WOENSDAG 1 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 TWEEDE KAMER REISB EL ASTIN G UITGESTELD BESTUURSHERVORMING IN INDIË Nadat de Kamer gistermiddag het voor- stel-Goseling, om de behandeling van het ontwerp-r eisbelasting ui< te stel len, en een voorstel-Kortenborst om ook het wetsontwerp tot wijziging van de in komsten-belasting van de agenda af te voeren had aangenomen gelijk reeds in een gedeelte onzer vorige oplage is be richt) werden eenige wetsontwerpen in zake de nationaliteit besproken en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Go se ling (R.-K.) verdedig de namens de bijzondere commissie een amendement op het wetsontwerp tot wij ziging der vvet op het Nederlanderschap, maar stelde aanhouding van het wetsont werp vo^r, omdat eenige moeilijkheden, welke in verband met de ingewikkeldheid der materie rijzen, onder het oog moeten worden gezien. De Kamer besluit, het debat te schorsen tot heden bij den aanvang der vergade ring. Aan de orde waren vervolgens eenige wetsontwerpen goedkeuring van de beslui ten van den gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië tot wijziging en aanvul ling van de Afdeelingen I, II, III, IV, V A, VI, VII, VII A, VIIH en IX der begroo ting van Nederlandsch-Indië -voor 1936 (heffing van olie-maatschappijen). De Kamer keurde deze wetsontwerpen goed, .na opmerkingen van de heeren Cramer (S. D.), Van Poll (R.-K.) die o.a. zeide, dat dè Regeering er voor moet oppassen, dat de maatschappijen niet de vrijheid krijgen om de gemeenschap te benadeelen door de olieproductie te on derbreken, als zij meenen, dat dit voor- deelig is Roestam (Comm.), Van Boetzelaer van Dubbeldam (Chr. Hist.) en Sneevliet (Rev. Soc.). Ook bij het wetsontwerp inzake de be- stuurshervorming in Indië hebben verschei den leden hun meening te kennen gegeven. O.a. de heeren Joekes (V. D.), Cra mer (S. D.), Roestam (Comm.) en v. Poll (R.-K.h| De heer Van Poll zeide, dat het in het leven roepen van groepsgemeenschap- pen voor hem het concretise er en is van zekere natuurrechtelijke waarheden en feiten. Maar tot voor eenigen tijd kon de bestuurshervorming met dit oogmerk niet tot stand komen, omdat zij te duur was, volgens de regeering. Vier jaren lang achtte de regeering de hervorming deswege ondoenlijk Nu echter roepen landvoogd en minister unisono Eureka! Zij kondigen de bestuurshervor ming nu plotseling aan als een financieele saneering in grooten stijl. Het is spr. een raadsel, hoe dit kan. Wel schrijft de regee ring, dat in verband met den algemeenen toestand van 's lands geldmiddelen en met den financieelen toestand der streek zal worden vastgesteld, of de streek de be schikking zal houden over het geheel of een percentage van haar ontvangsten, dan wel, of zij een bijslag uit de centrale kas zal moeten hebben. Zoo begint het duide lijk te worden hoe de bestuurshervorming tot saneering leiden kan. Maar als zij dit doet, is te vreezen, dat het concretiseeren van natuurrechtelijke waarheden er onder lijden zal. Van 's ministers nadere verkla ringen zal spr.'s stem over het wetsont werp afhangen. De bespreking van de bestuurshervor ming is heden voortgezet. Vergadering van heden. Aan den heer De Visser (C.P.) wordt verlof verleend, den Minister van Sociale Zaken te interpelleer en over het optreden der regeering naar aanleiding van de sta king te IJmuiden en het stopzetten van de steunuitkeering aan werklooze visschers. De interpellatie wordt aan de agenda toe- Voortgezet wordt de behandeling van de Indische Wetsontwerpen, waarin de be stuurshervorming is vervat. De heer Van Boetzelaer van Dubbeldam (C.H.) zou desnoods ge noegen nemen met een proef met regionale rekeningen, maar acht invoering ervan als stelsel thans een sprong in het duister. