VRIJDAG 19 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 GEMENGDE BERICHTEN Voormalig kasteel te Nuenen afgebrand Twee personen op vermoeden van brandstichtting gearresteerd Hedenmorgen vroeg is t* Nuenen het kasteel „Soeterbeek", waarin geveetigd was de in de omgeving van Helmond en Eindhoven beruchte sociëteit van denzelf den naam, tot den grond toe afgebrand. Een zelfde lot onderging een 200 meter daar vandaan gelegen koetshuis, waarin een textielfabriek je was gevestigd, dat sinds eenigen tijd niet meer werkte. Men ontdekte den brand pas toen de beide ge bouwen geheel in lichter laaie stonden. Aan blusschen viel niet meer te denken, zoodat men de brandweer dan ook niet waarschuwde. De schade wordt door ver zekering gedekt. Het kasteel diende den laatsten tijd als café-restaurant en had een zeer slechten naam als nachtcafé. Op last van het ge meentebestuur van Nuenen werd de gele genheid in Februari gesloten. De Duitsche gerant Kuepers en diens vrouw zijn toen als ongewenschte vreem delingen over de grens gezet. Nadien stond het kasteel, dat eerst een xustertehuis was, daarna uitspanning en sindsdien een nacht-sociesteit leeg. Door den brand is behalve de café-in ventaris, ook de inboedel van boven- en benedenverdiepingen geheel vernield. In het koetshuis ging een vijftal machine rieën van het voormalig textielfabriek je verloren. Het pand behoorde in eigendom toe aan den heer A. Beeks te Helmond. Hedenmorgen heeft de Koninklijke Mare chaussee te Eindhoven in verband met de zen brand twee personen gearresteerd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Donderdagmiddag omstreeks half vier brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den land bouwer A. de Vor te Vuren. De brand ont stond in de schuur, dooh deelde zich snel aan de boerdxij en hooiberg mede. Spoe dig stond alles in lichter laaie en het ge- heele complex was in korten tijd "door het vuur verteerd. De brandweer van Vuren kon de belendende perceelen sparen. Gisteren is de groote boerderij van den heer K. Warmerdam onder de gemeente Haarlemmerliede en Spaanwoude, door brand vernield Ook de schuren en drie hooibergen gingen in de vlammen verloren. Men vermoedt, dat kinderen bij een der hooibergen met vuur hebben gespeeld. TWEE WIELRIJDERS DOOR AUTO'S OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag ongeveer half zes heeft op den Sloterweg ter hoogte van den Wilden horst een aanrijding plaats gehad. Uit de richting Hoofddorp kwam een auto, waarachter een wielrijder reed. Deze stopte aan den kant van den weg, zoodat de wiel rijder links uithaalde. Op hetzelfde oogen- blik naderde van de andere zijde met ma tigen gang een autobus van den dienst AmsterdamHillegom =om de vrachtauto te passeeren. Ondanks het feit, dat de chauffeur krachtig remde, kon hij door den korten afstand de aanrijding niet meer voor komen en overreed hij den man, die vrijwel onmiddellijk overleed. Men heeft de identiteit van het slachtoffer nog niet kunnen vaststellen, daar geen pa pieren op hem gevonden zijn. Gistermorgen reed de 14-jarigen E. H., die zich per fiets naar zijn werk te Hen gelo zou begeven, met groote snelheid ach ter een vrachtwagen op de Almelosche straat. Toen de vrachtwagen plotseling moest remmen, kon de fietser zijn vaart niet zoo spoedig verminderen en hij haal de den auto aan de linkerzijde in op het mo ment, dat van den anderen kant een auto met aanhangwagen kwam. De knaap raakte tusschen aanhangwagen en vrachtwagen