VRIJDAG 10 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT LAWNTENNIS De int. kampioenschappen te Noordwijk. De Amerikaansche speelsters uitgeschakeld De regen als spelbreker Het goot gistermiddag om twee uur in Noordwijk, maar tegen drieën werd het lichter en spoedig hielde de regen op. Om half vier kon het spel beginnen, maar tegen vijf uulr moest het weer voor een regenbui worden afgebroken. Tusschen-half vier en vijf uur zijn drie dames enkelspelen afgewerkt. Mej. Rollin Couquerque moest tegen mej. Heyink uit komen. De laatste had eigenlijk eerst te gen de Poolsche kampioene, mej. Jedrze- jowska, moeten spelen, maar de Poolsche speelster is tot nu toe niet komen opda gen. Vandaar een walk over voor mej. Heyink. Mej. Couquerque had weinig moeite om tot 60, 61 te komen en toen trok mej. Heyink zich terug. Een mooie partij hebben de dames Ma- thieu (Frankrijk) en van Rijn (Ver. Sta ten) gespeeld. Mevr. Mathieu won met 62, 75, na heftigen tegenstand van de Amerikaansche speelster. De laatste heeft een uiterst tactische partij gespeeld. Zij heeft voortdurend en meermalen met suc ces, getracht afwisseling in haar slagen te brengen, teneinde de Fransche speelster uit haar evenwicht te brengen. Mevr. Ma thieu werd herhaaldelijk met een listig dorpshot aan het net gelokt en dan wist mrs. van Rijn dikwijls te scoren. Na 55 in den tweeden set, liet mevr. van Rijn den set loopen. De Fransche speelster heeft een schit terende partij gespeeld en het publiek in verrukking gebracht door haar lange dri ves en backhands langs de lijnen en in de hoeken. Het was zonder twijfel een verdiende overwinning. De tweede Amerikaansche speelster in dit tournooi, miss Babcock, heeft 't niet kunnen bolwerken tegen de Duitsche speelster mevr. SchneiderPeitz, die met 64, 108 won. Het karakter van dit spel kwam in me nig opzicht overeen met de partij Ma thieuv. Rijn. De Duitsche speelde vaster dan haar tegenstandster en toonde vooral achter in het veld staaltjes van sterk spel. De Amerikaansche heeft vergeefs getracht door offensief spel de kansen te doen kee- ren, al had zij hierin meer succes dan me vrouw van Rijn. De laatste partij damesenkelspel, die nog gespeeld moet worden is die van mej. Horn tegen mevrouw Gorodmitchenk (Frankrijk). De Duitsche zal deze partij wel winnen en komt dan in den halven eindstrijd uit tegen mej. Rollin Couquer que. Mevr. Mathieu. moet in den halven eindstrijd tegen mevr. SchneiderPeitz spelen. In de tweede ronde van het heerenen kelspel is alleen de partij tusschen de beide Franschen Jamain en Lesueur ge speeld. Jamain won met 61, 62. Toen het in den derden set 11 stond, gaf Le sueur op.. De jeugdige Fransche overwinnaar heeft keurig gespeeld: een snel, aanval lend spel, waarmede zijn tegenstander geen raad wist. De partij van de Stefani tegen den Ame rikaan Breese werd afgebroken, toen de stand 86, 86 voor den Italiaan was en beiden een game in den derden set had den. Breese heeft het den winnaar van het vorig tournooi te Noordwijk moeilijk gemaakt door veelal aan het net te komen en de Stefani daar herhaaldelijk te pas- seeren. De Amerikaan was meer op dreef dan Woensdag tegen jhr. de Braauw. La ter op den avond won de Stefani met 6 0 den derden set en daarmee de partij. De partij KnottenbeltKho Sin Kie is afgebroken bij 42 voor den Nederlander in den eerste set. Voorts heeft Journu des ochtends gespeeld tegen den Hongaar Ga- brovitch. Toen Gabrovitch twee sets ge wonnen had (63, 63), en op 54 in den derden set stond, heeft hij, wegens vermoeidheid, opgegeven. De Hongaar moet