DONDERDAG 18 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANl EERSTE BLAD - PAG. HOE WORDT HET WEER WARM. DE BILT SEINT: V Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen. Helder tot licht of half bewolkt. Droog warm weer behoudens kans op onweer. Hoogste barometerst.: 769.3 te Skudesnaes en Ona (aan de Noorsche kust). Laagste barometerst.: 755.1 te Isafjord. Het hoogedrukgebied heeft zich sterk uitgebreid en beslaat thans het grootste gedeelte van ons waarnemingsgebied. De hoogste barometerstanden worden thans over Zuidelijk Nojrwegen, de Noordzee, Denemarken en Noord-Duitschland aan- getrofffen. Overal is het in dezen hooge- druk rustig weer, veelal met onbewolkten hemel, Plaatselijk zijn echter reeds on weerstoringen voorgekomen, o. a. in Noord- Frankrijk en Zuid-Engeland. Hooge tem peraturen treft men in ons land, bijna ge heel Duitschland en Finland aan. Alleen over Lapland is het sinds gisteren flink wat kouder geworden, overal elders stegen de temperaturen. De depressiekern, welke gisteren nog benoorden Ierland lag, is via IJsland Noordwaarts getrokken. De kans op aanhouden van het mooie zomerweer ten onzent is vrij groot. Echter is door het toenemen van de vochtigheid der hoo- gere luchtlagen en door de geringe hori zontale luchtdrukverschillen de waar schijnlijkheid voor het optreden van plaatselijke onweders is toegenomen. LUCHTTEMPERATUUR. 8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.53 uur tot Vrijdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 19 Juni voorm. 3.11 en nam. 3.37 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 20 gr. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. SPORT ZWEMMEN OVER DE „GROOTE BELT". De poging van Else Kragh mislukt. De bekende Deensche zwemster Else Kragh heeft een poging gedaan de Groote Belt over te zwemmen. Zij vertrok giste ren om 9.30 uur bij Korsoer en tegen mid dernacht had zij de kust van Fuenen tot op 5 km. berenkt. Om 3 uur in den morgen moest zij echter, nadat zij 17 y3 uur in het water gelegen had, wegens kramp opge ven. Het vorig jaar heeft Else Kragh een soortgelijke poging ondernomen. Toen moest zij echter na 16 yt uur in het water te hebben gelegen, de poging staken. WIELRENNEN ZUID-HOLLANDSCHE CLUB COMPETITIE. In verband met de ronde van den Bosch, waaraan vele renners deelnemen, is de der de serie Van de Zuid-Hollandsche clubcom petitie tusschen 's-Gravenhage, Hollandia (den Haag), Zwaluwen (Schiedam), en Nieuw Swift (Leiden), welke a.s. Dinsdag op de Rijswijksche wielerbaan zou plaats hebben, een dag uitgesteld en wordt zij dus Woensdag 24 Juni verreden. PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE TE AMSTFRDAM. Ontvangst der buitenlandsche ruiters Hedenmorgen werden in de raadszaal van het stadhuis te Amsterdam de Belgi sche, Fransche, Japansche en Nederland- sche ruiters, die aan het internationaal concours Hippique, dat hedenavond in het Stadion te Amsterdam zal aanvangen, deel nemen, officieel ontvangen. Wethouder Kropman, als waarnemen» burgemeester, heette in het Fransch de buitenlandsche gasten hartelijk welkom in de Nederland- sche hoofdstad. Namens de ruiters dankte de Fransche consul te Amsterdam, de heer Judas, voor de prettige ontvangst. Onder de aanwezi gen bevonden zich wethouder Rustige en de voorzitter van den Nederlandsche Hip pische Sportbond, Jhr. Quarles van Uf- ford. NIEUW R.K. MARINE-TEHUIS TE DEN HELDER. Voor het nieuwe tehuis. Van den Katholieken Marineman Geeft iedereen thuis En doet wat nij kan. Dat ware werkelijk te wenschen! Wel hebben we de tijd niet mee, maar. We hebben zooveel mee, dat we ook wel iets tegen mogen hebben. We hebben