Oververmoeidheid van chauffeurs Fa. G. VAN BRUSSEL DONDERDAG 9 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT 1 TWEEDE BLAD - PAG. 6 SPORT TWEEDE KAMER Rijtijden-wet aangenomen Mevr. Mathieu won met 60, 60 van mej. Baumgarten. De Fransche speelster verzekerde na afloop van deze eenzijdige partij (de cijfers toonen het wel aan) „tres nerveuse" te zijn geweest en „la plus mau- vaise partie de son existence" te hebben gespeeld (sic). De uitslagen zijn: Heeren enkelspel, internationale afdee- ling, eerste ronde: Timmer slaat Cabot (Am.) 61 68 62; Breese (Am.) slaat jhr. de Brauw 63 86; tweede ronde: Knottenbelt slaat Allison (Am.) 61 16 60 46 64; Hughan slaat Stratford (Am.) 61 62 63; Van Rijn (Am.) slaat van Zuylen 62 61, 60; Kho Sin kie (China) slaat Teschmacher 63 62 6—0. Dames enkelspel, internationale afdee- ling, eerste ronde: mevr. Mathieu (Fr.) slaat mevr. Baumgarten (Hong.) 60 60; mevr. van Rijn (Am.) slaat mevr. Jon- quiere 75 62; mej. Horn (Duitsland) slaat mej. Terwindt 62, 61; mej. Bab- cock (Am.) slaat mej. Mechel 62 6 mej. Rollin Couquerque slaat mevr. van HaagenGroeneweegen 61 60; mevr. Gorodnichenko (Fr.) slaat mej. Kerkchoff 61 60; mevr. Schneider Peits slaat mej. de Borman (België) 61 61. Heeren dubbelspel, eerste ronde: Kho Sin Kie en Knottenbelt sl. Wetselaar en Hoeke 62 1210. Karsten en Techma- cher slaan Poll en mr. Peters 64 61; tweede ronde: Van Rijn en Allison slaan Heynen en v. d. Graagff 60 62 64; Hughan en van Swol slaan Castendijk en Leyenaar 63 63 75; Lesueur en Jour- nu slaan Wiener en Fabius 60 63 62; Kho Sin Kie en Knottenbelt slaan Cabot en Breese 63, 62, 63; Marinkelle en Jamain slaan mr. Brouwers en jhr. de Brauw 64 16 64 63; Timmer en Stratford slaan Van Olst en Wamsteeker 6—0 6—2 6—1. Dames dubbelspel eerste ronde: mevr. Mathieu en mej. Couquerque w. o. mevr. Marinkellede Jong en mej. Mechel slaan mevr. van HaagenGroeneweegen en mej. Heyink 57 63 62; mevr. Schnei der en mevr. Gorodnichenko slaan mej. Baumgarten en mej. de Borman 63 62; mej. Babcock en mevr. van Rijn slaan mej. Z. Kerckhoff en mej. de Wal 61 60; mej. Kerckhoff e^ mevr. Vleugels Schut terSpit slaan mevr. van Alfen en mej. C. Menko 64 62. WATERPOLO OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Poelmeer wint van de Zijl; de Zijl-reserven leggen beslag op den wisselprijs. Gisteravond zyn de waterpolo-wedstrij den om de Lepelaar-wisselprijzen voortge zet met de wedstrijden Zijl IPoelmeer I en Zyl IIPoelmeer II. Laatstgenoemde zeventallen speelden het eerst en spoedig na den aanvang neemt de Zijl de leiding (10), waarop de gasten ge lijk maken en zelfs de leiding weten te nemen (12), waarmede de rust komt. Na ✓de hervatting mist de Zijl een prachtkans om gelijk te maken door slechtplaatsen. Door opstellen binnen de 2 M.-lijn moet een der gasten dan het water uit en van de numerieke meerderheid weet de Zijl te profiteeren door gelijk te maken (22). Even voor het einde komt het winnende doelpunt voor de thuisclub (32). Wijl de Zijl-reserven vorige week ook van L.Z.C. II wonnen, legden zij daarmee beslag op den wisselprijs. De stand is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt Zijl II 2 2 64 4 Poelmeer n 1 1 23 0 L.Z.C. II 1 1 2—3 0 Na dezen wedstrijd kwamen de eerste zeventallen van beide ciubs te water. Het begin is vrij sensationeel want nau welijks is begonnen, of L. Westen weet Poelmeer de leiding te geven met een ve nijnig schot (01). Key mist een goede kans op den gelijkmaker door vrijliggend over het doel te schieten. Intusschen weet Yd ens in het Poelmeer-doel menig schot onschadelijk te maken. Als Westen vrij op- zwemt, wordt hij door Key vastgehouden, waarop deze achter de lijn gezonden wordt. De gasten vergrooten daarop zonder moeite den voorsprong (02). Hiermede komt de rust. In de 'tweede helft moet de scheidsrech ter zeer