DINSDAG 7 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE V/ORDT HET WEER ONWEER-ACHTIG. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige'wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Kans op regen of onweer. Weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 763.3 te Stettin. Laagste barometerst.: 749.1 te Vestmanoer. De depressie bij IJsland vulde een weinig op. doch veranderde niet van plaats. Het lagedrukgebied over Scandinavië verloor aan beteekenis en trok Oostwaarts af. De hoogedrukkmg breide zich vooral Noord waarts naar Zuid-Scandinavië uit. Over het Zuiden van de Britsche eilanden, de Golf van Biscaje, ons land en Frankrijk ligt een omvangrijke secundaire. In het Zuidwesten is over Spanje de barometer langzaam stijgende. Overal heerscht rustig weer, vooral in Frankrijk en Duitschland melden tal van stations windstilte. De ochtendtem- peraturen zijn over het algemeen gestegen, de bewolking is over het grootste gedeelte van het gebied zwaar. Regen werd heden morgen slechts in Zuid-Engeland en Noord- Scandinavië gemeld. In de afgeloopen 24 uur kwam in de Rijnvlakte nogal wat on weer voor (Zürich 22 m.M. regen). Voor ons land moet thans op regen of on weer gerekend worden. LUCHTTEMPERATUUR. 20.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagavond 9.51 uur tot Woens dagmorgen 4.20 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 8 Juli voorm. 5.46 uur en nam. 6.07 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting .Poelmeer" 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 21 gr. C. is een compliment waard, 12 jaar als voorz. de leiding te hebben. Voorz., zoo besloot hij, nogmaals onzen hartelijken dank voor alles wat gij hebt gedaan! De heer v. Dam sprak namens het be stuur eenigewoorden tot den jubilaris, daarbij opmerkende, dat het geen kwaad kon ook eens van waardeering te getuigen, welke woorden hij liet vergezeld gaan van een cadeau, zijnde een fauteuil, waarvan spr. hoopte, dat hij nog jaren er gebruik van zal kunnen maken. Door de echtgenoote van den concierge werd daarna namens hen beiden een prach tig bouquet ngeboden, met felicitatie. De Geest. Adv., daarna het woord nemen de, zedde, dat hij nu ruim twee jaren het genoegen heeft gehad met den jubilaris samen te werken. Hij heeft hem bewonderd als een leidende kracht en als iemand waar stuwkracht van uitging. Als er acties moesten worden op touw gezet, waart gij present, voor de werkloozen gaf gij uw werkkracht gaarne, kortom bij alles kon men uw leiding vinden. Gij hebt u met lief de gegeven voor de organisatie en ik spreek bij mijn gelukwensch de hoop uit, dat u nog vele jaren voor haar kan blijven wer ken; vuur en ijver hebt ge -aarvoor nog in voldoende mate. De heer Heller zeide, dat men elkaar in intiemen kring beter leert kennen dan daar buiten. Daarom maakte hij gaarne van de gelegenheid gebruik om een woord van waardeering te spreken en dank te zeggen voor de goede samenwerking. De *heer Horikx sprak daarna nog eenige woorden en wees er op jaren reeds met den jubilaris te hebben samengewerkt. Steeds was die samenwerking aangenaam en hij hoopte, dat de vriendenband, die reeds van jaren her dateert, tot in lengte van dagen bestendigd zal blijven. De voorzitter, door alles verrast en totaal onvoorbereid, dankte allen voor de wen- schen en woorden tot hem gericht, en sprak de hoop uit. dat het hem gegeven moge zijn nog lang zijn krachten te mogen blijven geven. Hierna bleven allen nog eenigen tijd bijeen. WAARSCHUWING. Eenige dames-collecteeren aan de huizen van de leden der Derde Orde voor giften voor 't Derde Orde Huis te Wychen. Deze dames zijn voorzien van een machtiging. Wij wijzen hierop, omdat gebleken is. dat een onbekende man, zonder machtiging, probeert giften voor ditzelfde doel in te zamelen. Men zij gewaarschuwd! VAN ONZE ADVERTEERDERS. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM L. DEMMENIE EN ZN. Morgen zal het 25 jaar geleden zijn, dat de bekende zaak in kantoorboekhandel, schrijfmachines enz. werd opgericht. De heer L. Demmenie, die zijn zaak ge durende deze kwarteeuw van 'n beschei den kantoorboekhandel allengs zag uit groeien, begon in 1911 in het pand Haar lemmerstraat 169. De kantoorboekhandel vormde toen de eenige branche, doch reeds zeven jaar later, toen in den na-oor- logtsijd het zakenleven met sprongen naar boven ging en de moderne kantoormachi nes er „als koek" ingingen, werd in het pand Haarlemmerstraat 219 een kantoor- machinehandel gevestigd. In 1928 werd het eerste pand (169) uit gebroken en verbouwd, twee jaar later was het tweede pand aan de beurt om een dergelijke bewerking te ondergaan en zoo werden twee zaken verkregen, welke aan de eischen des tijds voldeden. Aan de oudste zaak werd een speciale vulpenrepa ratie-inrichting verbonden, aan de andere zaak een reparatie-inrichting voor schrijf- en telmachines. In 1932 werd een drukkerij en een bin derij opgericht, terwijl in 1934 een filiaal in perceel Lage Rijndijk la werd geopend in den vorm van een leesbibliotheek en boekhandel. De heer L. Demmenie, die steeds met voortvarendheid de belangen van zijn zaak diende, heeft de laatste jaren den steun van zijn zoon gekregen en het wil ons voorkomen, dat de heer P. Demmenie in ijver voor zijn vader niet onder doet. De fa. Demmenie heeft voor een gere- gelden onderhoudsdienst dagelijks twee auto's op den weg, tusschen Den Haag Haarlem, Aalsmeer, Alphen en Bodegra ven. Bovendien heeft zij het agentschap der Mercedes schrijfmachines, terwijl men ook voor andere merken gerust hier kan aankloppen. Wij twijfelen er niet aan, of het zal de jubileerende firma morgen niet aan be langstelling ontbreken. EXCURSIE NAAR HET SPORT- FONDSENBAD TE DELFT Zooals een advertentie in ons blad van gisteren heeft aangekondigd, zal.er Vrij- dga a.s., uitgaande van het bestuur der Sportfondsen te Leiden, een excursie ge houden worden naar het Sportbondsenbad te Delft. Vertrek om twee uur per bus vanaf de Papengracht. In deze excursie is inbegrepen een bad (badgoed zelf meebrengen), een kopje thee en bezichtiging van het bedrijf. Nu de plannen in Leiden in een actuee- ler stadium beginnen te verkeeren is het te hopen, dat velen deze excursie zullen meemaken en als vrienden en spaar ders van het Sportfondsenbad te Leiden zullen terugkeeren. Alleen indien de Leide- naren zelf de handen ineenslaan zal een overdekte zweminrichting in Leiden spoe- die werkelijkheid zijn, De prijs van deze interessante excursie, alles inbegrepen, bedraagt f 2. Aanmelding tot uiterlijk Donderdagmiddag 2 uur, Bree- straat 16, Leiden. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Gisterenavond had als onderdeel van het zomerprogramma een waterpolo wedstrijd in „de Zijl" plaats, waar tegen een „Zijl"- combinatie werd gespeeld. Het eerste optreden van het K.J.M.V.- zevental heeft werkelijk niet teleurgesteld. Weliswaar werd deze wedstrijd verloren met 41, baarbij „de Zijl" zelf voor het tegenpuntje zorgde, maar toch noteerden wij verschillende goede uitvallen van de K.J.M.V.-ers, waarbij eenige malen de lat niet onverdienstelijk een doelpunt voor kwam. Er werd gespeeld om het spel en het ging er gezellig en prettig aan toe. K.J.M.V.-ers doet er een volgende .maal nog een stapje op en een K.J.M.V.-over- winning zal niet uitblijven. „De Zijl" toonde zich een prettige gast- vrouwe en gaarne komen de K.J.M.V.-ers nog eens terug. De K. J. C. naar St. Jeroen. De K. J. C. houdt haar jaarlijksche be devaart naar St. Jeroen op Donderdag 16 Juli. De oefeningen in de kerk te Noord- wijk beginnen dien dag 's avonds te half 7. Nadere publicaties volgen. RECTOR L. BEUNE. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijvingen: 6785. Joop Pollmann, Leiden, Hoogstraat 4, ga- lanteriehandel, handel in glas, porselein en aardewerk. E.: J. A. M. Pollman, Leiden (H.V.). 6784. G. W. J. Pollmann, Leiden, Nieuwe Rijn 1, handel in huishoudelijke en luxe artikelen. E.: C. W. J. Pollmann, Leiden. 6783. Magazijn St. Josef, Leiden, Hoog straat 3, winkel in religieuze artikelen. E.: P. G. J. Pollmann, Leiden. Opheffing: 6753. Leidsche Levens middelen Centrale „Melco", Leiden, Was- straat 3. Wijzigingen: 6550. Turnhout en Geerlings, Noordwijkerhout, Pilarenlaan 7, handel op het buitenland in bloembollen en aanverw. artikelen. De zaak is met in gang van 8 Juni 1936 in liquidatie getre den. Liq.: F. J. Geerlings, Noordwijkerhout. 5434. N.V. Algemeene Handel- en Cre- dietmaatschappij, Leiden, Vliet 23. De N.V. v/h R. M. Beuth Zn., is als directrice van bovengenoemde N.V. afgetTeden. N. Dir.: S. Th. Holst Weber, Leiden. 5954. M. H. van Kampen, Oegstgeest, Kempenaerstraat 3, horlogerie. Bijv. uit- geoef. bedr.: tevens winkel in handwerken en wol o/d naam: 't Wolhuis. Plantsoen-Concert. Het eerstvolgende concert van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Ver- eenigingen zal gegeven worden op Woens dag 8 Juli a.s. en worden verzorgd door de Muziekvereeniging 6 R.V.A., directeur de heer M. Bolderdijk. Programma: 1. Marsch Animato, C. J. M. Cori. 2. Ouverture L'Etoile du Bonheur, P. M. Labole. 3. La Parade de Soldats de Bois, Leon Jessel. 4. Norma Fantaisie, O. Filsfils. Pauze. 5. Jubileummarsch 6 R.V.A., M. Bolderdijk. 6. L.Indepeoidante, ouverture, Charles. 7. Ermeralda, wals, Arr. H. J. M. Kessels. 8. En Familie, J. Martin. 9. Metro- pole, marsch, S. P. van Leeuwen. De heeren prof. dr. F. D. Holleman en prof. dr. B. J. O. Schrieke, beiden hoog leeraar alhier, zijn gekozen tot leden van het Internationaal Koloniaal Instituut, dat te Brussel vergaderde. Op Woensdag 15 Juli as., des namiddags van 2 tot 3 uur, wordt in een van de lokalen van het gebouw Mare 13a, waarin is ge vestigd het bureau van den Geneeskundi gen Dienst, gelegenheid gegeven tot koste- looze inenting en herinenting tegen pok ken. Op de internationale conferentie voor maatschappelijk werk, die van 1218 Juli te Londen zal worden gehouden, zullen so ciale werkers uit allerlei landen het onder werp „maatschappelijk werk en de ge meenschap" van verschillende kanten be lichten. Ook aan het Nederlandsche comité van voorbereiding is verzocht, een spreker aan te wijzen. Daartoe is uitgenoodigd onze stadgenoot mr. dr. S. Rozemond, directeur van den dienst voor maatschappelijk hulp betoon. Deze heeft zich bereid verklaard in de derde openbare zitting op Woens dag 15 Juli als spreker op te treden. „Vooruit". Te Breda is geslaagd voor de St. Ge- nesius diploma's, boekhouden. Ned. Han delscorrespondentie, stenografie en ma- chineschrijven, onze plaatsgenoot de heer L. J. Wagenaar. De 28-jarige broodbezorger J. v. R., die sinds Zaterdagmorgen vroeg spoorloos was verdwenen, is weer in de echtelijke woning teruggekeerd. De 41-jarige Sch. den B. is echter nog zoek. Wij herinneren aan het radiopraatje, dat de inspecteur van het verkeer hier ter ste de, de heer D. v. d. Wal, hedenavond te half acht voor de Gem. Radio-distributie zal houden. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in het faillis sement van J. v. Zijp, rijwielhandelaar alhier Deze lijst tiet 43 credi teuren met een totaal passief van /31.317.07 waarvan preferent 70.37. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteuren zijn: P. J. van Zijp geleverde goederen 10.329.54. N.V. Leidsche Expl. Mij. v. Onr. Goederen huur en geldleening 12.090. SPORT ZWEMMEN RUIM zy2 DAG ACHTEREEN GEZWOMMEN. Robin Chatterjee te Lahore heeft een nieuwe wereldprestatie verricht, door 62 uur 40 min. achtereen te zwemmen, zonder een oogenblik te rusten. De vorige prestatie stond op naam van Hgose uit Bengalen, die tien minuten kor ter in het water bleef. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK BEGONNEN. 90 renners starten te Parijs. Hedenmorgen om negen uur is te Parijs het startsein voor de 30ste Tour de France gegeven. 'Onder zeer groote belangstelling ver trokken 90 renners voor dezen monsterrit, w.o. onze landgenooten Middelkamp, Gij- sen en de Gebrs. van Schendel. LAWNTENNIS TENNISKOORTS IN JOEGO-SLAVIE. Nu de Daviscup-ploeg van Joego-Slavië de finale van de Europeesche zone heeft bereikt lijdt het geheele land aan „tennis- koorts". De sportzaken kunnen haar voor raden niet snel genoeg bijvullen om aan de aanvragen te voldoen en de straatjongens spelen een partijtje met eigen gemaakte radkets. De finale, welke deze week tegen Duitsch land zal worden gespeeld, is de hoofdscho tel van de gesprekken en in het geheele land wordt druk gewed. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Verkoop Zomerpostzegels. De Zomef- postzegels tot steun voor cultureele en so ciale zorgen heeft hier in totaal een bedrag opgebracht van 229.45. Hiervan komt het comité toe 90.44. Gaarne vestigen wij er de aandacht op, dat deze zeer mooie zomerpostzegels ver krijgbaar blijven aan het Postkantoor en gedurende 5 jaar voor verzending bruik baar zijn. LISSE. Jongentje overreden. Gistermiddag omstreeks half vier ging de R. K. School van de par. H.H. Engelbe waarders uit. Zooals gebruikelijk, brachten de Eerw. Broeders de kinderen over den gevaarlijken rijksweg naar het aan de over zijde gelegen trottoir. Een dezer jongetjes, een zoontje van den heer v. Stein, alhier, liep evenwel terstond weer over en werd door een personenauto komende uit de richting Sassenheim aangereden. Het 5-jarig knaapje werd door de auto in de lucht ge slingerd en even verder tegen den grond gesmakt, alwaar het bleef liggen. Dr. Haase uit Lisse, die toevallig passeer de, verleende terstond de eerste geneeskun dige hulp. Het bleek, dat het knaapje aan den mond gewond was, terwijl het voorts vermoedelijk een lichte hersenschudding heeft opgeloopen. De knaap is naar huis vervoerd. Naar wij vernamen is, het ongeval uit sluitend te wijten aan het wederom plotse ling oversteken van den knaap en treft den auto-bestuurder niet de minste schuld. De politie, die terstond ter plaatse was, maakte van dit ongeval proces-verbaal op. Groene Kruis. De afdeeling van het „Groene Kruis" hield gisteravond in haar Wijkgebouw een vergadering, waarvan de opkomst grooter had kunnen zijn. De voorzitter, de heer Dr. Blok, opende met een woord van welkom en hij zeide, dat deze vergadering is belegd naar aanleiding v^n het feit, dat de Koninklijke goedkeu ring op de Statuten sinds 1932 is verloopen en alzoo niet meer van kracht is en deze dus opnieuw moet worden aangevraagd vanaf dat jaar 19 Augustus. Door den voorzitter werden de Statuten voorgelezen, waarbij enkele kleine redac tie-wijzigingen werden ingelascht. Met al gemeene stemmen werd besloten opnieuw de Koninklijke goedkeuring op Statuten en reglement aan te vragen. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van het H.B. van den Prov. Bond, waarin medegedeeld werd de vorming van een Arbitrage-commissie te beslechting van geschillen. Hierna slui ting. LEIDSCHENDAM. Onfortuinlijke schipper. Maandagmor gen omstreeks half 12 wilde C. B. te Veur, die met zijn groentenschuit naar de veiling voer, zich nabij de Kniplaan laten voor trekken door een motorboot van (jr. M. van Leidschendam. Hij gooide hiertoe een touw over, terwijl zijn schuit nog eenigszins schuin in den Vliet lag. Door de plotselinge ruk van de motorboot kapseisde de groen tenschuit, zoodat alle groenten, welke boven op de luiken stonden, overboord vielen en in den Vliet terecht kwamen, terwijl ook het vooronder vol water stroomde. Doordat de schipper het touw gauw losgooide, werd erger voorkomen, doch de groentenschipper behoefde zoodoende zijn reis niet te ver volgen en kon onverrichterzake huiswaarts keeren. Haastige spoed is.... Het kwam van boven. Aan de Sluis- kant te Veur geraakten Maandagmiddag omstreeks half vier van een vrachtauto van de Firma K. uit Zaandam, toen hij de brug van de Sluis afdraaide, de opgeladen groentenkisten los, waarschijnlijk doordat de vracht niet goed opgeladen was. De touwen braken en ongeveer de helft van de vracht kisten kwam naar beneden en ver nielde in zijn val een zonnescherm van den winkel van den heer v. D. Eenige kisten met komkommers moesten het ontgelden, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, terwijl de schade door verzekering wordt gedekt. In een sloot geraakt. Aan den Achter weg te Veur geraakte Maandagmorgen het jlm. 5-jarig zoontje van den heer H. in een onbewaakt oogenblik in een sloot. Eenigen tijd later werd dit pas gemei'kt door een ouder broertje, waarop spoedig het ventje, dat reeds het bewustzijn had verloren, uit het water gehaald. Door Mej. v. d. B. werd kunstmatige ademhaling toegepast, terwijl ook Dr. v. d. Stam spoedig ter-plaatse was; het mocht hun gelukken het ventje vrij spoedig weer tot bewustzijn te brengen, zoodat dit ongeval gelukkig geen ernstige gevolgen had. Onvoorzichtig. Eenige oogenblikken nadat Dr. v. d. Stam hulp had verleend bij het bovenvermelde ongeval, werd zijn hulp ingeroepen voor de plm. 20-jarige Mej. L. te Veur, die, staande op de treeplank van den auto van den boterhandelaar J. uit Stomp- wijk, een eindje wilde mederijden, hetgeen de chauffeur blijkbaar niet bemerkte, zoo dat, toen de auto plotseling zwenkte, Mej. L. een klap kreeg van het openstaande portier en van de treeplank viel. Gelukkig bleken de gevolgen niet ernstig en kwam Mej. L. er met een wonde aan het hoofd en een gezwollen gezicht af. OEGSTGEEST. AUTO-BOTSING. Een ernstig gewonde. Gisterennamiddag had op den Rijks straatweg nabij de drie Witte Palen een ernstig verkeersongeval plaats. Een luxe auto, bestuurd door G. J. H., wonende te Zaandam, reed met een snel heid van ±100 K.M. over genoemden weg, AGENDA De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 6 tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594 en J. C. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. komende van de richting Haarlem en gaan de in de richting den Haag. Van de richting Rijnsburg naderde een vrachtauto, bestuurd door H. de B., wonende te Oegstgeest gaan de in de richting den Haag. De bestuurder van de luxe auto zag de vrachtauto en aangezien deze van rechts kwam, moest de vrachtauto voorrang wor den verleend. Hij remde krachtig en daar door kwam hij midden op den weg en sloeg met de achterzijkant van de auto tegen een aldaar stilstaande vrachtauto. Een dame en een heer, die in de luxe auto zaten, werden uit den wagen geslin gerd. De dame had een ernstige hoofdwon de bekomen. Dr. Varekamp, die spoedig ter plaatse was, verleende geneeskundige hulp. De dame werd per ziekenwagen der firma Nieuwkoop naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd, waarna zij later even eens per ziekenauto naar Zaandam werd vervoerd. G e v e s t i g d: J. Hoogeveen, Koningin- nelaan 16, van Noordwijk B. W. The, Juffermansstraat 31, van Leiden A. K. E. Schulte geb. Broich, Nassaulaan 17, van Düsseldorf K. Loeb, Broekweg 5, van Leiden G. A. Hekker, Julianalaan 2a, van Warmond C. Perfors geb. Paap, Rijn- zichtweg 157, van Katwijk J. E. Boeke, Warmonderweg 18, van