KIPPENVOER OPRUIMING BORDUURATELIER C. DONCKER, Breestraat 159 Fa. G.v.BRUSSEL, Haar.lstr. 267 P.J.VAN KAMPENHOUT KLOKKEN TROUWRINGEN ZEGELRINGEN FANTASIE RINGEN M. BRINKS, Turfmarkt 11 J. DE LA BIJE, Leiden DONDERDAG 9 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Ajoup Piissé SmaWfeston Borduurwerk FILIAAL „DE REGENBOQG" Japonnen stomen 20% korting. Ws WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. Albert van Schendel derde in de tweede étappe. De tweede étappe van de ronde van Frankrijk leidde gisteren van Rijssel naar Charleville, een afstand van 192 km. De weersomstandigheden waren minder slecht dan Dinsdag. Deze étappe ging via Valenciennes en Maubeuge en leidde voor een belangrijk deel over de beruchte kin derhoofdjes. Het waren voornamelijk de Belgen, die telkens weer pogingen onder namen er tusschen uit te trekken. Tenslotte bleef het veld van 34 renners bijeen en hieronder was onze landgenoot Albert van Schendel. Tenslotte ging de Belg Wierinckx er vandoor. De Franschman Tanneveau voegde zich bij hem, terwijl tenslotte ook Albert van Schendel zich uit het leidend peleton wist los te maken. In de eindsprint te Charleville won Wie rinckx in den tijd van 5 uur 32 min. 21 sec. voor Tanneveau. Dertien seconden voor het peleton ging Albert van Schendel' door de finish. Een buitengewoon fraaie prestatie van onzen landgenoot. Maye (Frankrijk) werd eerste van de achtervolgers in den tijd van 5 uur 32 min. 57 sec. gevolgd door Danneels (België), Le Greves (Frankrijk) en nog enkele andere renners met een zelfden tijd. De drie andere Nederlanders brachten het er niet zoo goed af. Middelkamp die Dinsdag was opgevallen, kwam nu als 73e binnen in den tijd van 5 uur 52 min. 5 sec. Anton van Schendel werd 45ste en Gij zen 61ste. In het algemeen klassement werd Ar ch amb a ud drager van de gele trui, omdat Egli, de winnaar der eerste etappe docr pech werd achtervolgd en daardoor een achterstand van 10 minuten had gekregen. Het resultaat der tweede etappe was: 1. Wierinckx (België 5 uur 32 min. 21 sec. 2. Tanneveau (Frankrijk) zelfde tijd. 3. Albert van Schendel (Nederland) 5 uur 32 min. 44 sec.; 4. Maye (Frankrijk) 5 uur 32 min. 57 sec.; 5. Danneels (België) zelfde tijd. 6. le Greves (Frankrijk) zelfden tijd; 7. Fournier (Frankrijk) tourist, zelf den tijd; 8. Romain Maes (België) zelfden tijd; 9. Hendrickx (België zelfden tijd. Op de tiende plaats werd een groot aantal renners geklasseerd, waaronder Archam- baud. 45. Anton van Schendel (Nederland) 5 uur 42 min. 31 sec.; 61. Gijzen (Nederland) 5 uur 45 min. 1 sec.; 73. Middelkamp (Ne derland) 5 uur 52 min. 5 sec. Het algemeen klassement is: 1. Archam- baud (Frankrijk) totaaltijd 12 uur 38 min. 25 sec.; 2. Bettini (Frankrijk) toerist, to taaltijd 12 uur 39 min. 15 sec.; 3. Danneels (België); 4. le Greves (Frankrijk). 5. Ro main Maes (België), 6. Sylver Maes (Bel gië); 7. Mersch (Luxemburg); 8. Cloarec (Frankrijk) toerist; 9. Marcaillou (Frank rijk) toerist; 10. Wierinkx (België); 34. Al- bert van Schendel (Nederland) 12.54.45; 45. Middelkamp (Nederland) 13 uur 8 sec.; 59. Anton van Schendel 13 uur 8 min. 13 sec.; 62. Gijzen (Nederland) 13 uur 10 imin. 44 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 38 uur 21 sec.; 2. België 38 uur 1 min. 10 sec.; 3. Spanje en Luxemburg 38 uur 8 min. 53 sec.; 4. Duitschland 38 uur 33 min. 4 sec. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN OP DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Op de Rijswijksche Wielerbaan werden gisteravond de Clubkampioenschappen van Zuid-Holland voortgezet, aangevuld met wedstrijden achter kleine motoren. De uitslagen luiden volgens het „Vad.": Sprint 800 M.: 1ste serie: 1. Meyer (Voorwaarts) laatste 200 M. in 12 3/6 sec.; 2. v. Rossum (Sparta); 3. J. Riethoven (Nieuw-Swift), 2de serie: 1. Heslinga (Sparta) 13 3/5 sec.; 2. Holtkamp (Voor waarts); 3. R. Riethoven (N.S.). Ploegachtervolging 4 K.M.: 1. Sparta in 5 min. 11 4/5 sec. met de renners: Bats, Grimme, S. Snoek en v. Rossum. 2. Voor waarts. Kleine motoren: Wedstrijd over 50 K.M. le serie 15 K.M.: 1. Matena (Ceurremans) in 14.27 2/5; 2. Wildschut (Groen) op 195 M. 3. van der Meer (Veldhuijzen) op 700 M. 4. van Es (Sterke) op 1180 M.; 5.Wol- ters (Berkhout) op 1215 M.; 6. de Wildt (Boot), opgegeven wegens motorpech. Sprint 800 M. finale: 1. Meyer (Voorw.) laatste 2000 M. in 13 2/5 sec. 5 p.; 2. Hes linga (Sparta) 3 p.; 3. v. Rossum (Sparta) 2 p.; 4. Holtkamp (Voorw.) 1 pnt. Ploegachtervolging: 4 K.M. 2ed serie: 1. Voorwaarts met Govers, Opdenberg, v. d. Meyden en de Graaf in 5 min. 15 sec.; 2. Nieuw Swift. Kleine motoren 2e serie 15 K.M.: 1. Ma tena in 14.7 4/5; 2. Wildtschut op 550 M.; 3 Wolters op 1110 M.; 4. v. Es op 1820 M.; 5. en 6. v. d. Meer en de Wildt motorpech. Ploegachtervolging: 4 K.M. 3de serie: 1. Sparta met de reeds genoemde ploeg na 91/2 ronde ingeloopen. 2. Nieuw Swift, tijd 4.512/5. Sparta 5 pnt. Voorwaarts 3 p. Nieuw Swift 2 p. Punten voor de sprint: Voorwaarts 6( Sparta 5, Nieuw Swift 0. Tijdrit 1 K-M.: Heslinga (Sparta) 1.16; v. d. Heyden (Voorwaarts) 1.18 3/5; R. Riethoven (Nieuw Swift) 1.23 1/5; Grimme (Sparta) 1.19; P. Riethoven (Nieuw Swift) 1.18 3/5; v. d. Huiden (Voorwaarts) 1.20. Puntenteling tijdrace: Sparta 6 pnt.; Voor waarts 2 1/2 pnt.; Nieuw Swift 2 1/2 pnt. Totaal puntentelling: Sparta 5 5 6 16. Voorwaarts 6 3 2 1/2 111/2. Nieuw Swift 0 2 21/2 4 1/2. Kleine motoren: 15 K.M. (wegens tijdge brek met 5 K.M. verkort) 3de serie: 1. Ma tena in 14.03 1/5; 2. Wildschut op 100 M.; 3. v. d. Meer op 200 M.; 4. v. Es op 1450 M.; 5. Wolters op 2780 M.; 6. de Wildt, motor pech. Totaalklassement: 1. Matena 3 p.; 2. Wild schut 6 p.; 3. v. d. Meer 11 p.; 4. v. Es 12 p.; 5. Wolters 13 p.; 6e de Wildt 18 p. MOTORSPORT DE NEDERLANDSCHE T.T. Het ronderecord aanzienlijk verbeterd. Gisteren vond te Assen des morgens tusschen 9 en 12 en des middags tusschen 14 en 16 uur de eerste officieele training plaats op het voor het publiek afgesloten parcours. De belangstelling van het pu bliek was groot, vooral in de middaguren toen de scholen vrijaf hadden en de tribu nes vol zaten met de jeugd. Thans eerst blijkt hoe geweldig snel het circuit geworden is. Het ronderecord, dat op 144 km. per uur staat werd door tal van rijders bereikt of overschreden. De snelsten waren Guthrie op