ZATERDAG 4 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BEIDE ARMEN GEBROKEN. Gistermiddag te 6 uur is de 12-jarige L. O., uit de Ambonstraat, in den speeltuin van Oosterkwartier aan de Borneostraat, uit de ringen gevallen. De jongen kwam met beide handen op den grond terecht en brak beide armen even boven de polsen. Door den E.H.D. werd de knaap naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. 4-ÖfeS«_ De Stadhuis-bouw Langen tijd wordt reeds uitgezien naar het resultaat van het onderzoek: wie be talen moet de schade aangericht aan de omlendende perceelen bij het heiwerk voor het nieuwe stadhuis. Er is nu ein delijk een rapport verschenen, dat echter alleen vertelt wat iedereen allang wist en haast de vermelding niet waard is. Bij de Haagsche rechtbank is n.l. thans ingekomen het rapport van de deskundi gen, die waren aangewezen om den staat vast te stellen, waarin het perceel van de Vischmarkt van de wed. Feld en dat van de firma Zandvoort in de Maarsmanssteeg zijn komen te verkeeren (scheuring en verzakking) tengevolge van het heiwerk voor den bouw van het Leidsche stadhuis. De deskundigen komen in dit rapport tot de conclusie, dat het perceel van de wed. Feld totaal is verwoest en geheel moet worden afgebroken en opnieuw op getrokken. Met betrekking tot het pand van de firma Zandvoort concludeeren de deskundigen, dat alleen de winkel intact kan blijven en de rest moet worden ge sloopt en vernieuwd. Wat aangaat het geschil tusschen de ge meente en de aanneemster over de aan sprakelijkheid, waarover door arbitrage zou worden beslist, kan worden medege deeld, dat nog steeds wordt gestreefd naar een minnelijke schikking, zoodat de aan gewezen arbiters hun taak, die aanvanke lijk binnen zes weken beëindigd moest zijn nog niet hebben aangevangen. R. K. Handels-, Kaïntoor- en Winkel bedienden „St. Franciscus van Assisië". De afd. H.K.W. hield in huize „Maria" een zeer goed bezochte ledenvergadering als besluit van het vergaderseizoen. De voorz., de heer F. Kok, opende deze bijeen komst met een woord van welkom, in het bijzonder tot den Bondsvoorzitter, den heer Cornelis en de heeren Lombert en Devilé, die, nu zij niet meer aan de be stuurstafel zitten, toch daadwerkelijk medeleven toonen door hun aanwezigheid. Na lezing der notulen, bracht de kascom- missie rapport van haar werkzaamheden en stelde voor den penningmeester met lof te dechargeeren van zijn keurig be heer. De actie voor het Manufacturen- brevet werd verschoven tot het najaar; het rapport inzake de ontslagen bij de Robaver, werd nog door den Bondsvoorz. nader toegelicht, waaruit bleek onder welke moeilijke omstandigheden somwij len het Bondsbestuur moet werken. Nog werd medegedeeld,, dat de heer F. Kok de afd. in .Katholiek Leiden" zal vertegen woordigen. Alsnu kwam de Bondsvoorzit ter aan het woord, die zijn groote erken telijkheid uitsprak over deze uitstekend bezochte vergadering. Spr. wilde tevens van deze gelegenheid gebruik maken om namens het Bondsbestuur dank 'te bren gen aan de heeren Lombert en Devilé, die zoovele jaren op de bres hebben gestaan voor onze bedienden-organisatie. Vervol gens deelde spr. mede, dat Zaterdag j.l. het Hoofdbestuur heeft besloten dit jaar een groot Landelijk Congres te organisee- ren in het laatst van September te Nij megen. Dit congres zal naar buiten moe ten uitdragen, dat de bedienden willen een rechtspositie in het bijzonder de kan toorbedienden, want tot nog toe zijn de hoofdarbeiders nog van alle wettelijke re gelingen verstoken en