yfmiMa M RADIOPROGRAMMA'S WOENSDAG 17 JUNI 193G DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Groote brand te Medembiik. Bioscooptheater met foyer en naastliggend Café-restaurant afgebrand lil den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur werd brand ontdekt In het bioscoop theater „Scala" te Medembiik. Onmiddel lijk werd de brandweer gewaarschuwd, die, hoewel zij vrij spoedig met een motorspuit ter plaatse verscheen, direct voor een haast onbegonnen taak kwam te staan, daar het vuur, doordat in he theater zeer veel houtwerk was, zich reeds met zulk een snelheid had uitgebreid, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Ook de aangren zende foyer had reeds vlam gevat, terwijl een oogeniblik later ook het aangrenzende café-restaurant van den heer Geusebroek door het vuur aangetast was. De brandweer van Medembiik, die as sistentie gekregen had van de brandweer van Wieringermeer, tastte met tien stralen het vuur aan. Daar ook een tweetal woon huizen aan de overzijde van het theater reeds door het vuur aangetast werden en groot gevaar liepen, bepaalde men zich in hoofdzaak er toe, de huizen in de omge ving van het theater te behouden. Voor zoover het de reeds eerder genoemde woon huizen betrof, gelukte dit, hoewel zij be langrijke* brand- en waterschade kregen, men kon echter niet verhinderen, dat het café van den heer Geusebroek, evenals het bioscooptheater en de aangrenzende foyer, geheel een prooi der vlammen werden. Om streeks drie uur kon gezegd worden, dat men het vuur meester was en bestond er geen gevaar meer voor de omgeving. De leiding van het blusschingswerk, dat, ondanks het nachtelijk uur, zeer veel kij kers trok, berustte bij den burgemeester van Medembiik, den heer Peters. Naar wij vernamen, waren alle bij den brand betrokken perceelen verzekerd, het geen ook het geval was met de inboedels van den heer Geusebroek en van de bewo ners van een der tegenover het theater lig gende woonhuizen. De inboedel van den be woner van het andere perceel, den heer Bron, was echter niet verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Omstreeks elf uur, toen de voorstelling afgeloopen was, en alle bezoekers de zaal verlaten hadden, had men niets bijzonders bespeurd. De brand moet in de cabine van het bioscooptheater, dat ongeveer. 60 Meter lang en 8 Meter breed is, ontstaan zijn. Hoe grqot de schade is, valt momenteel nog niet te zeggen. Brand in een drukkerij te Amersfoort Hedennacht omstreeks half drie werd te Amersfoort door de jongedames Maas en Melis, die door den rossen gloed gewekt waren, brand ontdekt in de drukkerij „Pa- tria" aan de Koningin Wilhelminastraat 32. Zij waarschuwden direct hun ouders, die op hun beurt politie en brandweer van den brand in kennis stelden. De politie, die spoedig ter plaatse was, legde direct twee slangen uit en tastte on middellijk het vuur, dat in den kelder woedde, aan. Het vuur breidde zich ech ter .zeer snel uit en toen de brandweer eveneens ter plaatse verschenen was, had het vuur, dat in den in den kelder aanwe zigen voorraad papier en vuil poetskatoen gretig voedsel vond, zich reeds een weg ge baand door het plafond naar de zetterij. De concierge, d'ie naast de drukkerij woonde, kon eerst na veel moeite wakker gemaakt worden. Daar heit vuur zich in middels steeds meer en meer uitgebreid had, werd de woning van den concierge veiligheidshalve ontruimd, doch hoewel veel waterschade en ook eenige brandscha de bekomen, kon deze behouden blijven. De brandweer had inmiddels versterking gekregen en met tien