STADS NIEUWS DINSDAG 30 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WARMER. DË BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke of Zuid-Oostelijke wind, half tot zwaarbewolkt, tijdelijk opklarend, waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets warmer. Hoogste barometerst.: 764.2 te Nordöyan. Laagste barometerst.: 751.6 te Shields. Zoowel de depressie in het Westen als de hooge druk in het Noorden blijven stationnair. Een rest van het tweede maxi mum in het Oosten is nog aanwezig. De se cundaire depressie, die gisteren in ons land onweer bracht, trok naar de Noord zee en zal waarschijnlijk door een tweede gevolgd worden. Op de Oostkust van Groenland en op IJsland steeg de luchtdruk. Bij Spitsber gen komen kleine dalingen voor. De af koeling na de onweersbuien drong door tot Zuid-West Duitschland. In midden- en Oost-Duitschland is het zeer warm, even zoo in Denemarken en Zuid-Noorwegen. In Finland kwam eenige afkoeling. Het is te verwachten, dat de toestand van eenigs- zins ongestadig weer, met neiging tot on weersregens overdag, zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. 21.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 9.53 uur tot Woensdagmorgen 4.12 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Juli voorm. 0.53 uur. W ATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. schuilen. Op weg daarheen werd een zoon op het z.g. Groene Dijkje door den blik sem getroffen en viel bewusteloos neer. De andere broer rende naar Ter Horne en riep telefonisch de hulp in van dr. Baarda, uit Akkrum. Deze geneesheer is op weg naar de plaats van het ongeluk, even voorbij de kooiplaats, met zijn auto geslipt, tengevol ge van de gladheid van den weg en in de bermsloot terecht gekomen. De geneesheer, die geen letsel had gekregen, kreeg van een voorbijganger een rijwiel, waarmede hij zich naar Ter Horne spoedde; daar stond een auto voor hem gereed, om hem naar het slachtoffer te brengen. Deze was intusschen bijgekomen en kwam de auto tegemoet. Het haar was hem gedeeltelijk van het hoofd geschroeid. Ternauwernood gered. Maandagmiddag omstreeks half vier ontlastte zich bij Balkbrug een zwaar on weer, gepaard gaande met hevigen regen en hagelval. Bij den landbouwer D. Dolfsma aan den Zuiderweg sloeg de bliksem in de boer derij en zette deze in een minimum van tijd in lichter laaie. Dolfsma, die met zijn dochter alleen thuis was, kon zich ternauwernood voor de zeer snel om zich heen grijpende vlam men redden. Hij wist nog een kalf en een varken naar buiten te brengen. Behuizing, inboedel en een voorraad van dertigduizend pond hooi werden een prooi der vlammen, die na een half uur haar vernielend werk hadden verricht. De brandweer was niet aanwezig. Ver zekering dekt de schade. Door den hevigen wind zijn verschillen de boomen ontworteld, terwijl hier en daar gaten in daken zijn geslagen. Blikseminslag veroorzaakt treinstoring. Maandagmiddag tien minuten over vijf is de bliksem geslagen in de stroomleiding van den electrischen trein tusschen Den Haag en Rijswijk. Dit had tengevolge, dat de stroomvoorziening op het spoor in de richting Rotterdam werd gestoord en het verkeer tusschen het viaduct bij de Vail- lantlaan te Den Haag en de oliefabriek te Delft over enkel spoor moést worden ge leid. Op dit spitsuur leverde dit, gezien den kwartierdienst, die dan op dit traject wordt gereden, vrij aanzienlijke vertraging op. Met twintig tot dertig minuten vertraging kwamen de treinen te Amsterdam aan. Doordat men hier beschikte over een reservestel, kwam er bij het vertrek der treinen geen vertraging voor. Boerderijbranden. Tusschen Oosterwierum en Matgum werd de boerderij van den heer J. Leye- naar door den bliksem getroffen. Het ge- heele pand werd een prooi der vlammen. Tusschen Parrega en Tjerk werd trof de bliksem de boerderij van den heer C. Jansen. Ook hier kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. Tijdens het noodweer, dat Maandagmid dag boven Friesland woedde, is de woning van den heer D. van den Akker te Noord- Bergum door den bliksem getroffen en tot den grond toe afgebrand. Van den in boedel kon niets worden gered. