ZATERDAG 4 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SPORT ZWEMMEN OVER DE GROOTE BELT. Voor de tweede maal in een korte span ne tijds is een zwemster er in geslaagd de Groote Belt over te zwemmen. De 21- jarige Asta Winckler slaagde in haar po ging en legde de 16 K.M. tusschen Korsoer en Knudhoven af in den tijd van 7 uur 55 min. Op 16 Juni 1.1. heeft zij ook een po ging gedaan, doch na 7 uur in het water te zijn geweest, moest zij toen haar poging opgeven. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ondeugdelijk vleesch. Als pl.v. kantonrechter fungeerde de heer Overbeek. Het allereerst had zich te verantwoorden A. M. uit Leiden, die in zijn kwaliteit als slachthuisknecht aan het slachthuis „De Rijnstreek" tfe Hazers- w o u d e uit een ton met afgekeurd vleesch vijf levers had weggenomen, blijkbaar met de bedoeling deze aan te wenden voor verduurzaming. Toevallig kwam juist de keurmeester, waarop ver dachte de levers in een over verbrandde. Verdachte gaf het ten laste gelegde toe en gaf omtrent een en ander een nadere uit eenzetting. Als getuige werd gehoord de eigenaar de heer Z. die duidelijk ver klaarde hoe de instructies aan de slacht plaats luidden. Volgens deze had een en ander absoluut niet gebruikt mogen wor den. Een knecht tevens worstfabriceerder aan deze fabriek verklaarde conform en voegde hier nog aan toe dat indien hem de levers aangeboden zouden worden hij dan zeker zijn patroon en den keuringsamb tenaar van een en ander op de hoogte zou hebben gesteld. Bovendien bleek nog dat vóór dit feit volgen deze getuige 't meer dere malen voorkwam, dat het afgekeur de vleesch van stempels werd voorzien en dat bovendien de ton waarin het afge keurde vleesch werd gedeponeerd niet door den keuringsdienst werd afgesloten, zoodat derden dit gemakkelijk weg konden halen. De eigenaar had reeds meerdere ma len hierop gewezen en zelfs een afgeslo ten gedeelte van zijn fabriek tegen een kleine vergoeding beschikbaar willen stel len waar men het afgekeurde vleesch be stemd voor destructie had kunnen depo- neeren. De keuringsdienst bleek dus over een en ander ook wel wat makkelijk te hebben gedacht. Als deskundige werd ge hoord dr. Karsemeyer van Nieuwveen. De ambtenaar vond een en ander een hoogst ernstig feit, temeer daar hier ieder verantwoordelijkheidsgevoel ontbreekt. Hij had geen vrijheid om art. 170 van het wetb. v. strafrecht toe te passen, doch vorderde de maximum straf n.L 1 maand principale hechtenis. De verdediger, mr. de Haan, hield een uit voerig pleidooi en gaf te kennen dat zi. de zaak vreeselijk was opgeblazen. Bij een door hem ingesteld onderzoek was hem gebleken, dat de reputatie van den eige naar héél gunstig is. Hij achtte verd. een onverstandig iemand, die ondoordacht zijn baas had willen bevoordeelen. Temeer daar de man geen recidivist was, vroeg hij een voorwaardelijke veroordee ling. Ambtenaar en verdediger bleven bei den persisteeren, waarna de kantonrech ter verdachte conform den eisch tot 1 maand hechtenis veroordeelde. Vervol gens had de slachthuis-eigenaar zich te verantwoorden, daar bij hem in zijn fi liaal bedorven vleesch in een ijskast was aangetroffen. Verd. voerde aan dat zijn fi liaalhouder hiervoor verantwoordelijk was, wat volgens den ambtenaar niet opging. De patroon heeft hiervoor de noodige maat regelen te treffen. Ook de verdediging dat de ijskast niet goed had gefunctionneerd, wat door den hulpkeurmeester later werd bevestigd, vond de ambtenaar geen steek houdende reden. De ambtenaar vorderde tegen verdachte een boete van niet minder dan 1000 subs. 3 maanden hechtenis met openbaar ma king van het vonnis van verdachte. De kantonrechter veroordeelde verdach te conform. Ten slotte had de landbouwer v. VL zich te verantwoorden wegens slachten zonder vergunning; het in voorraad hebben in zijn kelder van ongekeurd vleesch en het niet aangeven van 70 tengevolge van pest ge storven biggen. Verdachte beriep zich er op, dat hij niet had geweten dat ook kleine biggen dus geen slachtvarkens aangege ven moesten worden. De ambtenaar wilde hier rekening mede houden en vorderde tegen verdachte een geldboete van 2 maal 30 subs. 2 maal 20 d. en ƒ275 subs. 50 d. en verlaagde later zijn eisch tot 2 maal 20 subs. 2 maal 15 dg. en 50 subs. 40 d. Ver oordeeling conform. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke zijn de zwembaden in Leiden, waar zijn ze gevestigd en welke ervan zijn gemengd? Antwoord: Leiden, dat was U toch zeker bekend, heeft één zwembad, de Zijl, in het Kooikwartier gelegen. Er wordt niet gemengd gezwommen. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. STADSNIEUWS DE WERKLOOSHEID Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 2, be hangers 27, betonvlechters 28, betonwer kers 54, fundeeringwerkers 1, glazenwas- shcers 10, granietwerkers 83, heiers 2, met selaars 155, opperlieden 106, schilders 79, sloopers 7, straatmakers 9, hulp-straatma kers 10, stucadoors, witters 81, timmerlie den 259, uitvoerders 5, voegers 24, ongesch. bouwarbeiders 8, totaal 962. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen sorteerders 14, vellenblooters 8, steenfabr.- arb. 104, zeepfabr.-arb. 5, ongesch. fabr.- arb. 51, totaal 200. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 82, reizigers, colp. 49, winkelbedienden 33, in casseerders 11, musici 7, onderwijzers 9, overheidspersoneel 12, verplegers 1, totaal 204. Hotel-café-pers.: huispersoneel 13, kell- ners 37, koks 4, totaal 54. Houtbewerkers: beddenmakers 2, houtbe werkers 66, kistenmakers 6, kuipers 7, lijs tenmakers 3, mandenmakers 1, meubel makers 34, meubelstoffeerders 12, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 23, totaal 156. Kleermakers: kleermakers 57, kappers 6, schoenmakers e.a. 16, totaal 79. Land- en tuinarbeiders: bloemisten 30, landarbeiders 21, tuinlieden 29, warmoe- ziers 12, ongesch. landarb. 4, totaal 96. Metaalbewerkers: bankwerkers 90, blik- bewerkers 19, burgersmeden 45, lectriciens 60, gasfitters 15, gereedschapmakers 4, in- strumenmtakers 4, isoleerders 8, kernma kers 1, kettingsmeden 35, klinkers 11, ko perslagers 3, lab. bedienden 3, lasschers 6, loodgieters 50, machinisten 25, metaal- boordwesr 5, metaaldraaiers 17, metaal- schavers 2, metaalslijpers 2, monteurs 27, pianostemmers 3, polijsters 1, ponsers 5, rij wielherstellers 11, scheepstimmerlieden 5, scheepsschilders 2, stokers 6, tegenhouders 16, vrw. monteurs 10, voorslaanders 11, voorwarmers 5, vulcaniseurs 1, vuurwerks 7, wagenmakers 6, ijzerwerkers 44, zand- vormers 3, ongesch. arb. 38, totaal 605. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, siga- rensorteerers 3, strippers 2, totaal 10. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 6, in genieurs 3, technikers 8, teekenaars, opz. 16, werkmeesters 16, totaal 49. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoen drukkers 26, kluwers e.a. 7, luikers 12, plaatsnijders 22, schrobbelaars 2, spinners 37, spoelers 3, staaldraaddraaiers 15; ster kers 2, strijkers 11, wevers 110, wolbewer kers 35, ongesch. textielarb. 58, totaal 346. Transportarbeiders: chauffeurs 130, em- balleurs 5, exp. knechten 23, koetsiers 16, loopknechten 37, schippers 89, magazijn knechten 57, spoor- en trampers. 16, wa kers 6, transportarbeiders 65, losse arbei ders 31, totaal 875. Typografen: boekbinders 35, boekdruk kers 14, fotografen 1, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 31. steendrukkers 2, tot. 86. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 85, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 66, suiker werkers 24, wijnkooperskn. 