met het gevolg, dat hij tegen den aanhangwagen botste en hevig tegen den grond werd gesmakt. In zeer ernstigen toestand werd de jongen naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. MOTORRIJDER AAN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Maandag reed een motorrijder te Bilt- hoven met groote snelheid tegen een juist passeerende auto. De motorrijder en de duorijdster werden hierbij gewond. Thans wordt -gemeld, dat de motorrijder over leden is. JONGETJE DOOR AUTO GEDOOD. Op de Kattenburgerkade te Amsterdam is gistermorgen de 3-jarige v. d. S. onder een auto geraakt en vrijwel op slag overle den. Het knaapje stak plotseling den rij weg over, vlak voor een naderende auto. Het lijkje is door den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. het schreeuwen te beletten, de keel heeft dichtgeknepen. Vervolgens is hij, in de hoop, dat zij slechts bewusteloos was, op de vlucht ge slagen. De dader is ter beschikking van de Jus titie gesteld. EFFECTENSMOKKELARIJ OP GROOTE SCHAAL. Een gewezen Nederlandsch bankdirecteur de auctor intellectualis. Men schrijft aan het „Vad.": Een gewezen Nederlandsch bankdirec teur is onlangs, naar thans bekend wordt, te Aken gearesteerd, verdacht van devie zen-smokkelarij op groote schaal. Uit het onderzoek is gebleken, dat de gearresteer de, in samenwerking met drie jguliere geestelijken, van Maart 1934 tot Mei 1935 effecten uit Nederland wederrechtelijk heeft ingevoerd en in Duitschland ver kocht, en het geïncasseerde geld wederom over de grens naar ons land heeft ge smokkeld. De gearresteerde, die zijn woonplaats naar Aken had overgebracht, is reeds door de Nederlandsche justitie wegens malver saties, gepleegd als directeur van een Hol- landsche Bank, tot een jaar gevangenis- strafveroordeeld. Met zijn hulp smokkelden de geestelijken de effecten over de Neder- landsch-Duitsche grens en deze werden met 60 a 70 pet. winst verzilverd. De con gregaties stonden geheel en al buiten deze deviezensmokkelarij. De betrokken Duit sche geestelijken zijn bereids naar een klooster in het buitenland overgeplaatst. De gesmokkelde papieren zijn -in hoofdzaak aandeelen van de Adlerwerke Frankfort, ter waarde van 320.000 mark. VERDOOVENDE MIDDELEN IN BESLAG GENOMEN. Een zenuwachtig smokkelaar Dezer dagen bood een man te Etten bij een aldaar wonenden voerman een pakje ter verzending aan. Het zenuwachtig ge drag van den aanbieder gaf den voerman achterdocht. Hij vond het raadzaam de po litie te waarschuwen. In tegenwoordigheid van een ambtenaar van den Crisis Opspo ringsdienst werd het pakje opengemaakt, dat twaalf K.G. verdoovende midden bleek te bevatten, waarvan de rechten bij invoer 560 per K.G. bedragen. Het pakje met in houd werd in beslag genomen, terwijl door de politie pogingen in het werk worden ge steld den aanbieder van het pakje op te sporen. ACHTDUIZEND BOEKJES SIGARETTENPAPIER IN EEN NIEUWE AUTO. De kommiezen sloegen een goeden slag. De Nederlandsche kommiezen hebben gisteren aan het grenskantoor Putte een goeden slag geslagen. De handelsreiziger R. uit Rotterdam kwam met een zoo goed als nieuwe auto uit de richting België, Even voorbij het grenskantoor werd de wagen tot stilstand gebracht door een tweetal komimiezen, die op den Putteschen straatweg liepen. Bij het onderzoek, dat zij in de auto instel den, bleek, dat niet minder dan achtdui- zenr boekjes sigarettenpapier onder de zit tingen waren verborgen. Het spreekt vanzelf, dat de nieuwe wa gen en de