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. Maandagavond omstreeks uur sloeg de bliksem in, in de kapitale boerderij van den heer R. N. Dethmers te Winscho ten, met het gevolg, dat een felle brand ontstond. Het gebouw werd vrijwel geheel in de asch gelegd, slechts het voorhuis bleef behouden. De brandweer van Mid- wolda verleende assistentie. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. Gistermiddag is te Beekbergen (gemeen te Apeldoorn) tijdens een kort onweer de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer E. J. Brink aan den Traandijk 71. Het woonhuis brandde ge heel uit. Verder ging een voorraad van 10.000 pond hooi verloren. Vrijwel de ge- heele inboedel kon worden gered. Een be lendende schuur en een hooiberg bleven behouden. De vrijwillige brandweren uit Apeldoorn en Beekbergen hadden bij hun blusschingswerk te kampen met waterge brek. Over een afstand van eenige hon derden meters moest het water uit een wetering worden betrokken. De schade wordt door verzekering gedekt. Nog meer branden. Tijdens het hevige onweer, dat Maandag avond ongeveer half acht boven Laren woedde, sloeg de bliksem in in het dak van de zoo goed als nieuwe villa, bewoond door den heer v. Schoch aan de Hoefloolaan 34. Groote vlammen sloegen dadelijk uit het met riet gedekte dak. De brandweer werd gewaarschuwd en was spoedig aanwezig met de motorspuit, die het vuur met vier stralen aantastte. Men moest échter het geheele rieten dak wegkappen om het vuur met succes te kunnen bestrijden. Nagenoeg het geheele bovengedeelte van de villa brandde uit, terwijl de waterschade zeer groot is. Men heeft slechts enkele stukken van den inboedel kunnen redden. Te Doetinchem sloeg de bliksem in de aan het gymnasium grenzende woning van den heer Tatenhoven. De schoorsteen kwam in de keuken terecht, waardoor veel scha de is aangericht. De bliksem nam verder zijn weg door het scheikundelokaal van het gymnasium en vernielde daar eenig glaswerk en een ruit. Brand is niet ver oorzaakt. Tal van boomen in de omgeving werden door den stormwind ontworteld. RECHTZAKEN HET ONGELUK MET DEN DIESELTREIN. Wagenvoerder tot een maand voorwaar delijk en f 60 boete veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam wees ar rest in de strafzaak tegen den 35-jarigen bestuurder bij de Nederlandsche Spoorwe gen L., die wegens het aan zijn schuld te wijten hebben, dat gevaar is ontstaan voor het'verkeer door mechanische kracht over een spoorweg der N. S., is veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van een jaar en tot 60.boete. De rechtbank had de zelfde straf opgelegd en de procureur ge neraal had bevestiging van het vonnis ge- eischt. Het betrof hier het ernstig ongeluk met een Dieseltrein, dat op Zondag 5 Aug. 1934 in de hoofdstad nabij het Weesperpoort- station plaats had en waarbij achttien per sonen min of meer ernstig werden ge wond. Verd. was weggereden niettegen staande het uitrijsignaal op onveilig stond. NOTARIS KLUWER SURSéANCE VERLEEND. Het Amsterdamsche- Gerechtshof vernie tigde het vonnis van de rechtbank, waarbij Notaris M. Kluwer in staat van faillisse ment was verklaard. Het Hof verleende Notaris Kluwer surséance van betaling voor den tijd van anderhalf jaar, ingaande 3 Febr. jl. Tot bewindvoerder is benoemd mr. Oppenoorth. HUWELIJKZWENDELAARS VEROORDEELD. Hooge straffen opgelegd. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vandaag een huwelijkszwendelaar, een metaaldraaier van middelbaren leeftijd, wegens oplichting tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. Door middel van huwelijksadvertenties had hij kennis gemaakt met een achttal dames. Hij beschikte over een rijke fanta sie en door zijn trouwbeloften werden zij er toe bewogen hem geld te geven. Het O. M. had drie jaar geëischt. Tegen een man, die een Tsjechisch dienstmeisje had bedrogen en haar 900.afhandig had gemaakt, had de officier twee jaar gere- quireerd. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van drie maanden voorarrest. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING TE OSS. De Bossche rechtbank heeft heden von nis gewezen in de zaak tegen de Ossche arbeiders J. C. van G. en J. A. van Sch.. die in den nacht van 19 op 20 April 1927 hebben ingebroken in de woning van J. Huisman te Oss en, na dezen te hebben vastgegrepen, een bedrag van acht gulden en een geweer hebben ontvreemd. De rechtbank heeft beide Ossenaren veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf. DE DOODSLAG TE BEUGEN. Het Bossche Hof heeft heden arrest ge wezen in de zaak tegen den arbeider J. G. P. uit Boxmeer, die op 17 November van het vorig jaar onder de gemeente Beugen J. Siebers met een mes heeft doodgesto ken. Door de rechtbank te 's-Hertogenbosch is hij voor dit feit veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. In hooger beroep eischte de advocaat-generaal drie jaar gevangenis straf. Het Hof heeft het vonnis bevestigd, doch de straf verzwaard tot een gevange nisstraf van één jaar en zes maanden, met aftrek van het geheele voorarrest. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. De Bossche rechtbank heeft heden von nis gewezen in de zaak tegen den 26-jari gen chauffeur C. L. M. uit Reusel, die op 15 Juli van het vorig jaar, toen hij te Oirschot een personenauto bestuurde, met groote vaart tegen een tegemoet komende vrachtauto is gereden. F. van der Ende, die in de cabine van de vrachtauto zat, werd daaruit geslingerd en bekwam een zware hersenschudding. Het slachtoffer overleed spoedig aan de bekomen verwondingen. De rechtbank heeft M. veroordeeld wegens dood door schuld tot vier maanden hech tenis. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Onderzoekingen betreffende de Isotopen van Neon en van Zuurstof", de heer J. Haantjes, geboren te Itens; idem, op proefschrift getiteld: „Fotovi- sueele fotometrie van sterren tot 8m_0 be noorden 80 gr. declinatie", de heer A. de Sitter, geboren te Groningen. Geslaagd: doctoraal examen Rechten de heer W. Gallas, Zevenhuizen; taalkundig doctoraal examen Indologie de heer A. Moolenaar, den Haag; économisch doctoraal examen Indologie de heer C. van Heekeren, den Haag; doctoraal examen Geneeskunde mej. R. J. C. Goethart, Leiden; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde de heeren K. W. Taconis, den Haag en F. J. Belinfante, den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid de heeren J. F. P. Dijkhuis, den Haag, J. F. M. Molkenboer, den Haag, en mej. A. P. Prange, den Haag. EEN DAAD DER KATHOLIEKE, RIJPERE JEUGD. Tegen de zedenverwildering. Nadat 's morgens in de diverse parochie kerken der stad de rijpere jeugd hun eer herstellende H. Communie had opgedragen, werd Zondagavond in de Lodewijkskerk