7, zoutzieders 1, zuivelbereiders 4, ongsch. fabr. arb. 29, totaal 221. Vrouwen: kinderjuffrouwen 1, apothe- kersass. 2, naaisters 14, strijksters 2, boek- bindsters 1, breisters (mach. 2, maasters 1, winkelpjuffrouwen 15, serveersters 2, lin- nenjuffrouwn 1, kantoorbedienden 23, ver pleegsters 9, teekenaressen 1, onderwijze ressen 2, huisl. diensten 153, fabr. arb. 23, totaal 252. Alg. totaal 4195, 3 Juli 1935 3652, 4 Juli 1934 3032. Bn. 58 Ged. werkloozen en 173 werkverschaffing. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris M. G. Bon al hier: huis Witte Singel 100 hoek Jan van Goyenkade lb in bod f 5900, kooper de heer M. van Nood qq. alhier voor ƒ6080; nuis Witte Singel 74-74a is uit de hand verkocht. Gevonden voorwerpen in de maand Juni. Vulpenhouders, sleutels, portemonnaies, tasch met boeken, 2 leesboeken, 4 gymnas tiekschoenen, een padvindersriem, een boodschappentasch, 2 grijze jongensjasjes, R.W.B.-merken, een sierspeld, een halve autokap (giijs linnen), een blauwe muts, een triplex plaat, 2 taschjes, 2 dameshand schoenen, een grijze regenjas, een patent- asdop, een kindermanteltje, een sjaal, een ijzeren gewicht, 2 damestaschjes, een broche met steen, 3 badpakken en handdoeken, nieuwe schriften, een doos inh. kousen, een actetasch, inh. een boek, een hondenhals band, zilvergeld, een passer, een postduif, een Fransch leesboekje, een hamer, een notitieboekje, 2 peddels, 2 rekenboeken, een taschje inh. penhouder, potlood enz., een blauw gummi regenjas, een sjaal en een witte handschoen, een rood kinderjasje, een bruin kinderschoentje, een paar regen pijpen. Alsnof opgegeven als gevonden in de maand April of Mei: twee schorten. Alsnog opgegeven als gevonden in de maand Meid: een lap lichtblauwe stof. Gevonden in het Postkantoor: een rijwiel belasting merk. Gevonden in de Electrische Tram (stads- lijn)een actetasch, drie paar handschoe nen, 1 handschoen, 1 pakje, inh. 1 paar kou sen en 1 pantoffel, 1 parapluie, een num merplaat van auto, een gouden broche, een armband, een pet. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken werkdag van 13 uur na middag, behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. Aannéme. Een van de Zaterdagsche fien-minuten- speeches van den zeereerw. heer Henri de Greeve is afgedrukt in het „Gedenkschrift ter gelegenheid van de zilveren bestaans- viering van den Nederlandschen R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant-Geëm ployeerden St. Antonius". Wij veroorloven ons deze hier over te nemen. Aannéme. Even wachten.en Hij staat naast het tafeltje lichtelijk gebogen, zwart, wit; 'n tikje officieel, bloc-note in de hand; gereserveerd, als op een afstand, zakelijk. U wenscht? Hij schrijft: slaat servet even over de schouder, ruimt het tafeltje op en gaat; en komt terug: bier. koffie, kwast, 'n bit tertje. AnnémeHij staat bij een ander ta feltje, schrijft, gaat, keert weer bier, kwast, koffie, thee en keert en presen teert de nota: krijgt zooveel percent. Dank u, geeft jassen aan, geeft mantels aan. Houding! Een ander.... Aannéme! Wie is hij? Wat is hij? Waar woont hij? Hoe heet hij? Is hij getrouwd? Heeft hij kinderen? Heeft hij zorg? Heeft hij ver driet? Is er iets dat hem kwelt? Ik weet 't niet. Niemand weet 't. Hij is naamloos. Hij is noOp ©eni ge tafeltjes staat een kaartje.... „Deze ta fel wordt bediend door noHij is een nummer. Is hij misschien ook mènsch In ieder geval is hij 'n soort passepartout; 'n auto maat: Aannéme! en hij komt. 