boekjes sigarettenpapier in be slag genomen werden, terwijl tegen den be stuurder proces-verb aal werd opgemaakt. WATERPOLO VOETBAL MEISJE TE ZEIST VERMOORD. Dc dader ligt na een maand bekentenis af. Doordat de dader, de 26-jarige tuinman Z. zich te Utrecht bij de politie heeft aan gemeld, is een misdrijf aan het licht geko men, dat op 17 Mei ji. des avonds gepleegd is in de Papulierenlaan te Bosch en Duin. Vroeg in den ochtend van den volgenden dag werd het lijk gevonden van de dienst bode van de familie Th. aldaar, de 20-jari- ge Dina F. uit Waddinxveen. Aan een misdrijf werd toen niet ge dacht. Thans echter is door de mededeelin- gen van Z. komen vast te staan, dat deze het meisje heeft aangevallen en, om haar H. V. G. B. II—L. Z. C. H 5—0. De L.Z.C. ondervindt dit jaar wel zeer sterk de gevolgen van het nijpende ge brek aan zwemgelegenheid hier ter stede, waardoor bijna geen nieuwe spelers de opengekomen plaatsen gaan innemen. Het ware te wenschen, dat zeer binnenkort de zoo noodige verbetering kwam, óf door den bouw van het Sportfondsenbad, óf door dien van een open inrichting, óf beter nog door beide.. Dit laatste zou in 't geheel geen overbodige luxe zijn. De ploeg, die gisteravond in Haarlem speelde, telde twee invallers, doch zou ver leden jaar betiteld zijn als „het derde met invallers". Desondanks wist zij aardig te genstand te bieden, meer dan de uitslag zou doen vermoeden. Nadat H.V.G.B. voor de rust een 20 voorsprong had ver overd, ging het spel tot ver in de tweede helft gelijk op. Toen konden de Haarlem mers door misverstanden in de Leidsche achterhoede gevolg van nog onvoldoen de oefening den stand betrekkelijk snel tot -50 opvoeren. Als de training van den heer S. van Aelst vruchten gaat afwerpen, en L.Z.C. II in haar sterkste opstelling te water gaat, is deze ploeg zeker tot goede prestaties in staat te achten. FOREL—Z. V. V. 3—1. Forel I heeft gisteren getoond zich reeds in de competitie te hebben ingespeeld. Hun spelgehalte was veel beter dan verleden week, toen zij gisteravond (het publiek had een uur geduld moeten oefenen) den strijd aanbonden tegen Z. V. V. I (Zeist). Voor rust ging de strijd tamelijk gelijk op. Na de rust was het Oskam, die bet eerste puntje voor Forel maakte. De Z. V. V. was nu gehandicapt door het ontbreken van één speler, maar desniettemin gingen zij na den uitgooi fel aanvallen, en maakten gelijk (11). Dan was het Overdijking, die met een hard schot den stand op 21 bracht en kort voor het einde de overwin ning van Forel met een derde doelpunt onbetwistbaar maakte. Eindstand 3 Forel II won met niet minder dan 60 van Z. V. V. II, terwijl de dames van Forel het tegen W. Z. C. met 20 moesten af leggen. TRAINING R. K. VOETBALLERS. In het bericht van gisteravond is een zeer ernstige fout geslopen. De training is nl. niet Donderdagavond maar als volgt te beginnen bui. week. Dinsdagavond: 79 uur: junioren, trai ner de heer S. Brakel. Woensdagavond: 7.309.46 uur: Senio ren, trainer de heer Boekelaar. Besturen R. K. Voetbalclubs Leiden, R. W. D., Kolp. Boys. DE R. K. VOETBALVEREENIGING „LIS SE". Bij haar derde lustrum. Zondag zal het vijftien jaar geleden zijn, dat de R. K. V. V. „Lisse" werd opgericht. Vijftien jaar lang heeft de thans jubi- leerende vereeniging haar „Katholiek ook in de Sport" naar buiten uitgedragen en heeft zij ondanks tal van moeilijkheden voor een zeer belangrijk deel bijgedra gen tot verbreiding der R. K. Sportge- dachte in het Centrum der