c UIT DE OMGEVING DONDERDAG 9 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG, 27st KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitgaansdag. Ter gelegenheid van het 121/2-jarig bestaan der St. Josephschool was de kinderen iets extra's bereid. Met een drietal prachtige Autobussen van den heer L. Beuk te Noord wijk gingen de kin deren gisteren een schoolreisje maken. De dag werd natuurlijk ingezet met het bij wonen der H. Mis en allen gingen ter H. Tafel. Te 8.15 uur had het vertrek plaats vanaf het schoolplein. De reis ging over Noord wijk, Sassenheim enz. naar Schip hol. Daar was al vroegtijdig voor de kin deren veel te genieten. Er waren er velen die zelfs wel een luchtreisje hadden willen maken doch dat ging niet. Na hier volop te hebben genoten ging het naar Amster dam, vervolgens naar het mooie Gooi. Ook daar viel veel te genieten. Vervolgens ging het naar Valkeveen waar veel spelletjes werden gedaan en waar op het IJselmeer ook nog wat gevaren werd. Dan ging de reis over Utrecht, Woerden, Leiden weer naar Katwijk waar men te half 10 arriveer den, dankbaar voor het vele dat genoten was. Vermelden we hierbij tevens dat het hoofd der school, de heer P. H. Castenmil- ler tegelijk ook het 12 1/2-jarig jubileum vierde als hoofd dezer school. De kinderen zal nog lang deze mooie uitgaansdag heu gen. LISSE. Coöp. Veilingvereen. H.B.G. Dinsdae- avond te half acht hield de Coöperatieve Veilingvereeniging voor Bloembollenkwee kers H.B.G. (G A.) te Lisse hare algemee- ne ledenvergadering. De voorzitter, de heer P. Warmerdam Czn., open le de vergade ring met een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij deelde mede, dat de Pre sident-Commissaris, den heer L. Onder water met kennisgeving afwezig was. Hij gaf een kort overzicht over de vele ja ren, dat de Vereeniging reeds bestaat. De eerste jaren ging de omzet steeds omhoog tot wij in 1931 kwamen te staan voor het groote risico-percentage. De laatste drie jaren kunnen wij echter een normalen gang van zaken constateeren. De aanvoer wordt steeds grooter. Zeer, zeer veel is ver nietigd. Per 1 Mei j.l. kon aan onze prin cipalen direct een uitkeering worden ge daan van .99 J4 pet. Het stemt ons allen dan ook tot zeer groote tevredenheid, dat dit bereikt kon worden. Ook de Bond van Veilingen heeft hierin zijn aandeel, daar de Veilingen zich thans beter kunnen oriën- teeren. Na deze inleiding verzocht de voor zitter den secretaris, den heer J. Kortekaas, de notulen voor te lezen, welke hieraan voldoet. De notulen worden zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Vervolgens brengt de heer R. W. Doek- sen het financieele verslag uit met overleg ging der voorloopige balans en verlies- en winstrekening. Dezestukken zullen in de eerstvolegnde vergadering ter goedkeuring worden aangeboden. Voorgesteld werd, dat de Commissie tot nazien der rekening zal bestaan uit de heeren Jas. Th. de Vroomeu, P. Romijn Pzn., A. v. Zonneveld en W. F. de Vink. Onderling uit te maken, wie van hen als plaatsvervanger zal fungeeren. Besloten werd, dat het veilingpercentage over het afgeloopen jaar blijft, zooals ge heven. Aan de orde is de verkiezing van een bestuurslid, aftredend P. Warmerdam Czn. Het bestuurslid, de heer S. JSchoneveld, bij behandeling van dit punt even het voorzit terschap overnemend, constateert, dat, aan gezien er geen tegencandidaten zijn inge komen, de heer P. Warmerdam Czn., bij enkele candidaatstelling weder is herkozen. Hij installeert hem weder als voorzitter, fe liciteert hem hiermede en spreekt den wensch uit, dat de heer P. Warmerdam Czn. nog vele jaren aan de zaak verbonden moge blijven. Hij geeft een beschouwing van al hetgeen de Vereeniging aan hem te den ken heeft en hij prijst zich dan ook ge lukkig, dat'hij den heer P. Warmerdam heeft mogen installteeren. Hierna deelt de heer P. Warmerdam Czn. mede, dat hij de benoeming aanneemt en spreekt eenige hartelijke woorden van dank. Het geeft hem zeer groote voldoening, dat deze benoeming zoo spontaan ge