STADS NIEUWS VRIJDAG 19 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WARM. DE BILT SEINT: Zwakke Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Helder tot licht bewolkt in het Noor den, in het Zuiden wellicht toenemende bewolking, droog weer behoudens in het Zuiden kans op onweer, warm. Hoogste barometerst.: 770.8 te Lerwick. Laagste barometerst.: 752.3 te Isafjord. De weerstoestand op het vasteland is thans zeer stabiel, overal heerscht warm zomerweer met dagelij ksche maxima nabij 30 gr. Celsius. In het Noorden passeert weer een diepe depressie, die echter binnen den poolcirkel blijft. In het Zuid-Westen kwam een vlakke depressie tot ontwik keling, die in West-Frankrijk den baro meter deed dalen. Het hoofd-maximum van het gebied van hoogen luchtdruk ligt nog steeds op de Noordzee en vertoont de nei ging om zich naar Scandinavië te ver plaatsen. Om het Kanaal en in Frankrijk vielen gisteren zware onweersregens, voor namelijk in Zuid-Engeland vielen groote hoeveelheden (Croydon 35, Calshop 19, Scilly 12 en le Havre 8 m.m.). Hoewel de depressie over de Golf van Biscaye haar invloed niet verder uitstrekt dan over het Kanaal, bestaat de mogelijkheid, dat ook het Zuidelijk deel der Noordzee onder haar invloed zal komen, hetgeen een geringe kans op onweer in het Zuid-Westen ten ge volge zal hebben. LUCHTTEMPERATUUR. 28.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.53 uur tot Zaterdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 20 Juni voorin. 4.03 en nam. 4.29 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. DE ZONSVERDUISTERING Een zonsverduistering is altijd een eve nement geweest, dat de aandacht der menschheid steeds sterk heeft getrokken. Toen men het natuurverschijnsel nog niet begreep, geloofde men aan allerlei geheim zinnige machten en vreesde men rampen, die door deze verduistering zouden worden aangekondigd. Maar ook in onzen tijd, nu er niets geheimzinnigs meer gezien wordt in een schuil gaan van de zon achter de maanschijf, ook nu nog wordt het verloop van elke zonsverduistering met belangstel ling tegemoet gezien en met aandacht be studeerd. De betrekkelijke zeldzaamheid van het verschijnsel werkt daartoe mee. Een volledige verduistering is in ons land al zeer zelden waar ten men, omdat de baan der maanschaduw slechts smal is en de kans, dat deze baan niet over Ne derland maar over een ander deel van de wereld loopt, natuurlijk vrij groot is, om dat Nederland nu eenmaal maar een klein deeltje van de aardoppervlakte beslaat. De zonsverduistering, welke vanmorgen in alle vroegte viel waar te nemen, was in ons land ook slechts gedeeltelijk te zien. De zon werd voor ons slechts voor ongeveer de helft bedekt. In 1927 hebben wij- een vrijwel totale zonsverduistering meegemaakt; de eerst volgende zal plaats hebben op 30 Juni 1954, zoodat wij nog den tijd hebben. Voor den vakman is een totale verduis tering van groote waarde, maar voor den leek is ook een gedeeltelijke eclips inte ressant. Die van hedenmorgen begon om ongeveer 4 uur 40 zomertijd, juist bij zons opkomst, en duurde tot 6.25 uur. De zone, welke thans de verduistering in haar geheel heeft kunnen zien, liep van Griekenland, over Rusland en Siberië naar Noord-Japan. De Nederlandsche astronomen hebben een waarnemingsexpeditie naar Rusland gezonden Volgens een A. N. P.