CRISIS-ZUIVELBUREAU HEFTIG VERONTWAARDIGD Over de uitlatingen van Minister Gelissen UIT DE OMGEVING Officieele Crisispublicaties LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. ZATERDAG 4 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Insinuaties weerlegd en insinutaties gedaan Het Crisis-Zuivelbureau deelt mede, dat het zich genoodzaakt ziet op de vage uit eenzettingen van Minister Gelissen, die ge publiceerd werden in de avondbladen van Woensdag 1 Juli een aantal correcties aan te brengen, omdat die uiteenzettingen een geheel verkeerd beeld geven van den aard van het over den zuiveluitvoer gerezen ge schil. Bestreden moet dan in de eerste plaats worden, dat bij den Minister een beginsel en het belang van den zuivelexport voor zit, zooals hij het thans tracht voor te dra gen. Reeds sedert geruimen tijd werd van de zijde van den Minister aandrang uitge oefend op het Crisis-Zuivelbureau om bui ten de bestaande regeling om extra export- recht uit te reiken aan een bepaalde met name genoemde persoon. Dusdanige uit reiking heeft niets te maken met algemeene staatsbelangen of algemeene belangen van den zuivelexport en werd dan ook steeds door het Crisis-Zuivelbureau beleefd doch categorisch geweigerd. In 'het feit dat de Minister geen algemeen vraagstuk op het oog heeft ligt ook de ver klaring, waarom hij thans allerlei vage en zichzelf tegensprekende beschouwingen geeft, en in gebreke blijft om te zeggen, wat hij eigenlijk wil. Als men het betoog van den Minister volgt, komt het op het volgende neer: 1. Het systeem van verdeeling van den uitvoer naar vroegere basisjaren werkt niet goed meer. 2. Ik 'had dit systeem nu willen verbete ren door het in hoofdzaak te handhaven, maar voor een zeer klein percentage een ander systeem te volgen. 3. Dit andere systeem is echter geen sys teem want: „het gaat er veel meer om iets te kunnen doen in bepaalde gevallen". 4. en als men mij vraagt, hoe ik dat „iets doen in bepaalde gevallen" zal toe passen, dan deel ik u mede: „dat bij het ge dachte de gevallen, welke voor behande ling in aanmerking komen zoo nauwkeu rig mogelijk zullen worden onderzocht en geschift, en alleen daar iets zal worden ge geven, waar dit billijk en rechtvaardig is". 5. Maar nu de zuivelorganisates zich hebben teruggetrokken ben ik boos ge worden en ben nu weer van plan ver anderd, want ik deel mede, „dat ik boven dien, thans zoo spoedig mogelijk zal bevor deren, dat er voor het geheele zuivelcom- plex een regeling zal komen, waardoor ook andere kwesties, welke tot 'herhaalde twist punten aanleiding geven, tot een definitieve oplossing komen". Zietdaar de korte inhoud van de publica tie van den Minister. Naar ons oordeel levert deze weinig kijk op des Ministers wisselende bedoelingen en plannen, doch is er een ongezochte bevestiging der juist heid van het door het Crisis-Zuivelbureau ingenomen standpunt: met een dergelijk stelselloos beleid kunnen wij geen bemoeie nis hebben, het dwingt ons, om ons terug te trekken. Onderstreept moge worden, dat van een onderzoek en schifting der gevallen en een alleen daar iets geven, waar dit billijk en rechtvaardig is, bij een verdeeling zon der basis, zooals de Minister dat wil, geen sprake kan zijn, daar dit een verdeeling wordt naar subjectieve gegevens. Dit wordt een schifting op het gevoel, hetgeen nooit billijk en rechtvaardig kan zijn en hetgeen op den duur leiden moet tot willekeur. Nu behoeft de Minister niet zooals hij doet zich verontwaardigd te toon en over een mededeeling, dat het er zijnerzijds om te doen zou zijn om een middel te kiezen ter bevordering van willekeur, want een dergelijke mededeeling is niet gedaan. Wel is gezegd, dat de