'n Wenk en hij gaat, gaat naar z'n neutrale zone, waar hij wacht op een teeken. Hij is vol slagen onpersoonlijk. Hij hoort alles en hoort niets. Hij ziet alles, maar hij moet doen alsof hij niets ziet. Dat zijn zijn za ken. Als hij erom gevraagd wordt, kan hij een praatje maken over het weer, de weg wijzen naar 't station en de amuse mentsgelegenheden opnoemen. De bezoekers nemen verder geen noti tie van hem. Ze zeggen.... Nette bedie ning. That's all! Als hij per ongeluk een vlek heeft op z'n chemise wordt hij be dreigd met ontslag. Als hij niet gauw ge noeg komt, krijgt hij minder. De hemel mag weten waar hij vandaan komt. Hij is er. Niemand ziet hem komen; niemand ziet hem gaan. Je hebt nooit een kellner in civiel gezien, 'n Kellner is een wezen in een zwart officieel pak met wit gestreken overhemd. Woont hij aan de zaak, of.... Als alle mensohen weg zijn, vertrekt hij. Niemand ziet hem gaan. Deze karakteristiek van een broodwin ning is bladzijden lang voort te zetten. Jaren geleden las ik een boek, dat toen de wereld vervulde. Ik herinner me alleen den titel: Ships that pass in the night. Voor bijgaande schepen in den nacht. Zoo iets is de kellner. Hij gaat voorbij aan je. Je kent hem niet. Hij is bijna een instru ment Hij behoort tot de groote sociale klasse van de naamloozen. De bedoeling van dit stukje is niet het medelijden voor die menschen op te wek ken, want ik geloof niet, dat het publiek over het algemeen onwelwillend staat te genover deze menschen; maar de bedoe ling is alleen maar de aandacht te vragen voor hun persoon. Er is gevaar, dat men vergeet met mensohen te doen te hebben, om ze als meneer te behandelen. Misschien zal dit eenvoudig woord weinig uithalen. Een of ander zal mij misschien uitlachen, als ik zeg, dat we ze moeten bewaren voor onze verleiding en voor de uitstalling on zer uitspattingen. Kellners worden cynisch, 't Kan niet anders. Café's en hotels zijn plaatsen, waar menschen elkander vin den en ontmoeten. Langs de oogen van den modernen schenker, dien wij met een Hollands woord kellner noemen, gaat het heele leven. Alle menschen ziet hij de een dagjesmensch, die zijn meegenomen en thuisgesmeerde boerham opeet bij een kopje koffie, maar ook de anderen, de ho telgasten en de verfijnden; de uitgaanders, de boemelaars, de levensgenieters, de ge degenereerden, de fuifnummers en de liahtmissen. Als geloofsleven en moraliteit door het zien der verleiding alleen al verloren gingen, zou geen enkele kellner nog iets gelooven. Hij ziet de verleiding. De plaats is hier niet, om daar verder op in te gaan. Volwassenen begrijpen dit al les. Vele kellners zijn volslagen godde loos. 't -Is te begrijpen. Maar voor alles hebben wij te bedenken, zooals tegenover elke sociale klasse van menschen, zooals tegenover die, die ons ten dienste staat, dat ook zij een onsterfelijke ziel hebben. Hun leven, of liever hun ambt, de af hankelijkheid van het publiek, de strijd om het dagelijksch brood, dwingt ze bijna om in gevallen die ernstige gewetens kwesties zijn him medewerking te ver- leenen, als tusschen persoon te fungeeren ten dienste van hotelgasten, die met nog andere bedoeling daar komen. Ze zien dit alles, ze maken dit alles mee; zij kennen de wereld op hun duimpje. En zou dat spoor loos aan hen voorbijgaan? Zijn ze niet menschen van vleesch en bloed. Beter dan wie ook hebben zij geleerd wat raffine ment is. Er is groot gevaar, dat ze hun schade inhalen. Het heerschenae stelsel met fooien en tronk stelt ze bloot aan gevaar van corruptie. De voorwaarden, waaron der ze moeten werken, zijn vak schandalig. Zij hangen immers ook van het seizoen, van regen en wind af. We zullen maar geen onthullingen doen, hoe ze vaak genegerd en uitgebeend worden. Voor katholieken is 't leven dubbel moeilijk. Late nachtpartijen DE TENTOONSTELLING „TWEE EEUWEN ENGELSCHE KUNST" IS HEDEN MORGEN TE AMSTERDAM GEOPEND. Een der beroemdste stukken „The Red Boy" van Lawrence, in bruikleen afgestaan door den graaf van Durham. van Zaterdag