daan is. Inzake verkiezing van een Commissaris werd besloten, de vacature voorloopig te bestendigen. Bij de rondvraag brengt de heer M. Schoone hartelijk dank aan bestuur en Commisarissen voor de afwerking en uit betaling van het afgeloopen seizoen. De heer A. v. Zonneveld vraagt hoe het gaan zal met eventueel opgehouden bollen, waarop wordt medegedeeld ,dat hierom trent binnenkort de besluiten zullen vallen. Hierna sluiting. Personalia. De dames A. J. van Scho ten en M. A. Barnhoorn en de heer C. J. van Zeist, allenden wonende alhier, slaag den te Amsterdam voor het examen A Esperanto. De heer L. van Ginhoven alhier slaag de te Haarlem voor het eindexamen Chr. Luceum efd. H. B. S. met vijfjarigen cur sus. Werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze gemeente is sterk gedaald en is se dert 1932 nog niet zoo laag geweest als dat van afgeloopen week. Zou de werkloosheid inderdaad gaan verminderen en de tijden iets beter wor den in dit opzicht. Laten wij zulks maar hopen. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer F. C. J. Zwet sloot, alhier, vergunning verleend tot het verbouwen van het perceel kadastraal be kend gemeente Lisse in sectie B. No. 1769, plaatselijk gemerkt Heereweg No. 461. NIEUWVEEN. OPENING NIEUWBOUW JOHANNES- STICHTING. In tegenwoordigheid van den Commissaris der Koningin. Hedenmiddag is in tegenwoordigheid van een select gezelschap het vernieuwde en uitgebreide gebouwen-complex van de Johannes-Stichting officieel in gebruik ge steld. Reeds in de ochtenduren wapperde het dundoek van het massale gebouw, alsook van het ten doode gedoemde raadhuis en van vele woningen, want Zijne Exc. jhr. mr. dr. Van Karaebeek, Commissaris der Koningin in deze provincie, zou persoon lijk aanwezig zijn. Toen omstreeks twee uur Zijne Excellen tie arriveerde, hadden zich reeds ter be groeting opgesteld het volledige bestuur der J. S., waaronder de heeren prof. dr. H. Visscher, voorzitter, mr. C. S. van Döbben de Bruyn, secr., voorts de heeren J. Dou- wes, ondervoorz. en tevens voorz. van de stichting in Nieuwveen, H. Kooistra, direc teur, terwijl wij verder noemen den edel- achtb. heer J. A. Bakhuizen, dr. B. Nout, gestichtsgeneesheer, de architecten Kuipers en Van der Veen, uit Amsterdam, den hoofdaannemer W. v. d. Bijl, te Alphen a. d. R., de plaatselijke aannemers J. P. Vis ser en C. v. Dijk, enz. enz. Nadat prof. Visscher zijn hooge waardee ring had uitgesproken tot den Minister van Staat voor diens aanwezig-zijn en te vens de anderen had verwelkomd, schetste spr. het doel der stichting, de behartiging van het lot van oude, gebrekkige en hulp behoevende menschen op christelijke grondslag. Tot de grondleggers der stich- tüig, die het volgend jaar haar halve eeuw feest viert, behoorde ook de in Nieuwveen en omgeving welbekende familie Sasse. Oorspronkelijk was er alleen een mannen- af deeling, staande aan de Dorpsstraat, ter wijl later in de Kerkstraat een perceel voor vrouwen werd ingericht. In April 1914 brandde het laatste gebouw af en toen ver rees aan de Dorpsstraat een nieuwe vleu gel, waardoor het één geheel werd. De snelle ontwikkeling der stichting, aldus spr., noodzaakte tot voortdurend bij- en uit bouwen, ondanks de nieuwe inrichting in Huis ter Heide. Overbevolking drong ten slotte tot een radicale oplossing; door aan koop van grond werd het oude gebouw uit gebreid met een complex ongeveer zoo groot als het bestaande, w.o. tevens een nieuwe directeurswoning. Na het woord van den voorzitter sprak de Commissaris der Koningin zijn erkentelijk heid uit voor de woorden tot hem gericht en wenschte vervolgens het bestuur der stichting geluk met de zoo belangrijke en fraaie bezitsverrijking, welke aan zoovele ongelukkigen meer levensvreugde ver schaft en alle gelegenheid biedt tot een be tere hygiënische en sociale verzorging. Nog verschillende spekers voerden het woord en daarna volgde een rondgang door het nieuwe en oude gedeelte, waarbij slechts aan enkele kleinigheden te bemer ken viel wat tot het