DINSDAG 30 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT HERKENNINGSNUMMER - PAG. 14 GEMENGDE BERICHTEN OUDE DAJIE DOOR AUTO GEGREPEN. Gistermiddag is aan het Zuiderdiep te Groningen de 70-jarige mevr. K. uit Pa- terswolde bij het plotseling oversteken van den rijweg aangereden door een auto be stuurd door den heer S. uit Sappemeer. De dame bekwam een ernstige hersenschud ding en gebroken onderbeen en een hoofd wonde. In ernstigen toestand is zij naar het Diaconessenhuis overgebracht. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. De 17-jarige zoon van den veehouder Pander te Korte Zwaag kreeg de vorige week een trap van een paard tegen de buik. Aanvankelijk liet het geval zich goed aan zien, doch later kreeg de jongen hevige pijn, overbrenging naar het ziekenhuis te Heerenveen was noodzakelijk. Medische hulp mocht echter niet meer baten. De knaap is gisteren aan de gevolgen over leden. JONGEN VERDRONKEN. Gisteravond waren eenige jongens in het Eindhovensche kanaal aan het visschen na bij de tweede brug onder de gemeente Eindhoven. Een der jongens ontdekte plot seling in het midden van het kanaal een groote visch, welke naar den kant werd gehaald. De 13-jarige J. Scheepers wilde het beest ophalen, doch verloor daarbij het evenwicht en verdween in de diepte. Toen de jongen op het droge werd gehaald, wa ren de levensgeesten reeds geweken. MOEDIGE REDDING. Adelborst redt zevenjarig meisje. De adelborst E. H. Larive, dienende aan boord van Hr. Ms. mijnenlegger „Van Meerlant", heeft, tijdens een bezoek van het schip aan de haven van Pleymouth, een zevenjarig meisje, dat in het water geval len was, gered. De adelborst was op het dek, toen hij zag, dat het meisje, Iris Clark geheeten, door de afrastering der kade gleed en in het water viel. Geheel gekleed sprong La rive onmiddellijk van het dek van het schip in zee, een sprong van ongeveer 15 voet, een riskante onderneming, omdat hij de diepte van het water in de haven in het geheel niet kende. Hij had het geluk, het kind spoedig te kunnen grijpen en hield het boven water, tot een boot kwam en hen behouden aan den wal bracht. PAKHUISBRAND TE NIJMEGEN. Gisteravond omstreeks negen uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in een pakhuis aan de Spoorbrugstraat te Nijmegen, naast de fabrieken van de fir ma Schiller, waar eenige maanden geleden twee ernstige branden hebben gewoed. In het pakhuis, toebehoorende aan den heer Derks, zijn groote voorraden land- en tuirubouwwerktuigen opgeslagen. De brand is uitgebroken op de tweede verdieping aan de zijde van de Spoorbrugstraat. De brandweer, die terstond ter plaatse was, tastte het vuur met drie stralen op de waterleiding aan. Zij was de brand weldra meester. Op de bovenverdieping brandde het magazijn bijna geheel uit, terwijl de benedenverdieping groote waterschade kreeg, evenals de landbouw- en tuinbouw- werktuigen. Deze wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is voor alsnog onbekend. EEN GOEDE VANGST. Inbreker, die veel op zijn kerfstok had. De omgeving van Roosendaal werd de laatste paar maanden verontrust door een aantal brutale inbraken, liefst overdag, waarvan de dader steeds maar niet kon worden achterhaald. De laatste insluiping had plaats bij den landbouwer R. aan den Kortendijk te Roo sendaal op Zaterdag 20 Juni 1.1., weer