UIT DE OMGEVING RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 19 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 9 HILLEGOM. Veiling. Gisteravond 'had in Hotel Sis termans ten overstaan van Notaris Mr. J. A: de la Hayze te Heemstede de verkoop bij bij inzet plaats van: Een perceel Bloembollengrond met hou ten schuur aan den Rijksstraatweg nabij „de Hartenbaan" te Hillegom, groot 2.63.90 H.A. met daarop aanwezige bloembollen gewassen voor zoover geplant op grond in gebruik bij den eigenaar M. van Til Rz. Het perceel werd in hoogste bod gebracht op 17.000.door den heer H. Buscher q.q. te Hoofddorp. Toeslag Donderdag 25 Juni. KATWIJK. Inspecteursbenoeming. Tot inspecteur ▼an politie alhier is benoemd de heer mr. R. Warmoltz, tot nu toe inspecteur van po litie 2e klasse te Utrecht. De heer Warmoltz is geboren 14 Augustus 1903 te West Dongeradeel. Hij studeerde in de rechten aan de Utrechtsche Univer siteit en werd 1 Jan. 1929 benoemd tot ad junct inspecteur te Utrecht en in 1930 tot inspecteur 2e klasse. De nieuwe functio naris is Ned. Hervormd en Christ. Hist, georiënteerd. Met 1 Juli aa. hoopt de heer Warmoltz in dienst te treden. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Bloembollencultuur". De afdeeling Katwijk aan den Rijn van Bloembollencul tuur hield gisterenavond haar jaarvergade ring. De voorzitter, de heer Nic. Bos, open de met een woord van welkom en' sprak zijn blijdschap uit over de opkomst die aanmer kelijk grooter was dan het bestuur zulks gewoon was. Dit zal wel toe te schrijven zijn aan iets bijzonders. Er roert iets. De saneering. Er moet verandering komen, daarmee is men het vrijwel algemeen eens. Of het vak met de verandering gelukkig zal zijn, is nog een groote vraag. Het voor naamste punt der bespreking is de sanee ring. Spr. roept een welkom toe aan twee nieuwe leden om dan het woord te geven aan den secretaris-penningmeester, den heer H. Grimbergen. De rekening van den pen ningmeester sluit met een batig saldo van 11.49. Boeken en bescheiden worden ge controleerd door de heeren C. J. Boskamp en Jac. v. Tol. Alles bleek in orde. Den penningmeester werd dank gezegd. Volgde bespreking beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering van 22 Juni a.s. te Haarlem. Met de voorgestelde Statuten wijziging kon de vergadering zich vereeni gen. Dan volgde het punt saneering. Een uitvoerige discusie. had hierover plaats, voor en tegen werd naar voren gebracht. De voorzitter zeide dat zeer waarschijnlijk geen nieuwe gezichtspunten naar voren zullen worden gebracht en na de noodige toelichting werd ten slotte tot stemming overgegaan. Voor punt 1, alle sanerings maatregelen weg, waren 9 st. voor, 5 tegen en 1 blanco. Punt 2 kon gevoegelijk verval len en ook over punt 3 werd geen stemming noodig geacht. Algemeen is men hiertegen. In stemming kwam dan punt 4, voor of teeltbeheersching. Tegen beperking 8, voor 6 stemmen, 1 blanco. Tot afgevaardigden naar de Alg. verga dering werden gekozen de heeren Nic. Bos en Jac. v. Tol, plaatsvervangers C. Braun en C. Koele wijn. Bij de rondvraag werd, ter animeering der vergaderingen, gevraagd een kleine ver loting aan de vergadering te verbinden. Het bestuur kon nog geen toezegging doen van wege de minder gunstige stand der kas doch zal maatregelen hiervoor overwegen. Hier na sluiting. Tuinbouw. Waarvoor gevreesd werd is reeds werkelijkheid geworden. Er is mo menteel nog maar een matige toename van den aanvoer van vroege aardappelen doch reeds nu draaide reeds een groote hoeveel heid door. Voor het binnenland is onvol doende vraag. Er is nog ruime voorraad van winteraardappelen die in beste kwali teit voor een matig prijsje te verkrijgen zijn. De minimumprijs en dat is de prijs waarvoor bijna de geheele aanvoer weg