oude behoorde, zoo grondig zijn ook hier verbeteringen aange bracht. Bij de plechtigheid was tevens ingescha keld de overdracht van een schoon en groot gebrandschilderd raam, voorstellende de parabel van den barmhartigen Samaritaan, een geschenk van directeur, geneesheer en zusters aan het bestuur der stichting. Ten slotte geven wij nog het volgende, wat ons op den kijkdag voor de pers bij zonder frappeerde en eenigszins tot uit drukking brengt welk een omvang de ver bouwing had. De aanneemsom van rond 110.000 werd ruim overschreden, want de totale kosten bedroegen.... ƒ250.000, een bedrag, dat slechts zoo hoog kon worden, doordat tijdens het werk telkens nieuwe „verrassingen" opdoken. Doch nu is ook het oude gebouw af. Tegenover dit phenomenaal hooge be drag staat een uitbreiding van.20 bed den; voordien konden 290 patiënten een plaats vinden en nu 310, hetgeen overdui delijk laat uitkomen, dat de verpleegden een zooveel betere huisvesting hebben. Er is naar gestreefd om de ziekenzalen in de uiterste vleugels onder te brengen, en wel parterre, daar een groot gedeelte van de bezetting bedlegerig is. Aparte zalen zijn voor besmettelijke ziekten ingericht; bad kamers en toiletten, alles is tiptop in orde. Dr. Nout heeft er een waar paradijsje. De kamers voor de zusters zijn over het gan- sche gebouw verdeeld, terwijl zij tevens gezellige conversatiezalen hebben, evenals de verpleegden. NOORDWLJKERHOUT. Geslaagd. Op de St. Joseph-naaischool bij de Zusters Dominicanessen slaagden voor diploma Lingerie de dames Corrie Heemskerk, Petronella Verdegaal, Catha- rina van Paridon, Alida van Leeuwen, Pe tronella Hachmang en Jeanne Oostdam. Voor diploma Costumière: Cornelia Geer- lings, Catharina Kaptein, Marie Slobbe, An nie van der Klugt en Catharina van den RIJNSBURG. Tuinbouw. In dezen tijd van het jaar zijn de vroege aardajfeelen het hoofdpro duct van aanvoer en aangezien de vroege aardappelenteelt hier lang niet die betee- kenis meer heeft van eenige jaren gele den, is het niet overdreven als we bewe ren, dat men hier nog niet in het echte veilingseizoen zitten, Daarmeer wachten we nog een paar weken als de Eigenhei mers komen met wat bloemkool. De prijs van de vroege aardappelen is voldoende bekend; overal dezelfde, de minimum-prijs 87 1/2 cent voor de groote en de bonken per kist van 25 K.G. en 50 cent voor de GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Onder voorzitterschap van den Burge meester kwam de Raad dezer gemeente Woensdag in openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer J. P. Bolten. De voorzitter opende de vergadering, waarna eenige ingekomen stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Aan de orde was hierna het onderzoek der geloofsbrieven van het benoemde lid W. M. Lankhorst in de vacature Bolten. De heer Ruys rapporteerde namens de commissie, dat de stukken in orde waren bevonden, waarna tot toelating van den heer Lankhorst werd besloten. Aan den heer A. W. ten Raa werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de U.L.O. school wegens benoeming tot hoofd eener school te Mep- pel. Besloten werd niet te voldoen aan een verzoek van Ged. Staten om een aantal wij zigingen aan te brengen in de verordening op de keuring van waren. Ten behoeve van het R. K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage werd over 1933 een subsidie toegekend van 182.12. Hierna kwam ter tafel een missive van Ged. Staten, waarbij het oordeel werd ge vraagd van den Raad over een verlaging van de jaarwedden van Burgemeester, Se cretaris, Ontvanger en Wethouders met 2 1/2%. B. en W. adviseeren tot verlaging over te gaan. De heer Breedvelt wees erop, dat er een algemeene tendenz tot verlaging bestaat. Naar zijn meening moet bij de beoordee ling van een dergelijk voorstel worden over wogen in de eerste plaats of de gemeente de geldende salarissen kan betalen en in de tweede plaats, of er evenwicht is tus- schen den arbeid en het loon. Wat het eer ste aangaat, mag hij wel zeggen, dat daar op geen