DINSDAG 30 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Personen uit Leiden vertrokken. F. A. J. Albers en Familie, Rijswijk Z.H., Oranjelaan 63 J. Borst en Familie, Lei derdorp, Hoofdstraat 7 Chr. H. Brandt, Den Haag, 2e Adelheidstraat 162 J. Brouwer en Familie, N. Buinen, Noorder- diep P 71 A. Ganz, Bietigheim, Schmidt- bachstraat 26 S. Guliker, Rotterdam, Marinierskazerne K. Harf, Kirchtrois- dorf H. J. Hazevoet, Eindhoven, Hage- Kampweg 4 Wed. S. Verhoeckx-Hilstra, Den Haag, Oudemanstraat 421 E. Hoog land, Schiedam, Damlaan 493 E. van Leijden—Hoogman, Oegstgeest, Wijten- bachweg 3a J. P. Hoebé, Hilversum, Curagaolaan 12 J. J. Huizinga, Rotter dam Oudorpweg 52 W. Jung, Duitsch- land M. van Leeuwen, Laren N.H., Rijks straatweg Oost 1 A. W. S. v. d. Lelie, Benthuizen, Dorpstraat 1 W. de Mooij, Weesp, Spoorstraat 1 H. Th. van Noort, Wassenaar, Oostdorpweg 18 A. A. v. d. Perel en Familie, Arnemuiden, Westdijk- straat B 71 M. F. Plagmeijer, Anna Paulowna, Stoom weg 21 A. Posthuma, Den Haag, Schenkkade 304 C. Provily en Familie, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 85a Th. J. Reiners en Fam., Nurnberg, Ritterstraat 51 A. M. de Rooij, Sassen- heim, Warmonderweg 27 P. F. Severins Overschie, Theodora Jacobslaan 40 C. Smit, Den Haag, Nieuwe Haven 74 M. Smit, Rotterdam, corps Mariniers N. van Tiel, Nootdorp, Veenweg M. Ver hoef, Oegstgeest, Nassaulaan 45 A. H. v. d. Voort, Den Haag, Bentinckstraat 140 A. v. d. Vos, Amsterdam, Reestraat 19 J. v. d. Zanden, Ede, Zojmeoord. Personen te Leiden gevestigd. P. F. v. Atten, timmerman, Formosastr. lb A. van Bemmel, steen werker, Pr. Hendrikstraat 18 J. M. Boom, fabrikant, Fagelstraat 47 S. BoonstraBremmer, Koenesteeg 26 S. E. Brinks, dienstbode, Nieuwe Rijn 43 J. Broekema en Fam., koopman, Vestestraat 130 H. J. C. Derk- sen en Familie, Textielagent, Plantsoen 51 J. G. Diephout, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27 R. Grasmeijer, korp. Mil. politie, Weddesteeg 2 M. A. Groen, dienstbode, Hoogewoerd 168 L. de Haan, fabr.arbeider, Oude Rijn 27 J. W. Hartevelt, Koninginnelaan 78 Wed. F. de Bruijnv. d. Hoorn, Plantsoen 37a A. A. M. Kales, Nachtegaallaan 5 S. B. van Kloeten, étaleur, Lammermarkt 3 C. C. N. Krom, Witte Singel 18 M. E. J. Lejeune, verpleegster, Meezenstraat 2 J. Lemair, verzekeringsagent, Steenstr. 14 M. G. Meijer, 1.1. verpleegster, Leeu werikstraat 53 M. J. de Nijs, correspon dente, Noordeinde 11 H. C. Oerlemans, koopman, Steenstraat 22 C. J. Ie Poole, Rijnsburgerweg 135 J. van Seventer— v. Raalte, Tib. Siegenb.straat 9 C. van Schaften, logementknecht, Janvossensteeg 3 N. F. J. Schutte, Hooge Morschweg 22 M. Segaar, Meidoornstraat 19 L. I. Schouten en Familie, fabrikant, Stations weg 2 E. Snel, dienstbode, Trompstraat 39 H. G. Swart, kinderverz. Middelste gracht 3 Sie Jian Tjoa, Hugo de Groot straat 11 G. Uitenbogaart, dienstbode, de M. v, Streefk.straat 29 A. de Vrind, Bakkerkorffstraat 20a Th. J. H. Werter, bakker, Hooge Rijndijk 205. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. „St. Christoffel." De Afd. Leiden van „St. Christoffel" heeft een ledenvergadering gehouden, die aan- kelijk slecht bezocht was. Er was een mededeeling van den voor zitter, dat diens werkzaamheden niet toe-, lieten, zijn functie langer te vervullen. De eerw. Adviseur en enkele leden trachtten tevergeefs den voorzitter op zijn besluit te doen terugkomen. Daarna bracht de secretaris dank aan den voorzitter voor al hetgeen hij voor „St. Christoffel" heeft gedaan, meer speciaal