Flanel T ropical VRIJDAG 19 JUNI 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 COLBERT EN PANTALON 9.75, 12.75, 15.75 PANTALON 1.95, 2.90, 3.90 COLBERT EN PANTALON 14.75,19.75, 24,75 PANTALON 4.75, 6.75, 9.75 BINNENLAND MINISTER DECKERS IN WEST-BRABANT. Donderdagmiddag heeft Mr. Dr. L. N. Deckers, minister van landbouw en vis- scherij' een officieus bezoek gebracht aan West-Brabant, teneinde zich op de hoogte te stellen van den toestand in de vlasin dustrie. Z.Exc. bracht, vergezeld door Ir. Louwes en zijn secretaris, de heer Peters, allereerst een bezoek aan Standdaarbuiten, waar één groot en twee kleine vlasbedrijven werden bezichtigd. De voorzitter van de West-Brabantsche "Vlassersbond, wethouder Sweere, leidde den minister rond. Vervolgens is naar de coöperatieve vlas fabriek „Dinteloord" te Steenbergen gere den. Hier vertoefde de minister ongeveer een uur. Hij nam met groote belangstelling kennis van dit moderne bedrijf. De voor zitter van de Noord-Brabantsche Maat schappij van Landbouw, de heer Sneep, wethouder van der Riet uit Dinteloord en de directeur der fabriek, de heer J. Ame- link, gaven de noodige toelichtingen. In de woning van den directeur heeft de minister, voor zijn vertrek, dat te onge veer 6 uur plaats had, de thee gebruikt. Vandaag wordt een zelfde tocht gemaakt in Zeeuwseh Vlaanderen, welke om 10 uur hedenmorgen te Sas van Gent aanving. VEREENIGING VOOR VREEMDE LINGENVERKEER. De reorganisatie der vereeniging in bespreking. De reorganisatie van de A. N. V. V., is in de algemeene vergadering van de Al- gemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer een belangrijk punt van bespreking geworden. Het rapport van de door Minister Gelis- sen ingestelde staatscommissie dat juist gisteren in druk verschenen is, waarin werd geadviseerd omtrent de wijze waar op de organisatie ter bevordering van het vreemdelingenverkeer dient te worden veranderd was voor het hoofdbestuur aan leiding geweest om zijn eigen gedachten daarover naar voren te brengen. Dit praeadvies was ontworpen door de heeren mr. J. P. Bosman te Alkmaar en mr. J. A. Willinga Gratama te Zwolle. In de morgenvergadering, hield mr. Bosman een uitvoerige inleiding over dit praead vies. De voornaamste bijzonderheden er van zijn de volgende: De algemeene leiding van het vreemde lingenverkeer hier te lande blijft in han den van de A.N.V.V., zoowel binnen- als buitenlandsch. De organisatie zal sterker moeten worden gecentraliseerd. Het rijk geeft aan de A.N.V.V. een jaar- lijksche bijdrage van 250.000. Rechtspersoonlijkheid bezittende ver- eenigingen, ten doel hebbende het bevor deren van het vreemdelingenverkeer naar en in Nederland, die lid wenscht te wor den, betalen aan contributie 10 pet. der totale bruto ontvangsten van het lid over het afgeloopen jaar en voor het eerste jaar een vooraf vast te stellen bedrag. De A.N.V.V. stelt twee afdeelingen in, afdeeling buitenland die blijft zooals zij thans is ingericht en een afdeeling binnenland, die verdeeld wordt over drie districten, t.w.: a. Friesland, Noord-Hol land, Zuid-Holland en Utrecht; b. Zeeland, Noord-Brabant, Limburg; c. Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland. Aan het hoofd van elk district staat een telkens voor den tijd van zes jaar door de regeering te benoemen inspecteur. Deze inspecteur is qualitate qua lid van dage- lijksch bestuur der A.N.V.V. Eveneens qualitate qua is hij lid van elke erkende plaatselijk, gewestelijk of provinciale V. V. V. in zijn district. Ook de plaatselijke-, gewestelijke- en provinciale vereeniging voor vreemdelin genverkeer moeten van rijkswege gesub sidieerd worden. De statuten van de A.N.V.V. zullen moe ten worden gewijzigd, waardoor de alge meene