Norton en Milhouse op F.N., die zonder dat zij het zelf wisten elkander een duel leverden, dat door het publiek in ademlooze span ning gevolgd werd. Eerst reed Milhouse een geweldig snelle ronde in 7 min. 0.8 sec. vlak daarop gooide Guthrie er een 6 minuten 58 sec. uit, dia onmiddellijk gevolgd werd door een ronde van Milhouse in 6 min. 56 sec. Een paar ronden later haalde hij er nogmaals een seconde af, 6 min. 55 sec., dat is 149 km. 734 op den eerste trainingsdag. Zullen de 150 per uur tijdens den wedstrijd over schreden worden wanneer deze gewelde naren niet meer hun ronden rijden zon der elkaar te zien, maar elkander zij aan zjj bestrijden? De algemeene opinie beschouwt dit als een zekerheid, vooral wanneer B. M. W. zich dan nog in den strijd komt mengen, die thans nog niet op het circuit aanwe zig was. Heden van 912 en van 1416 en Vrijdagmorgen van 912 wordt de training voortgezet. Vrijdagmiddag van 1418 heeft de keu ring der machines plaats. De volledige wedstrijdcommissie der K. N. M. V. is Dinsdagavond te Assen aangekomen om toezicht te houden op de training. Zij heeft haar intrek genomen in hotel Somers waar de K. N. M. V. vlag uithangt. Het gemeentebestuur van Assen heeft een zaal voor de wedstrijdcommissie ter beschikking gesteld voor haar dagelijksche vergaderingen. Een der eerste maatregelen van de wed strijdcommissie nadat zij het circuit in oogenschouw genomeh had, was het gevaar te voorkomen dat in de bochten zou kun nen ontstaan door de hoog opgevoerde snelheden, waarmede deze thans genomen Icunnen worden. Overal waar maar eenige kans bestaat, dat een rijder de bocht uit zou kunnen vliegen, zijn thans breede plankiers over den greppel naar het weiland gelegd, een maatregel .waarmede thans alle gevaar voor de rijders voorkomen is. De Velocette-machines zijn Woensdag morgen met de nachtboot in Hoek van Holland aangekomen. Ook Stanley Woods en de overige Engelsche yelocetterijders kwamen met dezelfde boot. Pas Woens dag in den namiddag arriveerde het heele gezelschap onder leiding van den heer Ericson te Assen. Hamersveld en Bosman, die de fabrieksmachines van de velocette berijden, konden dus Woensdag niet aan de training deelnemen. Hamersveld was echter wel op het cir cuit aanwezig en volgde de training vanuit de jurytent. ATHLETIEK DE A. A. A.-KAMPIOENSCHAPPEN. Een gewijzigde snelvoeterploeg. Naar men ons mededeelt, zijn er eenige wijzigingen gekomen in de Nederlandsche ploeg, welke onder de kleuren van de A. T. C. „de Snelvoeters" zal deelnemen aan de open Engelsche athletiekkampioen- schappen, welke Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli te Londen zullen worden gehou den in het White City Stadion. De definitieve samenstelling luidt nu: 100 en 220 yards: M. B. Osendarp (100 yards); Chr. Berger en H. Eikema (alleen 220 yards). 100 yards: W. van Beveren, J. Boersma, en B. Mesman-Schultz. 440 yards: K. Baumgarten. 120 yards horden: W. Kaan. Speerwerpen: J. F. van der Poll. Hoogspringen: R. J. Brasser, en Carlier. Kogelstooten en discuswerpen: A. G. J. de Bruyn. 2 Engelsche mijl snelwandelen: P. J. En gelman. 