op het midden van den dag en nu door een open raam, waarbij uit de linnenkast een vrij belangrijk bedrag werd gestolen. Had de marechaussee tot dusver slechts een vaag signalement ter beschikking, bij de laatste aangifte kreeg zij een tamelijk goede persoonsbeschrijving in handen, wel ke een spoor gaf naar den 30-jarigen M. M. uit St. Willebrord. De heer v. d. Schatte Olivier, inspecteur van politie te Breda, werd in den arm genomen, die eenige overeenkomende vin gerafdrukken vond op enkele plaatsen van de gepleegde inbraken. De gezochte M. M. was echter niet in St. Willebrord te vinden, doch bleek naar België te zijn uitgeweken, in verband ■waarmede geen ruchtbaarheid werd gege ven aan de laatstgenoemde insluiping. Deze truc gelukte, want M. kreeg blijkbaar ver trouwen, dat van het laatste geval geen aangifte was gedaan en kwam Donderdag tl. weer de grens over terug in het Roo- sendaals gebied. Al heel spoedig had de marechaussee hem nu te pakken. Zaterdag is de man, die als een gevaar lijk individu bekend staat, naar het Huis van bewaring te Breda overgebracht om ter beschikking van de justitie te worden gesteld. „Msb." PSYCHOPATEN ONTVLUCHT. Maandagmiddag hebben tijdens een he vig onweer twee psychopaten, verpleegden van het Rijkspsychopatenasyl Veldzicht te Avereest, die op het land werkzaam wa ren, die ^gelegenheid te baat genomen er van door te gaan. Het is niet bekend, wel ke richting het tweetal heeft gekozen, aan- SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. TRANING R. K. VOETBALLERS. De leden van Leiden, R, W. D. en Kolp. Boys worden hierbij nogmaals aange spoord de trainingsavonden bij te wonen en wel: Heden (Dinsdag) avond van 7 tot 9 uur voor de junioren en morgen (Woens dag) avond van 7.309.30 uur voor de senioren. Men wordt, als men eenigszins kan, ver zocht direct bij het begin der training aanwezig te zijn, dus de junioren te zeven en de senioren te 7.30 uur. Nieuwe leden kunnen bij tijdens de training bij de aanwezige bestuursleden der clubs worden opgegeven. Promotiewedstrijd L. en S.Unio 10. Op het A. V. V.-terrein te Leidschen- dam had gisteren de beslissingswedstrijd plaats tusschen L. en S. I uit Den Haag en Unio I uit Oudewater. De wedstrijd werd gespeeld in een temperatuur, welke voor voetbal totaal ongeschikt was. Over den wedstrijd zelve valt weinig te zeggen, daar het gedurende de beide drie kwartier, enkele momenten daargelaten, een doelloos heen en weer getrap is ge weest, terwijl aan beide zijden de meest opgelegde kansen werden gemist. De rust kwam met blanken stand en ook na de rust bleven doelpunten uit, totdat ten slotte ongeveer 8 minuten voor het einde. L. en S. door een misverstand in de Unio achterhoede, zeer fortuinlijk het eenigste doelpunt scoorde, waarna na eenige we- derzijdsche aanvallen het einde wordt aan gekondigd. Zoo won L. en S. met 10, waarmede zij meer kregen dan hun toe kwam, daar Unio een gelijk spel ten volle verdiend had. Door deze overwinning blijft L. en S. voor de le klas behouden. Na afloop werd L. en S. door den gees telijk adviseur van A. V. V. gecomplimen teerd en bloemen aangeboden, terwijl ook namens het Districtsbestuur gelukwenschen werden aangeboden, waarop L. en S. aan voerder hartelijk dankte voor deze hulde. R.K.S.V. O.D.S. Zondag had O.D.I. I Trekvogels I op be zoek. 