-bericht zijn de observaties uitstekend geslaagd, of schoon aanvankelijk eenige bezorgdheid heerschte dat de waarnemingen belem merd zouden worden door opkomende be wolking. Volgens een telegram, dat hedenmorgen bij de Leidsche Sterrewacht is ingekomen, zijn de waarnemingen evenwel niet zoo goed geslaagd, omdat men hinder had van de bewolking. Aan de Leidsche Sterrewacht zelf zijn geen observaties verricht. Naar uit Berlijn wordt gemeld, kon de zonsverduistering hedenmorgen in de vroegte bij het mooist denkbare weder door het observatorium tc Potsdam worden waargenomen. Een nieuwe ster ontdekt. Het natuurverschijnsel kreeg een bijzon dere bekoring, doordat het heel toevallig samenviel met de verschijning van een nieuwe ster. Des nachts tegen 1 uur kwam plotseling van de sterrenwacht Berlijn-Ba- belsberg het volgende alarmeerende be richt: „In het sterrenbeeld Cepheus is een heldere nieuwe ster ontdekt van de derde grootte". Wie weet wat zulk een ontdekking be- teekent, kan zich voorstellen hoe elkeen zich repte om terstond alle instrumenten van het obsevatorium in gereedheid te brengen, teneinde den korten tijd tot den dageraad voor de waarneming van het nieuwe hemellichaam te benutten. Inder daad kon deze ster, die ontdekt was door Hoffmeister, den leider der afdeeling Son- nenberg van de sterrenwacht Babelsberg, te Potsdam zeer nauwkeurig waargenomen en zijn spectrum opgenomen worden. Ter stond werden telegrammen verzonden aan alle deelen der aarde, om de sterrenwachten elders op te roepen tot verdere waarnemin gen. Hier te lande vrij goed waarneembaar. De zon-eclips was hier te lande vanmor gen vrij goed waar te nemen. Aanvanke lijk verhinderde een dichte ochtendnevel het uitzicht op de opkomende zonneschijf, doch toen deze was opgetrokken en de zon zichtbaar werd, kon men een kleine inham in de zon waarnemen, die steeds toenam en te ongeveer half zes haar maximum had bereikt. Op het oogenblik van de maximum-ver duistering was de lichtsterkte der zon sterk afgenomen. De schaduw op de zonneschijf verplaatste zich zeer snel naar den onderkant om ten slotte te 6.24 uur aan de linkerbenedenzijde te verdwijnen. De zon was intusschen hoo- ger aan den hemel gestegen en straalde haar warmen gloed weer in vollen omvang naar moeder aarde uit. En zij, diè zich de moeite getroost heb ben voor het waarnemen van het zeldzame natuurverschijnsel vroeg uit de veeren te komen, hebben er geen spijt van gehad. INGEZONDEN STUKKEN A.-R. en R.K. STAATSPARTIJ. Zeer geachte Redactie, Ik moge beginnen met u oprecht dank te zeggen voor de ernst en de waardigheid waarmee u mijn opmerkingen heeft beant woord .Wanneer ik nog eenmaal naar de pen grijp om een wederwoord te doen hoo- ren, dan is dat voornamelijk hierom, om dat ik in uw redeneering een kernfout meen te hebben ontdekt, waarvan de signa leering naar ik hoop u en vele uwer ge- loofsgenooten tot nadenken zal stemmen. lo. Zeker, er zijn vele bezwaren tegen de economische politiek van het Kabinet Colijn, ook onder aanhangers der prot. chr. en vrijzinnige partijen, waarop het Kabinet tot nu toe steunt. Maar, en dit is het ver schil met de R.K. Staatspartij, met de S.D.A.P. en al wat verder links staat, gene willen daarom nog niet het kabinet ten val brengen, eensdeels omdat zij geen be tere politiek kunnen aangeven, ander deels omdat zij vreezen, dat hij een andere politiek van een ander kabinet, op het ge bied van 's lands defensie, onderwijs, ge- zagshandhaving, rechtsvorming, salarisre- gelingen, belastingwezen enz. machten tot uiting zullen komen, die de godsdienstige en politieke vrijheid van ons volk kwaad zullen doen. 2o. De kernfout van uw en veler rede neering (zie uw antwoord punt 5) van R.K. zijde is mi. deze, dat men denkt dat na den val van Colijn er nog een andere moge lijkheid voor de R.K. bewerkers van dien val zal zijn, dan een samengaan met de socialistische partijen. Immers de parle mentaire democratie brengt mee, dat de partijen, die een bepaald kabinet ten val brengen, de verantwoordelijkheid voor een nieuwe regeering moeten overnemen. Het is uiterst naief om te denken, dat de prot.-chr.- of vrijzinnige partijen dan voor de anti-Colijn partijen de kastanjes uit het vuur zullen halen. Een r.k. minderheidska binet desnoods aangevuld met eenige dis sidente prot.-chr.