DINSDAG 30 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE KLAD PAG. 7 INGEZONDEN STUKKEN LEIDEN, 27 Juni 1936. Redactie „Leidsche Courant". Mijne Heeren, Met groote verwondering las ik vorige week in Uw blad maar even drie beschou wingen over het „onfatsoenlijke" en het on zedelijke van gemengd baden en zwemmen, hetgeen mij vrij overdreven voorkomt, en, aangezien elke overdrijving schaadt, lijkt het mij wenschelijk eens een andere kijk op de zaak te geven. 1) Het is natuurlijk zeer te prijzen, dat in deze moderne tijd van verdwazing, op velerlei gebied, gewaakt wordt voor de zedelijkheid van onze bevolking en ik wil dan ook direct toegeven, dat het gemengd baden en zonnebaden zonder behoorlijk toe zicht aanleiding kan geven tot excessen. 2) Dat echter gemengd zwemmen in eene inrichting, waar behoorlijk toezicht is, on zedelijk is, kan ik niet met U eens zijn. U doet het voorkomen, of iedereen of althans het grootste gedeelte der voorstanders hier van speciaal gemengd wil zwemmen voor badmisbruiken. 3) Wanneer men behoorlijk gekleed in een zwempak zwemt, bestaat er niet het minste bezwaar, dat dit openbaar geschiedt; in tegendeel, juiist het verbodene, het stie keme prikkelt. 4) Kijkt U eens in een zweminrichting tij dens de uren, dat er gemengd wordt ge zwommen; het is een en al pleizier en vroolijkheid, wat U ziet, en ik geef U de verzekering, dat er niet één onder alle zwemsters en zwemmers is, die rondloopt niet onzedelijke gedachten. 5) Natuurlijk schuilt onder al het koren kaf, en, mocht het voorkomen, dat iemand zich onbehoorlijk zou kleeden of gedragen, dan dient deze persoon onmiddellijk, zon der pardon, uit de inrichtng te worden ver wijderd. Dat dit gelukkig zeer zelden voorkomt bewijst wel, dat in de 12 jaar, dat het Sport- fondsenbad te Amsterdam bestaat, het slechts tweemaal voorgekomen is dat er ingegrepen moest worden, waarbij van ex cessen geen sprake was. 6) Wanneer men nu het gemengd zwemmen in goed gecontroleerde inrichtingen gaat verbieden, dan juist loopt men de kans, dat zij, die dit toch willen, het „stille strand" of de meren opzoeken, waar door de uitge strektheid geen voldoende toezicht .aanwe zig kan zijn. 7) Dat de Romeinsche Keizers telkens het gemengd baden in dien tijd verboden, pleit niet voor de opvoeding en moraliteit der toenmalige bevolking. 8) Wie historisch te werk gaat, ziet toe tel kens weer in den loop der eeuwen de be oefening van het zwemmen opkomt, de be- teekenis ervan gepropageerd en begrepen wordt, maar hoe aan het einde van zoo'n opbloei bij gebrek aan goede leiding een ontaarding optreedt en plotseling, meestal samenvallende met heftige staatkundxgie beroeringen,- acties en reacties tegen maat schappelijke misstanden, de zweminrichtin gen in ongenade vallen en vaak van Over heidswege gesloten worden. En deze ont aarding van zweminrichtingen als gevolg van het totale gemis aan goede leiding is een volkomen wilde uitgroei en ontwik keling. Zoo zien we het in den Romeinschen tijd, in de Middeleeuwen, in den Merovingen- tijd, in den Lodewijkentijd! Tegen een her-haling hebben wij te waken en dit doen we niet door het gemengd zwemmen dat de bevolking wil! te verbieden, in stede van het in goede banen te leiden. Leiding geven, in goede banen leiden, dat is het parool, dat in deze behoort ge volgd te worden; er voor zorgen, dat ex cessen niet kunnen plaats vinden. 9) Er zijn vermaken, waarin duizendmaal meer gevaar voor onzedelijkheid kan schui len dan in vrij, gezellig en prettig gemengd zwemmen in een inrichting met behoorlijk toezicht. 