mee, dat de ouders van de vele Katholieke Marinemannen nu de ge legenheid hebben hun dankbaarheid te toonen voor wat in een R.K. Marine-Tehuis voor hun jongens is en wordt gedaan. We hebben mee, dat alle goede Katholie ken voor een zaak als de onze voelen en voor ons zware werk toch nog wel iets wil len missen. We hebben mee, dat men meer en meer voelt voor den sympathieken Marineman en er dus graag een offertje (of nog liëVer „een offer") voor brengen wil. De spreekwoordelijke Katholieke mild dadigheid moge ook voor dit schoone doel tot volle uiting komen! Mocht U dezer dagen geen officieele aan vrage bereiken, dan Is mijn gironummer en adres: H. J. BANGERT, pr., Vlootaalmoezenier Hoofdgracht 22, Den Helder. Postgironummer: 273336. INGEZONDEN STUKKEN Hooggeachte Stadgenooten, Vrijdagavond zullen vier muziekkorpsen hier ter stede rondtrekken. Velen zullen van hun spel genieten en velen zullen zich afvragen: „Hè, waar is dat voor". Waarvoor dat is, zult U op de borden kun nen lezen, die bij elk muziekkorps worden meegedragen en waarop staat: „Steunt de Zonnestraal-Collecte." En iedereen zal zeggen: „Hè ja, dat is waar ook Want Zaterdag zal de jaarlijksche Zonnestraal-collecte gehouden worden, de collecte waar voor zoovelen in ons land van afhangt, of hun verpleging voortge zet kan worden ja dan neen. U weet „Zon nestraal" is de groote inrichting voor tu- berculose-nazorg, de inrichting, waar sa natoriumbehandeling en arbeid gecombi neerd wordt. Hoeveel moeite het kost ;n de tegenwoordige tijdsomstandigheden een dergelijke instelling in stand te hou den, behoeven wij U niet meer te vertellen. Steeds moeilijker wordt het aan alle aan vragen om opname te voldoen, steeds moeilijker om alle patiënten zoolang te blyven verplegen als hun toestand noo- dig maakt. Slechts wanneer ieder, zon der uit zondering iedereen, hieraan zijn steentje bijdraagt is dit moge lijk. Ons Comité, onze collectanten, de muziekcorpsen, die Uw aandacht op deze collecte vestigen, allen verleenen belan geloos hun medewerking. Van U vragen wij slechts, dat U, als een onzer collectan ten U het busje voorhoudt, zult zeggen: „O ja, dat is waar ook." Want als U zich herinnert, waar het om gaat, dat weten wij zeker, dat U wat in het busje zult willen storten. Het Comité voor de Zonnestraal- Collecte te Lelden. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Landstormdag. De reserve-kapitein D. J. Karres meldt ons: Hoewel de voorbe reidingen voor den landdag van den bij zonderen vrijwillige landstorm op Zater dag 22 Augustus te Alphen aan den Rijn in vollen gang zijn, zijn sommige in de pers verspreidde berichten, onder meer over het spreken van twee Minister der Kroon prae- matuur te achten. Aanbesteding. Door den architect J. Snijders Lzn. te Vlaardinger-Ambacht werd Woensdagmiddag namens zijn principaal G. J. Th. Baron Stratenus te Diepenveen in hotel „De Vergulde Wagen" te Alphen aan den Rijn aanbesteed: Het sloopen van de boerderij „Hannover5' met stallen, schu ren, enz. te Alphen aan den Rijn, nabij Gouwsluis. De inschrijvingen waren als volgt: Gebrs. Koek Uithoorn 25.A. v. Tol Wzn., Langeraar 25.P. Mulder Bo degraven 25.J. J. Carpentier Nieuw- veen 50.T. H. Voet Schiedam f 50. K. Liesker Delft 50.M. J. ten Brink Zwammerdam 57.