ontkennend antwoord zal volgen, wat het tweede punt aangaat wil hij wijzen op de uitbreiding, welke de administratieve en andere werkzaamheden hebben onder gaan, waartegenover een salaris staat, dat aan den lagen kant is. Hij wil derhalve be richten, dat er geen aanleiding is, om tot verlaging over te gaan. De heer Bazelier sluit zich hierbij aan. De heer Boender eveneens. Hij wijst in het bijzonder op de jaarwedden der wet houders. De Raad wenschte deze te bepa len op 1200.Ged. Staten wilden niet hooger gaan dan f 1000.en thans stellen zij weder verlaging voor. De heer Wildt Meijboom gaat accoord met het voorstel van B. en W., alhoewel hij niet wil zeggen, dat de salarissen te hoog zijn. Waar de ambtenaren/zich over het alge meen een daling hebben moeten getroos ten, vindt hij het redelijk, dat deze salaris sen met 2 1/2% worden verlaagd. De heer van der Stoel sluit zich hierbij aan. Het voorstel van B. en W. hierna in stemming gebracht, wordt voor zoover de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger betreft, aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Over het voorstel tot verlaging der sa larissen van de wethouders, waarbij deze Drielingen. Zooals overal in den lande, is ook hier het beschot best en met dezen prijs kunnen de tuinders tevreden zijn. Of ze 't allen werkelijk zijn meenen we te mo gen betwijfelen. Doch dit mag tooh gezegd: men hoort weinig klaagtonen, en dat is een goed teeken. OUDE-WETERING. Schaak- en Damclub „Kijk Uit". Maan dagavond 6 Juli speelde „Kijk Uit" een Damwedstrijd tegen A. D. C. uit Alphen aan den Rijn, hetwelk met een gecombiij neerd 10-tal uitkwam. Uitslag is als volgt: Kijk Uit A.D.C. J. MeenerJ. van Oeveren 11 G. MeijerW. van Berkel 20 A. de BlaeyJ. Ruitenberg 02 J. van ItersonC. v. d. Horn 20 Mej. de BlaeyN. Stapper 02 P. v. d. LuitP. van Oosterom 02 J. de JongJ. Schuurman 02 D. Nas veldM. Zeilstra 02 M. SchenkC. Looijestein 20 A. LosD. van Oeveren 02 7—13 De onderlinge wedstrijden der Schaak- afdeeling van „Kijk Uit" hebben Maan dagavond ook haar beslag gekregen. De uitslag is: 1. H. Corts 16 p. uit 17, 2. P. Seip 15 p. uit 18, 3. L. Hoogenboom 12 p. uit 17, 4. Mej. Snel 9 1/2 p. uit 16, 5. J. Kapteijn 8 p. uit 17, 6. S. de Jong 7 p. uit 15. 7. C. Wesselius 5 1/2 p. uit 17, 8. B. Snel 3 1/2 p. uit 15, 9. A. Peut 2 p.- uit 12, 10. J. Vreeken 1/2 p. uit 11. zich van stemming onthielden, staakten de stemmen. Daarna was aan de orde de herziening op enkele punten van de onlangs vastgestelde verordening op de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van enkele artikelen werd aangenomen. De legesverordening werd in verband met de nieuwe voorschriften betreffende de bevolkingsboekhouding op enkele punten gewijzigd. Hierna kwam ter tafel een verzoek van het Bestuur der Vereeniging voor Christe lijk Nationaal Schoolonderwijs óm mede werking te verleenen tot uitbreiding van de school aan den Heerenweg. Deze school is sinds lang te klein en gedurende enkele jaren reeds werd in de behoefte aan lokaal ruimte voorzien door het ingebruiknemen van 2 lokalen van de vroegere school aan de Zijllaan. Het schoolbestuur wenscht aan dezen toestand uit paedagogisch oogpunt een einde te zien en mede, omdat het loka- lengebrek nog grooter is geworden. B. en W. adviseerden den Raad mede werking te verleenen in dien zin dat van de school aan de Zijllaan zooveei lokalen als voor de uitbreiding noodig zullen zijn zulllen worden afgestaan. Zij motiveerden dit voorstel, door te wijzen op de uitbrei ding der gemeente ten Noorden van de van Zuylen van Nijeveltstraat, waardoor in de toekomst te dier plaatse het oprichten van nieuwe scholen zal noodig blijken, zoodat het niet wenschelijk voorkomt mede uit financieel oogpunt gedurende deze over gangsperiode de gemeentekas anders dan bij gebleken noodzakelijkheid te belasten met uitgaven voor schoolbouw, welke in gaan tegen de natuurlijke ontwikkeling der gemeente. De heer Breedvelt zegt, dat B. en W. op het verzoek van het schoolbestuur, om de bestaande