w G. H. KLEINHANS WOENSDAG 17 JUNI 1936 IPJfSCHE CO'JRAM DERDE BLAD - PAG. IV ENGELSCHE VOETBALLERS NEMEN DEEL AAN OLYMPISCH TOURNOOI. Naar de „Tel." verneemt, heeft Engeland thans definitief besloten, deel te nemén aan het Olympisch Voetbaltournooi te Ber lijn. De Engelsche Voetbalbond heeft reeds zijn inschrijving naar Berlijn gezonden. Uit den aax-d der zaak is hier sprake van het deelnemen van Engelsche amateurs. Het besluit van den Engelschen Voet balbond (FA.) deel te nemen aan het Olympisch voetbaltournooi te Berlijn, zal stellig voor velen, die met de historische ontwikkeling der feiten en omstandighe den eenigszins op de hoogte zijn, een ver rassing beteekenen. Onwillekeurig gaan bij dit besluit de ge dachten terug naar de Olympische Spelen van 1908 te Londen, waar voetbal voor het eerst op het programma van de Spelen voorkwam. De inschrijving was vrij gering en de Engelsche amateurs, destijds nog de groote leermeesters van al wat voetbalde op het Europeesche continent, werden on bestreden kampioenen. Heel wat grooter was de inschrijving reeds in 1912 voor de Spelen te Stockholm, waar intusschen Engeland opnieuw den toon aangaf en in de Olympische voetbal finale met 42 van Denemarken won. Van Olympische Spelen te Berlijn in 1916 kon door den wereldoorlog geen sprake zijn, maar in 1920 te Antwerpen was Enge land weer van de partij, omreeds in de eerste ronde te sneuvelen tegen Noor wegen. De tijd, dut de continentale voet ballers van Europa dankbare leerlingen waren van amateur-Engeland, was voorbij! Nadien is Engeland niet meer op Olym pische voetbaltournooier. verschenen en het speelde met zijn amateursteams buiten Groot-Brittannië ook vrijwel geen afzon derlijke landen wedstrijden meer. Dit is hier en daar wel eens uitgelegd alsof En geland bevreesd zou zijn voor verdere ne derlagen, alsof het een prestigs-kwestie voor Engeland gold. De F. A. zelf heeft dat echter steeds ontkend en als motief aange voerd dat de opvattingen betreffende het voetbal-amateurisme op het continent te veel verschilden met die in Engeland. En inderdaad, in het overgangstijdperk, voor afgaande aan het tijdstip, dat vele voetbal bonden van het vasteland het beroepsspel invoerden, was het amateurisme minder zuiver dan dat in Engeland, waar de schei dingslijn steeds scherp is getrokken. In de latere wedstrijden .is Engeland dan ook steeds met gemengde of met volslagen prof-elftallen tegen het continent uitgeko- Het zag er intusschen niet naar uit, dat Engeland nog ooit aan Olympische voet- baltournooien zou deelnemen, ook al om dat F. A. sedert lang geen lid meer is van de Internationale Voetbal-Federatie, den grooten wereldbond (F. I. F. A.). al behoeft dit natuurlijk geen uitgesproken beletsel te zijn om aan de O.S. deel te nemen. Een ander bezwaar was nog het feit, dat Enge land in het gesloten seizoen nauwelijks eenige interesse in voetbal toont. Gezien deze feiten, is het zeer zeker als een succes voor de Duitsche organisatoren te beschouwen (dizer dagen heeft een Duitsch afgezant ter bespreking dezer aan gelegenheid Engeland bezocht), dat de F. A. over deze bezwaren is heengestapt en besloten heeft aan het Olympisch Voetbal tournooi te Berlijn deel te nemen. Er moge dan geen sprake meer zijn zooals vroeger van een groot overwicht van het Engelsche amateur-voetbal op de overige landen, de deelneming van Enge land zal toch algemeen beschouwd worden als een bijzondere attractie. OM DEN TRIANON-BEKER. Morgenavond 7 uur speelt op het LFC- terrein NRM tegen L.D. Als NRM wint heeft ze den beker gewonnen, wanneer L.D. wint heeft ze den derden prijs en krijgt CGW kans op den beker. hals gébracht wordt. De tijd verstrijkt, doch nog vóór de rust vergroot F. Tordoir den voorsprong (02). Na de rust krijgt Arbouw