- of vrijzinnige ministers, zal weinig of geen regeerkracht bezitten, daar het de geheele linkerzijde plus een groot deel van rechts tegen zich zal heb ben. Ter wille van de ontzaggelijke belangen die voor ons volk met het oog op de op dringende fascistische en socialistische le vensbeschouwingen op het spel staan, blijft een samengaan der oude coalitie-partijen, gesteund door het voor gezag en orde voe lende vrijzinnige volksdeel m.i. van het allergrootste belang. Verbreking daarvan moet, politiek gesproken, de s.d.a.p. aan bod brengen. Deze partij beseft dit volko men en heel haar propaganda is daarop gericht. 3o. Als trouw lezer van uw blad betuig ik gaarne, dat u nooit a tort et a travers het kabinet Colijn heeft afgebroken en vele malen onbehoorlijke kritiek heeft af gewezen. Dit neemt niet weg, dat uw blad gekant is tegen dit kabinet en het gaarne zag vervangen door een ander. 4o. Het is mij niet mogelijk roomsch- katholieken met naam en toenaam aan te wijzen, die dr. Colijn om zijn godsdienst! ge overtuiging haten en verfoeien en ik moet dus deze beschuldiging terugnemen. Dat u zoo fel hiertegen reageerde deed mij goed en maakt mij het terugnemen gemak kelijker. Wellicht wilt u mij dan toegeven, dat de toon in de r.k. pers, vooral in de zuidelijke, een andere zou zijn, als dr. Co lijn geen Calvinist, maar lid der R.K. Kerk was. Tegen Jhr. Ruys de Beerenbrouck, die geen andere economische politiek voerde dan dr. Colijn, was de toon der genoemde r.k. pers altijd veel milder. 5o. Terugkeerend tot het uitgangspunt der discussie moet ik zeggen, dat, door uw verweer niet onjuist is gebleken, de opmer king van de a.r. Rotterdammer, dat de roomsch-katholieken, die evenmin als u aan kunnen geven hoe de „andere politiek" „met andere partijen" te voeren, er uit zal zien en niettemin en hier schaar ik u nu niet onder den val van dit kabinet op dit moment zelfs zouden toejuichen, afbre kende politiek voeren. 6o. Mijn bedoeling is niet en kan niet zijn, getuige het slot van mijn ingezonden stuk, om de RJC. af te stooten. Integendeel, mijn leven lang heb ik met hen samenge werkt op principieele punten. Nu is mijn vrees en die van vele mijner vrienden dat uw partij, M. de R., ter wille van nog zeer problematieke economische voordeelen of anders gezegd, door den bitteren nood van de huidige crisis verward geraakt, een par tij aan 't bewind zal helpen brengen, waar van de geestelijke achtergrond diametraal staat tegenover elke christelijke gedachte. Als de roomsch kath. partij evenals b.v. vroeger in den schoolstrijd onder alle omstandigheden de geestelijke belangen blijft voorop stellen, dan komen wij ver der. Ook in het economische. Onverganke lijk blijft waar het woord der H. Schrift: „Zoek eerst het Koninkrijk Gods en alle dingen zullen u worden toegeworpen". Met beleefden dank voor de plaatsing, Uw dw., T. S. GOSLINGA. 't Verheugt ons, dat dit tweede artikel van den geachten inzender in een geheel anderen toon staat en óók een geheel ande ren inhoud heeft, dan het eerste. Wij ko men nu dichter bij een gemeenschappelij ke erkenning van wat objectief moét wor den geconstateerd als de waarheid en als de werkelijkheid. Al is er tusschen den heer Goslinga en ons in dit opzicht, helaas, nog een klove blijven bestaan o.i. ge heel en al onnoodig zooals uit onze vol gende kantteekeningen zal blijken. Ad lo. Wanneer heeft de R.K. Staats partij in de Tweede Kamer het Kabinet- Colijn ten val gebracht óf ten val willen brengen? Inzender zal zich over deze vraag verbazen en zich o.m. beroepen op wat aan leiding is geworden voor de jongste Kabi netscrisis. Maar dan verwijzen wij hem naar wat door prof. Aalberse toen is be toogd, n.L dat het Kabiqet-Colijn zich zelf ten val heeft gebracht; door, terwijl het daartoe niet door de omstandigheden werd genoodzaakt, van de R.K. Staatspar tij (wij bedoelen hier, zooals duidelijk is: de fraotie der R.K. Staatspartij in de Twee de Kamer) een positieve goedkeuring van zijn beleid te vragen, welke goedkeuring de R.K. Staatspartij meende toen niet te kunnen, niet te mogen geven. Ad 2o. Indien ook wij zouden aanwij zen, wat ons inziens de „kernfout" is in de redeneering of de spontane zienswijze van inzender, dan is het, dat hij de R.K. Staats partij, die in de Tweede Kamer het beleid van het Kabinet-Co lijn becritiseert en daaraan op menig punt haar goedkeuring niet wil geven en ook feitelijk niet geeft, geheel verantwoordelijk stelt voor een aftreden van dit Kabinet en voor den toe stand, die tengevolge daarvan zou ont staan; terwijl hij het Kabinet zelf klaar blijkelijk onder alle omstandigheden ge heel van die verantwoordelijkheid ont slaat. 