UIT DE OMGEVING ZATERDAG 11 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. TERUGBLIK. Nu de komende maanden weer geheel zullen staan in het teeken van de jeugd, mogen we hier nog wel even terug komen op twee groote gebeurtenissen voor de ouderen: de boottocht voor ouden van da gen en het Ziekentriduum. Dat we ook het eerste vermelden, komt, omdat, hoe ver schillend in bedoeling en gevolgen, deze beide gebeurtenissen beiden werden moge lijk gemaakt door liefde en offerzin van anderen. Eén dag genieten, volop genieten van een vreugdige stemming, middelpunt zijn van veler aandacht, goedgedaan worden, hoe heerlijk is zooiets voor onze ouden van da gen, die, in tegenstelling met onze op groeiende jeugd, zooveel minder genoten in hun tijd en aan zooveel meer moeilijkhe den het hoofd moesten bieden. Een golf van medeleven en hartelijkheid, waarvan ieder zijn deel kreeg en waarop weer maanden geteerd wordt. En voor de gene, die zich inspanning getroosten of goede gaven schonken, een dag uit duizen den, een steentje op den weg naar den he mel: „Wat gij aan de minsten der Mijnen gedaan hebt, hebt ge aan Mij gedaan". Als bovenstaande waar is voor het schen ken van één dag wereldse he vreugde, hoe veel te meer waar zal het dan zijn voor de dagen van het ziekentriduum, waarvan de vreugden zooveel dieper zijn en de waar de alle begrip te boven gaat. Op zulke dagen wordt er gebeden, kan er gebeden worden, ook door hen, die pijn lijden, door hen, die veel levensvreugde moeten missen. Tijdens het ziekentriduum worden de smarten minder, wordt het eigen leed kleiner in het heerlijke besef, zich één te weten met Jezus, die alle smarten ge dragen heeft, met Maria, door Wier hart een zwaard ging bij het zien van het lijden van Haar Zoon. Lijden voor anderen en leven voor anderen, drie volle dagen met uitschakeling van andere plichten, moet daarop geen zegen rusten? De blijde gezichten van allen, zonder uit zondering, moeten aan God wel zeer aange naam geweest zijn. Zoolang er nog zulk een golf van naas tenliefde door de menschen gaan kan, be hoeven we nog niet te wanhopen aan het heil der wereld en zal het woord van on zen Bisschop zeker bewaarheid worden: „In Christus zullen we overwinnen". OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Degenen, die mee willen doen aan den uitgaansdag dezen zomer, worden verzocht, zioh persoonlijk aan te melden a.s. Dinsdag 14 Juli tusschen half drie en half vier bij mevr. J. Manders. Besproken zal worden waarheen en wanneer dit plaats zal heb ben. Ieder, die gaarne aan dezen zomerschen uitgaansdag mee wil doen, wordt dringend verzocht, a.s. Dinsdag tegenwoordig te zijn. Voor het a.s. winterseizoen is het pro gramma in voorbereiding. In de le rubriek na de vacantie zal naar alle waarschijn lijkheid dit volledig bekend gemaakt wor den. Zijn er leden, die gaarne dezen winter een cursus willen volgen over o.s. onderwerpen, laten zij zich dan nu reeds bij mevrouw Manders aanmelden: lo. Cursus verpleging in 't huisgezin. 2o. Cursus kinderverzorging. 3o. Cursus le hulp bij ongelukken. De eerstvolgende rubriek verschijnt den 29sten Augustus. MISSIE NAAI-VEREENIGING „ST FRANCISCUS XAVERIUS" Op de a.s. groote missie-tentoonstelling van 18 tot 25 October in de groote Stads gehoorzaal komt de missie-naai-vereeniging „St. Franciscus Xaverius" ook haar jaar- lijksohe arbeid laten zien. Wie wil nu eens meehelpen om voor deze bijzondere gelegenheid den stand zoo groot en uitgebreid mogelijk te doen zijn? U kunt b.v. jurkjes en broekjes naaien voor de kleine Inlandsche bevolking. Immers zij moeten een