DINSDAG 23 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE BETEEKENIS VAN ONS EERHERSTEL. Aan de katholieke, rijpere jeugd van Leiden. Het katholiek bewustzijn kan zich niet vereenigen met de platvloersche levensop vatting van zoo velen rondom ons. Omdat wij den mensch zien als de hoogste schep pingsdaad van God, als een redelijk wezen met verstand en vrijen wil. De moderne menschen en de naam-chris- tenen verlagen den mensch tot een speel pop, omdat zij in hun modernisme en in hun dadenloosheid nooit komen tot dit in- zich: de mensch moet zijn een tempel van den H. Geest! En wij weten, hoe velen er maar op los leven en vooral de zedenwet met voeten treden. De ergernis is zoo ontstellend, dat wij ons schamen moeten over ons Neder- landsche volk. Ons bruischend katholicisme gaat daar tegen in en brengt ons a.s. Zondag tot ©en eerlijke en mooie daad van eerherstel. Eerherstel voor de rampzalige zedeloos heid. Eerherstel voor het vertrappen van Gods geboden. Eerherstel voor de versmaadde liefde van Jesus. Eerherstel om de ergernis in het open bare leven. Ons eerherstel moet zijn spontaan, eerlijk en gaaf. Daarom roepen wij op de georganiseerde rijpere jeugd van Lei den. En geknield voor de koningstroon van Christus Eucharisticus, binnen de blanke muren van de oude Lodewijkskerk, 'stellen wij een daad van eerherstel, waarvan wij de betoekenis ten volle begrijpen! S. De Zondag j.l. in de Hartebrugskerk ge houden collecte ten bate van de St. Eli- sabethvereeniging, na liefdadigheidspredi- caties van den weleerw. heer W. van Al- hen, kapelaan te Rotterdam, heeft opge bracht de som van 405.41. Geslaagd voor het examen Boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen ddoor de „Vereeniging van Leeraren", de heer H. P van Aggelen, alhier, leerling van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onneslaan 15, alhier. Voorts slaagde voor dit examen de heer J A. Griffioen, leerling van den heer "J. A. W. Kuyve. Voor het notarieel-examen, derde deel, is te 's-Gravenhage geslaagd de heer J. Deminent, alhier. Naar wij vernemen zijn de fabrieksge bouwen van de firma Le Poole, fabrikant van wollen stoffen, ,'ekocht door de firma J. Parmentier, Schelpenkade. Bij informatie deelde men ons mede, dat het nog niet vaststond, of de firma Par mentier de aangekochte gebouwen zal ge bruiken ter uitbreiding van de eigen ge lijksoortige firma. In Leiden gevestigd. Wed. E. v. d. Weijdenv. d. Ark, Morsch- weg 154a. A. J. Bakker, koopman, Rijn en Schiekade 36. M. Bamberger, Lam mermarkt 3. P. W. Beringer, huishoud ster, Zoeterw. Singel 55. J. Blom, ver pleegster, Kabedjauwst. 3. J. Bomme- zijn, winkeljuffr. Haarlemmerstr. 18. E. Bonsels, étaleur, Doezastraat 27a. M. v. Breda, verpleegster, Rijnsb. weg 10. M. Couzijn en fam.. kruidenier, Langegr. 135. H. A. Frankev. Delft, de Genestet- straat 61a. Wed. H. S. Springer—v. Dor sten, de Genestetstraat 45a. Chr. van Egmond, dienstbode, N. Rijn 16. J. L. Erades, Steenstraat 43. K. A. Gönlag, scheepsarts, Terweepark 2. A. v. Hars kamp, dienstbode, Plantage 1. A. Hart- koorn en fam., Vestestraat 31. C. Moll Horstman, Utr. Jaagpad 81a. H. Bouw manJansen, Plantsoen 29. H. J. C. Kas ten, coupeuse, Sterrewacht 1. Wed. M. H. ZaaijerKluit. Rijnsb. weg 46. Wed. Th. H. T. ZirkzeeKuikhoven, R. en Schiekade 3. H J. Lamers en fam., amb tenaar R. v. A., H. Rijndijk. 