DINSDAG 23 JUNI 1936 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Door den Leidschen kantonrechter wer den gisteren een groot aantal ernstige verkeersongevallen behandeld, waarbij aan de overtreders zvfare boeten werden op gelegd. Allereerst moest verschijnen H. J. te 's Gravenhage die te Kat v ij k a. d. R ij n met zijn auto getracht heeft een vóór hem rijdende auto in te halen en te passeeren. Het tegenliggend 'verkeer, bestaande uit een tweetal wielrijders, maakte zulks on mogelijk. Verdachte in het nauw gebracht, en niet meer wetende wat te doen, had de juist ingehaalde auto gecoupeerd en van den weg gedrongen, welke wijze van rijden hem te staan kwam op een eisch van 30 subs. 10 dagen. Uitspraak 30 subs. 10 dagen. Voor eenzelfde overtreding moest te recht staan A. B. v. d. B. te Den Haag. Ook deze verdachte heeft geprobeerd een voor hem rijdende auto in te halen en te passeeren, terwijl uit tegenovergestelde richting een bakfiets naderde. Een en ander was gebeurd op den Haag- schen Straatweg te Oegstgeest. Verdachte was door deze wijze van pas seeren in botsing gekomen met een voor hem rijdende auto, terwijl bovendien ge bleken was, dat zijn remmen niet behoor lijk werkten. Eisch na getuigenverhoor 30 subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. H. S. te Den Haag was ten laste gelegd, dat hij rijdende op den Nieuwen Rijksweg te Oegstgeest met zijn auto een ern stige aanrijding heeft veroorzaakt, door met een snelheid van 100 km. per uur bo ven op een zeswielige veeauto te rijden, welke bezig was te draaien en zulks ken baar had gemaakt door teekens. Bij het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de bestuurder van de zeswieler ruim 100 meter van te voren zijn richting aanwijzer reeds had uitgestoken, zoodat deze aanrijding geheel aan verdachte te wijten was. De eisch was derhalve f 50 subs, 20 da gen. Uitspraak over 8 dagen. v? W. v. d. E., te R ij n s b u r g, heeft met zijn vrachtauto ook al minder wenschbare capriolen gemaakt, waardoor een autobus van den weg werd geduwd, waardoor een inzittende werd gewond. De autobus reed geheel rechts van den weg, op den grooten verkeersweg te Oegstgeest. De weg is daar in vier vakken verdeeld, twee rechts en twee links. Daar er echter geen tegenliggend verkeer was had ver dachte dus ruimschoots gelegenheid om de autobus te passeeren. Verdachte, die daarvoor alreeds een woordenwisseling met den autobusbestuur der had gehad, had zulks evenwel niet gedaan, maar was de bus zoo rakelings ge passeerd, dat deze werd geraakt met bo vengenoemd gevolg. Eisch 30 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. Q. S. O. te L e i d e n moest terechtstaan terzake hij als bestuurder van een vracht auto den Morschsingel, te Leiden, was ko men oprijden met het oogmerk den Sta tionsweg op te gaan. Juist toen een tram trein der N. Z. H. T. M. naderde. Inplaats van even te stoppen had ver dachte juist meer gas gegeven met het ge volg, dat de tram juist de achterzijde van de auto raakte, zoodat de tram dus in haar loop belemmerd werd. Eisch 15 subs. 6 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. De volgende overtreding van de ver keersregelen was J. F. te Oegstgeest. Deze verdachte, was als bestuurder van een auto en rijdende op den Nieuwe Rijks weg te Oegstgeest plotseling met deze auto van richting veranderd, zonder vooraf eenig teeken te hebben gegeven. Juist naderde er een andere auto met een snelheid van 100 km. per uur, die door deze inverwacvhte beweging van verdachte werd verrast en in botsing kwam met de dwars over den weg rijdende auto. De verdachte kon zich van het geval niets meer herinneren, daar hij tengevolge van de botsing