kleedje aan heb ben als zij in de kerk naar O. L. Heer toe gaan. Maakt zoo'n klein lief zwartje eens gelukkig, 't is een gemakkelijk werkje. De kleertjes liggen geknipt klaar. Ook op het gebied van handwerken is nog veel te doen, palla's, kraagjes enz. Voor de hand werksters een mooie gele genheid zich nuttig te maken voor de Mis sie. Tot slot nog een vriendelijk verzoek. Zooals u weet is aan de tentoonstelling een loterij verbonden. Mag de missie-naai-ver eeniging, evenals vorige jaren, weer op uw welwillendheid rekenen wat betreft het beschikbaar stellen van enkele prijzen prijzen kunt u zich in verbinding stellen hiervoor. Voor missiewerk zoowel als voor met onderstaand.e adressen: A. Speet Cou turier, Breestraat 11, telef. 329; B. v. Gerle- Spierenburg, Zoeterw. Singel 90, telef. 2435. IMTERPAROCHIEELE EEN AANSPORING DER BISSCHOPPEN. Naar aanleiding van het eerste lustrum van „De jonge werkman" heeft het Ned er- la ndsche Episcopaat een uitvoerig schrijven gericht aan den algemeen voorzitter van genoemde organisatie. Enkele passages zijn van groot belang voor onze Gezellen-Ver- eeniging, weshalve wij deze hier laten vol gen. „Heel de organisatie en de methode zijn ingesteld op de verchristelijking van het arbeidersmidden, waarin de jonge arbeiders leven, wonen, werken, zich ontspannen. De organisatie staat daarom open voor alle katholieke jonge arbeiders, en de methode van kernvorming in de massa wil geleide lijk de verchristelijking van het milieu tot stand brengen. „De St. Joseph-Gezellenvereeniging or ganiseert de jonge arbeiders in het Bisdom Haarlem en beoogt hetzelfde doel: de gods- dienstig-zedelijke, de maatschappelijke en cultureele vorming van haar leden te be hartigen. „Wat van „De jonge werkman" Is ge zegd, geldt dus eveneens voor „de Joseph- Gezellen". „Daar het doel van beide organisaties overeenstemt, heeft het Onze volledige in stemming, dat de beide hoofdbesturen over leg plegen om te zien, op welke wijze er met behoud van eigen werkwijze een gere geld verband tusschen beide organisaties kan tot stand komen en Wij wenschen van harte, dat het Congres van Nijmegen de broederband tusschen St. Joseph-Gezellen en Jonge werkman zal bekrachtigen. „Wij zegenen deze apostolaatsactie en wil len haar ondersteunen door alle nog niet aangesloten jonge arbeiders krachtig aan te sporen lid te worden van de Jonge Werk man en in het Bisdom Haarlem van de „St. Jos. Gezellen-Vereeniging". MEDEDEELINGEN. De familieraad, de vergadering van alle bestuursleden gezamelijk, was j.l. Woens dag goed bezocht. De viering van het gou den Stichtingsfeest vorderde een ruime be spreking. De plannen werden in groote lijn aanvaard. Het was een zeer nuttige bijeen komst. De ontwikkelingsclub heeft een her nieuwd bestuur, waarin de functies zijn verdeeld a.v.: A. Remundt, club-voorzitter; G. Bot, penningmeester; K. Zijlstra, secre taris en P. Reizevoort, lid. De Liedertafel kreeg twee nieuwe be stuurleden, ni. F. Smits als secretaris en A. Gijbeis als penningmeester. De bibliotheek sluit deze maand. Wie nog boeken in bezit heeft wordt dringend ver zocht deze zoo spoedig mogelijk terug te bezorgen. AFDEELING GEHUWDEN. De maandvergadering voor de afdeeling Gehuwden wordt gehouden a.s. Dinsdag avond te 8.30 uur in de bovenzaal. Na de vergadering is er gelegenheid voor ont spanning in de groote zaal. JAARVERGADERING DER PROPAGANDACLUB. Woensdag 1 Juli kwamen de leden van „Dr. Nolens" bijeen voor de jaarvergade ring. Na de gewone punten der agenda bracht de secretaris het jaarverslag uit. Met goed succes werd gewerkt aan den verkoop