zijn zij ook syste matisch bij de Bedrijfsraden uitgescha keld. In meerdere landen is de rechtspo sitie van de bedienden reeds geregeld, ter wijl hier te lande vanaf 1919 alleen de toezegging er is. Meerdere wanverhoudin gen illustreerde spr. over de toestanden, waaronder de bedienden, nu leven. Nog dit najaar had het H.B. besloten geen en kel contract meer te zullen teekenen, waarin de bepaling voorkomt, dat de be dienden op een bepaalden leeftijd moeten afvloeien. Het H.B. wenschte op geen en kele mander deze onsociale bepaling te sanctionneeren. Dit was in het kort het geen op het Congres op breedere basis zal besproken worden en spr. hoopte, dat door een groot bezoek ook een groote in vloed van het te houden Congres moge uitgaan. Nadat nog door enkelen van ge dachten was gewisseld met den Bonds voorzitter, bracht de voorz. den heer Cor nelis dank voor zijn begeesterend woord. De bespreking zomercompagne had tot gevolg, dat een drietal leden enkele plan nen zal uitwerken en deze per circulaire den leden zullen bekend maken. De geest, adv., pater ten Brink, verkreeg nu het woord en besprak het geestelijk element in onze organisaties waardoor wij bij alle moeilijkheden zoo stevig staan. Daarom is het zaak ons geestelijk te ont- wikkelijn en te verstevigen om ons kruis te kunnen dragen. Spr. drong er op aan, dat allen zooveel mogelijk de H. Mis zou- len bezoeken, deelnemen aan de processie naar St. Jeroen en de parochiefeesten mee vieren. De voorzitter dankte den geest, adv. voor zijn opwekkend woord en hoop te, dat allen hieruit een lesje mogen trek ken. Na een korte rondvraag, waarbij nog enkele huishoudelijke besprekingen wer- gehouden sloot de voorzitter onder dank voor de goede opkomst deze bijeenkomst met den chr. groet. Leidsche Damvereeniging. Gisteravond had bovengenoemde ver- eeniging een feestelijke bijeenkomst voor haar leden in het clublokaal „Zomerlust" Stationsweg. De prijsuitreiking aan de winnaars van het Jeugdtournooi gaf al di rect stemming; de muziek en zang van den heer J. v. Zijp, was vroolijk en onder houdend. Op een demonstratiebord werd door den heer Slegtenhorst een attractie vertoond, en ook de partij J. KleerS. v. d. Reek om het kampioenschap Rijnstreek waardoor de eerste kampioen werd. Een tombola met mooie prijzen besloot het eer ste gedeelte van dezen avond. Tot zoover hadden de jeugdige dammers meegenoten; hierna volgde voor de ouderen nog een heel programma. Prijsschieten, sjoelen, touwtrekken en verloten, kortom vele kermisvermaken kon men beoefenen. Af wisselend met voordracht werd het onge merkt al heel laat en kon de feestcommis sie z'n taak hiérna als geslaagd beschou wen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6781. Cen trale Krachtvoederhandel N.V., Oude-Wete- ring, drijven van handel in veevoeders en aanverwante artikelen in den uitgebreid- sten zin. Dagt. Ned. Staatscrt. Maandag 22 Juni 1936, nr. 119851. Dir.: E. Waltuch, Leiden. Gedel. Comm.: A. O. Rijsdijk, Oegstgeest. Comm.: F. H. Kriek, Leiden en mej. M. C. van den Berg, Leiden. Maatsch. kap.: 10.000.geheel geplaatst en gestort. Wijzigingen: 6130. N.V. Technische Handel Maatschappij Daan en Horrée, Lei den, Zoeterwoudscheweg 11, Metaalbewer- kingsbedrijf. Uittr. Dir.: G. W. Horrée per 29 Juni 1936. 6659. Marten Kruider, Leiden, Oostdwars- gracht 8, handel in meubelen, manufactu ren, tapijten en linoleum, dekens, enz. Wijz. uitgeoef. bedr.: tevens handel in haarden, kachels en rijwielen. 