stralen op de wa terleiding werd de strijd tegen het vuur aangebonden. De drukkerij, waarin zich verscheidene machines bevonden, heeft men, dank zij doortastend optreden, kun nen behouden. De zetterij, de kelder en twee kantoor lokalen, waarheen zich het vuur eveneens een weg gebaand had, werden echter een prooi der vlammen. Na een uur hard wer ken kon gezegd worden, dat men den brand meester was. Omtrent de oorzaak tast men voorloopig nog in het duister, terwijl ook omtrent de schade, die door verzekering gedekt wordt, nog niets te zeggen viel. De drukkerij, die onder directie stond van den heer H. Krul en waar ongeveer een veertigtal personen werk vonden, was eigendom van de onderofficiersvereeniging „Ons Belang". Hoewel niet door den brand zelf, valt toch nog een slachtoffer te betreuren. Een zieke dame n.l., die in een perceel in de nabijheid van de brandende drukkerij woonde, overleed, doordat zij door de si renes van de brandweerauto's geschrokken was, aan een hartverlamming. ERNSTIGE AUTOBOTSING BIJ BAARN. Twee gewonden. Op den rijksweg Amsterdam—Amers foort, juist op de grens van de gemeenten Baarn en Eemnes heeft gistermiddag te kwart voor vier een ernstig auto-or.geluk plaats gehad. De heer M. S. T. de M. I. uit Baarn reed met zijn 16-cylinder Cadillac met een enorme snelheid in de richting Baarn, toen plotseling ter hoogte van het beuzine-sta- tion van den héér Fernhout een vracht wagen van de H. M. I. uit Hilversum den weg overstak. De heer M. I. remde nog uit alle macht, doch kon een aanrijding niet meer voorko men. De schok was zoo hevig, dat de vrachtwagen over den kop sloeg en de chauffeur J. Duivenoord, die onder het voertuig terecht kwam, levensgevaarlijk werd gewond. De journalist W. uit Baarn, die naast den chauffeur zat, sloeg door het portier heen en kreeg een ernstige hoofdwonde. De wagen van den heer M. I. werd van vo ren ingedrukt, de bestuurder bleef vrijwel ongedeerd. In zorgwekkenden toestand is de heer Duivenoord naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. TUSSCHEN SLUISDEUREN GERAAKT. Arbeider bij Vreeswijk verdronken. Dinsdagmiddag te half vier is bij de sluiswerken te Vreeswijk een doodelijk ongeval gebeurd. De 27-jarige timmerman J. van Veen is tijdens het werk men v,as bezg met het opvullen met zand van de ruimte tus- schen de sluisdeuren in de sluis geval len en verdronken. Na een half uur dreg gen werd zijn lijk opgehaald. V. was ge huwd. ONGELUK BIJ VOETBALWEDSTRIJD Speler van veteranen-wedstrijd overleden. Tijdens een veteranen voetbal wedstrijd Zondag te Schijndel, is een ongeluk ge schied, dat een der spelers het leven heeft gekost. In het vuur van den wedstrijd kwam de 35-jarige A. v. d. Wetering uit Schijndel te vallen. De ongelukkige bleek ernstig te zijn gekwetst en werd per auto naar huis vervoerd. Maandagavond werd de toe stand van het slachtoffer zóó ernstig, dat hij van de H.H. Sacramenten der Ster venden moest worden voorzien. Spoedig daarna is hij aan de gevolgen van 'ie op- geloopen kwetsuren overleden. Van de W. was gehuwd en laat een ge zin met vier kinderen achter. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen om 7 uur is de 18-jarige landbouwerszoon A. Nabuurs van de Vul lingshoeve te Venraaij tusschen de drijf riemen van de maalmolen en tractor ge raakt en vrijwel op slag gedood. De ge neeskundige dienst kon geen hulp meer bieden. ZONNEBRUIN voorkomi zonnebrand en bronst en bruint Uw huid prachtig. Dom 25 en SOcUube 60ct FW9CM DONDERDAG 15 JUNI. DE GEHEIMZINNIGE „ZWARTE HAND" AANGEHOUDEN. Overspannen kantoorbediende te A'dam. Herhaaldelijk kwamen in den laatsten tijd bij de politie in de hoofdstad men- schen met dreigbrieven, die zij in hun brie- .venibus of op andere plaatsen hadden ge vonden en waarin zij gesommeerd werden op een vastgesteld tijdstip een bedrag aan geld of een bankbiljet te deponeeren op een nader aangegeven plaats, meestal een telefooncel, waar het bankbiljet dan vol gens den brief op een nader aangeduide bladzijde in den telefoongids moest worden DOOR AUTO GEDOOD. Gistermorgen is de 19-jarige P. van der Velde, woonachtig te Zaamslag, nabij Ter- donck (België) door een auto overreden en gedood. Het lijk is naar Zaamslag overge bracht. Deze epistels waren gewoonlijk getee- kend met een zwarte hand en hielden dik wijls bedreigingen met hevigen wraak in, waaraan kracht werd bijgzet door primi tieve teekeningen van messen of dolken. In alle buurten van de stad heeft deze ge heimzinnige „zwarte hand" geopereerd en hoewel de recherche de bedreigingen niet al te ernstig nam en geruimen tijd wel eens geloofde in een kwajongensstreek, werden toch ijverige nasporingen naar den dader gedaan, temeer toen bleek, dat hij zich ook schuldig maakte aan het aftrekken van brandalarmschellen. Eenige malen werden ter plaatse van een loos alarm pakjes of briefjes gevonden, die gericht waren aan dén brandmeester van het uitrukkende voertuig en waaruit bleek, dat deze balda dige alarmeering eveneens het werk van de „zwarte hand" waren. Gistermiddag is de centrale recherche erin geslaagd den dader aan te houden op het kantoor, waar hij werkzaam was. Hij werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht en reeds bij het eerste onder zoek bleek, dat de man, een 31-jarige kan toorbediende, hoewel hij zijn dagelijksch werk naar behooren verrichtte, in over spannen toestand verkeerde, waaruit waar schijnlijk zijn merkwaardig optreden als de geheimzinnige „zwarte hand" moet wor den verklaard. Hij is ter nadere observatie nog in den loop van den avond naar de Valerius-kli- niek overgebracht. EEN SLAGER IN NOOD. Clandestien geslachte koe over de schutting van zijn buurman geworpen. Het was de politie te Muiden ter oore gekomen, dat een der slagers voornemens was, een koe te slachten, waarvan ge tracht zou worden, den accijns te ontdui ken. De rijksveldwachter hield daarom een oog in het zeil, en het bleek al spoe dig, dat zich bij den slager J. W. een koe beest bevond, dat door hem geslacht was en niet vóór den accijns was aangegeven. Dinsdagnacht werd de keuringsdienst te Weesp met het gebeurde in kennis gesteld en ook burgemeester J. L. de Raadt en de majoor van de rijksveldwacht te Muider- berg, begaven zich naar de vorengenoem de slagerij van W. Daar kwamen ook de keurmeester uit Weesp, benevens de kommies der belastingen en de gemeente veldwachter van Muiden tezaam, maar., het geheele gezelschap moest zich tevreden stellen met op de Heerengracht te blijven staan, want de slagerij was gesloten en de slager scheen in rust te zijn. Later bleek, naar de „Tijd" meldt, dat die rust maar schijn was geweest, want toen de schuldige bemerkte, dat de voor genomen ontduiking ontdekt was, had nij den geheelen voorraad vleesch, afkomstig van de geslachte koe (ruim 200 kilo) over de schutting van zijn buurman, een bak ker, geworpen. Voorloopig achtte de sla ger W. het niet geraden, aan de voordeur te verschijnen, om het gezelschap, dat er blijkbaar zeer op gesteld was, een onder houd met hem te hebben, te woord te staan. Nadat de burgemeester opdracht had ge geven het huis van den slager