30. E. Th. F. Lohmarai en fam., chemisch wasscher, K. Mare 32. W. Monfils, lompensort., Oranjegr. 22. A. F. A. C. Pielanen, Man- denmakerssteeg la. A. J. Poldervaart, I.1. verpleegster, Rijnsb. weg 10. H. R. Schwarz, sportonderw., H. Rijndijk 118. D. J. Simons, missionaris, N. Rijn 105. N. E. P. Tielemans, Poelgeeststr. 3. K. T. Tjo, Roodborststraat 42. J. B. Twaalf hoven, Oude Vest 153. F. Vaderloos en fam., Haarlemmerstr. 18. D. J. Ver schoor en fam., intern, axj. P. J. Bolk straat 27. H. S. Buiteman,Verweij, Hee renstraat 43a. Wed. A. M. BergerVis ser, Witte Singel 88. J. G. H. Pronk Visser, v. Lennepstraat 3. Uit Leiden vertrokken. H. Aalbers, Ouder Amstel, N. H. Pasto rie W. J. van Aller, Lunteren, Molen parkweg 29 F. W. Baert, Breda, Ginne- kenweg 116 B. Beyl, Amsterdam, Plan tage Muid«rgr. 151 J. E. Boeke. Oegst geest, Warmonderweg 18 M. Boogaard, Haarlem, Jansweg 00 O, Bruggen wirth, Den Bommel. Voorstraat B. da Gosta. Batavi? N.O.I., Djoharlaan 11 J. C. KnoUerCrame. Hih'eraum, Prof. de Jongstr. 9 3. D. Duljverman en fam., Den Halder, Tuir.tjesweg 2 J. M. A. M. Elshof, dei» Haag. 1U v. d. Bosch*tr. D. H. W. Evers* Tspenoeli N O.I. S. Fa bian Amsterdam, L. Leidoschedwarsstr. 21 III C. A. F rij tink en fam., N. O. In dië E. M. G. Sc.hib, Enschede, Rietmo lenstraat' 54 J. J. C. v. LeeuwenHol- iebek, Voorhout, Boerhaavestraat 3 M. Hoogstad en fam., Leiderdorp, v. d. Does straat 41 H. v. Houten, Lisse, 3e Poel laan 71 J. H. Kasten, Willemstad W. I. J, C. E. Kerckhoff, Oegstgeest, Oranje laan 22 M. Levie, Hilversum, Verdilaan 10 K. Loeb, Oegstgeest, Broek weg L. Lijklema, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 41 R. Lijsten en fam., Hilversum, Groest 44 M. U. Martina en fam., Spi- limbergo A. Th. L. M. Mertens, Heyt- huysen, Dorpsstr. 68 H. G. v. d. Meij, Forest Brussel, Rue de Stade 9 F. J. v. Oosten en fam., den Haag, K. de Geerstr. 33 O. Posthumus en fam., N. O. Indië A. W. Roelofsen, Bloemendaal, Rusten- burgherw. 31 A. M. Rietveld, Bodegra ven, v. Tolstr. 63 W. J. Schoof, Hille- gom, Meerstr. 6 H. J. Sloos, Leeuwar den, Koestr. 17 L. Sneep en fam., Drie bergen Rijsenburg, Engweg 4 B. II. The, Oegstgeest, Weth. Juffermansstr. 31 H. Troost, Egmond a. Zee, Huize Kerdijk J. E. Verweij, Nieuwveen, Johannesstich- ting J. C. Vollebregt, Sassenheim, Verl. Kerklaan 8 R. J. de Vries, Haarlem, Vosmaerstr. 113 M. Wojtkowiak, Heem stede, Asselerlaan 7 S. Wojtkowiak, Duisburg Hamborn, Wittfelderstr. 189 H. Zaalberg en fam., N. O. Indië M. H. v. Zanten, Katwijk, Noord Boulevard 29 A. v. Zoelen, Rotterdam, Delftsche- vaart 14. Keizer Jozef II en de sergeant Keizer Jozef stond er voor bekend, dat hij graag als een gewoon burger, heel een voudig gekleed, door zijn hoofdstad Wee- nen en de omgeving er van mocht wande len. Zoo reed hij eens in een eenvoudig rij tuig in de omstreken van de stad, toen het plotseling hevig begon te regenen. Hij gaf daarom zijn koetsier bevel, maar weer naar de stad terug te keeren; want bij zulk hondenweer was al het pleizier van zoo'n tocht er af. Weldra haalt hij op zijn terugtocht een voetganger in, een sergeant, die aan den koetsier een teeken gaf, dat hij zou stil houden. De man deed het en onze ser geant kwam nu voor 't raampje van 't rij tuig