't Zou ons te ver voeren, hierop die per in te gaan, maar naar onze beschei den meening is dit geen juiste verdeeling van verantwoordelijkheid. Doch deze op merking plaatsen wij slechts terloops. Wij merken bij 2o. nog op, dat het „uiterst naief' is, als inzender veronderstelt, dat de R.K. Staatspartij zou verlangen naar een regeering, die de prot.-chr. en vrijzin nige partijen tegenover zich heeft, dus naar een „Roomsch-rood" verbond. Wie deze be wering zou b 1 ij v e n volhouden, stelt een daad, welke zeer dicht grenst aan laster! Wat inzender zegt over de waarde van de oude coalitie is ook geheel en al onze meening (Wij komen hierop nog terug). En ook wij willen, evenals inzender, wel steu nen op de medewerking der vrijzinnige partijen, mits wij allen ons daarbij vrij weten te houden van de beginselen dier vrijzinnige partijen, welke óók, even als de socialistische beginselen, staan t e- genover de Christelijke beginselen. Wij hopen niet, dat zich in de Antirev. Partij of in een grooter of kleiner aantal harer leden zich zal ontwikkelen een geestesge steldheid, die wél anti-socialistisch is, doch niét anti-liberaal! Hoewel de R.K. Staats partij, zooals gezegd, niet verlangt naar een „Roomsch-rood" verbond, hoewel zij ook niet stevent naar een Regeering, waarin ook de S.D.A.P. zitting heeft, moe ten wij hier toch openhartig en eerlijk de opmerking plaatsen, dat een regeering, waarin ook socialisten deelnemen niet per se een socialistische regeering is, evenmin als een regeering, waarin naast katholie ken, antirev. en chr. hist, liberalen zitting hebben, per se een liberale regeering is. Ad 3o. Dit is gelukkig een heel andere stelling van inzender, dan de onwaarheid in zijn eerste artikel, dat wij dag aan dag doen aan den strijd tegen Colijn. Wij zou den gekant zijn tegen dit Kabinet en het gaarne vervangen zien door een ander. Is dat zoo? Ja en neen. Wij zouden dit Kabi net gaarne vervangen zien door een ander als een ander en beter mogelijk is. An ders niet! Maar, afgezien van het bestaan van die mogelijkheid, mag er toch wel cri- tiek worden uitgeoefend op wat dit Kabi net doet èn niet doet. In dit verband is het wel aardig het volgende te vermel den: Zaterdag jl is te Den Haag in het Dr. Kuypershuis een vergadering gehouden van de gedeputeerden der Kieskringcentrales van de anti-revolutionnaire partij. Ook de crisispolitiek van het Kabinet- Colijn is ter sprake gekomen. En de critiek daarop blijkt niet gering geweest te zijn. In het verslag lezen wij daaromtrent: Bij de bespreking van 't verkiezings program werd, vooral door de gedepu teerden uit de landbouwende provin cies en speciaal uit Zeeland en Fries land, ernstige critiek geofend op het crisisbeleid der Regeering. Vooral over de agrarische maatregelen bleek groot verschil van meening te bestaan. Ook de heer Schouten gaf te kennen, dat slechts weinig crisismaatregelen zijn volle instemming hadden. Ook over het beleid van Sociale Zaken was de ont stemming vrijwel algemeen. In plaats van het streven naar een voldoenden steun wenschte men te zien een streven naar meer arbeid, waarvoor verschil lende objecten werden aangewezen. Steun zonder productieven arbeid acht ten zeer velen uit den booze. Ook de werking van het Werkfonds achtten vele gedupeerden onvoldoende en te langzaam. Men ziet: deze grieven loopen