Leiden J. C. E. Kerckhoff, Oranjelaan 22, van Leiden A, A. M. F. Kerckhoff geb. Wreesmann, Oranjelaan 22, van Stad Delden G. v. d. Eijkel en gez., van Assendelftstraat 45, van Rijnsburg F. H. Nommel en vr., Regen- tesselaan 21, van Leiden A. de Jong, de Kempenaerstraat 20, van Gouda L. Lijk- lema, W. de Zwijgerlaan 41, van Leiden E. Kroon, Endegeest, van Leiden Ph. S. Bisschops, Endegeest, van Sassenheim J. Verlee, Endegeest, van Gouda J. de Jong, Endegeest, van Gouda M. C. Fuk- ken,' Endegeest, van Amsterdam G. van Dam, Warmonderweg 8, van Alphen aan den Rijn. P. Plantenga, L. de Col. laan, van den Haag M. L. Kagenaar geb. Korsuize, Rijnsbprgerweg 146, van Haar lemmermeer. C. Kagenaar, Rijnsburger- weg 146, van Rijnsburg M. Verhoef, Nas saulaan 45, van Leiden. Vertrokken: C. G. Th. Kroemer en vr. naar Soest, Drift je 6 H. P. Juffer mans, naar Sassenheim, Rijksstraatweg 16 G. van Egmond en vr. naar Rijnsburg, Valkenburgerweg 3 E. Tijsterman geb. Pijnse van der Aa naar Noordwijk, Bronk- horststraat 66 E. Snel naar Leiden, Trompstraat 18 J. Verwijs en gez. naar Amsterdam, Noorder Amstellaan 260II E. A. W. Houbolt en vr. naar Wassenaar, Burchtlaan 7 W. Starland, naar Valken burg Z.-H., Valkenburgerweg 27 I. A. van Goor, naar Steenwijk, J. H. Tromp- meesterstraat 9 M. Naeff, naar Lochem, Nieuwe weg 5 W. A. Bontje, naar Ede, Grootestraat 124 M. Star geb. van den Haak, naar Valkenburg Z.-H., Valkenbur gerweg 27 M. E. M. van Iterson, naar Leiderdorp, Hoofdstraat 52 L. P. Natzijl, naar Nieuwkoop A 176 G. C. A. Reinders geb. Bekkering en gez., naar Batavia. D. W. Hartjes, naar Gendringen, Ulft, Veld- straat 358 J. Loeve, naar Wassenaar, Berkheistraat 40 J. van der Wegen en gez., naar Stompwijk, Park Leeuwenberg 12 K. J. M. Roozen, naar den Haag, van Alkemadelaan 350 H. den Boer en gez., van Balistraat 35 naar Stellendam, Wijk I no. 135 J. Rikkers, naar Bloemendaal, Parkweg 14 H. F. M. Huijbrecht, naar den Haag, Gouverneurlaan 673 H. G. de Boer, naar den Haag, Jac. de Graafl. 10. Verhuizingen binnen de gemeente: D. A. Stravers, van Haagschestraatweg 13 naar Borneostraat 19 J. F. Reitsma, van Em- malaan 93. naar Leidschestraatweg 7 J. v. d. Kwaak en gez., van Rijnsburger- weg 74 naar Borneostraat 11 J. Jongman en gez., van Geversstraat 29 naar Gevers straat 26 Geboren: Teunis, z. v. T. van Delft en I. van der Kwaak, Oegstgeesterweg 7. Ondertrouwd: R. Schipper, 24 jaar wondende alhier Valkenburgerweg 10 en M. van Dijk 20 jaar, zonder beroep, wonen de alhier. SASSENHEIM. Schietwedstrijd B.V.L. Zaterdagmid dag had op het Sporthoff alhier de schiet wedstrijd plaats der B.V.L. afd. Sassen heim, waaraan totaal door 40 leden werd deelgenomen. De uitslag is als volgt: De wisselbeker, welke uitgereikt is voor het hoogste aantal punten werd gewonnen door den heer H. G. A. v. d. Laan, 93 pun ten. De wisselmedaille, welke uitgereikt is voor de hoogste serie, werd gewonnen door den heer C. J. Berg, 48 punten. Klasse A: Koningsschutters (4 deelne mers) le prijs A. G. J. C. van Breda (88 punten), 2e prijs J. v. d. Meer 87 punten. Klasse B. Scherpschutters (12 deelne mers) le prijs H. G. A. v. d. Laan (93 pun ten); 2e prijs G. C. v. d. Berg (92 punten); 3e prijs Th. C. M. de Zwart (85 punten); 4e prijs P. Moolenaar Fz. (83 punten); 5e prijs F. C. v. d. Eist (83 punten). Klasse C: Schutters le klasse (13 deel nemers) le prijs T. van Leeuwen (88 pun ten); 2e prijs C. de Zwart (87 punten); 3e prijs J. van Eeuwen (83 punten); 4e prijs Chr. Roosa (82 punten); 5e prijs S. Eikelen boom (81 punten). Klasse D: Schutters 2e klasse (11 deel nemers) le prijs M. J. A. Post (84 punten); 2e prijs K. W. van Breda (83 punten); 3e prijs P. J. Meere (82 punten); 4e prijs C. J. Berg (81 punten).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2