VRIJDAG 10 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 WOUBRUGGE. Nieuw leven! De Raad heeft in zijn vergadering van 10 Juni j.l. besloten de wo ningen van de woningbouwvereeniging „Nieuw Leven" in eigendom over te nemen. In afwachting van de te nemen admini stratieve maatregelen heeft het gemeente bestuur de inning der huurgelden reeds aan aan zcht getrokken. In een aan de bewoners der huizen gerichte circulaire deelt het ge meentebestuur o.m. mede, dat aan een strenge inning de hand zal moeten worden gehouden om hierdoor een aanmerkelijke huurverlaging te verkrijgen. De huren be dragen thans 3.20 per week, terwijl het in de bedoeling ligt deze huur terug te brengen toe 2.30 per week. WARMOND. De Graal. De Vrouwelijke Jeugdbe weging voor Katholieke Actie „de Graal" alhier, organiseert op 12 Juli a.s. in de zaal van Hotel de Zon een groot zangconcours Na afloop van het concours zal een propa- gandatocht worden gehouden, waarvoor be reids toestemming is verleend. Aanvaring. Bij een hevige windvlaag geraakte de bestuurder van een zeiljacht de macht over zijn schip kwijt en kwam de zeilboot in aanraking met een juist pas- seerende luxe motorboot. Het zeiljacht werd zeer zwaar beschadigd en moest op sleeptouw worden genomen om aldus naar de haven te worden gesleept. Persoonlijke ongelukken kwam gelukkig niet voor. G e.v e s t i g d: J. A. Sins, van Terhey- den; M. L. Nieuwenhuis, van Velsen; M. Corver, van Leiden; H. de Jong, van Scher- merhorn; D. A. Schoorl, van Bloemendaal; J. W. de Does, van 's-Gravenhage; C. v. d. Wereld, van Noord wij kerhout; F. Zwartjens van Hillegom; P. de Hartog, van Nieuw koop; J. P. van Schie, van Nieuwkoop; A. Martyn, van Nijmegen. Vertrokken: H. M. van Schaik, naar Leiden; J. W. C. Borsboom naar 's-Graven hage; A. C. Th. de Vroomen naar Voor schoten; W. A. M. de Vroomen naar Voor schoten; P. Kraan naar Noordwijkerhout; C. J. J. Roest naar 's-Gravenhage; M. Spel naar Bloemendaal; C. J. v. d. Gevel naar Nieuwerkerk; W. L. van Egmond naar Soest; M. J. Duynhoven naar Zoeterwoude; W. Kruse naar Bloemendaal; G. A. Hekker naar Oegstgeest; P. J. Kraakman naar Haar- lem; P. D. Sikking naar 's-Gravenhage; W. M. Kuppen naar Culemborg. ZOETERMEER. Autotocht ouden van dagen. Don derdagmorgen omstreeks 9 uur vertrokken van hier 41 auto's gevuld met ouden van dagen voor de jaarlijksche pleizierreis, ditmaal naar Hilvereum. De opstelling der auto's had plaats aan den Broekweg, zoo dat daar in het vroege morgenuur reeds een ongewone drukte heerschte. Voor ver trokken werd, werd de uitgaande oud heid reeds getrakteerd op sigaren en eau de cologne. Onder groote belangstelling van het publiek trok de groote stoet auto's door het dorp om via Benthuizen} Hazers- woude, Alphen aan den Rijn Woerden te gaan naar Utrecht alwaar in café De Hom mel de koffie gebruikt werd. Daarna ver trok de stoet via de Bilt naar de Lage Vuursche onder Hilversum, alwaar het middagmaal gebruikt werd. Hier in deze mooie omgeving ging het er buitengewoon gezellig naar toe. Voor de chauffeurs was er een aparte eetgelegenheid ingericht en hier was het dat de heer Blauwhof, secre taris der gemeente Zoetermeer, ons ont haalde op een schitterende rede. Spreker wees er op hoeveel de ouden van dagen te danken hadden aan den eminenten voor zitter van het comité dr. W. E. Steur. Niet alleen, zoo zeide hij, zorgt dr. Steur, dat er ouden van dagen in onze gemeente zijn, maar hij zorgt ook nog dat zij op hun ouden