een mooie kans, doch inplaats van zelf te schieten geeft hij den bal over, waarop de SVH- verdediging ingrijpt. De gasten forceeren dan een corner, waaruit tegen de deklat geschoten wordt. Bij een nieuwen aanval der gasten schiet de Reede in, doch de bal gaat via keeper Kraayenb-ink corner, wel ke niets oplevert. Uit een vrijen worp scoort Ch. Tordoir via v. Egmond (03). Barents maakt er dan 04 van, doch even later wordt hij achter de lijn gezonden wegens opstellen binnen de 2 M. lijn. Een corner voor de Zijl wordt afgeslagen. De Zijl-keeper stopt dan weer een schot van de Reede. Opnieuw forceeren de Leidenaars een corner, waaruit Lut tenslotte den ach terstand verkleint (14). Nauwelijks is wéér begonnen of Barents ligt weer voor het Zijl-doel en maakt er 15 van. F. Tor doir en v. Wijk voeren den stand op tot 17. Als van beide partijen een speler uit het water is gezonden, maakt Barents er ten slotte 18 van, waarmede het einde komt. De Zijl m— H.Z. en P.C. VI 2—1. Voor de competitie van den Haagschen Zwembond werd deze wedstrijd gespeeld. Uit een vrijen worp scoorde Arnold us vrij spoedig na het begin (10). Wegens te vroeg wegzwemmen wordt een der Hage naars uit het water gezonden, maar de Lei denaars slagen er niet in het numerieke voordeel te benutten. Rust komt onveran derd. In de tweede halft weet de HZ en PC, ondanks haar numerieke minderheid den stand gelijk te maken (11). Door een blun der van den HZ en PC-keeper wordt het 21. Weer verdwijnt een Hagenaar achter de lijnen en weer hadden de gasten bijna gelijk gemaakt. Het eindsignaal beteekent de eerste overwinning voor de Leidenaars. RECHTZAKEN WATERPOLO DE ZIJL—S.V.H. 1—8. De Leidsche Zwem- en Poloclub ,,De Zijl" is gisteravond de nieuwe competitie slecht aangevangen door met dikke cijfers van SVH uit Hillegersberg te verliezen. Ongeoefendheid in de eerste plaats is wel een der groote oorzaken van deze ne derlaag der Leidenaars, maar zelfs met meerdere oefening hadden zij van SVH wel verloren, omdat er toch altijd nog wel een klasse verschil bestaat tusschen beide clubs. SVH is een club, die steeds met één been in de eerste klasse staat, maar er niet in kan komen, omdat de overige clubs pre cies een tikje sterker zijn. 't Is dus voor de Zijl geen schande dezen wedstrijd te hebben verloren en zoo we goed gezien hebben, zal een succesje in deze competitie ook niet uit blijven. De spelers hebben zich geheel gegeven, maar de wedstrijdrou tine, techniek en tactiek behoeven nog steeds aanvulling. De ploegen stelden zich onder leiding van scheidsrechter Loeven als volgt op: D e Z ij 1 D. Kraayenbrink. K. Kraayijenbrink v. Egmond Blansjaar P. Lut P. Lepelaar T. Arbouw Ch. Tordoir F. Tordoir C. de Reede Barents Verhoeff W. v. Wijk S. V. H Zelsmann Na den uitworp werpt de Reede zich da delijk vinnig op den bal en toen keeper Kraayenbrink 'n aanval van hem gestuit had, maar onder water verdween scoorde de Reede het eerste doelpunt (01). Ch. Tordoir schoot 'n oogenblik later over het leege doel. De ploegen wegen vrij goed te gen elkaar op, al zijn de aanvallen van SVH veel gevaarlijker. De Leidenaars we ren zich echter geducht, doch zijn te Zwak in den aanval. Een schot van K. Kraayen brink gaat naast, terwijl een fraaie kans van Lepelaar nog juist door Zelsmann om ZEILEN DE SELECTIEWEDSTRIJDEN VOOR OLYMPIAJOLLEN EN STARBOOTEN. De uiteindelijke keuze wedstrijden in de Olympiajollen voor de Olympische zeil wedstrijden te Kiel zullen plaats vinden ^p net Buiten Y op 27 en 28 Juni a.s. Er zullen vijf wedstrijden gezeild wor den. Aan deze wedstrijden nemen deel de heeren De Jong, Borgerhoff Mulder, Van de Stadt, Kagchelland en Maas. De wedstrijd commissie beoordeelt of er bijzondere omstandigheden zijn om een of meer wedstrijden ongeldig te