dikwijls teger. het te zwaar dek ken van de Zijl-spelers waarschuwen, het geen hun tal van vrije worpen kost. De aanvallen der Zijl-ploeg blijven echter veel vuldig en als uit een daarvan Ydens den bal corner slaat, wordt de bal hieruit goed voor Blansjaar geplaatst, die den achter stand weet te verkleinen (12). De Zijl-aanvallen blijven aanhouden, doch keeper Ydens geeft geen kamp, grijpt den bal uit alle hoeken van zijn doel en weet verdere doelpunten te voorkomen, zoodat Poelmeer met 21 won. De wedstrijd L.Z.C.Poelmeer zal dus de beslissing moeten brengen. De stand is: L.Z.C. 1 1 5—2 2 Poelmeer 1 1 21 2 Zijl 2 2 3—7 0 HuweBijksbrieven en -kaarten «29 IN ALLE PRIJZEN Haarlemmerstraat 267 ZEILEN ZEIL VEREEN. „BRAASSEMERMEER". Het jaarlijksch zeilfeest. Zooals reeds eerder gemeld, zullen Za terdag en Zondag op de „Braassemermeer" de jaarlijksche zeilwedstrijden van de ver- eeniging van dien naam gehouden worden. Meer dan zestig schepen zijn voor dit zeiltournooi ingeschreven, zoodat een aar dig wedstrijdprogramma kan verwerkt worden. Jammer genoeg zijn in de 45 M2. Krui serklasse slechts twee deelnemers, twee oude bekenden natuurlijk, nl. de Boeka nier van Warners en de Walta van C. A. Vermaat. Naar te verwachten is, zal dit dus wel een nieuwe zege voor. Vermaat beteekenen. In dp Regenboogklasse tellen we ditmaal veertien deelnemers, waarondtr mej. v. Nieuwenhuizen als eenige deelneemster. In de A-afdeeling met 9 inschrijvingen zal de strijd voornamelijk wel gaan tusschen Hollandia van Cor van Staveren, De Lee- de III van Willem v. d. Meij, de Breehorn van Loopuyt (stuurm. H. J. W. Brouwer) en Holland II van F. P. Bos. Zeker echter is dit echter nog geenszins w,ant Klingen, Brand, v. d. Velden, men kent ze niet, maar verrassingen zijn daarom niet uitge sloten. In de B-Regenbogen heeft mej. Nieu wenhuizen ds concurrentie van dr. Kreuk niet, Tj. Maas, M. Jongkind en W. J. Meijer Of zij het zal bolwerken? De Draken-klasse, het nieuwe wedstrijd type, is reeds goed vertegenwoordigd. Ze ven inschrijvingen zijn voor dit mooie scheepje binnengekomen. Onder hen zien we o. m. Jhr. v. Benthem v. d. Bergh, Jan Heinen, B. Moret. F. Duerr Jr., alle oude bekenden uit andere wedstrijdklassen, ter wijl Wester met de boot Noorman God fried van mej. v. d. Horst mede een goede kans maakt naar de eerste plaats. In de Pampusklasse treffen we nage noeg alleen oude bekende aan, We zien er Monde, v. d. Steur, v. Hattem, Reits- ma, Hofkes, van Essen en tenslotte es- seis. De strijd tusschen zoovele concur renten kan hier vinnig genoeg zijn. De Olympiajollen-klasse brengt natuur lijk den Nederlandschen vertegenwoordi ger op de Olympische Spelen, den Rotter dammer Daan Kagchelland aan den start. Weer komt Borgerhoff Mulder tegen hem uit. Of deze nu revanche zal nemen? Het weer, wind of geen wind, zal hier wel een woordje meespreken. Voorts zeilen in deze klasse mee W. Ritman en H. Coops. Tenslotte zijn er nog een respectabel in schrijvingen in de 12 M2. klasse en in de 12 Voetsjollenklasse, waarvoor 25 deelne mers (sters) zich hebben aangemeld. Met belangstelling wachten we hel ver loop van dit zeilersfeest af. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN TE KIEL. Definitieve inschrijving vkn Nederland. Naar wij vernemen zijn, na overleg tus schen het Nederlandsch Olympisch Comité en de Koninklijke Verbonden Nederland- sche Watersport Vereenigingen, de verte genwoordigers, die voor Nederland aan de Olympische zeilwedstrijden te Kiel zullen uitkomen, thans definitief aangewezen. Voor de klasse der Olympiajollen komt uit D. Kagchelland (Rotterdam) met als reserve E. G. van de Stadt (Zaandam). In de internationale Starklasse zeilt Bob Maas (Hilversum), waarschijnlijk met de „Bern", terwijl de tweede man nog niet be kend is. Ook de reserve in deze klasse moet nog nader aangewezen