10) Tot slot wil ik nog Uw aandacht vesti gen op het Juli '33 nummer van „De Ge meenteraad", het officieele Orgaan van de Federatie van Bonden1 en Centralen van R. K. Gemeenteraadsleden in Nederland, hetwelk een artikel van Mr. C. van Haren bevat en waarin de volgende passage voor komt: „Het baden en zwemmen is in zich geens zins een kwaad, ook niet het gemengd zwemmen en ook niet het gemengd zonne baden. Het zal dikwijls aanbeveling ver dienen, in het belang der eerbaarheid en de veiligheid, om het gemengd zwemmen in goed gecontroleerde badinrichtingen toe te laten, teneinde daardoor te voorkomen, dat op allerlei niet te controleeren plaatsen ge zwommen wordt met alles wat daar verder uit voortvloeit en het daglicht niet kan ver dragen" 11) Met beleefde dank voor plaatsing. Hoogachtend, L. Zuiderveld Jr. Secr. afd. Leiden. Bij den schrijver van dit ingezonden stuk zit, naar onze besliste overtuiging, een goede bedoeling voor. Wij willen op een paar punten trachten misverstand en ver keerd begrip uit den weg te ruimen en op te klaren. Ad 1) In ons blad is niet verklaard, dat het gemengd baden en zwemmen per se, in zich, altijd en onder alle omstandigheden on fatsoenlijk en onzedelijk is. Inderdaad, elke overdrijving schaadt en daarom over- drijve inzender niet in zijn bewering over wat in ons blad is geschreven. Ad 2) Wij zijn het met deze stelling eens; alleen zouden wij het sterker willen uit drukken. Gemengd baden en zonnebaden zonder behoorlijk toezicht kan niet slechts aanleiding geven tot excessen, maar geeft aanleiding tot excessen. Verder kan over de vraag, wat „behoorlijk toezicht" is, wat de taak en de plicht is van het toezicht, UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Ouders waakt. Het schijnt, dat ongu re elementen jonge kinderen trachten over te halen tot het plegen van niet na der te noemen handelingen. Door de po litie is te dezer zake een zwerver aange houden, terwijl tegen een ander persoon procesverbaal is opgemaakt. Laten de ouders een waakzaam oog houden op hun jonge kinderen en him verbieden met iemand mee te gaan, dien zij niet ken nen. De nieuwe verlichting der Hoofdstraat. Voor de te vernieuwen verlichting der Hoofdstraat van den Houttuin tot het Postkantoor is een systeem gekozen, be staande uit een gewone gloeilamp en een kwiklamp. De kwiklamp alleen geeft een verkleuring; alles heeft een blauwe tint door hk ontbreken van roode stralen in het licht. Het licht van de gewone gloei lamp bezit een groote hoeveelheid roode stralen, welke de kwiklamp opheft. Er ontstaat dus een gemengd licht, hetwelk zeer voldoet. De vraag, of de lichtpunten midden boven de straat zouden hangen, dan wel aan weerszijden zouden komen, is thans opgelost, de keuze is gevallen op lichtpunten aan beide zijden. De lampen op den Houttuin en bij het Postkantoor zullen sterker zijn eii hooger komen te hangen, namelijk 10 M. hoog. De straat, tusschen de twee pleintjes, kr^gt iets kleinere lampen Aan de zijde der trambaan zullen de trammasten met toestemming der Tram directie gebezigd worden als lichtmasten, aan de andere zijde der straat zullen wandarmen aan de gevels gemaakt wor den, uitgezonderd daar, waar deze te laag zijn. Door deze oplossing is slechts 't bij plaatsen van één paal noodzakelijk, zoo dat ontsiering der straat uitblijft De gemiddelde hoogte is 8 M. De af stand der lichtpunten is Vrij klein, omdat men gebonden is aan de bestaande tram- masten, die op pl.m. 10 M. staan. Daar door komt de verlichting overeen met die van de Veenenburgerlaan tot 't politie bureau. Overspanning van den weg met de lampen in 't midden zou de aanlegkos- ten beduidend verhoogen, daarom heeft 't gemeentebestuur daarvan afgezien. Scha duw op den weg ontstaan zoo goed als niet, omdat elk lichtpunt uit 2 lampen be staat. Over 6 weken zal 't werk gereed zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitkijken. Van een tuinder uit Rijns burg, die aardappelen rooide zonder dat hiervoor de vereischte heffing was be taald, werd door een der controleurs van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale de aardappelen in beslag genomen Het ca deautje dat bedoelde tuinder in ontvangst had te nemen was een tuchtrechtelijke verklaring. Hij zal dus een uitnoodiging krijgen voor een receptie bij de tuchtrech ter met de gevolgen hieraan verbonden. NOOTDORP. Autotocht voor ouden van