verklaren of te doen overzeilen en welke wijzigingen daardoor in de bepalingen zouden moeten rden aangebracht. De beslissing zal worden genomen vol- ts het puntenstelsel. dat ook in K wordt toegepast, nl.: elke boot krijgt een punt voor eiken reglementair beëindigden wedstrijd, alsmede een punt voor elke ge slagen boot. Het aantal verslagen booten wordt bepaald naar het aantal booten, dat in dien wedstrijd is gestart. Een boot, die gestart is, maar heeft opgegeven, krijgt geen punt en wordt beschouwd als een verslagen boot. Op het Buiten Y dient het klipperjacht „Lichtstraal" als moederschip, en het jacht „Zonety II" als startschip. De leiding der wedstrijden is in handen van den heer Ernst Crone en den heer Ir. J. C. van Hoolwerff. De keuzewedstrijden voor de Olympische zeilwedstrijden in de star-klasse zullen worden gehouden op 4 en 5 Juli a.s. op het IJsselmeer bij Pampus. Zoo mogelijk zullen vijf wedstrijden worden gezeild op een baan van 5 a 6 zee mijlen. Hieraan nemen deel: W. H. R. van Dam met „Die daar", J. D. de Ridder met „De Zwoeger", Jhr. P. Bosch van Drakestein met „Draak", E. Maas met „Bern" of „Bern II", Synd. Goetzee met „Goetzee", Synd. Loosdrecht met „Loosdrecht" en Mej C. de Visser met „M. C.". De beslissing in deze wedstrijden ge schiedt op dezelfde vijze als voor de' Olympiajollen. ATHLETIEK DE NEDEDERLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. De athletiekkampioenschappen van Nederland, welke tevens in verband met de a.s. Olympische Spelen als selectiewed strijden zijn bedoeld, vinden plaats op Zaterdag 27 en Zondag 28 Juni a.s. op de Sintelbaan te Amsterdam. Het programma omvat de volgende nummers: Heeren: 100, 200, 400, 800, 1500 en 5000 meter hardloopen; 11U en 400 meter hor denloop; verspringen met aanloop, hoog springen met aanloop, hink-stap-sprong, polsstokhoogspringen, speerwerpen, dis- WIELRENNEN HET ONGELUK MET DEN DIESEL- TREIN BIJ HET STATION W. P. Machinist staat terecht. Het ernstige ongeluk met een Dieseltrein, dat Zondag 5 Augustus 1934 in de hoofd stad nabij het station W.P. is gebeurd en waarbij achttien menschen min of meer ernstig zijn gewond, is gisteren in hooger beroep behandeld. Dit ongeluk betrof een z.g.n. voortrein, welke des morgens om 9.35 was vertrokken van het eerste perron. Vlak na het vertrek had het ongeluk plaats, op een afstand van 160 M. van het perron werd het eerste rij tuig in de linkerflank aangereden door den tender van een elocomotief van een bin- nenrijdenden stoomtrein. In hooger beroep had zich thans te ver antwoorden de 35-jarige bestuurder bij de Nederlandsche Spoorwegen W. C. J. L., die den Dieseltrein bestuurd had en wien ten laste was gelegd, dat het aan zijn grove schuld te wijten is, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer door mechanische kracht over een spoorweg van de Nederlandsche Spoorwegen. Verdachte is, volgens de dag vaarding, weggereden ondanks het feit, dat het voor zijn trein geldende, bij het per ron staande uitrijsignaal, sein 5a, duidelijk op onveilig stond. Ir. J. Roodenburg, inge nieur van de rijksinspectie van de Ned. Spoorwegen, is in zijn rapport tot de con clusie gekomen, dat verd, verzuimd heeft zich er behoorlijk van te vergewissen of zijn sein op veilig stond, doch hij neemt aan, dat verd. te goeder trouw meende, dat het vertreksein gegeven was door den sta tionsopzichter- en dat het vertreksein vei lig stond. De rechtbank had den wagenbestuurder het vorige jaar tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een maand, met een proeftijd van drie jaar en tot een geldboete van 60, subs. 10 dagen hechtenis, veroor deeld. De officier van justitie had een maand hechtenis geëischt. Het hof wordt gepresideerd door jhr. mr. Lewe van Nijenstein, procureur-gene raal