4 x 100 yards relay-race: A. T. C. de Snelvoeters, met Osendarp, Van Beveren, Berger .en Boersma, met Mesman-Schultz als reserve. Polsstokhoogspringen: R. J. Brasser. De uitzending van deze ploeg is moge lijk geworden door een prettige samenwer king tusschen het bestuur van de K. N. A. U. en de A. T. C. De Snelvoeters, waarbij de groote athletiekclubs zeer actief waren. VOETBA1 DE EERSTE VOETBALWEDSTRIJD IN ADDIS ABEBA In Addis Abeba is de eerste voetbal wedstrijd gesjpeeld tusschen twee elftal-» len, samengesteld uit Italiaansche solda ten. Het was waarschijnlijk de eerste voet balwedstrijd, die in geheel Abessynië werd gespeeld en de talrijke Abessyniërs ston den aanvankelijk voor een raadsel. Toen men hun het spel echter uitlegde, werden zij enthousiast. De wedstrijd werd ge speeld op een terrein, dat de Italianen hadden aangelegd op het veld, waarop vroeger door de buitenlandsche*» legaties polo te paard werd gespeeld. OLYMPISCHE SPELEN HET RUITERTOURNOOI. Nederlandsche équipe samengesteld. Naar wij vernemen is de Nederlandsche ruiteréquipe, welke zal deelnemen aan de Olympische ruiterwedstrijden te Berlijn als volgt samengesteld: Samengestelde rui ter wedstrijd: luit. Pa- hud de Mortanges met Icarus (r.p.), reser- vepaard Maedel wie du; luit. Tonnet met Danseuse Rose (c.f.), reservepaard Harle kijn (r.p.); E. Kahn met Espoir. De inschrijvingen voor de ruiterwedstrij den sluiten definitief op 25 Juli a.s. Mocht de mogelijkheid zich voordoen, dat een der aangewezen ruiters moet worden vervan gen, dan kan een keuze worden gedaan uit de ruiters luit. kolonel Van Voorst tot Voorst met Donizetti, luit. Van der Hoog met Marquis en ritm. De Kruyff met Tahiü. Na 25 Juli a.s. echter mag geen der drie Ingeschreven ruiters meer vervangen wor den. Zware dressuurproef: majoor Camerling Helmolt met Wodan (r.p.); majoor le Heux met Zonnetje (r.p.), reservepaard Nancy; kapitein Versteegh met Ad Astra. Zware springconcours: luit. Greter met Ernica (c.f.), reservepaard Nancy; kapi tein Versteegh met Ad Astra. Zware springconcours: luit. Greter met Ernica (c.f.) en Trixi als reserve; res.-luit. Van Schaik met Santa Bell. Eerst na de concourses te Wassenaar op 11 en 12 Juli a.s. en Eindhoven 19 Juli a.s. zal de équipe nog met een derden ruiter worden aangevuld. Voor ieder der drie bovenvermelde num mers is dus ingeschreven met drie ruiters, ieder met een paard, terwijl een vierde paard als algemeene reserve voor dat num mer meegaat. De équipe van Nederland bestaat dus totaal uit negen ruiters en twaalf paarden, terwijl negen oppassers le reis zullen meemaken. Bovendien zijn daarbij ingedeeld een wachtmeester voor toezicht op de oppassers en op de fourage en een hoefsmid. De paarden zullen worden onderge bracht in stal II op de draversbaan Ruhle- ben, evenals de paarden van de andere landen. Als official gaat mee jhr. K. F. Quarles van Ufford, voorzitter van den Ned. Hip- pischen Sportbond, als chef d'équipe. Hij zal tevens worden aangewezen als voor zitter van'de uit vijf leden bestaande jury voor den dressuurwedstrijd. De secreta ris van den Ned. Hippischen sportbond, de heer D. J. Couvee is benoemd als derde lid van de technische commissie voor de ruiterwedstrijden, welke