■Hl RADIO-PROGRAMMA'S RHS DINSDAG 7 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. S WOENSDAG 8 JULI. GEMENGDE BERICHTEN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 8 uur is zekere J. v. Antwerpen wonende te Oirschot bij het baden in het Wilhelmina-kanaal onder Biest-Houtakker (gemeente Hilvarenbeek) verdronken. De man was gehuwd en laat een vrouw met vele kinderen achter. NED. KAPITEIN IN DEN VREEMDE VERDRONKEN. Van zijn schip in zee gevallen. Een Nederlandsche scheepskapitein is gistermiddag in Deensche wateren om het leven gekomen. Het slachtoffer is de 36-ja- rige R. Steenbergen, kapitein van de Ne derlandsche motortjalk „Spes Mea". Het schip bevond zich op weg van Bremen naar Rönne. De tjalk liep gistermiddag de haven van Nakskov binnen met de vlag halfstok. De stuurman deelde mede, dat de kapitein van het mooie weer gebruik had willen maken om het schip aan de buitenzijde te verven. Hij is daarbij in zee gevallen en verdron ken. Steenbergen, die niet zwemmen kon, was ongehuwd. De „Spes Mea" is uit Gro ningen afkomstig. NACHTELIJKE STEEKPARTIJ TE AMSTERDAM. Getroffene ernstig gewond. In den afgeloopen nacht heeft de genees kundige dienst te Amsterdam een 26-jarigen los werkman met een ernstige verwonding aan de borst naar het Binnen-gasthuis ver voerd. De man had deze verwonding opge- loopen door een messteek, welke hem in de Czaar Peterstraat, in de woning van een 28-jarigen metaalbewerker, door laatstge noemde tijdens een hoogloopende twist was toegebracht. De aanleiding tot het gebeurde was, dat de loswerkman den ander had op gewacht om te bemiddelen in de verwijde ring, welke er bestond tusschen den metaal bewerker en diens vrouw. De vrouw had reeds 'herhaaldelijk te kennen gegeven, dat zij de woning wilide verlaten, doch haar man had steeds geweigerd, hierin mede te werken. Hij is tot zijn 4aad gekomen om dat hij verbolgen was over het feit, dat een buitenstaander zich met zijn persoonlijke aangelegenheden bemoeide. De man is thans,, opgesloten in het bureau Kattenburg en zal wegens poging tot doodslag ter beschikking van de justitie worden gesteld. TWEE JONGENS TE DELFT VERMIST. Te Delft worden sedert enkele dagen ver mist twee jongens. De 16-jarige W. A. J. Goeting, in het bezit van 450 gulden en een flesch aether, is ruim 1.80 meter lang, gekleed in donker bruin oolbericostuum, heeft een handkoffer bij zich en een tasch. In zijn gezelschap bevindt zich de 18-jari ge D. Zuidam. Deze is 1.75 meter lang, gekleed in grijs colbertcostuum, blauwe re genjas. De commissaris van politie te Delft ver zoekt opsporing, aanhouding en voorgelei ding van deze minderjarigen. GEFINGEERDE OVERVAL OP TOUW GEZET. Politiehond ontmaskerde bakkersknecht, die gewond aan den weg lag. In de bosschen onder de gemeente Reu ver langs den weg naar het Veer te Kes- sel heeft een bakkersknecht een gefingeer- den roofoverval op touw gezet. De man, J. H. genaamd, werd door een voorbijganger aan den rand van het bosch op den weg liggend aangetroffen, hevig bloedend uit een tweetal gapende hoofdwonden. Onmiddellijk stelde de voorbijganger de marechaussee van zijn ontdekking in ken nis, die een uitgebreid onderzoek instelde, bericht de „Telegraaf". Weldra arriveerde de rijksveldwachter Sieb'en uit Swalmen met een politiehond. Bij het onderzoek bleek, dat de hond zich niet van de plaats waar het slachtoffer was aangetroffen, wil de verwijderen. Het dier apporteerde een stuk ijzer, dat in de omgeving bleek te zijn weggeworpen. Volgens verklaringen van den gewonde zouden twee mannen hem hebben aangerand en van zijn geld, onge veer 22, welk bedrag hij voor zijn pa troon, den bakker Rutten, bij zijn klanten had geïnd, hebben beroofd. De politiemannen, die al dadelijk de zaak niet vertrouwden, namen den bakkers knecht een scherp verhoor af, waarna spoe dig bleek, dat deze zichzelf te verwondin gen had toegebracht en de beurs met geld had verborgen. Na met den politiehond