staan. Kordaat vroeg hij: „Mijnheer, zou ik niet een plaatsje in uw rijtuig kunnen krijgen. Ik zou u er zeer dankbaar voor zijn, want, ziet u, ik heb vandaag een nieuwe uniform aan en die zou in dit weer totaal bederven". „Welzeker",0zei de keizer, „er is nog wel plaats voor u, hoor. Stap maar in". Nu, dat was geen doove gezegd en de sergeant zat al spoedig naast den keizer, zonder hem te herkennen. Al spoedig be gon Jozef een praatje. „En waar bent u heen geweest?" vroeg hij den sergeant. „O, ik ben wezen dineeren bij een goe den kennis van me, in het bosch van den keizer. Mijn vriend is namelijk bosch wachter". „O zoo", zei de keizer, „en als het niet nieuwsgierig is, heeft u nog al een sma kelijk maal gehad?" „Nou, dat zal waar zijn; heerlijk!" „En wat was het dan?" „Nou, u moet eens raden". „Ja? Nu dan: erwtensoep?" „O neen, veel lekkerder". „Zuurkool met spek?" „Nóg lekkerder!" „Nog lekkerder? Kalfsgebraad dan?" „Neen, neen, het was nóg fijner". „Nou, dan geef ik me gewonnen", zei de keizer lachend, „dan kan ik het niet ra den". „Nu, dan zal ik het u zeggen: „Heer lijken, malschen fazant, mijn waarde heer" antwoordde de sergeant en hij klopte den keizer heel familjaar op de knie. „Fazant, hoor! Maar mijn vriend heeft dien niet ge kocht, dat zou te duur zijn, maar hij heeft dien in de bosschen van den keizer ge schoten. Die heeft er zooveel, dat hij er wel een paar missen kan". „Zoo!" zei de keizer, die zich bedwong om bij die verklapte wilddieverij kalm te blijven. Zoo pratende was men de stad binnen gereden. Maar nog altijd viel de regen in stroomen neer. De keizer zei daarom: „Zeg eens, kameraad, waar woont u? Dan zal ik je wel thuis brengen in dit weer. Ik zou niet graag hebben, dat uw uniform op 't laatst tóch nog bedierf". Nu, de sergeant was wel een beetje grootsch er op, dat hij uit een rijtuig voor zijn deur zou uitstappen en nam het aan bod gaarne aan. „En mag ik ook weten, aan wien ik zoo veel goedheid te danken heb?" vroeg hij den keizer. „Nu, dan moet u op uw beurt raden". „Wis en zeker óók militair; kapitein soms?" O neen, nóg hooger". „Majoor dan?" „Nóg hooger". „Generaal misschien". „Nóg hooger". „Goede hemel", riep de sergeant in den grootsten angst uit, „dan is u de keizer". Hij wilde zich voor hem op de knieën werpen, maar daarvoor had hij geen plaats in 't rijtuig. „O Sire", smeekte de onthutste man nu, „laat mij asjeblieft dadelijk uit het rijtuig". „Neen", hernam de keizer, „ik heb be loofd, dat ik je thüis zou brengen, en zie je, ik ben een man van mijn woord. Ik zou zoo zeggen, dat je een besten dag hebt gehad. Eerst heeft u op kosten van den keizer gesmuld en nu doet u een toertje in zijn rijtuig". „O Sire!" riep de sergeant in wanhoop uit, „straf mijn vriend er niet voor; liever my. Want ik zou u het mijn leven lang niet vergeven, als hij door mij zijn betrekking verloor". „Wees gerust", antwoordde de goede kei zer, die inwendig schik van het geval had, „ik zal doen, of u mij niets er van verteld heeft. Wacht, hier zijn wy voor uw huis". Hij zette den sprakeloos geworden man voor zijn deur af en reed vergenoegd naar zijn paleis. LAATSTE BERICHTEN ZWARE BRAND TE ARNHEM Ontstaan in Laboratorium van verfstoffenhande! Overgeslagen naar andere fabrieken Men meldt ons uit Arnhem: Hedenmid- dag omstreeks half twee