door den Minister voor gestane wijze van verdeeling der uitvoer- contingenten moet leiden tot wille keur. Dat dit inderdaad zoo is, bleek reeds voldoende uit het eene geval, waaromtrent de Minister aan den gemachtigde bij schrij ven van 29 Mei j.l. opdroeg, dit nu aan stonds ter hand te nemen, daar dit geval op zichzelf niet anders dan willekeur is tegenover zooveel anderen, die op dezelfde of overeenkomstige gronden een extra con tingent hadden kunnen vragen, doch dit niet gedaan hebben, omdat zij daartoe te zeer overtuigd waren van de onaantastbaar heid van het stelsel. Naast de hoofdinhoud van des Ministers persbericht, mogen enkele speciale punten niet onbelicht blijven. Met nadruk moet dan in de eerste plaats bezwaar gemaakt worden tegen de passage waarin de Minister aan buitenlandsche re geeringen les meent te moeten geven om trent de wijze waarop zij deze kwestie, die van zuiver huishoudelijke Nederland- sche beteekenis is, kunnen aanwenden tegen het Nederlandsche landsbelang. Wat de Minister in dit verband zegt is er geluk kig in alle opzichten naast. In tegen stelling met den Minister zijn wij van oor deel, dat deze kwestie, die de Minister tracht te gebruiken in het nadeel van de zuivelorganisaties, zich niet voor een pu blieke behandeling leent. Wij zullen langs anderen weg de regeering laten weten, hoe de nadeelige gevolgen welke dit ondoor dachte spel van Minister Gelissen met emi nente Nederlandsche belangen zou kunnen hebben, kunnen wórden afgewend. De organisaties keuren de stap van het bureau onverdeeld goed. Een tweede belangrijk punt is, dat de M..,.ster het niet beneden de waardigheid van zijn ambt acht, om te trachten de bij de zuivelorganisaties aangeslotenen tegen hunne leiders op te hitsen. Als hij zegt: „ik voeg hieraan nog toe dat ik in het geheel niet begrijp, hoe de betrok kenen dezen stap tegenover hun organisa ties kunnen verantwoorden" dan kunnen wij den Minister op dit punt volkomen ge ruststellen: de zuivelorganisaties keuren onverdeeld de door de betrokkenen gedane stap goed. Zij behoeven zich dus niet van verdachtmakingen en laag bij de grond- sche insinuaties te bedienen om hun daad te rechtvaardigen, zooals de Minister in sinueert, maar wel moet het hun van het hart, dat een bewindsman, die zich van dergelijke opmerkingen bedient, een wei nig „excellent" voorbeeld geeft. Bepaald in strijd met de feiten is wat de Minister zegt over ontstane vertraging doordat onzerzijds over een eenmaal ont vangen instructie telkenmale weer overleg is uitgelokt. Want de Minister vergeet daar bij te vermelden dat onmiddellijk contact met hem gezocht is, doch zeer vele weken achterwege bleef. Terwijl, toen een onder houd na langen tijd plaats had, bleek dat de Minister niet eens Wist, dat hij in de voorafgaande weken bij herhaling ver klaard had, ge entijd te hebben voor de gevraagde bespreking. Er zou, veronderstelt de Minister, een be paalde mate van onwil aanwezig zijn. Inder daad, het C.Z.B. wenschte niet aan deze verdeelingswijze mede te werken, maar er is geen onwil aanwezig om bezwaren, die aan het huidige stelsel kleven, te on derzoeken en voorstellen te doen, om deze te elimineeren. Dit is den minister in het onderhoud van 28 April duidelijk mede gedeeld. Dan beroept de Minister zich erop dat hij aan het Crisis-Zuivelbureau over de onder- werpelijke kwestie een bespreking heeft toegestaan. Verzuimd wordt echter te ver melden, dat dit onderiioud toen het amper was aangevangen door den Minister werd afgebroken, terwijl de bespreking weinig vruchtbaar was, aangezien de Minister de aan zijn zijde zeer krap beschikbare tijd in hoofdzaak benutte om een uiteenzetting te leveren over de