vergadering zal worden: congres vergadering. Daarin zullen worden behan deld congresonderwerpen, benoeming van leden van het hoofdbestuur enz. De hoofd bestuursvergadering wordt besturend li chaam. Dit krijgt de rechten, die thans aan de algemeene ledenvergadering toekomen. Hoewel het niet de bedoeling was dit prae advies uitvoerig te bespreken, werd er nog langen tijd over gediscussieerd. De groote meerderheid van de vergadering was van meening, dat de in het prae-ad- vies naar voren gebrachte ideëen dienen te worden toegejuicht. De vergadering nam tenslotte zonder stemming een motie aan, waarin het hoofdbestuur wordt opge dragen het prae-advies uit te werken. Te zijner tijd zullen de resultaten aan de goedkeuring van een buitengewone le denvergadering worden onderworpen. NATIONALE SOBRIëTASDAG. De Nationale Sobriëtasdag op 15 Augus tus zal dit jaar gehouden worden te Den Haag, waar als spreker zal optreden Rec tor B. H. de Groot, Voorziter van de In terdiocesane Jeugdcommissie. Z.Eerw. zal sprekend over de tegenwoordige katholieke jeugd, die door de moderne jeugdbeweging zeer geschikt en ontvankelijk wordt ge maakt voor het R.K. Sobriëtaswerk. DE KONINGIN ONTVANGT TWEE NIEUWE GEZANTEN. H. M. de Koningin heeft heden omstreeks twaalf uur ten paleize het Loo in gehoor ontvangen den heer Slavko Gruitch, ter overhandiging van zijn geloofsbrief als buitengewoon gezant en gevolmachtigd Minister van Z. M. den Koning van Zuid- Slavië bij Hr. Ms. Hof, alsmede van den terugroepingsbrief van zijn ambtsvoorgan ger en vervolgens den heer dr. Leonides Andreu Almazan, ter overhandiging van zijn geloofsbrief als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Mexico bij Hr. Ms. Hof, alsmede van den terugroe pingsbrief van zijn ambtsvoorganger. RECHTERLIJKE AMBTENAREN IN DE N.S.B. Ambtenaar van het O. M. te Hoorn ontkent. De minister van Justitie heeft o.m. ge antwoord op een vraag van het Eerste Kamerlid Hermans betreffende het optre den van den ambtenaar van het O.M. te Hoorn, mr. H. B. de Bruyes Tack, die een verdachte onder vier oogen zou hebben toe gevoegd: „waarom kom je niet bij ons, bij de N.S.B.?", dat bij het onderzoek in deze zaak bedoelde ambtenaar ten sterkste ont kend heeft, zich te hebben uitgelaten als door den steller der vragen aangegeven. Daar bij het gesprek geen getuigen zijn tegenwoordig geweest, is niet kunnen blij ken, dat de ambtenaar de hem in de mond gelegde uitlating werkelijk heeft gedaan. BEPERKING KIPPENFOKKERIJ. Met ingang van 23 Juni 1936 is het in voorraad hebben van kuikens boven een door den Minister te bepalen aantal ver boden. Dit verbod geldt niet ten aanzien van kui kens, waarvan wordt aangetoond, dat zij zijn bestemd voor wetenschappelijk onder zoek of direct en export, alsmede ten aan zien van kuikens van dwerghoenderrassen, sierrassen van eenden en/of kippen en Noordhollandsche Blauwen. OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN. Bij de wet van 22 Februari 1936 tot ver laging van de openbare uitgaven voor het onderwijs is bepaald, dat bij K. B. het aan tal kweekscholen, dat voor rijksbijdrage in aanmerking komt, met ingang van 1 September 1936 zal worden verminderd. Uit de behandeling van het ontwerp dier wet blijkt, dat die vermindering ge paard zal gaan met de opheffing van eenige rijkskweekscholen. Tot de vermindering van het aantal ge subsidieerde kweekscholen zal eerst wor den overgegaan, nadat daarbij betrokken onderwijsorganisaties zouden zijn geraad pleegd en nadat de onderwijsraad zou zijn gehoord. Beslist is thans, dat 6 rijkskweekscholen zullen worden opgeheven en dat 12 gesub sidieerde kweekscholen de rijksbijdrage zullen verliezen. De 6 rijkskweekscholen zijn die te Bre da, Gorinchem, Hellevoetsluis, Oostburg, Zaandam