar streeft, elke verdere poli tieke wrijving met Rome voorloopig op te heffen, naar men in sommige kringen in Oostenrijk meent om zich te verzekeren van de neutraliteit van Italië in geval van een Fransch-Duitsch conflict. Opmerkelijk is, dat in de Fransche pers, o.a. in de „Temps", ongerustheid tot uiting komt over de toenadering tusschen Berlijn en Rome eenerzijds en Berlijn en Weenen anderzijds. Vrees voor het lot van Frankrijks politieken invloed, die den laatsten tijd reeds klappen van belang heeft gehad. Frankrijk zal zich weer moeten wenden tot Engeland, welk land de laatste weken toch al zeer teleurgesteld is in zijn coquet- teeren met Berlijn, nu Hitier nog maar steeds zijn antwoord op de Britsche vragen lijst blijft uitstellen. Maar als Frankrijk toenadering tot Enge land wil bewerken, zal het o.a. in de kwes tie van de Volkenbondshervorming één lijn moeten trekken met Engeland. En zoo ziet men, dat ieder probleem on verbrekelijk zit vastgeknoopt aan het an dere. Dat maakt de internationale situatie zoo buitengewoon ingewikkeld en verward. Hoe verward de situatie is, blijkt o.a. ook uit het verloop der besprekingen te Mon- treux, waar de Dardanellen-puzzle wordt uitgeknobeld. Wij willen, hangende de be sprekingen, onze lezers niet te veel ver moeien met het onoverzichtelijke relaas van de onderhandelingen. De knoop zal wel op de een of andere manier worden doorge hakt en dan zullen wij het resultaat be zien. Op het oogenblik wacht men af, wat er uit de ingewikkeldheden der internationale politiek te voorschijn zal komen en intus- schen wapent men zich in onrustbarend tempo. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Ie klas: HDVS—VOC; HCC I-WV; VRARood en Wit; HaairlemHCC II. Overgangsklasse: Excelsior—HCC ni; ACC—PW; RCH—HBS; SCCC—Quick (N.) 2e klas A: Hercules—UVV; RW 2—VRA 2; VVV 2Haarlem 2; KampongACC 2; B: VOC 2—VUC; HCC 4—Excelsior 2; HBS 2—HDVS 2; Ajax (L.)—VCC; C: PW 2TCC 2; Quick (N.) 2Nijmegen; UD—TCC 1; Arnhem—HTCC. ZEILEN DE KAAGWEEK 1936. Het aantal deelnemers steeds grooter. Het is merkwaardig hoe de belangstel ling van de zeilers in Nederland voor het jaarlij ksche Kaagfeest n?g steeds groeien de is. Telkenjare komen er meer inschrij vingen, telkenj are moet het aantal wed strijdklassen worden uitgebreid, telkenjare groeit ook het lijstje der groepswedstrijden. Terwijl de eerste dag der Kaagweek, de dag der nationale en onderlinge motorboot- en zeilwedstrijden steeds nagenoeg het zelfde programma biedt, dat tijdig kan af gewerkt zijn, zijn de overige zeildagen overbelast en waar uitbreiding naar den namiddag of avond niet alleen niet erg wenschelijk, doch ook niet wel mogelijk is, zoekt, het Kaagbestuur ieder jaar een op lossing door het programma vroeger te doen aanvangen. Zoo is men dit jaar genoodzaakt gewor den de teamwedstrijden reeds des morgens te kwart voor negen te doen aanvangen, zoodat het behalve des Zaterdags, wan neer er niet voor deze wedstrijden gezeild wordt telkens vroeg dag voor de zei lers is. Wanneer we het rijkbeladen programma nader bezien, constateeren we, 'dat voor de teamwedstrijden 'n verheugende deelname bestaat, hetgeen trouwens niet te verwon deren is als men weet, dat door niet min der dan 24 vereenigingen aan deze Kaag- week 1936 wordt „medegewerkt". Er zijn