worden. Tenslotte zal de „De Ruyter 1" starten in de internationale zesmeterklasse met mr. J. R. Carp (Amsterdam) aan het stuur. Leden der bemanning zijn de heeren E. Moltzer (Amsterdam), dr. A. J. H. Dok- kum (Amsterdam), H. Looman (Overveen), C. W. Jonker (Haai-lem). De heer mr. F. Pont (Hillegom), Th. van Marle (Bussum) en H. Reinders Folmer (Haarlem) fungee- ren als reserveleden der bemanning. Naar wij nog vernemen ligt het in de be doeling van mr. Carp, om verscheidene dagen van te voren naar Kiel te gaan, ten einde daar nog te oefenen. De „De Ruyter" zal van nieuwe zeilen worden voorzien. Vertegenwoordigers van de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersport Ver eenigingen te Kiel zijn de heeren E. Crone en ir. Loeff, de laatste fungeert tevens als chef d'equipe. HOCKEÏ In de gisternamiddag voortgezette ver gadering van de Tweede Kamer is verder gedebatteerd over het wetsontwerp, hou dende bepalingen, beoogende het tegen gaan van oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen. De heer A m e 1 i n k A.R.) wijst op de noodzakelijkheid van dit ontwerp. Aan een regeling per algemeene maatregel van be stuur dient de voorkeur te worden gegeven boven een regeling bij de wet, die minu tieus zou moeten voorschrijven wat wel en wat niet mag. Spr. vraagt, wie den toe stand moet constateeren, waarin een be stuurder verkeert. De heer Bakker (C.H.) beveelt aan, dat men in de controle vooral betrekke de plaatselijke politie. De heer Bongaerts (R.K.) zegt, dat het ontwerp groote bevoegdheden aan de regeering geeft. Waarborgen zijn noodig, dat voldoende overleg met werkgevers en werknemers gepleegd zal worden. Er moe ten plaatselijke instanties komen, die bij zondere vergunningen en ontheffingen vlot afhandelen. De heer Westerman (Nat.-Herstel) vreest, dat dit wetsontwerp tÊgen overver moeidheid van chauffeurs bij ons volk een nieuwe vermoeidheid zal veroorzaken ten gevolge van een teveel aan regelingen. Een rijtijdenbesluit voor chauffeurs in loon dienst zou aan het vraagstuk der overver moeidheid grootendeels een einde kunnen maken. Controle op de heerrijders is prac- tisch niet mogelijk. Deze bepaling schaadt naar spr.'s meening het respect voor de overheid. Het betreft een volstrekt nutte- looze en onduldbare plagery. De heer Sneevliet (Rev.-Soc.) juicht de indiening van dit ontwerp toe. Den heer de Visser (C.P.) gaat de voorgestelde regeling betreffende de ar beidstijden niet ver genoeg, omdat op alle bepalingen uitzonderingen mogelijk zijn. Hij wensoht een betere sociale regeling, al zal hij dit kleine hapje niet versmaden. De heer Van Dis (St.-Geref.) vraagt, waarom het noodig is, dat heerrijders niet langer dan vier uren mogen rijden. Dat be vordert de veiligheid toch niet. Men ver- lage liever de belastingen, die op het auto bedrijf drukken en een vrije ontwikkeling ervan in den weg staan. De Minister van Sociale Zaken, de heer Slingenberg, betoogt, dat de bescher ming van de arbeiders in loondienst bij zijn departement thuis behoort. Hij is van meening, dat van de voorgestelde regeling een gunstige preventieve werking zal uit gaan. Een korps van ambtenaren zal de controle voorts ter hand nemen. De Minis ter zegt toe, dat bij de vaststelling van de algemeene maatregelen van bestuur over leg zal worden gepleegd met de werkge vers- en werknemersorganisaties en de verkeersb onden De Minister van Waterstaat, de heer Van Lidth de Jeude, zegt, dat zijn departement bij dit ontwerp betrokken is voor wat de veiligheid betreft. Tusschen oververmoeidheid en veiligheid bestaat een onverbrekelijk verband. Daarom kan men geen onderscheid maken tusschen beroeps chauffeurs en heerrijders. Oververmoeid heid is te constateeren, al zal het dikwijls zeer moeilijk zijn. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. De heer Vos (Lib.) verdedigt een amendement, om de in artikel 1 bedoelde algemeene maatregel van bestuur te laten gelden tot 1. Januari 1939. Voor dien datum zullen de aangelegenheden nader bij de wet moeten worden geregeld. Minister Slingenberg is er tegen. Het amendement wordt bij zitten en op staan verworpen. Het wetsontwerp wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Alleen de heer Vos is tegen. Ongevallen met vliegtuigen. Aan de orde is het Wetsontwerp regeling van het onderzoek van ongevallen met bur gerlijke luchtvaartuigen. Het ontwerp wordt zonder debat en zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Evenzoo het wetsontwerp betreffende voorzieningen inzake het luchtvervoer, en betreffende naturalisatie. Wijziging ambtenarenwet. Na goedkeuring van nog twee andere na- tionalisatieontwerpen is aan de orde het wetsontwerp wijziging van de ambtenaren wet 1929. De heer Drop (SJD.) bestrijdt artikel 9. Het komt voor, dat beroepen ongegrond worden verklaard, terwijl het beroepsschrift slechts een algemeene formule bevat, waar uit volstrekt niet kan worden opgemaakt, dat het beroep by nadere behandeling in derdaad ongegrond zou blijken. Minister Van Lidth de Jeude zegt, dat hem van bezwaar tegen dit artikel niets is gebleken. Het artikel wordt z. h. st. goedgekeurd. De heer Drop vraagt aanteekening, dat hij tegen het artikel is. De Kamer keurt het ontwerp goed. Voor handelsagenten en han delsreizigers. Aan de orde is het wetsontwerp wtn-te- telijke bepalingen omtrent handelsagenten en handelsreizigers. De heer Drop (S.D.) beschouwt het ontwerp als een doortrekking van de wet op het arbeidscontract. Moet deze regeling worden gevolgd door een volledige en geheel afdoende regeling van het arbeidsrecht voor hoofd- en land arbeiders tezamen. De Minister van Justitie, de heer Van S c h a i k, zegt, dat het wetsontwerp een niet onbelangrijke verbetering brengt in de positie van handelsagenten en -reizigers. De heer Drop (S.D.) verdedigt een amendement op artikel 1, bepalende, dat de handelsreiziger recht heeft op het be dongen loon, zoodra de overeenkomst tus schen een patroon en den klant is tot stand gekomen. Van deze bepaling zal vol gens het amendement niet kunnen worden afgeweken. Dit in tegenstelling tot het re- geeringsvoorstel. Minister Van Schaik zegt, dat het amendement ook verbiedt allerlei voor waarden in het contract op te nemen. Zelfs omtrent het tijdstip van betaling van het loon. Het maakt van den handelsreiziger een machinal en arbeider, die van de ver antwoordelijkheid af is, zoodra hij een or der heeft doorgegeven. Hij maakt er ern stig bezwaar tegen. Na re- en dupliek trekt de heer Drop zijn amendement in. De Kamer keurt het wetsontwerp z. h. st. goed. Raadsadviseur voor de melkvee houderij, doch geen salaris. Aan de orde is het wetsontwerp wijziging en verhooging van oud-hoofdstuk 10 der rijksbegrooting voor 1935. De heer Van der Heide (S.D.) be spreekt de aanstelling tot raad-adviseur van den heengeganen Regeeringscommissa- ris voor de Melkveehouderij. Hij is van meening, dat deze functie js gecreëerd om den vroegeren Regeeringscommissaris ter wille te zijn. De heer Van Poll (R.K.) kan zich evenmin met deze aanstelling vereenigen en vraagt den Minister, deze post terug te nemen. De heer Boon (Lib.) dient een amende ment in, om de salarispost te schrappen. De Minister van Landbouw en Visscherij, de heer Deckers, zegt, dat de functio naris gedurende eenigen tijd gedeeltelijk ten koste van zijn gezondheid het zware werk van regeeringscommissaris heeft ver richt. Na zijn herstel kon hij het werk van regeeringscommissaris niet hervatten. Hij is toen tot raad-adviseur benoemd. Nu de Kamer algemeen tegen de post is, neemt spr. het amendement-Boon over. De Kamer keurt het wetsontwerp z. h. st. goed. De heer Vrijman krijgt een bouwwerk. Aan de orde is de conclusie van het