bovendien heden vertrekken en zou dus toch niet verder hebben kunnen spe len. Mej. Mechel en van de Graaff wonnen van mej. Heyink en Teschmacher met 46 25, waarna de beide laatstgenoemden opgaven. Tenslotte is nog het dubbelspel gespeeld tusschen KarstenTeschmacher en Stalios Koeraer. De Hollanders wonnen met 3 6, 6—1, 15—13, 7—5. De uitslagen waren: Heeren-enkelspel, internationale afdee- ling: 2e ronde: Jahain (Fr.) wint van Le sueur (Fr.) 62, 61, 11 (Leseuer te ruggetrokken); Journu (Fr.) wint vaii Gabrovits (Hong.) 46, 36, 45 (Ga- brovits teruggetrokken); De Stefani It.) slaat Breese (Am.) 86, 86. 60; Knot tenbelt tegen Kho Sin Kie afgebroken bij 4—2. Dames-enkelspel internationale afdee- ling: eerste ronde: mej. Heyink w.o. (mej. Jedrzejowska niet opgekomen): tweede ronde: mej. Rollin Couquerque slaat mej. Heyink 80, 61; mevr. Mathieu slaat mevr. van Rijn (Am.) 62, 75; mevr. SchneiderPeitz (D.land) slaat mej. Babeokc (Am.) 64, 108. Heeren-dubbelspel, tweede ronden: Kar nton en Teschmacher slaan Stalios en Kör- ner 3—6, 6—1, 15—13, 7—5. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Mechel en v. d. Graaff winnaar van mej. Heyink en Teschmacher 4—-6, 25 (terug getrokken). Huid en tanden spreken. Bij een bruine zomerteint valt de kleur Uwer tanden bijzouder op. Poets ze dus met wat goeds. Poets met 1VOROL Deze tandpasta maakt Uw tanden blank en geeft ze tevens 'n mooie ivoorglans. In tuben van 60 en 40 cent. Doos 20 cent. 4476 WATERPOLO L.Z.C.H.P.C. 1—5 Zooals wel te verwachten was, heeft de Leidsche Zwemclub het ook gisteravond niet tegen de snelle Heemsteedsche Polo club kunnen bolwerken. De Leidenaars hadden Meyn weer in het doel, doch zijn ongeoefendheid was enkele malen duide lijk merkbaar. In de voorhoede ontbrak echter Tegelaar. H.P.C. was volledig, zoo dat de opstelling als volgt was: L.Z.C.: Meyn v. d. Reyden Th. v. Helvert C. Walenkamp H. Walenkamp J. Elzinga J. de la Court Mooi Kooiman Uitendaal Derx Leyenaar Braam Kohier H.P.C. Dadelijk na den uitworp trekt H.P.C. geweldig los, de zwemmers „vliegen" door elkaar en een verwarring in de L.Z.C.-ge- lederen is er het gevolg van. Mooi, naai de rechts-buitenplaats gezwommen, lost van daar een venijnig schot, dat Meyn verrast en H.P.C. heeft de leiding (01). De thuisclug stelt alles in het werk om H.P.C. te bedwingen, hetgeen maar ge deeltelijk gelukt. Mooi schept zich weer een kans, hij schiet in en de bal drijft over de handen van Meyn heen, hij pro beert den bal nog te grijpen, doch slaat hem verder n het doel (02). De Leide naars zamelen al hun krachten bijeen en zijn eenige oogenblikken de baas. Goed combinatiespel over en weer volgt, v. Helvert plaats naar Elzinga, die zwaar gedekt wordt door Leyenaar, doch toch kans ziet een verrassend achterwaartsch schot te lossen, waarbij Kohier geen schijn van kans heeft (12). Dan is het woord weer aan H.P.C. Uitendaal schiet in, Meyn stopt den bal onvoldoende, en hij verdwijnt in den hoek (13). Hiermede komt de rust. Na de hervatting hield H.P.C. bijna voortdurend het spel in handen. De kee per maakte menigen aanval onschadelijk, doch als Braam uit de achterhoede vrij opzwemt, platast hij op het juiste moment naar Mooy, die even buiten de 2 M.-lijn vrij ligt en met een hard schot passeert deze Meyn opnieuw (14). De L.Z.C.