teamwedstrijden voor de Olym- piajollenklasse, waaraan deelnemen Loos- drecht, de Zaanlandsche en De Kaag, voor de 12 M2 klasse, waartoe behalve deze drie vereenigingen nog hebben ingeschreven „de Vrijbuiters" en de Rotterdamsche Zeil- vereeniging, groepswedstrijden voorts voor de 12 Voetsjollenklasse met als deelnemen de vereenigingen: de R'damsche Zeilver., Loosdrecht, de Zaanlandsche Zeilver. de Haarlemsche Jachtclub en de Kaag. Ten slotte is daar nog de traditioneele Holland- Friesland Regenboogwedstrijd. Vroeger was het gebruikelijk alle Kaag- deelnemerS in het voorprogramma te be spreken, doch hun aantal is de laatste jaren zoo toegenomen, dat dit niet meer mogelijk werd. Daarna noemde we alleen de deel nemers aan de groepswedstrijden, doch dit zijn er thans ook reeds 36.... zoodat we ons willen bepalen tot vermelding van de deelnemers aan den HollandFriesland teamwedstrijd, welke nog immer als de belangrijkste in dit genre mag beschouwd worden. Voor Friesland komen uit de zeilers: K. Vrolijk Azn. (Dolfijn), D. Oppenhuizen (Windekind), M. Hendriks (Henny), Joh. Zwart (Waterzonnetje) en ir. G. J. A. Nie- veen (Wary), behalve de laatste dus allen reeds overbekend op de Hollandsche wate ren. Voor Holland nemen aan dezen wedstrijd deel: I. J. C. Klingen (Vennemeer), L. Loop- uyt (Breehorn), H. F. Zuiderbaan (de Swan), W. Z. v. d. Mey (de Leede III) en J. C. v. d. Velde (Duke). Het belooft ongetwijfeld weer een in teressante strijd tusschen de oude rivalen van Friesland en Holland te worden, naar den uitslag waarvan velen met belangstel ling zullen uitzien. Wat de persoonlijke wedstrijden betreft, moeten we ons in onze voorbeschouwingen ten zeerste beperken. Op de Kaagweek 1936 immers zijn niet minder dan 19 wedstrijdklassen met 211 deelnemers (sters) vertegenwoordigd, als volgt verdeeld: Dames 12 Voetjollenkl. A 5 inschrijvingen 45 M2 Kruiserklasse 6 inschrijvingen Vrijbuiterklasse 6 D. klasse 3 Drakenklasse 7 Regenboogklasse B' 12 16 M2 klasse 12 Pampusklasse A 14 Pampus klasse B 7 Dames 12 Voetsjollenkl A 5 Dames 12 Voetsjollenkl. B 4 Internationale Starklasse 8 Olympiajollenklasse 13 12 M2 klasse A 17 12 M2 klasse B 18 BM klasse 9 Regenboogklasse A 16 12 Voetsjollenklasse A 16 12 Voetsjollenklasse B 19 12 Voetsjollenklasse C 19 Uit deze cijfers blijkt wel overduidelijk hoe gezocht de Kaagweek is en hoe de Ka- gerplassen ieder jaar opnieuw het groot ste zeilersfeest beleven, dat in Nederland gehouden wordt. Geen wonder, dat bestuur en wedstrijd comité deze dagen de handen vol hebben en dat zij hoe groot het zeilersgenot ook moge zijn toch zich verheugen, indien de Kaagweek een vlot en goed einde heeft. Dat dit in alle opzichten zoo moge zijn. MOTORSPORT DE T.T.-RACES TE ASSEN. Keuring der machines. Gisteren werd voor het laatst getraind waarbij wederom groote snelheden werden bereikt. De feiten wijzen nu toch wel uit, dat het circuit van Orente het snelste van Europa is geworden, dank zij de verbete ringen, die dit jaar aan het wegdek zijn aangebracht. Tot nu toe gold Ulster als zoodanig, het ronderecord stond daar op 153 K.M. Maar sedert Ley Donderdag j.l. een ronde met een gemiddelde uursnelheid van 155 K.M. reed en de motoren dus op de rechte ein den zeker 200 K.M. draaiden is het buiten land definitief overtroffen. Blijft slechts