dagen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat voor de dit jaar weder te organiseeren auto tocht voor ouden van dagen uit deze ge meente gerekend wordt op de welwillende medewerking van de autobezitters. Dege nen, die hun auto voor dit doel beschik baar willen stellen, worden verzocht zich wil het behoorlijk heeten, héél veel, héél diepgaand verschil van meening bestaan. Ad 3) Zulk een absolute positieve en ver-strekkende meening is door ons of in ons blad niet neergeschreven. Ad 4 Consequent doorgeredeneerd, zou den dan (mits onder „behoorlijk" toezicht en „behoorlijk" gekleed!) gemengd baden en zwemmen ook aan den openbaren weg, midden onder alle publiek, mogen plaats heb ben. Deze consequentie uit de stelling, door inzender geponeerd, toont aan, dat die stelling zelf niet heel en al zuiver gesteld kan zijn. Ad 5) Met alle respect voor den inzen der: de bevoegdheid, om een zoo absolute uitspraak te doen, kennen wij hem niet toe. Ad 6) Dat is nu toch wel heel vreemd „geredeneerd"! Als inzender uit het feit, dat in het Sportfondsenbad te Amsterdam slechts twee maal is ingegrepen, conclu deert, dat er dus niets verkeerds is gebeurd dan kan een ander even goed (of juis ter: even verkeerd) uit datzelfde feit rede neeren, dat degenen, die met het toezicht waren belast, dus niet heel serieus zijn op getreden. Ad 7) Zie ons antwoord onder Ad 1). Ad 8) Zou inzender de stelling aandur ven, dat het niet-verbieden van gemengde baden in onzen tijd wèl pleit voor de op voeding en moraliteit der huidige bevol king?? Ad 9) Hier stellen we de vraag: welke maatregelen kunnen worden getroffen, dat „excessen" niet kunnen voorkomen; en wij herhalen: is er een objectieve maatstaf voor wat men moet verstaan on der „excessen"? Ad 10) Die bewering willen wij niet be strijden. Ad 11) Wij willen mr. C. van Haren verder citeeren. Hij schrijft na de door in zender afgedrukten passage in hetzelfde artikel: „Nu moge het gemengd zwemmen en het gemengd zonnebaden in zich geen zonde zijn, de ervaring leert, dat de openbare eer baarheid maar al te dikwijls gevaar loopt, wanneer men gelegenheid geeft tot ge mengd zwemmen en zonnebaden". Ook van deze zinnen moet men kennis nemen, als men mr. v. Haren citeert! Red. L. Crt. daartoe op te willen geven bij een der le den van de Commisie, bestaande uit de heeren C. L. van Leeuwen, L. Mooijman, A. A. Tetteroo en C. Verloo, vóór Donder dag 9 Juli a.s. De tocht zal zeer waarschijnlijk gaan naar de Diergaarde te Rotterdam, naar welke plaats op Donderdag 16 Juli a.s. des namiddags 1 uur zal worden vertrokken. Ouden van dagen (zij, die den leeftijd van 65 jaar bereikt hebben) en gebrekki- gen worden verzocht zich voor dezen tocht aan te melden bij een der bovenge noemde commissieleden vóór Donderdag 9 Juli a.s. De collecte, welke voor dit doel zal worden gehouden in de eerste week van Juli kunnen wij ten zeerste in de belang stelling van een ieder aanbevelen. B. V. L.'ers, komt schieten. De aan dacht van de leden van den B. V. L., afd. Nootdorp, wordt er op gevestigd, dat Don derdag 2 Juli as. op de baan in Delfgauw wederom gelegenheid zal worden gegeven tot scherpschieten. Degenen, die hiervan gebruik wenschen te maken, gelieve om 7 uur op de schiet baan aanwezig te zijn. Geboren: Maria Petronella, dochter van A. G. Mooijman tn P. C. Janssen Cornelia Wilhelmina, dochter van dezelf den Maria Jozina, dochter van P. G. Ripken en M. C. de Groot Jan Nicolaas, zoon van J. Kooi en M. Verduyn. NOORD WIJKERHOUT. Personalia. Voor de propaedeutische examens natuurkundig en electro-technisch ingenieur is geslaagd de heer F. Hekker. OEGSTGEEST. Liefdewerk Kinderbescherming. De collecte, op Zondag 28 Juni gehouden in de Parochiekerk te Oegstgeest, voor het Liefdewerk voor Kin/derbescherming te Leiden, heeft opgebracht 282.66. De pre dicates werden gehouden door Pater Her- menegild O.M. Cap. uit Rotterdam. Diefstal. De tuinder G. O. wonende te Valkenburg, deed bij de politie aangifte van het