voor de afd. Leiden. Het spijt ons, aldus de secretaris, dat u ons gaat verlaten als voorzitter. Wij moeten echter uw besluit aanvaarden, omdat wij weten dat het noodig is, en niet anders kan. Wij vetrouwen echter, dat wij de steeds van u ondervonden medewerking bij verschillende gelegenheden niet zullen missen. De voorzitter zeide, dat men steeds op hem zou kunnen rekenen. Ook de pen ningmeester bracht dank aan den voorzitter vogr de prettige samenwerking en voor de gastvrijheid, welke hij steeds voor de bestuursvergaderingen had geschonken; spr. verzocht den voorzitter ook deze dank aan zijn vrouw te willen overbrengen. Bij het „Verkoopkwartier" was inleider de heer C. Vervoorn; onderwerp: „Vóór het cadeaustelsel". Spr. begon met het ontstaan van het c«!eausysteem uiteen te zetten en noemde de grondslag het groot winkelbedrijf met zijn misleidende annon ceering van artikelen waarin, hoewel niet woordelijk maar voor een opmerkzaam le zer toch wel duidelijk, de handeldijvende middenstand voor een overvragende en grove winst makende groep werd uitge maakt. Toen kwam, aldus spreker, het ge ven van een cadeautje in zwang. Door den groothandel werd de winkelier dit wapen in de hand gedrukt. En wat bleek, dat zelfs de kleinste winkelier in staat was, het groot winkelbedrijf met succes te be strijden, wat inderdaad gebleken is. Spr. wees op de resultaten, welke bereikt wa ren, wat mogelijk werd gemaakt door de bijna onbegrensde mogelijkheden, welke het cadeau-systeem had. Helaas, aldus spr., de sterk verminderde koopkracht van het publiek heeft ook dit wapen voor een groot gedeelte vernield, en het zal te be zien staan, of de middenstand in het alge meen zich zal weten te handhaven. Een stevig applaus bewees de dank voor deze gedocumenteerde lezing. De vergadering was inmiddels goed be zet. Uiteraard vond de gehouden lezing nogal eenig verzet en de grondslag van in leider, als zou het cadeaustelsel door ver- AANSPRAKELIJKHEID VAN DIRECTIE EN COMMISSARISSEN EENER N.V. Onlangs is onze stadgenoot mr. H. D. M. Knol aan de Vrije Universiteit te Amster dam tot doctor in de rechtsgeleerdheid ge promoveerd op een proefschrift over de „Civielrechtelijke aansprakelijkheid van directie en commissarissen van N.V.'s vol gens Nederlandsch recht". De promovendus heeft niet volstaan met het toelaatbare minimum, doch het proefschrift is uitgegroeid tot een lijvig boekdeel van ongeveer 350 bladzijden en is in z'n soort een standaardwerk gewor den, alles omvattende wat volgens Neder landsch recht te weten is omtrent dit punt. Wel maakt mr. Knol zoo nu en dan een „Absteoher" naar het buitenland, doch dergelijke uitstapjes op het gebied van vreemd recht dienen slechts om ver gelijkingen te maken. Na de nieuwe wet op de N.V. van eenige jaren terug, welke de aansprakelijkheid van directie en commissarissen aanzien lijk heeft gewijzigd, zijn verschillende uitgaven verschenen, welke de nieuwe wet onder de loupe genomen hebben, maar een boekwerk, waarin alles wat om trent dit speciale onderwerp vermeldens waard is met zooveel zorg is bijeenge gaard, kenden wij nog niet.. Behalve voor den jurist, zal dit werk speciaal voor al len, die iets met N.V.'s te maken hebben, een welkom vade-mecum zijn, al kan men niet zeggen dat alles behandeld is „in a nutshell". Uit den aard der zaak en mede in verband met de uitgebreidheid van het proefschrift, is het niet doenlijk om een overzicht te geven van de onderwerpen, welke mr» Knol in zijn proefschrift be spreekt. Slechts willen