WOENSDAG 17 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BUD - PAG. 7 EERSTE KAMER. Een korte zitting. In de gisteravond gehouden zitting van de Eerste Kamer zijn benoemd tot voorzitters der afdeelingen de heeren Jans sen, De Gijselaar, Van Sasse van Ysselt,, Droogleever Fortuyn en Blomjous, tot on der-voorzitters respectievelijk de heeren Michiels van Kessenich, De Bruyn, De Sa- vomin Lohman, Ter Haar en Van Embden. De voorzitter deelt mede, dat de centrale afdeeling besloten heeft, in de af deelingen te doen onderzoeken: a. onmid dellijk na afloop dezer openbare verga dering drie wetsontwerpen, waaronder dat tot vereeniging van de gemeenten Bosch- kapelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Osse- nisse tot een nieuwe gemeente: Vogelwaar de; b. hedenochtend elf uur een reeks wets ontwerpen, waaronder dat houdende voor zieningen omtrent de weerkorpsen, dat, houdende tijdelijke maatregelen betreffen de de mechanisatie in de sigaren-industrie, eenige contingenteerings-ontwerpen. De vergadering wordt om 9 uur ver daagd tot heden twee uur. BURGEMEESTERKWESTIE TE 'S-GRAVENZANDE. De heer Drees (s.d.) stelt vragen aan den minister van Binnenlandsche Zaken. De heer Drees heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld- 1. Is het juist, dat in 1935, voordat over de herbenoeming van den burgemeester van 's-Gravenzande moest worden beslist, ter kennis van den minister is gebracht, dat die burgemeester zich als president-kerkvoogd 'aan financieele onregelmatigheden zou heb ben schuldig gemaakt en om die reden als zoodanig zou zijn geschorst? 2. Is het juist, dat de minister daarop Iheeft geantwoord, dat hij deze zaak nog eens nauwkeurig had onderzocht, doch dat dit onderzoek hem niet tot de overtuiging had kunnen brengen, dat hij zijn medewer king aan de herbenoeming behoorde te ont houden? 3. Is bij het ingestelde onderzoek geble ken, dat de beschuldigingen ongegrond wa ren? 4. Zoo ja, ware het dan niet wenschelijk geweest, in het belang van het prestige van den burgemeester, daarvan duidelijk en in het openbaar te doen blijken, te meer om dat de beschuldigingen in de gemeente in een open brief worden verspreid? 5. Zoo neen, waarop berustte dan het oor deel van den minister, dat er geen reden was zijn medewerking aan de herbenoe ming te onthouden? PROEF MET VERSCH VLEESCH. Verstrekking aan werkloozen gedurende September en October, Met het verstrekken van versch vleesch aan werkloozen zal, zooals reeds kortelijks is gemeld, waarschijnlijk een proef wor den genomen in vier gemeenten: Den Haag, Eindhoven, Hengelo en Utrecht. Deze gemeenten zijn gekozen als vertegenwoor digers van afzonderlijke groepen: Den Haag als groote stad, Eindhovenals indu strie-centrum in het Zuiden, Hengelo als industrie-centrum in het Oosten en Utrecht als middel-groote gemeente. Over de proef is met de besturen dezer gemeenten overleg gepleegd door den mi nister van Sociale Zaken. Voor 1 Juli moeten de gemeentebesturen den minister hebben medegedeeld, of zij bereid zijn, mede te werken, daarna zal de minister beslissen, of de proef genomen zal worden. Het ligt in de bedoeling om, wanneer deze beslissing gunstig luidt, de versch- vleesch-verstrekking te doen geschieden in de maanden September en October. Bij deze distributie zullen de slagers worden ingeschakeld. De werkloozen zullen toe slagbons ontvangen, die een bepaalde geldswaarde vertegenwoordigen. Wie een bon ontvangt -van bijvoorbeeld 20 cent, betaalt voor een stuk vleesch van twee kwartjes slechts dertig cent en geeft zijn bon af. De slagers wisselen de bonnen in en moeten per bon één cent voor admi nistratiekosten der gemeente laten vallen. Als de proef slaagt, is uitbreiding tot andere levensmiddelen niet uitgesloten. LOONSVERLAGING IN GOUDSCHE WASSCHERIJEN. Collectief contract niet verlengd. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de zeven desbetreffende wasscherij- patroona te Gouda geen vernieuwing van de arbeidsovereenkomsten wenschen, die in hun bedrijven bestaan en op 30 Juni zullen afloopen. De voornaamste aanleiding hiertoe is, dat van de 2500 wasscherijen in Nederland deze zeven bedrijven ongeveer de eenige zijn, welke aan een collectieve arbeids overeenkomst gebonden zijn. Men kan de zen uitzonderingstoestand niet langer be stendigen, daar de Goudsche wasscherijen niet langer in staat zijn hoogere loonen te betalen dan de concurreerende bedrijven in Nederland. De directie hebben het plan, de loonen van nieuw aan te nemen personeel gelei delijk aan te passen aan die van de was scherijen in de omgeving van Gouda. De loonen van hen, die thans in de bedrijven werkzaam zijn, zullen voorloopig gehand haafd worden. Saneering Bloembollencultuur. De te Hoorn gehouden vergadering van den Kring Westfriesland vein Bloembollen cultuur, waarop elf afdeelingen vertegen woordigd waren, heeft zich met 3 tegen 7 stemmen en een blanco uitgesproken voor voortzetting van de saneeringsmaatregelen. GOUDVOORRAAD WEER GEDAALD. Vermindering bedraagt 9.6 millioen. Volgens de weekstaat van de Nederland- sche Bank, die is. opgemaakt op 25 Juni des avonds, bedroeg de totale goudvoorraad van de Nederlandsche Bank 588.8 mil lioen of 9.6 millioen minder dan op 8 Juni. Dit goudverlies is aanzienlijk min der dan over de voorafgaande week, toen het 41.8 millioen bedroeg. De goudvoorraad van de Nederlandsche Bank is met inbegrip van genoemde 9.6 millioen, in één maand tijd met 109.2 millioen verminderd. De posten, die betrekking hebben op de credietverleening door de centrale bank, zijn in de week van 8 tot en met 15 Juni eenigszins gedaald. VER. TOT BEVORDERING VAN DE VAKOPLEIDING IN HET TYPOGRA FISCH BEDRIJF. Vergadering .met .de afgevaardigden der der district-leerlingencommissies. De Vereeniging tot bevordering van de vakopleiding in het typografisch bedrijf heeft gisteren te Utrecht met de afgevaar digden der districts-leerlingencommissies een vergadering gehouden, welke druk be zocht was. De heer Jos. A. M. Cleerdin te 's-Herto- genbosch, voorzitter, deelde mede, dat dit jaar de examens afgenomen zijn op weer uniforme wijze, volgen een vereenvoudig de, betere methode Meer dan tot dusverre zal de vakcursus bij de examens worden ingeschakeld. De exameneischen zooals door de Centrale leerlingencommissie vast gesteld, zijn in de meeste districten ge volgd. Spr. betoogde de wenschelijkheid, dat deze eisohen algemeen voor de examens worden aangenomen. De heer B. Ponstern, te Amsterdam had als secretaris bedankt, in zijn plaats zal optreden de heer H. A. G. Blankenstein, te Amsterdam. Het is de vereeniging gelukt de afdee ling. typografie in de ambachtsschool in Den Haag te bestendigen als driejarigen cursus, gelijk'aan de school te Amsterdam en te Utrecht. Hoewel het aantal leerlingen zich in da lende lijn beweegt, is het niet aan allen, die met goed gevolg examen aflegden, mo gelijk hun werkzaamheid in het vak voort te zetten. Spr. sprak ten slottè een woord van hulde aan het adres van den heer Schepers, thans afgetreden als voorzitter van de leerlingencommissie te Amsterdam. Ook den heer B. Ponstein dankte de voorzitter voor al hetgeen hij voor de leerlingencom missie heeft gedaan. Spr. bood hem een boekengeschenk