is een zware brand uitgebroken in een aantal fabrieks gebouwen en opslagplaatsen, gelegen ach ter den Velperweg te Arnhem. De brand is ontstaan achter het labora torium van de D. E. F. A. handel in verf stoffen, gelegen aan den Velperweg 28, waar het vuur voedsel vond in kisten, doozen en eenige vaten met brandbaren inhoud. Daarna is het vuur overgeslagen naar den houthandel van de Firma P. A. Ter horst, Velperweg 34. Op het moment, dat wij dit seinen, staan de opslagplaatsen in volle vlam. Er is geen redden meer aan. Tegelijkertijd heeft het vuur zich medegedeeld aan de confectiefabriek van de Fa. Abas, Velper weg 24 waar het dak vlam vatte. Tenslotte strekte het vuur zich uit naar het achterhuis van de Fa. H. de Leeuw en Zoon, Velperweg 30, fabriek van sani taire artikelen enz. Op dit oogenblik is de brandweer, die met een zeer groot aantal slangen water geeft, doende op dit punt het vuur te stui ten, ook zal het vuur waarschijnlijk zijn weg in de confectiefabriek der fa. Abas, waar ruim 400 menschen werken, niet ver der kunnen doorzetten en zal het de brand weer gelukken de verwoesting tot den uitersten Oostelijken vleugel van deze fa briek te beperken. In wijden omtrek heeft de politie de straten afgezet, en den Vel perweg voor het verkeer afgesloten. Steeds meer slangen worden uitgelegd. Het is een geluk, dat de wind niet krach tig is, zoodat verdere uitbreiding in deze dichtbebouwde buurt waarschijnlijk kan worden voorkomen. Hedenmiddag te drie uur was het blus- schingswerk zoover gevorderd, dat het ge vaar voor verdere utibreiding van het vuur als geweken kon worden beschouwd. Zoo wel in het gebouw van de D. E. F. A., waar de brand is ontstaan, als in de confectie fabriek van de firma Abas, kon het vuur worden gestuit en kon men het blusschings- werk verder overlaten aan enkele stralen, waarmee moest worden voorkomen, dat het vuur opnieuw zou oplaaien. Met groote kracht woedde de brand ech ter nog voort op de opslagplaats van den houthandel der firma ter Horst, die een Oppervlakte beslaat van ongeveer 1500 vierkante Meter. Als het beschikbare ma teriaal van de Arnhemsche brandweer werd op dit deel van het terrein van den brand geconcentreerd vooral ook om te voorko men, dat de brand zich alsnog zou uitbrei den naar de zijde van de woonwijk „Mo- lenbeke". Hier zorgde de groote motor spuit voor aanvoer van water uit den vij ver van „Molenbeke". IHet laat zich aanzien dat men ook hier het vuur kan bedwingen. Het blusschings- werk staat onder leiding van den waarne mend commandant der brandweer den heer B. Bielefeld. Het verkeer langs den Velperweg wertl behalve voor de tram en de autobusdien sten gestremd en omgelegd via de Hof weg en den Rozendaalschen weg. Voor den brand bestond groote belang stelling. Een groote menigte verzamelde zich achter de politie-afzetting om, zij het van verre, het blusschingswerk gade te slaan. De oorzaak van den brand is nog onbe kend. De schade, welke op het oogenblik niet is te overzien, wordt geheel door ver zekering gedekt. Hoewel het hoofdgebouw der confectie fabriek Abas is behouden gebleven, is hier .toch groote waterschade en waarschijnlijk zal het bedrijf ten gevolge van den brand wel eenige stagnatie ondervinden. KON. ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk Besluit van 12 Juni 1936 is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: Pater J. M. Kusters, oud rector van het voogdij gesticht „St. Jo seph" te Heer, en is verleend de eere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau in zilver aan broeder Bonaventura (in de wereld W. H. Hekkert), verbonden aan het voogdijgesticht „St. Joseph" te Heer. EERVOL ONTSLAG Mr. Dr. SCHEPEL. Bij Kon. Besluit van 20 Juni 1936 is aan mr. dr. C. J. H. Schepel op zijn verzoek met ingang van 1 Juli 1936 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van raads heer in den Hoogen Raad der Nederlan den, tevens aangewezen als president van het Hoog Militair Gerechtshof, onder dank betuiging voor de vele en belangrijke door hem in verschillende rechterlijke betrek» kingen aan den lande bewezen diensten. NED. SIERTEELTCENTRALE. De Minister van Landbouw en Vissche- rij heeft den heer D .W. Lefeber, te Lisse, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur van de stichting Ne- derlandsche Sierteeltcentrale en Jac. P. Nijssen, te Santpoort, voor het tijdvak, aan vangende 23 Juni 1936 en eindigende 1 September benoemd tot lid van het be stuur van voornoemde stichting. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paulus Hendrik z. van J. H. P. Mulder en E. C. Jonk Hendrik Jan z. van G. A. Overbeek en M. A. de Wild Leendert Hubertus z. van L. Bol en M. Bouwman Thomas Adrianus z. van Th. H. M. Pleij en F. M. J. v. d. Voor den Willem Lamebtrus Herman z. van D. Sloos en B. C. W. Eradus Louise Catharina d. van N.Nieboer en Lè Fallaux Maria Anna d. van G. L. v. Leeuwen en A. M. v. d. Meer Wilhelmina Hen- drika d. van H. Oppelaar en G. Schrier Johanna Antonia d. van A. F. v. d. Meer en A. C. Seijsener Adriana d. van P. Turkenburg en C. M. v. Rossenberg Martinus z. van J. H. v. Tol en T. G. Hoo- gendoorn Gerardus Albertus z. van P. Siera en J. G. Brandt. Gehuwd: C. v. Halderen jm. en G. Welling jd. Overleden: G. P. de Klerk wedn. 72 j. A. Th. Rotteveel dr. 23 mnd. C. Th. L. LaukensKern vr. 56 j. A. L. T. Rodenburg zn. 20 j. W. Schouten m. 45 j. p. v. Polanen wedn. 96 j. KIND VERDRONKEN. Gisteravond is het tweejarig zoontje van den landbouwer C. P. Okkerse te Nieuwerbrug aan den Rijn in een onbe waakt oogenblik in eens loot geraakt en verdronken. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks 10 uur is de 20- jarige J. van der Meulen uit Huizum, die de zwemkunst niet machtig was, bij het baden in de Greuns onder Leeuwarden in het diepe vaarwater geraakt en verdron ken. DE INBRAAK IN HET BELASTING KANTOOR TE HAARLEM. Amsterdamsche chauffeur uit preventieve hechtenis ontslagen. De raadkamer van de Rechtbank te Haarlem heeft heden op verzoek van den verdediger mr. Is. Coopman den Amster- damschen chauffeur, die betrokken is bij de inbraak in het belastingkantoor te Haarlem uit de preventieve hechtenis ont slagen. De man was reeds eerder gearres teerd, doch werd toen wegens gebrek aan bewijs in vrijheid gesteld. Later is hij we derom gearresteerd en toen nieuwe aan wijzingen tegen hem naar voren werden gebracht. Hij heeft thans dan ook bekend, dat de mannen, die hij in zijn auto naar de Spaarnestad vervoerde misdadige plan nen koesteren. De hoofddaders hebben reeds terechtgestaan voor de rechtbank te Haarlem en de officier heeft zware straffen tegen hen geëischt. De