feit dat in de nachtelijke uren van zijn land gelegen aan den Valkenburger- weg, een partij aardappelen zijn gerooid. Vermoedelijk zijn visschers hieraan schul dig, daar het met een bootje moet zijn ge beurd. De politie onderzoekt deze zaak. Botsing. De heer A. de L. wonende te Leiden, deed bij de politie aangifte dat hij met zijn luxe auto was aangereden ge worden door een andere luxe auto be stuurd door T. R. wonende te Voorscho ten. Beide auto's werden door deze aanrij ding ernstig beschadigd. De politie onder zoekt de schuldvraag van deze aanrijding. In de sloot gereden. Op den Nieuwen Rijksweg is een luxe bestelauto bestuurd door H. J. P., wonende te Amsterdam, in de aan dien weg gelegen sloot gereden. De auto werd door dit ongeval ernstig be schadigd en is door een kraanwagen van de fa. Kamsteeg uit de sloot gehaald en naar diens garage overgebracht. Een per soon, genaamd J. B. C. M.t eveneens wo nende te Amsterdam werd aan zijn rech terhand bloedend verwond en is ter plaatse verbonden. De oorzaak van dit on geval is gelegen in het feit dat de be stuurder met te groote snelheid heeft gere den, de macht over zijn stuur kwijt raakte met bovengenoemd gevolg. Concert. Hedenavond geeft de Har monie „Triumph" een uitvoering voor de verpleegden van het Sanatorium Rhijn- geest. TER AAR. „Adolf Kolping". Het mocht de onzen wederom niet gelukken de mooie beker mede te brengen welke was beschikbaar gesteld voor den winnaar van de wed strijd Nicolaas Boys IKolping. De Boys mannen wonnen de beker verdiend met drie nul. Een mooie prestatie. Op het muziek concours te Noordwijkerhout, uitgaande van den R-K. Bond van Harmonie- en Fan faregezelschappen, behaalde de R.-K. Mu- ziekver. „Arti et Religino" een tweeden prijs in de eerste afdeeling met 293 pun ten. Voorwaar een mooi succes als men be denkt dat dit gezelschap pas vorig jaar gepromoveerd is naar deÉe afdeeling, en nu met het eerste uitkomen reeds zoo'n hoog aantal punten, waarvoor maar een klein geluk noodig geweest ware om beslag te leggen op den eersten prijs. Voor den directeur, onzen plaatsgenoot, den heer C. van Dam, een schitterend succes. LEIDSCHENDAM. Het onweer. Maandagmiddag om streeks half vijf kwam over Leidschen- dam een geweldige orkaan, gepaard gaan de met een dichte stofwolk, zoodat eenige oogenblikken alles verduisterd werd en men het ergste vreesde, doch gelukkig klaarde het spoedig weer op. Van ernstige ongelukken hoorden wij niet; alleen werd hier en daar eenige ruiten van kassen ver nield en moesten eenige dakpannen het ontgelden. In café „Central" woei in het achterhuis een groote ruit in. STOMP WJIK. Geboren: Adrianus Willibrordus Cor nells z. van J. M. v. d. Salm en S. C. Hen driks. Ondertrouwd: Th. N. Janson en P. A. Lelieveld. Gehuwd: C. A. Barnhoorn en M. J. Halverhout. VEUR. Personalia. Voor het eind-examen gymnasium Aloysius-college te den Haag is geslaagd de heer H. de Bree. Voor het examen acte L.O. is geslaagd de heer D. H. Muusers. Ondertrouwd: Gerardus Adrianus Meester en Cornelia Johanna v. Benten. VOORSCHOTEN. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de heer Dr. J. N. v. d. Ende, is be noemd tot leeraar aan de Gem. H. B. S. te Delft. Tocht ouden van dagen. De j aarlij k- sche autotocht met de ouden van dagen gebrekkige ingezetenen uit deze ge meente wordt Donderdag; 2 Juli a.s. des middags 1 uur gehouden. Het comité is zeer erkentelijk voor de ondervonden medewerking, vooral van de zijde van de autobezitters, waardoor het mogelijk zal zijn met een 40-tal auto's vele ingezetenen een genoegelijken middag te bezorgen. Ook is het comité zeer dankbaar voor de wijze, waarop in de Gemeente op de lijsten is geteekend, zoodat deze tocht, zon der bijzonder financieele zorgen kan ver- loopen. Er wordt dit jaar weer een mooie tocht gemaakt, waarheen mogen wij niet verra den, maar wij wenschen voor alle gasten, dat het mooi weer zal zijn en de geheele familie, want een groote familie is het zoo'n dag, gezond mag vertrekken en op gewekt weer thuis mag komen. De beide muziekkorpsen hebben reeds hunne toezegging gegeven om voor een f eestelij ken intocht te zorgen. Speldjesdag. De K. R. O.