wij wijzen op de o.i. zeer interessante verhandeling van den schrijver over de aansprakelijkheid van directie en commissarissen als gevolg van de publicaties bij de Balans en Winst en Verliesrekening, over welk onderwerp zoo goed als geen juridische literatuur be staat. Veel van het door mr. Knol daar over geschrevene behoort trouwens meer thuis in een boekhoudkundige verhande ling, maar dat neemt niet weg, dat het ook juridisch van belang is in verband met de desbetreffende bepalingen van het Wetboek van Koophandel. O.a. wordt de vraag besproken of z.g. geheime reserves wettelijk toelaatbaar zijn, geheime reser ves welke o.a. tot uitdrukking komen in de bekende formule, in de jaarverslagen, waarbij het kantoormeubilair e.d. voor 1.op de balans geplaatst wordt. Mr. Knol is wel geen voorstander van deze geheime reserves, maar meent dat de toe laatbaarheid ervan in elk afzonderlijk ge val afzonderlijk beoordeeld moet worden. Wanneer ze zóó geheim zijn, dat hun be staan uit niets op de balans blijkt, is de balans zeker onwaar met alle consequen ties voor de aansprakelijkheid van dege nen, die zulk een balans opstellen en on derteekenen. Met dit lijvige boekdeel heeft mr. Knol een belangrijke bijdrage geleverd in de literatuur over de Naamlooze Vennoot schap. minderde koopkracht ten grond gaan, werd aangevallen met de stelling, dat het ca deaustelsel als zoodanig zichzelf moest vernietigen door het teveel aan cadeaux. Den inleider werd hartelijk dank gebracht. Verder, werd bekend gemaakt dat de volgende vergadering eerst in Aug. zal plaats hebben. De agenda zal dan onder meer vermeiden de bestuursmutaties en het ontwerpprogramma voor de jaarlijk- sche feestdag. Aller medewerking werd nu reeds verzocht. De penningmeester wees op het geringe plichtsbesef van sommige leden die toch werkelijk zeer veel aan hun organisatie te danken hebben en over een zee van tijd beschikken, doch regelmatig op de vergaderingegn ontbreken. Spreker hoopt dat elk der leden deze heeren eens zal bewerken met als resultaat een vol ledige Augustus-vergadering. Daarna volg- des sluiting met den Chr. groet. R.K. Schilderspatroonsvereeniging St. Lucas" Onder voorzitterschap van den heer F. J. L. van Noort hield de afd. Leiden en Omstreken een goed bezochte vergadering. Na de opening en notulen van de vorige vergadering werden er verschillende inge komen stukken vei werkt. Hierna volgde er een verslag van de voorjaarsvergadering, welke met belang stelling werd gevolgd, en een kleine be spreking dienaangaande. Vervolgens kwam de saneering ter spra ke; men was van oordeel, dat dit voor deze afd. nog moeilijk door te voeren zou zijn. Dit zal op de eerstvolgende vergade ring weder een punt van bespreking uit maken. Hierna kwam ter sprake: hoe zullen we het vierde lustrum op waardige wijze her denken? Verschillende gedachten werden geuit rnaap over het algemeen kwam de wensch naar voren om te trachten de voorjaars vergadering van den bond in Leiden te doen houden, en dan tegelijk het lustrum te gedenken. Door het bestuur zal zulks verzocht en verder besproken worden. Als nu kwamen de voorstellen voor de le houden najaarsvergadering, welke in Nijmegen gehouden zullen worden. Er wa ren nu nog geen punten aanwezig, doch de tijd daarvoor is de geheele maand Juli nog geopend. BUITENLAND. OUDE GRANAAT KOST VIJF MENSCHEN HET LEVEN. MILAAN, 29 Juni. (A. N. P.). Te Monte- vecchio is een granaat uit den wereldoor log die door een aantal jongelui was op gegraven, tot ontploffing gekomen. Vijf jongelui werden gedood. Hun lijken wa ren zoo deerlijk verminkt, dat indentificaite niet mogelijk was. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND Een verzoek van Rijnlandsch Borgstellingsfonds In het gebouw der Eerste Kamer verga derden heden de Provinciale Staten van Zuid-Holland onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek. Tot buitengewoon lid van Gedep. Staten werd benoemd de heer W. Warnaar (A.R.) met 40 van de uitgebrachte stemmen. Op den heer van Zadelhoff (S.D.) werden 20 stemmen uitgebracht. Bij afwijzend prae-advies op het verzoek van de stichting Rijnlandsch Borgstellings fonds te Leiden, om de provincie voor een bedrag van 10.000 te doen deelnemen in het te vormen stamkapitaal dezer instelling, •betoogt de heer Van Eek (S.D.), dat een groot deel van den middenstand in een wanhopige positie is komen te verkeeren, zoodat de gemeenschap ook voor deze groep menschen geroepen is, den bestaanden nood zooveel mogelijk te lenigen. Hulpverlee ning is hier noodzakelijk en nuttig. In tegenstelling met Gedeputeerde Staten is spreker van oordeel, dat de provincie hier wel degelijk een taak te vervullen heeft, waartoe zij financieel zeer goed in staat is, veel beter dan de gemeenten, waarvan vele zelf in groote moeilijkheden verkeeren. Spr. stelt daarom voor, de provincie voor het gevraagde bedrag in het kapitaal te doen deelnemen. De heer Van der Weyden (R.K.) wijst op den bedenkélijken kant van borg stellingen, waarbij steeds de groots-te voor zichtigheid in acht dient te worden geno men. Het streven van adressant is echter zeer prijzenswaardig, waar het bedoelt, door de crisis getroffen middenstanders voor on dergang te behoeden, door het verstrekken van kleine credieten mogelijk te maken. De middenstand verkeert in benarde omstan digheden en de borgstellingsfondsen kun nen hier nuttig werk verrichten. Spreker hoopt dan ook, dat de Staten het verzoek zullen inwilligen. De heer Meyers (N.S.B.) wenscht den middenstand op gelijken voet te behandelen als andere groepen der samenleving. Spre ker acht het onbetamelijk, dat nog langer gesold wordt met de belangen van deze menschen, van wie velen tot ondergang zijn gedoemd. Deze belangen mogen evenwel niet toe vertrouwd worden aan de politieke partijen van wie de Marxisten zich thans plotseling ontpoppen als vrienden van de midden standers. De te verleenen steun behoort volgens spreker niet voor 10.000 bij de provincie, maar voor 10 millioen bij het Rijk. Aangezien het echter beter is dat er iets wordt gedaan, dan niets, zal spr. voor het voorstel tot deelname stemmen. De heer De Visser (Comm.) verklaart zich eveneens voor steun aan den midden stand, welke groep in den nood der tijden steeds meer en meer wordt gedrukt. Spr. komt op tegen de voorstelling van Natio naal Socialistische zijde, als zou de midden stand alleen bij het doorvoeren van haar politiek kunnen worden geholpen. Dit noemt spreker een misleiden van de mid denstanders. De voorzitter laat het woord „mis leiden" niet toe. De heer De Visser zal dan het woord vervangen door „in verwarring brengen". Spr. wijst voorts naar Duitschland, waar de middenstanders en de arbeiders leven onder terreur en slavernij van het Natio naal Socialisme, en waar de loonen de al lerlaagste van Europa zijn. Daarom moeten de middenstanders vooral niet luisteren naar de verlokkingen van het Nationaal Socialisme; vermakelijk noemt spr. het ten slotte, dat de Nationaal Socialisten straks steun gaan verleenen aan een voorstel van de