is mr. dr. D. Reilingh. Evenals in eer ste instantie wordt verdachte verdedigd door mr. H. B. J. Waslander te Utrecht. Verdachte is in hooger beroep gekomen omdat hij mocht hij al een kleine ver gissing hebben begaan de straf te hoog vindt. Verdachte had op zijn horloge gezien, dat het tijd voor vertrek, was, het uitrijsein stond veilig en verd. was in de meening, dat de chef het vertreksignaal met zijn staf gaf. Direct was hij de cabine binnengegaan om de Dieselmotoren in werking te stel len. Kort daarop zag hij, dat het brugsein op onveilig stond. De afstand tusschen ver treksein en brugsein is slechts zeer kort. Plotseling kwam van links in de bocht van het C.S. af een stoomlocomotief. Verd. had onmiddellijk gestopt en ook de machinist van de locomotief had zijn uiterste best ge daan een ongeluk te voorkomen. Uitvoerig bespreekt de president met verd. de verschillende voorschriften en re gelingen van de signalen. Kaadsheer mr. Meilink: Maar u geeft toch toe, dat u niet voldoende op het signaal 5a (uitrijsignaal) hebt gelet, dat heeft toch verschrikkelijke gevolgen ge had en de straf was toch werkelijk niet hoog. Verd.: Ik vind een maand voorwaardelijk heel erg. Raadsheer: Welke invloed heeft deze straf op uw dienstverband? Verdachte: Die heeft absoluut geen in vloed. Wel is mijn loon drie dagen inge houden. Als deskundige wordt gehoord ir. Roo- denburgh, rijksinspecteur van de N.S. Des kundige zegt o.a., dat ook de hoofdconduc teur van den trein had moeten letten op het vertreksein, de dienstdoende perron- chef had niet met zijn staf moeten „spe len", wat den indruk maakte, dat hij het vertreksein gaf. Er zijn naar de meening van deskundige drie personen te laken in deze zaak. Een serie feiten heeft hier sa mengewerkt en verd. den indruk gegeven, dat hij vertrekken kon. Het kan niet juist RONDE VAN BAARLE-NASSAU Door Kaers gewonnen; Middelkamp op de zesde plaats. Gisteren werd onder zeer groote belang stelling de ronde van Baarle-Nassau, de z.g. „boal draaiom" verreden. Onder de 86 ge starte deelnemers waren 22 Nederlanders en de overigen Belgen. Het 137 K.M. tra ject werd gewonnen door den Belg Kaers in den tijd van 3 uur 35 min. Tweede werd de Belg Rolus, terwijl zijn landgenoot De Rijck de derde plaats bezette. Vervolgens passeerde Korthout de eindstreep, gevolgd door d'Hooge, terwijl onze Tour de France rijder Theo Middelkamp als eenige Neder lander onder de eerste tien aankomenden de zesde plaats bezettee vóór de Belgen zijn, dat verd. op het allerlaatste oogenblik den stoomtrein om den hoek zag komen. De bewering van verd., dat het uitrij signaal veilig stond, kan evenmin juist zijn. Desk. heeft dit ter plaatse onderzocht en bevonden, dat hier de gang van zaken vol komen normaal is geweest. Deskundige ir. W. J. van Vierssen be vestigt eveneens zijn vroeger afgelegde verklaring. De seinpaal was volkomen in orde, verd. moet een beweging van den perronchef voor het vertrekken hebben aangezien. De stationschef, die het vertreksein zou hebben gegeven, is door een verblijf in het buitenland niet in staat ter zitting aanwe zig te zijn. De president leest zijn verkla ring voor, waarin o.a. staat, dat hij dien dag pas van ziekteverlof was teruggekeerd, hij was op het perron door verschillende reizigers aangesproken en het was moge lijk, dat hij zenuwachtig was en een be weging met den vertrekstaf had gemaakt, het vertreksignaal had hij echter niet ge geven. Ook het verhoor van den machinist van de locomotief, die in botsing is gekomen met den Dieseltrein, levert geen nieuwe ge zichtspunten op. De procureur-generaal, mr. dr. Reilingh, is er van overtuigd, dat de perronchef geen uitrijsein heeft gegeven; verdachte zelf verklaart ook niet meer zoo pertinent, dat hij op het uitrijsignaal heeft