Bollenstreek. Een woord van hulde aan de ijverige be sturen uit dit jaren moge Lisse ook on zerzijds niet onthouden worden. Lisse heeft in de afgeloopen vijftien jaar een geschiedenis gemaakt, waarop zij trotsch mag wezen. Moge de tien volgende jaren een nog grooter tijdperk van bloei beteekenen, opdat het zilveren feest in grooten luister herdacht moge worden. Ter gelegenheid van haar 15-jarig be staan heeft de jubileerende vereeniging een lustrumnummer in courant-formaat uitgegeven, waarin tal van bijdragen van vooraanstaande personen zijn verschenen. De burgemeester van Lisse, S. van Wijn bergen, de geestelijk adviseur kapelaan J. B. Scholten, de heer P. Warmerdam, voor zitter van de Gem. Sportcommissie en de heer J. C. de Haan, voorzitter der vereeni ging vullen de voorpagina dezer lustrum- uitgave met zeer lezenswaardige artikelen. Voorts hebben de secretarissen van R. K. F. en I. V. C. B., van D. H. V. B. en Lisse zelf, de voorz. van het Leidsch Dis trict en anderen bijdragen voor dit num mer geschreven, dat zeer zeker met blijd schap in R. K. Sportkringen, vooral in ons District, zal worden ontvangen. WELS WEER IN UNITAS? Naar wij vernemen is het niet waar schijnlijk dat Wels, die het a.s. seizoen voor Feijenoord zou gaan spelen, bij dit voor nemen blijft. Hij heeft het plan, zich weer in Gorcum te gaan vestigen, zoodat hij dan weer voor zijn oude club Unitas zal uit komen. OM DEN TRIANON-BEKER. N. R. M.—L. D. 2—5. Gisteren werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld N. R. M. was met één invaller en L. D. geheel volledig. Direct zit L. D. er flink op, zoodat de stand na een half uur 03 is. Even voor de rust maakt N. R. M. uit een pracht kopbal v. d. Weijden 13. Na de rust staat L. D. met man en macht te verdedigen en de uitvallen die ze doen zijn zeer gevaarlijk.. Zij vergrooten den voorsprong tot 15. Even voor 't einde maakt Gertenaar 52. Hiermede komt het einde en heeft L. D. verdiend gewonnen. Jammer was het dat de leiding zwak was. L. D. heeft nu den derden prijs. C. G. W. speelt nu hedenavond tegen R. K. W. op 't L. F. C.-terrein 7 uur. Wint C. G. W. dan heeft C. G. W. den beker, wint R. K. W. dan heeft N. R. M. hem als C. G. W. gelijk speelt moet er een beslising vallen tus schen le en 2e prijs. C. G. W.N. R. M. De stand is nu: gesp.gew.verl.gel.pnt. WIELRENNEN „SWIFT". In de gisteravond gehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging werd het Bestuur als volgt samengesteld: J. A. Graafmans, voorzitter, G. Hendriks, secre taris, W. Kaapaan, penningmeester, G. J. de Graaff, 2e voorzitter, J. Groenewegen, 2e secretaris. Op voorstel van het bestuur werd be sloten het stuk terrein achter Pomona te huren, om aldaar voorloopig grasbaan- wedstrijden te organiseeren, alsook om de renners te vrijwaren voor de gevaren van den weg. Hedenavond om 7 uur gaat het bestuur en renners het terrein in o ogenschouw nemen om daar tevens een baantje te trekken. Zondag wedstrijd op de Rijswijksche Wielerbaan. Gereden wordt een sprint, koppel en afvalwedstrijd. Vertrek om 7.30 uur vanaf het clublokaal. MOTORSPORT N. R. M. C. G. W. 5 4 1—8 L. D. 6 3 2 1 7 L. O. V. 6 2 2 2 6 Bank 6 2 4 4 Studenten 6 13 2 3 R. K. W. 5—233 Hedenavond op het L. F. C.