door hen zoo versmade Marxisten. De heer Peters (Kath. Dem. Partij) noemt het een plicht voor de provincie, om aan het fonds steun te verleenen in het be lang van den middenstand. De heer Kersten (Staatk. Geref.) acht hier geen taak voor de provincie aanwezig. De heer H e u k e 1 s, lid van Gedeputeer de Staten, verdedigt het standpunt van dit college. Spr. geeft den leden in overweging, zich af te vragen, welke belang zij hier heb ben te dienen, waarbij zy dan tot de con clusie zullen moeten komen, dat het pro vinciaal belang moet worden gediend. Wan neer men zich op het terrein wil begeven als waartoe het voorstel-Van Eek zal lei den, zal dat leiden tot steeds meer en hoo- gere uitgaven voor de provincie, met gevolg een verzwaring van den belastingsdruk. In dit verband wijst spr. naar de rekening der provincie over 1934, welke reeds een tekort vertoont. Daarom waarschuwt spr. ernstig, om thans geen nieuwe lasten voor de toe komst te scheppen, waar men zelfs niet in staat is gebleken, de oude lasten geheel te dragen, en de Staten reeds op verschillen de bedragen hebben moeten bezuinigen. Wordt het aanhangige verzoek ingewil ligd, dan zullen er steeds meer aanvragen komen. Spr. geeft dan ook in overweging, het afwijzend prae-advies van Ged. Staten te aanvaarden. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Aanbesteding. Bij de door B. en W. dezer gemeente gehouden aanbesteding voor het maken van een vuilverbrandings oven en woonwagenkamp aan de Molen- baan alhier' werden vier biljetten ingele verd en wel als volgt: Firma M. de Jong. Voorschoten 6789. G. A. Niersman, Voorschoten 1 6893.J. Osnabrugge, Voorschoten 6996.Ge broeders Niersman, Voorschoten, 7458.— De gunning is aangehouden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Clara Julia d. van F. W. J. Westendorp en F. M. v. Loenen Martinet Judith Sarie Janna d. van D. K. A. Riel en J. v. d. Bogaard Cornelia Wilhel- mina Jacoba d. van P. Q. v. Leeuwen en C. C. Pennaarts Hans z. van A. Emmer zaal en J. Smit Petrus Johannes z. van B. de Groot en J. M. H. Verhoeven Dirkje Jacoba d. van D. v. d. Tang en M. M. v. Essen Maria d. van D. de Gelder en M. v. d. Meer Arita Martina d. van T. Guijt en T. J. de Graaf Maria Petro- nella d. van T. Brussee en A. S. Meeuwen oord Jacobus z. van C. Boot en M. H. v. d. Wetering Janna d. van W. v. Zan ten en D. C. E. Stoffer Maria d. van J. Brasker en M. Tetteroo Cornelia He lena d. van J. J. Serdijn en M. W. Kol derman Cecilia Johanna d. van G. A. Sassen en J. L. M. de Vrind Jacoba Hendrika d. van P. J. Mink en J. H. Web bers. Ondertrouwd: A. L. v. Rossum jm. 31 j. en A. F. A. C. Pielanen jd. 19 j. Gehuwd: Th. C. Ouwendijk jm. en W. H. Verkerk jd. H. T. Kooij jm. en T. v. Evert jd. Overleden: W. MeijlingKruit vr. 41 j. B. Ouwerkerk m. 58 j. L. v. d. Veen m. 55 j. H. E. v. Ruiten dr. 18 j. JA. Gros m. 68 j. De loting voor den dienstplicht In de Rolzaal op het Binnenhof te Den Haag heeft hedenmiddag in tegenwoordig heid van den secretaris-generaal van het departement van defensie, den heer Van Ginkel, de loting voor de lichting 1938 plaats gehad. Getrokken werd no. 743, welk nummer in het Amsterdamsche register correspondeer de met den naam Carel Frederik Brandse, geboren 14 Januari. De aanwijzing defr dienstplichtigen in de verschillende gemeenten of groepen van gemeenten zal dus aanvangen bij dezen naam, of wanneer die in het betrokken re gister niet voorkomt, bij den daarop alpha- betisch volgenden naam. TWEEDE KAMER Vergadering van heden. Voorgelezen