gaat is per 25 K.G. 1.30. Drielingen 0.75. Ook Ibospeen daalde in prijs, 't Ging vorige dagen nog vrij goed hiermee, van 7.10 tot 8.60, thans 5.20 tot 7.40 per 100 bos. Sla ging de laatste dagen vlug weg tegen 0.50 tot 1.20 per 100 bos. Verkoop. Door onderhandsche aankoop is de heer H. F. alhier voor de som van 2000.eigenaar geworden van het pand Achterweg, voorheen bewoond en in eigen dom van Joh. en M. Kortekaas. LISSE. L Personalia. Voor acte onderwijzer L.O. slaagde onze plaatsgenoot en de heeren Jac. Montagne en S. Tigekelaar en de heer C. Noulandt Jz. Pluimvee en Konijnenver. De Pluim vee- en Konijnensport'vereeniging hield gis teravond in een der zalen van „De Vereeni- ging" een vergadering onder presidium van den heer N. J. Dol. De opkomst was matig. Na het welkomstwoord van den voorzit ter werden de notulen gelezen en vastge steld. Bij monde van den heer K. Hoog- meijer verklaarde de kascommissie de be scheiden van den penningmeester in de beste orde, weshalve is penningmeester en commissie een woord van dank gebracht. Aan de orde is vervolgens „bespreking tafelkeuring". Het bestuur meende, dat in September te doen. Hiertoe werd besloten, terwijl op voorstel van den heer M. Kaak werd; besloten, dat de keuringsprijs voor leden 10 cent en voor niet-!eden 25 cent per te keuren konijn te stellen. Vele leden opperde het denkbeeld ook een tafelkeu ring voor hoenders te doen houden. Be sloten wordt dit op denzelfden avond te doen. Keurmeesters zijn dè heeren Hama ker en Kulve, beiden te Haarlem. Uit de mededeelingen bleek, dat oer 1 April 1936 is opgericht den Noordweste lijken Bond van Pluimvee- en Konijnenlief- hebbersvereenigingen, omvattende de ge heele provincie Noord-Holland en de pro vincie Zuid-Holland benoorden, Leiden, aan gesloten bij den Raad van Beheer. De zetel is te Haarlem. Door den secretaris werd het huish. reglement van dien Bond voorge lezen, waarin de rechten en plichten bij toetreding zijn vervat. Door den voorzitter werd dit schrijven toegelicht en er op ge wezen dat een dergelijke Bond vooral met het oog op de te houden tentoonstellingen van zeer groot belang en aansluiting nood zakelijk is. Na de gebruikelijke rondvraag werd een verloting gehouden van konijnen waarna sluiting volgde. Geboren: Gerrina Petronella, d. v. A. Boot en M. Oosthoek. Ida Petronella, d. v. J. Geerlings en Th. Goedemans. Ondertrouwd: Jan de Regt, 24 jaar en Oatharina van Helden, 22 jaar, beiden te Lisse. Getrouwd: P, G. Randsdorp te Haar lemmermeer en J. Sailsdorfer te Lisse P. J. van der Linden te Lisse en Cr. J. van Os te Haarlemmermeer A. Visser en A. Bosch, beiden te Lisse. G e v e s t i g d: J. Noordhoek en gezin uit Hillegom; B, van Mechelen uit Huizen; C. Hoogkamer uit Haarlem; M. W. H. Vis ser uit Amersfoort. Vertrokken: M. M. van Velzen naar Bloemendaal; M. M. Tijssen naar Voorscho ten; M. J. Zwetsloot naar Alkemade; S. Aar- dema en echtg. naar Alkemade; F. W. M. Stringa naar 's-Gravenhage; S. van der Aart en gezin naar Voorhout; E. Brokkel- kamp en gezin naar Berkel en Rodenrijs; L. Hulsbos naar Zeist. NIEUWKOOP. Inspectie. Op Woensdag a.s. zullen Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop en Noorden inspectie voeren over de vaarten, bruggen, draaiplanken enz. van dien polder. Hondenbelasting. Bij Koninklijk be sluit van 5 Juni j.l. No. 40 is goedgekeurd het raadsbesluit van 13 Februari 1.1, waar bij de hondenbelasting voor de 2 klassen is verhoogd van 2.op f 5.en van 1. op ƒ2.50. Geboren: Gerrit, z. van F. Preesman en G. Zwart. Catharina Cornelia, d. van G. Th. J. Nieuwenhuizen en A. J. Baars. Overleden: M. de Rooij 65 j., weduwe van W. Duibbeld. NOOTDORP. Sportdag 1936. Dezer dagen verga derde het Hoofdbestuur van de R.K. Sport- vereeniging ter bespreking van den Sport dag 