1299. E. Vocking, Leiden,' Hoogewoerd 27, aanleg en winkel Gas, Water, electrici- teit, huishoudelijke artikelen. Winkel in huishoudelijke artikelen is opgeheven. 5786. Holz'. Pluimveevoederfabriek N.V., Alkemade A. 186. De Stauten zijn gewij zigd, zie bijv. Ned. Staatscrt. Maandag 22 Juni 1935 nr. 119851. Wijz. handelsn. in: Centrale Krachtvoederhandel N.V. 530. Naamlooze Vennootschap Galante- riënhandel voorheen J. J. Pollmann, Leiden, Hoogstraat 34 en Nieuwe Rijn 1. De Han delszaak is met ingang van 1 Juli 1936 in liquidatie getreden. Vereff.: G. W. J. Poll mann, Leiden. 6072. N.V. Algemeene Hollandsche Cre- diet Maatschappij, Leiden, Turfmarkt 8, fa- briceeren en koopen van roerende en on roerende goederen, financieren, enz. De handelszaak is met ingang van 29 Juni 1936 in liquidatie getreden. Vereff.: P. v. d. Tas, Leiden. Opheffing: 2116. B. C. Schouten, Al phen a. d. Rijn, Bouwsluischeweg 18, Zeil makerij. Vereff.: G. C. Schouten, Alphen a. d. Rijn. BIOSCOPEN. Trianon. In het oud-Duitsohe dorp Sankt Cristophe is het feest van Sint Caecilia op komst. Het is het grootste feest van 't heele jaar, waarop de meisjes uit Sankt Cristo phe zich in hun oude Schwarzwald-dracht vertoonen, 's morgens in de kerk en bij de plechtige processie en den verderen dag op de kermis. De Domkapelmeister Romer in Bae deker met 3 sterretjes aangegeven, een be roemdheid dus zal spelen. En nu gaat die heele geschiedenis om het mooie, naieve huishoudstertje van den Domkapel meister en twee studenten, die op hun om zwervingen in Sankt Cristophe arriveeren en bij den Domkapelmeister logeeren. Er is ook een dame, een jongedame, die de beide studenten in haar auto heeft mee genomen. Immers er zijn twee jongeman nen, dus er moeten ook twee jongedames zijn.'Maar behoudens deze zijn ook alle an dere factoren voor een smakelijke en pakkende film in overvloed aanwezig. En dat is vooreerst het oude stadje Sankt Cristophe met zijn oude mooie gewoonten en kleederdrachten, de prachtige processie, de kerkelijke en andere feesten, die deze film bijna tot een prachtige Katholieke film maken en voorts het goede spel, zeer goede muziek en een happy end. De film werd luid beapplaudisseerd. De hoofdfilm is er een van Mae West, die in een dancing in het tamelijk wilde Westen van Amerika als Cleo Borden, een schoone blondine, een vroolijk en tevreden leven tje leeft, tot Buck Gonzales, de grootste vee-eigenaar uit de buurt en een nog groo teren veedief, haar met veel aandrang ten huwelijk vraagt. Zij laat de dobbelsteenen over haar antwoord beslissen, na vooraf van Buck een geteekende verklaring te hebben losgekregen, dat hij al zijn eigen dommen op haar overschrijft. Cleo verliest en gaat voorbereidingen treffen voor haar huwelijk, maar vlak voor de plechtigheid rekent de Sheriff met Buck al diens veedieverij af, en daar zit Cleo met een dooden bruidegom ènduizen den stuks *yee en een groote lap oliehou dende grond. In haar nieuwe staat wordt haar aandacht getrokken door een knappen, jonge inge nieur, Edward Barrington, die de olierijk dom van haar land onderzoekt. Hij moet echter niets van haar avances hebben, en als zijn werk is afgeloopen, verrtekt hij naar Buenos Aires. Zijn stugheid heeft Cleo's belangstelling echter nog doen toenemen, en in overleg met haar zaakwaarnemer, Winslow, besluit Cleo een „dame" te worden. Uit een geïllus treerd tijdschrift kiest zij mevr. Crane Brit- tony, die ook juist in Buenos Aires is voor de paardenrennen, als haar voorbeeld. Daartoe in staat gesteld door haar olie- millioenen trekt Cleo^ naar Zuid-Amerika en