-speldjes- missiedag heeft opgebracht de somma van 44.33. De gevers en geveressen hartelijk dank. Doch de opbrengst voor zoo'n groote parochie had toch zeker wel beter kunnen zijn.. WASSENAAR. Personalia. Voor het eind-examen gymnasium Aloysius-college te den Haag is geslaagd de heer J. van Galen. Voor het notarieel examen le gedeelte is geslaagd de heer H. Ph. CaUenfels. Koningin Wilhelmina-vereeniging. In het Centraal Theater hield de Konin gin Wilhelmina-ver. Maandagavond haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. In zijn openingswoord vestigde de voor zitter er de aandacht op, dat ook deze vereeniging heeft te lijden onder den druk der tijdsomstandigheden. Na het lezen der notulen deelt de voor zitter mede, dat in overleg met de hoof den der scholen een gewijzigd program is opgesteld. De optocht, welke ieder jaar op het Plein werd geformeerd, zal thans worden samengesteld op den Prinsenweg, waarna via Kerkdam, Johan de Wittstraat, Plein, Langstraat, Gravestraat naar het feestterrein zal worden gemarcheerd. De kinderen der laagste klassen zullen dan gedirigeerd worden daar de beide loka len waar een tractatie zal plaats vinden, terwijl de grooten zullen worden geleid naar een terrein nabij het feestterrein, waar een gecostumeerde voetbalwedstrijd tusschen twee elftallen van de U. L. O.- scholen zal plaats vinden terwijl voorts een bezoek aan het feestterrein kan worden gebracht. Eenige leden betreuren het, dat de op stelling van den stoet niet meer in het Dorp zal plaats vinden, maar konden zich na discussie toch met den voorgestelden gang van zaken vereenigen. Voorts werd medegedeeld, dat op de statuten de Ko ninklijke Bewiliging was verkregen De secretaris bracht hierop een zeer uitvoe rig en keurig gesteld jaarverslag uit, waaruit wy aanstippen, dat de vereeniging 1110 leden telt. Aan het slot volgde een opwekking tot allen, om lid te worden van de vereeniging. Vervolgens was het woord aan den pen ningmeester voor het financieel verslag. De rekening sloot met een nadeelig slot van 583.81. De voorzitter wees er op, dat het bestuur in dit resultaat een spoorslag had gevonden, om op verschillende onder- deelen te bezuinigen. Zoo gevoelt zy zich gedrongen, om de deelname aan de spelen tot de kinderen van de leden te beper ken. Door de commissie, belast geweest met het nazien van de rekening, werd gerap porteerd, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden, weshalve werd geadvi seerd den penningmeester décharge te verleenen. Hiertoe werd besloten. Tot lid van de kascommissie werd na twee vrije stemmingen gekozen de heer G. J. Kroon. De beide aftredende bestuursleden de hee ren J. Stijnis en L. A. van den Berg wer den herkozen. By de bespreking van de feestviering kwamen de tongen los. Het bestuur deelde mede, dat nog geen vast omlijnde plannen gereed waren. Uit de ver gadering gingen stemmen op, om een dansvloer op het terrein te maken, terwijl lang en breed werd gesproken over de ex ploitatie van de consumptietent. Ten slotte werd aan het bestuur overge laten de noodige maatregelen te nemen ter verzekering van de levering van goede waar tegen billijken prijs. Van de rondvraag werd ook door ver schillende leden gebruik gemaakt. Ten slotte deed de voorzitter een beroep op de leden om ook dit jaar mede te wer ken tot het welslagen van de festiviteiten. Het feest in Wassenaar ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin heeft tot in verren omtrek een goeden klank. Moge ook dit jaar de traditie getrouw worden gebleven en een aangenaam en vroolijk feest waaraan ieder ingezetene kan deelnemen worden gevierd. Hierna werd de vergadering gesloten. tegen een vroegere knecht wegens verduis tering in dienstbetrekking. De knecht daarentegen bracht ambtenaren van de cri- siszuivelwet