dag kunnen genieten van een autotocht en van een omgeving, zooals zij die in hun jonge jaren nooit hebben gezien. Spreker stelde dan ook voor de glazen te laten vullen en te drinken op de ge zondheid van dr. Steur. De kosten van deze dronk zou den heer Blauwhof wel iswaar gaarne voor zijn rekening willen nemen, maar daar de loco-burgemeester, wethouder A. J. M. van Well hier in ons midden is, zoo sprak hij, wil ik hem het gras niet voor de voeten wegmaaien en geef hem hierbij de gelegenheid tot betaling van het gelag. Te ongeveer 4 uur vertrok men in de richting Hilversum, waar het beroemde nieuwe stadhuis bezichtigd werd, om ver volgens via de groote verkeersweg Bus- sumMuidenDrunen naar Amsterdam te vertrekken en vandaar naar Hoofddorp al waar in café „De Beurs" de thee werd ge bruikt. Een bestelauto van de firma Brin- kers te Zoetermeer gevuld met broodjes, stond daar reeds de stoet op te wachten. Te 8 uur vertrok men van hier via Hil legom, Lisse, Sassenheim, Leiden, Voor schoten weer naar Zoetermeer alwaar op den Voorweg een vrachtauto met het mu ziekkorps er op stond te wachten om de stoet met muziek voorop te gaan het ge- heele dorp door, waar natuurlijk een druk te en een feeststemming heerschte, zooals zelden in de geschiedenis van Zoetermeer voorkomt. Wij allen, èn chauffeurs èn oudèn van dagen kunnen weer terugzien op een dag, die trots de enkele regenbuijtes, toch weer één der gezelligste van hun leven geweest is. Het Comité Ouden van Dagen, en in het bijzonder dr. W. E. Steur willen wij van hier nog eens hartelijk dankzeggen voor het veel werk wat zij weer voor ons gedaan hebben en wij meenen gerust èn uit naam der chauffeurs èn uit naam der ouden van dagen te mogen zeggen, dat men een vol gend jaar weer op aller volle medewer king zal mogen rekenen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor aan het bestuur der gymnastiekver- eeniging „Hou-Vast" alhier te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan een zijstraat van de Van Velzenstraat, breed 11 Meter en diep pl.m. 36 y2 Meter, alzoo on geveer 401 M2. groot, voor den prijs van 1650.in totaal. Het is de bedoeling op het perceel bouwgrond een gymnastieklo kaal te stichten. Kosteloos rijwielplaatje. De Ontvanger der accijnzen verzoekt ons mede te deelen, dat op de Dinsdagen 14, 21 en 28 Juli en 4 Augustus a.s. des avonds tusschen 7 en 9 uur gelegenheid bestaat om te zijnen kantore aanvragen in te dienen ter ver krijging van een gratis rijwielbelasting- merk. De inwoners van Aarlanderveen kunnen zich daartoe ook vervoegen bij den heer L. Koning, assistent-dienstgeleider der di recte belastingen te Ter Aar op de Woens dagen 15, 22 en 29 Juli a.s. des avonds tus schen 7 en 9 uur (nieuwe tijd). Toelatings- en Overgangsexamens der Chr. H.B.S. Na gehouden examen zijn tot de eerste klas der Chr. H.B.S. toege laten: Dirkje J. Alkema, P. C. Baren, W. J. Boeijenga, C. M. H. Bosch, G. D. Duister- hof, Martina H. Gesman, W. J. Gesman, L. Honselaar, H. Jongneburger, C. Klinken berg, B. Lemkes, D. van Mourik, Maria M. de Pijper, Margaretha J. van Schuij- lenburg, P. Smits, Maria Speelman, E. W. Spreij, J. Spreij, A. Vijfhuizen, IJ. van Weirmeskerken, Christina R. Wollerwinkel, D. van Wijk en Sara Zonneveld. Afgewezen drie. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: L. M. den Beten, Boskoop; Th. Booij, Al phen; P. Boonstoppel, Waddinxveen; Ma rie Boot, Alphen; Neeltje Brunt, Bodegra ven; W. Corts, Leiden; A. Duiker, Alphen; H. J. Duisterhof, Alphen; A. L. Griethuij- zen, Hazerswoude; Martha A. W. v. Hase- len, Alphen;'H. J. Herbis, Alphen; P. Jon gens, Alphen; C. Kerkhoven, Hazerswoude; Margaretha E. J. Korver, Alphen; Nelly A. W. Korver, Alphen; J. Krabbendam, Wad dinxveen; L. Kruit, Alphen; M. Lablans, Alphen; D. P. Magré, Waddinxveen; G. Ot- tens, Alphen; Henriëtte J. W. Schram, Al phen; Adriana Smit, Bodegraven; C. Smit, Bodegraven; Sijtje J. Spreij, Nieuwveen; G. L. Spreij, Alphen; J. B. C. v. d. Vis, Boskoop en A. Vlaanderen, Koudekerk a. d. Rijn. Afgewezen 2. Van de 2e naar de 3e: Hiltje Bijlenga, Alphen; J. Boer, Nieuwkoop; N. Boot, Al phen; J. A. Ghesel Grothe, Bodegraven; J. J. Goedhart, Alphen; H. A. Groen, Alphen; P. H. Hellemond, Alphen; Augusta W. F. Jacobsen, Alphen: B. G. J. de Joode. Bo degraven; D. L. L. Kal, Alphen; D. Klin kenberg, Alphen; P. Koolmans, Boskoop; J. C. v. Leeuwen, Bodegraven; L. W. Leeu wenhoek, Alphen; S. ter Louw, Alphen; P. Oskam, Alphen; Anna H. Overbeek, Al phen; B. P. de Planque, Leiden; J. Ubbink, Zevenhoven; J. P. Wijsman, Boskoop; J. van Winkel, Bodegraven; Anthonia S. Zon neveld, Alphen. Afgewezen 6. Herexa men 2. Van de 3e naar de 4e: C. Baars, Bode graven; J. Bosch, Alphen; Clara Brink, Waddinxveen; H. C. van Diest, Alphen; Marianne Duinker, Alphen; Henriëtte S. G. Geertsma, Alphen; P. C. de Haas, Alphen; Jacomijntje M. van der Kemp, Alphen; Margaretha A. Kooij, Bodegraven; C. Scheer, Bodegraven; W. van der Bijl, Al phen; Aletta N. Boot, Alphen; Grietje W. Boot, Alphen; J. W. de Bruyn, Papekop (Z.-H.); M. C. v. Gemeren, Boskoop; S. J. K. Ham, Leimuiden; Tina M. A. van Ha- selen, Alphen; K. v. d. Kooij, Leiden; P. Kramer, Bodegraven; D. van der Linden, Alphen; J. M. Los, Alphen; Adriana M. van Nood, Alphen; L. Sonnemann, Alphen; J. J. Stalenberg, Martha-Stichting; P. W. Vis, Alphen. Afgewezen 10. Van de 4e naar de 5e: G. Bergshoeff, Al phen; K. Beunder, Zwammerdam; Alida R. van Beusekom, Aarlanderveen; Antje van der Bijl, Alphen; L. van Bommel, Reeu- wijk; J. Bos, Ter Aar; Grietje Brink, Nieuwveen; C. W. Grootendorst, oBskoop; A. J. Jongenburger, Alphen; A. L. de Ruij- ter, Bodegraven; Francijntje Voskuilen, Alphen. Afgewezen 2. Boottocht ouden van dagen. Onze oud jes gaan weer vafen op de baren. De re sultaten van de gisteren gehouden bloempjesdag heeft hen dit mogelijk ge maakt. De collecte bracht ruim 223 op. De boottocht heeft plaats Donderdag 16 Juli naar Groenendaal bij Heemstede. Daar zullen de oudjes volop kunnen genieten van het boschrijke natuurschoon, 't Spreekt wel van zelf, dat de vele ijverige helpsters, die zooveel tot het slagen dezer collecte hebben bij gedragen, ook tijdens deze tocht al hun krachten zullen geven, door deze dag voor de oudjes zoo genoegelijk moge lijk te maken. Door de bliksem getroffen. In de weide van den landbouwer v. d. H. is een koe door den bliksem getroffen en gedood. Gevestigd: Arie Graafland van Zwammerdam Maria C. van der Pijl van Ter Aar Simon Schellingerhout van Koudekerk Theodora Heijneman van Leiden Cornells J. de Weijs van En schede Catharina C. Post van Haarlem Maria J. Post van Haarlem Johanna Zwijnenburg van Schiebroek. Vertrokken: Johann K. Harbers naar Duitschland Hendrik van Emmen naar Dalfsen Arie de Best naar Katwijk Adriana den Hertog wed G. Swart naar Ter Aar Cornelis P. Splinter naai* Zoe terwoude Gerrit de Kruijf naar Stomp- wijk Jacobus Booij en gezin naar Bos koop Christiaan Verwoerd en gezin naar