't Was prachtig voetbalweer, geen wind en niet te warm. Trekvogels speelde met invallers. Direct na den aftrap ontspon er zich een mooi vlug spel. Dan was deze dan die partij in den aanval en 't leek wel of beide elftallen tegen elkaar waren op gewassen. 't Eerste half uur bleven de doelpunten uit. Hierna nam O.D.I. de lei ding en vergrootte na 5 min. de voor sprong op 24 en weldra met een prach- tigen kopbal op 30. 't Was of de fut er bij Trekvogels uit was. Even vóór rüst bracht deze echter donr een misverstand van O.D.I. en door de zon de stand op 31. Even voor de rust scoorde O.D.I. nog eens, zoodat de rust met 41 voor O. D.I. intrad. Na rust was 't spel van beide partijen slap, doch Trekvogels had geen kans op een doelpunt. O.D.I. speelde beter en maak te acthereenvolgens nog 5 doelpunten, zoo dat. toen de scheidsrechter 't einde blies, O.D.I. won met 91, een verdiende over winning. O.D.I. II speelde uit tegen O.D.V I Nieuw, kop een serie-wedstrijd en verloor met 7—2. Wegens een wedstrijd op 't O.D.I.-terrein op Vrijdagavond, kan de training niet doorgaan. Deze zal op Woensdag gehou den worden. gezien het hooge koren een prachtige dek king bood. De rijksveldwacht heeft onmiddellijk maatregelen genomen om de vluchtelingen te achterhalen. HET MAKEN VAN MARGARINE. De laatste dagen is tegen verscheidene café- en restauranthouders in Noord-Bra bant door den technischen dienst van den centralen crisis-controledienst proces-ver baal opgemaakt wegens het voorhanden hebben van eigen gemaakte margarine of botersmeersel. Naar ons bij informatie bleek, zijn deze verbalen gevolg van een order der Nederlandsche zuivelcentrale, welke op deze wijze poogt paal en perk te stellen aan de steeds voortschrijdende be nadeeling van het crislszuiverfonds door de vervaardiging van margarine voor eigen gebruik. Een actie tegen particulieren blijkt in dit verband niet wel mogelijk, aangezien daarbij voor ieder onderzoek een machti ging tot huiszoeking van den officier van justitie vereischt zou zyn. De meeste der opgemaakte processen-ver baal betreffen overtreding van art. 13 van het crisiszuivelbesluit 1935 I, waarin be paald wordt, dat het alleen bij de Neder landsche zuivelcentrale aangesloten fabri kanten geoorloofd is, margarine te maken of te mengen, terwijl uit de verdere crisis- besluiten blijkt, dat onder margarine in dit verband wordt verstaan alle op boter ge lijkende waren. Uit dien hoofde alleen reeds is het voorhanden hebben van on verpakte margarine of ongebanderolleerde spijsvetten strafbaar, terwijl margarine of spijsvetten in vaten of emmers vergezeld moeten zijn van een geleidebiljet, waaruit blijkt, dat de crisisheffing betaald is. In kringen der geverbaliseerde café- en restau ranthouders daarentegen is men van oor deel, dat het mengen van spijsvetten en slaolie, waarvoor de crisisheffing betaald is, met slagroom, karnemelk, enz. in eigen keuken en uitsluitend voor gebruik in eigen inrichting, niet strafbaar is, zoodat een beslissing in hooger instantie zal wor den uitgelokt. L. O. V. A.s. Woensdagavond speelt op het L.O.V.- terrein L.O.V. tegen L.F.C.-veteranen. L.F.C. komt met de volgende opstelling in het veld: Doel: H. Duffels. Achter: De Water en J. Duffels. Midden: C. v. Stralen, S. Monteba en de Vos. Voor: Sira, T. Labordus, J. Segaar, K. Segaar en v. Rooien. Het L.O.V.