ver slag der commissie omtrent de inlichtingen op het adres van J. A. Vrijman, oud-rijks bouwmeester, te 's-Gravenhage, houdende verzoek, te willen bevorderen, dat het aan adressant gegeven ontslag uit 's Rijksdienst alsnog eervol worde verklaard, hem een billijke genoegdoening ter vergoeding van geleden schade worde toegekend, subsidiair een enquête over deze zaak worde inge steld. De Minister van Financiën, de heer Oud, deelt mede, dat hij binnenkort aan den heer Vrijman een rijksbouwwerk hoopt op te dragen. De conclusie wordt z. h. st. goedgekeurd. Interpellatie-De Visser over de staking in IJmuiden. Aan de orde is de interpellatie van den heer De Visser met betrekking tot het op treden der regeering naar aanleiding van de visschersstaking te IJmuiden en het stopzetten van steunuitkeering aan werk- looze visschers. De heer De Visser (C.P.) stelt een tien tal vragen. Als de heer De Visscrin den loop van zijn rede den heer van Beuningen geld schieter van de N.S.B. noemt, inter rumpeert de heer Wendelaar (Lib.), dat hij er borg voor is, dat dit niet waar is. De Minister van Sociale Zajken, de heer Slingenberg, betwist, dat de regeering niet het recht zou hebben, den steun der stakende visschers in te trekken en doet dit aan de hand van de reglementen op de werkloosheidsverzekering, de voorschriften betreffende de steunverleening en de wet op de arbeidsbemiddeling. Blijkens laatst genoemde wet zyn de arbeidsbeurzen ver plicht, werkloozen op te roepen, zoolang de vakbonden de staking niet erkennen. Van een dergelijke erkenning is spreker niets bekend. De regeering kan niet erkennen, dat zij bij dit conflict de zijde der werkgevers heeft gekozen. Loggervisschers, noch arbeiders uit an dere beroepen, zijn bij de uitsluiting van steun betrokken. Slechts de trawlervis- schers uit andere plaatsen, die geregeld te IJmuiden werken, zijn opgeroepen. De andere vragen beantwoordt de Minis ter onverstaanbaar. De heer Kuiper (R.K.) zegt, dat men hier met een wilde staking te doen heeft, welke hij niet kan erkennen. De heer Drop (S.D.) zegt, dat de vak organisatie slechts kan strijden voor de ma- terieele en ideëele belangen van haar leden, indien er in die organisatie straffe discipli ne heerscht. De aanmonstering voor de visscherij is LAWNTENNIS Verrassingen op de int. kampioenschappen te Noordwijk Knottenbelt klopt Allison, Hughan wint van Stratford. Mej. Terwindt uitgeschakeld. Vermoedelijk, dank zij het mooie weer was er gisteren meer publiek dan Dinsdag langs de banen van het Noordwijksche Casino. Knottenbelt heeft tegen Allison een uit stekende partij gespeeld. Voorop dient echter te worden gesteld, dat de Ameri kaan zich weinig heeft ingespannen en zelfs af en toe een zeer onsportieve hou ding aannam, wanneer de uitspraak van den umpire hem niet aanstond. De eerste en zevende game van de eerste set wint Knottenbelt, die serveerde, op love. Allison maakte alleen de tweede ga me en als de Nederlander op 41 staat, laat Allison de set loopen. In de tweede set komt Allison, nadat het vele malen deuce is geweest op 30. De volgende game is voor Knottenbelt, die dezen set met 61 verloor. In den derden set komt Knottenbelt op 30 en dan laat Allison (waarom is niet duidelijk) de set loopen. Er zijn tot nu toe eigenlijk geen belangwekkende raillies ge weest. Allison doet alles op zijn sloffen af. In de vierde set wordt het 4—4 en dan heeft Allison de set. De laatste moet dus de beslissing brengen. Allison gaat zich nu inspannen, blijft niet meer achter, maar verricht keurig werk aan het net. Zoo- 'doende komt hij op 40. Een Amerikaan- sche overwinning lijkt verzekerd. Knot tenbelt is nu verre de mindere van den Amerikaan. Onbegrijpelijk is het, dat Al lison niet heeft doorgezet. Hoe het ook zij, Knottenbelt, die volstrekt niet beter is gaan spelen na Allisons voorsprong, wint