-terrein komt R. K. W. volledig uit tegen C. G. W. I NOORWEGEN—ZWITSERLAND 1—2. Gisteren werd voor 15000 toeschouwers in het Ulleval Stadion te Oslo de vierde voetballandenwedstrijd tusschen Noorwe gen en Zwitserland gespeeld. Na een wei felend begin van de Zwitsers kwamen deze er hoe langer hoe meer in en nadat 20 mi nuten na het begin Hansen den gasthee- ren de leiding had gegeven maakte Xam Abegglen er 11 van. De Zwitsers speel den na de pauze veel beter en Xam Abegglen bracht dit tot uitdrukking door een kwartier na de hervatting voor de tweede maal voor zijn land te scoren. Met een 21 overwinning voor de gasten kwam het einde. ATHLETIEK DE T.T. RACES OP HET EILAND MAN. Foster wint in nieuwen recordtijd. Gisteren zijn op het eiland Man de T.T.- motor-races in de lichte klasse, welke eergisteren in verband met de slechte weersomstandigheden waren uitgesteld, verreden. De beroemde races werden voor een talrijk publiek in stralend zo merweer gehouden en ook dit keer sneu velden eenige records. Op het traject, dat zeven maal moest worden afgelegd, onge veer een afstand van 425 km., startten 31 renners. De renner, Stanley Woods, op DKW had gedurende vijf ronden de lei ding. Hij reed de snelste ronde van den dag met een gemiddelde snelheid van 122.631 km. per uur, wat een nieuw record beteekende. Woods wordt echter in deze T.T.-races door pech achtervolgd, want nadat hij eenige dagen geleden in de Ju nior T.T. zijn leidende positie moest opge ven wegens een defect aan zijn machine, overkwam hem ditmaal weer hetzelfde. Nadat hij zich vijf ronden lang onbetwist de meerdere van zijn tegenstanders had getoond, gaf hij in de voorlaatste ronde wegens machinedefect op. Winnaar werd de Engelschman Foster op New Imperial, die in den nieuwe recordtijd van 3 uur 33 min. 22 sec het 425 km. lange traject af legde, d. w. z. met een gemiddelde snelheid van 119.541 km. per uur. Tweede werd Tyrell Smith op Excelsior met een gem. uursnelheid van 116.693 km. in den tijd van 3 uur 38 min. 34 sec., ter wijl de Duitscher Geiss met DKW de derde plaats bezette in den tijd van 3 uur 38 min. 37 sec. met een gemiddelde uursnel heid van 116.660 km. Ondanks het feit, dat de bochten bedui dend verbreed waren en de wegen sedert het laaste jaar aanzienlijke verbeterin gen hadden ondergaan, wisten van de 31 gestarte rijders er slechts 16 de finish te bereiken. NIEUW WERELDRECORD SPEER WERPEN. Jaervinnen brengt het op 77.23 M. Tijdens athletiek-wedstrijden te Helsing- fors slaagde de bekende Finsche athleet, Matti Jaervinen, er in het wereldrecord speerwerpen te verbeteren en te brengen op 77.23 meter. Het oude wereldrecord stond eveneens op zijn naam met 76.6( op 7 September 1934 te Helsingfors geves tigd. Door deze phenomenale prestatie vielen die der andere deelnemers niet zoozeer op, hoewel die er- toch ook zijn mochten. Zoo bereikte de bekende at'Jeet Kotkas bij het hoogspringen een hoogte van 1.97 meter, terwijl Salminen over de 5000 meter min. 44.5 sec, liep. Da 1500 meter werd ge wonnen door Teilerie in den tijd van 3 min. 57 sec. DAMMEN R. K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN." Gisteren is een aanvang gemaakt met den bordenwedstrijden bestaande uit een enkele ronde, en het heeft er reeds aardig gespannen. Het was een avond vol verrassingen, en verschillende partijen gaven heel mooie damstaaltjes te zien. De uitslagen waren: Th. BartenJ. H. Wegman 20 J. J. BekkerA. Buurman 20 G. GeerlingsA. G. de Jeu afgebr. G. JansenC. H. Klein afgebr. J. L. L. van LeeudenP. Geerlings 02 JansenH. B. Stipdonk 20 BreedeveldC. W. Prins 20 G. RijsdamA. Koetze 11 W. StipdonkW. v. d. Veer 0—2 P. v. d. Pot vrjj PAARDENSPORT verbreed, doch het parcours was hetzelf de. Ook de