ons ook reeds geruimen tijd bekende waarheid dat de maatschappij in beginsel niet statisch is doch dynamisch. Verder heeft bij dit onderhoud de Minister ook weer een parallel getrokken met wat hij gedaan had bij de verdeeling der in voercontingenten waarbij wij hebben aan getoond, dat die vergelijking volkomen mank gaat. Ten slotte heeft de Minister ons inderdaad gevraagd om eens gedurende een half jaar een proef te nemen met wat wij onuitvoerbaar en principieel onjuist achtten, hetgeen toen door ons op de meest positieve wijze werd van de hand gewe zen. De mededeeling dat de Minister treurige ervaring heeft opgedaan bij de samenwer king met de bestuurders der zuivelorgani saties en dat hij zich voortaan voor hun medewerking zal hoeden zoodat nu verder zonder hen de uitvoer van zuivelproducten zal worden geregeld, maakt op ons een wei nig verheffenden indruk. Dat ook zonder de medewerking van dergelijke onwilligen het complex van maatregelen, zooals voorheen, kan worden uitgevoerd, zal in de eerste plaats nog moeten blijken, wij hopen het van ganscher harte. Maar in de tweede plaats zullen wij een dergelijke uitlating maar toeschrijven aan de onbekendheid van dezen minister met hetgeen er op dit ter rein door die onwilligen gedurende vier en een half jaar gedaan is en waarbij aan het departement een stuk werk uit de handen is genomen, waarvan men daar totnogtoe geen flauw begrip heeft gehad. Een krachtig protest tegen de uitlatingen van den Minister. Deze indruk wordt versterkt, als wij lezen dat de publicaties van den laatsten tijd voor den Minister onverwacht zijn gekomen en hij voor het conflict tot voor korten tijd geen aanleiding heeft gezien. Dan hebben of de ambtenaren van 's-Ministers depar tement hem niet voldoende ingelicht, of de Minister heeft de verhouding tot het Criisis- Zuivelbureau niet goed gevolgd. In het algemeen maakt trouwens het betoog van den minister op ons den indruk, dat hem de kern van het verschil in opvatting niet concreet voor den geest staat, dan wel dat hij deze bewust ontgaat. Aan het einde schept de Minister in zijn publicatie een theatraal sloteffect door zich zelf ten tooneele te voeren, omgeven door het aureool van wat hij gelieft te noemen „de verdeelende rechtvaardigheid" en als bestrijder van hetCrisis-Zuivelbureau dat de personificatie .is van het „beati possi- dentes", van het egoisme en van het gebrek aan kijk op wat de minister aanduidt als: „de dynamiek onzer samenleving". Vooral tegen een Minister die hier voor het pu bliek laat doorschemeren, dat die leden van het Crisis-Zuivelbureau eigenbelang verde digen ei^n bezit nog wel moet hier krachtig geprotesteerd worden. Noch de leden van het Crisis-Zuivelbureau noch de zuivelorganisaties behoeven zich dergelijke verwijten aan te trekken om de eenvoudige reden dat in alle opzichten eigenbelang hier afwezig is; de leden van het Crisis-Zuivel bureau zijn ge enexporteurs en hebben geen exportrecht. Zij houden zich bezig met een meer algemeene taak: de behandeling van de algemeene Nederlandsche zuivelbelan- gen. Ware dit anders, zat hier eigenbelang voor, dan zou het Crisis-Zuivelbureau eerst LISSE. Ziekenhuisverplegingsfonds „St. Jan de Deo". Op 1 Juli was het 12 1/2 jaar ge- geleden, dat alhier onder de schutse van „St. Joannes de Deo" het Ziekenhuisver plegingsfonds werd opgericht. Als we ons zetten om hieraan enkele regels te wijden, doen we dit niet omdat dit nu zoo'n wereld schokkend feit is, dat aan de vergetelheid dient te worden ontrukt, doch wel om met enkele sprekende cijfers aan te toonen het nut en de, zij 't dan gedwongen, noodzake lijkheid van dit fonds. In deze afgelegde periode dan zijn er 687 zieken