DONDERDAG 25 JUNI 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 De raad dezer gemeente kwam gister avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst is aan de orde: ingekomen stukken. Ingekomen zijn verschillende mis siven van Ged. Staten houdende goedkeu ring van genomen raadsbesluiten. Wordt in handen van B. en W. gesteld ter fine van advies. Punt 2 is herstemming over het voorstel- v. Tongeren om de door B. en W. voorge stelde wijziging der precarioverordening vooraf in een raadscommissie te behan delen. Het voorstel-v. Tongeren wordt aan genomen met 107 st. In deze commissie worden benoemd de heeren D. F. E. Meer burg, C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan, J. G. Schoneveld en T. Lodder. Hiervoor werd iniet minder dan acht maal gestemd. Terugstorten van subsidie voor aanleg van een berg- haven. Vervolgens punt 3, een voorstel van B. en W. tot terugstorten van het ten behoe ve van den aanleg van een berghaven ge noten subsidie van Rijk en Provincie. Ter toelichting het volgende: Ten behoeve van de uitvoering van ontworpen plannen tot het maken van een berghaven enz. werd in 1913 zoowel door het Rijk als door de Provincie, een subsidie toegezegd van gedeelte der kosten. Aangezien de voor den haven-aanleg be- noodigde gronden geen eigendom der ge meente waren, moesten deze door aankoop en door onteigening worden verkregen. Na dat de onteigeningsprocedure in 1918 was afgeloopen, werden in 1919 door Rijk en Provincie als bijdragen in koopsom en kos ten in mindering op de toegezegde subsidies bedragen uitgekeerd van resp. 38.750.— en 42.263.07%. Door de stijging der materiaalkosten werd de uitvoering van het berghavenplan voorloopig uitgesteld, terwijl de gronden sedert 1923 als teelgronden door de ge meente zijn verhuurd. Per 2 Juli 1932 verzochten Ged. St. een opgave te willen verstrekken van de in komsten uit de berghavengronden verkre gen. Op het verzoek van B. en W. om me de te deelen voor welk doel deze gegevens moesten deelen, berichtten Ged. St., dat het hun wenschelijk voorkwam om te on derzoeken of er termen aanwezig waren om Rijk en Prov. te laten deelen in de in komsten, welke de gemeente uit de berg havengronden verkregen had. Op 9 Jan. 1935 hebben B. en W. een op gave over de inkomsten 1923 t/m 1934 ver strekt, aangevende een totaalbedrag van 48.053.95. Hierna hebben Ged. St. bericht, dat zij het billijk achtten, dat Rijk en Prov. in de netto-opbrengst der gronden zouden dee len in verhouding tot de subsidies. Na ingewonnen rechtskundig advies heb ben B. en W. op 9 Juli 1935 aan Ged. St. bericht, dat er geen enkel recht bestaat op grond, waarvan Rijk en Prov. aanspraak op bedoelde opbrengst zouden kunnen doen gelden. Onder afwijzing van elke vordering daaromtrent, verklaarden B. en W., dat, wanneer Rijk en Prov. zich zouden willen beroepen op de billijkheid om in deze tot een regeling te komen, B. en W. bereid zou den zijn daarover te onderhandelen. Te vens verklaarden B. en W., dat dit college behoudens goedkeuring van den raad, in de gevraagde verdeeling slechts zouden kunnen toestemmen vanaf het 1ste jaar, •waarin het verzoek daartoe werd gedaan. Er bestaat nog steeds een „berghaven-commissie". In de verder gevoerde correspondentie hebben Ged. St. hun eisch om het Rijk en de Prov. te doen deelen in de netto-huur opbrengsten, laten vervallen en vervangen door een voor de gemeente gunstiger rege ling, n.l. terugbetaling