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal ex. Wis- en Natuurkunde, hoofd vak Pharmacie, de dames J. E. Ulrich, Rot terdam en M. Kentie, Hillegèrsberg; doctoraal ex. Wis- en Natuurkunde hoofd vak Plantkunde, mej. D. F. S. Kooyman, Overveen; doctoraal ex. Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde, de heer J. de No bel, IJmuiden en de heer W. Bevelander, den Haag; candidaatsexamen Wis en Natuurkunde, letter K de heer L. Tinbergen, den Haag; candidaatsexamen Rechten de heeren E. H. Aalbers, Leiden en R. J, Polak, Am sterdam; candidaatsexamen Indisch Recht mej. N. A. J. Hageman, zich noemende Van Eek, den Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de op sporing der barbitalen bij het toxicologisch onderzoek", de heer J. H. M. Winters, ge boren te Verilo. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Verzoek Rijnlandsch Borgstellingsfonds aangehouden. In de middagzitting zeide de heer Z ij p (Lib.), dat de middenstand moet worden ge steund. Deze groep personen is daarvan reeds te lang uitgesloten. Spreker meent, dat de financieele consequenties van dit vraagstuk nog eens moeten worden nage gaan. De woorden van den nationaal-socia listisch en heer Meyers wenscht spr. als de magogie te kwalificeeren. Na re- en dupliek dient de heer Z ij p (Lib.) een voorstel in, om de verdere be handeling van het voorstel aan te houden tot de najaarszitting. Spr. wenscht alvo rens een beslissing wordt genomen, eerst de financieele gevolgen onder de oogen te zien. Spr. meent te weten, dat in het alge meen de sociaal-democraten de financieele gevolgen niet al te zwaar nemen (protesten bij de sociaal-democraten). Het voorstel-Zijp wordt aangenomen met 42 tegen 34 stemmen, (De Nat. Soc. stem den vóór behalve de heer Meijens). Bij het voorstel om het subsidieverzoek van den provincialen bond van geitenfok kerijen af te wijzen, dient de heer Hors man (S.D.) een voorstel in, een subsidie van 900 toe te kennen. De heer Diepenhorst (A.R.) bestrijdt dit laatste voorstel en verdedigt het prae- advies van Ged. Staten. Het voorstel-Horsman wordt aangenomen. Pensioenen van Ged. Statenleden. Aan de orde is daarna het rapport der commissie inzake de herziening van de ver ordening op het verleenen van pensioen aan de leden der Ged. Staten in verband met de totstandkoming van de wet van den 9en Januari 1936. De heer N ij e (N.S.B.) is van meening, dat er geen overgangsbepaling in het voor stel moet zijn opgenomen; overigens kan spr. zich met het voorstel vereenigen. De 'heer Schouten (A.R.) constateert, dat de overgangsmaatregel, door de meer derheid der commissie voorgesteld ten aan zien van verkregen rechten, van verder gaande strekking is dan de regeling van de wet, en ook voor deze verkregen rech ten een cumulatie-beperkende regeling voorstelt. Daardoor ontstaat een ongelijk heid tusschen reeds verleende pensioenen en nog in de toekomst te verleenen pen sioenen. Spr. acht het gewenscht, dat deze kwestie nog eens nader onder de oogen wordt gezien en stelt daarom voor de be treffende overgangsbepaling uit het voor stel zoolang terug te nemen. De heer Kranenburg (V.D.) rappor teur der commissie, zegt aan uitstel geen behoefte te hébhen, maar spr. heeft daar tegen, en naar hij meent ook de meerder heid der commissie niet, geen overwegend bezwaar. Overigens is spr. van oordeel, dat volkomen gelijkheid toch niet te bereiken zal zijn. Het voorstel-Schouten wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen, evenals de daardoor gewijzigde verordening. Zonder hoofdelijke stemming wordt voorts aangenomen het afwijzende prae- advies inzake het verzoek mede te werken tot de vorming van een waarborgfonds ten behoeve van den van 14 April tot en met 23 Mei 1937 te 's-Gravenhage te houden nationale bloemen- en plantententoonstel- ling. Vergadering