voor reke ning van het fonds in een ziekenhuis ver pleegd met te zamen 14131 verpleegdagen. Hiervoor is door het fonds aan operaties en verpleging betaald de kapitale som van 58.192.76; Cijfers spreken! Bij de oprichting is de contributie vast gesteld op 10 cent per week voor man en vrouw en 5 ct. per week voor enkelingen, terwijl de kinderen van het gezin, waar vader en moeder beiden lid zijn, beneden den 16-jarigen leeftijd vrij zijn van contri butie en toch recht op verpleging hebben. De huidige voorzitter, de heer L. Kapi- teyn, is een der mede-opzichters en had reeds zitting in het vaorloopig comité, ter wijl de penningmeester, de heer A. Th. v. Resteren, alhoewel niet precies, vanaf de oprichting bestuurslid, toch al zoolang als penningmeester zitting heeft, dat reeds de eerste betalingen door hem zijn geschied. Op hem rust wel de zwaarste taak in het bestuur, doch wij weten het uit ondervin ding, het is hem toevertrouwd. Wat de uit gaven betreft, kunnen we nu al voorspel len, dat 1936 het record zal slaan. Bij de wekelijksche inkomsten van de contributie van ruim f 100.heeft de penningmeester om de uitgaven te dekken sinds 1 Januari ruim 1400.van de reserve moeten op nemen, zoodat de uitgaven in het eerste half jaar de 4000.benaderen! Het trouw voldoen aan de contributieplicht is dan ook een eerste vereischte. Hopen we intusschen, dat de opname van zieken in een ziekenhuis tot staan kome opdat het tweede halfjaar een gunstiger finantieel beeld geve. En nu, onder Gods onmisbaren zegen en den steun der leden, naar het 25-jarig be staan van dit mooie fonds! Hengclaarsvereen. „Advendo". Door de hengelaarsvereen. „Advendo" werd voor dit jaar de eerste prijswedstrijd gehouden in de Ringvaart alhier. Aan deze wedstrijd werd door een groot aantal personen deel genomen en ee vangst was bevredigd te noemen. Onderstaande deelnemers ontvin gen een prijs: le pr. P. Veenman met extra pr. voor grootste aantal; .2e pr. S. v. d. Voort; 3e pr. H. v. Diemen; 4e pr. P. Eve- leens met extra pr. voor grootste visch; 5 epr. J. Baak, 6e pr. A. Vaneveld; 7e pr. A. Warmerdam; 8e pr. C. Slobbe; 9e pr. C. Jansen; 10 pr. J. Opstal; 12e pr. Th. v. d. Zwet; 13e pr. Th. v. d. Meer; 14 pr. J. Mens De overige deelnemers kregen allen een troostprijs, welke door de plaat selijke winkeliers belangloos waren be schikbaar gesteld Geboren: Gijsbertus z. van C. J. van der Tang en A E. Krieger Maria Ber- nardina Petronella d. van P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet Louise Maria d. van P. T. Zwetsloot en G. J. M. Homan Eli sabeth Helena d. van C. S. van Ruiten en Th. M. Brama. Ondertrouwd: H. J. Nulkes 29 j. te Noord wij wkerhout en C. Witteman 23 j. Getrouwd: J. de Regt en C. van Hel den. NIEUWVEEN BEGRAFENIS OUD-BURGEMEESTER F. M. BAUD Gistermiddag werd in alle eenvoud ter- aardbesteld het stoffelijk omhulsel van den heer Franpois Marie Baud, oud-burge meester van Leimuiden, Nieuwveen en Zevenhoven. Ongeveer te half één arriveerde de lijk- auto met eenige volgauto's van Schaars- bergen bij Kattenburg, waarna de dragers de Nieuwv. Begafenisvereen., de droeve stoet voorafgingen. Bij het raadhuis, waar de overledene zoovele jaren arbeid had liggen, werd eenige stonden stil gestaan; recht met den Minister zijn meegegaan, want juist wat de Minister wilde, gaf ge legenheid om speciale belangetjes te die nen. Het Crisis-Zuivelbureau had meer waar deering gehad voor minder woorden en meer inhoud. En in ieder geval had het pu bliek tot hetwelk de Minister zich met zijn publicatie richt, recht gehad op een meer zakelijke en meer juiste voorlichting. Daarbij had ter wille van de objectiviteit duidelijk op den voorgrond moeten