aan. De heer - B. Ponstein heeft daarna een toespraak gehouden getiteld: Door samen werking tot verbetering. Voor de gemeenschappelijke lunch in De Lange een korte uiteenzetting van de mo derne drukinktfabricatie. Nadien werd een tocht gemaakt naar de inrichtingen te Hil versum van de N.V. Van Son's Inkt- en Verffabriek. „N.R.Cr." HET KATHOLIEKE MARINE-TEHUIS IS TE KLEIN. Oproep van Majoor Bangert. Onder den alarmeerenden titel „Gevaar!" heeft Majoor H. J. Bangert, directeur van het R. K. Marine-Tehuis en Aalmoezenier bij de Kon. Marine, een folder samenge steld en toegezonden aan Katholiek Neder land. De Minister van Defensie a.i. H. Co- lijn, de Vicaris-Generaal van het Aartsbis dom Utrecht, de Bisschoppen van Breda, 's Hertogenbosch, Roermond en Haarlem, de Hoofdaalmoezenier van Leger en Vloot, kolonel Noordman, gaven hun aanbeveling. Majoor Bangert wijst er op, dat het Ka tholiek Marine-Tehuis in Den Helder vol ledig onvoldoende is, terwijl toch de be- teekenis niet groot genoeg kan worden aangeslagen. Hier ligt het middelpunt van de geheele katholieke zielzorg op de vloot. Het Christelijk Tehuis is ruim genoeg. Het algemeen Tehuis voldoet aan alle eischen. De Bond van Minder Marinepersoneel plaatste een gebouw als een burcht; het moet ver over de 100.000 gulden hebben gekost. Het Katholieke Huis echter is veel te klein. Het heeft geen kapel. Het is moei lijk te exploiteeren. Majoor Bangert doet een beroep op allen, om financieelen steun voor zijn werk. In de folders, die door Jo Spier pakkend geillustreerd zijn, is daar toe een girobiljet ingesloten. Burgemeesters. Naar wij vernemen is benoemd tot bur gemeester der gemeente Neuzen Mr. P. H. W. F. Teilegen. De nieuwe burgemeester van Neuzen,' mr. P. H. W. F. Teilegen, werd 22 Maart 1895 te Groningen geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniversiteit aldaar. In 1921 promoveerde de heer Teilegen aan deze universiteit tot do-tor in de rechtsweten schappen, waarna hij in Augustus 1922 naar Indië vertrok, waar hij benoemd werd tot substituut-griffier bij den Raad van Justitie te Makassar. Daarna was mr. Tel- legen nog in dezelfde functie werkzaam bij den Raad van Justitie te Batavia to* 1 Juni 1925, toen hij eervol ontslag uit den Gouvernementsdienst verzocht, en ver kreeg, teneinde zich als advocaat en procu reur aldaar te vestigen. Eenigen tijd daar na vertrok de heer Tellegen naar Djogja- karta. In December 1935 repatrieerde de familie Teilegen, die thans woonachtig is in de gemeente Putten op de Veluwe, Bij K. B. is aan P..M. H. Driessens op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Neeritter en ïttervoort, met dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem in die betrekking bewezen. Oud-Minister Steenberghe. Tot algemeen voorzitter van de K. v. K. te Tilburg in de vacature-Fr. van Spaen- donck werd met algemeene stemmen geko zen de heer mr. M. P. L. Steenberghe, oud minister van Economische Zaken. Tilburgsche Hoogeschoolda^ Heden werd, zooals ook de laatste jaren reeds is geschied, te Tilburg een Hooge- schooldag gehouden voor de oud-studenten en studenten van de R.K. Handelshooge- school. In de ochtenduren hield prof. dr. J. E. de Quay een college, dat druk bezocht was. In de middagbyeenkomst hield de oud- vice-president van den Raad van Indië, mr. Ch. Weiter, een rede over: „De taak van Nederland in Nederlandsch Indië". Bouw Stadsschouwburg te Arnhem. De gemeenteraad van Arnhem heeft be sloten, met 25 tegen 7 stemmen, een bedrag van ƒ545.000 te voteeren voor den bouw van den nieuwen stadsschouwburg, in de plaats van den in 1934 afgebranden