der ontvangen sub sidies zonder meer. Ged. St. is er op gewe zen, dat nog nimmer een besluit is ge nomen om van de berghavenaanleg af te zien, dat nog steeds een „berghaven-com missie" bestaat en jaarlijks een pro-memo- rie-post op de begrooting voorkomt, doch Ged. St. berichtten, dat zij hun standpunt niet kunnen verlaten. Ged. St. voerden daarbij aan, dat als uitgesloten moet worden beschouwd, dat de uitvoering van een berghaven thans nog zou kunnen plaats hebben overeenkomstig het reeds meer dan 20 jaar opgemaakte project. Kwam hetr plan weer aan de orde, dan zou een geheel nieuw plan gemaakt, moeten worden. Ged. St. zijn daarom van oordeel, dat de vroeger verstrekte subsidies dienen te wor den gerestitueerd. Indien tot deze teruggave zal worden besloten zijn Ged. St. bereid af te zien van de terugvordering der ge lnoten inkomsten wegens verhuring dezer gronden. Terugbetaling in 40 jaren achten Ged. St. een te langen termijn. Wel wil dit college genoegen nemen met een betaling van 1/20 deel der schuld over de jaren 1936 t/m 1940, terwijl in 1940 opnieuw onder het oog zal worden gezien, hoe de verdere teruggave zal kunnen plaats hebben. Naar het oordeel van B. en W. is dit standpunt billijk, en de voorwaarden zijn om te aanvaarden. B. en W. stellen den raad mitsdien voor te besluiten tot terugbeta ling aan het Rijk in 1936 1950.in 1937 t/m 1940 jaarl. 1935.— en aan de Provin cie in 1936 ƒ2163.08 en in 1937 t/m 1949 jaarlijks ƒ2100.Over de nog niet ge restitueerde subsidiebedragen een rente vergoeding te betalen van 4 pet. per jaar, vervallende 31 Dec. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Dank zij de langdurige onderhandelingen van B. en W. is deze gunstige afwikkeling nog verkregen. Dit voorstel kan beschouwd worden als een opluchting, daar niets van de genoten baten (ƒ48.000) teruggestort behoeft te worden. Met leedwezen wordt z. h. st. door de zure appel heengebeten. De loonbijslagregeling zal moeten vervallen. Punt 6, voorstel tot wijziging der ge meente-begrooting 1935 en 1936, noodig in verband met bijzondere uitgaven, wordt aangenomen. Volgt punt 7, voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting 1936, verband hou dende met de werkverschaffing. Op 25 Maart 1.1. nam de raad een besluit tot ver hooging van de post werkverschaffing met ƒ43.000.voor rioleering, duinbeplanting, uitdiepen van den Rijn en beschoeiing P. H. Kanaal, terwijl het reeds op de begroo ting uitgetrokken bedrag van 25.000.-— bestemd werd voor het uitkeeren van loon- bijslag ten behoeve van de bloembollenbe- drijven, totaal dus 68.850.—. Met inbegrip van de op de begrooting uitgetrokken 135.voor steunverleening was dus in totaal ƒ203.855.— geraamd aan werkloos heidsuitgaven, waarin het desbetreffende fonds bijdraagt. De Departementale Com missie van Overleg meent, dat voor Kat wijk 177.000.voldoende moet worden geaoht. Het bedrag „werkverschaffingsloonen" zal dus met 26.850.— moeten worden ver laagd. Het komt B. en W. voor, dat op de eerste plaats de loonbijslagregeling zal moeten vervallen. Het komt meest ten goede aan bedrijven buiten de gemeente. Hierop kan 17.000.