schrijft een paard in in de races. Via deze races, grootsche feesten en tal van geestigheden weet zij zich tot een gran de dame om te tooveren en haar doel Barrington te bereiken. Deze film is ver makelijk, spannend, grootsch en geestig. Er wordt knap spel geleverd in een prachtige ensceneering met altijd Mae West als mid delpunt. Een verbluffende film, maar voor volwassenen. Vooraf een gevarieerd voor programma met Journaals en een zeer mooie gekleurde teekenfilm. Luxor. Zoo nu en dan worden in één film tal van bekende filmartisten-komieken bijeenge bracht. Zulk een film is „De Hemel op Aarde", een Nova-film, waarin Herman Thimig, Hans Moser, Theo Lingen, Heinz Rühmann en Adèle Sandrock met elkaar wedijveren om de toeschouwers te amu seeren. Zij zijn daarin ten volle geslaagd, natuurlijk dank zij de noodige verwikke lingen en vergissingen. Zoo is het inder daad 'n amusante film geworden, die het publiek 'n uurtje weet te boeien. Na de pauze wordt deze week de aan dacht gevraagd voor „Donogoo Tonka", het nieuwste filmwerk van Anny Ondra. Deze rolprent werd vervaardigd onder regie van Reinhold Schünzel en brengt in beeld, hoe 'n oplichter een professor in de aardrijks kunde ertoe gekregen heeft een boek te schrijven over de stad Donogoo Tonka. Als •het boek eenmaal verschenen is, blijkt, dat de stad in werkelijkheid niet bestaat en de oplichter dreigt schandaal te maken als hij niet de noodige geldsommen van den professor krijgt. Evénwel, Anny Ondra en haar partner helper den belaagden profes sor uit zijn benarde positie door in Zuid- Amerika een stad te gaan stichten in.... een goudland. Zoo werd de denkbeeldige stad een werkelijkheid. Natuurlijk is het een film, waarbij aan de fantasie ruime vrijheid wordt gelaten. Óp zeer geestige wijze wordt hier overigens de verwezenlij king van deze denkbeeldige stad opgelost. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te op proefschrift getiteld: „De val van Sora", de heer E. J. van den Berg, gebo ren te Kaban-Djahe (N. O. I.); dem, tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift getiteld: „De waarde der Dia- thermie voor de behandeling van Prostaat- vergrootingen", de heer J. H. Zaaijer, ge boren te Leiden; idem, tot doctor in de Wis- en Natuur kunde, op proefschrift getiteld: „Le géolo- gie de la vallée supérieure du Serio", de heer J. Weeda, geboren te Nürnberg. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en natuurkunde, letter A de heer J. de Kort, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Naturkunde, letter L mej. M. Persant Snoep, Leider dorp; Propaedeutisch examen Theologie de heeren C. Spoor, Delft (cum laude), A. van Roon, Vlaardingen, méj. L. Olie, Oegst geest; doctoraal-examen Nederlandsche Lette ren mej. A, W. Nijkamp, Den Haag (cum laude); doctoraal-examen Klassieke Letteren de heer J. van Waalwijk van Doorn, Dor drecht; doctoraal-exmen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Pharmacie de heer H. A. Nan- ning, Den Haag, mej. J. v. d. Burg, Den Haag; doctoraal-examen Nederlandsche Lette ren mej. G. M. J. Duyfhuizen, Rotterdam; doctoraal-examen Klassieke "etteren mej. M. J. Vorrink, Den Haag; doctoraal-examen Indisch Recht mej. P. W. Driessen, Den Haag. WILT U IETS WETEN? Vraag omtrent eenige werken van Jo- han Fabricius, Dostojefsky en Sigred Undset Antwoord: Reeds verleden week werd het antwoord op uw vragen door ons in de vragenrubriek gepubliceerd. Met de door U genoemde werken van Fabricius dient men zeer voorzichtig te zijn. Slechts volwassenen