schouwburg. Het nieuwe gebouw is een ontwerp van den Arnhemschen architect F. M. A. Brons. Het kan 776 bezoekers bevat ten, terwijl het geprojecteerd is op de plaats van den ouden schouwburg, n.l. op het Koningsplein. Een jacht voor den Sjah van Perzie. Hedenmiddag is in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en vele belangstellen den van een der hellingen van de N.V. Boeles Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes met goed gevolg te water gelaten het voor Z.M. den Sjah van Iran gebouwde luxe jacht „Chahsevar". Prinses schenkt gewonnen hoofdprijs voor goed doel. Eenigen tijd geleden heeft H. K. H. Prin ses Juliana te Almelo den hoofdprijs, een slaapkamer-ameublement, gewonnen op een lot dat zij had gekocht ter gelegenheid van een verloting van werkstukken, door het plaatselijk crisis-comité georganiseerd. Zooals men zich herinneren zal heeft H. K. H. de tentoonstelling, die toen was in gericht, met een persoonlijk bezoek ver eerd. Zooals men verwachtte is thans ten aanzien van bedoeld ameublement een schikking getroffen. De burgemeester van Almelo, mr. M. Sichterman, heeft n.l. van den kamerheer van de Koningin, jhr. mr. C. van Dedel, bericht ontvangen, dat de Prinses erin heeft toegestemd dat het ameublement ter be schikking wordt gesteld van de plaatselijke commissie van samenwerking voor bijzon dere nooden, als prijs voor een door die commissie te houden verloting. UIT DE OMGEVING A.R.K.A. AFD. BLOEMBOLLENSTREEK. Nieuw leven ingeblazen. Voor de eerste maal sedert het bestaan der A.R.K.A.-afd. Bloembollenstreek, heeft het bestuur het oog laten vallen op de ge meente Voorhout, om aldaar te vergaderen. In hoeverre deze keuze een gelukkige is te noemen moge blijken uit de stemming, welke er onder de leden heerschte. Zeker stemde het 't bestuur tot vreugde, dat in afwijking van de laatste vergaderingen, zoovelen om half acht bij de start aanwe zig waren. Mogelijk dat de attracties daar toe hebben bijgedragen. Een heele stoet met den Weleerw. heer K. J. Westerkamp aan de „kop", trok in de richting van de Leidschevaart ter bezichtiging van de Bis schoppelijke Nijverheids-School. Nauwelijks was de deur door ouden getrouwen „Dorus" ontsloten, of het gezelschap werd welkom geheeten door den Eerw. Br. Modestus, hoofd der Lagere School van deze inrich ting. Al spoedig bleek, dat deze klooster ling, ook wel de „gids bij uitnemendheid" genoemd, de eigenschap van het anders zoo ingetogen kloosterleven deed wijken voor humor. Na allereerst een bezoek te hebben gebracht aan de kapel der school, volgde bezichtiging van de afd. „Lijntrek ken", waarvoor de groep gemeente-ambte naren buitengewone interesse toonde. Op vallend was 't te constateeren, dat de s 1 a a pgelegenheid der jeugdige internen het meest langdurig bezocht werd door de Katholieke ambtenaren. Van hier trok het gezelschap naar de klasse-lokalen der lagere school. Hier bleef het hoofd der school, onze gids, even stille staan en zeide o.m. het volgende: „Alhoe wel dit onderdeel der inrichting voor de bezoekers wellicht minder belangrijk zal zijn, meen ik toch uw bijzondere aandacht te moeten vragen voor de interne lagere school, welke voor de Broeders de meeste zorgen baart. Mogelijk, dat uw advies eens gevraagd zou worden, om welke reden spr. de lagere school, bijzonder aanbeval. Ver volgens gingen allen naar de tentoonstel lingszaal. Met verbazing en vol bewonde ring werden veler oogen getrokken door de mooie, vaak kunstzinnige voorwerpen, daar geëxposeerd. Speciale aandacht trok een windwijzer, welke door Br. Modestus wex'd gebruikt om dengene aan