maximale, tijd bleef gelijk. Een van de eersten, die op prachtige stijl volle wijze over de hindernissen ging was „Arnim" onder de bekende Duitsche ama zone mevrouw von Opel. In ademlooze stilte volgden de toeschouwers haar rit, die zeer «nel ging. Het bleek, dat zij een tijd noteerde van 1 min. 2 sec., den besten tijd van den avond en welke voldoende was om den eersten prijs in deze categorie te behalen. Dezelfde rijdster wist ook nog op de derde plaats beslag te leggen nL met „Ahoi" en een tijd van 1 min. 8.6 sec., een prachtig parcours reed ook de Fransche officier Bizard met „Bagatelle" en een tijd van 1 min. 7 sec. Dat het parcours hier wezenlijk zwaarder was bleek uit het feit, dat ditmaal slechts vijf deelnemers er in slaagden zonder fouten rond te komen. De reserve luitenant van Schaick was met „Santabell" de eenige Nederlander, die zonder fouten zijn rit maakte. De.beide springconcoursen werden afge wisseld met een parcours eenspannen en een voor tweespannen, terwijl een demon stratie van de Olympische zware dressuur- proef door majoor Camerlingh Helmolt, majoor le Heux en kap. Versteegh buiten gewoon slaagde en een dankbaar applaus oogstte. Een demonstratie van de Don- en Kuban- kozakkenruitertroep onder leiding van ritmeester Tarassenko besloot dezen eer sten ruiterdag, die ver na middernacht pas was afgeloopen. De uitslagen luiden: 1. A. A. ten Bos Al melo met „Pulea"; 2. H. W. Hoejenbos, Utrecht met „Orrie"; 3. N. V. Onderlinge Rouwstal Amsterdam met „Soliman"; 4. G. Mulder Zwolle met „Express";; 5. N.V. Onderlinge Rouwstal Amsterdam met „Hans". Concours Tweespannen: 1. G. Mulder Zwolle met „Mirza" en „Viva"; 2. N. V. Onderlinge Rouwstal Amsterdam met „Hendrik" en „Hendr-ika". 3. N.V. Onder linge Rouwstal Amsterdam met „Hans" en „Willem". Springconcours om den Olympïschen Stadionprijs A: 1. capt. de Menten de Horne, België met „Whisky" 0 fouten, tijd 1 min. 3 sec.; 2. capt. Lewis, Ierland, met „Glendalough", 0 fouten, 1 min. 6.2 sec.; 3. kap. van der Ton, België, met „Spring- steel", 0 fouten, 1 min. 6.8 sec.; 4. Luit. Ina- nami, Japan, met „Bungi", 0 fouten, 1 min. 13 sec.; 5. luit. Pahud de Mortanges met „Icarus", 0 fouten, 1 min. 14.4 sec.; 6. majoor de Króyff met „Rose Marie", 0 fou ten, 1 min. 14.6 sec.; 7. luit. Iwahashi, Ja pan, met „Galloping ghost", 0 fouten, 1 min. 17 sec.; 8. ritmeester Nishi, Japan, met Ascot", 0 fouten, 1 min. 20.8 sec.; 9. Ritm. Matsui, Japan, met „Shisei", 3 fouten 1 min. 10.6 sec.; 10. luit. de Brabandere, Bel gië, met „Djech", 3 fouten 1 min. 27 sec.; 11. kap. Durand, Frankrijg met „Grojean" 4 fouten 1 min. 4.8 sec.; 12. D. H. Pasman, Nederland, met „White Bear", 4 fouten, 1 min. 7.8 sec. Springconcours om den Olympischen Stadionprijs B.: 1. mevrouw von Opel, Duitschland, met „Arnim" 0 fouten, 1 min. 2 sec.; 2. kap. Bizard, Frankrijk, met „Ba gatelle", 0 fouten, 1 min. 7 sec.; 3. mevrouw von Opel, (Duitschland) met „Ahoi", 0 fouten, fouten 1 min. 8.6 sec.; 4. capt. O'Dwyer, Ierland, met „Blarney Castle", 0 fouten 1 min. 8.8 sec.; 5. res. luit. van Schaick met „Santa Abell", 0 fouten, 1 min. 9.4 sec.; 6. luit. Neylon, Ierland, met „Miss Ireland" 4 fouten, 1 min. 3 sec.; 7. luit. Matsui, Japan, met „Uranus" 4 fou ten 1 min. 3.4 sec.; 8. luit. Greter met „Ca rina" 4 fouten.1 min. 3.8 sec.; 9, 10 en 11. Commander O'Dwyer, Ierland, met „Lim- merick Lace", kap. Durand, Frankrijk, met „Olivette" en luit. Greter met „Ernica", 4 fouten, allen tijd 1 min. 5 sec.; 