het terrein te hebben afgezocht, vond het dier eenige honderden meters verder de beurs met inhoud in een korenveld. Tegen verdachte, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is proces-verbaal opge maakt wegens het doen van valsche aan gifte. WEGENS BRANDSTICHTING GEARRESTEERD. Maandagmiddag is brand uitgebroken in een pand, bewoond door vier families te Neder-Hardinxveld. Door het krachtig in grijpen van de bewoners heeft men den brand tijdig kunnen blusschen, zoodat het vuur vrijwel geen schade heeft kunnen aanrichten. Even voor het uitbreken van den brand had men den eigenaar van het pand, den heer G. H. te Hoog-Blokland, een schuur, behoorende bij een der woningen, zien binnen gaan. Even later is daar brand uitgebroken. In verband hiermee is de heer H. gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Dordrecht overgebracht. Hij ontkent echter den brand te hebben ge- s-icht. VEERTIG KILO SUIKER ENEEN BROEKSPIJP. 't Smokkelgebied heeft zijn verrassingen. Niet' zelden staan de ambtenaren voor ongedachten buit. Maar wat een kommies te Chaam dezer dagen in handen viel, zal toch nog wel niet dagewesen zijn. De „Bos sche Crt." vertelt er het volgende van: Een smokkelaar, die per rijwiel een zak suiker vervoerde, had de brutaliteit om hiermede langs de woning van een kom mies te Chaam te peddelen. Het toeval wil de, dat juist de bewoner buiten kwam en den smokkelaar aanriep halt te houden. Zooals gewoonlijk werd aan dit bevel geen gevolg gegeven doch de ambtenaar kon den smokkelaar nog juist bij een zij ner been en grijpen. Door rukken en trekken wist de man nog juist op het laatste moment te ontkomen, doch met achterlating van 40 K.G. melis suiker, een heerenrijwiel en.... een ge- heele broekspijp. Onder hilariteit van het publiek nam de smokkelaar de beenen en koerste het veld in. De inbeslag genomen goederen zijn op gebracht bij den ontvanger der directe be lastingen te Strijbeek. RUPSENPLAAG TEISTERT ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Mixed-double won Amerika. Hilversum II, 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 8.00 Schriftlezing. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ensemble v. d. Horst. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Vervolg concert. I.30 Gramofoonplaten. 2.15 Pianorecital. 3.00 Chr. Lectuur. 3.304.00 Toespraak. 4.00 Zang en viool. 5.0 Kinderuurtje. 6.00 Friesche voordracht. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. Landbouwhalfuurtje. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Orgelspel. 9.00 Paedagogische causerie. 9.30 Chr. Gem. Zangvereen. „Halleluja" (Om 10.05 Berichten A.N.P.) 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 „Orivitropia", viool, piano, voor dracht en causerie. 12.00 Gramofoonplaten. 12.301.45 „De Flierefluiters", m.m.v. solist en gramofoonplaten. 2.30 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Dansmuziek. 6.30 Orgelspel. 7.00 Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". Gramofoonplaten. 8.00 Herh. SOS-Ber. Nieuwsber. A.N.P. en VARA-Varia. 8.15 Uit de Stadsschouwburg, A'dam: Revue-uitzending m.m.v. solisten, dames koor en symphonisch jazzorkest. 10.00 Berichten A.N.P., waarna E. Walis en zijn orkest. II.00 „De Notenkrakers". 11.5512.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.20 Populair concert. 12.20 Orgelspel*. I.20 BBC-Empire-orkest, m.m.v. solist. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Pianorecitla. 3.35 Militair concert. 4.20 Vesper. 5.35 Dansmuziek. 6.50 BBC-Militair-orkest. 7.35 Kwintetconcert. 8.20 Populair concert. 8.50 BBC-Orkest, m.m.v. soliste. 10.20 Voordracht. 10.30 BBC-Theater-orkest, m.m.v. solist. II.3512.20 Dansmuziek. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Concert. 