een Lof van Eerherstel gecelebreerd door Kap. H. Schrama, vice-Praeses der St. Jo- sephs-Gezellen. De belangstellende deelna me was goed, al had het zeker nog stukken beter gekund. Maar alle begin is moei lijk, zeker op dit terrein. De gezangen werden deels gezamenlijk gezongen, deels uitgevoerd door de zang club „Liedertafel Sebastian Schaffer", di recteur de heer A. Martij n. De bekende kanselredenaar, Pater Evo- dius v. d. Snoek O.FJM., hield onder het Lof een predikatie naar aanleiding van Christus' woord „Wee den ergernisgever". De eerw. spreker zette uiteen, dat wij nooit hard zijn tegenover den zondaar, maar wel absoluut afwijzend tegenover de zonde. Als dan nu de heidenen, in wier midden wij le ven, hun leegheid, lafheid en domheid de- monstreeren, dan staan wij er met ons antwoord: Wij doen niet mee! Want elke mensch is behept met de gevolgen der erf zonde, waardoor de wil verzwakt en het verstand verduisterd is geworden. De hei denen zeggen wel: leef maar uit, want de mensch is goed, maar zulke farizeeërstaai is het grofste zelfbedrog. Want wij weten, dat de mensch goed kan worden, n.1. door zelfoverwinning en de beheersching der hartstochten. In een gloedvol betoog wekte de eerw. spreker zijn gehoor op om zich steeds katholiek te toonen en die plaat sen en die lectuur te vermijden, waarvan wij weten, dat zij ons zedelijk schade toe brengen. Met een, door allen geknield ver richte bede om vergeving, eerherstel en volharding eindigde de eerw. Pater zijn bezielende predikatie. Na den zegen werd gezamenlijk een lied gezongen ter eere van Jesus' H. Hart. HET WEER VAN GISTEREN. We mogen ons gelukkig achten, dat de Sleutelstad en naaste omgeving gespaard is gebleven voor het noodweer, dat giste ren op sommige plaatsen des lands ver woestingen heeft aangericht. Wel deed de plotseling sterk opkomen de wind eenige oogenblikken het ergste vreezen, doch tot een typhoon, waarvoor algemeen gevreesd werd, kwam het ge lukkig niet. Vanuit 't Zuid-Oosten joeg de wervelwind de stofwolken hoog op, zoo dat allerwege overhaast de ramen moes ten worden gesloten, welke met het oog op de benauwende temperatuur bijna overal tegen elkaar openstonden. Dat daarvan wat gordijnen hier en daar het slachtoffer werden, dat een omgevallen ladder wat schade aanrichtte, of andere kleinigheden gebeurden, 't waren alle euvelen, welke te overkomen waren. Tot persoonlijke ongelukken is het nergens gelukkig gekomen. DE VOLKSZANGDAG Op 8 Juli a.s. Aangaande den Volkszangdag te houden op Woensdag 8 Juli om 7 uur namiddag, bericht men ons, dat deze zal gehouden worden op de Kaasmarkt. Aan dien Volks zang zullen deelnemen alle leerlingen van de hoogste klassen van de Openbare en Bij zondere Scholen voor gewoon lager onder wijs. Alle kinderen komen onder geleide, door de Koppenhinksteeg (zijde Hoogl. Kerkgr.) op de Kaasmarkt en plaatsen zich in één der vier afdeelingen, waarin ze ingedeeld zijn en wel in rijen van tien. Aan deze uitvoe ring zullen ruim 1500 leerlingen deelnemen. De Directeur is de heer Geirnaert, leeraar aan de Muziekschool alhier. Na het zingen verlaten de zangers het terrein in de richting Hooigracht. De Com missie voor de Kinderfeesten op 31 Aug. a.s. is door B. en W. ook aangesteld voor den Volkszangdag. De Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd morgen spreekuur te houden. EINDEXAMENS „KENNIS IS MACHT". Voor de eindexamens van den cursus 19351936 zijn de navolgende leerlingen Nederlandsche Handelscorrespondentie: J. W. Atteveld, J. Engberts, Ge. El. Eswil- der, H. C. Gottenbos, G. Jungerius, N. Kwestroo, Jo. Plaizier, Gr. El. de Vries. Fransche