en zeer ontwikkelde katho lieken zouden zij wellicht niet ontraden be hoeven te worden. Hetzelfde dient van de werken van Dos- tojefski te worden gezegd. De door U genoemde werken van Sigrid Undset kunnen door ontwikkelden gelezen worden. Op Uw vraag over een vaste rubriek van nieuwe boekbeoordeelingen antwoordden wij U reeds dat dit practisch zeer moeilijk is, maar dat wij in concrete gevallen U gaarne van dienst zijn. Dat het door U bedoelde theater niet in de bioscooprubriek voorkomt, vindt zijn oorzaak hierin, dat genoemd theater blijk baar geen prijs stelt op relatie met onze lezers. Vragen inzake Italië en Mussolini. Antwoord: Er zijn ongeveer 50 mil- lioen Italianen en 10 millioen (naar schat ting) Italiaansche onderdanen in de kolo niën (Abessynië inbegrepen). Of Italië een grootere koloniale mogendheid is dan Ne derland is moeilijk te zeggen. Naar verhou ding is het koloniaal bezit van Nederland veel grooter, maar in vierkante kilometers berekend is het Italiaansche bezit, na de veovering van Abessynië, grooter in opper vlakte (pl.m. 3 millioen K.M.2 Italiaansch tegen pLm. 2 millioen K.M.2 Nederlandsch). De bevc.lking van Ned. Indië is daarentegen vele miilen grooter dan in de Italiaansche koloniën (n.l. pl.m. 50 millioen), terwijl de beteekenis van Ned. Indië grooter is dan van de Italiaansche koloniën Lybië, Eri trea, Somaliland en Abessynië. Mussolini is geboren in 1883. Zijn beide zoons hebben een lagere graad in het leger. Zijn schoonzoon, graaf Ciano, is thans mi nister van buitenlandsche zaken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacob z. van J. Roefstra en E. Broomans Elisabeth d. van A. Lee mans en J. Vavier Petru» Josephus z. van P. M. Kokshoorn en M. Lehl Cor nelis z. van M. Kuijt en W. W. Remmel- zwaal Lena d. van J. Freke en M. J. Kleinhout Jan z. van J. v. Haaften en A. Resoort Pieternella Martina d. van L. T. v. Wijngaarden en P. Vrolijk Ren- se z. van R. Glasbergen en L. J. v. Soest Gijsbertus z. van G. Heruer en A. Bansjaar Maria Clara Gertrudis d. v. A. de Haas en M. G. Schrama. Ondertrouwd: Chr. Brugman wedn. 48 j. en I. F. Schewel wed. 45 j. Overleden: W. P. Hermansv. Gils wed. 70 j. LAATSTE BERICHTEN DE HERTOG VAN KENT IN ONS LAND. Op weg naar Amsterdam. De hertog van Kent heeft hedenochtend de Residentie weder verlaten, na den nacht te hebben doorgebracht op de Britsche Le gatie aan het Westeinde. Rekening werd gehouden met de moge lijkheid, dat Prins George, voordat hij zich naar Amsterdam zou begeven voor de ope ning van de Engelsche kunsttentoonstelling aldaar, evenals destijds de Prins van Wales heeft gedaan, in den HaaS n°S ©emge in- koopen zou doen, doch dit is niet geschied. Ofschoon het tijdstip van vertrek niet be kend was, bleek de belangstelling van het publiek vrij groot te zijn. De politie had voor een behoorlijke afzetting gezorgd en regelde het verkeer. Gereden werd over de Groenmarkt, via het Buitenhof en den Langen Vijverberg, Korte Voorhout, langs den Hertenkamp, Boschlaan en vervolgens via den Bezuiden- houtscheweg naar het Huis ten Bosch. Langzaam werd over het voorplein gere den om daarna langs den Leidschen straat weg den tocht via Haarlem naar Amster dam voort te zetten. Naar wij vernamen zou het in het voor nemen van Prins George liggen, om op weg naar Amsterdam nog een bezoek te bren gen aan het Frans Hals museum te Haar lem. DE BRAND IN EEN CAFE TE EINDHOVEN. De heer Vlemmings aan de bekomen verwondingen overleden. De 40-jarige caféhouder J. Vlemmings te Eindhoven, die gisternacht