wordt het bericht van over lijden van den heer Th. M. Ketelaar. De voorzitter houdt, terwijl allen zich van hun zetels verheffen, de volgende toe spraak. Andermaal heeft de dood een uit ons midden weggenomen. Nog in onze vorige vergadering, schijn baar in goede gezondheid, aanwezig, is ons oudste lid het oudste zoowel naar leeftijd als naar anciënniteit na een kor te ziekte op Zaterdag 27 Juni overleden. Theodoor Matthieu Ketelaar, sinds 21 September 1897 lid van deze Kamer, heeft onafgebroken, door het onverzwakt ver trouwen zijner kiezers vereerd, gedurende bijna 39 jaren deel van de volksvertegen woordiging uitgemaakt. Ook elders, als gemeenteraadslid, als wethouder, als lid der Provinciale Staten en Gedeputeerde, heeft hij zijn krachten gegeven aan de be hartiging van de openbare zaak. Hij heeft dit gedaan naar zijn beste we ten en kunnen, met groote voortvarend heid en levendige opgewektheid, en met den zin voor humor, welke den geboren Amsterdammer eigen schijnt. Uit het onderwijs is hij voortgekomen. Daarom lag het voor de hand, dat, hoe breed zijn belangstelling steeds was, voor al de zaken van het onderwijs hem bij zonder ter harte gingen. En waar ook de zorg voor de volksgezondheid hem trok, was het toch inzonderheid de hygiënische voorzorg voor het kind, welke hem tot krachtige werkzaamheid drong. Zoo is van ons heengegaan een man, die, wars van alle deftig vertoon, in eenvoud gedurende zijn rijk gevuld leven zijn plicht heeft gedaan. Met groote waardeering zal zijn naam in onze herinering blijven voort leven. God schenke aan zijn nabestaanden de kracht, hun verlies te dragen in berusting. De voorzitter van den Ministerraad, dr. C o 1 ij n, sloot zich, namens de regeering, aan bij de woorden van den voorzitter. Vele ministers hebben als Kamerlid met den heer Ketelaar samengewerkt en be waren daaraan de aangenaamste herinne ringen. Meeningsverschil met den heer Ketelaar kwam voort uit het belang des lands, zooals hij dit zag. De heer Bongaerts (R.K.) stelt na mens de commissie van onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid, den heer Van Den Brule (R.K.) va- cature-Feber voor, hem als lid der Ka rn ef toe te laten. De Kamer keurt dit voorstel goed. De griffier leidt den heer van den Brule bin nen. Deze legt in handen van den voor zitter de vereischte eeden af. Regeling van werkzaamheden. De voorzitter stelt voor, een reeds wets ontwerpen, waaronder het ontwerp-reis- belasting, aan de orde te stellen. De heer G o s e 1 i n g (R.K.) stelt voor, de reisbelasting niet aan de orde te stel len. Gedurende de zomermaanden kan dit ontwerp geen wet worden. De heer Korten horst (R.K.) stelt voor, niet de wijziging der inkomstenbe lasting en der successiewet, zooals de voorzitter voorstelt, aan de orde te stel len. BIOSCOPEN. Casino: 'Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. De heer K. ter Laan (S.D.) wenscht de behandeling van zijn initiatief-voorstel tot wijziging der leerplichtwet. Spr. vraagt, dit ontwerp in September aan de orde te stellen. De heer Van der Sluis (S.D.) wenscht de behandeling van het ontwerp- pachtwet, dat niet op de agenda voor komt. LAATSTE BERICHTEN DOODELIJK ONGEVAL. Gisterenmiddag heeft te de Punt, ge meente Haren, een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen eenige arbeiders van het water leidingbedrijf bezig waren een transpor teur op een lorrie te vervoeren, rolde de transporteur van de lorrie. Een der arbei ders, die naast de lorrie liep, werd door den transporteur