— bezuinigd worden, zoodat op de overige werkverschaffings objecten nog ƒ9850.moet worden bezui nigd. B. en W. stellen voor aan be- schoeiingswerken P. H. Kanaal zooveel te laten verwerken als de post toelaat. Door deze verschillende veranderingen wordt aan den eiseh van Ged. Staten voldaan. Dit voorstel is den raad niet sympathiek, het geen blijkt uit enkele opmerkingen en vra gen. Noodgedwongen legt men zich z. h. st. bij het voorstel neer. Punt 8. Behandeling van een reclame vergunningsrecht. De heer Engel heeft be zwaar gemaakt tegen zijn aanslag, groot 62.50. Bij onderzoek is gebleken, dat de desbetreffende ambtenaar een abuis heeft gemaakt, in verband waarmede het ver gunningsrecht dient vastgesteld op 40. Aldus wordt besloten. Aan de agenda wordt op voorstel van den voorzitter toegevoegd, een ontwerp voorstel van Ged. Staten, inhoudende sala risverlaging van burgemeester, secretaris en gem.-ontvanger. De korting moet 7 pet. bedragen. Voorgesteld wordt: salaris burgemeester 51506150 (thans 5300 ƒ6300); secretaris: ƒ4350ƒ5350.(thans ƒ4500—ƒ500); ontvanger ƒ3200—ƒ3900 (thans ƒ3300ƒ3400); wethouders ƒ925 (thans ƒ950). De heer v. Tongeren stelt voor de vergoeding van de wethouders niet te verlagen. De voorzitter onderstreept dit, en ook de raad gaat hiermee accoord. Be houdens deze wijziging wordt het voorstel van Ged. St. aangenomen. Na rondvraag sluiting. LAATSTE BERICHTEN DE ZUTVELORGANISATIES WERKEN NIET LANGER MEE. Aan de uitvoering der crisis-uitvoerwet. In December 1931, dus kort voordat er crisisregelingen met betrekking tot den uitvoer van zuivelproducten getroffen werden, besloten de drie Nederlandsche or ganisaties van Zuivelproducenten, t. w. de Algemeene Nederlandsche Zuivelbond, de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melk hygiëne en de Bond van Kaasproducenten, tezamen over te gaan tot de vorming van het Crisis-Zuivelbureau, teneinde daarin alle mogelijkheden onder oogen te zien, om nuttig werkzaam te zijn in verband met de zeer bijzondere economische omstandig heden op zuivelgebied. Korten tijd' daarna bleek, dat de Nederlandsche Regeering re gelingen voor den uitvoer van zuivel- en melkproducten zou moeten treffen aan gezien een der belangrijke landen, waar naar Nederland zijn zuivelproducenten ex porteert, overging tot contingenteering van den invoer dier producten. Het genoemde Crisis-Zuivelbureau heeft zich toen onmiddellijk ter beschikking van de regeering gesteld, om behulpzaam te zijn bij het tot stand brengen en uitvoeren van deze exportregelingen. De regeering heeft van dit aanbod gebruik gemaakt en sedert dien de regelingen in handen gege ven van het genoemde crisis-zuivelbureau. Weliswaar was de formeele constructie, die zich bovendien in den loop der jaren eenigszins wijzigde, deze, dat genoemd crisis-zuivelbureau slechts als advisee- rend lichaam optrad, in werkelijkheid was de taak van dit bureau veel omvangrijker, daar niet alleen adviseerend, doch in be langrijke mate ook met volledige in stemming der regeering uitvoerend werd opgetreden. Voor korten tijd openbaarde zich echter een ernstig verschil van inzicht tusschen den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en het Crisis-Zuivelbureau. De minister toch sprak den wensch uit, dat een zeker percentage van alle uitvoe- contingenten niet volgens een stelsel zou worden verdeeld onder de exporteurs, doch afzonderlijk zou worden gereserveerd ter uitreiking aan bepaalde bedrijven die, naar het oordeel van den minister, daar voor in aanmerking komen. Het Crisis-Zuivelbureau stelde zich op het standpunt, dat een dergelijke uitdeeling van contingenten buiten iederen zakelijken grondslag om, niet alleen tot hoogst onge- wenschte verschijnselen aanleiding zou geven, maar