DINSDAG 7 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DISCONTOVERLAGING NEDERLANDSCHE BANK. Van Zyt op 3 pet. Met ingang van 7 Juli heeft, zooals reeds gister in een gedeelte onzer oplage vermeld, de Nederlandsche Bank haar rentetarieven wederom verlaagd, waarbij het wisseldis conto is teruggebracht van 3 Y, tot 3 pet. Deze maatregelen geeft een heldere weer spiegeling van de verdere ontspanning op de wisselmarkt, blijkende uit een notee- ring van 7.36 1/4 voor het pon4 sterling en van 1.46 9/16 voor den Amerikaanschen dollar. Tevens werpt zij een helder licht op de wederom zeer ruim geworden geld markt. De prolongatiiekoers is bereids gedaald tot 2 1/4 pet., terwijl het particuliere dis conto 2 5/8 pet. noteert. Tusschen de geld prijzen in de open markt en de officieele tarieven was dus weer een tamelijk groote marge gekomen en het lag dus voor de hand, dat onze circulatiebank ook thans niet lang zou talmen, om haar rentebereke ning meer in overeenstemming te brengen met die in het vrije verkeer. Dat de situa tie zich in voor ons land zeer gunstigen zin heeft gewijzigd werd verleden week reeds gedemonstreerd door den weekstaat van de Nederlandsche Bank, waarop een goud- aanwas van ruim 5.000.000 tot uitdruk king kwam. ARCHITECTEN-OPLEIDING. Aan de academie voor bouwende en beel denkunsten der R. K. Leergangen te Til burg is sinds vele jaren een opleiding voor architecten verbonden. Tot nu toe echter heeft slechts een leerling de volledige exa mens daarvoor afgelegd. Om deze studie aan te moedigen en deze tevens op een breedere basis te vestigen, heeft het cura torium het plan opgevat de opleiding daar voor volgens een geheel nieuw programma, waarbij ook vooral het katholieke kerke lijke bouwkunst zal worden betrokken, te regelen. Het curatorium zal daartoe een afzonder lijke commissie van advies in het leven roe pen, waarvoor zoowel de Katholieke Kunstenaarsvereeniging, afd. bouwkunst, als het Sint Bernulphusgilde zal worden verzocht een lid aan te wijzen. Aldus zul len de organisaties van katholieke kunste naars ten nauwste bij de opleiding wor den betrokken. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Aanklacht van waschindustrieelen. De Bond van Waschindustrieelen in Ne derland schrijft ons: In het wasscherij bedrijf doet zich de eigenaardige omstandigheid voor, dat zich misschien tweemaal zooveel ondernemin gen „wasscherij" of zelfs „stoomwassche- rij" noemen, dan er in werkelijkheid zijn. Vele van deze zich „wasscherij" noemen de bedrijven wasschen n.l. in het geheel niet, doch bepalen zich er toe, de wasch- goederen op té halen bij de klanten van de „wasscherij" om die dan „en bloc" voor den laagst mogelijken prijs door een of an dere stoomwasscherij te doen behandelen. Bij deze transactie speelt méér dan de kwa liteit, de voor het wasschen te betalen prijs een rol. De „droge waschinrichting" of wel, zooals zij in vakkringen aangeduid wordt de „waschverzending" moet n.l. be staan van de marge tusschen de van de huisvrouwen te bedingen prijs en hetgeen aan de stoomwasscherij betaald moet wor den. Het ligt voor de hand, dat de voortdu rende druk, welken de waschverzenders uitoefenen op den door hen kan de was scherij en te betalen waschprijs, aan de kwaliteit van het waschverzenderswerk niet ten goede komt. Met leede oogen zien de eigenlijke wasscherij en dan ook reeds sedert lang, dat de dikwijls in etagewonin gen gevestigde waschverzendingen, door zich met den naam „wasscherij", „waschin richting", stoomwasscherij" enz. te tooien, de reputatie van de bonafide wasscherijbe- drijven schaden, afgezien van de hygiëni sche bezwaren voor het publiek, welke de zen waschverzendingen aankleven. In dit verband zij aangehaald, wat minister Ver schuur in 1930 zeide bij de algemeene be schouwingen over de begrooting in de Tweede Kamer (Handelingen bladzijde 674): „de practijk doet ons telkens nieuwe vormen van huisindustrie ontdekken en tot mijn verwondering, die niet van eenige af schuw vrij is, heb ik den laatsten tijd ook het bestaan ontdekt van een huisindustrie, genaamd