en Zierikzee. De 12 kweekscholen, die voortaan het Rijkssubsidie zullen missen, zijn: de ge meentelijke kweekscholen te Groningen en Leiden, de bijzondere kweekscholen voor onderwijzeressen te Haarlem en Nij megen, uitgaande van de plaatselijke de partementen der Maatschappij tot Nut van 't algemeen, de bijzondere christelijke kweekschool te Leeuwarden en de bijzon dere Roomsch Katholieke kweekscholen voor onderwijzeressen te Amsterdam (Korte Prinsengracht), Beesel (Reuver), Boxtel, Breda, Heerlen, Nijmegen (Neer bosch) en Woensdrecht (Hoogerheide). Nationaal fonds tot bevordering van de kennis der Nederlandsche beschaving. In een vergadering onder voorzitterschap van prof. dr. J. Huizinga is gisteravond in het Algemeen Rijksarchief ten overstaan van notaris H. A. van der Steenstraten de stichtingsacte van bovengenoemd fonds verleden. De in de laatste maanden ge voerde actie heeft tot resultaat gehad, dat door een aantal beschermers en schenkers een bedrag is bijeengebracht, dat voldoen de geacht kon worden, om tot het in het leven roepen van de stichting over te gaan. In de vergadering werd tevens een defi nitief bestuur gekozen, dat als volgt is sa mengesteld: Dr J. Huizinga, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden, voorzitter, jhr. mr. D. P. M. Graswinckel, rijksarchivaris te 's-Gravenhage, onder-voorzitter, mr. J. K. van der Haagen, hoofdcommies bij het De partement van Onderwijs, kuntsen en we tenschappen, secretaris, W. Munnix, direc teur van de Centrale Suiker-maatschappij, te Bloemendaal, penningmeester, dr. G. J. Hoogwerff, directeur van het Nederlandsch Historisch Instituut te Rome, dr. J. Kalf, directeur van het rijksbureau voor de mo numentenzorg, te 's-Gravenhage, dr. H. Schneider, directeur van het rijksbureau voor kunsthistorische en ikonografische do cumenten te 's-Gravenhagei, Alf. Schro der. assuradeur te Amsterdam, dr. A. A. Smijers, hoogleeraar aan de rijksuniversi teit te Utrecht. De secretaris (adres Van Horvettestraat 53, Voorburg), is gaarne bereid de statu ten met lijst der beschermers en schenkers toe te zenden aan personen, die alsnog de stichting willen steunen, en zal ook verder alle gewenschte inlichtingen verstrekken. Laster over minister Colijn. EEN VERKLARING NAMENS DEN MINISTER. Sinds eenigen tijd worden hier te lande geruchten verspreid van uiterst kwetsend karakter voor den goeden naam van dr. Colijn, voorzitter van den ministerraad. Zij vinden kennelijk hun uitgangspunt in eene aangelegenheid van zuiver particulieren aard, waaromtrent intusschen, met mach tiging van den minister zelf, zonder be zwaar mededeeling kan worden gedaan, nu blijkt, dat zij misbruikt wordt tot ach terklap aldus het A.N.P., dat na deze inleiding aldus vervolgt: „Dr. Colijn heeft, begaan met den nood van een uit moeder, zoon en dochter be staand, uit den vreemde hierheen gekomen gezin, dat zich om steun tot hem wendde, zich op verschillende tijdstippen en op ver schillende wijzen gedurende anderhalf jaar het lot van dit gezin aangetrokken. Intus schen was dr. Colijn enkele maanden gele den tegen de dcchter gewaarschuwd ge worden met het oog op haar levenswandel. Hij vond daarin aanleiding haar mede te deelen, dat zij op zijn hulp niet verder had te rekenen. Eenigen tyd later heeft dr. Co lijn echter besloten de familie voor het laatst nog eens te helpen en wel met een borgstelling, die het de dochter mogelijk zou maken het benoodigde geld op te ne men voor deelneming in een publiciteitts- agentschap in Zuid-Amerika, waarbij zij, door deze participatie, een behoorlijken maatschappelijken werkkring kon krijgen. Den doorslag gaf daarbij, dat bij dr. Colijn inmiddels twijfel was gerezen aan de juist heid