12. kapi tein Óorry, Ierland, met „Gallow Glass", 4 fouten, 1 min. 6 sec. HET INTERNATIONAAL CONCOURS TE AMSTERDAM. Kapitein de Menten de Horne en mevrouw von Opel winnaars op den eersten avond. De eerste avond van het vierde interna tionale concours hippique Amsterdam is uitstekend geslaagd. Omstreeks 5000 toeschouwerss hebben van mooie sport kunnen genieten, waarbij vooral de buitenlandsche deelnemers dit maal de aandacht trokken. In het springconcours a om den Olympi schen Stadionprijs mochten alleen paar den uitkomen, die noch twee eerste prij zen, noch 500 hebben gewonnen in bin nen- of buitenland. Verscheidene ruiters slaagden erin het parcours zonder fouten af te leggen, zoo dat de snelste tijd moest beslissen. Een buitengewoon fraai parcours reeds de ook in ons land zoo bekende Belgische officier kapitein de Menten de Horne met het niet minder bekende paard „Whisky". Paard en ruiter boekten den zeer snellen tijd van 1 min. 3 sec. De Japansche ruiters boekten hier aardige successen, evenals de Iersche kapitein Lewis, die met „Glenda lough" de tweede plaats bezette. In totaal volbrachten acht deelnemers foutloos het parcours, hieronder bevonden rich onze landgenooten luitenant Pahud de Mortan ges met „Icarus" en majoor de Kruyff met „Rose Marie" van het Colenbranderfonds. Buiten mededinging ging luit. Pahud de Mortanges nog met „Madel wie Du", het bekende militarypaard over het parcours en ook nu werd het parcours zonder fou ten afgelegd in den uitstekenden tijd van 1 min. 13 sec. In het springconcours b., open voor alle paarden, die niet onder de eerste catego rie vielen, waren de hindernissen ver- I hoog/' tot maximaal 1.40 meter en voorts POSTDUIVEN Kringconcours N. B. v. Z. Leiden en Omstreken. Wedvlucht vanaf Orleans op 13 Juni 1936. Afstand der resp. hokken 504.28 t.m. 520.13 km. In concours 76 vogels, weilke in vrijheid werden gesteld om 6.30 uur voorm. met N.W. wind, later Z.W. De uitslag is als volgt: 1 en 8 J. Moolenaar, Lisse; 2. M. B. Schroder, Oegstgeest; 3 en 6 C. Paardc- koopei', Lisse; 5, 9, 11 en 15 Th. Houthoff, Leiden; 4 en 14 W. Breedijk, Leiden; 7 Jac. Lefeber, Lisse; 10. D. Cossée, Leiden; 12 C. Versteeg, Wassenaar; 13 en 16 C. v. d. Zaal, Lisse. De eerste vogel werd geconstateerd om 15646 en maakte een gemiddelde snel heid van 1164.23 meter per min. De laat ste vogel geconstateerd om 8 uur 29 min. 18 sec met een snelheid van 1085.18 meter per minuut. De eereprijzen w. o. bekers, lauwertak, enz. werden gewonnen door: Moolenaar, Schroder, Paardekooper, Breedijk, Hout hoff, Lefeber, Cossée, Versteeg, v. d. Zaal. Naat alle waarschijnlijkheid organiseert Leiden ook een Kringconcours op Chateau- roux. „Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Pnt. St. Maxence, afstand pl.m. 340 km. Met helder weer en Z. Westen wind werden de vogels te 6 uur 35 min. in vrijheid ge steld. De eerste vogel bereikte het hok te 11 uur 32 min. 5 sec. of had het traject ge vlogen met een gemiddelde snelheid van 1146.2 meter per minuut. De laatste prijs winnende vogel bereikte het hok te 11 uur 55 min. 8 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1061.' meter per minuut. De uitslag was: 1, 6, 11 en 19 L. H. de Kleine; 2. J. F. van der Lely; 3 en 12 A. l'Ami; 4 en 17 U. T. de Vries, 5, 14 en 18 W. C. van Beekum, 7, 8 en 10 K. I. Waas dorp, 9. R. van Throost, 13, W. Florusse, 15 W. Steffhaan. 16, W. C. var. Eek, 20 J. P. Brederode.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11