bij den brand in zijn café ernstige verwondingen opliep, is hedenmorgen in het St. Jozef-zieken huis aan de bekomen verwondingen over leden. BRAND IN EEN JEUGDHERBERG Leidsche meisjes-studenten vluchten in nachtgewaad In den acht van Vrijdag op Zaterdag omstreeks half één is brand uitgebroken in de jeugdherberg „Klavervelden", onder de gemeente Bergen op Zoom. De brand ontstond in den vleugel van het gebouw, waar vrouwelijke trekkers waren onder gebracht en waar zich eveneens de woning van de beheerders bevonden. Het geheele gebouw met inventaris alsmede de eigen dommen van zeven dames-studenten uit Leiden, die dezen nacht hier vertoefden, gingen in vlammen op. De echtgenoote van den beheerder ontdekte den brand. Zij meende geklop te hooren aan de deur, doch dit geluid bleek afkomstig te zijn van het knetteren van het vuur, dat het rieten dak reeds in lichter laaie had gezet. In nachtgewaad gehuld moest het echtpaar en zijn kindje de vlucht nemen, evenals de treksters. De politie en brandweer, die men telefonisch in kennis had gesteld, wa ren spoedig ter plaatse en hebben doornat houden het naast gelegen gebouw kunnen behouden. De oorzaak is tot nog toe niet vastgesteld. Een gelukkige toeval is ge weest, dat het de voorafgaande dagen ge regend heeft, daar „Klavervelden" geheel omgeven is van dennenbosschen en heide, waarover een vonkenregén gedurende drie uren overal verspreidde. Bij droogte zou de brand nog ernstiger gevolgen kunnen hebben gehad. BRAND TE IJMUIDEN In den afgeloopen nacht is brand uitge broken in een woonhuis aan de Hobbema- straat te IJmuiden. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhoe den, dat de woning geheel uitbrandde. Daar de bewoners niet aanwezig waren, tast men omtrent de oorzaak nog in het duister. DE MALVERSATIES TE NIJMEGEN Van bevoegde zijde wordt omtrent de malversaties te Nijmegen nog het volgen de medegedeeld: De commissaris van der M. is gearres teerd vanwege het feit, dat hij 400 heeft genomen uit de politiekas der gemeente, waaruit kleine onkosten bestreden wer den. Men begrijpt, dat, ware het bij dit enkele feit gebleven, de commissaris wel zou zijn ontslagen, doch dat hem gelegen heid zou zijn gegeven het tekort aan te zuiveren. Daar het onderzoek nog gaande is, staat nog niet vast, welke malversaties verder zijn gepleegd. Zeker is, dat de commissa ris een Duitscher, die een verblijfvergun- ning vroeg, 1000 heeft laten betalen en dat hij daarvoor een kwitantie ontving. Het geld is echter spoorloos verdwenen. Ook staat vast, dat de commissaris bij zijn aanstelilng te Nijmegen reeds schul den had en dat hij ook later van verschei dene ingezetenen gelden had geleend. Of de oud-commissaris steekpenningen zou hebben aangenomen is echter geens zins nog vastgesteld. BIOSCOPEN. ï&f.T, -j Casino: Afgekeurd. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. DE VERMISTE KANOVAARDERS TERECHT De twee jongelui uit Alkmaar, de 18-ja- rige G. K. en de 16-jarige M. L., die op 24 Juni in Egmond aan Zee met een kano in zee gegaan zijn en van wie men nadien niets meer had vernomen, (zie 4de blad), zijn gisteravond met hun scheepje in IJmuiden binnengekomen. De jongelui werden opgemerkt, toen zij met hun boot door de schutsluis gingen. Zij werden door de politie aangehouden en naar Alkmaar overgebracht. SCHIP IN NOOD? Gisteravond omstreeks 9 uur bevond zich ten noorden van Schiermonnikoog een jacht en de kustwacht oordeelde het noodig het reddingsstation Oostmahorn te waarschuwen, waarop de Insulinde heden morgen