Handelscorrespondentie: F. Marcus. Duitsohe Handelscorrespondentie: W. Eduard, J. A. Epskamp, T. Haalebos (met lof), H. Verhoeven, E. A. Th. Vermond, Th. B. M. Winkelman. Engelsche Handelscorrespondentie: J. A. Epskamp, T. Haalebos, J. J. Kallenberg. J. P. A. de Kier, P. van Leeuwen, L. J. J. Pr enen. Boekhouden: J. P. Brandenburg, A. Cra- ma, H. A. Korswagen, W. Korswagen, B. J. Krietemeyer, J. v. d. Laan, J. C. van Steen, A. Stikkelorum. Algemeene Handelskennis: C. Aartsen, Ad. Borreman, D. Braggaar, D. J. Brands, W. Eduard, J. Gijsman, T. Haalebos, J. J. Kallenberg, H. A. Korswagen, W. Korswa gen, B. J. Krietemeyer, N. Kwestroo, J. v. d. Laan, Jo. Plaizier, J. Schrama, E. A. Th. Vermond, F. G. A. Wesseling, Th. B. M. Winkelman (met lof). Schoonschrijven: N. v. d. Boon, H. Cre- mer, J. Eradus, Ma. Em. Ge. Holtz. Stenografie: H. Bokern, J. P. Branden burg. Wi. J. M. Bulten, El. Ma. Fr. Cle ments, O. Crabbendam, Co. He. Jo. Crama, Ma. Jo. v. d. Heyden, J. v. d. Hoeven, Ge. Hüner, Ag. An. de Jager. Ma. Kolderman, Jo. C. Kouw, Ni. Lolkes de Beer, M. A. W. Moermond, W. K. Nieuwenhuis, Ge. Ad. v. d Ploeg, Vi. Schade, Ge. Stuivenberg, Ca. Go. van Veen, Co. Jo. van Venetiën, Ma. Vromans, F. G. A. Wesseling, D. N. van Wijk, Jo. He. Wolvers, J. G. Zwart. Machineschrijven: J .M. Abrahams, J. N. Baalbergen, W. v. d. Berg, J. N. Blok, J. Bronsgeest, Wi. J. M. Bulten, El. Ma. Fr. Clements, C. Grabbendam, C. van Duuren, M. Geerlings, Tr. 't Hart, J. J. Heemskerk, He. Hendricks, J. Henzen, Ma. Jo. v. d. Heyden, G. J. Hillenaar, El. Jo. Hoope, K. van Houten, Ge. Hüner, A. A. J. de Jong, Ma. Kolderman, Be. Lammers, Ja. van Lieshout, S. B. L. v. d. Linden, Ni. Lolkes de Beer, F. Marcus, C. Marijt, Jo. Ad. Mie- loo, M. A. W. Moermond, G. Mol. W. K. Nieuwenhuis, T. Opdam, Jo. Plaizier, W. J. v. d. Post, W. Rietbergen, A. Spiro, M. F. van Steön, H. v. d. Ven, Bo. Jo. Vinju, A. v.,d. Waals, Ja. Vi. v. d. Waay, F. G. A. Wesseling, Jo. He. Wolvers, Al. Th. Yper- laan. Verder slaagden in den loop van den cur sus voor Machineschrijven nog de volgen de leerlingen: M. Cornet, J. Eradus, H. Fak kel, J. J. van Koperen, P. v. d. Marei, Y. Marks, J. van Nood, C. Ouwehand, T. Stui venberg, A. Thijssen, M. Vromans, A. Vuur pijl, D. Waterland, A. Waterland, A. Woes- tenburg, J. F. Zwarts. De examens werden afgenomen ten overstaan van de examencommissie, be staande uit de leeraren der school, aange vuld met door het bestuur aangewezen ge delegeerden. Sted. Gymnasium. Voor het eindexamen Afd. A, le groep zijn geslaagd mej. L. Muys van die Moer, de heeren H. Bloemink, D. C. Mulder, al len te Leiden en H. Boissevain te Oegst- geest. Het examen wordt met 2 cand. voortgezet, één werd afgewezen, één trok zich terug. Examen akte L. O. Aan de Gemeentelijke Kweekschool al hier zijn geslaagd de heeren J. Slegten- horst en P. J. Verstraaten, beiden te Lei den. Afgewezen 1 candidaat. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaagde de heer P. A. L. van Vianen, al hier. Voor het machinistenexamen, voorloo- pig diploma, slaagde te Den Haag de heer H. van Manen, alhier. Aan de Middelbaar Chemische School alhier is geslaagd voor het eindexamen mej. J. J. v. Herwerden te Rotterdam. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden. Zitting in het gebouw St. Vincentius-Vereeniging, Hoog- landsche Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag, Ledenvergadering H.K.W. in Huize Maria, Pieterkerkkoorsteeg 15, te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Met ingang van heden is het installatie bureau van de Fa. Vocking, vroeger ge vestigd aan de Hoogewoerd, verplaatst naar Zeemanlaan 51. Wij verwijzen naar een annonce in dit nummer van „De Adelaar", schoenrepa ratie-inrichting Aalmarkt 18. In deze in richting kan men kennis nemen van een nieuw toestel, dat de euvelen van knel lend schoenwerk opheft. De schoenen worden ingesmeerd met een praeparaat „Largo-Unie" genaamd, dat het leer niet. aantast doch buigzaam maakt, waarna het in elke gewenschte richting kan worden uitgerekt. Daardoor is het zelfs mogelijk schoenen te vergroo- ten zonder beschadiging van het leer. Drenkeling in zee. Op Kijkduin verkeerde de 20-jarige A, P. uit Leiden, nabij golfbreker 26', in ver- drinkingsnood. Hij werd gered door R. P., 17 jaar, uit de Heesterstraat, die daarbij geholpen werd door twee burgers. A. P., die veel water had binnen gekregen, is door den G.G. en G.D. vervoerd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, doch kon na observatie naar huis gaan. Dr. P. uit Utrecht verleende de eerste hulp. Met de hand in een machine. Hedenmorgen te kwart voor acht is de 25-jarige fabrieksarbeidster G. A. in de fabriek van de wolindustrie La V. aan den Zoeterwoudsche weg met de linkerhand in een wolkammachine geraakt, waardoor dit lichaamsdeel gelukkig niet ernstig ver wond werd. De E.H.D. verbond het slacht offer en nam haar ter verdere behande ling mee naar het Acad. Ziekenhuis. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 12.559.08 aan de Rijksontvangers afgedragen, bene vens 1.664,07 aan den gemeente-ont vanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschre ven. De Huishoud- en Industrieschool, Rapen burg, alhier, maakte gistermiddag een in teressante excursie naar de Sunlight fa brieken te Vlaardingen. Alle afdeelingen van het modern inge richte bedrijf werden bezocht, waarbij toe lichting werd gegeven door de technische leiding der fabriek. Het was voor de dames, die deel uitma ken van de opleidingsklasse voor huishoud kundige, bijzonder leerzaam, het zeepberei- dingsproces van het begin tot het einde te volgen. Aan het einde van de rondwandeling werden, onder het genot van een kopje thee, nog eenige vragen beantwoord, waar na men zeer voldaan de fabriek verliet. De repetitie van het zangkoor der pa rochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph op Vrijdagavond na het Lof is niet in het repetitielokaal, doch in de kerk. Zes Abonnements-Concerten van het Residentie-Orkest. Thans kunnen wij meedeelen welke diri genten de concerten van Het Residentie- Orkest te Leiden in het a.s. seizoen zullen dirigeeren, n.l. Issaye Dobrowen, Antonio Votto, dr. Peter van Anrooij en Georg Széll. Als solisten zullen optreden: Willem An- driessen, pianist; Zino Francescatti, violist; Lub ka Kolessi, pianiste; Ilona Durigo, zan geres; Frederic Lamond, pianist, en Ruth Posselt, violiste. Park-Concert. Donderdag 2 Juli zal het Leidsch Politie- Muziekgezelschap het concert voor den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare- vereenigingen verzorgen wat gegeven zal worden in het Plantsoen en zal aanvangen 8 uur precies onder leiding van den heer M. Bolderdijk. Bij onverhoopt slecht weer waardoor het concert afgelast zou moeten worden, wordt dit op de gewone wijze bekend gemaakt. Programma: 1. Heil Hollandia, marsch, A. J. Plu; 2. Fête Printanière, ouverture, Jos Kessels; 3. Largo, Melodie Religieust, G. F. Handel; 4. L'Arlesienne suite, G. Bizet. Pauze. 5. Steeds Voorwaarts, marsch, M. Bolderdijk; 6. Marie Henriette, ouverture, L. Montagne; 7. Les Roses d'An- tan, Wals, Alfred Delbeco; 8. Mignon, Fan- taisie, A. Thomas; 9. Jockeyclub, marsch, R. Coiteux.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2