Zevenhuizen Neeltje Verwoerd naar Moordrecht.Maatje Gebuijs naar Leiden Antje Breeveeld naar Molenaarsgraaf- Brandwijk. HAZERSWOUDE. Kosteloos rijwielplaatje. De assistent- dienstgeleider der Dir. Belastingen, de heer H. Thor, zal op 14 en 15 Juli a.s. gelegen heid geven tot het aanvragen van een kos teloos rijwielmerk 19361937. Men vervoe- ge zich hiertoe des avonds van 79 uur (nieuwe tijd) ten zijne huize Torenstraat 7. Voor de ingezetenen van Benthuizen zal hiertoe gelegenheid worden gegeven door den heer H. Thor op 16 Juli a.s. des avonds van 79 uur (nieuwe tijd) ter gemeente secretarie. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Vrijdag 10 Juli a.s. des nam. te 8 uur in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingek. stukken. 3. Aanbieding gemeente rekening dienst 1935. 4. Aanbieding reke ning Waterleidingbedrijf dienst 1935. 5. Be noeming commissie nazien rekening 1935. 6. Circulaire van Ged. Staten inzake jaar- wedderegeling Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Vaststel ling jaarweddenverordening. 8. Vaststelling verordening op de heffing en invordering inzake vergoeding voor het verstrekken van inlichtingen enz. uit het Bevolkings register. 9. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewoon Lager Onderwijs. 10. Subsidie Politievakcursus in Z.-H. voor de leergang 1936/38. 11. Reclame wegbelasting. 12. Re clame Schoolgeld. 13. Wijziging begrooting dienst 1936. RECHTZAKEN ONSCHULDIG VEROORDEELD? Herziening van een arrest toegestaan. Bij den Hoogen Raad was door G. S., wonende te Amsterdam, thans gedetineerd in de bijzondere strafgevangenis te Sche- veningen, herziening gevraagd van een in kracht van gewijsde gegaan arrest van het Gerechtshof te Amsterdam van 31 Decem ber 1935, houdende bevestiging van een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij hij ter zake van diefstal van een fiets is ver oordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. Op de zittingen had S. aangevoerd, dat hij gedurende den tijd, waarin het rijwiel gestolen werd, in gezelschap was van ze keren vrouw K., doch, aangezien deze vrouw niet als getuige werd gehoord, heb ben Rechtbank noch Hof daaraan geloof gehecht. Thans waren bij de aanvraag overgelegd twee brieven van deze vrouw, waarin zij verklaard op den hewusten avond van 7 uur tot na half twaalf het rijwiel werd gestolen tusschen 9 y2 en half twaalf bij S. in zijn woning te zijn geweest, waar na deze haar nog naar huis heeft gebracht. De Hooge Raad overwoog, dat deze brie ven een geloofwaardigen indruk maken, en dat zij opleveren een omstandigheid, welke den rechter bij het onderzoek niet is gebleken, en welke een ernstig vermoe den doet ontstaan, dat, ware zij wel bekend geweest, het onderzoek zou hebben geleid tot vrijspraak. De Hooge Raad heeft daarom de aanvra ge gegrond geacht, de zaak ter verdere af doening verwezen naar het Gerechtshof te Arnhem en de onmiddellijke invrijheidstel ling van S. gelast. LAATSTE BERICHTEN GEEN BEDRIJFSRAAD VOOR HET BAKKERSBEDRIJF TE ROTTERDAM. Naar wij nader vernemen had de heden op het Departement van Sociale Zaken ge houden vergadering, uitgeschreven door de commissie evenwel gebleken, dat er te artikel 8 der Bedrijfsradenwet ten doel, de vertegenwoordigers der werkgevers- en werknemersorganisaties in het bakkersbe drijf te hooren over de kwestie der wen- schelijkheid van oprichting van een be- drijfsraad voor het bakkersbedrijf in Rot terdam. Uit de gevoerde