ter kennis, dat zyn vroegere patroon ongezegelde boter verkocht, die deswege werd verbaliseerd. Gered. Het 3J4-jarig dochtertje van den landbouwer A. aan den Steekterweg raakte gisteren in een moddersloot. Om standers schoten toe en trachtten het kind op het droge te brengen. Zij slaagden daar in echter niet. De 15-jarige M. Schrijvers bedacht zich toen geen oogenblik, sprong te v/ater en bracht het reeds zinkende meisje behouden op het droge. BODEGRAVEN. Hanze. Maandagavond kwam in hotel van Rossum de Hanze ter vergadering bij een. De voorzitter, de heer A. Aengenent, opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en zegt dat het bestuur de functies als volgt verdeeld heeft: secretaris, de heer N. v. Rossum; 2e secretaris de heer Jac. Ver laat; penningmeester de heer Joh. v. d. Bosch; vice-voorzitter de heer G. J. v. d. Meer. Spr. uit den wensch, in prettige sfeer te mogen samenwerken tot heil van de Hanze. De notulen, welke waren verzorgd door den heer N. v. Rossum, worden onveran derd onder een woord van dank aan den secretaris, vastgesteld. Door den heer A. R. v. d. Heijden, werd op zeer duidelijke en overzichtelijke wijze verslag uitgebracht van de gehouden Cen trale Raadsvergadering. Door denzelfden spreker wordt een pro pagandistisch woord gesproken voor de Lodivo (loterij diocesane voorschotinsti tuut) lotery. Er zijn loten a 1.verkrijg baar. Na de pauze komen de tongen los voor het kardinale punt van de agenda: be spreking Mica-week. Na veel heen en weer gepraat wordt in principe besloten hieraan deel te nemen. Evenwel zullen in samen werking met het bestuur van de vereeni ging van Handeldrijvenden alhier nog be sprekingen worden gevoerd. Bij de rondvraag wordt verzocht: lo. een spreker te laten komen t.g.t. voor uitleg van de vestigingseischenwetten. Het be stuur zegt dat toe. 2a. een spreker te la ten komen t.g.t. voor uitleg van het Mid- denstandscredietwezen. Het bestuur zegt ook dit toe. Na nog enkele huishoudelijke bespre kingen, dankt de voorzitter de aanwezigen voor hunne opkomst en sluit te half elf deze goed geanimeerde vergadering. Personalia. De heer P. Maaskant, hoofd der Chr. Mulo-school alhier, heeft eervol ontslag aangevraagd, wegens ge vorderden leeftijd. HAZERSWOUDE. Geboren: Johannes z. v. P. Francken en K. van der Meij. Willemina d. v. L. Verhagen en J. E. J. Wolmerstett. Pie- ter Johannes z. v. M. Verbeek en J. M. van der Willik. Gehuwd: A. Jongenotter 24 j. en E. A. Bakhuizen 22 j. Overleden: W. Erkelens, wedr. van M. Goldberg 74 j. WOERDEN. Auto tegen een boom gebotst. Gisterenmiddag had op de v. d. Valk Bouwmanlaan een ernstig auto-ongeluk plaats, doordat een luxe auto in snelle vaart over een der bekende „hobbelbrug getjes" rijdend opsprong, waarbij de be stuurder de maoht over het stuur verloor en tegen een boom botste. De man, zekere A. v. B., bekwam inwendige kneuzingen, terwyl een inzittende dame een zware neuswonde bekwam. Zij werd naar de kli nieken te Utrecht overgebracht. Auto in de gracht. Een tractor met aanhangwagen, bestuurd door J. v. M. te Utrecht kwam hedenmiddag door slippen over de Snellebrug in de Singelgracht te recht na eerst tegen een boom te zijn ge botst en een ijzeren ketting te hebben ver nield. De drie inzittenden konden zich ge lukkig redden. Een wonder mag het ge noemd worden, dat zich niemand op het trottoir bevond, waarover de zware wa gen heenging. In den avond werd de auto door Jongerius' sleepdienst na geruimen tijd onder groote publieke belangstelling uit het water gehaald. ALPHEN AAN DEN RIJN. Boottocht ouden van dagen. De boot tocht ouden van dagen naar Brasemer- en Kagermeren is vastgesteld op 16 Juli. Op 8 Juli a.s. zal hiervoor een bloempjesdag worden gehouden. Als twee vechten. Bij de politie werd door den landbouwer R. aangifte gedaan Miskende Arbeid. „Autorijder: Maar beste vriend, je hoeft toch zoo bang niet te zijn, ik rijd vandaag niet voor het eerst.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7