school uit te breiden, niet wil len ingaan, lettende op de ontwikkeling in het Noordelijk deel der gemeente. Zij willen een tijdelijken maatregel scheppen, terwijl de nood van de school van blij ven den aard is. Daarbij komt, dat het uitbrei dingsplan niet ineens wordt uitgevoerd en dat niet terstond tot schoolbouw zal wor den overgegaan. Verder wijst hij erop, dat splitsing van de school, zooals hier, uit pae dagogisch oogpunt zeer is te ontraden. Ook gelooft hij niet, dat een eventueele school in Deijleroord deze school zal ontvolken. Spreker vindt een groote school die ren dabel is beter dan kleine schooltjes als die aan de Bloemcamplaan, die steeds zorgen baren; bovendien in dezen tijd, nu er moet worden bezuinigd, is dat van belang. De heer Idenburg onderschrijft de argu menten van den vorigen spreker. Verder merkt hij op, dat hij niet deelt de meening, dat de school aan den Heerenweg bij het stichten van een nieuwe school zal leegloo- pen. In de omgeving der bestaande school wordt nog steeds gebouwd en daarmede kan nog lang worden voortgegaan. Bovendien moet het schoolbestuur een waarborgsom storten, waardoor het gemeentebelang toch eenigermate is gedekt. Daarbij komt, dat als de school aan de Zijllaan wordt betrokken, de gemeente f 700.zal moeten derven. De uitbreiding der school op 15.000. ft 20.000.taxeerend, gelooft hij niet, dat de rentelast de gemeente veel zwaarder zal worden. Spreker zal tegenstemmen. De heer van Moorsel wil even uitdruk kelijk vastleggen, dat het voorstel van B. en W. niet is ingegeven uit principieele overwegingen. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verleenen, alleen wenschen zij een anderen weg dan het schoolbestuur. De heer Dresselhuys wil wat meer hooren over de financieele gevolgen. De heer Bazelier wijst erop, dat de school aan de Zijllaan in een put ligt. Dientenge volge is zij vochtig, hetgeen weer schade lijk is aan de gezondheid der jeugd. Hij heeft uit dit oogpunt groot bezwaar tot be stendiging van den bestaanden toestand. De heer Boender meent ook, dat split sing bezwaren oplevert. Echter wil hij ook meer van de financieele gevolgen weten. De heer Wildt Meijboom is geneigd met het voorstel van B. en W. mede te gaan, ware het niet, dat hij bij den aanleg van den weg LusDeijleroord groote toename van de bevolking vreest. Als overgangsmaat regel is het voorstel van B. en W. wel te aanvaarden. Spreker komt er tegen op, dat de school aan de Zijllaan ongezond zou zijn. Spreker meent verder, dat het niet noo dig is bij aanneming van het voorstel de kleuterschool uit dit gebouw te verwijde ren. Door het plaatsen van bijgebouwen zou hierin te voorzien zijn. De heer Kolff heeft vernomen, dat het schoolbestuur 4 lokalen wil bijbouwen. Hij gelooft, dat het uit paedagogisch oogpunt wenschelijk is het verzoek van het school bestuur in te willigen. Hij wijst erop, dat in het gebouw aan den Heerenweg ook een ULO-school is gevestigd, welke ziel breidt. Als er eventueel elders een a moet worden gebouwd, zullen de vi mend lokalen wel weer spoedig wo bezet. Daarbij komt, dat de uitbreiding Deijléroord nog lang op zich kan wachten. De voorzitter zegt, dat hij principi kwesties buiten het debat wil houden, onderhandelingen met het schoolbes zijn zeer vriendschappelijk geweest, hadden B. en W. een andere visie, Het schoolbestuur heeft uitbreiding vraagd en nu is door verschillende sprei gevraagd wat de financieele consequen zullen zijn. Spreker kan dat niet Hij weet nog niet, hoeveel lokalen schoolbestuur wenscht te bauwen. Da; nu ook niet aan de orde. Het gaat sle< over medewerking tot uitbreiding, al er vanzelf financieele consequenties verbonden. Naar zijn meening zullen minstens 4 lokalen noodig zijn en verin delijk wel 5 of 6. En nu zou de Raad kt nen zeggen: De ruimte is er en gij krijgt lokalen. B. en W. hebben de aanvraag ter gezien in het raam van het uitbreidin plan. De ontwerper heeft ook uitbreidt van schoolruimte voorzien en wil in het deelte ten Noorden van de van Zuylen