chauffeur zal binnenkort eveneens voor de rechtbank te Haarlem moeten te recht staan. TELEGRAMMEN DISCONTO IN FRANKRIJK VERLAAGD. PARIJS, 23 Juni (A.N.P.). De bank van Frankrijk heeft haar disconto verlaagd van 6 tot 5 procent. DE STAKINGSBEWEGING IN BELGIE. BRUSSEL, 23 Juni. (A. N. P.) De Chris telijke Vakvereenigingen hebben besloten Woensdag of Donderdag het werk te her vatten in de industrieën, waarin overeen- stemming is bereikt. Teneinde incidenten te voorkomen heeft de directie der Brusselsche taxi-maat schappij besloten voor vandaag den dienst stop te zetten. BRUSSEL. 23 Juni. (A. N. P.) Aan het einde van de zitting, die onder voorzitter schap van den Minister voor Transportwe zen is gehouden, is het stakingsparool voor de trams ingetrokken. DE VERJAARDAG VAN DEN ENGELSCHEN KONING. LONDEN, 23 Juni. (A. N. P.). In geheel Engeland wordt vandaag de verjaardag van den Koning, die 42 jaar wordt, ge vierd. Overal is de vlag uitgestoken. Vroeg in den morgen reeds bracht de Koning een bezoek aan Buckingham Palace, teneinde de gelukwenschen in ontvangst te nemen van Koningin Mary. De voornaamste plech tigheid van den dag was wel de parade van de eerste grenadiersgarde, waarvan de koning kononel is. Terwijl de muziek speelde inspecteerde de koning de troepen. Ook de Koningin was by de parade tegenwoordig, hetgeen de eerste maal was sedert den dood van Ko ning George, dat zij in het openbaar ver scheen. OFFICIEUS DAGBLAD HOUDT OP TE VERSCHIJNEN. BOEDAPEST, 23 Juni. (A.N.P.). Het of- ficieuse orgaan „Budapester Hirlap" zal eind Juni ophouden te verschijnen en ver vangen worden door een des middags ver schijnend officieus blad. Deze beslissing is genomen op grond van het feit, dat tot dusverre alles des middags verschijnende bladen oppositie-organen waren. SNEEUWLAWINES IN SOVJET RUSLAND. STALINABA. 23 Juni. (A. N. P.). Eeni ge dorpen in Deltadgikistan zijn door reusachtige sneeuwlawines bedolven. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, de verbindingen zijn verbroken. BIOSCOPEN. Lido: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Roxy: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Afgekeurd. BESLUITEN VAN DE ARBEIDS- CONFERENTIE TE GENEVE. GENèVE, 23 Juni. De Internationale Ar- beidsconferentie heeft de conventie betre-f fende de toepassing von de 40-urige werk week definitief aangenomen voor de pu blieke werken met 79 tegen 38 stemmen. De veertigurige werkweek voor de bouw bedrijven en den aanleg van bruggen enz. werd verworpen met 71 voor en 42 tegen, daar een tweederde meerderheid noodig is. Ook het ontwerp tot verkorting van den werktijd in ijzer- en staalindustrie werd verworpen met 67 stemmen voor en 40 tegen. RECHTZAKEN VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Het Gerechtshof te Amsterdam deed he den uitspraak in de strafzaak J. B. V. vroe ger hoofd van den dienst der steunverlee- ning te Hillegom, die wegens verduis tering en valschheid in geschrifte door de rechtbank te Haarlem is veroordeeld tot vier maanden7 gevangenisstraf. De procureur-generaal had bevestiging van de straf geëischt, doch het Gerechts hof hield rekening met verschillende ver zachtende omstandigheden -en bracht de straf terug tot twee maanden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Juni. Groentenveiling. Per 100 stuks: Andijvie 0.501.70, kroten. 