—; A. Sparreboom Ze venhoven ƒ61.L. Koopman Alphen a. d. R(jn 67.C. P. de Waard Gouda 76. J. v. Koert Nieuwkoop 100.G. L. de Bruin Boskoop 137.A. Bauer Alphen a. d. Rijn 150.Joh. de Vos Haarlem mermeer 156.A. Kraal Utrecht 177. T. D. Kuiper Zeist ƒ212.76; W. P. Boer Hazerswoude ƒ215.C. P. Hendriks Utrecht ƒ263.T. v. Seumeren Zeist ƒ296.60 (aan wie het werk werd gegund). AUTO'S GEVRAAGD. Voor het a.s. Ziekentriduum. Voor het Ziekentriduum, dat de volgen de week Woensdag, Donderdag en Vrijdag wederom gehouden staat te worden, wor den auto's gevraagd. Wij willen toch ver onderstellen, dat er genoeg Katholieken zijn, die gedurende enkele uren slechts deze dagen hun auto willen afstaan om het zieken, die een jaar lang op hun ziek bed lagen, mogelijk te maken dit feeste lijke ziekentriduum bij te wonen. Indien men zijn auto afstaat om lichamelijk ge- brekkigen of oude menschen een blijden dag te bezorgen, zooals tegenwoordig, ge lukkig, zoo dikwijls gebeurt, dan mogen de Katholieken hun kranke medemen- schen zulke groote geestelijke weldaden zeker niet onthouden. Nog slechts weinige katholieke autobe zitters hebben zich aangemeld. Er zijn er veel meer en er moeten er toch veel meer komen, die een enkel uur op deze dagen hun auto hiervoor beschikbaar stellen. Het is zoo'n prettige gedachte, dat een auto niet alleen tot verkeersongelukken, maar ook nog tot goede dingen in staat is. Misschien hebt u in uw wagen die pla quette van Sint Christophorus. Wel, laat dan uw wagen zijn voorbeeld volgen en draag eenige zieken over den woesten stroom van het leven naar het veilige en gelukkige oord van het altaar. Geeft u op! Direct. Er is haast bij. Geeft u deze week nog op en stelt uw wagen beschikbaar voor dit prachtige doel. U kunt dit doen bij de leden van het auto-comité, de heeren Lubbers en San Giorgi, aan het adres van de R. K. S t u- denten Vereeniging „St. Augusti- nus" Rapenburg 24, Leiden. GOUDEN DOCTORATEN. Maandag 22 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wijborgh te Stockholm, oud gezant in Zweden en Kamerheer i.b.d. van H.M. de Koningin, aan de Leidsche Uni versiteit cum laude promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Woensdag 24 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. O. J. E. baron van Was senaar van Catwijck te 's-Gravenhage, oud lid van de Eerste Kamer, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Woensdag 24 Juni a.s. zsQ het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. Ph. F. de Hazeth Evertsz te 's-Gravenhage, oud president van het Hof .van Justitie te Curasao, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. Donderdag 25 Juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. Th. M. Vester te 's Gra- venhage, oud-directeur en commissaris van Handelmaatschappijen, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtsgeleerdheid. MAATSCHAPPIJ DER NEDER LANDSCHE LETTERKUNDE. Prof. G. G. Kloeke tot voorz. benoemd. In de gistermiddag voortgezette verga dering van de Maatschappij der Neder landsche Letterkunde is tot voorzitter ge kozen prof. mr. G. G. Kloeke, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Het seizoen 1936'37. De Maatschappij voor Toonkunst te Lei den heeft voor het komende seizoen geënga geerd: 1. het pianistenpaar Ethel Bartlett en Rae Robertson. 2. het Harptrio Rosa Spier (Rosa Spier, harp; Denayer, altviool; Barwasser, fluit). 3. het Nederl. Kamerorkest onder O. Glastra van Loon. Solist: Jaap Stotijn (hobo). Op deze concerten worden zoowel werken der Klassieke- als der Moderne Muzieklit- teratuur uitgevoerd. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat de contributie van de M. v. T. met in gang van het komende Maatschappelijke jaar, aanvangende 1 Sept. a.s., is verlaagd van 8.op 5.het lidmaatschap geeft recht op twee toegangskaarten tot alle ge wone concerten, reductie op de toegangs prijs voor de buitengewone concerten, op het tarief der schoolgelden en het gebruik der Muziekbibliotheek. Opdat ook niet-leden der Maatschappij toegang tot deze concerten kunnen verkrij gen, heeft het bestuur de mogelijkheid opengesteld om een niet-persoonlijk abon nement op deze 3 concerten te nemen ad 3.per abonnement. Wij verwijzen naar de desbetreffende ad vertentie in dit nummer. INSTITUUT KERN. Jaaroverzicht van prof. dr. J. Ph. Vogel. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van het Instituut Kern alhier heeft de voorzitter van het Instituut prof. dr. J. Ph. Vogel een overzicht gegeven van de ge schiedenis van het Instituut in het afgeloo- pen jaar.. Het volgende is eraan ontleend: Indien men de nog steeds hoogst on gunstige tijdsomstandigheden in aanmer king neemt, mag de geldelijke toestand van het Instituut Kern niet onbevredigd worden genoemd. Weliswaar kunnen wij nog niet gewagen van eenigen vooruitgang, doch het afgeloopen vereenigingsjaar heeft zich evenmin gekenmerkt door verderen achteruitgang. Dit is voor een deel te dan ken aan eenige giften, waarmede enkele vrienden van het Instituut ons hebben ver rast. Zij kunnen verzekerd zyn van onze groote erkentelijkheid. In dit verband zij ook vermeld, dat één onzer leden, die reeds sedert vele jaren in het buitenland ver toeft, ons in kennis heeft gesteld van zijn voornemen een belangrijk legaat aan het Instituut Kern te vermaken. De waardee ring, die uit deze beschikking blijkt, stel len wij op hoogen prijs. De financieele be langen van het Instituut in Nederlandsch- Indië werden wederom op uitnemende wijze behartigd door dr. C. Hooykaas. Het verheugt ons, dat ook in Britsch-Indie thans iemand bereid gevonden is om het Instituut daar te lande op gelijke wijze van dienst te zijn. Het is dr. B. Ch. Shastri, die tevens het Instituut heeft vertegenwoordigd op de in December 1935 te Mysore gehou- ren „Eight All-India Oriental Conference". Het stemt tot groote dankbaarheid, dat het subsidie ons door Z. E. den Minister van Onderwijs toegekend gehandhaafd bleef en dat de Commissie van uitvoering van het Leidsche Universiteitsfonds wederom een welkomen steun van ƒ500.heeft toege zegd. Het ernstige euvel, waaraan het In stituut lijdt, is het ontbreken der noodige middelen om onzen Conservator een be hoorlijke bezoldiging te verzekeren. On langs had ik gelegenheid deze moeilijkheid met een der leden van onzen Raad van Bij stand te bespreken. Van harte hopen wij, dat een weg moge worden gevonden om dit bezwaar op te heffen. In het vorig jaarverslag werd melding gemaakt van een belangrijke donatie door den Gaekwar van Baroda, bestemd voor de studie der handschriften van Bali, die van belang zijn voor de kennis der oud-Indische cultuur. Deze donatie ging gepaard met een gift ter bevordering van den arbeid van het Instituut Kern. Wij hebben hierin aan leiding gevonden om zijn Hoogheid het eerelidmaatschap van het Instituut aan te bieden. In een brief uit Parjjs van 11 Juni 1935 ontvingen wij bericht, dat genoemde Indische vorst dit blijk van onze erkente lijkheid heeft willen aanvaarden. Wij le den een ernstig verlies door het plotseling overlijden van den bekenden Franschen Orientalist Sylvain Lévi. Het is hier niet de plaats uit te weiden over de buitenge wone verdiensten van dezen eminenten ge leerde, dien wij nog ruim een jaar geleden het voorrecht hadden in dit gebouw te zien en te hooren. Wel wensch ik in herinnering te brengen, met hoe warme belangstelling Sylvain Lévi de werkzaamheden van ons Instituut steeds heeft gevolgd. Met wee moed denken wij terug aan zijn beminne lijke persoonlijkheid. In het afgeloopen jaar zijn vier leden het Instituut door den dood ontvallen. Het zijn mr. C. Bake, mr. J. E. Boddaert, prof. J. C. van Eerde en dr. A. C. Woolner. Daar tegenover staat een aanwinst van acht nieuwe