gelet. De pro cureur-generaal somt verschillende tegen strijdigheden op in verd.'s verklaringen. Spr. acht het uitgesloten, dat het uitrijsein 5a ook maar een oogenblik op veilig heeft gestaan. Verd. had zich wel degelijk van den stand van de signalen op de hoogte moeten stellen; voor deze nalatigheid moet hü schuldig worden geacht aan het ten- laste gelegde. Vergissingen zijn in den werkkring van verd. fataal. Spr. acht de straf door de rechtbank op gelegd, juist, zoodat hij bevestiging van het vonnis eisch (een voorwaardelijke hechte- nisstraf van een maand en 60 boete). De verdediger, mr. H. B. J. Waslander, is van meening, dat hier sprake was van een ongelukkigen samenloop van omstan digheden. PI. dringt aan op vrijspraak, subs, clementie. Arrest 30 Juni. ROOVERS VOOR DE RECHTBANK. Door de Almelosche rechtbank is gisteren twee jaar gevangenisstraf geëischt tegen twee jongemannen uit Enschedé, den 25- jarigen B. en den 23-jarigen Van O., die een roofoverval hebben gepleegd op het oude boerenechtpaar H. Grefte. Het misdrijf zou volgens verdachte Van O. gepleegd zijn, omdat B. in een geestelijke depressie verkeerde, daar zijn meisje de verloving had verbroken. Van O. had eerst niet veel'iust om mee te doen, maar gaf eindelijk toe. Het tweetal vermomde zich en trok naar de boerderij van G. De oude G. incasseerde een klap met een hamer, maar toen begon een inwonende zuster te gillen en sloegen de indringers op de vlucht. Mr. Muller uit Enschede bepleitte een voorwaardelijke straf. Vonnis 23 Juni. LUCHTVAART Cave, Michielsen, Kernland en Loopmans. cuswerpen, kogelstooten, kogelslingeren; 1500 en 5000 meter snelwandelen; 4 x 100 meter estafette en Olympische tienkamp. Dames: 100, 200 en 800 meter hardloopen; 80 meter hordenloop; verspringen, hoog springen, speerwerpen, discuswerpen, ko gelstooten en 4 x 100 m. estafette. DUITSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT? Zeven militairen zouden om het leven zijn gekomen. Naar Reuter uit Kopenhagen meldt, zou een Duitsch militair watervliegtuig bij vlootmanoeuvres in de buurt van het Ska- gerak verongelukt zijn. Bij geruchte ver luidt, dat de geheele bemanning, welke uit zeven personen bestond, om het leven is gekomen. Het ongeluk wordt geheim gehouden. Naar een hooggeplaatst ambtenaar van het Duitsche rijksministerie van lucht vaart echter aan een vertegenwoordiger van Reuter verklaarde, heeft de Duitsche marine geen water- noch landvliegtuig bij een ongeval verloren. Ondanks de officieele Duitsche tegen spraak houdt men van Deensche zijde vol, dat een Duitsch marine-vliegtuig in zee is gestort. Personen uit de omgeving van het visschersplaatsje Skagen verklaren, dat zij torpedobooten het verongelukte water vliegtuig hebben zien oppikken, terwijl gedurende een korte poos alle vlaggen op de Duitsche schepen halfstok woeien. Van Duitsche zijde wordt nog opge merkt, dat het gerucht waarschijnlijk ont staan is in verband met het neerstorten van een Noorsch verkeersvliegtuig, waar bij zeven personen om het leven zijn ge komen. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 Pieter de ia Courtstraa\ 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 DE RAMP VAN DE „HAVÖRNEN". Het vliegtuig moeilijk te bereiken. Het vliegtuigongeluk in Noorwegen heeft, naar uit de geleidelijk bekend ge worden bijzonderheden blijkt, wel een bij zonder dramatisch karakter gedragen, schrijft de „Telegraaf". De rots, waartegen de Jünker-machir.e is gebotst, wordt aan alle kanten door water omgeven en is dus zoo goed als onbereikbaar. Toen dadelijk nadat het ongeluk was gebeurd, gepoogd werd hulp te verleenen, vond men op een lager gelegen plateau twee lijken van pas sagiers, die na de botsing uit het vliegtuig waren geslingerd en 200 meter naar be