vier games achter elkaar. Als de Neder lander in de negende game van de final set op zijn service 3040 staat, forceert Alli son. Hij loopt op en slaat een half volley ver out. (deuce). Nog eenmaal wordt het deuce en dan wint Knottenbelt de game (54). Alli son komt in de volgende op 300, mist dan tweemaal onnoodig en het wordt 3030 en dan 3040, match point. Een harde drive langs den lijn, ver buiten Allisons bereik brengt Knottenbelt de overwinning. Nie mand zal wel verwacht hebben dat Knot tenbelt via Allison in de kwartfinale zou komen. Hughan heeft een gave partij tegen den Amerikaan Stratford gespeeld en dezen met 61 62 63 geslagen. Waarom de wedstrijdleiding deze partij op een zybaan liet spelen en die van Breeze (Engeland) tegen de Braauw op het centre-court is niet duidelijk. Breeze, die geen erg sterken 'indruk maakte, sloeg de Braauw met 63 8—6. Timmer concentreerde zich al weinig te gen Cabot, den 2en secretaris van de Ame- rikaansche legatie, dien hij met 6—2, 68 en 62 sloeg. Knottenbelt komt dus in de laatste acht en daar zal hij Kho-Sin-Kie als tegenstan der aantreffen. De Chineesche Davis Be ker-speler behaalde gisteren een gemak kelijke overwinning op Teschmacher 63, 6—2, 6—0. Wel had Kho Sin Kie meer moeite dan Dinsdag met Leyenaar en toon de hij meer concentratie. Hierbij komt nog van Rijn, die den Belg van Zuylen sloeg met 62, 61, 60. De Belg speelde zeer regelmatig, maar was niet bestand tegen den krachtigen aanval van den Amerikaan, die voortdurend de meerdere was. Ook Hughan, die, zooals gezegd, Strat ford sloeg, komt in de laatste acht. De vier partijen heeren-enkelspel, die nog ge speeld moeten worden, zijn: TimmerStalios, JamainLesueur, Ste- faniBreeze en GabrovitsJournu. Mej. Horn had weinig moeite met mej. Terwindt, die in dit tournooi in het dub belspel beter werk verricht heeft dan in de single. En bovendien: hoe veelbelo vend het spel van de jeugdige Nederland sche ook is, zij heeft nog niet het inter nationale niveau van een mej. Hom be reikt. De Duitsche speelster won met 62 6—1. altijd via de reedersbemJddelingskantoren geschied, geheel buiten de arbeidsbeurzen om. Hier had de regeering rekening mede moeten houden. Vele visschers zijn opge roepen voor de trawlervisscherij, die in twee jaren of langer niet hadden gevaren. Deze menschen hebben geen uitrusting meer en kunnen die tengevolge van de werkloosheid niet aanschaffen. Minister Slingenberg dupliceert, zijn betoog nader toelichtende. De mede- deelingen van den heer Drop betreffende den toestand in het visscherijbedrijf zal hij ter kennis van zijn ambtgenoot van land bouw en visschery brengen. De interpellatie wordt gesloten. De voorzitter houdt tenslotte een toe spraak, zeggende dat dit de laatste open bare bijeenkomst is in dit zittingsjaar. De vergadering wordt te 9.05 uur geslo ten. Poelmeer IH.C.Z. I. Morgenavond speelt Poelmeer I om 8.15 uur in de zweminrichting „Poelmeer" tegen H.C.Z. I uit den Haag voor de competitie 3e klas K.N.Z.B. DE COMPETITIE. Gisteravond werden voor de competitie nog de volgende wedstrijden gespeeld: 2e klasse C.: S.Z. en P. C.G.Z.C. 15. 3e klasse D: D.Z.V.Elfhoeven 02. De L.Z.C.-reserven speelden gisteravond te Den Haag tegen H.Z. en P.C. IV en ver loren met 50. Ruststand 10. NEDERLAND—BRITSCH INDIE. Naar wy vernemen zal op Zondag 6 Sep tember a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam een hockey-wedstrijd gespeeld worden tusschen Nederland en Britsch- Indië. Britsch Indië zal na het Olympisch hoc key tournooi te Berlijn een tournee door enkele landen van Europa maken en daar bij op bovenvermelden datum een wedstrijd in Holland spelen. Wij zijn er van over tuigd, dat menigeen de phenomenale ploeg, winnaars van het Olympisch tournooi te Amsterdam 1928, aan het werk zal willen zien.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6