1936. In deze vergadering was tevens de Burgemeester aanwezig. Besloten werd de Sportdag 1936 te houden op Zondag, 19 Juli 1936. Begonnen wordt met een rondgang met muziek van alle deelnemende vereenigin- gen door de gemeente. De muzikale mede werking zal verzorgd worden door de R.K. Harmonie „Gloria in Excelsis Deo" uit Nootdorp. Deze rondgang zal te 1 uur bij het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg aanvangen. Op het sportveld zullen gym nastiek- en athletiek-demonstraties gehou den worden." De deelnemende veneenigingen zijn, be halve de gymnastiek- en voetbalafdeeling V.O.G.E.L. uit Nootdorp, de voetbalver- een iging R.V.V. uit Den Haag en de R.K. Gymnastiekvereniging uit Pijnacker. Reeds mocht van den Edel achtbar en heer Burgemeester H. C. A. M. Schölvinok toe zegging ontvangen worden van een be schikbaar te stellen beker, van den voor zitter van het Hoofdbestuur, den heer A. C. van der Helm een lauwertak en van den voorzitter van het dagelijksch bestuur van de R.K. Voetbalvereniging V.O.G.E.L., den heer L. Mooijman, eveneens een lau wertak. Het geheel belooft een schitterende de monstratie te worden. Aanplakbiljetten, waarop een en ander uitvoerig staat om schreven, zullen spoedig verspreid worden. RIJNSBURG. Brand. Gisteren brak brand uit in een complex van schuren staande achter de woonhuizen in de Brouwerstraat. Van de 14 schuren brandde 13 geheel af benevens ook een tweetal aldaar staande broeikassen, terwijl ook een 4-tal varkens omkwamen. De brandweer onder leiding van den heer G. Vos wist de brand te beperken tot de schu ren. De huizen werden door het vlug op treden der brandweer behouden. De oor zaak van de brand is tot heden nog niet ■bekend. Schuren en inhoud waren verze kerd. TER AAR Afscheid Zuster Agneta Om nu de cerw. zuster zonder meer te laten vertrekken naar Edam, neen, dit strookte net met de gevoelens van het be stuur der Wit-Gele Kruisvereeniging, waar voor zij ongeveer acht jaren heeft gewerkt. In een daartoe speciaal belegde bijeen komst heeft het college dan ook op harte lijke wijze afscheid genomen van de wijk verpleegster. Namens de vereeniging was het de voorz. Robertz, die dank bracht voor alles wat door haar in het afgeloopen tijd vak is gepresteerd. Zij mocht een mooi boewerk in ontvangst nemen, getiteld: „Eucharistische vonken". Be geestelijke adviseur, pastoor Bilars, prees vooral'de verrichte arbeid op geeste lijk terrein, welke van niet geringe betee- kenis is; en tot slot gaf de medisch adviseur dr. Post-Ui ter weer, een vluchtig overzicht van de instellingen, waaraan de zuster verbonden was, o.a. bestrijding t.b.c. en consultatie-bureau. De uitzendingen van patiënten met de financieele regeling stond onder haar leiding, en de gestadige groei van het aantal kinderen, die ingeschreven staan bij het consultatie-bureau, is groo- tendeels aan haar activiteit te danken. Evenals de pastoor overhandigde de dok ter de scheidende zuster een mooi medisch boekwerk. Zeer onder den indruk was de zuster toen zij dank bracht aan allen voor de waardeerende woorden en fraaie boek werken. Geboren: Johannes z. van H. Brand Timmers. G e v e s ti gd: W. v. d. Mey, Hazerswou- de W. v. d. Tempel, -Vleuten M. C. v. d. Pijl, Hazerswoude KI. C. Bontje, Jut- phaas S. van Tol, Bodegraven M. v. Dolder, Alphen a. d. Rijn M. P. San ders, Nieuwer-Amstel. Vertrokken: A. Boerefijn, Utrecht J. C. Wesselman, Alkemade A. van Zan ten, Leimuiden J. H. A. Koeleman, Lei- muiden W. M. v:Straalen, Wateringen J. M. Bontje, Veur. WASSENAAR. Hoe de middenstand propaganda wil voe ren. In de gisteravond gehouden gecom bineerde vergadering van de leden van de Hanze en van de Wassen. Middenst. Ver. is met overgroote meerderheid besloten niet deel te nemen aan de Mica 1936 en ook geen eigen