van heden. In de heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is voortgezet de behandeling van het voor stel tot vaststelling van een Zuid-Hol- landsch vaarreglement. De heer Wilbrink (C.H.) heeft hier bij een amendement ingediend om het reoht op voorschutting voor de beurtvaart te laten vervallen. Gedeputeerde Van Boeyen (C.H.) bestrijdt dit amendement, er op wijzende, dat dit recht ook voorkomt in de rijksre geling. Het amendement wordt verworpen met 36 tegen 20 stemmen. De heer Wilbrink (C.H.) komt er voorts tegen op, dat verschillende snel heden, waarmede stoomvaartuigen mogen varen, zijn opgevoerd. Spr. verzocht Ged. Staten, deze kwestie nog eens onder de oogen te zien. De heer Brautigam (S.D.) acht het op dit oogenblik moeilijk, te beoordeelen, of alle voorgestelde snelheden wel toe laatbaar zijn. Hij sluit zich aan bij het verzoek van den heer Wilbrink. Gedeputeerde Van Boe ij en (C.H.) merkt op, dat de organisaties van belang hebbenden zich met de in het reglement opgenomen snelheden hebben accoord verklaard en dat zij daarvan voor de schipperij geen nadeel verwachten. Het betreft hier een technisch kwestie en ge val voor geval is zeer nauwkeurig bezien. Het vaarwegenreglement wordt daarna z. h. st. goedgekeurd. Eveneens wordt na eenige discussie z. h. st. aangenomen de voorgestelde wijzi ging van de verordening ter voorziening in scheepvaartbelangen. Bij het punt betreffende de exploitatie der Brielsche veren na 31 December 1936 betoogt de heer Trouw (lib.), dat de ta rieven behooren te worden verlaagd. (Ge deputeerde Staten stellen voor, gedurende de komende twee jaren de tarieven onge wijzigd te laten). Ook de heer van Hoe ij Smith (N. S. B.) wil verlaging van de tarieven. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Katwijksche Oudheidkamer. De Ver- eeniging „Katwijksche Oudheidkamer" hield een vergadering in de Katwijksche Teekenscbfool. De eere-voorzitter, Burge meester Woldringh van der Hoop, opende de vergadering met een woord van wel kom en noemde het een voorrecht te mogen vergaderen in de zaal die als Oudheidska mer zal worden ingericht. Spr. is dankbaar dat deze zaal yoor dit doel is afgestaan en twijfelt er niet aan of, nu de oprichting een maal een feit is, dit een succes zal worden en een en ander weerklank zal vinden bij de bevolking van Katwijk. Katwijk is in een streek gelegen, die er op mag hogen een van de oudste te zijn van ons land. Spr. wijst er op, dat de Presidente Mevr. Eerd- beek-Claassen zich al heeft beijverd voor het doel en de secretaresse Mevr. van der Schieck heeft al veel 'nuttig werk verricht en de belangstelling buiten Katwijk gaande gemaakt. Het wachten is nu op het in ge reedheid brengen der zaal en op voldoende belangstelling van de kant der bevolking. Mevr. van der Schrieck, de secretaresse, leest dan de notulen der vorige vergade ring die zonder opmerkingen worden goed gekeurd. De secretaresse doet mededeeling dat de heer Wüly Sluyter, kunstschilder te Den Haag, vroeger te Katwijk, zich bereid verklaarde het arrangeeren der oudheid kamer op zich te nemen. Prof. Dr. Over- diep te Groningen heeft het lidmaaschap van het eere-comité aangenomen. De heeren v. d. Made, Holtrust, Lammens en Slote- maker zonden bericht van verhindering. Mevr. Eerdbeek, presidente, spreekt haar dank uit voor de belangstelling en mede werking, tot heden reeds ondervonden. Thans zal met spoed gewerkt moeten wor den. De zaal zal als 't ware moeten wor den omgetooverd. Als voorbeeld voor an deren zegt Mevr. Eerdbeek reeds eenige voorwerpen aan de Kamer te willen schen ken, vaasjes, schilderijen, lampjes, enz. Dan spreekt de heer Dommisse, algemeen advi seur, oud-Burgemeester van Maassluis en vertelt een en ander over de oprichting eener Oudheidkamer te Vlissingen, Maas