op Zondag! Niemand is er, die ze naar de H. Mis stuurt. En het leven, dat ze zien, het werkt zoo demoraliseerend. Zeker, we behoeven geen bond op te rich ten ter bekeering van kellners; maar we moeten in hun diensten altijd toch weer zien den mensch, die ons de hand reikt. Onze katholieke kellners mogen zich toch aansluiten bij hun eigen katholieke orga nisatie. Het wilde leven, dat ze meemaken, de hotelsfeer moet van tijd tot tijd gelucht worden voor de meer zuivere tochten van een eigen omgeving. Kellner! Aannéme! UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. R.K. E.H.B.O. „St. Lucas". Donderdag 2 Juli, had des avonds in het R.K. Ver- eenigingsgebouw te Veur het eindexamen plaats van den E.H.B.O.-cursus, welken in den afgeloopen winter is gehouden. Bij dit examen, dat plaats vond onder auspiciën van den Oranje Kruis-Bond, trad als exa minator op dr. de Grave uit den Haag, die de kennis der candidaten op de vereischte wijze op de proef stelde. Bezien wij het resultaat van dit examen, dan blijkt, dat 10 dames en 3 heeren het einddiploma behaalden, n.l. de dames wed. Beek-Sprengers; A. C. v. d. Berg, Cl. van Bohemen, M. van Boheemen, C. van Bo- heemen, H. Haagen, C. van Leeuwen, G. Scheenaard, M. Scheenaard, en C. A. v. d. Togt en de heren J. N. de Heij, Alb. v. d. Hulst en P. van Wijk, allen proficiat met hun behaald succes. Een woord van dank aan dr. van Zeeland in zijn kwaliteit als docent van den afgeloopen cursus is hier wel op zijn plaats en eveneens aan dr. de Grave, die de candidaten op zulk een tac tische wijze examineerde. Dat de vereenigng door dezen uitslag weer in sterkte is toegenomen, gehoeft geen betoog. Het gaat nog steeds crescendo. La ten wij hopen, dat hierin geen wijziging zal komen, dan zal ook zeker in de behoef te aan bekwame le helpers, die het heden- daagsche verkeer eischt, worden voorzien. K.J.M.V. Morgen plechtig Aanbid- dingsfeest, des morgens Algem. H. Com munie, te 3 uur openbare Aanbidding van de Maria-Congregatie. Maandag 6 Juli: Sociëteit. Dinsdag 7 Juli te 8 uur Maria- Congregatie en Donderdag 9 Juli Schaak avond. St. Josephsgezellen. Morgen Aanbid- dingsfeest. Algemeene H. Communie en te 3 uur openbare Aanbidding. Na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 7 Juli te 8 uur Ma ria-Congregatie, waarna ontspanning. Don derdag 9 Juli biljartclub A.D.O., Zaterdag 11 Juli te 7.30 uur ontspanning. OEGSTGEEST. Schermdemonstratie. In 't Witte Huis had een schermdemonstratie plaats, wel ke gegeven werd door den heer Gijsberti Hodenpijl met eenige van zijn leerlingen. De heer Hodenpijl opende met eendge har telijke woorden van welkom tot de tal rijke aknwezigen. In 't bijzonder richtte hij woorden van welkom tot de raadsleden de heeren Kattenbusch en v. d. Post. Voorts merkten we onder de aanwezigen op de heer Beekman, commandant van de Burgerwacht, het bestuur van Emtegeës, vertegenwoordigd door den heer Duiven- dak. Ook burgemeester van Gerrevink gaf blijk van belangstelling. Opbrengst collecte. De collecte voor „Zonnestraal" heeft opgebracht 130.68. Het comité zegt dank aan allen die hebben medegewerkt om dit resultaat te berei ken. Botsing. Op den Haagschen straat weg had een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's, bestuurd door F. J. W. wonende te Leiden en D. P. wonende te 's-Gravenhage. P. werd door deze aanrij ding verwond aan zijn beenen en werd door de politie ter plaatse verbonden. Beide auto's werden zwaar beschadigd en zijn door een kraanwagen van de fa. Kamsteeg naar diens garage overgebracht. De oorzaak van dit ongeval is gelegen in het feit, dat F. J. W. komende van de richting Haarlem, zonder vooraf richting te hebben aangegeven den Endegeester- straatweg op wilde rijden. D. P., welke achter hem reed kon de