bovendien door haar stelsel loosheid voor genoemd bureau volkomen onuitvoerbaar is. Nadat gebleken was, dat niettemin de Minister op boven aangegeven weg wenscht voor te gaan, zijn de in het crisis- Zuivelbureau samenwerkende organisaties tot de slotsom gekomen, dau zij iedere be- moeienis met deze, naar haar inzicht ver- j werpelijke, regeling van de hand moeten wijzen, met het gevolg, dat zij zich met ingang van 1 Juli a.s. hebben teruggetrok ken uit de regeling van den uitvoer van zuivel- en melkproducten naar contigen- teerend landen ingevolge de Crisis-uit voerwet Uit den aard der zaak betreuren zoowel het Cristó-Zuivelbureau als de drie daarin samenwerkende organisaties het buitenge woon, dat zij deze houding hebben moeten aannemen, doch het standpunt van den Minister liet geen andere keuze meer open, het was hun onmogelijk, onder deze om standigheden zich met deze werkzaamhe den te blijven belasten. ATHLETIEK. NATURALISATIE VAN K. BAUMGARTEN. Naar wij vernemen zal vanwege de K. N. A. U. aan de Nederlandsche regeering het verzoek worden gericht de naturalisa tie van den athleet K. Baumgarten, te wil len bespoedigen. De „Trekvogel"-athleet zou namelijk een geduchte versterking beteekenen voor de Nederlandsche athletiekploeg, die naar de Olympische Spelen te Berlijn zal wor den afgevaardigd. (Men zie hiervoor het artikel over de Ned. athletiekkampioen- schappen in het 3e blad). Een naturalisatieverzoek is reeds sedert jaren in behandeling. Het betreft hier dus geen geval om alleen ter wille van de Olympische Spelen een athleet tot Neder lander te bombardeeren. WIELRENNEN DE OLYMPISCHE WEGWEDSTRIJDEN. Een laatste selectierit van de N. W. R. U. SCHULTE WINNAAR. De Nederlandsche Wielren Unie had voor heden een laatste selectierit uitge schreven op den weg over een traject van ongeveer 100 km. waarbij het parcours rond den Haarlemmermeer was gekozen. 25 renners verschenen aan den start, van wie er slechts 11 de finish bereikten. Het resultaat was: 1. Schulte, Amster dam, tijd 2 uur 43 min. 59 sec.; 2. Vethaak, Vlaardingen, op 36 seconden; 3. Strobbe, Hulst, Zeeland, op ongeveer 2 minuten; 4. Leenknegt, Rotterdam, zelfden tijd; 5. Reuter, Amsterdam: 6. Smit, Tegelen, Lim burg; 7. Hollander, Den Haag; 8. Schoen maker, Eindhoven, Om de Beer, Amster dam; 10. Groenewegen, Amsterdam; 11. Opdenberg, Den Haag. O.m. zijn door lekke banden of valpar tijen uitgevallen Schipper, Saarloos, Ga geldonk, en Gommans, de Nederlandsche kampioen. COMMISSIENOTEERING BOTER. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 55 cent. JAARVERGADERING VAN DEN BOND VAN BEDRIJFSAUTOHOUDERS IN NEDERLAND Sterrit naar Nijmegen. De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland is vandaag in jaarvergadering bij eengekomen. Aan de vergadering ging een door den bond georganiseerde sterrit naar Nijmegen vooraf, waaraan door bondsleden uit alle deelen des lands werd deelgenomen. Voor deze sportieve tocht bestond veel animo. De bedoeling van deze rit was propaganda te maken voor het stre ven van den bond, hetwelk uitgedrukt werd door slagzinnen, welke de deelne mers op spandoeken aan hun wagens be vestigd, meevoerden. Zoo las men o.a. dat het spoorwegverlies 100.000 per dag be draagt en door den staat betaald wordt, dat de auto een zegen voor het platteland is en alle steden en dorpen verbindt en dat de zware belasting de auto „nekt". In de vroege ochtenduren startten de deelnemers aan dezen