der Jaarboekjes, het innen van het Lie- baard-kwartje en het assisteeren bij de uitvoeringen. Daar de club geen „Geld-Abteilung" heeft was er geen financieel verslag en werden de toekomst-plannen besproken. Met taaie energie wordt een en ander aan gepakt en (wat nog beter is) uitgewerkt. Het bestuur werd vernieuwd en bestaat nu uit Th. v Dijk, P. Reizevoort en G. Bot. Propagandaisten, ge kent uw werk. Steeds voorwaarts! HET SLOT DER BILJARTCOMPETITIE. Vrijdag 3 Juli kwamen in de bovenzaal van het Gezellenhuis bijeen de afgevaar digden der deelnemende biljartclubs uit ons district. De districts-Senior opende met gebed, heette de afgevaardigden welkom en gaf het woord aan den competitieleider, den heer C. Homan uit Sassenheim. Hieruit bleek dat R.A.Veen kampioen is geworden in de eerste afdeeling en Lisse I in de tweede afdeeling. Den persoonlijken prijs voor de hoogste serie won de heer Th. v. Beek te R.A.Veen. Vergezeld van een gelukwensch werden de prijzen uitgereikt. Hierna ontspon zich een fiksche gedach- tenwisseling over het verloop der compe titie, het organiseeren van spelregel-avon den en nog meer zaken. De voorzitter-penningmeester liet de fi- nancieele resultaten hooren en zoowaar met een gunstig saldo. Hem werd décharge verleend. Na ampele rondvraag sloot de Senior met ons vereenigingsgebed. Eindstand der Biljartcompetitie uitgeschreven door het District Leiden. Eerste vijftal: gesp. gew. verl. pnt. R.A.Veen (kampioen) 12 11 1 22 Voorschoten 12 8 4 16 Lisse 10 6 4 12 Zoeterwoude 12 5 7 10 Boskoop 10 4 6 8 Leiden 12 3 9 6 Sassenheim 12 3 9 6 Hoogste serie Theo van Beek Roelof- arendsveen 47. Tweede vijftal: Lisse (kampioen) 8 7 7 14 R.A.Veen 8 7 1 14 Leiden 8 4 4 8 Voorschoten 8 1 7 2 Sassenheim 8 1 7 2 Hoogste serie A. van Beek 26. Beslissingen: Lisse (kampioen) 1 1 0 2 R.A.Veen 1 0 1 0 Voorschoten 1 1 0 2 Sassenheim. 1 0 1 0 B.V.L. LEIDERS BOLLENSTREEK Donderdagavond kwamen bijeen in „Het Bruine Paard" te Sa s s e n h e i m de plaatselijke leiders van de B.V.L. afdeelin- gen uit de bollenstreek. Aanwezig waren de heeren Pijnenburg, Goudriaan, Sloot weg, van Roode, van Woerden, Driessen en Walraven, resp. plaatselijke leiders van Noordwijkerhout, Noordwijk, Valkenburg, Hillegom, Lisse, Sassenheim en Warmond. De heer Goudriaan had reeds eerder het initiatief genomen aldus bijeen te komen voor het zilveren huweiijKsieest van den Commandant van het Gewest, doch wegens tijdgebrek kon dit niet gebeuren. Alsnog wilden echter de heeren Goudriaan, Pij nenburg en van Roode nader contact zoe ken, en aldus geschiedde in het vrjj cen traal gelegen Sassenheim. Van de negen aangeschreven leiders wa ren er, ondanks slecht weer, zeven pre sent. De heer van Woerden preludieerde „hoe gemakkelijkehet ledental zoo on geveer te verdubbelen". Ingeleid door den heer Pijnenburg kwam ter sprake hoe groot de kring diende te worden, om prac- tisch te kunnen blijven. Algemeen oordeel was: niet te groot, alleen de bollenstreek. Men zou propagnda voeren voor en door elkander. Men zou van tijd tot tijd samen komen om nieuwe ideeën over te nemen, enz. Allerlei onderwerpen werden kris kras dooreen besproken, waaruit tenslotte de meest gewichtige werden uitgepikt en nader ontleed. De heer Driessen bracht naar voren het idee van zijn pk commissie, om den pl. leider een permanente propaganda-com- missie, samengesteld uit ijverige leden, tot hulp en steun en contact te doen zijn, van welke gedachte de aanwezigen gaarna nota namen. Nog leerden we hoe in Lisse een schot zeker een punt hooger was, wanneer de schutter eerst even diep ademde. Noord wijkerhout daarentegen schoot puik met de K.S.O.