van hetgeen hem omtrent haar gedrag was medegedeeld. De aangelegenheid is hiermede tot de juiste afmetingen teruggebracht. De daar omheen ten aanzien van dr. Colijn gewe ven geruchten missen eiken feitelijken grondslag". LETTEREN EN KUNST BIJ DEN DOOD VAN MAXIM GORKI. Zijn merkwaardige levensloopbaan. Zooals gemeld, is gisteren in den ouder dom van 68 jaar overleden de bekende Rus sische schrijver Maxim Gorki. Alexei Maximowitsj Pesjkow, die als schrijver onder het pseudoniem Maxim Gor ki beroemd is geworden, werd den 28en Maart 1868 te Nizjni Novgorod geboren. Zijn ouders behoorden tot dien kleinen burgerstand van arme handwerkers, waar in ook door de kinderen al spoedig aan den strijd om het zorgelijk bestaan wordt deel genomen. Zoo was de kleine Alexei reeds van zijn negende jaar af leerling in verschil lende werkplaatsen, en van het bezoeken van een school of het verkrijgen van onder richt in eenigen andere vorm kon niets komen. Gorki was dan ook een autodidact in den meest volstrekten zin van het woord. Uitsluitend zijn dorst naar kennis en zijn aangeboren intelligentie hebben hem geleid bij de studie, die hem op het peil van ontwikkelinig heeft gebracht, dat hij zoo vurig wenschte te bereiken. Zijn eerste lectuur bestond in hoofdzaak uit werken op religieus gebied, later kwamen daar de groote Russische klassieken bij, zooals Poesjkin, Lermontew e.a. Op 16-jarigen leeftijd deed hij een vergeefsche poging om tot de universiteit te Kazan te worden toe gelaten. Gedwongen in zijn levensonder houd te voorzien, werd hij toen havenarbei der en later bakkersgezel in die stad. Voor het eerst kwam hij daar in contact met radicale en revolutionnair gezinde groepen van studenten en arbeiders en kreeg hij ge legenheid kennis te nemen van revolution- naire en sociaal-economische litteratuur, o.a. natuurlijk „Das Kapital" van Marx. Vanaf 1890 leidde hij een zwervend leven door geheel Rusland. Op die zwerftochten deed hy de ervaringen op en leerde hy de merkwaardige vagebonden en buiten de burgerlijke maatschappij en conventie le- smakelijke,brvine Jus van.. i-fl LAGERE BOTERNOTEERING. De Leeuwarder commissienoteering voor boter is gisteren vastgesteld op 57 cents per 'kilo (vorige week 61 cents). Kopenhagen noteerde 1.96 kroon, dat is dus ongeveer 66 cents. Afgifte certificaten voor uitvoer van zuivel- en melkproducten op grond van de crisisuitvoerwet 1931. Met ingang van 1 Juli a.s. zal, inplaats van den heer J. A. Geluk, die tot dusver als gemachtigde voor den minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is op getreden ter zake van de afgifte van cer tificaten voor den uitvoer van zuivel- en melkproducten op grond van de crisisuit voerwet 1931, de heer ir. M. de Vos deze certificaten ondertcekenen. De heer de Vos is reeds geruimen tijd werkzaam als secretaris van het crisis-zui- velbureau. Loting voor den dienstplicht De loting ter bepaling van den inge schrevene, die in elke gemeente of in elke groep van gemeenten het eerst in aanmer king komt om tot gewoon dienstplichtige te worden bestemd, heeft in het openbaar plaats voor de lichting 1938 op Dinsdag 30 Juni 1936, des namiddags om 2 uur, te 's-Gravenhage in de „Rolzaal", Binnen hof 8. KERKNIEUWS GOUDEN PROFESSIE FEEST. Onder over groote belangstelling heeft Zuster Gudule, sedert de oprichting Moe der-overste van het St. Jozefgesticht „Den nenheuvel" te B'oemendaal, haar gouden professiefeest gevierd. Om 7 uur gistermorgen droeg de oud- rector van het gesticht past-oor P. J. Kok, uit Delft, ten stille II. Mis tot intentie van de jubilaresse op, waarna om half 10 de plechtige Hoogmis weid opgedragen door den rector van het gesticht kanunnik M. W. A. Wijtenburg niet assistentie van pas toor Kok en