5.50 Orkestconcert. WATERPOLO DE COMPETITIE. Gisteravond speelde de HPC te Heem stede tegen Haarlem en won met 41. Donderdagavond speelt LZC I in de zweminrichting Poelmeer tegen HPC, ter wijl de LZC-reserver HZ en PC III ont vangen. Gisteravond speelde het derde zevental van de Zijl tegen DZC II. Bij de rust had de Zijl de leiding, doch daarna maakten de gasten gelijk, zoodat het einde kwam met 11. H.P.Z.—A.Z.C. I 4—3. Het begin was voor de bezoekers veel be lovend, reeds direct na den aanvang weet Thim met een fraai schot voor A.Z.C. de score te openen. Als v. d. Velde dan de voorsprong weet te vergrooten tot 02 wordt deze alsmede een Hagenaar uit het water gezonden. De thuisclub komt er dan beter in en weet voor de rust den stand op gelijken voet te brengen (22). In de tweede helft oefenen de Hagenaars meer overwicht uit en weten successievelijk de leiding te nemen en de score op te voe ren tot 42. A.Z.C. geeft zich nog niet ge wonnen en meerdere malen wordt het spel naar de overzijde verplaatst, zoodat men spoedig het net der Hagenaars weet te doorboren 43, doch overigens blijven verdere doelpunten uit, zoodat met deze stand 'het einde komt. POELMEER II—H.Z. EN P.C. V 5—3. Gisterenavond speelde Poelmeer II haar laatsten thuiswedstrijd voor de competitie, welke wedstrijd met 53 door de thuisclub werd gewonnen. Het samenspel bij Poel meer vlotte thans beter dan in de twee voor gaande wedstrijden. Toch werden er nog te veel van zulke fouten gemaakt, die de tegenpartij gelegenheid gaven om te doel punten. Twee van de drie tegengoals ont stonden er uit zulke fouten. Ook wist Poel meer énkele opgelegde kansen op zeep te brengen. De stand met de rust was 42. Na de rust wisten beide partijen nog een maal te doelpunten, zoodat het einde met 53 kwam. TOURNOOI DE ZIJL. Morgenavond 8 uur worden in de Zwem inrichting De Zijl alhier voortgezet de wedstrijden, door het bestuur van de Zijl georganiseerd tusschen LZC, Poelmeer en 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Keulen, 456 M. 12.20 Orkestconcert. 1.35 Symphonieconcert. 4.50 Weragkamerorkest. 6.20 Gevar. concert. 7.00 Gramofoonplaten. 8.35 Bach-concert. 9.2512.20 Vroolijk programma. Brussel, 332 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Salonorkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.25 Cabaret. 5.50 Gramofoonplaten. 6-35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Radiotooneel. j 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 9.05 Bach-concert. 10.35 Olympiade-nieuws. 10.50 Viool en piano. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 10.20 Deutschlandersender. 11.20 Parijs Radio. 12.20 Keulen. ±13.15 Brussel VI. 14.20 Londen Reg. 14.50 Parijs Radio. 16.50 Keulen. 17.50 Parijs Radio. 18.20 Keulen. 18.50 Parijs Radio. ±19.45 Brussel VI. 20.20 Londen Reg. 21.25 Keulen. ±22.15 Brussel VL 22.30 Brussel Fr. ±22.50 Keulen. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.30 Gramofoonmuziek G.R.D. 10.35 Londen Reg. 14.20 Droitwich. 15.35 Londen Reg. 17.10 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.35 Droitwich. 21.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Na het zwemmen koestert gij U gaarne even in de zon. Waak echter tegen huidverbranding. Eerst de huid afdrogen en dan goed inwrijven met AMILDA-zonnebruincrême. Deze beschermt en bruint Uw huid tevens prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. De Zijl om de door den heer P. Lepelaar beschikbaar gestelde wisselprijzen. Gespeeld worden de wedstrijden: De Zijl IPoelmeer I en De Zijl nPoelmeer II. Indien de Zijl II dezen wedstrijd mocht winnen, komt de wisselprijs voor de twee de af deeling voor een jaar in haar bezit, daar de vorige week reeds van LZC II met 32 werd gewonnen. In de eerste afdeeling kan de beslissing eerst vallen in de laatste ontmoeting tus schen LZC I en Poelmeer I. Scheidsrechter is de heer De Kok uit den Haag. De samenstelling der zeventallen in de eerste afdeeling luidt als volgt: I De Zijl: Doel: C. Rameau. Midden: K. Kraayenbrink A. H. van Eg- mond, H. Blansjaar. Voor: P. Lut, J. H. Key, P. Lepelaar. Poelmeer: Voor. J. Ydens, Westen, Wttie. Midden: C. Witte, Liezenberg, Wouters. Doel: K. Ydens. WIELRENNEN ROND HET IJSSELMEER. De Amsterdamsche wielrenner D. Ver meulen heeft Maandag een geslaagden re- cordrit rond het IJselmeer gemaakt. Hij vertrok des ochtends vijf uur bij het Tolhuis aan den overkant van het IJ, waar de heer en Hogenkamp en Zeegers Veeckens van de N.W.U. voor de controle aanwezig waren. Omstreeks vier uur arriveerde Vermeu len weer bij de Diemerbrug. Zijn tijd be droeg 10 uur 51 min. 14 sec., waarmede zijn poging geslaagd mocht heeten want het oude, het vorige jaar gevestigde record, dat op naam staat van Snijders, bedroeg 10 uur 59 min. 51 sec. Vermeulen won dit jaar bij de Neder landsche kampioenschappen te Hoogerhei- de het wegkampioenschap voor veteranen. De 33-jarige wielrenner is lid van „Excel- Verschillende deelen van ons land heb ben den laatsten tijd van ongedierte veel overlast ondervonden. Wij hebben reeds kakkerlak- en krekelplagen gekend, thans wordt Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen door een rupseninvasie geteisterd. In de boom gaarden, welke niet of niet voldoende be sproeid zijn, zit vrijwel geen stukje groen meer aan de boomen. Alleen de verdorde nerven der bladeren blijven over, zoodat van den fruitoogst niet veel tereoht zal ko men in de getroffen boomgaarden. Spe ciaal de boomgaarden in de omgeving van Biervliet hebben veel te lijden. SPORT LAWNTENNIS Nederland-Amerika 3-6 Het Ned. dames-dubbel wint de derde partij Gisteren zijn te Noordwijk de voorron den begonnen van de internationale kam pioenschappen. De winnaars van deze ron den, in totaal acht bij de heeren en even veel bij de dames komen in de internatio nale afdeeling. Verschillende spelers die den tijd heb ben, en die voor de internationale afdeeling in aanmerking kwamen, spelen toch in de voorronden. De uitslagen waren: Heeren Enkelspel, le ronde: Pasteur slaat Peters 36, 61, 75; Go T. H. slaat dr. Wamsteeker 62 62; Fabius slaat Brusser 57 61 62; Go T. G. slaat de Ruyter 75 60; Poll slaat A. Wamsteeker 63 8—6. 2e ronde: Hocke slaat Go T. H. 61 75; v. d. Graaff slaat Fabius 57 63 63; Leyenaar slaat Go T. G. 97 61; jhr. de Brauw slaat Wiener 36 64 63; Heynen slaat Poll 61 62; Castendijk slaat Rhodius 76 ret. De wedstrijd NederlandVereenigde Staten is Maandag te Noordwijk voortge zet. Het programma opende met het enkel spel mej. Terwindtmevr. van Rijn. De Amerikaansche domineerde bijna voortdu rend, dank zij haar vast en beheerscht spel en mooien passings. Mej. Terwindt had vele missers en leek niet erg in vorm. Mevr. van Rijn won met 61, 61. Het hierop volgende enkelspel tusschen van Rijn en Hughan was ook zeer eenzij dig. Met 62, 60 sloeg de Amerikaan onzen speler. Zoowel de fore- als backhand van den Amerikaan waren buitengewoon hard en laag. Hughan had vrijwel geen gelegenheid aan het net te komen en van Rijn vertoon de ook weinig neiging eenige afwisseling in dit base-line duel te brengen. Door het winnen van deze beide enkel spelen brachten de Vereenigde Staten den stand "van den wedstrijd op 52. Damesdouble won Holland. De dames Rollin Couquerque en Terwindt hebben voor een aardige verrassing ge zorgd, door de dames van Rijn en Babcock met 63 75 te slaan. Onze dames zetten al goed in door de twee eerste games te winnen. Dan scoren de Amerikaanschen 3 games achter elkaar. Mej. Terwindt, die uitstekend gespeeld heeft, wint haar service en de dagmes staan 33. De Amerikaansche dames halen geen game meer en de set eindigt in een 63 overwinning voor onze speelsters. Even zakt het spelpeil van de Holland- sche combinatie, maar mej. Terwindt redt de volgende game, waarin haar partner twee double-faults slaat. Nadat de score verscheidene malen deuce is geweest, winnen de Amerikaansche speelsters de volgende (31). Onze verte genwoordigsters voeren het tempo op en met succes. Het wordt 55, waarna mej. Rollin Couquerque haar service wint. In de twaalfde game wordt het 3040 