over de vraag, hoe de prestaties heden op den dag der races zelf zullen zijn. Of men nog boven de 155 K.M. -zal komen en vooral of de 160 K.M. bereikt zal kunnen worden, hangt voor een belangrijk deel af van de weersomstandigheden .Weinig of geen wind, LAWNTENNI5 De int. kampioenschappen te Noordwijk. Timmer wint in drie sets van Stalios. Knottenbelt verliest van Kho-Sin-Kie Gisterochtend vroeg goot het weer en het zag er uit of het niet zoo gauw zou op houden. En het programma voor gisteren was nog wel zoo omvangrijk, omdat de re gen Donderdag oorzaak was geweest, dat het programma toen bij lange na niet was afgewerkt. Gelukkig klaarde het om 10 uur wat op en kon tegen half elf met het spel een aanvang worden gemaakt. Het Amerikaansche echtpaar van Rijn had weinig moeite om van het echtpaar Wetselaar te winnen. De heer en mevrouw Marinkelle maak ten het de Fransch-Duitsche combinatie, mevrouw Schneider-Reitz en Jamain, iets moeilijker, maar het zag er toch geen oogenblik naar uit, dat de Hollandsche combinatie eenige kans op een overwinning had. Dit kan ook gelden voor de derde mixed- double, die gisterochtend gespeeld werd en waarin Allison en Miss Babcock den Ame rikaan Breese en de Belgische mejuffrouw de Borman met 64, 7—5 sloegen. Ook speelden in het damesdulbbelspèl mejuffrouw Horn (Duitschland) en mejuf frouw Belzer tegen mejuffrouw A. Kerck- hoff en mevrouw Vleugels Schutter. De Duitsche speelster en partner wonnen met 64, 64, mejuffrouw Belzer trad in de plaats van mej. Jedrzejowska, de Poolsche kampioene, die wel de uitnoodiging om hier te komen spelen heeft aangenomen, maar niet verschenen is. De uitslagen luiden: Gemengd dubbelspel eerste ronde: de heer en mevrouw van Rijn slaan den heer en mevrouw Wetselaar 61, 60; mevrouw Schneider-Peitz en Jamain slaan den heer en mevr. Marinkelle 64, 60; Allison en mej. Babcock slaan mej. E. Borman en Breese 64, 75. Damesdubbel tweede ronde: mej. Horn en mej. Belzer slaan mej. A. Kerckhoff en mevr. N. Vleuegls-Schutter 64. 64; me vrouw Mathieu en mej. Rollin Couquerque slaan mej. Mechel en mevr, Marinkelle 6—1, 6—1. Gistermiddag was het weer prachtig, mis schien iets te veel wind. Er was dan ook veel pubiek naar de banen van het NoOrd- wijksche Casino gekomen. Kho-Sin-Kie, de Stepharii en van Rijn hebben alle drie door het winnen van hun enkelspel een plaats in den halven eindstrijd gekregen. Timmer won gisteren van Stalios (Griekenland). Hij is echter bij de drie anderen vergeleken een ronde achter en zal eerst nog tegen Ja main moeten spelen. Als Timmer dezen wedstrijd wint, zal hij in den halven eind strijd tegen Kho-Sin-Kie uitkomen. De Ita liaan, de Stephani, zal tegen van Rijn in den halven eindstrijd spelen. De Amerikaan won van Journu. De dames zijn in het enkelspel verder dan de heeren gekomen. Mevr. Mathieu was door haar overwinning van Donderdag op mevr. van Rijn al in de kwart eindstrijd geplaatst. Gisteren won de Fransohe speel ster van mevr. SchneiderPeitz en plaatste zich hierdoor in den halven eind strijd. Mej. Couquerque en mej. Horn zul len nog in den kwart eindstrijd moeten spe len (mej. Horn won van mevr. Gornonit- cheno) en de winnares van deze partij komt dan tegen mevr. Mathieu. De Chineesche Davisbekerspeler, tevens kampioen van Ned.