-aan- val kan weinig meer uitrichten en aan den anderen kant weer Mooi den eind stand voor de gasten op 15 te brengen. De wedstrijd werd geleid door den heer Moolenaar wegens afwezigheid van den aangewezen scheidsrechter. De stand in de le klasse A is nu: H.P.C. 5 4 1 18—5 9 Haarlem 5 2 1 2 10—13 5 Het IJ 2 1 1 8—4 3 Dolfijn 4 1 1 2 5—6 3 L.Z.C. 4 4 2—15 0 le klasse B: H.Z. en P.C. 4 4 23—8 8 Z.I.A.N. 5 3 2 20—15 6 U.Z.C. 5 3 2 13—19 6 Maas 5 1 4 8—15 2 Zwemlust 5 1 4 16—23 2 L.Z.C. n—H.Z. en P.C. IV 5—1 Vóór den wedstrijd van het eerste speelden de reserven der L.Z.C. tegen de H.Z. en P.C. IV, waarvan Woensdagavond met 50 was verloren. Van het Haagsche zevental was nu echter slechts één speler aanwezig, de overigen waren vervangen. Dit was duidelijk merkbaar ook, want de Leidenaars namen met bijna dezelfde cij fers revanche. Onmiddellijk na den aan vang nam L.Z.C. de leiding en bij de rust was de stand 20. Na de hervatting werd het 30. Daarna verkleinden de Hage naars den achterstand (31), doch door twee doelpunten kwam het einde met 5 1 voor de thuisclub. OFFICIEUZE ONTMOETING NEDERLAND—BELGIE. Naar wij vernemen, zal Zondag 12 Juli as. tijdens de kampioenschappen te Gouda een officieuze land en wedstrijd worden ge speeld tusschen de beide waterpolo teams van Nederland en België. Deze ontmoeting is tot stand gekomen op uitnoodiging van den K.N.Z.B., daar men dit als een goede oefengelegenheid be schouwt voor den wedstrijd Frankrijk Nederland, die op 19 Juli a.s. te Tourcoing wordt gespeeld. Het Nederlandsch zevental, dat onder den naam Kikvorschen speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Veenstra. Achter: van Heteran, Regter en van Oostrom So ede. Voor: Maier, van Aelst en Franken. Het is begrijpelijk, dat men geen wijzi gingen heeft aangebracht in de ploeg, die Zondag j.l. te Amsterdam met 51 van België won. Het Belgische zevental is daarentegen op verschillende punten gewijzigd en ziet er als volgt uit: Doel: Disy (Cercle Nation Bruxelles). Achter: Matthys, (Gentsche zwemver- eeniging), Van der Gift (Antwerpsche zwemclub) en Jsselee (Brussel). Voor: Casteleijn (Antwerpsche zwem club), Michiels (Nage St. Gilles) en van den Bossche (Gentsche zwemvereeniging). WATERSPORT NEDERLANDSCHE KANOPLOEG VOOR BERLIJN. Naar wij vernemen, is de Nederlandsche kanoploeg, welke zal deelnemen aan de Olympische wedstrijden te Berlijn-Grue- nau, na overleg tusschen het Nederlandsch Olympisch Comité en den Nederlandschen Kanobond, ails volgt samengesteld: Eenpersoons kajak 1000 meter: J. Kraaier (De Geuzen). Tweepersoons kajak 1000 meter: W. H. van de Kraft (Haarlemsche Kanovereeni- ging) en N. Tates (De Geuzen). Eenpersoons kajak 20.000 meter: J. van Tongeren (De Geuzen). Tweepersoons kajak 10.000 meter: P. Starreveld en G. C. Siderius (Kanovereeni- ging 1934). Eenpersoons vouwboot 10.000 meter: P. Vrolijk (De Geuzen) Tweepersoons vouwboot 10.000 meter: P. en C. Wijdekop ,De Plassers). De heer M. Ruytenschildt zal als leider der ploeg meegaan en tevens den N.K.B. vertegenwoordigen op het congres van den internationalen kanobond. MOTORSPORT DE TRAINING VOOR DE T.T.-RACES. Ronde-gemiddelde van meer dan 155 K.M. Zoogoed als alle rijders waren Donderdag te Assen tijdens de training op den weg. Alle records in alle klassen zijn verbeterd en men vermoedt, dat men Zaterdag bij de eigenlijke wedstrijden niet ver van de 160 K.M. zal komen. F.N. was er met de rijders nog niet, maar wel de B.M.W., bereden door Ley, die in de plaats van Gall gekomen was. Reeds dadelijk verbeterde hij het ronderecord, Woensdag door Milhoux op F.N. gemaakt en braciht het op 151 K.M. per uur. Gu thrie, die nog veel sneller was dan Woens dag, kwam daar onmiddellijk bovenuit met een paar ronden van 153 K.M. per uur, maar tegen het einde van den trainingstijd draaide Ley nog eenmaal een zeer snelle