geheel pa rallel met hetgeen door de fraotie der R.K. Staatspartij in de Tweede Kamer verschil lende malen aan de Regeering is tegemoet gevoerd. Ad 4o. De periode van de Kabinetten- Ruys was wel eenigszins anders dan die van het Kabinet-Colijn op heden en deze perio den zijn moeielijk met elkander te verge lijken. Dat de toon in de rJc. pers anders zou zijn, als dr. Colijn geen Calvinist was wy willen nu niet zeggen, dat dit een insinuatie is, maar wel moeten wij het een onbewezen veronderstelling noemen. Ad 5o. Ons is niet bekend, dat er R.K. bladen zijn, die per se een „andere politiek" „met andere partijen" willen voeren! Wel, die een „andere politiek" gevoerd willen zien. Zij stippelen die andere politiek wel degelijk uit in groote lijnen. Maar als zij den val van dit Kabinet op dit moment toe juichen zonder zeker te zijn, dat die andere en naar zij meenen, betere politiek dan ook feitelijk kan gevoerd worden, dan is hun criitiek inderdaad van afbrekenden aard. Dat zijn wij met inzender volkomen eens. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. „St. Raphaël", Ledenvergadering (alleen tramwegpersoneel), Bonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni as. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, telefoon 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, Tel. 274. Bruin, óók zander zon, door de snelle huidbruinende werking ran AMILDA-zonnebruinorême, welke ook zonder zon, alleen reeds door den invloed van licht en lucht de huid mooi egaal bruint. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ot. 4071 Ad 6o. Wij zijn met inzender overtuigd, dat de geestelijke achtergrond van het So cialisme (die partij bedoelt inzender klaar blijkelijk) diametraal staat tegenover de Christelijke beginselen. Dit heeft het so cialisme gemeen met het Liberalisme. Wij herhalen deze laatste stelling hier met opzet. Ten slotte: Het heerlijke woord der H. Schrift: „Zoek eerst het Koninkrijk Gods en alle dingen zullen u worden toegeworpen" dat heer lijke woord te doen zijn óók in de politiek basis en richtsnoer van al het handelen, moet het streven zijn aller Christenen! Maar (en wij stellen er prijs op, oprecht te verklaren, dat wij ons hier niet richten tegen den geachten inzender), men vergete toch nooit, dat in de politiek het zoeken van het Rijk Gods ook en niet op de laatste plaats bestaat in het zoeken naar een zoo rechtvaardig en billijk mogelijke verdee ling der aardsche goederen onder héél het volk voorzoover dat binnen de natuur lijke invloedsfeer der politiek ligt. Mogen de Christelijke partijen elkaar ook hierin in dat zoeken van het Rijk Gods weten te vinden! Dit zou Land en Volk strekken tot zegen, tot waarachtig geluk. Het verheugt ons, de gevoerde dis cussie met het neerschrijven van deze, onze diepe overtuiging te kunnen beëindigen. Hoofdred. L. Crt. MARLA-CGNGREGATTE PAROCHIE „O. L. VR. HEMELVAART EN ST. JOSEPH". Aid. Jongens. Wij vestigen nogmaals de aandacht op de fietstocht naar het West Land op Zondag 21 Juni a.s. Vertrek: 1 uur van de Haarlem mertrekvaart. Het Bestuur. K.JJVI.V. ST. PETER KANIS. De „P. K. Tooneelclub" opgericht. In een gisteravond gehouden oprich tingsvergadering is besloten de „P. K. Too neelclub" officieel op te richten, zoodat dus ook de Leidsche R. K. Middenstanders kunnen gaan tooneelspelen. Gezien de goede opkomst is deze vergadering uiterst geslaagd, zoowel wat betreft de contribu tie, welke zeer miniem is gesteld, alsmede het vaststellen der oefenavonden, welke iederen Maandagavond om 8.30 uur in „den Burcht" zullen plaats vinden. De regie is bij den heer Couwenhoven onge twijfeld in bekwame handen, terwijl de heer Devilé als tooneelcommissaris werd benoemd. Een gelukkig feit is het, dat alle aanwezigen zich direct als lid der tooneel club opgaven en het bestuur vertrouwt dan ook nog meer animo voor deze jonge tooneelclub, welke in geheel andere banen is