waschverzending, waarin alles gebeurt, wat na het eigenlijk waschproces voorkomt, maar ook alles, wat vóór het waschproces plaats heeft, het sorteeren der goederen, die het proces nog moeten on dergaan. Ik kan mij voorstellen, dat het één van die vormen van huisindustrie is, die op de eerste plaats voor verdwijning in aanmerking komt". Hoe het ook zij, de werkelijke wassche rij en willen niet langer meer met deze wasch'verzendingen vereenzelvigd worden en daarom heeft de Bond van Waschindus trieelen in Nederland een proef-aanklacht ingediend op grond van oneerlijke mede dinging (art. 328 bis, W. van Strafr.) tegen een Haagschen waschverzender, die zijn onderneming tegenover het publiek als „stoomwaschinrichting" aanduidt. K. TER LAAN TREEDT AF ALS BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. In een gistermid dag gehouden pers conferentie heeft de heer K. ter Laan meegedeeld, dat hij in het begin van het volgend jaar zijn ambt als burgemees ter van Zaandam zal neerleggen. De heer Ter Laan hoopt Woensdag 8 Juli a.s. den 65-jari- gen leeftijd te bereiken, doch zijn zesjari ge benoemingsperiode als burgemeester eindigt pas 5 Februari 1938. Oof hij ook als lid der Tweede Kamer zal aftreden, is nog niet beslist. Indien de kiezei's van Leiden hem het volgend jaar weer candidaat stellen en het partijbestuur, van de S.D.A.P. dit goed keurt, dan zal de heer Ter Laan gaarne een vernieuwing van het mandaat aanvaar den. De heer Ter Laan was sinds 1913| bur gemeester van Zaandam; hij was de eerste spciaal-democr. burgemeester in ons land. HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJBEDRIJF Gisterochtend was te IJmuiden voor het eerst sinds eenigen tijd weer een Duitsche stoomtrawler aan de markt, welke door ander zal worden gevolgd. Deze booten mogen in Nederlandsche visschersplaatsen markten, doch hebben daarvan den laat sten tijd geen gebruik gemaakt, omdat de visscherijprijzen niet loonend waren. Nu de staking in IJmuiden nog steeds voort duurt en daardoor de vischprjjzen. hooger zijn geworden, komen deze booten hier haar visch lossen. Aangezien deze buitenlandsche trawlers in hoofdzaak rondvisch aanbrengen, wordt van dezen aanvoer verwacht, dat het be staande gebrek aan deze visch zal worden opgeheven. Het bestuur van de Reedex'svereeniging heeft gistermiddag een vergadering gehou den met de leden van de commissie, wel ke de loonregeling had vastgesteld, doch men kon over de besprekingen, die ver trouwelijk waren, geen mededeelingen doen. De besturen der vier vakorganisaties hebben gisteren te Haarlem een bespreking gehouden. HERHALING VAN DEN RADIO-MISSIE- WEDSTRIJD. Hedenavond! De K. R. O. bericht ons, dat van alle zijden met aandrang wordt gevraagd om den radio-misie-wedstrijd nog eens te her halen. Aan dit verzoek zal hedenavond 7 Juli te tien uur worden voldaan. Wie derhalve zijn oplossing nog niet heeft ingezonden, kan hedenavond nog meedoen. UITTREDEN UIT DE N. S. B. De heer Sengers, lijstaanvoerder van de N. S. B. bij de Provinciale Statenverkie zing van 1935 in Noord-Brabant, heeft be dankt als lid van de N. S. B. Dit besluit houdt in, dat hij ook zal bedanken als lid van Prov. Staten. Zooals bekend is, heeft het tweede lid van de N. S. B. in de Staten, de heer v. d. Grinten, reeds in de vergadering van be gin Juni voor deze functie bedankt. IN WELIGE HOTELS VERSCHE CADETJES? Naar wij vernemen zal een hotel (of pension) om voor de faciliteiten ten zien van het versche brood bij het ontbijt in aanmerking te kunnen komen moeten voldoen aan zekere minimumeischen wat het aantol bedden betreft. Vermoedelijk zal de vergunning tot het verstrekken van versch brood niet onder de twintig bed den worden gegeven. Evenwel zal elk ge val, waaromtrent in dit opzicht twijfel kan bestaan, op zichzelf worden beoor deeld. „N. R. Crt." MOTORRIJDERS EN LOSLOOPENDE HONDEN. Een gevaar op den weg. De A.N.W.B. schrijft: Nog steeds komt het herhaaldelijk voor, dat weggebruikers, vooral motorwielrijders, grooten last on dervinden van losloopende honden, die hun aanblaffen en vaak