het bewustzijn had verloren. Eisch 20 boete subs. 8 dagen. Uitspraak 8 dagen. A. L. K. te Lisse, heeft met zijn auto den bocht PapegrachtGerecht te Leiden links genomen, zonder dat daartoe eenige reden aanwezig was. Het gevolg was geweest, dat een wiel- rijdster die rechts van den weg reed, werd aangereden. Na getuigenverhoor was de eisch f 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 da gen. A. L. te Leiden heeft in de Kempe- naerstraat te Oegstgeest een aanrijding veroorzaakt door met zijn auto nog te trachten een zich juist in beweging stel lende auto te passeeren, terwijl de bestuur der van dit voornemen kennis had gege ven door het uitsteken van den richting aanwijzer. Als verdachte even had ingehouden was er niets gebeurd. Nu kwam dit roekelooze rijden te staan op een eisch van 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. F. O. te Leiden heeft als bestuurder van een auto het verkeer in gevaar ge bracht door nog te trachten een wielrijder, die door het uitsteken van zijn hand te kennen gaf, dat hij op het rijwielpad wil de gaan rijden, nabij de Vink te Voorscho ten alsnog te passeeren. Daar deze wielrij der eer. politieagent uit Voorschoten was. kon dadelijk proces-verbaal worden opge- UIT DE OMGEVING KATWIJK. Politie. Tot strandagenten zijn be noemd de plaatsgenooten de heeren G. A. Hofkes en C. Lugthart. Geboren: Nel, d. van D. Goedhart en P. Lafeber Joham, z. van M. van Dijk en N. Parlevliet. Ondertrouwd: J. de Jong en S. van Duyvenbode H. de Best en L. Harteveld P. Vooys en D. Kraaiennoord. Getrouwd: J. v. Duyvenbode en G. de Jong J. Pronk en D. v. Duyn. Overleden: Gerritje Vlieland 33 j., echtgenoote van C. Boezaard Pieter Varkevisser 70 j., echtgenoot van T. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geef den keizer. Een controle om te zien of men zioh van het vereischte rij wiel - belastingmerk had voorzien, leverde 19 slachtoffers op! De motorrijder N. v. D. uit Katwijk aan Zee, die ook in de controle, werd betrokken en weinig lust had om de noodige bescheiden te laten zien, moest in het gemeentelijk „Pension" een gedwon gen rust van ruim een uur ondergaan. Maar opgelegde, gedwongen maatregelen vallen niet mee, dus na een goed uur was de weerspannigheid over. Vechtpartij. Zelfs ijsco schijnt niet in staat te zijn om verhitte gemoederen te bekoelen. De ijscoventer J. T. kreeg het aan den stok met z'n vakgenoot H. T. uit Den Haag. De eerste kreeg van den Hage naar een gratis bloedneus,' onderwijl no. 2 de ijskar van no. 1 omgooide. En daar men zioh zelf niet rechten mag zal de politie de zaak ter berechting geven. Aanrijding. De bestuurder van de luxe auto H 67221 reed op den Wassenaar- schen weg een wielrijder aan. De bestuur der, zekere P. uit Den Haag, bekommerde zich om den wielrijder niet en ging door. Het geval liep vrijgoed af. Het had anders ook kunnen zijn. Langs den gebruikelijken weg zal hem bekend gemaakt worden wel ke vormen men bij aanrijding in acht heeft te nemen. Baldadigheid. Meerdere tuinders be klaagden zich bij de politie dat jeugdige hengelaars tuinbouwgewassen vertrappen en er ook niet tegen opzien om zoo hier en daar een peentje mee te pikken. De politie zal hieraan speciale aandacht wijden. Paard gedood. In den nacht van Zon dag op Maandag is een paard van B. de M. in he weiland door de bliksem gedood. LISSE. Verkeersongeval. Maandagmorgen omstreeks 10 uur reed een personenauto, bestuurd door den heer B., op den Rijks weg binnen deze gemeente, ter hoogte van het gemeentehuis, op de splitsing van de tramrails met het gevolg, dat de auto slip te, het trottoir opreed en tegen de schut ting, waarmede het aldaar liggende bouw terrein is omheind. Bij de schuiver welke de auto maakte werd de postbode R., die daar ter plaatse reed met zijn rijwiel, van zijn fiets geworpen. Het rijwiel werd deer lijk gehavend. De schutting bleek niet be stand tegen de stoot en werd gedeeltelijk kapot gereden. Gelukkig hadden er geen persoonlijke ongevallen plaats, hetgeen wel een wonder genoemd mag worden, daar de auto rakelings langs een mast van de elec- trische reed. De auto bekwam geen schade. De politie was direct ter plaatse en maakte van een en ander proces-verbaal op. maakt, wat een bof was voor verdachte. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uitspraak f 15 sub. 5 dagen. M. A. v. W., die verstek liet gaan, heeft als bestuurder van een auto geen voor rang verleend aan verkeer van rechts, op het kruispunt Papelaan te Voorscho ten. Door dit feit was een aanrijding ont staan. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 20 subs. 8 dagen. Hoogst roekeloos heeft gereden ^h. R. te Voorschoten. Deze verdachte heeft met zijn auto ge reden in den onoverzichtelijken bocht na bij dé zilverfabriek te Voorschoten. Als verdachte in deze 'gevaarlijke bocht langzaam had gereden was er waar schijnlijk niets geschied. Hij reed hier echter met een snelheid van 80 km. per uur. Toen hij merkte, dat het niet goed af zou loopen werd hij blijkbaar zenuwach tig en was plotseling gaan remmen, met het gevolg, dat hij slipte en tegen een boom terecht kwam. Een mede inzittende was door de voorruit geslingerd en op den weg terechtgekomen. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak con form. Verder werden nog veroordeeld: S. v. R. te Roelofarendsveen die als eigenaar van een perceel in gebreke gebleven is dit perceel op het duinwater- net aan te sluiten. Eisch 20 subs. 8 dagen. Uitspraak f 5 subs. 2 dagen ter waarschuwing. P. K. te Stomp wijk wegens het rij den zonder licht te Voorschoten en bij aanhouding een valschen naam opgeven. Eisch 2 subs. 1 dqg en 10 subs. 4 da gen. Uitspraak conform. N. F. v. d. I. te Leiderdorp wegens het baldadig indrukken van eenige ruit jes van het raadhuis te Leiderdorp. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. Massa-aanbesteding. De R. K. Woning- bouwvereeniging „Het Gezinsbelang" be steedde Maandagmiddag in het Café- Restaurant „De Nachtegaal" aan het bou wen van 37 arbeiderswoningen In het Buurtschap „de Engel". Architect: het Ar chitectenbureau „Kees Barnhoom en Theo van der Eerden" te Lisse. De uitslag was als volgt: A. Alsemgeest, Krimpen aan dé IJssel woningen f 51.688, demping sloot f 1500. A. Bergshoeff, Alphen a/d Rijn 53.900, 600. Ant. Beugelsdijk, Lisse 57.942, 555. De Boer en Dekker, Wormerveer 62.779, 1800. P. Breijer, 's-Gravenhage 64.820, 700. U. H. Brink, Leeuwarden 61.823, 888. H. J. Brinkhuis, Maastricht 61.416, 888. Fa. Daudeij en Co, Lisse 53.855, 650. M. van Duin, Katwijk aan Zee 65.998. f 925. G. Eppink, Wijk bij Duurstede f 70.200, f 1800. H. Fennis, Bus- sum 57.770, 1490. De Greef en Leenen, Warmond f 56.022.45, 632.50. P. Groe- derweg, Rotterdam 59.747, 394. W. Hoogstraten, Oegstgeest 59.462, 880. Kamerling, Dordrecht 55.840, 350. N. Kieft, Lisse f 63.236, J 800. Kok en Peur- suf, Hilversum 62.200, 800. A. Koks- hoorn, Voorburg 58.785, 900. H. van der Kraam, Schiedam 69.980, 1911. J. N. Kranenrug, Delft f 57.750, 450. J. M. Krijger, Bergambacht f 57.950. 