aanrijding niet voorkomen met bovengenoemd gevolg. De politie maakte procesverbaal op. WOUBRUGGE. Geboren: Leendert Pieter z. van P. Los en H. Buitelaar. Getrouwd: Jacobus Verweij 30 j., te Koudekerk, en Aletta Maria den Braxe 24 j. Jacobus Dekker 21 j., te Haarlem, mermeer, en Antje den Brave 19 j. Hendrik Hermanus Baak 26 j. en Catha- rina Maria Bax 24 j. Overleden: Johannes Heemskerk, 84 j., wedr. van J. Winters Engelbertus Andreas van der Voorn 25 j., ongeh. Vertrokken: G. de Wit en gezin naar Alphen a. d. Rijn D. van 't Wout naar Amsterdam J. van Dijk naar Ha- zerswoude C. Windhorst naar Rijns- burg W. C. Kom naar Alphen a. d. Rijn KI. G. Borst naar Alkemade Th. M. Schrama naar Alkemade C. den Hertog en gezin naar Alphen a. d. Rijn B. J. G. Wolvers naar Alkemade W. A. Wol vers naar idem A. den Brave naar Hoofddorp. Gevestigd: J. C. v. d. Ploeg van Al kemade J. G. v. d. Ploeg van idem Chr. Windhorst van Hazerswoude M. Cl. Bontje van Alkemade J. Schenk van Rijnsburg J. W. Klok van Weesp B. M. Borst van Alkemade J. C. Borst van Alkemade G. H. Oudshoorn van Alkemade D. Wassink van Hillegom J. Verweij van Alphen a. d. Rijn A. C. Hollert geb. Peters van Rotterdam H. v. d. Nagel van Schoonhoven. MARKTBERICHTEN .LEIDEN, 3 Juli. Groentenveiling. An dijvie 0.550—2.20, Kroten 1.—2.30, Komkommers 13.40, Bloemkool I ƒ2.10 —11.40, id. II 1.50—7.50. Meloenen ƒ17 30, Pieterselie ƒ0.401.20, Radijs 1.30 2.20, Kropssalade ƒ0.501.60, Selderie 0.30—0.90, Uien 0.50T-2., Wortelen ƒ2.20 8.10, Rabarber ƒ0.201.20, Perziken ƒ1 10, per 100 stuks. Snijboonen 1238, Stokboonen 3341, Stamboonen 19 32, Tuinboonen 26, Doperwten 517, Peulen 322, Postelein 24, Spinazie f 2—6, Tomaten A ƒ5.20—10.10, id. B. ƒ8.80—11.70, id. C ƒ3—8.40, id. CC ƒ2— 5Wortelen 58, Aardappelen ƒ2.20 4.20. Andijvie 24., per 100 K.G. 4 Juli. Boter. Aanvoer 1820 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.53 en prima boerenboter 1.341.38 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 29 Juni tot en met 4 Juli. Aanvoer 60.000 stuks lange turf, prijzen 68 per 1000 stuks. ZEVENHOVEN, 4 Juli. Eieren veiling. Prijzen: kippeneieren 2.252.50, konij nen 60 cent per stuk, appelen 0.10 per 3 stuks, aardbeien 13 cent per mandje. Aanvoer 2330 eieren. VEUR, 3 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.503.50, 2de soort 1.001.80, 3e soort 1.wankleu rige 1.001.20, gele komkommers le soort 1.202.40, 2e soort 1.001.30, 3e soort 1.kropsla f 0.501.20, 2e soort 50 cent, peen 4.007.50, bloemkool 5 10.50, 2e soort 3.005.50, uitschot f 1-50, Tomaten midd. 4.005.80, gr. ronden 5.006.30, 2e soort f 3.50—4.50, 3e soort 1.202.bonken 3.003.50, rijp 3.00 5.00, andijvie per 100 0.802.10, andij vie per kg. 2—4 cent, spinazie per 4 kg. 825 cent, postelein f 2.504.50, rabar ber per 100 bos 1.504.00, snijboonen 2330 cent, spercieboonen 28—37 cent, ra dijs 1.001.50, selderie 0.501.80, peu len 416 cent, tuinboonen 3.007.50, doperwten 418 cent, druiven 1820 cent aardbeien per pond 810 cent ALPHEN AAN DEN RIJN, 3 Juli Groen ten. Tuinboonen f 33.90, Heerenboo- nen f 23.7025.40, Snijboonen 20.10 25.70, Postelein f 2.203.80, Selderij 1.20 —2, Peen ƒ6—8.50, Kroten ƒ3.60, Uien f 3 —3.20, Andijvie f 1.60—1.70. Per 100 stuks: Kropsla ƒ1.802.30, Komkommers ƒ1.90 —2.40, Bloemkool I ƒ8—12, id. II 1.50— 7, Meloenen ƒ4.9011. Per 100 pond: Aard beien 10.10—13.40, Bessen 11.90—15.30, Kersen 10.10—11.10. 3 Juli. Eieren. Aanvoer 5200 stuks. Kipeieren 2.403, eendeieren f 2.202.40 NOORDWIJKERHOUT, 3 Juli. Veiling „De Eendracht". Aardbeien 3251 ct. per slof, tuinboonen 3158 ct., dubb. boo- nen 2.903.20 per zak. krombekken ƒ0.801.15 per zak, doppers ƒ0.801.25 Peulen 0.351.80, wondere 0.700 7 capucijnere 0.701.45. Alles per 10 KC

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8