leden, waarvan drie in Britsch- Indië. Met erkentelijkheid zij nog ver meld, dat dr. A. A. Bake zich bereid ver klaarde het Instituut als donateur te steu nen. De heer Pierre Dupont, die geduren de de laatste jaren een geregeld bezoeker van „Gravenstein" was, vertrok naar Indo- China, waar hij thans werkzaam is bij de Ecoie Frangaise d'Extrême-Orient. De boekerij van het Instituut heeft zich ook in het jaar 1935'36 weer belangrijk uitgebreid. De fotografische verzameling, die gedu rende een aantal jaren vrijwel stationnair bleef, werd in het afgeloopen jaar weer eenigszins uitgebreid. De Directeur-Gene raal van Archaeologie in Britsch-Indië bood ons tegen een nominaal bedrag een collectie van 316 foto's aan die voor het geconsolideerd jaarverslag waren gebruikt maar zich nog in uitstekenden toestand bevonden. De conservator, dr. A. J. Bernet Kern- pers maakte- in den afgeloopen winter een studiereis in Nederlandsch en Britsch In- die. Deze reis van vijf maanden gaf den heer Kempers gelegenheid om niet alleen tal van belangrijke bouwwerken alsmede voorname musea te bezoeken maar tevens om in een aantal steden zoowel in Neder landsch als Britsch Indië lezingen te hou den over archaeologische en historische onderwerpen. Het laatste jaarverslag gaf aanleiding tot het vermelden van de welkome onder steuning door eenige Indische vorsten aan de uitgave van „Annual Bibliography of Indian Archaeology" verleend in den vorm van een jaarlijksche bijdrage van 200 of 100 ropyen. Hun aantal is thans nog met een drietal vermeerderd. Het zijn de Ma haraja van Jammu en Kashmir, die zich bereid heeft verklaard tot een subsidie van 200 ropyen 's jaars, de Maharaja Hol- kar van Indore en de Nawab van Bhopel élk met 100 ropyen 's jaars. Door dezen steun wordt de vroegere achteruitgang in het bedrag onzer subsidies ten behoeve der Bibliographie voor een deel althans goedgemaakt. Hierbij komt nog de belang rijke geldelijke hulp (Rs. 1000) verleend door den heer dr. Bimala Chura Law, se dert een jaar lid der Redactie. Wat den Archaeologischen Atlas van Grooter India betreft, kan worden ver meld, dat de vier oudheidkundige kaarten van Nederlandsch Indië nog in bewer king zijn. De Indische regeering heeft een gunstige beschikking genomen op het ver zoek in ruil voor de toegestane 2500 extra- afdrukken van den wetenschappelijken Atlas van Ned. Indië een aantal van het door het Instituut uit te geven oudheid kundige kaarten te mogen aanbieden. Het verslag besluit met een woord van dank aan allen die in het afgeloopen ver eenigingsjaar den arbeid van het Instituut Kern op eenigerlei wijze hebben bevor derd. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. DANKDAG SLAG BIJ WATERLOO. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de circulaire van den Staatsraad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21en Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110), Brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den lsten dier maand, No. 72, de dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 21en dezer maand zal worden gehouden. Leiden, 18 Juni 1936. A. VAN DE SANDE BAKBUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden, St. Vincentius- gebouw, Hooglandsche Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Juni a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, telefoon 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegst- geest, Tel. 274. Meten met twee maten? Aan den Gemeenteraad van Leiden is door den heer R. Uges, directeur van het Luxor Theater alhier een adres gezonden, waarbij hij den raad doet toekomen een af schrift van het hieronder vermelde adres, hetwelk