767. K. Kuipers, Surhuisterveen 66.240, 700. J. d, Leon, 's-Gravenhage 65.900, 650. J. H. van der Linden, Hilversum 65.700, 800. L. van der Lingen, Wormer (N.H.) 70.000, 1000. B. J. Meeuwissen, Lisse 56.480.60, 800. R. van der Meulen, Schiphol 54.865, f 740. Gebrs. Nelissen, Haarlem 51.980, f 750. Gebrs. Oosterom, Warmond f 62.890, 650. Raaymakers, Breda 51.795, 535. Gebr. Ransdorp, Lisse 58.435, 600. Th. Reeuwijk, Sas- senheim 64.762, 1900. Roelof-Haase en Makvoort, Rijssen f 56.470, 400. J. Schut te. Zaandam 69.444i 1775. E. Schuyt, Hillegom 56.419, 675. Gebr. Trebbe, Enschede 59.610, f 1000. J. N. Tromp, Beverwijk 53.975, 775. Vogels en Van der Hulst, Wassenaar 55.640, 750. J. Vonk, Alphen aan den Rijn 62.990, 642. A. Voordouw, Zoeterwoude 56.770, 650. F. J. de Vries, Bilthoven 60.550, 1750. G. de Vries, Assendelft f 68.446, 1050. Zaansche Coöperatieve Bouwersbond, Wor merveer 58.958, 690. P. G. de Jong, Oegstgeest 65.432, 567. L. v. d. Hoek en Zonen, den Briel f 55.800, 1150. Laagste inschrijver is dus Raaymakers uit Breda voor een bedrag van 51.795 voor de woningen en 535 voor de demping der sloot. Ingeleverd waren 45 biljetten van de *51 aanvragen. De gunning is aangehouden. De begrooting was 56.000 en 400. NOORD WIJKERHOUT. Noordzijderpolder. In Café „Het Wapen van Noordwijkerhout" vergaderden de In gelanden van den Noordzijderpolder. Aan wezig waren het voltallige bestutu: en een aantal ingelanden tezamen uitmakende 111 stemmen. De voorzitter, de heer J. H. Pennings, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. In zijn openingswoord bracht hij dank voor het in hem gestelde vertrouwen wat in de vorige vergadering tot uiting kwam door hem wederom tot voorzitter te benoe men. Hierna werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een proces verbaal van kasopname bij den penningmeester. Bij monde van den heer F. van der Meer werd door de commissie die belast was met het nazien der rekening rapport uitgebracht van de bevindingen. Alles was in de beste orde bevonden. De rekening 1935 werd vastgesteld op de vol gende bedragen: inkomsten f 1558.91, uitga ven 738.31, batig saldo 820.54. De reke ning werd goedgekeurd. Hierna werd de begrooting dienstjaar 1936 behandeld. Deze begrooting was aan merkelijk hooger dan voorgaande jaren, vandaar dat het Bundergeld werd bepaald op 1.50 per H.A, De voorzitter lichtte toe waarvoor de verhoogingen noodig waren, o.a. wegens de vele werkzaamheden ver betering waterloozing en contra-inimaling. Hierna werd de begrooting aangenomen. De voorzitter deelde mede dat het de be doeling is om de1 werkzaamheden in den polder zooveel mogelijk door ingelanden te laten verrichten. Tevens werd medege deeld dat met de inning der polderlasten 1936 begonnen zal worden in den loop van de maand November, daar het voor velen in het voorjaar zeer moeilijk valt om te be talen in deze tijdsomstandigheden. Na de rondvraag volgde sluiting. Dammen. In het St. Bavo-Gesticht al hier heeft een damwedstrijd plaats gehad tusschen „Amicitia I" en het eerste van de R. K. Damclub'„Noordwijkerhout". Het resultaat was als volgt: „Amicitia"„Noordwijkerhout" L. TothC. Zuiderduin 02 J. ZwartJ. Smit 02 N. v. d. KlauwP. de Haas 11 E. BrougJ. Schilder 11 P. SomersW. v. d. Oetelaar 11 L. PetersTh. Jansen 02 C. VerwerP. Kaptein 02 H. BakkerJ. v. Gijlswijk 02 C, JansenG. v. d. Linden 02 Uitslag 216 Van beide clubs was één speler niet op gekomen, zoodat aan 9 borden werd ge speeld. Op Vrijdag 3 Juli a.s. vindt in Café „de Zwaan" de returnmatch plaats. TER AAR. „Adolf Kolping". Het eerste elftal of liever gezegd een combinatie van Kolping speelde een vriendschappelijke match tegen Steeds Hooger 2 en verloor met 52. De Junioren wisten in Nieuw veen tegen Nico- laas Boys een gelijk spel te behalen. De aanvankelijk vastgesteld wedstrijd van de reserves tegen Nicolaas Boys werd met we- derzijdsche goedvinding afgelast. WOUBRUGGE. Nieuwe school. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is den bouw eener nieuwe openbare lagere school ge gund aan de volgende inschrijvers: Perceel I (metselwerk; Snel en Henny te Alphen a. d. Rijn voor 4500.perceel II (tim merwerk) A. v. Dam te Alphen a. d. Rijn voor 2778.perceel ni (loodgieters- werk) J. v. Raad te Woubrugge voor 648.perceel IV (schilderwerk) C. Wijs man te Woubrugge voor 421. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. DE RAADHUISPLANNEN. De architecten opnieuw aan den arbeid. Naar wij vernemen hebben de Raadhuis- plannen, die wij destijds publiceerden, de goedkeuring van B. en W. en van de com missie van bijstand voor openbare werken niet kunnen Verkrijgen. Aan de architecten Blauw te Haarlem en Lockhorst en Hooykaas te Rotterdam is nu opgedragen nieuwe plannen te ontwerpen volgens aanwijzingen, die hun op de door hun ingediende plannen zijn verstrekt. Als de architecten de gewenschte wijzigingen hebben aangebracht, zullen B. en W. en de Commissie van Bijstand zioh opnieuw over hun plannen beraden. Voor loop ig is het dus maar afwachten. BOSKOOP. Ned. Ver. van Pioenenkweekers en Han delaren. Onder voorzitterschap van den heer A. Brand Pzn. hield de Ned. vereeni- ging van Pioenenkweekers en -handelaren op 19 Juni haar jaarvergadering in Hotel Klaassen alhier. De vergadering werd o.a. bezocht door het eerelid der Vereen., de E.A.heer A. Warnaar en ongeveer de helft der leden. In de samenstelling van het bestuur kwam geen verandering, daar de heeren Chr. Hendriksen uit Zoeterwoude en J. P. de Borst uit Boskoop werd herkozen. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van het bestuur om een Pioenentuin in Boskoop te stichten, die na 2 of 3 jaren een hoeveelheid bloemen kon leveren voor een te houden tentoonstelling. Door de uitvoering van dit plan, waarvan de kosten begroot zijn op ƒ450, zal de Vereen, de beschikking krijgen over een groot aantal bloemen, voor een collectieve inzending. Het klem verzocht de voorz. aan de le den ieder voor zich zoo noodig aanvullend op te planten, daar wij alleen dan alle va riëteiten goed vertegenwoordigd krijgen. Inplaats van den 'heer Jac. Verboom, die aftredend is, werd de heer J. Mossel aan gewezen als lid der keuringscommissie. De tentoonstellingscommissie zal binnen kort bijeenkomen om de voorbereidende werkzaamheden te beginnen. Bij de rondvraag werd nog een plan besproken om, met de bloemen der vele mooie soorten propaganda te maken in onze groote steden, e.a. uitgaande van de ver- eeniging. Nadat nog een der leden had verzocht ook eens in den bloeitijd der vroe ge soorten te vergaderen werd de vergade ring gesloten. Biljartclub „Adolf Kolping". Zondag j.l. werd de eerste van de nederlaagwed strijden gespeeld en wel tegen T.O.G. I uit Gouda. De uitslag was als volgt: Adolf Kolping 3f?0 pnt., T.O.G. Gouda 281 pnt. De hoogste serie staat op naam van D. v. d. Meer T.O.G. met 19. Hét minste aantal poedels in één partij A. Spoel T.O.G. 7. De wedstrijden hadden een aangenaam verloop en mochten zich in een goede be langstelling o.a. van den Zeereerw. heer Pastoor v. Meeuwen, verheugen. Geboren: Gijsberth, z. van G. Lamo- rée en P. L. v. Asperen Theresia Johan na Maria, d. van H. v. d .Zwet en A. v. d. Meer Theresia Agatha, d. van A. A. v. Leeuwen en C. Kool. Ondertrouwd: Th. Slootjes 29 j. en H. E. M. v. d. Weide 26 j. Getrouwd: J. J. Bos 27 j. en G. de Kooter 22 j. L. J. Laros 28 j. en E. van Veen 27 j. A. Jongejan 22 j. en A. M. Oosterwyk 21 j. Overleden: Jan Vonk 73 j, Jaco bus Coraelis Kuyf 19 j. LEIDERDORP. ZWEMINRICHTING EN IJSBAAN. Hét sportpark „De Munnik", waar reeds druk gespeeld wordt op de tennisbanen en waar men thans bezig is een voetbalveld en een kinderspeelplaats aan te leggen, al les in werkverschaffing, zal ook een zwem inrichting en