belast is met de controle der organisatie, de pajrcoursen en de hindernissen. Naar wij voorts nog vernemen heeft de Duitsche organisatie gezorgd dat paarden artsen en hoefsmeden ter plaatse aanwe zig zijn ten behoeve van de deelnemers, doch de N. H. S. B. hecht er de voorkeur aan een eigen paardenarts en hoefsmid mee te nemen, die de paarden door en door kennen en ten allen tijde beschikbaar zijn.' De heer J. G. H. Holsheimer, paarden arts eerste klasse, zal voor de verzorging der paarden, de reis naar Berlijn meema ken. Het congres der F. E. I. zal waarschijn lijk op 17 Aug. a.s. te Berlijn worden ge houden. De Ned. Hippische Sportbond zal daar vertegenwoordigd worden door zijn voorzitter, jhr. Quarles van Ufford, thans vice-voorzitter der F. E. I. Bij afwezigheid van den Amerikaan- schen voorzitter, generaal Henry, heeft onze landgenoot gedurende de periode 19311935 de bijeenkomsten der interna tionale federatie geleid. DAMMEN KAMPIOENSCHAP DE RIJNSTREEK. De eindstand der wedstrijden om het kampioenschap der Rijnstreek: gesp. gew. rem. verl. tot. J. Kleer 7 6 1 13 P. v. Mastrigt 7 5 1 1 11 S. v. d. Wijngaard 7 3 2 2 8 S. v. d. Reek 7 2 4 1 8 P. v. d. Stel 7 2 3 2 7 J. Klinkenberg 7 1 4 2 6 C. Gastelaars 7 1 1 5 3 T. Optendrees 7 7 J. Kleer behaalde op overtuigende wijze het kampioenschap, op den voet gevolgd door P. v. Mastrigt, die op de tweede plaats beslag legde met alleen een verliespunt tegen Kleer. Een mooi resultaat van dezen speler. S. v. d. Wijngaarden begon uitste kend, maar door ziekte raakte hij uit vorm en moest zich met de derde plaats tevreden stellen. S. van Reek, toegevoegd door den H. D. D. B. in den eindstrijd, heeft zich van de vierde plaats verzekerd en kan op een goed gespeelden strijd terugzien. De resul taten der overige spelers zijn niet te roe men, het falen van oud-kampioen Opten- drees is wel een bewijs, dat het krachts verschil niet groot is. JEUGDGROEP DER L. D. V. In aansluiting op het gehouden jeugd- tournooi is besloten tot oprichting eener jegdgroep. Onderafd. der Leidsche Dam- vereeniging. Alle jonge damliefhebbers van 10 tot 17 jaar worden uitgenoodigd hedenavond van 7 tot 9 uur aanwezig te willen zijn, tenein de zich als lid op te geven. Clublokaal is caf£ „Zomerlust", Stations weg. BILJETTEN VBO» OPRUIMING half jaarlijksch, seizoen- en inventaris, in alle soorten en prijzen verkrijgbaar EDELSMID - JUWELIER - HORLOGER HAARLEMMERSTRAAT 125-127 HORLOGES WEKKERS Reparatie-inrichting voor alle voor komende uurwerken. 4469 SCHAKEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Johs. v. Veen te Hazerswoude voor de 2de maal kampioen. Van het verdere beloop van dezen wed strijd kunnen we nog het volgende mede- deelen: De afgebroken partij Van Hoe kv. Veen eindigde in een overwinning voor Van Veen. Van hoek had een pion wegge geven en kon daardoor de partij in het eindspel niet houden. De partij Van den Broe kB osscha, die gewonnen stond voor den eersten, is nog remise geworden. Bosscha zette n.l. een aanval op touw, waartegen van den Broek niet de beste voortzetting koos, zoo dat hij nog een verliesstelling kreeg. In de hitte van het gevecht werd