te wijzen, uit het gezelschap, die het eerst tot het burgemeestersambt zou worden geroepen. (Het gaf evenwel niet het verhoopte rond je tot resultaat). Hierna toog men gezamenlijk naar de afd. Banketbakkerij, alwaar het boetseer werk op taarten aller aandacht had, niet minder interesse toonde men voor de peper koeken, welke gelukkig te groot waren om staande te worden verorberd. De route werd vervolgd langs de drukkerij naar de bankwerkerij, de electro-technische afdee ling en de timmerwinkel. Om technische redenen werd het gezelschap wat men daar noemde geschut. In zijn geheel genomen, veel bezienswaardigs, en veel interessants. Aan het einde van deze rondwandeling, volgde nog de bezichtiging van de R.K. Landbouwwinterschool, ditmaal onder lei ding van Br. Hyacinth, die, in het laatste lokaal dat werd bezichtigd, de aanwezigen het inwendige van een koe aanschouwelijk voorstelde met de daarbij noodige verkla ringen. Als waardig slot aan deze bezich tiging, bood Br. Modestus namens de Bis schoppelijke Nijverheids-School den aan wezigen de thee te gebruiken aan. Te ongeveer 9 uur bracht de voorzitter, de heer H. J. Lycklama uit Hillegom, een woord van oprechten dank aan het bestuur dezer inrichting zoowel als aan den emi- nenten rondgeleider Br. Modestus, voor de spontane ontvangst en de vaak humoristi sche leiding van den gids. Spr. besloot met aan de B.N.S. de verzekering te geven, dat dit bezoek ongetwijfeld zijn propagandisti sche waarde zeker niet zal missen. Br. Mo destus dankte hierop de A.R.K.A.-leden voor de betoonde belangstelling en met een ervaring rijker trok het gezelschap in de richting van het Gemeentehuis. Hier aangekomen, werd het gezelschap ontvangen in de zaal waar de hartslagader der gemeente, „De Raad", gewoonlijk ver gadert. De heer M. P. A. Meissen, secretaris dezer gemeente, richtte woorden van welkom tot bestuur en leden, en prees zich geluk kig, dat ook Voorhout in de rij der bollen streekgemeenten, niet vergeten werd door het A.R.K.A.-bestuur. Spr. hoopte, dat dit min of meer officieele bezoek aan de ge meente Voorhout nog vele jaren in de her innering van de aanwezigen als een aange name, zou moge blijven voortleven. De voorzitter, den secretaris beantwoor dend, wees op de ongetwijfeld propagan distische waarde welke ook van dit bezoek aan het huis der gemeente uitgaat. Spr. bracht dank voor de spontane wijze waar op de leden werden ontvangen, waarna de koffie werd geserveerd, en het gebouw be zichtigd. Hoewel het buitenaanzicht van het gemeentehuis sober en eenvoudig, voor anderen architectonisch niet mooi is te noemen, toch koesterde men bewondering voor de practische inrichting, waar gewoe kerd wordt met de beperkte ruimte. Na in de raadzaal te zijn teruggekeerd, om een kop koffie te gebruiken, toog het gezelschap te circa 10 uur naar het Pa rochiehuis, alwaar de huishoudelijke ver gadering een aanvang nam. In de eenvou dig, met bloemen versierde kleine voor zaal van het Parochiehuis, opende de voorzitter met den Chr. groet, heette in het bijzonder den geestelijken adviseur, Kapelaan Westerkamp en de overige leden hartelijk welkom, en installeerde vervol gens een 4-tal nieuwe leden op de gebrui kelijke wijze. Alvorens de agenda verder af te werken, nam de voorzitter het woord om waardig afscheid te nemen van het be stuurslid, den heer G. A, Thien, wien hij geluk wenschte met zijn promotie. Spr. re leveerde hetgeen de heer Thien, gedurende den tijd, dat hij Arka-lid was en bestuurs lid, voor Arka heer' gedaan, en deed zijn wenschen voor de toekomst vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardeering in den vorm van een zilveren vulpotlood. (Applaus). In het kort dankte de heer Thien voor deze sympathiebetuiging, waar na de notulen, door den heer C. J. Hubers (Sassenheim) als secretaris der afdeeling voorgelezen, onveranderd werden vastge steld. Alleen de heer De Boer (Noordwijk) vroeg te dezen aanzien eenige opheldering, naar aanleiding waarvan een uitvoerig de bat zich ontspon. Tot leden van de com missie voor onderzoek der rekening, kas en boeken werden op voorstel van den voor zitter benoemd, de heer Van Schie (Noord- wijk) en De Bekker (Voorhout). Volgde thans verslag van den afgevaardigde naar het te Nijmegen gehouden congres der groep Gemeente-ambtenaren, den heer H. J. Lycklama, waarop applaus met een dank woord van een der leden volgde. Het door den heer J. Pinxteren (Lisse), uitgebracht verslag van het Algemeen Congres, hetwelk tet Utrecht werd gehouden, werd met bui tengewone interesse gevolgd, waarop de voorzitter zoowel als een der leden een woord van dank liet volgen. Van de rond vraag werd door geen der. leden gebruik gemaakt, waarna de vergadering met den Chr. groet werd gesloten en men nog eeni gen tijd gezellig bijeen bleef. Deze verga dering zou met recht wederom kunnen worden genoemd, ééne, zooals we vroeger steeds medemaakten. Moge ook in de toe komst de thans nog thuisgeblevenen zorg dragen een volgende maal ook op het ap pèl te zijn, opdat de onderlinge band strak ker worde aangehaald, hetgeen zeker de samenwerking onder de ambtenaren uit de diverse gemeenten zal ten goede komen. LISSE. De afd. Bloembollencultuur vóór behoud van saneering. De afdeeling van de Alg. Vereenjging voor Bloembollencultuur hield gisteravond op de groote bovenachterzaal in de „Witte Zwaan" een uitstekend bezochte vergade ring onder presidium van den heer A. Ver- duijn Jr. Als eenigst punt vermelde de agende: „De Saneering", welk punt op de e.v. 181ste Algemeene Vergadering van Bl.bc. zal worden behandeld. De voorzitter heette de talrijk opgekomen leden van har te welkom en hield een openingsrede, waarna de notulen werden goedgekeurd. Daarna kwam in behandeling de beken de vragenlijst inzake al of niet behoud van de saneering. Alvorens hiertoe over te gaan stelde de voorzitter punt 4 van de agenda der Alg. Vergadering aan de orde en wel tot wij ziging van art. 21 der Statuten inzake het aanvragen van efen algemeene vergadering. Niemand der aanwezigen was hiertegen. Alsnu stelde de voorzitter vraag 1 van de bekende lijst aan de orde. De voorzit ter deelde mede, dat het bestuur in deze geen advies geeft en de leden zich vrijelijk kunnen uitspreken. Alvorens tot stemming over te gaan vroeg de heer ir. de Graaf of er in deze zaak niet schriftelijk kon worden gestemd, daar er hoogstwaarschijn lijk onder de aanwezigen zijn welke lie ver niet o p e n 1 ij k voor hun meening uit komen. Zeer ad rem wees de voorzitter op het Huish. regl. wat bepaald, dat over za ken schriftelijk wordt gestemd. Hierna sprak de vergadering zich met 129 tegen 72 stemmen uit tot behoud van de Saneeringsmaatregelen, terwijl 5 stem men blanco werden uitgebracht. Hierna werd vraag 2 aan de orde gesteld. Na ampele bespreking ging men weer tot stemming over. Met 109 tegen 86 stemmen en 11 blanco sprak de vergadering zich voor handhaving in haar vollen om vang uit. Met een amendement van de afdeeling Bennebroek-Vogelenzang, dat de Regeering alle kosten van surplus enz. op zich neemt, ging de vergadering accoord. Thans was men gekomen aan vraag 3, in zake het prijzenstelsel. Hierover werd niet gestemd; de voorzitter merkte hierbij op, dat de chaos in de