winkelweek te organiseeren. Daarentegen, verwierf instemming een plan om gelijktijdig met de Koningin Wilhel- minafeesten een etalagewedstrijd te orga niseeren, eventueel ook met wedstrijden voor versierde rijwielen of iets dergelijks. Geboren: Dirk Hendrik Franciscus z. van A. R. de Kievit en J. A. Alkemade Gijsbert z. van G. Ruitenbeek en G. van Arkel Hubertus Jacobus Paulus z. van P. M. Vogels en M. H. Zandvliet Kees Berend z. van C. T. van der Poel en J. H. Koster Margaretha d. van J. J. D. Marbus en C. Le Clercq Antonia Hen- drika d. van H. Borsboom en A. H. van Staveren Petrus Johannes Maria z. van C. P. de Vogel en C. J. M. den Eisen. Ondertrouwd: K. F. W. Swinkels en C. J. Brederode. Gehuwd: S. Huisman en G. P. Zui derduin. Overleden: Anna Hendrina Eliza beth Meefout 70 j., echtg. van W. A. van Pomeren Margaretha Stam 89 j., wed. D. Dirksen. Gevestigd: L. M. Barnwell geb. May en gezin uit Palembang N. O. I. F. A. Begeman en gezin uit Zwitserland W. Couwenberg en gezin uit Leiden L. De- meny uit Budapest E. M. Ebing uit den Haag M. E. Gödden uit den Haag F. A. Groeneveld en gezin uit Schiedam A. M. Grzibek uit den Haag A. M. Groot Zwaaftink uit Boxmeer E. Jolo- wicz uit Rotterdam C. Grevers geb. Kemme uit Den Haag A. van Veen geb. van Klaveren en gezin uit Koudekerk K. Leutering uit Duitschland P. Th. van der Lubbe uit Zoetetrwoude E. van der Maesen geb. de Vlieger en gezin uit Bui tenzorg N.O.I. - J. J. Meijeringh en vrouw uit Soerabaya M. Miiller uit Voorburg C. van Oort uit Lopik M. Oskam uit Zwammerdam M. Piek uit Graz (Oos tenrijk) H. G. Ruhaak uit Leiden C. Theunissen uit Beesel P. Toffel uit den Haag A. Vogel uit Salzkotten (Did.) A. H. Wieseler uit tEssen (Did.) J. P. Wigman uit Wamel A. J. Zuidhof uit den Haag. ZATERDAG 20 JUNI Hilversum I, 1875 M. KRO.-uitzending 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Gram.pl. 3.00 Kinderuur. 4.00 R.K. Kinderkoor. 4.30 Gram.pl. 5.00 KBO-Melodisten en Gram.pl. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 De KRO-luchtlijn. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.170 Voordracht en concert. 8.30 KRO-orkest. 9.00 De a.s. Radio-Missiedag. 1 9.05 Gram.pl. 9.30 Filmpraatje. 9.45 De KRO-boys. 10.05 Gram.pl, 10.30 Berichten A.N.P. 10.35 KRO-boys. 11.15—12.00 Gram.pl. Hilversum n, 301 M. VARA-uitzending 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 VARA-tooneel, voordracht en gr. platen. 12.001.45 Orvitropia. 2.00 Filmpraatje en Dansmuziek. 3.00 Lezing over de crisis. 3.20 Causerie. 4.20 De Flierefluiters, en zang. 4.50 Esperanto-uitzending. 5.10 De Wielewaal. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 7.40 Causerie over het VARA-Zomer- feest. 8.00 Herh. S.O.S. Ber. Nieuwsber. A.N.P. VARA-Varia. 8.10 „Los Romanticos" en zang. 8.45 Fragmenten van het concours „Ar- tis-Festival". 9.30 Sportreportage. 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.10 Accordeonconcert. 11.30—12.00 Gram.pl. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 4.20 Populairconcert. 8.35 Opera-uitzending. 11.3512.35 Chapelier-orkest. Keulen, 456 M. 12.20 Populair concert. 4.20 Gevar. programma. 6.35 Dansmuziek. 8.30 Gevar. programma. 10.50 Vroolijk programma. Droitwich, 1500 M. 11.20 BBC-Northern-orkest en piano. 1.20 Commodore Grand Orkest. 3.00 „Aviation Service", plechtigheid in de Canterbury Kathedraal. 4.20 Zigeunermuziek. 4.50 Octetconcert en zang. 5.35 Dansmuziek. 7.05 Piano-recital. 7.20 BBC-orkest en sopraan. 8.20 Geraldo's Gaucho Tango-orkest. 8.50 Variété-programma. 10.40 BBC-Theaterorkest, en sopraan, 12.0012.20 Dansmuziek. Brussel, 332 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. I.50 Gram.pl. 2.20 Dansmuziek. 3.20 Zang. 3.50 Klein-orkest. 4.50 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.20 Salon orkest. 