dit voorbijge zien en remise was het slot. Het eindspel tusschen Van Hoek en 5 e g a a r, dat voor Segaar verloren stond, ia door deze inmiddels opgegeven. BosschaSeg a ar. Ook deze partij stond voor Bosscha verloren, doch Segaar maakte een geweldigen blunder, die hem een vollen officier kostte, waarna hij direct de partij opgaf. De stand is nu de vol gende, uit 7 te spelen partijen: J. v. Veen 6 p., G. Bosscha 4 1/2 p., L. J. Rutten 4 p., Ir. J. J. G. van Hoek 3 uit 6, W. Demmen- dal 2 l/2x p., M. M. Segaar 2 p. en W. v. d. Broek 1 p. Van Veen behaalde dus, evenals het vo- rigejaar het kampioenschap. Tot dusver was dit slechts met één speler, n.l. met Bosscha, het geval. Van Veen heeft echter den titel 2 maal achtereenvolgens gewon nen en heeft derhalve de kans het vol gende jaar den wisselprijs, uitgeloofd door de directie van het „Leidsch Dagblad", de finitief in zijn bezit te krijgen, want deze prijs moet 3 maal achtereen of 5 maal in het geheel gewonnen worden. Ongeslagen bleef van Veen niet, hij verloor echter slechts één partij, en wel die tegen De Blécourt, doch won de 6 overige. Ongesla gen kampioen is tot dusverre alleen W. H. Bosscha, die in' den eindstrijd in 1932 zijn drie tegenstanders: Mr. J. G. v. Eybergen, mr. P. L. Rassers en G. Bosscha versloeg. Van Veen is een constant speler, die-be trekkelijk weinig fouten maakt en met de zwakkere spelers in zijn groep weinig moeite heeft. Gezien de gespeelde partijen, heeft hij echter tegen de sterkeren buiten gewoon geluk gehad en wij gelooven dan ook niet, dat hij in een match tegen de sterke spelers van L. S. G. veel kansen zou hebben. Jammer was, dat hij door zijn houding in de partij tegen Demendal, die hij als gewonnen wegens tijdsoverschrij ding opeisohte, welke tijdsoverschrijding echter waarschijnlijk op een vergissing van Demmendal berustte, veler sympathie heeft verloren, daar huns inziens deze houding van weinig sportiviteit getuigde. Overigens was deze wedstrijd wel één der meest slecht gespeelde. In vele partijen werd ho peloos geknoeid en wij gelooven niet, dat één der partijen voor een schoonheidsprijs in aanmerking zou komen, al waren er wel bij enkele goede partijen. Misschen verdient het aanbeveling, ook wegens den langen duur der vóór- en eind- wedstrijden, het volgende jaar slechts hoog stens een tiental spelers tot den wedstrijd toe te laten en deze één ronde te laten speelen. Daarnaast zou dan een 2e en des noods een 3e klasse kampioenschap inge steld kunnen worden. HONDENSPORT HONDENTENTOONSTELLING „DE HOFSTAD-SHOW". Jaarlijks wordt er in Den Haag de groote honden-tentoonstelling „De Hof stad-show" gehouden, deze tentoonstelling is een van de grootste op dit gebied en van heinde en verre komen de hondenliefi- hebbers met of zonder honden deze show bezoeken. Daar er in Leiden en omstreken ook veel rashonden gehouden worden hebben wij gemeend de eigenaars hiervan, er tijdig van op-de hoogte te stellen, dat deze ten toonstelling gehouden wordt op 5 en 6 September a.s. in het mooie gebouw van De Dierentuin. Het is een internationale tentoonstelling en er worden buiten de Nederlandsche inzendingen, veel inzendingen uit