uitvoer. Het bleek een Belgisch jacht te zijn, komende van Denemarken en op weg naar Frankrijk. De „Insulinde" bleef voorloopig in de nabijheid van het jaoht, dat ongeveer drie mijlen uit de kust ligt. TELEGRAMMEN TWEE MILITAIRE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. MEXICO CITY, 4 Juli. (A. N. P.). Te Contreras bij Mexico-City zijn twee militaire vliegtuigen in brand geraakt en neergestort. Een kolonel werd gedood, ter wijl drie luitenants ernstige verwondingen opliepen. DE SIAMEESCHE TWEELING OVERLEDEN. NEW YORK, 4 Juli. (A. N. P.). Uit Medford in Massachusetts wordt gemeld, dat ook de tweede der „Siameesche twee ling", 37 uur na haar zuster is overleden. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 3 Juli. Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 612, Ellen Poulsen 10 16, Hadley 1220, Claudius Pernet 1221 Columbia 610, Butterfly 815, Mac Kei ler 612, Ingan Ohlson 2033, Mme Ju les Bouché 510, Rosalandia 1225, Flo- rex 1524, Phoebe 1220, Wendland 15 30, Chas. P. Kilham 1015, Edith Eelen 1021, Aug. Noack 612, Else Poulsen 15—35, Gloria Mundi 2032, Rosa Mundi 3552, Paul Grampel 2032, Paul's Scar let 1222, Fechtoed 1522, Juliana 20 41, Briarcliff 813, Stemand 1420, Gla diolen 813, Lathyrus 4, Asparagus 6, Al- stroemesia 69, Regale 1522, Clematis Durandii 2041, id. Pr. Hendrik 100, Dis tels 4070, Hortensia 16. TER AAR, 3 Juli. Centrale veiling. Spinazie per bak 11 ct., Andijvie 1524 ct., Peulen ƒ0.331.40, Doperwten 7 0.36 0.68, Capucijners 36179 ct., Witte Capu- cijners 7 0.1550.90, Tuinboonen 18—36 ct., driemaal wit 3540 ct., Snijboonen 7 2.20—2.90, Stek 7 0.70—1.60, Dubb. stam 7 2.703.10, Postelein 23 ct., Breekpeen 4 c., Roode Kool 6.40, Kroten 7 23, Ra barber 1.10—2.60, Sla 7 0.70—2.10, Bloem kool 71.509.10, Komkommers 71.80 2.60, Aardbeien per pond 810 ct., Toma ten 25,5 ct., Koolrabi 7 3.7015, Selderij 11.70, Peterselie 7 0.90, Augurken grof ƒ2. Volgende week Maandag, Woensdagen Vrijdag veiling. NOOTDORP, 3 Juli. Vrije veiling. Aan voer eieren 6953 stuks. Kipeieren 7 2.553, Eendeieren 7 2.252.60, Kaas 2026 ct. p. pond, hanen 2040 ct. per stuk, konijnen 1.40 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juli. Grocn- tenveiling. Aardbeiden 2123 cent per K.G. Bloemkool 26 cent per stuk. Peen 21 cent per bos. Snijboonen 2.103.25, Snij boonen volle grond 2.653.25. Idem stek 1.101.70. Peulen 0.301.80. Doperwten 6070 cent; Capucijners 3448 cent. Tuin boonen 2628 cent per 10 K.G. Augurken: Grof 1.60—1.70. Bommen 1.40—1.65. Stek I.20—1.25 per 25 K.G. VINKENVEEN, 3 Juli. Groentenveiling. Peulen 310 cent. Doperwten 310 cent. Tuinboonen 310 cent. Snijboonen 729 cent. Stampercieboonen 729 cent per K.G. Tomaten A 45 cent, id. B 45 cent, id. C 34 cent, id. CC 12 cent per pond. Kom kommers (groene) 12 ct. per stuk. Idem (gele) 13 cent per stuk Bloemkool 211 cent per stuk. Kropsla 525 cent per 10 krop. Aardbeiden 1214 cent per pond. Ra barber 13 cent per bos. Spinazie 28 cent per K.G. Postelein 23 cent per K.G. Peen 38 cent per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Juli Groenten- veiling. Per kist van 25 K.G. Eerstelin gen 0.750.95. Per 100 bos: Bospeen f 6.809.Rabarber 2.903.50. Per 100 stuks Sla ƒ0.50—1.20, Bloemkool ƒ9.50— II.10. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.221/2 Londen 7.36 New York1.469/1Q Parijs 9-721/4 Brussel 24.811 /2 Zwitserland 48.05 Madrid 20.16 Oslo37. Kopenhagen32.87i/2 Stockholm 37.95 Milaan Praag 3.10 Weenen Boeaapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3