sluis, Sluis in Z.Vlaanderen, waaraan spr. heeft mogen meewerken. Spr. wijst er op dat het voor alle inwoners van Katwijk zoo moest zijn dat men eigen land boven alles lief had. Nederland heeft iets bijzonders, iets aantrekkelijks boven het buitenland. Katwijk heeft ook iets bijzonders; heeft ook z'n geschiedenis. En als zoodanig moet Kat wijk ook een Oudheidkamer hebben opdat een en ander voor het nageslacht bewaard blijve. De heer Taat wijst er op, dat er vroeger ook pogingen in het werk zijn gesteld om tot oprichting eener Oudheidkamer te komen. Dat is toen niet gelukt. Er moet echter nog geld aanwezig zijn voor de po ging tot oprichting. De penningmeester zal naar een en ander informeeren. De heer Nic. v. Beden stelt eenige voor werpen ter beschikking van de Kamer. Ook de heer J. A. Gesing heeft een voorwerp geschonken. Besloten wordt tenslotte om te trachten de thans in bruikleen of ten geschenke gegeven voorwerpen Donderdag morgen a.s. in de zaal te brengen. Den heer Willy Sluiter zal verzocht worden Donder dagmiddag aanwezig te willen zijn om de voorwerpen te rangschikken en de zaal een gezellig aanzien te doen geven. Vermoede lijk zullen in den loop van het sdzoen meer dere malen in den avond door Mevr. Eerd beek en door den heer Haasnoot lezingen gegeven worden over oud-Katwijk. Ook de heer Nic. van Beelen stelt zich hiervoor be schikbaar. Het Eere-comité zal bestaan uit de na volgende personen: Burgemeester Wold ringh van der Hoop, Prof. Dr. Overdiep te Groningen, Mevr, v. Hettinga-Tromp- Blommers, Mevr. der Wed. Wilkens-Drie- beek, Mevr. de Wed. de Ruyter-Zylker, Wil- ly Sluiter, Dr. J. Hueting en de heeren D. Taat, Nic. Haasnoot, W. Slotemaker en J. Holftrust. Na een rondvraag die na de uitgebreide besprekingen en besluiten kort kon zijn, sloot de Burgemeester deze belangrijke vergadering. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. G e b o r e*n: Helena Maria d. v. H. J. G. Smeele en C. J. v. Egmond. Jacobus z. v. D. Koopman en J. C. van Rijn. Adriana Pieternella d. v. J. Meertens en P. Deij. Maria Petronella d. v. B. Devilee en E. H. Deijn. Ondertrouwd: H. v. d. Leek jm. 22 en A. Ottevanger jd. 19 j. G e h u w d: G. B. v. Driel jm. en I. A. M. Dingemans jd. Overleden: M. ChaudronBon wed. j. C. MulderPrins vr. 57. j. M. W. ChristiaanseBelt vr. 48 j. B. J. Loos m. 43 j. J. Gomes z. 13 j. ZOETERMEER. KJt.O. De verkoop van K.R.O. Mis siespeldjes, Zondag j.l, aan de kerk, heeft opgebracht de somma van acht-en-vijf tig gulden. Voorzeker nog een aardig bedrag, hoewel het in een gemeente als de onze zeker hooger had kunnen zijn. Nog altijd zijn er velen hier, ook onder de beter ge situeerden, die het belang van den K.R.O. voor katholiek Nederland maar niet kun nen of willen begrijpen. Vooral als zij zelve geen radio bezitten, meenen zij daarom ook tot niet verplicht te zijn tegenover den K.R.O., ook niet als de K.R.O. iets vraagt in het belang der missie. Dat is jammer. UIT DE RIJNSTREEK SPORT WATERPOLO GOUWE I—POELMEER I 0—4. Deze in Waddinxveen gespeelde wed strijd werd een al heel gemakkelijke over winning. Dadelijk na het uitzwemmen komt C. Witte vrij en de stand is 01. Of schoon de voorhoede van Poelmeer niet veel presteert, weet Westen de stand tot 02 op te voeren. Hiermee komt de rust. Na de rust komen de gastheeren in actie maar hun slechte plaatsen en schieten ver ontrust de achterhoede van Poelmeer niet. Plots maakt dan J. Ydens 03 en Westen even later 04. Hiermee komt het einde van dezen in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Verweij, aannemer te Boskoop, Zwarteweg. Cur.: mr. C. M. Loef te Bos koop. C. Brammer, eigenaar van een timmer fabriek te Veur. Cur.: mr. G. W. Bannier. Opgeheven: G. L. van Toornbergen te Boskoop. W. Schouten te Leiden. LAATSTE BERICHTEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor, volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. TELEGRAMMEN BOLIVIë ZAL ANNEXATIE VAN ABESSYNIE NIET ERKENNEN. GENèVE, 1 Juli (A.N.P.) De Boliviaan- sche Volkenbondsdelegatie heeft van haar regeering instructies ontvangen. Naar verluidt behelzen deze o.m. niet-erkenning van de annexatie van Abessynië door Italic. ONWEDERS RICHTEN SCHADE AAN IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 1 Juli. (A. N. P.). Gistermiddag heeft zich boven Seeland en een deel van Noord-Jutland een hevig onweer ontlast, dat veel schade heeft aan gericht. Te Hellerfup bij Kopenhagen is de bliksem in het electrische net gesla gen, zoodat het tramverkeer gedurende anderhalf uur stilstond. Ook in de hoofd stad ondervond het tramverkeer vertra ging. Te zeven uur sloeg het hemelvuur in den raadhuistoren, waardoor het klok kenspel tot zwijgen werd gebracht. Ver schillende deelen der stad stonden blank. In een zwembad kwamen de kelders on der water te staan, doordat de riolen den toevloed niet konden verzwelgen. Het sme rige water drong in de gangen door, zoo dat 150 zwemmers overhaast de vlucht moesten nemen. Bij Alborg in Noord- Jutland ging het onweder vergezeld van een wervelwind. DE BRAND AAN DEN KAMPERFOELIE- WEG. j Hedenmorgen is het onderzoek naar de oorzaak van den brand, welke gisteravond uitbrak in het sigarenmagazijn „Favorite" aan den Kamperfoelieweg te Amsterdam, door de politie van het bureau Adelaars- weg onder leiding van den waarnemend chef, inspecteur de Liefde en inspecteur van Grootheest, met volle kracht voort gezet. Nadat de gearresteerde, de 22-jarige pleegzoon van de eigenaresse, die gister avond kort na den brand in bewaring werd gesteld, aan een verhoor was onderworpen, waarbij hij zijn bewering van gisteravond omtrent een overval gestand deed en ver telde zich niets meer te herinneren, werd nog een onderzoek ingesteld in de woning, waarbij eveneens de dienst van den politie- scheikundige, den heer van Ledden Hul sebosch tegenwoordig was, benevens de dactyloscopisohe dienst. Een uitgebreid feitenmateriaal is reeds verzameld. Voor de boekenkast, die Verbrandde, vond men petroleum en het vermoeden is gerezen, dat de man een papier, gedrenkt in petro leum, gebruikte om den brand te stich ten. Ook het feit, dat een petroleumkachel die gewoonlijk in den winkel staat zich thans in de woonkamer, waar de brand ontstond, bevond, wordt door de politie zeer bezwaarlijk geacht. De scheikundige dienst zal thans op het laboratorium con troleeren, om het gevondene inderdaad petroleum is. Om twaalf uur werd de verdachte op nieuw aan een kruisverhoor onderworpen, waarbij enkele getuigen aanwezig waren. DE RUSSISCHE LUCHTSTRIJD KRACHTEN. LONDEN, 1 Juli. (A. N. P.). De Mos- kousche correspondent van de „Daily Te legraph" seint aan zijn blad: Het totaal aantal vliegtuigen in Sovjet-Rusland in Juni was 72 pet. grooter dan het in het begin van het jaar daaromtrent gegeven cijfers. ,In „fabriek No. 24" die de eenige werkelijk goede Russische vliegmachine vervaardigt, had men voor de productie van een machine 1.120 uren machine- werk en 1.612 uren handwerk noodig. Deze cijfers zijn thans nog slechts 520 en 1066. Deze getallen zijn Maandag bekend ge maakt door Michael Kaganovitsj, die de leiding heeft over de luchtvaartindustrie in een redevoering voor het industrieele congres der Unie. „Laat de Duitschers geen ijdele hoop voeden", aldus voegde hij hier aan toe, „wij zullen altijd vliegtuigen ge noeg hebben om ons vaderland te verdedi gen en onze toestellen zullen hooger en hooger en verder en verder vliegen en on ze vijanden vernietigen, wanneer dit noo dig mocht zijn. Onze vliegtuigenfabrieken zijn thans grooter dan alle anderen in Europa of Amerika. Wij behoeven