-terrein is gelegen naast het Leidsche Boys-terrein. LAWNTENNIS DE INT. KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. In de halve eindstrijden PerryBudge en Von CrammAustin. De kwarteindstrijden zijn gisteren ge speeld. In Straight sets zijn vier spelers uit gevallen en in de beide halve eindstrijden komen nu uit Von Cramm tegen Austin en Perry tegen Budge. Het ligt in de lijn der verwachting, dat Von Cramm en Perry elkaar in de finale zullen ontmoeten. Von Cramm sloeg Crawford met dezelfde cijfers als Austin den Amerikaan Allison. Beiden gaven 10 games weg en wonnen in straight sets. Ook Budge had het gemak kelijk tegen den Australiër Quist. Met 62 64 64 werd de tweede Australiër ge wipt, terwijl ten slotte Perry na eenigen tegenstand in de eerste set zeer gemakke lijk won. Groote strijd werd er niet op de banen van Wimbledon geleverd, misschien in de halve eindstrijden, doch o.i. vormen Von Cramm en Perry thans een klasse op zich zelf, zoodat de groote kamp eerst io de finale mag worden verwacht. In het dames enkelspel staan de kwart- eindstrijden nu vast, n.l. Helen Jacobs mej. Lizana, Kay Stammersmej. Jedrzee- jowska, mevrouw MathieuLouise Horn en Hilde Sperling tegen Dorothy Round. Engeland is bij de laatste acht met twee speelsters vertegenwoordigd, Amerika met 1, Chili met 1, Polen met 1, Frankrijk met 1, Duitschland met 1 en Denemarken met 1, wel een bewijs, dat van een tennismeer- derheid van een der landen bij het vrou welijk element geen sprake is. In het dames dubbelspel werden onze landgenooten mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt uitgeschakeld door de Ame- rikaansche dames Fabyan en Jacobs. De eerst set werd gemakkelijk door de Ame- rikaansche speelsters gewoiinen, wel had den onze landgenooten nog even de leiding in de tweede set en spande het hier nog even, doch op een derde set lieten Helen Jacobs en Sarah Fabyan het niet aanko men. In het gemengd dubbelspel hadden mej. Rollin Couquerque en Timmer een w.o. te gen het Amerikaansche paar Babcock en Mako. De laatste heeft zich moeten terug trekken wegens een blessure aan den schouder. Zonder te spelen kwamen onze landgenooten dus een ronde verder. Mej. Patterson en van Swol deden bijzon der verdienstelijk werk door het Ameri kaansche dubbel mevr. Andrus en Surface te slaan. In de eerste set klopte het in de Engelsch-Nederlandsche combinatie niet bijzonder, doch een algeheel herstel vond in de tweede set plaats. Ook in de finale, welke noodig was geworden, was van Swol met zijn uitstekende service en goed bijge staan door de Engelsche speelster, uitste kend op dreef en ten slotte moest de toch sterke Amerikaansche combinatie met 63 capituleeren. De regen van den vorigen nacht en den morgen was natuurlijk een handicap voor een goede en vlotte afwerking van het pro gramma. Midden op den dag was het weer begonnen en zoodoende heeft men heel wat partijen moeten uitstellen. Nederland is thans alleen nog vertegen woordigd in het gemengd dubbelspel. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren enkelspel, kwartfinales: Von Cramm (Dl.) si. Crawford (Australië) 61 75 64; Austin (Eng.) si. Allison (V.S.) 61 64 75; Budge (V.S.) sl. Quist (Australië) 6—2 64 6—4; Perry (Eng.) sl. Grant (V.S.) 6—4 6—3 6—1. Dames enkelspel: Mevr. Mathieu (Fr.) sl. mej. Hardwlck (Eng.) 6— 4—6 7—5; mej. Horn (Dl.) sl. mej. Curtis (Eng.) 63 63; mej. Jedrzeepofska (Polen) sl. mej. Noël (Eng.) 61 46 62; mej. Round (Eng.) sl. mej. James (Eng.) 7—5 6—2; mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej. Adamson (België) 6—1 6—0. Dames dubbelspel: mevr. Fabyan en mej. Helen Jacobs (V.S.) sl. mej. Rollin Cou querque en mej. Terwindt (Ned.) 6—2 75; mej. Jedrzejofska en mej. Noël (Po len-Eng.) sl. mej. Hobson en mej. Wight (Eng.) 6—2 6—1. Gemengd dubbelspel: mej. Rollin Cou querque en Timmer (Ned.)—mej. Babcock en Mako (V.S.) w.o.; mevr. de la Valdene en Kukuljevic (Fr.-Zuid Slavië) sl. mej. Watson en van den Eynde (België) 6—3 64; mevr. Mathieu en Petra (Fr.)mej. Horn en Lund (Dl.) 6—4 3—5 afgebroken; mevr. Fabyan en Bude (V.S.) sl. mej. Lumb en Fawcus (Eng.) 6—3 6—1; mej. Witten- strom en Robertson (Zweden-V.S.) sl. mevr. Pittmon en Butler (Eng.) 6—1 6—3; mej. Patterson en van Swol (Eng.-Ned.) sir. mevr. Andrus en Surface (V.S.) 26 6—3 6—3. Heeren dubbelspel: Hare en Wilde (Eng.) sl. Lund en Maier (Dl.-Spanje) 64 7—5 64; Malfroy en Stedman (Nieuw Zee land) sl. Gandar Dower en Wheatcroft (Eng.) 61 64 63; McGrath en Sprou- le (Australië) sl. Martin Legeay en Lesueur (Fr.) 6—4 8—6 4—6 1—6 7—5. WATERPOLO WATERPOLOTOURNOOI DE ZIJL—LZC. Morgenavond 8 uur worden in de zwem inrichting de Zijl de eerste wedstrijden ge speeld om de door den heer P. Lepelaar beschikbaar gestelde prijzen, te weten De Zijl I—L.Z.C. I en De Zijl II—L.Z.C. H. De samenstelling der zeventallen in de eerste afdeeling luidt als volgt: D e Z ij 1: C. Rameau. K. Kraaienbrink, A. H. v. Egmond, H. Blansjaar. P. Lut, J. H. Key, P. Lepelaar. L. Z. C.: F. Tegelaar, J. Elzinga, H. A. C. Walen kamp. Th. v. Helvert, H. v. d. Reijden, C. Wa lenkamp. J. de la Court. ZEILEN INTERN. WEDSTRIJDEN TE NOORWEGEN. De internationale zeilwedstrijden bij Oslo zijn Maandag voortgezet. Er stond een fris- sche bries met een matige zee. Eerste in de internationale zesmeterklasse werd het Noorsche jacht „Rani" van Havlor Mustad. Tweede was wederom een Noorsch jacht „Lully" van Magnus Konow, derde „Vivo", eveneens een Noorsch jacht met Hartner als stuurman. Naar men weet nemen de Nederlandsche zesmeters „De Ruyter" en „Piet Hein" aan deze races deel, waarbij hun plaatsing geldt bij het klassement ter bepaling van de uit zending naar de Olympische spelen te Kiel. „De Ruyter" werd in bovenvermelde race achtste, terwijl de „Piet Hein" den strijd staakte. De stand der keuzewedstrijden tus schen de Nederlandsche jachten is momen teel 31 in het voordeel van de „De Ruy ter". MOTORSPORT DE T. T.-RACES. 90 definitieve inschrijvingen! De K. N. M. V. meldt ons: Nu de officieele inschrijving gesloten is, kan gemeld worden, dat 90 rijders aan de motorraces om den „Grooten Prijs van Nederland der K N. M. V." (T.T.-races) zullen deelnemen. Niet minder dan 14 na tionaliteiten zullen elkander bekampen, een record-aantal, dat nergens ter wereld werd bereikt. Duitschland en Nederland spannen de kroon met ieder 23 deelnemers; Engeland, dat vroeger ook in aantal over- heerschte, moet zich met 14 deelnemers met de derde plaats tevreden stellen, Hier na volgen 9 Belgen, 6 Zwitsers, 5 Oosten- rijkes en 4 Zweden, terwijl Ierland, Fin land, Frankrijk, Denemarken, Spanje en Tsjecho-Slowakije ieder één vertegenwoor diger zenden. De merkenstru'd gaat tusschen 17 Velo- cettes en 16 Nortons, gevolgd door 9 D. K. W.'s, 8 Excelsiors, 6 Rudges, 4 HusqVarna's, 4 Saroléa's, 3 F. N.'s, 2. Terots, 2 N. S. U.'s, 2 Barbé', 2 Lady's en 2 New-Imperials, terwijl van de merken B. M W., Motosa- ciche, Alpha, A.J.S., Cotton, Delta Gnome, Puch, Universal, Imperia en Benelli ieder één exemplaar aan den start zullen ver schijnen. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Onder leiding van den heer van Deven ter werd aan de Touwfabrieken te Leider dorp een schaakclub opgericht. Secretaris is de heer H. J. Dingjan, P. J. Blokstraat 14, alhier. Ook deze club heeft zich aan gesloten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken en zal waarschijnlijk in het nieuwe speelseizoen met één tiental uit komen. Het aantal clubs, aangesloten bij ge noemden Bond, neemt dus steeds toe en het staat thans reeds vrijwel vast, dat in het seizoen 1936'37 minstens 35 tiental len aan de competitie zullen deelnemen, bijna een verdubbeling van het vorige, toen 19 tientallen aan deze wedstrijden deelnamen. „Phflidor"„Taveno". Gisteravond werd in Café Centraal een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen een 17-tal leden van bovengenoem de clubs. De uitslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: Philidor—Taveno. C. J. KooremanA. Sjardijn 1/21/2 J. BuurmanC. v. Atten 10 W. F. SchüssA. Barkema 10 J. de KierP. Barkema 10 A. J. P. MoonenJ. Jansen 01 A. J. v. Dissel—J. F. Kriek Jr. 0—1 J. BlokP. Rijnsburger 01 J. Steen wijkW. v. Schaik 0—1 D. StolC. Looman 01 P. FlippoN. v. Loef 10 Sh. de LaafL. Krassenburg 1/21/2 H. C. BouterH. Ie Nobel 10 J. Galj aardJ. F. Kriek Sr. 0—1 C. VisserG. Pardon 01 J. GijsmanM. Honsbeek 10 J. C. VerhaarF. P. Hemerik 01 J. C. VerhaarF. P. Hemerik 01 J. v. DisselJ. Kriek 01 Totaal 7—10 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De eerste ronde van den wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Neder land, bracht de volgende uitslagen: Van Doesburgh wint van Schelfhout; Geijser maakte remise met van Scheltinga, Cortlever wint van Prins; Veerkamp ver liest van Landau; Blok wint van Koomën. Officieele Crisispublicaties In aansluiting op het persbericht van 3 Juni maakt de Nederlandsche Akkerbouw- centrale bekend, dat van 1 Juli 1936 tot 15 Juli 1936 gelegenheid zal worden ge geven groene erwten, welke voldoen aan kwaliteitsklasse B te denatureeren tegen een nader vast te stellen vergoeding. Ook voor in dat tijdvak gedenatureerde groene erwten, welke voldoen aan kwali teitsklasse A zal steun worden verleend. Bij denaturatie na 15 Juli 1936 zal op grond van 'at. 3 lid 3 van het Reglement Steun Groene Erwten en Schokkererwten voor geen der kwaliteitsklassen A, B, C en li steun meer worden uitgekeerd. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 14 Juni tot en, met 20 Juni 1936 voor de kwaliteitsklassen B, C en D respectievelijk 4.20, 3.70 en 3.20 per 100 kg. zal bedragen. WINTERWEDSTRIJD „PHILIDOR". De winter wedstrijd in deze Leidsche Club kan thans als geëindigd beschouwd worden. Niet alle deelnemers speelden hun partijen af, zoodat de totaal-uitslag daar door eenigszins onvolledig is. De sterkste spelers waren in de le groep geplaatst. Hier luidt de uitslag als volgt: P. J. v. d. Zeeuw 6 uit 8, J. J. Abspoel 3.5 uit 8, C. J. Kooreman 4.5 