prijzenpolitiek nog grooter wordt, hetgeen de vergadering door stilzwijgen bleek te bevestigen. Vraag 4 voor Teeltbeheersching werd door de vergadering met 132 tegen 57 stem men en 13 blanco beantwoordt, dat de af deeling is voor Teeltbeperking. Bij de rondvraag stelde de heer de Vroo- men de vraag of de voorzitter wist hoe het stond met de uitbetaling door de Regee ring van de gelden uit het Surplusfonds. De voorzitter antwoordde, dat in deze week zal worden begonnen met de uitbetaling van de Narcissen uit het Surplusfonds. Een en ander is vertraagd, doordat niet alle ex porteurs aan hun verplichtingen hadden voldaan. Ook staat het op dezelfde wijze met de uitbetaling van het surplus Hyacin then; ook hiervan moet nog ongeveer 25.000.binnen komen bij het Surplus fonds. Het fonds is echter wel solide. De heer de Vroomen dankte voor dit antwoord, doch vroeg hierna hoeveel er voor Hyacin then zal worden uitbetaald. De voorzitter antwoordde, dat het percentage nog niet is kunnen worden vastgesteld. De heer K. Grullemans vroeg, of de Alg. Verg. er niets zou tegen kunnen doen om de teelt in het Buitenland tegen te gaan. Aan deze moest in onze afdeelingen minstens het s t e m- mingsrecht ontzegd worden! De voorzitter zeide, dat deze vraag op de Alg. Verg. zal worden gesteld. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Openlucht-concert. Het bestuur van het R.K. Fanfarecorps „Excelsior" heeft het voornemen om Donderdag a.s. eén concert te geven op het Lindeplein, aanvang 8.15 uur des avonds. NOOTDORP. Autotocht ouden van dagen. Onder voorzitterschap van Burgemeester Schöl- vinok vergaderde ten Raadhuize de Com missie voor het houden van de autotocht voor ouden van dagen. De rekening van het vorig jaar toonden volgens het door den penningmeester, den heer Tetteroo uitgebracht verslag een klein nadeelig sal do aan. Besloten werd dit jaar de tocht te doen plaats vinden op Donderdag, 16 Juli. Het heid van Nootdorp steteds zoo bijzonder maakt worden. De gebruikelijke collecte langs de huizen voor dit zoo sympathiek doeleinde zal door enkele jonge dames in de eerste week van Juli plaats hebben. Het eindpunt zal weder de tuin van de „Gouden Star" worden. Gaarne spreken wij de hoop uit, dat als straks de tocht zal worden gehouden deze weder even grootsch zal worden als in vorige jaar het geval was. Vooral op dezen dag komt de eensgezind heid van Nootdorp steeds zoo hij zonder duidelijk aan het licht. NIEUWVEEN. Bekroonde konijnen. Op de in het St. Bavogebouw te Haarlem gehouden ten- j toonstelling behaalde de konijnenfokker Thorn. Wetter eenige fraaie successen. Een eerste pry's, eereprijs en 32 punten kreeg hij voor inzending van een ram van het groot Chincilla ras, terwijl hij een zeer eervolle vermelding en een derde prijs verwierf met twee voedsters van hetzelfde „Nicolaas Boys". Op de Maandag gehou den bestuursvergadering zijn behalve groo te plannen voor een breede zomerpropa- ganda, ook eenige punten behandeld, wel ke direct de aandacht van de leden zullen hebben. Inzake de contributie is bepaald, dat in gaande 1 Juli het vereenigingsgeld zoowel gedurende het zomer- als het winterhalf jaar voor de senioren bedraagt 20 cent, n.l. 15 cent contributie plus 5 cent voor de reiskas. Voor de junioren blijft het we kelijks 15 cent, waaronder 5 cent voor de reiskas. Degenen die het lidmaatschap opgezegd hebben met de bedoeling tegen de com petitie weer lid te worden, zullen, gesteld dat zij wederom worden aangenomen, be halve het entreegeld ook hun aandeel in de reiskas moeten volstorten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7