gedurende den nacht onder bewaking te stellen, ble ven met dat doel de keurmeester uit Weesp, benevens de belasting-commies en de gemeente-veldwachter achter. Gedu rende de nachtelijke uren viel er niets bij zonders voor, maar toen het ochtend werd en men gelegenheid kreeg binnen te tre den, werd alleereerst een onderzoek in de slagerij en de woning van W. ingesteld. Ook de majoor der lij ksveld wacht was in middels teruggekomen en had de leiding bij dit onderzoek. Er werd natuurlijk niets gevonden, zoodat toen het onderzoek werd uitgebreid tot het aangrenzend perceel, waar de bakkerij gevestigd was en aldaar trof men den geheelen voorraad vleech Klaarblijkelijk wist de bakker er niets van, dat zijn buurman in het nachtelijk uur zijn erf benut had voor tijdelijke op slagplaats van vleesch. Allereerst werd nu beslag gelegd op de paar hopderd kilo vleesch, en daarna be gaven de majoor met den keurmeestr en den slager W zich naar het kantoor van den rijksontvanger te Weesp, alwaar W. beginnen moest, met een bedrag te storten, gelijkstaande aan de waarde van het m beslag genomen vleesch. Toen dit geschied „r;,<3 \vo-rtf het vleesch gekeurd en voor de consumptie vrij gegeven. Tegen den sla ger werd een twee-ledig proces-verbaal Toemaakt, aangezien hij zoowel den ac cijns als het keurloon had willen ontdui ken. EEN HONDERDJARIGE TE FRANEKER. Heden is de weduwe M. FormerVan der Woude te Franeker, honderd jaar ge worden. De honderdjarige heeft haar geheele le ven in Franeker gewoond, waarvan 79 jaar in hetzelfde huis. Daar zij ongesteld is kon zij geen bezoeken ontvangen. De Burgemeester"*, die uitstedig was, had een gelukstelegram gezonden. De bei de wethouders en de secretaris der ge meente hebben de weduwe in haar wo ning een bezoek gebracht, waarbij de loco- burgemeester de familieleden heeft toege sproken. Hilversum I 1875 M. 8.00—9,15 K.R.O. 10.00 N.C.R.V. 11.00 K.H.O. 200 N.C.R.V. y 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 K.R.O.-Orkest. en Gramofoonplaten. 2.00 Zang en piano. 3.00 Gramofoonplaten. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Hnadenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 N.C.R.V. Orkest. 6,15 Causerie „Herdenking van den slag bij Waterloo". 6.30 Vervolg concert. 7.00 Berichten. Journ, weekoverzicht. Re- 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 De kunst van vacantiegenot. 9.30 Hollandsche Kamermuziekvereen. 10.00 Berichten A.N.P. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum II 301 M. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 A.V.R.O.-Aeolian-orkest en Gramo foonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 De O^tophonikers. 11.00 Knipcursus. 11.30 De Octophonikers. 12.00 Omroeporkest. I.30 Gramofoonplaten. 2.30 Ensemble J. Kroon. 4.00 Voor zieken. 4 30 Gramofoonplaten. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7,00 Piano-recital. 7.30 Gramofoonplaten. 7.40 Causerie over Indianen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeel ingen. 8.15 Omroeporkest en piano-duo. 9.20 Voordracht. 9 45 Omroeporkest en soliste. II.00 Berichten A.N.P. 11.10 Gramofoonplaten. 11.1512.00 Kovacs Lajos' orkest. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Omroeporkest. 5.20 Radio-tooneel. 8.20 Zang. 9.05 Nat. orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en Populair concert. Keulen, 456 M. 6.50 en-12,20 Orkestconcert. 1.35 Omroeporkest. 2.35 Schrammelmuziek. 5.40 Solistenconcert. 6.20 Omroepkleinorkest. 7.35 Gramofoonplaten. 8.30 Opera-uitzending. 10.5012.20 Dansmuziek. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. Uitslagen van Zondag 14 Juni: Afd. A. Sxtra c o m p.: St. Bernardus aSJC a 30. Meerburg aNVC b (uit gesteld Kerkelijke redenen). Afd. B.: Extra C o m p.: SMC aLei den a 24; NVC aForeholte a 63. Afd. C. 2e Comp.: NVC c—SJC b 06; Leiden bMeerburg b (niet gesp. Kerkelijke redenen, Meerbu-g); VVL c WL b 3—3. Programma voor Zondag 21 Juni: Afd. A. Extra Comp.: Meerburg a NVC b, 12.30 uur, P. P. Speel; St. Bernar dus aDOS a, 12.30 uur, C. v. Roode. Afd. B. E:;tra comp.: SMC aFore holte a, 12.30 uur, M. v. d. Klauw. Afd. C 2e Comp.: Leiden bMeer burg b, 2 uur, G. E. Bakker. ATTENTIE! De vergadering voor training welke aanvankelijk was vastgesteld op Donder dagavond in Hotel Royal, Doezastraat, gaat niet dopr wagens omstandigheden, doch is een avond verzet, zoodat deze plaats vind op Vrijdag 19 Juni e.k. des plaats vindt op Vrijdag 19 Juni e.k. des avonds 8.30 uur in Hotel Royal, Doeza- H. HOOGERVORST, Secretaris Comp.-leider. Droitwich, 1500 M. 11.2511.50 Orgelconcert. 12.10 Het Trocadero Cinema-orkest. I.352.20 Parkington-kwintet. 3.20 Vesper. 5.05 Het Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Koorconcert. 8.20 Gevarieerd programma. 9.20 Viool-recital. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-Orkest en soliste. II.3512.20 Dansmuziek. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salon orkest. 1.502.20; 5.20; 6.50 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Klein orkest en Gramofoonplaten. 10 3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest en zang. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salon-orkest. 6.35 en 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Jeugdconcert. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Gevar. concert. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs Radio. 13.05 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 Droitwich. 16.10 Parijs Radio. 17.20 Brussel VL 19.05 Londen Reg. 21.05 Parijs Radio. 23.05 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Parijs Radio. 10.35 Londen Reg. 11.25 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 16.20 Keulen. 17.40 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.20 Parijs Radio. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A- Janssen, (journalist). 20.00 Brussel VI. 20.20 Droitwich. 21.50 Londen Reg. 22.20 Droitwich. 22.40 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. TOURNOOI TE OUDEWATER. Het district Gouda van den D. H. V. B. organiseert a.s; Zondag, op het nieuwe ter rein van de vereeniging UNIO te Oude water, een voetbaltournooi, waaraan deel nemen de eerste elftallen van Alphensche Boys, DONK, UNIO en een DHVB-elftal. VEP is wegens een beslissingswedstrijd verhinderd. Het programma luidt als volgt: 12.30 UNIO—DHVB-elftal; 1.30 uur: DONKAlphensche Boys; 2.30 uur: ver- liexers; 3.30 uur eindstrijd. Het DHVB-elftal is als volgt samenge steld: Doel: Van Vliet (RVC). Achter: Rietveld (Esto) en G. Verweij (RVC). Midden: Veelenturf (Esto), Janmaat (RVC) en A. Toor (Trekv.). Voor: Kersbergen (RVC), C. Bakker (Donk), W. Kraan (RVC), Stravers (Trekv.) en H. Verweij (RVC). Reserves: van Vliet (Esto), Zuidveld (Donk) en Hogenelst (RVC). Na deze wedstrijden wordt het districts elftal gekozen, dat op Zondag 28 Juni a.s. op het PVC-terrein te" Vleuten tegen het Utrechtsch elftal »peelt. DE SPELREGELS. Een onnoodige en ongewenschte wijziging van den doeltrap. Men schrijft aan de „N.R.Crt." Op de te Troon in Schotland gehouden jaarlijksche vergadering van den Interna