pastoor Th Westgeest, even eens oud-rector Voor den aanvang der H. Mis vernieuwde de jubilaiesse plechtig haar geloften in handen van kannunnik Wijtenburg, die daarna een toespraak hield waarin hij de verdiensten van de Moeder- Overste schetste. De feestdag werd kerkelijk besloten met een plechtig Lof, gecelebreerd door deken H. C. J. Sondasl. Gedurende den dag werd Zuster Gudule op zeer hartelijke wijze gehuldigd. Z. H. Exc. mgr. P. J. Huiters, bisschop van Haarlem, kwam persoonlijk gelukwenschen evenals Mgr. M. P. J. Möllmann en vele geestelijken. inwoners van B'oemendaal en oude be kenden uit Haarlem boden de jubilaresse een enveloppe met inhoud aan. „Msbd." vende droomers kennen, die hij in sommige zijner boeken en tooneelstukken zoo tref fend beschreven heeft. In 1892 verscheen zijn vertelling „Makar Tsjoedra" in een Tiflische krant. Twee in 1898 gepubliceerde bundels korte verhalen waren een groot succes, en in 1900 is Maxim Gorki reeds een beroemd en veelgelezen schrijver. In die periode sympathiseerde hy sterk met de door Lenin geleide groep so ciaal-democraten. Wegens zijn revolution- naire werkzaamheid werd hy eenige malen gearresteerd, zoo o.a. bij de revolutie van 1905, toen hy in de Peter en Paul-vesting werd opgesloten. Van 1906 tot 1913 zwierf hij als banneling in het buitenland rond: zijn agitatie tegen de tsarenregeering maak te hem den terugkeer naar het vaderland onmogelijk. Omstreeks 1908 vestigde hij zich in Zuid-Italië, waar hy met Bogdanow en Loenatsjarski op Capri een partijschool stichtte voor Russische arbeiders. In dien tijd voerde hij een levendige briefwisse ling met Lenin. Oorspronkelijk was Gorki het niet met de bolsjewistische opvattingen eens. Na de Octoberrevolutie van 1917 ver anderde hij echter van meening en nam sindsdien actief aan de cultureele opbouw der Sovjet-Unie deel. Zijn.zwakke gezondheid dwong hem vaak in het buitenland te vertoeven, maar waar hij kon wijdde hij zich aan de opvoeding van jonge proletarische schrijvers, die ook al tijd op zijn raad en steun konden rekenen. In zijn eerste werken beschrijft hij voorna melijk het typische milieu van kleine bur gers en arbeiders, waarin hij werd grootge bracht. Later zijn het de zwervers, de droo mers en de a-sociale elementen, die hij op zijn zwerftochten ontmoette, welke hy schetst met die stille en voorname melan cholie, maar ook met den scherpen humor, waarvan hij het geheim bezat. Gorki was niet sterk in den bouw van een roman, en zijn kracht lag zeker niet in het scheppen en uitwerken van een intrige. Die moet veeleer gezocht worden in zijn scherpe op merkingsgave, in zijn heldere typeering en bovenal in het prachtig schetsen en vol houden van een stemming, zoo suggestief, dat zij lang na de lectuur nog de ziel van den lezer gevangen houdt. Misschien dat daarom ook tot het beste wat hy geschreven heeft in de eerste plaats het autobiografische werk behoort, zooals „Meine Kindheit" (1914) en „Unter frem- den Leuten" (1918). Bekend zyn ook zyn romans „De Moeder" (1907) en „Een Biecht", welk laatste boek vooral opmerkelijk is voor de opvattingen, welke de schrijver daarin verkondigt. Van zijn tooneelstukken verwierf het ook ten onzent eenige malen opgevoerde „Nacht- asyl" de meeste bekendheid, waarin hij de merkwaardige zwervers ten tooneele voert, die hij in zijn jeugd vol ontberingen van zoo nabij had leeren kennen. Ongetwijfeld was Gorki's talent groot, doch zijn opvattingen zijn materialistisch en anti-religieus. Sedert Maart 1935 was hy lid van het presidium der Godloozenbewe- ging in Rusland. LUCHTVAART NOODLANDING DUITSCH LEGER VLIEGTUIG. Door kaartverlies en gebrek aan benzine moest bestuurder in Nederland dalen. Donderdagmiddag omstreeks half