besprekingen is der commiissie evenwel gebleken, dat er te dezer zake geen voldoende overeenstem ming bestaat, zoodat zij het wenschélijk oor deelt voorloopig geen verdere stappen te doen om te komen tot oprichting van zoo- danigen bedrijfsraad in die gemeente. DE INBRAAK IN HET POSTKANTOOR TE NIEUWENHAGEN. Qoor de arrestatie gistermiddag van een 22-jarigen Duitscher in de grensplaats Her- zogenrath, is het drietal personen, dat on langs in het postkantoor te Nieuwenhagen ongeveer f 4000.stal, onschadelijk ge maakt. Reeds eerder werd een der dieven aangehouden en naar de gevangenis te Aken overgebracht, terwijl een andere mede plichtige kon worden gearresteerd en in het huis van bewaring te Maastricht inge sloten. Van het ontvreemde geld is niets meer overgebleven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Anna, d. van J. L. v. Riet en C. H. v. Eijk Arie, z. van A. Stikvoort en J. Viele Franciscus Paulus, z. van N. J. Montanus en P. P. Devilee. Overleden: Th. Cupers zn. 20 j. C. Wijnbeek-Chaudron vr. 85 j. TELEGRAMMEN DANZIG EN OOSTENRIJK LONDEN, 10 Juli (A.N.P.) De cor respondent van de „Daily Telegraph" meldt uit Weenen, dat hij vernomen heeft, dat het protocol van het op handen zijnde Duitsch-Oostenrijksche accoord naar Ber lijn is gezonden voor het aanbrengen van verdere wijzigingen. Duitschland, aldus vervolgt hij, wenscht dringend deze over eenstemming tot stand te brengen vóór de Locarno-mogendheden bijeen komen tegen te einde van deze maand. Von Papen heeft zijn vacantie reeds opgegeven teneinde al zijn aandacht aan de onderhandelingen met Oostenrijk te kunnen wijden. Hitler is er het eerst toe gebracht de noodzakelijkheid in te zien van een op heldering van den Oostenrijkschen toe stand door aandringen van Duitsche leger- kringen. Men gelooft, dat Duitschland po gingen in het werk stelt, dit probleem uit den weg te ruimen tegen ieder en prijs, teneinde de handen vrij te krijgen voor Danzig. Italië heeft bij Oostenrijk aan gedrongen op een overeenstemming met Duitschland, doch tegelijkertijd gewaar schuwd tegen te veel concessie aan de aan hangers van de leer van Hitier. Duitsch land tracht daartegenover goede voor waarden voor de Oostenrijksche nazis te krijgen. Von Papen hoopt nog, dat de Nat. Soc. verlof zullen krijgen tot vereeniging, zij het ook niet onder den naam van na- tionaal_socialisten. De nationaal socialisten beweren, dat zij toezeggingen hebben, vol gens welke dr. Schuschnigj* zich niet zou verzetten tegen het aannemen van zekere anti-Joodsche maatregelen. De „Reichspost" publiceert een scherpe afkeuring van hen, die tegenstand bieden aan het bouwen van een brug naar vroe gere politieke tegenstanders, gelijk de na tionaal socialisten. De Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt, dat Danzig in het middelpunt blijft staan van de belang stelling en de ongerustheid der diploma ten in Berlijn. Ofschoon er op het oogen- blik geen vooruitzicht is op een onmid- dellijken staatsgreep, beschouwt men den diplomatieken toestand toch als verre van bevredigend en geladen door de moge lijkheid van internationale complicaties. Duitsche officieele kringen verklaren ach ter Greiser te staan. De propaganda ten gunste van een terugkeer van Danzig naar Duitschland, wordt voortgezet. De Duitsche militaire kringen zijn geneigd deze beweging te steunen om redenen van militaire en vooral van vloot-strategie. Danzig heeft een belangrijken rol te spe len in zekere