getroffen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. Bij aankomst was hij reeds overleden. WIELRIJDER ONDER VRACHTAUTO MET STEENEN. In het ziekenhuis overleden. Hedenmorgen is op den Velperweg de 60-jarige wielrijder Vaal, wonende aan den Sonsbeeksingel te Arnhem, onder een vrachtauto met steenen geraakt en ernstig gewoad opgenomen. De ongelukkige werd per auto naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. NOODLOTTIG VERKEERSONGEVAL. Twee jongetjes ernstig gewond. Gisteravond te omstreeks zeven uur heeft onder de buurtschap Haar bij Bor- culo een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 11-jarig en het 5-jarig zoontje van de familie Koeslag uit Eibergen waren tij den het hevig onweer per fiets onderweg. Zij besloten bij den landbouwer H. Vel- dink te Haarlo te schuilen. Toen de regen verminderde togen zij op weg om naar huis terug te keeren. Op het moment dat zy van den zijweg den hoofdweg opfiet sten naderde uit de richting Eibergen een personenauto bestuurd door den heer M. uit Borculo. Deze laatste kon een aanrij ding niet meer voorkomen en de beide jongetjes werden tegen den grond ge smakt. Een tweetal doktoren was spoedig ter plaatse. De oudste jongen bleek ern stige wonden aan hoofd en armen te heb ben opgeloopen, terwijl zijn broertje beide been en en een arm had gebroken. Zij zijn bij den landbouwer Veldink binnenge bracht en voorloopig opgenomen, daar vervoer minder gunstig werd geacht. De heer M., die met zijn auto tegen een boom was opgereden, waarbij de wagen ernstig werd beschadigd, kwam er met den schrik af. VAN EEN DAK GEVALLEN. Vanmiddag viel de 30-jarige mej. De Jong uit Bozum die werkzaa mwas ten huize van den slager De J. aan de Singel straat te Leeuwanden van een plat en bleef hevig bloedend en bewusteloos op straat liggen. Zij werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst overleed. Hofbericht. Hare Majesteit de Koningin zal zich bij de opening van de Britsche tentoonstelling te Amsterdam doen vertegenwoordigen door H.M.'s grootofficier Baron van Harden- broek van Hardenbroek, terwijl de adju dant van H. Majesteit, luit.-kolonel jhr. De Jonge van Ellemeet zal worden toegevoegd aan Z.K.H. den Hertog van Kent, gedurende diens vex-blijf hier te lande. Hare majesteit heeft gedurende dien tijd ook koninklijke auto's beschikbaar gesteld, ten gebruike van Z.K. Hoogheid. BODEGRAVEN, 30 Juni. Kaas. Aange voerd 511 partijen Goudsche kaas, alle met ryksmerk, totaal 22995 stuks, wegende 206.956 kg. Prijs met rijksmerk le soort 21—23, 2e soort 18—19, zwaardere f 24. Handel matig. TELEGRAMMEN DE ONLUSTEN IN PALESTINA. JERUZALEM, 30 Juni. (A. N. P.). De tot dusverre officieel bekend geworden verlie zen der Arabieren tijdens de militaire ope raties in het gebergte gedurende de laatste dagen bedragen 64. Het afbreken van huizen in Jaffa, waar mede Maandag systematisch is begonnen, is vandaag nog voortgezet. Een groote mo len het eigendom van de Joodsche onder neming „Palestine Land Development Company" is in brand gestoken.' De Britsche hooge commissaris heeft gisteren een be zoek gebracht aan het concentratiekamp Sarafand, waar hij bevel gaf tot eenige verbeteringen voor de arrestanten, voor namelijk bestaande uit vergrooting van bewegingsvrijheid, verlof tot ontvangen van dagbladen en verrichten van eigen werkzaamheden. Eenmaal per week mogen de arrestanten bezoek ontvangen en brie ven schrijven, die echter wel aan c?-: onderhevig zijn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3