1.502.10, komkommers f 1.004.60, Bloemkool I f 2.006.30, bloemkool II 1.50—3.10, meloenen 24, pieterselie 30 60 cent, radijs f 0.503.10, kropsalade 0.501.20, selderie 3070 cent, uien 50 80 cent, wortelen 2.108.00, rabarber 4090 cent, perziken 110; per 100 kg.: snijboonen 927, stokboonen 36, stam- boonen 2837, tuinboonen f 3—6, dop erwten 7—12, peulen 3—16, postelein 24, spinazie f 26, tomaten A 7.60 11.20, B. 8.80—12.60, C 4.80—9.00 CC 2.806.aardappelen f 2.305.60, an dijvie 23. 23 Juni. Vette Varkens. Totaal aanvoer 180 stuks, waarvan 178 zwaar 34—35 cent en 2 licht 32 cent per kg. levend gewicht. Handel zeer langzaam. BODEGRAVEN, 23 Juni. Kaas. Aange voerd 385 partijen Goudsehe Kaas alle met rijksmerk, totaal 15075 stuks, wegende 185.675 kg. Prijs met ryksmerk le soort 2223, 2e soort 1921, zwaardere tot 25. Handel matig. 'S HERTOGENBOSCH, 23 Juni. Boter. Aanvoer 27.150 Kg. Hoogste prijs 1.44, laagste prijs 1.38, en middelprijs f 1.41 per kg. ROTTERDAM, 23 Juni. Vee. Aanvoer: Totaay 2744 stuks, 171 paarden, 14 veulens, 1 ezel, 418 magere runderen, 805 vette run deren, 253 vette kalveren, 73 graskalveren, 875 nuchtere kalveren, 44 schapen en lam meren, 5 varkens, 57 zuiglammeren, 11 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 54, 48 en 3338 cent, vette ossen 48, 45 en 3640 cent, stieren 46, 42 en 34 38 cent, vette kalveren 60, 48 en 3238 cent schapen 39, 35 en 27 cent, zuiglamme ren 38, 34 en 26 cent, graskalveren 40 en 30 cent, nuchtere slachtkalveren 28, 24 en 20 cent, slachtpaarden 41, 35 en 31 cent. Prijzen per stuk: schapen f 191511. lammeren f 1713—10, zuiglammeren 12 96, nuchtere slachtkalveren f 1754, nuchtere fokkalveren 13107, slacht paarden 16512085. werkpaarden 260 —160—110, hitten f 110—80—60, stieren 240—195—105, kalfkoeien 195—160—100 melkkoeien f 200165110, varekoeien 135115100, vaarzen 1309575, pin ken 958065, biggen per week 40 2515, bokken of geiten f 752. Over zicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen lager, prima koe 56, prima os 50 cent. stieren aanvoer iets grooter, handel matig, prij zen dalende, vette kalveren aanvoer aan merkelijk ruimer, handel slecht, prijzen lager, prima kalf 70 cent, schapen en lam meren aanvoer weinig, handel weinig, prij zen lager. Zuiglammeren aanvoer minder, handel weinig, prijzen minder; nuchtere slacht en fokkalveren aanvoer iets min der, handel tamelijk, prijzen minder. Paarden aanvoer korter, handel matig, prijzen van vorige week gemakkelijk te handhaven, kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel sleepend, prijzen dalend. Vaarzen en pinken aanvoer korter, handel zeer stil, prijzen als vorige week. varekoeien aanvoer weinig, handel flauw, prijzen iets lager, graskalveren aanvoer grooter, handel zeer stil, prijzen minder. Bokken of geiten aanvoer iets minder, handel goed, prijzen prijshoudend. Er wa ren een zestal t. b. c.-vrije fokstieren ter marlet aangevoerd. De oelangstelling was in verband met den hooitijd minder groot dan vorige week. I— =3 W lSs UTEEitiiMtiEN X - MS Berlijn 59.40 Londen 7.39i5/l6 New York1.47i/2 Parijs 9.731/4 Brussel 24.95i/.> Zwitserland 47.99 Madrid 20.171/* Oslo37 I6I/4 Kopenhagen3 3 033/4 Stockholm38.13% Milaan Praag 6.12 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3