Nijeveltstraat. Gerekend wordt, dat deel binnen 10 jaren zal zijn bevolkt. Vc de behoefte aan schoolruimte zijn in deel twee kringen geprojecteerd, één Deijleroord en één bij den Oostdorperw* terwijl dan nog blijft de bestaande scho Heerenweg. B. en W. hebben zich toen afgevraag gaan wij de ontwikkeling door de scho Heerenweg van 7 op 13 lokalen te breng* niet tegen. Verder hebben zij voorzien leegkomen van lokalen. Spreker meent, er thans op de 350 kinderen reeds 180 zij: die in de toekomst de school zullen verlatei B. en W. hebben daarom getracht h< schoolbestuur te bewegen om den bestaai den toestand nog een paar jaren te best er digen als redelijke overgang voor de toe komst. Spreker beantwoordt verder de spre kers. Hij zegt dat rekening moet worde gehouden met het uitbreidingsplan. Verde wijst het erop, dat 5 lokalen minde 50.000.zullen kosten. Hij onderschrijf de meening van den heer Idenburg, da het bouwbesluit uitgaat van één complex Maar er zijn ook overgangstoestanden, waar mede rekening moet worden gehouden. Hi zegt verder dat B. en W. ook een defini tieve oplossing ^wenschen, alleen willen zi die iets later én rekening houden met de toekomst. Verder zegt hij dat het gebouw aan de Zijllaan na het aanbrengen van wij zigingen geschikt kan worden gemaakt. In tweede instantie wordt door verschil lende leden nog het woord gevoerd, waar bij de bezwaren tegen de bestendiging van den huidigen toestand nog eens opnieuw en zeer breed werden uitgestippeld. De voorzitter verdedigt nogmaals het standpunt van B. en W. en zegt tenslotte dat het schoolbestuur bij niet-inwilliging I van haar verlangens beroep zal instellen. De heer Idenburg acht dit een nieuw ar gument. Beroep is in zeer veel gevallen mogelijk, ook- in dit geval maar de Raad heeft in eerste instantie de diverse belan gen tegen elkaar af te wegen. Hij stelt voor zonder meer medewerking te verleenen aan het verzoek van het schoolbestuur om uit breiding van de school aan den Heeren weg. Dit voorstel wordt in stemming gebracht en aangenomen met 9 stemmen voor en 5 tegen. Vóór stemden 4 katholieken, 2 chr. hist., 1 anti-rev., 1 nat. herstel, 1 s.d.a.p, tegen 3 Vrijheidsbond., 1 vrijz. democraat en 1 katholiek (wethouder). Het voorstel tot opzegging van de huur der kleuterschool aan de Zijllaan wordt in verband met het vorig besluit ingetrokken. Besloten wordt tot toekenning van ver goeding voor boventallige leerkrachten over 1934 aan de bijz. lagere scholen en van de vergoeding ingevolge art. 101 der lager onderwijswet over 1933. Tot onderwijzeres aan de O. L. school aan de Bloemcamplaan wordt benoemd Mej. H. Rodenhuis te Midlum. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting dienst 1936. Nadat op eenige ingediende reclames een beschikking is genomen overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt behandeld een vraag van den heer Boender om verbetering te brengen in de bestrating van den Oost- dorperweg, een deel van de Van Zuylen. van Nijeveltstraat. De voorzitter wijst erop, dat de wegen over het algemeen in zeer goeden staat ver keren. Verandering der bestrating van den Oostdorperweg zou f 25.000.kosten. De Schouwweg heeft geen groote gebreken. Voor de van Zuylen van Nijeveltstraat wordt prof iel wijziging overwogen. Daar voor is echter medewerking van andere in stanties noodig. Hierna wordt de vergadering gesloten. OE Voo Bij Fra Het kri, voc TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 105. Je begrijpt dat de zeelui naar hartelust smulden en toen de admiraal toevallig aan boord kwam om te zien of de spulletjes in orde waren, keek hij zóó hunkerig naar de etende mannen dat een van hen opstond om hem een malscJi boutje aan te bieden. 106. De admiraal had zeker ergen honger, want hij at het heele boutje tot het been toe af. De zeeman die het hem ge geven had, stond ervan te kijken. Hij vond het alleen niet erg netjes van den admiraal, dat hij het afgekloven been zoo maar op het dek gooide.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10