op hinderlijke wijze voor het voorwiel blijven loopen, zoodat be paald van een gevaar moet worden gespro ken. Bijna iedere motorrijder zal hiervan kunnen meespreken en tallooze min of meer ernstige valpartijen zijn het gevolg geweest van een plotseling toeschietenden of meeloopenden hond. Waar de algemeene verkeersveiligheid slechts noemenswaard kan worden ver hoogd, indien ieder binnen wiens bereik dit valt, daaraan medehelpt, wendt de A.N.W.B. zich hiermee tot alle eigenaren van honden met het dringend verzoek deze in de nabijheid van de verkeerswegen zoo weinig mogelijk te laten losloopen en, af gezien daarvan, zoodanig af te richten, dat zij de bestuurders van motorrijtuigen en automobielen geen overlast aandoen. DE TELEVISIE. Het Regeerings Televisie-comité zal Za terdag a.s. een bezoek brengen aan de Phi lips Televisie-installatie te Eindhoven. Evenals kortgeleden ter gelegenheid van het bezoek van Prinses Juliana aan deze inrichting, heeft ook thans het Philips-con cern de zang- en spraak paedagogie Ma- riette Serie uitgenoodigd om voor den te levisie-zender te verschijnen. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. Dezer dagen werd te Lïsse een vergade ring gehouden van het, centraal bestuur van den Nederlandschen Tuinbouwraad onder leiding van den heer A. Verduyn Jr. Uitvoerig weird van gedachten gewis seld over de Crisis-organisatie-beschikking (2) en den 27sten Juni, gewijzigd bij ministerieele beschikking van 4Maart 1936, waardoor de aangeslotenen bij de stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale en de georganiseerde aangeslotenen bij de stichting Nederlandsche Sierteeltcentrale verplicht zijn in door den Minister van Landbouw en Visscherij te bepalen geval len omtrent de arbeidsvoorwaarden van hen, die bij deze georganiseerden werkzaam zijn, overleg te plegen met de werknemers organisaties en bij arbeidsgeschillen arbi- age te aanvaarden. Besloten werd, dat de Nederlandsche Tuinbouwraad als zoodanig zich met be trekking tot deze aangelegenheid niet tot den betrokken Minister zal wenden, doch dat zulks desgewenscht zal geschieden door de bij den raad aangesloten groepen zelf. Naar aanleiding van een rapport, uitge bracht door de commissie-Gorter en be staande uit de heeren H. Gorter, te 's-Gra- veland, mr. L. Niemöller te 's-Gravenhage, J. C. M. Mensing, te Aalsmeer en jhr. dr. J. C. Mollerus, secretaris van den raad, werd uitvoerig van gedachten gewisseld over de voorstellen tot wijziging van de bestaande statuten. Behoudens enkele veranderingen werden de statuten overeenkomstig dit rapport goedgekeurd en werd besloten daarop de koninklijke bewilliging aan te vragen. In verband met een verzoek van den raad van beheer van de Koninklijke Ne derlandsche Jaarbeurs te Utrecht om deel te nemen aan een agrarisch jaarbeursge deelte verbonden aan de kamende najaars- beurs, welke van 8 t/m 17 September a.s. te Utrecht zal worden gehouden, werd be sloten, dat de Nederlandsche Tuinbouw raad aLs zoodanig aan üt jaarbeursgedeelte niet zal deelnemen. Het blijkt, dat enkele groepen bij den raad aangesloten het be lang van deelneming inzagen en zich be reid verklaarden zich rechtstreeks met de Jaarbeurs in verbinding te stellen. Voorloopige besprekingen werden ge houden in verband met deelneming aan de wereldtentoonstelling Parijs 1937. Met belangstelling werd in dit verband kennis genomen van een aantal mededee lingen van den heer Valstar, bestuurslid van den raad, naar aanleiding van de voorgenomen plannen. In verband met de aan deze deelneming vertoonden werkzaam heden werd besloten aan den commissaris- generaal te doen voorstellen een commissie van voorbereiding in het leven te roepen, waarvoor door den raad werden aangewe zen de heeren H. Gorter, te 's Graveland, Ch. Kremer, te Bloemendaal, de heer J. C. M. Mensing te Aalsmeer, terwijl de heer jhr. dr. C. J. C. Mollerus, als secretaris aan de commissie werd toegevoegd. SUPPLETOIRE BEGROOTING ONDERWIJS, KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. Ingediend is een wetsontwerp tot ver hooging van