buiten land verwacht, ook verschillende keur meesters komen uit buitenland, om de uit s F L_ <X> «5 CL <D c u O ■c S3 O GRAVURE GRATIS c O B. O TELEFOON 2336 -ad c Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 4327 PLUI MVEEVOEDERFABRIEK I i -r him land oorspronkelijke honden te keu ren. Ongetwijfeld zullen er vele liefhebbers toe over gaan hun honden op de Hofstad show in te zenden, hier krijgt men de juis te beoordeeling over zijn hond en buiten dat is er een keur van prijzen, bestaande uit bekers, medailles en geld beschikbaar gesteld. Liefhebbers van honden raden wij aan, deze tentoonstelling op 5 en 6 September te bezoeken, er is zeer veel goeds en inte ressants op hondengebied te zien. Vraag programma's en inlichtingen wor den op aanvraag verstrekt door den secre taris, den heer A. Tuyll, 261, Den Haag. POSTDUIVEN „Het Oost N. B. v. Z." (Leiden). Wedvlucht vanaf Tilburg met jonge dui ven. Afstand der resp. hokken 77.15 tot 80.55 km. In concours 122 vogels welke in vrijheid werden gesteld om 2 uur nam. met Z.W. wind. De uitslag is als volgt: 1 en 8 Houthoff, 2, 4, 6, 11 en 17 Bree- dijk, 3 en 7 Geel, 5 Christiaanse en van Doorn, 9 Schroder; 10 en 14 De Romijn, 12. 15. 16, 18, 19, 21, 24 en 25 Versteeg: 13 Flandrijn, 20 v. Gennip, 22 Cossée, 23 Kre kelaar. De eerste vogel bereikte het hok om 3— 739 sec, met een snelheid van 1158.45 m. per minuut De laatste vogel om 3—35—11 met een snelheid van 846.24 m. per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Eindhoven. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND CHR. HUIJGENS (thuisr.) arr. 8 Juli te Genua. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. vertr. 8 Juli van Batavia naar Amsterdam. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE, vertr. 8 Juli van Amsterdam naar Batavia. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND (thuisr.) 7 Juli voorm. 1.40 uur 200 mijl Z.W. van Ouessant. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ARIADNE arr. 7 Juli van Kopenhagen te Gdynia. BAARN (thuisr.) 7 Juli voorm. 10.40 u. 600 mijl W.Z.W. van Valentia. BENNEKOM (uitr.) arr. 5 Juli te Val paraiso. COSTA RICA vertr. 8 Juli van Amster dam naar Hamburg. EUTERPE arr. 8 Juli van Amsterdam te Bordeaux. HEBE vertr. 8 Juli van Ceuta naar Ma laga. HERCULES arr. 8 Juni van Kimassï te Piraeus. HERMES vertr. 8 Juli van Lissabon a. Amsterdam. ORION vertr. 8 Juli van Beyrouth naar Catania. TIBERIUS arr. 7 Juli van Patras te Pi raeus. TITUS arr. 8 Juli van Tarragona te Va lencia. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. ROGGEVEEN vertr. 6 Juli van Port Natal naar Lourenzo Marques. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DAMSTERDIJK vertr. 8 Juli van Rot terdam naar Vancouver via Londen. NEBRASKA, Vancouver naar "Rotter dam, arr. 4 Juli te Los Angeles. VEENDAM arr. 7 Juli van Rotterdam te New-York. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR (uitr.) pass. 6 Juli Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCHIBA (thuisr.) arr. 6 Juli te Bahia. STOOMVAART 3UJ OCEAAN. MENELAUS arr. 8 Juli van Otaru, 1. v. Londen te Rotterdam.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7