-patronen in den houder te ge bruiken. In Valkenburg diende elke schut ter zich even te realiseeren: hoe heb ik gericht? En schoot daarna al weer beter! Tientallen minder belangrijke dingen werden besproken, waarna een tweetal voornamere: kring-avond en kring-wed- wedstrijd. De bedoeling is nu: ieder jaar een kring- avond, telkens op een andere plaats, waar voor gezamenlijke propaganda. Toch is er één bezwaar „money" (dit gold bij meer onderwerpen). Wat betreft het punt kringwedstrijd werd eindelijk ontdekt, dat de heer van Woerden een excellent voorzitter zou zijn in een commissie, die de zaak verder zal regelen, de heer van Roode een uitnemend lid en de heer Driessen een penvaardige secretaris. De hoofdprijs zou zijn een zeer mooie wisselbeker. Al met al waren de heeren een drietal uren bijeen geweest in een zeer prettige stemming en werd af scheid genomen onder een hartelijk „tot weerziens". O. L. VROUW VAN DEN BERG CARMEL. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 12 Juli. Zesde Zondag na Pink steren. Mis: Dominus. 2e v. d. H. Joannes Gualbertus, Belijder; 3e (in geconsacreer de kerken) v. h. kerkwijdingsoctaaf; 4e (in niet-geconsacreerde kerken 3e) v. d. H.H. Nabor en Felix, Martelaren. Credo. Pre fatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Bij ons heilig Doopsel is in ons gestor ven de oude, zondige mensch, d.w.z. de toe stand van zonde in ons hield op, wij ont vingen een nieuw leven, n.l. het leven van de heiligmakende genade, wij werden kin deren van God. De gevolgtrekking is: Dan ook als „kinderen van God" leven, leven tus, onze Heer. (Epistel). „Leven voor God" voor God, in gemeenschap met Jezus Chris- is: Met al onze vermogens en krachten Zijn heilige geboden onderhouden. Dat kost moeite, dikwijls zware offers. Want wel ontvingen wij bij ons heilig Doop sel de heiligmakende genade terug, maar niet de voorrechten van de eerste geluks staat; onze wil blijft ten kwade geneigd. Doch de heer is onze kracht en onze toe vlucht. Daarom roepen wij tot Hem om liefde in onze harten en om volharding in den dienst van God. Hij moge ons hel pen tegen onze vijanden. (Introitus; Gra duale; Alleluja-vers). Evenals aan de menigte, die Hem te voet volgde, geeft Jezus ook ons, die Hem zoo graag willen volgen in Zijn levenswijze, in Zijn kinderlijke gehoorzaamheid aan de wil van Zijn en onze Vader, een voedsel, n.l. Zijn eigen Vleesch en Bloed in het Al lerheiligst Sacrament des Altaars (Evan gelie). Dat maakt ons krachtig en sterk om voortdurend voort te gaan op de we gen des Heeren, d.w.z. om steeds Zijn ge boden te onderhouden (Offertorium; Post- communio). Het Allerheiligst Sacrament als ons Offer en onze Spijs zal ons met Chris tus vereenigen voor altijd in den hemel, om daar een eeuwig danklied te zingen voor den Heer (Communio). MAANDAG 13 Juli. In geconsacreerde de kerken: Octaaf van Kerwijding. Mis: Terribilis. (Zie het Gemeenschappelijke van Kerkwijding). 2e gebed v. d. H. Anacletus, Paus en Martelaar. Credo. Kleur: Wit. In niet-geconsacreerde kerkeift Mis v. d. H. Anacletus, Paus en Martelaar; Sacerdo- tes. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Rood. DINSDAG 14 Juli. Mis v. d. H. Marcelli- nus, Belijder: Os Justi. (Zie in het feest eigen v. h. Bisdom). 2e gebed v. d. H. Bo- naventura, Belijder en Kerkleeraor. Credo. Kleur: Wit. De H. Marcellinus was werkzaam als verkondiger van het heilig Geloof in de streken van ons land, vooral in Overijsel. Hij is dan ook de Apostel van Overijsel. Te Oldenzaal gestorven en hij te Deventer be graven. WOENSDAG 15 Juli. Mis v. d. H. Hen- ricus, Keizer: Os Justi. 