niet naar het Westen te kijken." HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Ongeval. Gistermiddag, toen de land bouwer W. L. met een wagen beladen met hooi huiswaarts keerde, kreeg hij bij het oppakken der leidsels een zoodanige klap van het paard tegen arm en been, dat het bloed er uit stroomde. Nadat de hulp van dr. V. was ingeroepen bleek het alleen een zeer diepe vleeschwonde te zijn aan arm en been, zoodat L. genoodzaakt is J eenigen tijd rust te nemen. SOSDS fSGSfJ liüSHOSM VSLVAAUT LIJK TE HELMOND OPGEHAALD. Sinds Zondagavond werd te Mierlo- Hout vermist de ongeveer 40-jarige arbei der J. van den B., wonende in de Hout- sche Straat aldaar. Gisteravond werd zijn hoed nabij het Eindhovensche Kanaal te Mierlohout gevonden. Men is daarop aan het dreggen gegaan met het resultaat dat gisteravond het lijk werd opgehaald. B. was gehuwd en vader van vier kinderen. TERAARDEBESTELLING TH. M. KETELAAR. Op de begraafplaats „Zorgvliet" te Am sterdam is hedenmiddag onder buitenge woon groote belangstelling de heer Th. M. Ketelaar, lid der Tweede Kamer en van den Amsterdamschen Gemeenteraad ter aarde besteld. Onder de zeer velen die in de aula van de begraafplaats bijeen gekomen waren om aan den overledene de laatste eer te bewijzen merkten we op de Ministers Oud en Slingenberg, de Com missaris der Koningin in Noord-Holland mr. dr. A. Roëll benevens leden van Ged. Staten en oud-leden van Ged. Staten waarvan ook de heer Ketelaar lid is ge weest. Voorts de burgemeester van Am sterdam dr. W. de Vlugt met de wethou ders Kropman, De Miranda en Boekman. Vertegenwoordigd waren verder het hoofdbestuur van de Vrijz. Dem. Bond en verschillende onderwijs-organisaties. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst en onder een schat van bloemen was bedolven, werd het woord gevoerd door de heeren mr. Joekes, Sohucknik Kool en Minister Oud. Hierna werd de kist grafwaarts gedragen. AUTO VAN EEN HELLING GESTORT. MILAAN, 1 Juli. (A. N. P.). Op den weg Varallo-Alagna is een met meel gela den vrachtauto tegen de leuning van een brug gereden en vervolgens van een 20 Meter hooge helling gevallen. Drie perso nen vonden daarbij den dood; een vierde werd zwaar gewond. MARKTBERICHTEN TER AAR, 30 Juni. Centrale Veiling. Peulen 3085 cent, doperwten 3179 cent capucijners 36—56 cent, witte capucijners 46—72 cent, tuinboonen 26—37 cent, snij- boonen 1.60—2.10, stek 0.70—1.20, dubb. stamboonen 2.903.10, koolrabi 810, A.s. Zaterdag is er geen veiling. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Juni. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 0.8—1.05, Drielingen f 0.85—1.00, per 100 bos: bospeen i 4.40—5.90, rabarber 3.10—3.40, per 100 stuks: sla 50—90 cent. ROELOF AREND S VEEN, 30 Juni. Groon- tenveiling. Aardbeien 22 cent per kg., sla 50—60 cent per 100 krop, snijboonen f 1.60 2.35, snijboonen volle grond f 1.851.95, Idem stek 0.80—1.15, peulen 33—90 cent doperwten 46—57 cent, capucijners 49—54 cent, tuinboonen 3235 cent per 10 kg. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 30 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 4892 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.803.20, eendeneieren 2.50—2.80 per 100 stuks, boter 6165 cent en kaas 15—23 cent per pond, eenden 1540 cent en per stuk, duiven 10—25 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 30 Juni. Vrije Veiling Prijzen: kippeneieren 2.603.30, eenden eieren f 2.80—3.0Q per 100 stuks, konijnen 20—80 cent en duhten 10—12 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59-23 Londen 7.35-^/s New YorkL46i/16 Parijs 9.72i/o Brussel 24.81 Zwitserland 48.05 Madrid 20.20 Oslo36 971/0 Kopenhagen32 85 Stockholm37.95 Milaan Praag 3.10 Weenen Boedapest - Prolongatie 2 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3