worden gesteld dat 'hoe men verder ook over de regeling van den export moge denken alle organisaties op het gebied van zuivel- productie en zuivelhandel de door den. mi' nister aangegeven gedragslijn ten krach tigste afkeuren en dat het zelfs moeilijk zal zijn om onder de tallooze direct en indirect bij dit vraagstuk in Nederland betrokke nen een individueel persoon of onderne ming te vinden, die er anders over denkt. Uitzondering hierop zal wellicht vormen de persoon dien de minister bij dit geheele raadselachtige optreden als aanstaande be gunstigde op het oog had. De Minister acht zijn standpunt voldoende bekend. Het A.N.P. heeft den Minister gevraagd, of deze naar aanleiding van de mededee- lingen van het Crisis-Zuivelbureau nog het een of ander wenschte op te merken. De Minister antwoordde, dat zijn stand punt voldoende bekend was, en dat hij hieraan niets had toe te voegen. hier voegden burgemeester, secretaris en eerste wethouder zich bij de stoet, onmid- delllijk achter de lijkauto. Klagend klonken de klokketönen uit de gemeentetoren, die evepals het raadhuis halfstok vlagde, terwijl vele honderden de aankomst van den geachten doode ver beidden. Behalve de familieleden, naaste vrien den en de reeds genoemde personen wa ren op de Algemeene Begraafplaats aan wezig de heer en mevr. Bocxe uit Zeven hoven, mevr. J. M. SchoorlCopray en de heer en mevr. Karsemeijer, welke laatst genoemden nog j.l. Zondag hun persoon lijke gelukwenschen aan den 81-jarige hadden gebracht, die toen nog plannen had voor een reis naar de Oost Toen de eiken kist in het familiegraf was neergelaten, sprak de heer J. Ar Bak huizen, burgemeester van Leimuiden, Rijn- saterwoude en Nieuwveen treffende woor den tot de nagedachtenis van den ontsla pene, die eerst twaalf jaren in Leimuiden en vervolgens vijf-en-dertig jaren in Nieuwveen het burgemeestersambt be kleed heeft. Onder betuigingen van groo- te achting sprak Zijn E. A. zijn dank voor den arbeid in deze jaren uit, mede in hem bewonderend zijn groot optimisme on danks den hoogen ouderdom en de zorgen, welke hem vergezelden. De overledene had ook zijn vijanden, aldus spr., doch een mensch zonder vijanden heeft geen karak tervastheid. Moge God hem de rust schen ken, de eeuwige rust, zoo eindigde spr. De heer J. Baud sprak enkele ontroe rende woorden en dankte voor de laatste eer zijn vader gebracht, waarna zeer velen langs de groeve liepen, die met talrijke bloemstukken was afgedekt. Met „Nicolaas Boys" naar Volendam. Met spiedend oog de advertenties in dit nummer verslindend, zult u er ook een ont waren van Nic. Boys. Zij vertelt u echter niet van een mooie match, al wordt ook daar aan gewerkt, doch van eenboot tocht op Zondag 26 Juli. Ja Nic. Boys gaat spelevaren naar Volendam. Ofschoon de vereeniging graag de „Normandie" of de „Queen Mary" gecharterd had, moest ze daar van afzien, o.a. omdat deze booten voor het IJselmeer een te groote diepgang hebben. Daarom gaat de reis nu met het luxe s.s. „Pauline", waar 275 passagiers zich royaal kunnen bewegen op twee dekken en in de kajuit. Voor een best stuk muziek is gezorgd. Enfin, meer behoeft niet gezegd te worden, want de katholieke Nieuwveners zijn er nu al vol van en ook uit de naburige gemeenten loopen ze storm om kaarten. Daarom, boekt reeds in de komende week passage. De prijs vindt u in de advertentie en ook op de raambiljetten genoemd. NOOTDORP Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is bijeengeroepen op Vrijdag, 17 Juli a.s. des avonds te 8 uur ten Raadhuize De agenda vermeldt: opening; aanwij zing. voortsemmend lid; notulen; ingeko men stukken; vaststelling 2e aanvullings kohier der hondenbelasting 1936 verlaging