een ijsbaan rijk worden, zoo als in den onlangs gehouden raadsverga dering werd besloten.. Daar de aanleg van een zweminrichting in het middelpunt van veler belangstel ling staat én door velen met enthousiasme wordt begroet, kunnen we niet nalaten, hieronder een beknopte omschrijving over een en ander te doen volg.n Een zeer geschikt terrein is uitgekozen als plaats voor de zweminrichting, zeer landelijk gelegen tusschen de Kerklaan en de Kalwetering. De toegang zal zijn aan de Acacialaan bij de Berkenkade. Rondom de zwemin richting is geen schutting, doch wordt een dijk opgeworpen tot 2 M. hoogte, welke zal worden beplant. Het zwembad is ontworpen van gewa pend beton, een tegelvoetpad zal de bas sins omgeven en daaromheen gazons. Aan de Kalkwateringzijde komt een terras. De toevoer van water zal geschieden via een filter, geplaatst in een apart gebouw tje. Het water loopt door en over een hoe veelheid gietcokes en ontvangt voor het in de pijp komt, die voert naar het zwem bad, nog uit een andere filter toevoeging van chloor in zeer verdunde oplossing. Alle ziektekiemen worden zoodoende gedood, terwijl toch het water geschikt blijft om het in den polder te doen afvloeien. Door de zoo even genoemden pijp, die op vele plaatsen gaatjes heeft komt het water on der in het bad en verfrischt dit regelma tig, wijl aan het einde de afvoerpijp open staat, die het geregeld in den polder doet afvloeien. Ongeveer 50 kleedkamertjes zullen wor den aangebracht. Een terras met thee-huisje zal zich aan de linkerzijde bevinden. Springtoren, springplanken en douche's zullen er toe bijdragen om deze zwemin richting voor de zwemmers nog meer aan trekkelijk te maken. De grootte van het diepe bassin bedraagt 24 bij 25 M., van het half-diepe 28 1/2 bij 25 M. en van het ondiepe 10 M. bij 25 M. Bij den ingang is een klein plantsoen, dat als parkeerplaats voor fietsen enz. kan worden gebruikt. Zooals reeds werd gemeld, wordt het meeste, zooals het graven van het bassin, betegeling, beplanting, aanleg van het terrein en de afwerking in werkverschaf fing uitgevoerd volgens het plan van de Ned. Heide Maatschappij. Van de ijsbaan is niet zoo veel te vertel len. Deze wordt 170 M. lang en 47 M. breed, terwijl achter het zwembad nog gelegen heid bestaat een gedeelte te bestemmen voor bijzondere doeleinden als kinderbaan en schoonrijderij, voor zoover dit afzon derlijk wordt gewenscht. De sloot langs de Kerklaan zal dicht worden gemaakt. De werkloonen hiervan zullen kunnen worden bestreden uit de sommen, die van het plan nog resteerén. De sportterreinen zullen 's avonds elec- trisch worden verlicht. Tot zoover de beknopte omschrijving van het aan te leggen zwembad en de ijsbaan, welke ongetwijfeld zeer in den smaak zul len vallen van de sportliefhebbers. Dit omvangrijke en uitgebreide plan beteekent vor onze gemeente, dat vele werkloozen nog geruimen tijd werk zullen hebben. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 77. Een politieagent die gezien had wat er gebeurde vo> het noodig om ook te hulp te komen. Hij sprong in een bootje, dat daar aan den kant lag en stiet dit van de wal af. De politieagent die nog nooit van zyn leven in een roei bootje had gezeten wist niet goed hoe hij met de roeispa nen om moest springen en draaide alleen maar wat met het bootje rond. 78. Toen de agent met zijn bootje heelemaal naar het midden van de gracht gedraaid was, bemerkte de goede man pas dat het bootje lekte. Langzaam maar zeker ging het vaartuig naar de kelder en de agent ging mee. Toen hij weer boven kwam had htf een drietandige vork in de hand. Die had hij op de bodem van het water gevonden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9