ronde van 155.215 K.M. Woensdag vroeg men zich af, of de 150 K.M. gehaald zou worden, maar Donderdag dacht men reeds aan de 160 K.M. Ook in de andere klassen werden alle vorige records verbeterd. In de 250 cc-klas- se, waar het ronderecord op 128.200 K.M. stond, maakte H. Winkler op D.K.W. des morgens een ronde van ruim 127 K.M., maar des middags draaide Geiss en W. Winkler tezamen en blijkbaar op hun ge mak een ronde van 131.520 K.M., waarop vlak daarna H. Winkler weer antwoordde met een ronde, di^ een paar honderd meter sneller was, nJ. 131.730 K.M. In de 350 cc-klasse (record 136.800 K.M.) draaide Stanley Woods op Velocette reeds dadelijk 137.5 KM. per uur, waarna even later Frith op Norton kwam met een ronde van 143.327 K.M., waarmede hij dus bijna het ronde-record van verleden jaar voor de 500 cc-klasse haalde. Bosman uit den bocht gevlogen. Bosman vloog tijdens de training uit een bocht. Hij bezeerde zich niet ernstig, maar zijn Velocette was zoodanig beschadigd, dat deze Zaterdag niet starten kan. Daarmee is een onzer beste Hollandsche rijders, die bovendien over een fabrieksmachine be schikte, verdwenen. In de 350 cc-klasse is hierdoor een Ne derlandsche overwinning uitgesloten. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE Albert van Schendel wederom beste Nederlander Een nieuwe drager van de gele trui. Eerst heeft Egli, de Zwitser het triomfan telijk gedragen, toen nam Archambaud haar na de twee étappe over en thans met de Franschman de trui weer afstaan aan Mersch, den Luxemburgschen renner. De ronde loopt dit jaar wel heel anders dan in 1935, toen Romain Maes van den beginne af leider was en bleef. Deze derde étappe leidde van Charle- ville naar Metz, een afstand van 161 K.M., waarbij controles te Montmedy op 66 K.M., Longyon op 91 K.M, Briey op 131 K.M. waren opgesteld. Na Charville ging het in Zuid-Oostelijke richting op vrij wel rechte wegen. Was het de nabijheid van Luxemburg, dat Mathias Clemens en Mersch tot grootsche daden inspireerde? Van hen ging vandaag voortdurend het initiatief uit en tenslotte wist Clemens met een halve minuut voorsprong op een vijftal renners alleen de finish te Metz te passeeren. Archambaud had minuten, ver loren en moest derhalve de leiderstrui aan Mersch afstaan. Onze landgenooten hebben het er ook ditmaal niet slecht afgebracht. Het veld lag niet zoo ver uit elkaar en met onge veer 3 minuten achterstand op den win naar van deze étappe ging Albert van Schendel door de finish als nummer 27. Middelkamp en Gij zen kwamen tezamen door als 39ste, terwijl Anton van Schen del in de achterhoede was beland. In het algemeen klassement heeft Mersch dus de leiding genomen met ongeveer een halve minuut voorsprong op den toerist, Yvon Marie, terwijl Archambaud tot de derde plaats is afgezakt. Als vierde staat Bettinie op de algemeene rangschikking, ook als een toerist. Onder de eerste tien plaatsen bezet Bel gië er vijf, Frankrijk twee, wel een bewijs, dat langzaam maar zeker een Belgisch overwicht zich baan breekt. Albert van Schendel is enkele plaatsen opgeschoven en staat thans no. 32, het zelfde is het geval met Mddelkamp. Heden, Vrijdag, wordt de vierde étap pe gereden, die leidt van Metz naar Bel fort, een afstan van 220 K.M. Het resultaat der derde étappe was: Charleville—Metz 161 K.M. 1. M. Cle mens (Luxemburg) 4 uur 22 min. 22 sec. 2. Neuville (België) 4 uur 22 min. 57 sec. 3. Antoine (Frankrijk) toerist zelfden tijd 4. Egli (Zwitserland') zelfden tijd. 5. Mersch (Luxemburg) zelfden tijd.. 6. Ma rie (Frankrijk) toerist. 