rit. Het Haagsche continent vertrok omstreeks half zeven, het vertrek van de Groninger b.v. was echter op 5 uur gesteld, opdat allen tijdig d.w.z., om 12 uur, op het Keizer Karei- plein te Nijmegen aanwezig zouden zijn. Het spreekt wel vanzelf, dat alles niet pre cies klopte met de berekeningen, die het bondsbestuur van tevoren had gemaakt. De „parade" van vrachtwagens, tractors, bussen en personenwagens, kon niet om 12 uur plaats vinden om de eenvoudige re den, dat omstreeks dit uur nog slechts en kele deelnemers in Nijmegen waren aan gekomen. Dit had tot gevolg, dat burge meester Steinweg om half één alleen het hoofdbestuur ten stadhuize kon ontvangen, en niet de deelnemers aan den sterrit. De voorzitter van den B. B. N., de heer A. J. ten Hope heeft den burgemeester voor deze ontvangst gedankt en voor de woorden van welkom tot het bestuur gericht. Omstreeks half één nam de parade van deelnemende wagens een aanvang. De jury sloeg de bonte stoet gade van het terras van hotel Victoria. In de vergadering van hedenmiddag wor den de prijswinnaars bekend gemaakt. Na afloop van het défilé had een lunch plaats, waaraan prof. mr. H. Westra uit Utrecht, voorzitter van de verkeersfede- ratie een rede uitsprak. In de vergadering, die op deze lunch volgde, heeft de heer A. J. ten Hope de openingsrede uitgesproken. Voor het overige gedeelte droeg deze ver gadering een huishoudelijk karakter. De dag werd besloten met een maaltijd, waaraan als gast van het bestuur de bur gemeester van Nijmegen aanzat. BIJ HET BADEN VERDRONKEN Ir het Balkengat te Overschie is van morgen de, 9-jarige A. Muller uit Rotter dam, die de zwemkunst niet machtig was, bij het baden verdronken. DE NEGUS NAAR GENEVE VERTROKKEN. LONDEN, 25 Juni. (A. N. P.). De Negus is naar Genève vertrokken. DISCONTOVERLAGING IN FRANKRIJK PARIJS, 25 Juni. (A. N. P.). De Fransche Nationale Bank heeft heden het wissel disconto met 1 procent van 5 tot 4 procent verlaagd. NEDERLAND'S VERDEDIGING. Een Engelsche beschouwing. LONDEN, 25 Juni (A.N.P.) Dezer da gen is onder de rubriek „Ingezonden Stuk ken" in de „Daily Telegraph" een schrijven gepubliceerd van den heer H. C. Buurman uit Amsterdam, die daarin critiek uitoefen de op een artikel van generaal-majoor A. C. Temperley en die de doelmatigheid van de Nederlandsche defensie behandelde. In de editie van heden antwoordt gene raal-majoor Temperley den heer Buur man, in een uitvoerig schrijven, waarin hij uiteenzet, dat bij een Duitschen aanval op Frankrijk de Duitsche troepen zich weinig gelegen zouden laten liggen aan de Hol- 1 andsdie waterlinie, aangezien zij slechts door Limburg en Brabant zouden moeten trekken voor het uitvoeren van een snel len aanval in Zuidelijke richting. Bovendien zouden de achter de waterlinie liggende Nederlandsche steden uit de lucht zonder directen aanval op den grond in de asch kunnen worden gelegd. Generaal-majoor Temperley beëindigt zijn beschouwing als vólgt: „De bestudee ring van een goede kaart zal de meeste menschen overtuigen van de redelijkheid der opvatting, dat Nederland en België de Sleutel vormen voor een succesvolle ver dediging tegen een aanval in West-Europa. Frankrijk is sterk genoeg om voor zich zelf te zorgen. Zoolang de Locarno-ver- plichting bestaat, behoort de bepaling be treffende militairen bijstand aan de lage landen het kardinale punt van onze stra tegie uit te maken. Het is een gemakkelij ke, maar onverstandige leer te veronder