drie heeft een Duitsche militaire tweedekker, bestuurd door den sergeant-vlieger R. Callinger, en thuis behoorende te Dielfolz, bij Hannover, een noodlanding gemaakt in een tarweveld van den landbouwer Jonkman te Helium, gemeente Slochteren. De bestuurder, die naar Munster moest vliegen, had onderweg, naar hij mede deelde, zijn kaart verloren, waardoor hij zich niet kon oriënteer en en zijn koers kwijt raakte. Nadat hij ter hoogte van Nieuwe Schans de Nederlandsche grens was gepasseerd, had hij den loop van het Winschoterdiep gevolgd, doch bij Gronin gen had hij een meer Oostelijke richting ingeslagen. In de buurt van Helium raak te zijn benzine op en zag hij zich genood zaakt een noodlanding te maken, welke behoorlijk goed geslaagd is. De machine is niet beschadigd en de pi loot heeft geen letsel bekomen. Het vlieg tuig is onder bewaking gesteld van de plaatselijke politie. De burgemeester van Slochteren, mr. E. J. Thomassen a Thuessing van der Hoop van Slochteren, die gewaarschuwd werd, nam de noodige maatregelen. Naar wij vernemen is de vlieger te goe der trouw. De machine is, tot nader instructie van den minister van Buitenlandsche Zaken, in beslag genomen. HET WEER OP ZONDAG. Het mooie weer zal waarschijnlijk aanhouden. Onweders kunnen het tijdelijk verstoren. Deze week heeft ons een groote verras sing gebracht op weerkundig gebied, n.l. het echte warme zomerweer met tempera turen van dicht bij of iets over de dertig graden Celsius (86 F.). Het is minder merk waardig, dat de temperatuur zoo plotseling is gestegen dan wel, dat zich een zeer sta biele algemeene weerstoestand heeft ont wikkeld. Er ligt n.l. thans een uitgestrekt gebied van hoogen druk over Midden-Euro pa en diepe depressies, welke den goeden weerstoestand zouden kunnen verstoren, zijn veraf. De hooge temperatuur is ontstaan door dat de lucht, die ons toevloeit, niet alleen uit het warme binnenland afkomstig is, maar waarschijnlijk speelt hierbij nog een andere oorzaak een rol, n.l. een in de vrije atmosfeer afdalende luchtbeweging. Het gebied, waar mooi weer heerscht, is zeer uitgebreid en over groote oppervlakten is de lucht helder of licht bewolkt. Wat kunnen wij nu verwachten? Zooals gezegd, diepe depressies zijn niet in de nabijheid, kunnen bezwaarlijk zoo snel opkomen, dat zij tegen het einde der week den weerstoestand zouden kunnen verstoren. Daarvan behoeven wij dus geen slechte invloeden te verwachten. Iets anders is of zich over Frankrijk en Engeland een vlakke depressie zal kunnen ontwikkelen, waarin onweders zouden op treden. Reeds kwamen gisteren in die lan den plaatselijke onweders voor. Ook ten onzent is de toestand gunstiger geworden voor de ontwikkeling van een onweerstoe stand, niet juist door de hooge temperatuur maar veeleer door andere invloeden. De mogelijkheid bestaat dus, dat tegen het einde der week uitgebreide onweders voor al in het Zuiden des lands, tot ontwikkeling komen en men kan dan niet precies zeg gen hoe het verdere verloop der weersge steldheid dan zal zijn. Toch schijnt de al gemeene weerstoestand vooralsnog vrij stabiel en de kans op sterke verstoring van het mooie weer met afkoeling daarna niet groot. Heel tegen het einde der week is waarschijnlijk een geringe verslechtering der weersgesteldheid te verwachten met toenemende bewolking en lagere tempera tuur. Een geringe en eenigszins onregel matige daling van den barometer zou hier aan moeten voorafgaan en zoolang deze niet intreedt verwachte men tot het einde der week mooi weer. Als de mannen na de bruiloft even charmant waren, als daarvoor, dan zouden er heel wat minder echtscheidingen voorkomen. Maar heel wat meer faillisse menten. (Marius)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6