jaarwedden burgemeester/secretaris, wet houders en gemeente-ontvanger, beroep schrift van M. van Dop inzake bouwver gunning; voorloopige vaststelling van de rekening van het electriciteitsbedrijf en van de gemeenterekening over het jaar 1935; voorstel van B. en W. inzake de 5e begrootingswijzigng 1935; voorstel van B. W. inzake voorschot vergoeding aan de bijzondere scholen over 1936; voorstel van B en W. inzake subsidieverleening aan de R.K. Landbouwhuishoudcursus; 10e wij ziging van de begrooting 1935; 3e wijziging van de begrooting 1936; verhooging uitga ven werkloozensteun van 5000 tot f 8000 over 1936; 4e wijziging van de begrooting 1936. Subsidie R.K. Landbouwhuishoudcursus. Van het bestuur der R.K. Vereeniging tot verschaffing en bevordering van opvoe ding en onderwijs ten behoeve van den land- en tuinbouwenden stand in het bis dom Haarlem is bij den Raad een adres ingekomen met verzoek de vereeniging een subsidie te verleenen van 12 per cur siste, die gebruik maakt van den ambu- lanten huishoudcursus in deze gemeente. B. en W. schrijven in hun prae-advies aan den Raad sympathiek tegenover dit onderwijs, dat door alle richtingen gevolgd kan worden, te staan. In verband met de tijdsomstandigheden, welke ook hun in vloed op de gemeentelijke financiën uit oefenen, meenen B. en W. voor te moeten stellen geen ongelimiteerde subsidie te ver leenen, maar geven zij den Raad in over weging een vast bedrag, n.l. 100 toe te kennen, welk bedrag dan voor de helft ten laste der begrooting van dit jaar en voor de andere helft ten laste der begrooting 1937 ware te brengen. Onderwijskosten. Door den Raad werd in zijn vergadering van 7 November 1935 besloten het gratis vervoer van de kinde ren uit deze gemeente, die de opnbare la gere school te Pijnacker bezoeken, weder te herstellen. Tevens besloot de Raad de vergoeding aan de bijzondere scholen per leerling van ongeveer f 810 te verhoogen De betrekkelijke begrootingswijziging over 1935 is thans van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek het meerdere uit- getrokkene voor de bijzondere scholen van de begrooting af te voeren, daar dit Col lege een vergoeding van 8 per leerling voldoende acht. welke meening door den Minister van Onderwijs wordt gedeeld. Met de vermindering van de reserve, als dekkingsmiddel voor de meerdere uitgaven bedoeld, kunnen Gedep. Staten zich ook niet vereenigen, weshalve zij verzoeken andere dekkingsmiddelen aan te wijzen. B. en W. vinden hierin aanleiding den Raad voor te stellen te voldoen aan het verzoek van Gedep. Staten, in verband waarmede de benoodigde 400 voor het vervoer ware af te schrijven van den post „onvoorziene uitgawen", welke hiertoe ruimte biedt. DE MELKSTEUNREGELING. Het Regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Landbouwcrisiswet 1933 maakt het volgende bekend: Gelijk bekend, heeft destijds, toen de Mi nister van Landbouw en Visscherij besloot, de ontworpen regeling inzake de melk- steunbeperking niet te doen doorgaan, ge noemde Minister de toezegging gedaan, dat aan veehouders, die in verband met bedoel de regeling reeds maatregelen hadden ge nomen om hun melkproductie in te krim pen, eenige tegemoetkoming zou worden toegekend. De thans te dezer zake gereed gekomen regeling behelst voornamelijk de navolgende punten: Veehouders, die voor deze tegemoetko ming in aanmerking meenen te kernen, kunnen daartoe een aanvraagformulier verkrijgen bij de districtscommissies van de provinciale landbouwcrisisorganisaties. Deze formulieren moeten volledig ingevuld worden gezonden naar het Regeeringsbu reau voor de Uitvoering van de Landbouw- Crisiswet 1933, Lange Voorhout 13, 's-Gravenhage. Bovendien moet