neden waren gestort. De tocht der berg beklimmers, die nog steeds trachten de plaats waar het toestel is neergekomen, te bereiken, is buitengewoon gevaarlijk en vermoeiend. O.m. blijkt dit wel uit het feit, dat de betreffende rots in geen jaren meer is beklommen. Om negen uur gisteravond bevond zich de reddingsexpeditie, die met pikhouwee- len en bergtouwen uitgerust, den hacheRj- ken tocht naar boven onderneemt, zich op honderd meter van het wrak van het vlieg tuig. Ondertusschen heeft zich een groep bergbeklimmers per schip van Bergen uit naar de rots begeven. Deze reddingsploeg is buitengewoon goed uitgerust en men heeft dan ook alle hoop, dat zij reeds he denochtend de plek des onheils zou kun nen bereiken. Bij een nader onderzoek van de omge ving werden op circa 100 meter hoogte in een bergkloof nog twee lijken gevonden. Het was evenwel nog niet mogelijk, deze te identificeeren. Plaatselijke mistbank de oorzaak. Wat de oorzaak van het ongeluk be treft, staat vast, dat een plaatselijke mist bank hieraan schuld draagt. Eenige mi nuten voordat de catastrofe plaats vond, had de piloot radiografisch gemeld, dat het zicht helder was. De plaats waar de machine is neergekomen, ligt buiten den gewonen koers, hetgeen een bewijs te meer is, dat een plotseling opgedoemde mistbank den piloot gedwongen heeft, een omweg te kiezen. Men veronderstelt, dat hij niet geweten heeft, waar hij zich bevond. Een toestel van hetzelfde type als de „Havörnen", de „Najade", heeft gistermiddag boven de rots gevlogen. Het heeft geen teeken van leven ontwaard, slechts de resten van de verongelukte machine. Tweemaal aan den dood ontsnapt. Inmiddels blijkt een merkwaardig ver band te bestaan met een ander ongeluk, dat gisteren Noorwegen heeft getroffen, namelijk de gisteren gemelde ontsporing van de express OsloDrontheim. Was de „Havörnen" de trots van Noorwegen in de lucht, de locomotief „Dovregubben" (Berg- duivel) van den verongelukten trein was dit te land. Bij dit ongeluk zijn zeven pas sagiers gewond en het blijkt nog betrek kelijk goed te zijn afgeloopen, want was de trein vijftig meter verder gederailleerd, dan zouden alle wagons in een diepe kloof zijn gestort. Het merkwaardige verband tusschen dit ongeluk en het andere is, dat zes passa giers, die in den trein naar Oslo zaten, door de ontsporing de aansluiting met het vliegtuig, de „Havörnen" misten. Zij zijn dus eigenlijk tweemaal aan den dood ont snapt. VLIEGTUIG IN MEER TERECHT GEKOMEN. Eén doode, één ernstig gewonde. Een Poolsch militair vliegtuig is in het Wilonofmeer (bij Warschau) terecht geko men. De piloot kwam om het leven, ter wijl de waarnemer ernstig gewond werd. LETLANDSCH MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Tijdens een instructievlucht is een mi litair vliegtuig tengevolge van een defect aan den motor op het vliegveld van Didau- gavpilis neergestort. De bestuurder werd gedood. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 67. Toen het avond was geworden, had Toon van Teuten het met al zijn streken zoo bont gemaakt, dat niemand meer iets met hem te maken wilde hebbbn. Om te beginnen was er niemand die hem onderdak wilde verschaffen voor de nacht. Zelfs de directeur van het dorpshotel wilde hem niet onder zijn dak hebben, ook niet toen Toon hem een heele stapel geld het zien. Voor het eerst van zijn leven begon Toontje van Teu ten te beseffen, dat je met geld niet alles kon doen wat je maar wilde. Die gedachte werd nog veel sterker, toen Toon om onderdak moest vragen bij het politiebureau. De agent wilde hem wel binnenlaten, maar. de politiehond die voor de deur zat haalde zijn neus voor Toontje op, iets wat de hond gewoonlijk nog niet eens voor landloopers deed.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10