tional Board heeft men aangenomen een voorstel tot wijziging van regel 7 van het spelreglement. Bepaald is nu, dat bij een doelschop de bal in het veld getrapt moet worden Zoo stond het ook ongeveer in den ouden regel, alleen stond er toen niet bij, dat de bal direct in het veld getrapt moest worden. Een toelichting hierbij maakt de bedoeling der wijziging duidelijk. Daarin wordt het volgende gezegd: „De doelverdediger mag bij een doeltrap den bal niet in de handen opvangen met de bedoeling hem in het spel te trappen. De bal moet direct van den grond in het spel worden getrapt." Deze wijziging in het spelreglement heeft men aangebracht om te voorkomen, dat er een groot tijdverlies ontstaat doordat bij een doeltrap de doelman den bal pakt en hem dan rustig opbrengt tot den rand van het strafschopgebied om hem dan eerst weg te trappen. Dit werd wel gedaan door doel- verdedigers als hun partij eenmaal een voorsprong had Men trachtte daarmede den tijd uit te spélen zonder dat de tegenpartij den bal kreeg. Het is inderdaad goed dat men aan deze manier van handelen een einde heeft gemaakt, doch of men daarin is geslaagd, staat te bezien. Bovendien heeft men wel een verbod uitgevaardigd, doch er is geen strafbepaling aan verbon den; wij hebben daarvan tenminste geen mededeeling ontvangen. De scheidsrechter zal dus ten hoogste kunnen zeggen, dat het verboden is, doch volgens de thans bestaande bepalingen zal hij eerst bij herhaalde overtredingen van den regel dit als wangedrag mogen be schouwen. Overigens is de bal bij een doeltrap in het spel zoodra hij een volledige omwente ling gemaakt heeft. De bal is dus als hij ongeveer 70 c.M. heeft afgelegd, reeds in het spel. De doeltrap is dan derhalve afge loopen en men zal dan toch den doelman niet kunnen beletten den bal op te pakken en weg te trappen. Bij ons wordt er steeds voor gezorgd dat de doelverdediger den bal niet oppakt voordat deze in het spel is, zoodat het ons dan ook voorkomt, dat men daarmede aan den letter van de nieuwe bepaling heeft voldaan. Men had o.i. op andere wijze het euvel, waarvoor de nieuwe bepaling is gemaakt, kunnen bestrijden. Wij zijn overigens be nieuwd naar den officieelen tekst van de wijziging. Er zijn nog verscheidene andere wijzi gingen voorgesteld, doch blijkbaar heeft slechts bovenbedoelde wijziging de noodige meerderheid kunnen verkrijgen. Overigens zouden wij het jammer vin den, indien inderdaad aan het in trappen door den doelman een einde gemaakt zou worden omdat sommige doelverdedigers het in de kunst om een bal zuiver in het veld te trappen, ver hebben gebracht. Wij denken bijvoorbeeld aan de steeds aan een partijgenoot gerichte trappen van Ferwer- da, den doelman van Blauw-Wit en aan de mooie dropkicks waarmede van Male zijn voorhoede aan het werk zet, om van de massale trappen van Leo Halle nog maar niet te spreken. Een der aardigste onder - deelen van de doelyerdedigerskunst gaat hiermede verloren en dat alleen omdat de scheidsrechters geen gebruik maken van hun recht om verspilden speeltijd extra te laten spelen. De redactie teekent hierbij aan: De wetgever behoeft geen extra-maat regel te treffen tegen het dralen van den doelman bij het nemen van den doelschop. Immers, de vijandelijke voorhoede heeft zoodra de trap gedaan en de bal volle dig is omgewenteld het recht in te loo- pen, m.a.w. den voorgeschreven afstand van 9 M. te overschrijden. Maakte zij van dit recht meer en beter gebruik, dan zou het heel spoedig met dat dralen gedaan zijn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9