7. Ezquerra (Span je) tijd 4 uur 24 minuten 20 sec. 8. Roth (Duitschland) 4 uur 24 min. 22 sec. 9. Maye (Frankrijk) 4 uur 24 min. 27 sec. 10. Wierinckx (België) zelfden tijd. 27e Albert v. Schendel, tijd 4 uur 25 min. 53 sec., 39e Middelkamp en Gij zen, beiden tijd 4 uur 26 min. 42 sec. 57e Anton v. Schendel, 4 uur 29 min. 42 sec. Het algemeen klassement luidt: 1. Mersch (Luxemburg) 17 uur 3 minuten 26 sec. 2. Yon Maria (Frankrijk) toerist 17 uur 3 min. 57 sec. 3. Archaumbaud (Frank rijk) 17 uur 4 min. 23 sec. 4. Bettini (Frankrijk) 17 uur 4 min. 25 sec. 5. Wie rinckx (België) 17 uur 4 min. 57 sec. 6. F. Vervaecke (België) 17 uur 5 min. 27 sec. 7. Danneels (België) 17 uur 6 min. 5 sec. 8, 9 en 10 Le Greves (Frankrijk) Ro main en Sylver Maes (België), allen een tijd van 17 uur 6 min. 22 sec. 32e Albert v. Schendel 17 uur 20 min. 38 sec. 41e Middelkamp 17 uur 26 min. 50 sec. 58e Gijzen 17 uur 37 min. 26 sec. 59e Anton v. Schendel 17 uur 37 min. 55 sec. STADIONWEDSTRIJDEN UITGESTELD. De wielerwedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam van gisteravond (finale Nederlandsche stayers-kampioen schappen en keuzewedstrijd Olympische ploeg sprint, tandem en achtervolging) zijn wegens regen tot Dinsdagavond 14 Juli uit gesteld. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen a. d. Rijn) Wedvlucht Limoges, afstand 793 K.M. In het ocncours 47 duiven. De duiven zijn in vrijheid gesteld om 5.45 uur met Oosten wind en heldere lucht. De prijzen zijn verdiend als volgt: J. de Jager en de Har- tog 1, 2, 8; A. J. Lagerweg 4, 5, 13, 16; J. Rooda 6: R. K. W. Kuipers 7, 9, 10, 12, 15; H. M. Hulscher 8; J. Vernes 11; G. Stap per 14. De eerste duif geconstateerd Zon dagavond om 6.32.10; de laatste prijswin naar Woensdagmorgen om 10.20.15. Zon dag waren er 2 thuis, Maandag 12 en Woensdag de 2 laatste prijzen. Nu zijn er de helft thuis. OLYMP. SPELEN ROUTES NAAR BERLIJN In verband met het feit, dat tijdens de Olympische Spelen, ongetwijfeld tal van automobilisten zich per automobiel naar Berlijn zullen begeven, zendt de K.N.A.C. ons een overzicht van de verschillende routes, welke kunnen worden gevolgd om Berlijn te bereiken. Als uitgangspunt voor deze 'routes zijn gekozen Groningen, Hen gelo, Eindhoven, Roermond en Aken, zoo dat men er wel rekening mede moet hou den, dat bij den opgegeven afstand nog het aantal K.M.'s moet worden geteld, dat de woonplaats van den bezoeker scheidt van een der opgegeven plaatsen. De routes zijn de volgende: Groningen, Winschoten, Bremen, Hannover, Maagden burg, Berlijn 582 K.M. Groningen, Winschoten, Bremen, Ham burg, Ludwiglust, Berlijn 601 km. Hengelo, Osnabrück, Hannover, Maag denburg, Berlijn 507 km. Hengelo, Münster, Paderborn, Kassen, WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Heerlen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, aan den Rijn, Woerden, Harmeien, Utrecht, Jut faas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Deil, Zalt-Bommel, Hedel, 's-Hertogenbosch, Vught, Boxtel, Best, Eindhoven, geldrop, Heeze, Leende, Maarheeze, Weert, Itter- voort, Echt, Susteren, Sittard, Amsten- rade, Treebeek, Heerlen. Afstand pl.m. 225 K.M. Vraag: Welke is de route van Leiden naar Heerlen en waar is er gelegenheid voor meisjes om na den eersten dag in een R.-K. Tehuis te slapen? Antwoord: Het eerste gedeelte van uw vraag is hierboven reeds beantwoord. Wat het tweede gedeelte van uw vraag, betreft, u kunt wellicht terecht bij de R.