en dus winning stroke voor dc Hollandsche dames. Mej. Babcock slaat in het net en hel pleit is ten gunste van de dames Cou querque en Terwindt beslist (63, 75). De mixed-double: Allison en mej. Bab cockvan Swil en mej. Terwindt was een vinnige strijd tusschen volkomen tegen elkaar opgewassen partijen. In de eerste set wint Holland na 66 de game. Van Swol moet dan serveeren en komt op 400 en haalt dan de set (86). Het is weer mej. Terwindt, die uitblinkt, herhaal delijk passeert en Allison's services uit stekend retourneert. Allison heeft nog al eens pech en mej. Babcock slaat te hard. In de tweede set wint de Nederlandsche combinatie de derde game (na 11) met love op mej. Babcock's service. De laatste maakt een vermoeiden indruk en dit schijnt Allison's capaciteit te drukken. Na 31 voor Holland wordt het tweemaal deuce en dan 41 voor Holland, maar Van Swol verliest zijn service op love. Ook de volgende game is voor de Ame rikaansche combinatie, die nu 3 games heb ben tegen 4 voor de Hollandsche combi natie. Van Swol, die tot nu toe zeer op dreef was, zakt wat af. Het wordt 44 en Alli son moet serveeren. Al zwoegende komt hij op advantage en als Van Swol dan een gemakkelijken bal in het net slaat is het 54 voor de Vereenigde Staten. Mej. Terwindt grijpt uitstekend in bij 't beslissende punt en passeert keurig, daar in ededen stand op 55 brengend. Allison en mej. Babcock winnen de elfde game en de beslissende (75>. Beide partijen hebben dus ieder een set gewonnen. In snel tempo scoren Allison en partner de eerste en tweede game van de beslis sende set. Van Swil verliest zelfs zijn ser- die redding brengt en de game wint, nadat Van Swol eenige malen dankbaar gebruik heeft gemaakt van de door mej. Babcock toegespeelde lobs, die hij met keiharde smashes beantwoordt en Allison tenslotte in het net slaat, wordt het 22 en dan 32 voor de Vereenigde Staten. In de zesde game wordt het tweemaal deuce. Twee aces en een smash van Van Swol brengen den stand op 33 en na 43 voor Allison en partner: 44. En dan wint Allison zijn service en Van Swol de zijne (55). Een love game op mej. Babcock's service brengt de score op 65. Mej. Terwindt moet nu serveeren en komt op 15—40. Een smash van Van Swol wint nog een Hollandsch punt, maar de set en match gaan voor ons verloren. (7—5). De Amerikaansche double won dus met 86, 75, 75; de Vereenigde Staten héb ben den wedstrijd dus met 63 gewonnen. Tenslotte speelden Kho-Sin-Kie en Knot tenbelt een exhibition tegen Surface en Stratford. WATERSPORT WEDSTRIJDEN „DE LEEDE". Onder de meest gunstige weersomstan digheden hield de watersportvereniging „de Leede" Zondag j.l. haar onderlinge wedstrijden op de Kagerplassen. De be langstelling bracht een 40-tal booten aan den start. De baan welke over alle plas sen was uitgezet, gaf den stuurlui gelegen heid te over om hun capaciteiten te too- nen en vele spannende momenten hebben dezen dag tot een groot succes gemaakt. Na het vlotte verloop der wedstrijden had in het clubgebouw aan het Vennemeer een gezellig samenzijn plaats, waarbij de prij zen werden uitgereikt. De voorzitter, de heer Sieverts, memoreerde Speciaal in ver band met het a.s. 15-jarig jubileum het geen door onderlinge samenwerking en ka meraadschap, verkregen kon worden en wékte ieder op, op den ingeslagen weg voort te gaan. De uitslagen van de wedstrijden zijn: Sharpies: Claire (Verhoef). 16 M2. B.M.: de Kemphaan (van Oost). B.M.-klasse 1. de Fuut (Stallinga), 2. Dodge (Frenken), 3. Rino (van Gemert). 12 Voetsjollen: Goodluck (Klomp). In deze klasse kwam buiten mededinging) als eerste de heer van den Berg, van de Rott. Zeilver. aan. Handicap A: 1. Coppelstock (Sieverts), 2. Vennemeer (Klingen), 3. Annie (van Nieu- wenhuizen). Handicap B: 1. Why Not (Steensma), 2. Tarzan (Schaap), 3. Meta (Mulder). Handicap 10 snelste booten: 1. Fleyer (van der Burg), 2. Robbedoes (van Zutfen).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9