eventualiteiten. Duitschland, aldus gaat de correspondent verder, zit vast aan een tegenstrijddgen toestand. Er komt een voortdurende stroom van ver zekeringen in Duitsche diplomatieke krin gen, volgens welke Duitschland en Polen tot overeenstemming kunnen komen over de toekomst van de Vrije Stad. Maar de klaarblijkelijke verandering, die zich in de paar laatste dagen in de politiek der Poolsche regeering heeft voorgedaan, zal deze hoop waarschijnlijk illusoir maken. Zelfs de Duitsche pers brengt nu berich ten over het onderhoud van v. Papen met Greiser. Reeds blijkt, dat de boycot van Lester de fundamenteele verschillen tus schen de Poolsche en Duitsche houdingen ten aanzien van de toekomst van Danzig duidelijker heeft doen uitkomen. Dat Greiser nog niet uit den gunst is, aldus tenslotte de correspondentie, is waar schijnlijk te danken aan de bovengenoem de strategische overwegingen en ook aan de meening van het leger, dat een opvol ger van het type van Foster, den nationaal- socialistischen leider in Danzig den tegen- woordigen zeer delicaten toestand nog slechts ernstiger zou kunnen maken. HET TERUGTREKKEU DER BRITSCHE VLOOTEENHEDEN Italiaansche persstemmen MILAAN, 10 Juli (A.N.P.) Het be sluit van het Engelsche kabinet, de thuis- vloot uit de Middellandsche zee geleide lijk terug te trekken, vindt in de Noord- Italiaansche bladen krachtigen weerklank. De „Corriere della Sera" schrijft, dat het terugtrekken der Engelsche zeestrijd krachten uit de Middellandsche Zee een geste vormt, die indruk maakt. Dit heeft te meer beteekenis, daar tegelijkertijd of ficieel het buiten kracht treden van de tusschen Engeland en de belangrijkste Middellandsche Zee-mogendheden gesloten overeenkomsten wordt bekend gemaakt. Men begint, zij het ook niet naar den vorm, toch minstens naar den inhoud, aan Italië recht te doen wedervaren, De Turijnsche „Stampa" verklaart, dat de sanctie-politiek de laatste 24 uur een harden slag heeft gekregen. Men zal wel iswaar nog moeten wachten voor men een eindbalans kan opmaken over de Engel sche vlootverplaatsingen. Er mogen geen verborgen overblijfselen behouden blijven van de tegen Italië gerichte coalitie. Eerst dan zal men de positieve phase van den wederopbouw kunnen binnen gaan. Bruin, óók zonder zon, door de snelle huidbruinende werking van AMILDA-zonnebruincrêmo, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht dd" huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 on 25 ct. 4476 MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Juli. Vee. Totaal aanvoer: 409 runderen, 277 kalveren, 1022 schapen, 906 varkens, 3 paarden, 6 veulens, 8 bok ken of geiten. Prijzen: 37 stieren 100 235, schoon gewicht 4048 cent, handel traag; 122 kalf- en melkkoeien 95210, handel traag; 105 Varekoeien e. a. 70 155, handel vlugger; 145 vette koeien 100215, schoon gewicht 3858 cent, handel tamelijk, fokkalveren f 1016, handel vlug; 72 vette kalveren 2685, schoon gewicht 40—70 cent, handel stug; 205 nuchtere kalveren 510, handel vlug; 150 vette schapen 16—21, 200 zuiglam- meren 9—12.50, 127 weideschapen 12— 17, 528 lammeren f 6—9, handel matig; 390 mestvarkens f 13—25 en 516 biggen f 7— 10.'0, handel stug, 6 veulens 6075; 8 bokken of geiten f 412, handel matig. Kaas. Aangevoerd 115 partijen, w. v. 96 partijen Goudsche en 19 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor le soort 20 21.50, 2e soort ,f 1819, le soort Leid- sche kaas 20—22.50, 2e soort 18—19 per 50 kg. ALKMAAR, 10 