het zesde hoofdstuk der Rijks- begrooting 1936. De minister zegt in de toelichting o.m.: Drie onderwerpen van groote urgentie noodzaken den minister op de begrooting van zijn departement voor het loopende jaar de volgende verhoogingen aan te vra gen. Hij zal er zijn aandacht op gericht houden, om in den loop van dit jaar hier tegenover zooveel mogelijk tot verlaging van andere onderdeelen dier begrooting te komen. Deze drie onderwerpen betreffen de bouw van hoogspanningslaboratorium voor de Technische Hoogeschool te Delft, de restauratie van de Cunera-kerk te Rhe- nen, de deelneming aan de Internationale Tentoonstelling 1937 te Parijs. Resp. wordt voor deze onderwerpen ge vraagd een crediet van 220.000, 50.000 en 150.000. DE RESULTATEN DER A'DAMSCHE „MEER WERK ACTIE". Thans reeds ruim 310.000 aan extra opdrachten. Thans zijn de eerste resultaten bekend van de tweede propagandagolf, die sinds kort te Amsterdam voor „meer werk" is ingezet. Aan een groot aantal ingezetenen is een circulaire toegezonden, waarin nog maals op het doen uitvoeren van opdrach ten wordt aangedrongen. Als voorloopig resultaat kan worden gemeld, dat thans reeds hoewel nog tienduizenden circulai res verspreid moeten worden, voor een to tal bedrag van 118.500 aan opdrachten is binnengekomen. Dit resultaat is des te verrassender, ge zien het feit, dat de eerste drie weken van de actie een totaal van ruim 192.000 te zien gaven. Het totale bedrag aan extra opdrachten, die het gevolg zijn van de door het gemeentebestuur ingezette actie, beloopt thans ƒ310.974.81. Wanneer zuilen andere gemeenten dat prijzenswaardig initiatief navolgen? De meer-werk-actie is niet alleen voor Am sterdam noodig! INTERNATIONAAL KATHOLIEK FILMCONGRES. In September te Rome. Tengevolge van de pauselijke encycliek over het filmvraagstuk heeft het bestuur van de Internationale. Katholieke Pers tentoonstelling te Rome besloten in Sep tember a.s. een internationaal katholiek filmcongres ,te organiseeren. Koopt Zomerpostzegels. De inzending der bestelkaarten of ge wone briefkaarten, beplakt met drie zo merpostzegels van 6 ct. (10 ct.), welke recht geven op deelname in een verloting van waardevolle prijzen, is nog opengesteld tot en met 15 Juli a.s. Tot deze, onder toezicht van een notaris te houden verloting is door den Minister van Justitie vergunning verleend bij be schikking van 10 Juni 1936, No. 827, 2e Afd. A, terwijl de prijzen zooveel mogelijk aan de winnaars worden toegezonden of anders gedurende een jaar ter afhaling beschik baar blijven. Commissie van beroep inzake sierteelt aangelegenheden De Staatscourant van gisteren, no. 129, bevat een beschikking van den Minister van Landbouw en Visscherij, waarbij wordt ingesteld een commissie van beroep inzake sierteeltaangelegenheden, bedoeld in de artikelen 19 en 24 van de statuten van de Nederlandsche sierteeltcentrale (toelating als georganiseerde, tuchtrechte lijke maatregelen naar aanleiding van cri sis-regelingen). Tevens is de commissie op gedragen in beroep te oordeelen over de verleening van teeltvergunningen als be doeld in artikel 2 van het Bloembollensa- neeringsplan 1935 (Teelt, in artikel 2 van het Crisis-boomkweeker ij besluit 1935 en in artikel 2 van het Crisis-bloementeeltbesluit 1935 I; de goedkeuring van overschrijving van teeltvergunning en het verleenenvan overdracht van teeltvergunning, als be doeld in de artikelen 8 van deze besluiten, en in de verleening van vergunning als bedoeld in artikel 3 van het Bloembollen- saneeringsplan 1935 (export), in artikel 2 van het Bloembollensaneeringsplan 1935 (handel). In de commissie zijn benoemd tot lid, tevens voorzitter: mr. D. van Dijk, te Was senaar; tot lid, tevens plaatsvervangend voorzitter: jhr. dr. J. C. Mollerus, te Haax*- .em; tot lid: ir. J. G. W. Ignatius, te 's Gra- venhage. Tevens is vastgesteld een reglement be treffende de werkwijze van de commissie. Goederenvervoer naar België gereglemeteerd. De A. N. W. B. deelt ons het volgende mede: Sedert korten tijd is in België het ver voer van goederen door middel van mo