2e gebed A Cunc tis; 3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. In 972 geboren was de heilige Henricus van zijn jeugd af gesteld onder de leiding v. d. H. Wolfgang, bisschop van Regens burg. In het jaar 995 stierf de vader van de heilige, die nu als opvolger van zijn va der Hertog van Beieren werd. Na den dood van keizer Otto III in 1002 werd Henricus tot keizer van Duitschland gekozen. Zijn rechtvaardigheid, zachtmoedigheid en godsvrucht blonken uit in de wijsheid van zijn bestuur. De keizer, bijgenaamd „de godvruchtige" beijverde zich om de eer van God en de uitbreiding van de H. Kerk te verzekeren, de vrede in zijn staten te be vestigen en de volkeren, aan zijn bestuur onderworpen, gelukkig te maken. Henricus overleed in 1024. DONDERDAG 16 Juli. Gedachtenis van O. L. Vr. v. d. Berg Carmel. Mis: Gaudea- mus. Credo. Prefatie van Maria (invul len: En U om de gedachtenis). Kleur: Wit. Deze feestdag is ingesteld tot een ge denkdag van de verschijning van de hei lige Maagd Maria aan de heilige Simon Stock, Generaal van de Carmelieten, den 16den Juli 1251. Omgeven van Engelen ver scheen Maria met de scapulier der Carmel- orde in haar hand, zeggende: „Ontvang, mijn dierbare zoon; dit scapulier als de livrei mijner broederschap, 't Is het be wijs van het voorrecht, dat ik voor u en al de kinderen van de Carmel verworven heb. Wie in dit kleed sterft zal van het eeuwig vuur bevrijd blijven. Het is een teeken van zaligheid, een behoedmiddel in gevaren, een onderpand van vrede en ver bond." VRIJDAG 17 Juli. Mis v. d. H. Alexis, Belijder: Os Justi. 2e gebed A Cunctis; 3, naar keuze v. d. Priester. Kleur: Wit. ZATERDAG 18 Juli. Mis v. d. H. Camil- lus de Leilis, Belijde»: Majorem. 2e gebed v. d. H.H. Symphorosa en haar zeven zonen, Martelaren; 3e voor den Paus. Kleur: Wit. Na zijn leven als militair heeft de hei lige Camillus zich bijzonder onderscheiden door zijn liefdevol helpen van de zieken, bijzonder van de stervenden. IN DE KERKEN DER E.E. P.P.' FRANCICANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG 2e gebed v. d. H. Joannes Gualbertus; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Mar telaren van Gorcum; 4e v. d. H.H. Nabor en Felix, Martelaren. MAANDAG Mis v. d. H. Franciscus So- lanus, Belijder: Os Justi. 2e gebed v. d. H. Anacletus; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Mar telaren van Corcum. Credo. DINSDAG Mis v. d. H. Bonaventura, Be lijder en Kerkleer aar: In medio. 2e gebed v. h. octaaf v. d. H.H. Martelaren van Gorcum. Credo. WOENSDAG. Feest v. h. H. Graf van O. H. Jezus Christus. Mis: In die. 2e gebed v. d. H. Henricus; 3e v. h. octaaf v. d. H.H. Martearen van Corcum. Credo. Prefatie van Paschen. DONDERDAG. Octaaf v. d. H.H. Marte laren van Gorcum. Mis: Emisi (als op 9 Juli). 2e gebed en laatste Evangelie van O. L. Vrouw v. d. Berg Carmel; 3e v. d. heiligverklaring v. d. H. Vader Francis cus; 4e v. d. H. Maria Magdalena Postel, Maagd. Credo. Prefatie van Maria (invul len: En U om de gedachtenis). Kleur: Rood. NOORDWIJKERHOUT POLITIEHONDENWEDSTRIJD Prinsje Boudewijn van België sloeg de wedstrijd gade Zooals reeds gemeld werd oor de afdee ling Noordwijkerhout en omstreken van den „Politie-diensthond" een onderlinge wedstrijd gehouden op het landgoed „Leeuwenhorst", alhier, voor dit doel be reidwillig afgestaan door jhr. J. K. Ge vers van Kethel en Spalandt. Jammer was het feit, dat het weer, wat het publiek betrof, niet geheel meewerkte, daar af en toe de regen bij stroomen neer viel. Voor de