hij den 15 Februari 1936 aan de Directie der Stedelijke Lichtfabrieken heeft gezonden. Als antwoord op dit adres ont ving hij den 30 April d.a.v. van de Direc tie dezer fabrieken het volgende schrijven: „Naar aanleiding van uw schrijven d.d. 15 Februari jJ. deel en wij u mede, dat uw schrijven een onderwerp van bespreking in de vergadering van onze Commissarissen heeft uitgemaakt. Namens Commissarissen moeten wij' u mededeel en, dat aan het verzoek vervat in de voorlaatste alinea van uw schrijven niet kan worden voldaan". Naar aanleiding van dit antwoord wendt adressant zich thans tot den Raad met het beleefd verzoek te willen bevorderen, dat alsnog aan zijn verzoek vervat in het slot van bovenaangehaald adres, zal worden voldaan. In bedoeld adres aan de Sted. Lichtfabrie ken bedoeld wordt door den heer Uges ge zegd: „Sedert 1921 is adressant afnemer van electriciteit voor zijn bedrijf in het aan gehaalde theater. In den loop der jaren is het hem daarbij opgevallen, dat de prijs voor electrische stroom hoog is te noemen in vergelijking met diezelfde bedrijven in andere gemeenten. Dikwijls heeft adressant met bevoegde ambtenaren van de Lichtfa brieken te Leiden deze aangelegenheid besproken, het antwoord was altijd, dat voor adressant's bedrijf tegen geen lageren prijs electrische stroom kan worden gele verd dan zooals contractueel tusschen de Lichtfabrieken en adressant was overeen gekomen. Voor zeer korten tijd kwam hem echter toevallig ter oore, dat een bioscoop exploitant te Leiden (misschien wel meer dere theaterexploitanten) wel een contract met de Lichtfabrieken te Leiden had voor levering van stroom, aanmerkelijk voor- deeliger dan het contract, hetwelk adres sant heeft met dezelfde Lichtfabrieken. Dat deze mededeeling adressant zeer bevreemd de behoeft geen betoog, te meer daar hij, zooals reeds gezegd, sedert jaren verschei dene malen met bevoegde ambtenaren der Lichtfabrieken over de hooge tarieven had gesproken. Toen adressant bij onderzoek gebleken was, dat de mededeeling juist was, alzoo dat inderdaad door de Lichtfabrieken aan een theater te Leiden (adressant's theater is het oudste te Leiden en wordt door hem sedert 1921 geëxploiteerd) goedkooper electr. stroom werd geleverd dan voor zijn theater, heeft hij hierover weer gesproken met een der bevoegde ambtenaren der Lichtfabrieken, met het resultaat dat hem onmiddellijk een ander voordeeliger con tract werd aangeboden en hem een restitu tie van verbruik van electrische stroom over het laatste kwartaal is gegeven van 237.71. Volgens de bescheiden meening van adressant mag men toch verwachten, dat voor dezelfde bedrijven door de Lichtfa brieken tegen eenzelfde tarief wordt gele verd. Hij merkt daarbij op, dat in Rotter dam, alwaar door hem 2 theaters worden geëxploiteerd, bij verandering van contrac ten tusschen de Electriciteitfabriek en ex ploitanten, indien die nieuwe contracten voordeeliger voor de afnemers zijn, alle exploitanten in de gelegenheid worden ge steld hun loopende contract door het gun stiger contract te doen vervangen. Adressant verzoekt u hém behalve de reeds toegekende restitutie over het laatste kwartaal, restitutie te geven van de door hem betaalde bedragen voor electr. stroom van 1 October 1934 af, den dat.um, waarop de exploitant van het Lido Theater, alhier, tegen lageren prijs stroom is geleverd dan aan adressant". Bij het gehouden examen der H. C. V. te 's Gravenhage op 16 en 17 Juni zijn ge slaagd: Mej. J. v. d. Héijden voor Coupeu- ze mej, J. Kriek voor costumière beiden leerlingen van mej. J. I. THh. van Zwieten Leerares H. C. V.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2