door de aanvragers een bedrag van vijf gulden worden gestort op de postrekening No. 234149 van het Land- bouw-Crisisfonds te 's-Gravenhage. Wan neer deze storting niet is geschied, wordt de ingezonden aanvrage niet in behan deling genomen. In bijzondere gevallen kan, onder overlegging van een bewijs van onvermogen, vrijstelling van de verplich ting om deze som te storten, worden ver leend. De aanvraagformulieren zijn van 15 Juli af bij de bedoelde districtscommissies ver krijgbaar en moeten uiterlijk 1 September 1936 ingevuld en onderteekend op het Re geeringsbureau zijn binnengekomen. Op laatstgenoemden datum moet tevens het bedrag van vijf gulden zijn ontvangen. Voor beantwoording van de vraag, of de verzoeker voor een tegemoetkoming als bo venbedoeld in aanmerking komt, wordt als volgt gehandeld: Nagegaan wordt, over welke hoeveel heid melk de aanvrager in de periode van 3 Juni t/m 29 December 1934 en in het tijd vak van 2 Juni t/m 28 December 1935 steun heeft ontvangen. Ook met de voor de con sumptie afgeleverde melk wordt hierbij re kening gehouden. Blijkt alsdan, dat de in het genoemde tijdvak van 1935 aldus afge leverde en/of verwerkte hoeveelheid melk ten minste 10 pet. minder is dan de in de overeenkomstige periode van 1934 afgele verde en/of verwerkte hoeveelheid, dan moet vervolgens ten genoegen van den Re geer ingscommissaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij worden vastgesteld, dat de betrokkene inderdaad nadeel heeft on dervonden en dat de mindere melkafleve- ring en/of verwerking van 1935 voortge vloeid is uit maatregelen, welke door den veehouder werden getroffen, teneinde doel bewust mede te werken aan de ontworpen regeling der melksteunbeperking. Aanvragers, die niet aan den hiervoren omschreven eisch voldoen, zullen niet voor eenige tegemoetkoming in aanmerking kun nen komen. Voor de provincie Zeeland zal, evenals zulks met de melksteunbeperking het geval was, ook thans een eenigermate afwijken de regeling worden getroffen, waartoe eenigszins anders samengestelde aan vraagformulieren beschikbaar worden ge steld. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer is groot en over de prijzen viel, dank zij het vrij gunstige weer, niet te klagen. Extra goede prijzen is men in dezen tijd van het jaar nimmer gewoon. Er is volop variatie. Gla diolussen komen in diverse kleuren. De beste soorten gaan voor ƒ1.502.90, de mindere variëteiten voor 0.40—1.30 per 100. Anjers 1020 ct., Am. Anjers per do zijn /1.20—1.50, Margrieten 12—20 ct., Del phiniums 1.30—2, Auratum /34.20—5.10, Zinnia ƒ0.80—1.40. Scabiosa 20—30 ct., Tritoma's ƒ0.80—1.20, Dahlia's ƒ1.60—2.10, Lathyrus 12—15 ct., Eremurus ƒ2.10—3.50 VOORSCHOTEN. Een mooi succes. De „St. Laurens"- harmonie behaalde op de muziekwedstrij- den, uitgeschreven door den bond van R.K. Muziekgezelschappen in Zuid-Holland in de derde afdeeling de eerste prijs met 307 punten en met den marschwedstrijd de eerste prijs met 93 punten. „St. Laurentius" heeft dus twee eerste prijzen behaad. lEen mooi succes voor den directeur, den heer van Veen en voor de leden der Har monie. Proficiat! Aanrijding. Nabij Café Overbosch werd de heer J. de Mooy aangereden door een vrachtauto van de firma Steensma te Haarlem. De fiets van De Mooy werd ver nield en hij bekwam eenige schaafwon den. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. ZOETERMEER. Geboren: Lydia, d. van L. van der Tang en J. C. Breugem Jacob, z. van J. Korbijn en A. van Beveren Wilhelmi- na Corstina, d. van A. van der Spek en S. Pars. Ondertrouwd: J. Lamboo 22 j. en A. Posthuma 22 j. H .H. Hoogland 30 j. en W. de Kramer 29 j.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15