geleid dan het vroegere P. K. tooneel, te zullen aantreffen. De eerste bijeenkomst werd vervolgens vastgesteld op Maandag 29 Juni 8.30 uur precies in „den Burcht", met welken datum ook de contributie zal ingaan en alwaar zich alsnog nieuwe le den voor de P. K. Tooneelclub kunnen op geven. „ST. RAPHAEL". De leden worden herinnerd aan den Bondsdag op Zodag 21 Juni a.s. te Zwolle. Zij ,die vrij van dienst zijn, moeten alten present zijn. Vertrek van Leiden met trein 3321 (7.59) Utrecht oover op tr. 109, Amers foort over op voortrein 109 (vertrek 9.53). VEERTIGJARIG JUBILEUM. Gisteren herdacht de heer F. Hakkaart den dag, waarop hij vóór veertig jaar in betrekking kwam bij de fa. F. van der Kloot, melkinrichting in de Diefsteeg. Gisteravond te 6 uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote in de zaak ontvan gen en gehuldigd door den patroon, colle ga's en bedrijfschef. De heer J. H. van der Kloot wees daar bij op de plichtsbetrachting van den ju bilaris, vooral hieruit wel blijkend, dat hij nimmer te laat op zijn werk was gekomen. Spr. overhandigde den jubilaris een en veloppe met inhoud. Van het personeel mocht de heer Hak kaart een fruit- en bloemenmand in ont vangst nemen. Examen akte L. O. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd voor de laatste groep van het exa men L. O. de heeren J. Montagne te Lisse, C. W. Nasveld te Oude Wetering, J. G. Noorlandt te Leiden, J. Oosterwij k te Bos koop, S. Higchelaar te Lisse en S. B. Zon dervan te Leiden. De examens zijn afge- loopen. Van de 31 candidaten zijn er 30 geslaagd. Zomerpostzegels. Gisterenavond werd in de Stadsgehoor zaal alhier de 2e bridge-drive gespeeld, ge organiseerd door de Comité's Leiden en Oegstgeest. Door mr. Spanjersberg werd een kort welkomstwoord gesproken, waarna door 56 dames en heeren de wedstrijd, ditmaal volgens het Scheveningsch systeem, begon nen werd. Evenals de vorige maal had prof. dr. F. Schuh zich ook voor dezen avond als spel leider beschikbaar gesteld. Na afloop bracht de heer Zouteriks, als voorzitter van het Comité Leiden, warme woorden van dank aan de aanwezigen, die door hunne deelname hadden zorggedragen, dat ook deze wedstrijd als bijzonder ge slaagd kon worden beschouwd, terwijl een speciaal dankwoord gericht werd tot den leider, prof. dr. Schuh, die door zijn be moeiingen een zeer groot aandeel gehad heeft in het welslagen van beide bridge drives. Vervolgens werd overgegaan tot uitrei king der zeer fraaie prijzen, welke weer gratis door verschillende firma's beschik baar gesteld waren. Bij het gehouden examen der H. C. V. in den Haag op 16 en 17 Juni zijn ge slaagd voor leerares de dames Cl. Lepe laar en C. Verbiest, leerlingen van mej. A. J. Leget, Kaiserstraat 55. Kind te water. Gisteravond te kwart over zeven reden twee 7-jarige meisjes met een kinderwagen op de Botermarkt langs den waterkant. De kinderen lieten den wagen in den steek om bij de drinkfontein te gaan drinken. De kinderwagen reed daarop van den hellen den kant te water en zonk in de diepte. Het inzittende 4-jarige meisje J. v. H. bleef echter drijven. De 40-jarige B. Hemerik, wonende aan de Rijn en Schiekade, die het ongeluk zag gebeuren, sprong gekleed te water en slaagde erin het kind op het droge te brengen, dat daarna per taxi naar de ouderlijke woning Geeregracht 28, werd vervoerd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 4322. Naaml. Venn. Nederlandsche Krachtvoederfabriek Mus- kator. Oude Wetering A 186. Bijv. uitgeoef. bedr.: levensmiddelenfabriek o/d naam: Fortin Levensmiddelenfabriek, Oudewete- ring. 5891. N.V. Kalk- en Gipsfabriek „Volhar ding", Leiden, Nieuwe Rijn 64. Het kan toor is verplaatst naar Amsterdam. 5814. Sigarenmagazijn „Pallieter", Alphen aan den Rijn, van Mandersloostraat 46. Hoofdz.: Utrecht. Nachtegaalstraat 56. Het filiaal te Alphen aan den Rijn is opgeheven.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2