-Indië, won gemakkelijk van Knottenbelt. Deze partij moest eergis teren door den regen gestaakt worden, toen het 43 voor Knottenbelt stond. De Neder lander heeft in de eerste set nog een game gescoord, maar daarna heeft Kho-Sin-Kie kans gezien elf games achtereen te scoren. De tweede set was zelfs een loveset. De Nederlander met den Chineeschen naam heeft prachtig gespeeld en Knottenbelt van den eenen hoek naar den anderen gejaagd. Timmer heeft een zeer goede partij tegen Stalios gespeeld, die hij met 62, 62, 61 geslagen heeft en evenals Kho-Sin-Kie elf games achtereenvolgens gewonnen. Het is jammer, dat Timmeris gezondheid nog altijd niet heelemaal in orde is. Hij ver klaarde na afloop zeer vermoeid te zijn en voelde zich niet in staat nog tegen Jamaih te spelen. Stephani heeft Hughes in straight sets geslagen (6—4, 6—4, 6—4). De Italiaan en de Nederlander hebben beide een goeden wedstrijd achter den rug en de uitslag zoo als deze in cijfers is uitgedrukt geeft ook een juisten kijk op het verloop van deze match. Als het 43 in de eerste set staat, brengt Hughes den stand op 44. Stephani wint dan de volgende game op zijn ser vice en benut in de volgende game zijn twee winning-strokes, waardoor hij de set wint. Uw beste tochtgenoot is Purol. Deze verzacht en geneest zonnebrand, doorzitten, schrijnen en stukloopen van huid en voeten. Tube 45 ct. Doos 60-30 ct. Bij Apoth. en Drog. 4516 In de volgende set heeft Hughan met 42 voorgestaan en in de derde zelfs met 41, maar op dergelijke kritieke oogenblikken toonde Stephani zich steeds de meerdere. Mevr. Mathieu heeft lang moeten vech ten om het van mevr. Schneider-Peitz te winnen. Beide speelsters stonden bijna voortdurend achter in het veld en gaven elkaar (althans gistermiddag) weinig in scherpte en lengte van slagen toe. Na de tweede set is het spel even onderbroken, omdat de Duitsche speelster over vermoeid heid klaagde. Mevr. Mathieu daarentegen ging toen een balletje slaan met mevrouw Goronitchenko. Een tweede langdurige base-line-duel was de partij tusschen mej. Horn en mevr. Goronitchenko. De Duitsche speelster won de eerste en de derde (beslissende) set. Wat de overige partijen betreft, mogen wij volstaan met naar de uitslagen te verwijzen. De uitslagen van de gistermiddag ge speelde wedstrijden zijn: Heeren-enkelspel kwart eindstrijd: Kho- Sin-Kie sl. Knottenbelt 75 60 64; De Stephani (Italië) sl. Hughan 64 64 6 4; Van Rijn (Amerika) sl. Journu (Fr.) 6—4 6—1 6—4. Heeren-enkelspel tweede ronde: Timmer sl. Stalios (Griekenland) 62 62 61. Dames-enkelspel halve eindstrijd: mevr. Mathieu sl. mevr. Schneider-Peitz (Dl.) 4—6 6—2 6—4. Dames-enkelspel tweede ronde: mej. Horn (Dl.) sl. mevr. Boronichenko 63 4—6 6—3. Heeren-dubbelspel kwart eindstrijd: Van Rijn en Allison (Ver. St.) sl. Karsten en Teschmacher 62 63 61; Marinkelle en Jamain (Fr.) sl. Kho-Sin-Kie en Knotten belt 6—1 3 5—7 2—6 6—2; Stratford en Timmer w.o. Stephani en Gabrovitch (te ruggetrokken) Lesueur en Journu (Fr.) sl. v. Swol en Hughan 36 75 61 46 6—4. In den halven eindstrijd heerendubbel spel komen tegen elkaar: de Amerikanen van Rijn en Allison tegen de Franschen Lesueur en Journu. Voorts Jamain (Fr.) en Marinkelle tegen Stratford (Ver. St.) en Timmer. Gemengd dubbelspel tweede ronde. Mej. Rollin Couquerque en Stratford (Ver. St.) sl. mevr. Vleugels en Schate en de Braauw 61 64; mej. Babcock en Allison (Ver. St.) sl. mevr. Jonquiere en van Zuylen 61 62; mej. Terwindt en Kho-Sin-Kie sl. mej. Meckel en van der Graaff 63 62; mevr. Mathieu en Lesseur sl. mej. Kerckhoff en Hughan 62 86; mevr, Goronitchenko en Journu sl. mej. Shaw en Pasteur 60 61; mevr. Schneider-Peitz en Jamain sl. mevr, van Alphen en van Swol 75 97; re heer en mevr. van Rijn sl. mej. Belzer en Knot tenbelt 61 64. In den kwart en eindstrijd komen mevr. Mathieu en Lesueur tegen mej. Terwindt en Kho-Sin-Kie. Mej. Horn en Karsten te gen het eohtpaar van Rijn. Mej. Couquer que en Stratford tegen mevr. Goronitchen ko en Journu. Mevr. Schneider-Peitz en Jamain tegen mej. Babcock en Allison. Dames dubbelspel eindstrijd: mej. Bab cock en mevr. van Rijn (Ved. St.) sl. mevr. Wetselaar en mej. Shaw (Eng.) 61 61. In den kwart eindstrijd moet nog gespeeld worden: mej. Goronitchenko en mevr. Schneider-Peitz tegen mevr. Jonquiere en mej. Terwindt. De winnende partij komt dan in den hal ven eindstrijd uit tegen mevr. Mathieu en mej. Couquerque. Mej. Bagcock en mevr. van Rijn speeln in den hal ven eindstrijd tegen mej. Horn en mej. Belzer. OM DE DAVIS CUP. Gisteren werd te Agram een aanvang gemaakt met den Davisbekerwedstrijd DuitschlandJoegoslavië. In de eerste par tij sloeg Gottfried von Cramm den Joego slaaf Pallada met 64, 62, 68, 62. De finale van de Europeesche zóne van het Davis-bekertournooi heeft het geheele land, en Agram in het bijzonder, in een ten- nis-roes gebracht. Het aantal menschen, dat naar de hoofdstad was gereisd om den match bij te wonen, wordt op 30.000 ge schat en daar het aantal plaatsen slechts 8.000 bedraagt, kan men begrijpen, dat er nogal ontstemming was. Doch bij de 8000 gelukkigen, die de tribunes van de Aca demische sportclub op den Salata-berg be volkten, steeg de stemming bij de minuut en toen Pallada en von Cramm, zij het ook een kwartier te laat, op de baan versche nen, hadden zij donderende ovaties en lang durige toejuichingen in ontvangst te nemen. De tweede strijd in het enkelspel ging tus schen Punec en Henkei en ook hier boekten de Duitschers een regelmatige overwinning. Henkei won de laatste twee sets gemak kelijk met 61 62. Toen hij in de derde zet op 41 stond, haalde Punec op tot 44, doch de twee laatste games waren weer voor den Duitscher. Duitschland leidt nu met 20. droog weer, dat zijn eerste vereischten. Gisteravond was het weer goed en de ba- romter stijgende, dus het belooft alle goeds voor heden. Het behoeft in dit verband geen ver wondering te wekken, dat de belangstelling bijzonder groot is. Assen was gisteravond al overvol en men verwacht, dat een record aantal toeschouwers de races zullen volgen. Na de training vond in de middaguren j de keuring der machines plaats. In verband met verschillende bepalingen in de regle menten zullen in de 250 c.c.-klasse niet starten: Ivan Goor (Benelli), Kluge (D. K.W.). In de 350 c.c.-klasse Meyer (Velocette), Courtney (Velocette), Baegemholm (Husq- varna) en in de 5vG c.c.m.-klasse: Mansfeld (DJC.W.). De andere renners zullen dus hedenoch tend aan den start verschijnen voor de 250 en de 350 c.c.m.-klasse, In de middaguren komen de zware motoren (500 c.c.m.) sa- de beurt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13