stellen, dat hierin kan worden voorzien alleen door de lucht. Onze groote inspan ning moet uitgaan naar het voorkomen van het aanleggen van vijandelijke vliegvelden en duikbootbases aan de Vlaamsche kust. Dit kan alleen geschieden door militairen steun aan de Nederlandsch en Belgische le gers. Deze vliegvelden achter den Rijn te houden zal ons niet beveiligen tegen lucht bombardementen, maar het zal de inten siteit daarvan enorm verminderen. In een tijd, waarin staatslieden bespre kingen voeren over de vraag voor welke doeleinden het volk van dit land bereid is oorlog te voeren, mogen we zonder aarze len de onafhankelijkheid van de lage lan den als eerstvolgende plaatsen na onze eigen rijksverdediging". BIOSCOPEN. Lido: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Roxy: Voor voflwassenen. Trianon: Voot volwassenen. Casino: Afgekeurd. DE HERVATTING VAN DEN HANDEL MET ITALIË. ROME, 25 Juni. (A.NP.) Medegedeeld wordt, dat er een ware stroom is binnen gekomen van aanvragen van Europeesohe handelsfirma's, die de betrekkingen met de Italiaansche markt weer willen aanknoo- pen. Deze aanvragen worden zorgvuldig be studeerd, hoewel officieele instanties doen doorschemeren, dat de regeering zich niet zal laten overhaasten en de invoervergu- nin gen tot een minimum wil bepeken, tot dat voorloopige handelsovereenkomsten met de vroegere sanctionnistisohe landen tot stand zijn gekomen. Onderhandelingen over nieuwe handels verdragen worden verwacht onmiddellijk na het officieele intrekken der sancties. BRITSCHE SOLDATEN GEARRESTEERD Wegens smokkelen van opium. LONDEN, 25 Juni. (A.N.P.) De „Daily Herald" meldt uit Cairo, dat aldaar twee Britsche soldaten gearresteerd zijn in ver- .band met het smokkelen van opium. Het bureau voor verdoovende middelen had kort geleden vernomen, dat een bende opiumsmokkelaars van zekere zijde steun kreeg. Vervolgens kwam de mededeeling, dat een passagier van een stoomschip dat Maandag j.l. in Alexandrië was aangeko men, pogingen zou ondernemen opium in handen van de bende te smokkelen. Er werd daarop contact gezocht met de mili taire autoriteiten, die er in toestemden, dat een officier de politie naar het scliip zou vergezellen. Hier zag men, dat een Britsch soldaat het schip verliet met een zak op zijn schouder, die geadresseerd was aan een ouderen officier. Esn tweede soldaat arri veerde in een auto en de eerste voegd zich bij hem. Daarop v. erden beide soldaten ge arresteerd en werd de inhoud van den zak onderzocht. Naar verluidt werd een hoe veelheid van 15% Eng. ponden opium ge vonden. Later zijn nog vier leden van de Egyptische smokkelaarsbende gearresteerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus Johannes z. v. A. Holverda en M. Molenaar Nicolaas z. v. H. Kroeze en J. W. Ravensbergen. Li- dwina Apolonia d. v. A. Pouw en C. K. J. Duijsert. Carola Helene d. v. M. W. H. Oidtmann en M. C. F. Meeuws. Hendrik Ignatius z. v. J. Trinthamer en H. G. v. d. Nouweland. Wilhelmina Maria d. v. J. F. v. d. Meer en H. M. J. Pepping. Ondertrouwd: C. A. v. Merrenboer jm. 26 j. en Chr. M. Smit jd. 23 j. Gehuwd: C. Provily jm. en G. A. Wittke jd. P. F. v. Atten jm. en C. Cra- ma jd. J. Gordijn jm. en S. C. Petiet jd. C. Hak jm. en C. Beij jd. W. F. Koet jm. en Chr. W. de Jong jd. C. v. d. Leek jm. en A. M. Lek jd. J. P. v. Leijden wedn. en E. Hoogman jd. H. Zierikzee jm. en N. v. d. Weijden jd. G. Vrij jm. en E. C. Cossee jd. Overleden: E. PhilippoDreef wed. 76 j. E. M. J. LevendigSpruijt vr. 35 j. M. KloekRietman wed. 83 j. F. C. Koolloos zn. 5 mnd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Juni. Groenten veiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.30, kroten 1.002.30, komkommers 14, bloem kool I 1.50—4.90, idem II f 1.50—2.40; Meloenen 24, pieterselie 7080 cent, ra dijs 0.702.80, kropsalade f 0.501.00, selderie 4080 cent, uien 0.602.00, wortelen f 2.006.30, rabarber 0.201.00 perziken f 17, per 100 kg.: snijboonen f 8 21, stokboonen f 3338, stamboonen 18 —31, tuinboonen 25, doperwten 415, peulen 318, postelein 23, spinazie 2—5, tomaten A 7—10.20, B 7.80— 12.20, C 5.00—8.60, CC 3.20—5.00, wor telen 4.aardappelen f 2.405.50. Melkveiling. Week van 28 Juni4 Juli 1936. Consumptiemelk 1ste klas f 5.50 5.80 per 100 liter. BODEGRAVEN, 24 Juni. Eierenveiling. Aanvoer: 1312 stuks: prijzen: kippeneieren wit 2.502.80, bruin 2.703.00, eenden eieren 2.202.40 per 100 stuks. DELFT, 24 Juni. Vette Varkens. Aange voerd 15 vette varkens. Prijs 1717% cent per pond. BOSKOOP, 24 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 cent, Marcel Rouyer 48 cent, Hailey 1018 cent, Claudius Pernet 10 15 cent, Columbia 58 cent, Butterfly 5 10 cent, Mac Keiler 59 cent, Wilh. Kor- des 812 cent, Mme Jules Bouché 612 cent, Rosalandia 812 cent, Florex 1017 cent, Phoebe 1321 cent, Wendland 2035 cent, Chas. P. Killiam 1016 cent, Edith Helen 1016 cent, Aug. Noack 510 cent Else Poulsen 1527 cent, Gloria Mundi 1530 cent, Paul Grampel 2035 cent, Pechtold 1220 cent, Str. van Nes 1520 cent, Ingar Ohlson 1528 cent, Chrysan ten grootbloemig 6070 cent, Iris 35 cent, Violieren 1240 cent, Lathyrus 46 cent, Asparagus 5 cent, Pioenen 1221 ct,. Alstroemerit 1014 cent, Campanula 4 8 cent, Gerbera 613 cent, Clematis Du- randi 1623 cent, Clematis Prins Hendrik 1.401.60, Clematis The President 30 cent, Clematis l'Azurstem 1.20, Horten sia 16 cent. GOOUDA, 25 Juni. Vee. Aangevoerd in totaal 1009 stuks, waarvan 23 slachtvar- kens. Vette 1717% cent en Londensche 1415 cent per pond levend met 2 pet. korting; 235 magere varkens 1826, 593 biggen 811, Geldersche biggen f 1114, 4 runderen f 120180, 103 nuchtere kal veren" 37, 42 lammeren 69, 6 bok ken en geiten 15, 3 paarden. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 489 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2123, 2e kwal. 1920. Zware 25. Handel matig. Boter. Aanvoer 333 ponden. Goeboter 7075 cent en Weiboter 6570 cent per pond. Handel vlug. z LOOSDUINEN, 24 Juni Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 103 aanvoerders verkocht om in de week van 29 Juni tot 6 Juli dagelij kt te leveren 22.000 liter melk. Prijs af boerderij 5.50, melk voor industrie 4.70—5.00 per 100 eter. UTRECHT, 24 Juni. Kalveren. Aanvoer 90 nuchtere kalveren. Prijs 35 per dier. Handel vlug. WOERDEN, 24 Juni. Kaas. Aanvoer 447 partijen. Eerste soort Gouda met rijksmerk 2123, idem mindere 1920.50, zware 25. Handel matig. VOORSCHOTEN, 24 Juni. Veiling VPV. Prijzen: kippeneieren f 2.703.40, eenden eieren 2.602.80, ganzeneieren 5.00 6.00 per 100 stpks, kippen 24 cent, hanen 2224 cent, konijnen 0.501.35, duiven 1214 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.4 3l/2 Londen 7.43 New York1.47^/16 Parijs 9.743/.j Brussel 24.96 Zwitserland 48.10 Madrid 20.20 Oslo37 35 Kopenhagen33 17i/2 Stockholm38.32i/2 Milaan Praag 6.121/., Ween en Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3