honden zelf was het weer bij uitstek, daar bij te veel warmte de honden zich niet ten volle kunnen geven. Als keur meester traden op de heeren E. H. Tenc- kinck, commissaris van politie te Haar lem, en J. Doornbosch, hoofdagent recher- rceur van politie te Haarlem, beide op het gebied van hmondendressuur in deze om geving en ver daarbuiten zeer goede be kenden. Onder de aanwezigen merkten wij op o.m. jhr. W. Quarles van Ufford, beschermheer van genoemde afdeeling, baron van Hardenbroek, voorzitter; Jhr. Gevers; mr. van de Mortel, burgemeester van Noodwijk; de zeereerw. heer pastoor Maas van de St. Jozef par och ie, alhier; de chef van politie en verder eenige politie autoriteiten uit de omgeving, terwijl zeer veel collega's uit naburige gemeenten van hun belangstelling blijk gaven. Het ge heel programma van de politie-diensthond werd afgewerkt behalve het waterwerk, daar geen behoorlijk water daartoe aan wezig was. Daar verschillende honden voor elkander noet onderdeden stonden de keurmeesters zeer zeker voor een moei lijke taak. Na afloop begaven alle aanwezigen zich naar café „d, Nachtegaal", alwaar de uit slag bekend, gemaakt werd. De prijzen be stonden hoofdzakelijk uit huishoudelijke artikelen. De uitslag luidt: 1. J. L. KnauL rijksveldwachter, Zilk, 430 p. Deze werd tevens winnaar van een speciale prijs be schikbaar gesteld door de firma Jos Lam- pe, te Hillegom, voor het hoogste aantal punten, behaald in afdeeling 3. No. 2 werd P. Duivenvoorden, te Zil, met 391 p. en werd tevens winnaar van een speciale prijs^ beschikbaar gesteld door de fa. Smit, wapenhandel te Haarlem. No. 3 A Vermeulen, met 380 p.; 4. L. Bakker, 368 p.; 5. H. Klinnkenberg 336 p., 6. A. Jan sen 335 p., 7. E. Visscher 324 p., 8. E Wil- lemse 298 p en 9 P Folvers met een on bepaald aantal punten. De prijzen werden door den voorzitter aan de winnaars met een toepasselijk woord uitgereikt. Het was voor de afdeeling een mooie en succesvolle dag. Aan de firma Lampe te Hillegom en Smit te Haarlem komt zeer zeker een woord van dank toe voor het geheel belangloos beschikbaar stellen vah een prijs. Zij nog vermeld, dat prinsje Boudewijn van België onder geleide van mevrouw v. d. Mortel, een gedeelte van den wed strijd, met kinderlijke belangstelling ga- Kostelooze rijwielplaatjes. De dienst- geleider der directe belastingen zal op Dinsdag 14 Juli, Donderdag 16 Juli en Dinsdag 21 Juli 1936, des avonds van 6.30 9 uur zitting houden in het raadhuis (zij-ingang) alhier voor het aanvragen van kostelooze rijwielplaatjes 1936—1937. RIJNSBURG. GOEDKEURING ONTHOUDEN Aan opheffing der openb. lagere school. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben hun goedkeuring onthouden aan het besluit van den raad der gemeente Rijns burg dd. 27 December 1935, tot opheffing van de openbare lagere school aldaar. Bloemenhandel. Over hitte valt den iaatsten tijd niet te klagen en gevoegelijk kunnen we het dan voor den bloemenhan del en de kweekers goed weer noemen. Regen op zijn tijd, wat zon, dan koel weer, wat moet je nog meer. De aanvoer is groot, doch de prijzen niet, zooals zulks in dezen tijd nog al eens het geval is, slecht. Gla diolussen komen in een groot aantal soor ten, waarvan de beste en meeste gevraag de variëteiten van f 2.40 tot 5.10 op brengen en de gewone soorten van ƒ0.60 1.40. Alstroemeria 3045 ct., Zinnia 1.602.40, Eremurus 1.803.10, Mar grieten 1520, Irissen 1020, Anemonen 510, Clarcia 1.101.40, Riddersporen 1.902.80, Godetia 0.80Ö1.40, Leeuwen bekken 30—50, Centaurea 1013, Rozen 5—10 ct.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10