6.50 Gram.pl. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Gram.pl. 9.30 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.2012.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. I.50 Gram.pl. 2.20 Gram.pl. 4.20 Dito. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gram.pl. 6.50 Salonorkest. 8.20 Gram.pl. 8.30 Radiotooneel. 9.10 Operette-uitzending. II.20 Gram.pl. 11.3512.20 Salonorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.201.15 Dansmuziek en populair con cert. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs R. 12.20 Keulen. 13.15 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 Brussel VI. 16.20 Keulen. 19.20 London Reg. 20.20 Keulen. 22.15 Brussel VI. 22.50 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 10.35 London R. 13.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Parijs R. 19.20 Droitwich. 21.50 London R. (Wijzigingen voorbehouden). Vertrokken: M. Winkelmann naar Den Haag J. Hijzelendoorn naar Sassen- heim A. Kvarda naar Den Haag F. H. Chrispijn naar Zeist P. Remmerswaal naar Hillegom L. M. van Berkum naar Bloemendaal L. J. Vink en vr. naar Voorburg J. M. Blok naar Oostvoorne J. Chr. Schroder naar Soest Th. de Kleyn naar Tiel M. G. Bierens naar Rotterdam - W. Karstein naar Den Haag W. J. van' Beers naar Nieuwer-Amstel C. A. v. d. Veek naar 's-Gravenhage Wed. A. E. G. C. Swagemakers geb. Leurs naar 's Gravenhage D. Visscher naar Montfoort A. Miesenbeck naar Rotter dam H. Meyer naar Den Haag E. v. Veldhuizen naar Hilversum Th. Ne- rowski naas 's-Gravenhage M. P. Krul naar 's Gravenhage B. Dekker naar Hoek van Holland -r- G. van 't Riet naar Goor. ZOETERMEER. Autotocht ouden van dagen. Door de commissie voor de ouden van dagen is thansdefinitief besloten dit jaar een auto tocht te organiseeren op Donderdag 9 Juli e.k., naar? Dames en heeren autobezitters worden uit- genoodigd voor 1 Juli a.s. bij den heer Bern. Groenheijde mededeeling te doen, dat zij hem (haar) auto beschikbaar stellen. De ouden van dagen, die hiervoor in aan merking komen en aan de toch wenschen deel te nemen kunnen zich tot 1 Juli a.s. opgeven bij den bekenden heer P. J. van Beek, Dorpsstraat alhier. Paardenkeuring. Op het terrein van den heer J. W. Groenewegen aan den Voor weg alhier werd Donderdagmiddag de dis- trictspremiekeuring vanwege de regelings commissie voor de Paardenfokkerij in Zuid- Holland gehouden. Alle nummers zoowel voor de afdeeling tuig- als trekpaard, wa ren opgekomen, waardoor een respectabel aantal dieren, groot en klein, oud en jong, aan de keuring werd onderworpen. Aan verschillende alhier wonende landbouwers konden de voorgeschreven premiën worden toegekend.. Al meer en meer begint in deze gemeente deze jaarlijksche keuring de be langstelling te trekken. De belangstelling uit kenners- en landbouwerskringen was dan ook zeer groot. De monstering van de voor te leiden paarden voor de jury is ook voor niet-paardenkenners een prachtig ge zicht. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 71. Maar geen van de menschen die hij zag waren bereid om Toon te helpen. Met een hongerige maag slenterde hij verder. Eindelijk besloot hij een krijgslist toe te passen. In een winkel had hij een slager zien staan. Nu begon Toontje den slager net zoolang met kiezelsteentjes te gooien tot deze heel erg boos werd. 72. De man greep 'n groot stuk vleesch en gooide dit met zooveel kracht naar Toon, als hij maar kon. Het stuk vleesch kwam echter tegen een lantaarnpaal aan en wel met zoo veel kracht, dat de lantaarnpaal knapte. De gasbuis kwam bloot te liggen. Gauw hield Toontje er een lucifer aan en ja hoor de gasbuis brandde. Zoo, nu had hij tenminste een lek ker stuk gebraden vleesch.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9