Juli. Kaas. Aangevoerd 61 stapels, zijnde 140.000 kg. Fabrieksbaas kleine 19, Fabriekskaas commissie 16.50 Boerenkaas kleine 18.50, Boerenkaas commissie f 20 per 50 kg. Handel goed. BOSKOOP, 9 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 5—10 cent, Steward 12—19 cent, Had- ley 1016 cent, Claudius Pernet 1018 cent, Columbia 48 cent, Butterfly 812 cent, Mac Keiler 6—10 cent, Wilh. Kordes 612 cent, D. T. Poulsen 1831 cent. Rosalandia 7—13 cent, Florex 10—18 cent, Phoebe 6—12 cent, Wendland 1420 cent, Kraus 10—16 cent, Edith Helen 10—18 cent, Aug. Noack 6—12 cent, Else Poulsen 15— 28 cent, Gloria Mundi 16—28 cent, Briar- cliff 1219 cent, Pechtold 1525 cent, Lady Godina 30—45 cent, Paul's Scarlet 815 cent, Juliana 2540 cent, Str. van Nes 1522 cent, Ingar Ohlson 12—24 cent, Gladiolen 6 cent, Lathyrus 66 cent, Roo- de Lelies 0.90—1.40, Gerbera 13 cent, Cle matis Durandi 20—40 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00—1.20, Clematis The Presi dent 2040 cent, Asclepia 1521 cent, Aestroemeria 3—6 cent. LEEUWARDEN, 10 Juli. Vee. 64 Enter stieren f 95160, 156 Twenter stieren 160 250, 224 vette koeien 110195 per stuk, 36—54 cent per kg.; 494 melk- en kalf- koeien 105—215, 26 pinken 50—105, 30 vette kalveren f 17—50. 294 graskalveren f 1438, 355 nuchtere kalveren 37, 270 vette schapen 1220, 90 weideschapen 916, 254 lammeren 49, 295 vette varkens 20—95 per stuk 28—35 cent per kg.; 44 magere varkens 1540, 263 klei ne biggen 7—12 per stuk; 37 bokken of geiten; 34 paarden. Totaal aanvoer 2930 stuks. Kaas. Sleutelkaas 11, Nagelkaas f 4 Edammerkaas 10—18, Aanvoer 4256 kg. Boter. Mijnboter 1.37—1.36 per kg., veilingboter 1.35—1.30, Aanvoer 13 zes de en 1 twaalfde vaten. Commissie 0.59. KATWIJK a. d. RIJN, 9 Juli. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 0.88—1.10, Drielingen 0.50—0.85, per 100 bos: bospeen 5.407.20, rabarber 3.103.40, per 100 stuks: sla 0.801.60, bloemkool I 67. NIEUWVEEN, 9 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd: 1450 kippeneieren 2.55 3.35 en 25 eendeneieren 2.20 per 100 stuks, kaas 20, cent per pond. NOORDWIJKERHOUT, 9 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 37—62 cent per slaf, tuinboonen 2552 cent per zak, dubb. boonen 1.70—1.80, wonders 60—75 cent, peulen 4095 cent, gr. capucijners 7095 cent, B. schokkers 6595 cent, raspers 1.001.05, doperwten 0.651.00, krom- bekken 6095 cent, alles per 10 kg. DELFT, 9 Juli. Vee. Aanvoer 6 paarden 99 runderen, 1 graskalf, 158 nuchtere kal veren, 394 magere varkens, 638 biggen, 3 schapen of lammeren, 6 weidelammeren, 7 geiten of bokken. De prijzen waren: paarden 50—150, kalfkoeien 130—225. varekoeien 75130, nuchtere kalveren 513> magere varkens f 1636. biggen f 816, geiten of bokken 37, alles per stuk; rundvleesch 445260 cent per kg. Boter 1.42^—1.50 per kg. Aan voer 40 achtste en 5 zestiende, wegende samen 850 kg. Handel kalm. UITHOORN, 9 Juli. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 30 partijen (1560 stuks). Prijs Goudsche kaas le soort met rijksmerk 20—22, 2e soort 17—19 Handel matig. 'S HERTOGENBOSCH, 10 Juli. Boter. Aanvoer 21.450 kg. Hoogste prijsc 1.54, laagste prijs 1,44 en middelprijs 1.51 per kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.22 Londen 7.36 ?/8 New York1.4613/16 Parijs 9.731/4 Brussel 24.831/2 Zwitserland 48.08 Madrid 20.20 Oslo37.021/2 Kopenhagen32.90 Stockholm38 Milaan Praag 6.12l/2 Weenen Boedapest Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3