torrijtuigen voor rekening van derden ge reglementeerd. In de toekomst zal men dit vervoer al leen kunnen verrichten, indien men in het bezit is van de vereischtemachtigingen, af te geven door het Bureau voor het Weg vervoer te Brussel. Voor de machtiging is een jaarlijksch recht per voertuig verschuldigd, dat, naar gelang van het gewicht, varieert van 75 tot 10 francs, verhoogd met zegelkosten. De regeling is niet van toepasing op: a. het vervoer van postpakketten a,d.; b. het vervoer van lijken; c. incidenteel vervoer, gerechtvaardigd door buitengewoon dringende omstaidig- heden; d. het vervoer door middel van perso nenauto's, motorrijtuigen op twee of drie wielen, waarvan het eigen gewicht niet grooter is dan 350 K.G. en aan de twee- of driewielers verbonden aanhang- of zij- spanwagens. Voor Belgische ondernemers is het nieu we reglement reeds sedert 8 Jxxni j.l. van kracht; voor buitenlandsche ondernemers treedt het in werking op 25 Juli a.s. Aangezien te verwachten is, dat de be handeling der tallooze aanvragen eenige maanden in beslag zal nemen, staat men bij wijze van overgangsmaatregel toe, dat zij die vóór 25 Juli een officieel aan vraagformulier hebben ingezonden, het goederenvervoer voorfloopig blijven ver richten. Het is dus voor de belanghebbende on dernemers van groot belang, dat zij vóór dien datum een aanvraag indienen. Nadere inlichtingen omtrent de in acht te nemen formaliteiten kan men o.m. verkrij gen bij den A. N. W. B.; het is bij even- tueele verozeken om inlichtingen ge- wenscht, reeds terstond mede te deelen voor hoeveel voertuigen resp. aanhangwagens en/of opleggers de vrage event, machti ging verlangt. KERKNIEUWS De ziekenverpleging der Nationale Bede vaart bij Monseigneur Huibers. Dezer dagen hield de Aartsbroederschap van de Ziekenverpleging van O. L. Vrouw van Lourdes van de Nationale Ned. Bede vaart hare vergadering ter bespreking en voorbereiding van de a.s. Nationale Bede vaart naar Lourdes. De vergadering vond ditmaal te Haarlem plaats in verband met het feit, dat na afloop daarvan aan Zijne Excellentie Mgr. Huibers, oud-Aalmoeze nier der Ziekenverpleging werd overhan digd het geschenk, dat Hem door de Zie kenverpleging bij zijn verheffing tot Bis schop van Haarlem werd aangeboden. Vrijwel alle leden der vereeniging wax'en aanwezig. De voorzitter hield een korte toespraak, waarin hij er aan herinnerde hoe algemeen door de leden der ziekenverple ging, brancardiers, infirmieres en zieken, die Monseigneur als Aalmoezenier hadden gekend, tot dit huldeblijk was bijgedra gen. Hij overhandigde Monseigneur een schitterend uitgevoerd album dat hun aller handteekening bevat en waarin is opge nomen een Sonnet aan Mgr. opgedragen van den heer L. van Loon, Ixispecteur van het L. O. te Amex-sfoort, die het gedicht voordroeg. Monseigneur was vol bewondering voor het huldeblijk: paarse Misparamenten. Na bezichtiging der paramenten bood Monseigneur aan de leden der Ziekenver pleging een thee aan. GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Vergadering van den gemeenteraad van Leiden, op Maandag 13 Juli 1936, des na middags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen1* (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, 's avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer H. P. H. Würtz. 2o. Benoeming van een Stadsvroedmees- ter voor het tijdvak van 1 Juli 19361 Juli 1939. 3o. Benoeming van een secretaris van het College van Curatoren van het Gym nasium. 4o. Voorstel tot wijziging van het raads besluit van 19 Maart 1934 inzake de verhu ring van de voormalige bewaarschool aan de van der Werffstraaf aan de afdeeling Leiden van de Nederlandsche Christelijke Vereeniging van Padvinders. 5o. Voox'stel tot wijziging van het raadsbesluit van 26 Augustus 1935 inzake het uitgeven in erfpacht van een terrein gelegen tusschen de Van der Werffstraat en de Oude Vest aan de Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werk manswoningen, ten behoeve van den bouw van 99 arbeiderswoningen, het; aanvaarden en verstrekken van voorschotten in ver band met dien bouw, alsmede tot vaststel ling van de desbetreffende begrootingsre- geling. 