uit 7, W. H. v. d. Nat 6.5 uit 7, P. Herfkens 3 uit 8, J. Buurman 3.5 uit 9, W. F. Schüss 3 uit 7, W. Verver 1.5 uit 4 en A. J. J. Nicaise 0.5 uit 6. In de 2e groep was het aantal spelers 14. Het beste resultaat behaalden: J. Blok 9 uit 12, A. J. van Dissel 10 uit 13, J. van Weeren 7 uit 11 en J. A. P. Moonen 7.5 uit 10. Het aantal leden dezer club is ook steeds stijgende en bedraagt momenteel 35. OLYMPISCHE SPELEN SAMENKOMST N. O. C. MET LEIDERS DER DEELNEMENDE BONDEN. Gisteravond vond in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam een samenkomst plaats van het bestuur van het N. O. C. met de lei ders van de sportbonden, die afgevaardig den zenden naar de Spelen der 11e Olym piade te Berlijn. De heeren baron Schimmelpenninck van der Oye, van Rossem en Lotsy deden ver schillende mededeelingen aangaande de Nederlandsche deelneming aan de Spelen. Allereerst wees de heer Lotsy, de chef de mission van Nederland te Berlijn, er op, dat alle deelnemers een gezamenlijk costuum buiten het wedstrijd-costuum, zullen dragen, dat door het N. O. C. ver strekt wordt. Voor de heeren bestaat dit uniform-costuum uit een licht blauw col bert, een licht grijze pantalon, dito pet (model cricket-cap) en sokken en donker bruine schoenen. De dames dragen een blauw jasje in de zelfde kleur als het colbert van de hee ren en voorts een witte japon, witte kou sen en schoenen. De officieren-deelnemers verschijnen in uniform. Aan den intocht op den openingsdag zullen alleen de officiee le deelnemers en leiders deelnemen. Vrijdagmiddag vóór den aanvang der Spelen vindt van 5—7 uur een thee plaats voor deelnemers en officials bij den Ne- derlandschen gezant. Als kok gaat de chef kok van Hotel „Terminus" ten Den Haag mee. Er is een Nederlandsch restaurant, waar in twee groepen van ca. 50 personen de ca. 100 Nederlanders in het Olympisch dorp de maaltijden geheel volgens Ne derlandsche recepten kunnen gebrui ken. De heer Lotsy wees er nog eens zeer na drukkelijk op, dat de bonden er wel zeer op moeten letten, dat men alleen diegenen afvaardigt, die werkelijk goed zijn, die tot de internationale klasse behooren. Nederland heeft, dank zij de bemoeiin gen van den heer Van Rossem, die dezer dagen voor het treffen van allerlei voor bereidingen opnieuw naar Berlijn geweest is, thans beslag gelegd op vier huisjes aan den ingang van het Olympisch dorp, wel ke bijzonder koel en gunstig gelegen zijn. Alle dames worden tezamen in het Frauenheim ondergebracht. De indeeling in 3 groepen voor het hockey-tournooi geschiedt Zondag a.s. te Parijs. De heer Van Rossem deelde nog mede, dat alle deelnemers door het N. O. C. col lectief verzekerd zijn, dat er te Berlijn een speciale medische controle van het N. O. C. is onder leiding van dr. R. J. Th. Meurer. Op 14 Juli vindt een reünie plaats van alle officials en deelnemers te Amster dam. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg van Hazerswoude naar Arnhem en Nijmegen en hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wou denberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ede, Ginkel, Arnhem, Eist, Nijmegen. Af stand 120 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Doorn? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeost, Driebergen, Doorn. Af stand 67 K.M.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 22