-K Ver. tot Bescherming van Meisjes, geves tigd in de Ververstraat naast het Gou vernementsgebouw. Daar wordt voor ge ringen prijs gelegenheid gegeven tot over nachten. V r aa g: Kunt u mij zeggen, of er een vrachtboot vaart van Rotterdam of Am sterdam, die passagiers meeneemt naar Vlissingen? Zoo ja, welke dagen en hoe laat? Welke is de route naar Vlissingen per fiets. En is er gelegenheid tot slapen In de St. Josephgezellenver. of Zita? Antwoord: Van Amsterdam uit be staat een dergelijke dienst niet meer. Van Rotterdam uit vaaft de Middelburgsche Maatschappij „Stoomvaart" met het schip „Koningin Wilhelmina", dat ligging heeft aan de Oosterkade. Vertrek eiken dag des morgens te 9 uur. De route naar Vlissingen is: Leiden, Veur, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Oudenbosch, Kruisland, Wouw, Rilland, Krabbendijke, Schore, Goes, 's-Heer Arendskerken, Arnemuiden, Vlissingen. Af stand 177 K.M. Gelegenheid tot nachtverblijf op deze route kennen we alleen te Rotterdam, en dan alleen voor meisjes, in het huis der Ver. tot Bescherming van Meisjes „Maris Stella", Kortenaerstraat 1, hoek Schiedam- sche Singel. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Hillegom naar Dongen, niet over de p.ont? Hoeveel K.M.? Antwoord: Als u niet over den Moerdijk wil gaan, moet u over Utrecht. De route is dan, Hillegom, Nieuw Vennep, Leimuiden, Alphen aan den Rijn, Bode graven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Jut faas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Deil, Tuil, Hedel, Den Bosch, Vlijmen, Waalwijk, Dongen. Afstand pl.m. 130 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Rhenen? (Utrecht) en hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude,, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, IDoorn, Amerongen, Rhenen. Afstand pl.m. 90 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fietsg van Hazerswoude naar Geleen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Deze vraag vindt u be antwoord in bovenstaande route naar Heer len. Na Sittard rijdt u naar het Zuiden inplaats van naar het Oosten. Afstand pl.m. 215 K.M. Vraag Erasmus over preferentie van hypotheekrente. Antwoord: Het hypothecaire onder pand dient juist ter verrekening van de verplichtingen voortvloeiende uit de hypo thecaire geldleening (dus rente, terug betaling, eventueel aflossing). Een eerste hypotheek gaat voor een twee de wat betreft dezelfde verplichtingen. De hypothecaire vorderingen zijn slechts pre ferent op de opbrengst van hef verbonden goed. Is dat goed verkocht en is de hy potheek er niet volledig uitgekomen, dan blijft het restant over de concurreerende vordering. Maagdenburg, Berlijn (rijk aan natuur schoon) 591 km. Eindhoven, Wesel, Münster, Osnabrück, Hannover, Berlijn 666 km. Eindhoven, Wesel, Dortmund, Paderborn, Kassei, Wernigerode, Berlijn (rijk aan natuurschoon) 713 km. Roermond, Düsseldorf, Dortmund, Pa derborn, Hannover, Berlijn 648 km. Aken, Keulen, Qlpe, Kassei, Wernigero de, Maagdenburg, Berlijn (rijk aan na tuurschoon) 679 km. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 107. Er stond de bemanning echter nog een groote verras sing te wachten. Toontje was juist bezig om den kapitein stilletjes een touw om zijn been te binden, toen de admiraal den kapitein kwam vertellen dat hij van plan was om van het schip zijn vlaggeschip te laten maken omdat hij er zoo lekker gegeten had. 108. Dat was natuurlijk een geweldige eer, omdat de ad miraal voortaan aan boord van het schip zou blijven. Er heerschte een ware feeststemming aan boord, totdat de ka pitein de versierde mast op zijn hoofd kreeg en toen was het meteen uit met de pret.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10