6o. Voorstel tot wijziging van de be grooting, dienst 1935, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden en ongevallen- en ziekteverzekering vajx ambtenaren en werklieden. 7o. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1935, waarvan de raming te laag is geble ken en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. 8o. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 6 April 1936 inzake den aankoop van peroeelen bouwgrond, gele gen ten Zuiden van den Hoogen Rijndijk aan weerszijden van de Roomburgei*wete- ring. 9o. Voorstel: a. tot aankoop van de fabrieksgebou wen c.a. van de N.V. Leidsche Katoen Maatschappij, gelgen aan de Heerengracht en de Binnenvestgracht; b. tot aankoop van een strook grond deel uitmakende van het perceel kad. be kend gemeente Leiden, Sectie C No. 1759, gelegen aan de Langestraat; c. tot kostelooze overneming in eigen dom bij de gemeente van een gedeelte van het perceel kad. bekend gemeente Leiden, Sectie C No. 1244, gelegen tusschen de Weverstraat en de Looierstraat; d. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. lOo. Voorstel: a. tot intrekking van het raadsbesluit van 23 December 1935 inzake onteigening van de voor den bouw, vein een inrichting voor zuivering van afgevoerd rioolwater aan de Slaagh- of Stinksloot, benoodigde perceelen grond; b. tot aankoop van de ten behoeve van de sub a bedoelde inrichting benoodigde perceelen grond. llo. Voorstel inzake den aankoop van de perceelen bouwgrond in den Stadspol- der, kad. bekeixd gemeente Leiden, Sectie N Nis. 121, 125, 126 en 127 en tot vaststel ling van de desbetreffende begrootingsre- gelingen. 12o. Praeadvies op de verzoeken van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" om de aan haar toegekende sub sidie niet te verlagen en haar een jaar- lijksche toelage te verstrekken, in verband met het kosteloos uitleenen van boeken aan werkloozen. 13o. Voorstel om de kosten van ver lichting van de vanwege het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie óp pen openbaren weg te plaatsen publieke telefooncellen, alsmede van de reeds ge- plaatse cel op de Hoogewoerdsbnxg, voor rekening van de gemeente nemen. 14o. Praeadvies op het adres van de afd. Leiden van den Provincialen Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Holland inzake het in het leven roepen van een verordening, betreffende de beteugeling van de wilde bokkenhouderij. 15o. Voorstel tot wijziging van de Ver ordening op de Winkelsluiting. 16o. Verzoek van Gedeputeerde Statep der provincie Zuid-Holland om advies over een 3-tal ontwerp-besluiten inzake wijzi ging van de jaarweddexxregeling voor den burgemeester 1 de wethouders, den secre taris en den ontvanger, 17o. Voorstel inzeke het toekennen van een vergoeding aan den Commissaris van Politie, in verband met het onderbren gen van de brandweer bij de politie. 18o. Voorstel inzake de opheffing van de gemeentelijke kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen en dan aan die school vex'bonden cursxxs voor Fransch en tot het, in verband daarmede, verleenen van eervol ontslag aan den directeur, de leeraren en leeraressen en den concierge van die school. 19o. Voorstel inzake voortzetting van de met de te Leiden werkende ziekenfond sen aangegane regeling, betreffende het verleenen van een reductie op de zieken fondspremie aan ondersteunden. 20o. Voorstel van den heer Schoneveld, om naar aanleiding van Ingekomen Stuk ken No. 106 van 1936, alsnog een voorstel op de agena te plaatsen voor de eex-stvol- gende vex'gadering van den Gemeente raad. 21o. Voorstel van den heer Snel om er bij B. en W. op aan te dringen tot de Re geering het vex-zoek te richten, om ook voor 11936 een extra-bedrag van ƒ2.000.000 be schikbaar te stellen voor den z.g. B-steun Jaan werkloozen. 22o, Interpellatie van den heer Van der Voort inzake het in dienst nemen van een arbeider in los dienstverband bij den Plant soendienst.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7