DONDERDAG 11 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen re gen. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 765.5 te Röst. Laagste barometerst.: 741.4 te Vestmanoer. Uit de luchtdrukstijgingen achter de de pressie in de Poolzee vormde zich op de Noorsche Zee een geïsoleerd gebied van hoogen luchtdruk, dat door een smallen rug verbonden is met het Oceanisch gebied van hoogen luchtdruk in het Zuid-Westen en Westen. Deze rug scheidt de station- naire depressie in Oost-Europa van die in het Westen, die thans tot IJsland genaderd Is met een secundaire tot bij Ierland. De groote warmte in Finland en Zweden houdt aan met ochtendtemperaturen om trent 25 graden. Zij is nog steeds met een scherpe overgang stijgende van het gebied, waar de temperatuur bij voortduring on der normaal blijft en waar nu en dan re gen valt, op sommige plaatsen zelfs zware regen. (Danzig 28 m.m.). In de Alpen blijft het koud en valt nog steeds sneeuw boven 2000 m. Op den rug van hoogen druk ge legen zijn de vooruitzichten voor het weer in ons land voorloopig niet ongunstig, maar weinig zeker. LUCHTTEMPERATUUR. 13.9 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.49 uur tot Vrijdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 12 Juni: voorm. 8.29 en nam. 8.57 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 17 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Hanze. Ter vaststelling datum en programma jaarlijks Hanze-uitstapje, etc. hield de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" te Leidschendam, onder voor zitterschap van den heer G. C. Scholtes. een ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening en goedkeuring der notulen, wor den enkele ingekomen stukken en mede- deelingen voor kennisgeving aangenomen. In behandeling komt dan de vaststel ling datum enz. Hanze uitstapje. Uit de diverse besprekingen komen tenslotte 2 plannen naar voren, nl. een uitstapje door en naar Noord-Holland en naar Nijmegen. Besloten wordt, dat het bestuur een plan ontwerpt en een programma vormt voor een uitstapje naar Noord-Holland, terwijl ais datum voor het uitstapje wordt vastge steld Donderdag 9 Juli a.s. Verzocht wordt zich vroegtijdig op te geven, terwijl zij, die nog nimmer een dergelijk uitstapje medemaakten zich kunnen opgeven en in lichtingen kunnen inwinnen bij den Voor zitter. In bespreking komt de a.s. MICAWEEK: definitief besluit tot al of geen deelname. De voorzitter deelt mede, dat door de 3 Middenstandsbonden is besloten ook dit jaar van 1024 October een Micaweek te organiseeren, waarna hij op duidelijke wijze uitvoerig mededeelt, hoe deze Micaweek zal worden georganiseerd en hoe deze aanmerkelijk verschilt met die van het vorig jaar, o. m. doordat naast groote en mooie landelijke prijzen ook vele en mooie plaatselijke prijzen kunnen gewon nen worden. Na lange besprekingen wordt besloten tot deelname, terwijl alsnog een vergadering zal worden belegd ter vast stelling der definitieve plannen en ter be noeming van een plaatselijk comité, enz. Na de gebruikelijke rondvraag volgen nog enkele mededeelingen inzake Hanze- busjes en een te houden loterij ter verster king voorschotfonds, waarna sluiting volgt met den Christelijken groet. Autotocht ouden van dagen. Donder dag 2 Juli a.s. zal de gebruikelijke tocht met de ouden van dagen van Stomp wijk en Veur wederom plaats hebben. Een beroep wordt gedaan op de houders van auto's hun wagens ter beschikking te stellen, ter wijl de leden van het-plaatselijk Comité zich de volgende week zullen vervoegen aan de huizen van de ingezetenen om een kleine bijdrage voor dit schoone doel te vTagen. De tocht belooft dit jaar schitte rend te worden, zoo zal o.m. een bezoek worden gebracht aan het kasteel Oud- Wassenaar, alwaar de oudjes zullen wor den onthaald. Zij, die den tocht willen medemaken, kunnen zich nu reeds opgeven bij de leden van het Comité, o. m. den Edelachtb. Heer Burgemeester en de heeren Perquin Sr., Zandwijk, J. v. d. Bosch, de Langen en anderen. De inschrijving is Zaterdag 29 Juni a. s. gesloten. NOORD WIJKERHOUT. Bloembollencultuur. In café „Het Wa pen van Noordwijkerhout" vergaderde de afdeeling Noordwijkerhout van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencul tuur. De vergadering welke zeer druk be zocht was, werd geopend door den voor zitter, den heer E. Oostdam Jac.zn., die er zijn genoegen over uitsprak, dat de ver gadering zoo druk was bezocht. Dit zal, al dus de voorzitter wel verband houden met de behandeling der vragen, zooals die in den beschrijvingsbrief voor de a.s. Alge- meene Vergadering te houden 22 Juni a.s. in het Krelagehuis, voorkomen, betreffen de de saneeringsmaatregelen. Nadat de no tulen van de vorige vergadering waren voorgelezen en goedgekeurd vond eerst verkiezing plaats van 2 afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Hiervoor werden gekozen den voorzitter en den se cretaris. Tot plaatsvervangers werden ge kozen W. J. Guldemond en J. R. Zonneveld. Nadat de voorzitter eerst de voorgeschie denis, waarom een vervroegde algemeene vergadering is. uitgeschreven, had ter spra ke gebracht, werd overgegaan tot behan deling van de vraag: acht de algemeene vergadering opheffing van alle saneerings maatregelen wenschelijk? Na zeer uitvoe rige en soms heftige discussies werd tot stemming overgegaan. Vóór handhaving der saneeringsmaatregelen stemden 25 te gen 22 leden. Vraag 2: „alles behouden" werd aango- nomen met 24 vóór en 20 tegen. Vraag 3: „alles houden met een ander prijzenstel sel" werd met 1133 stemmen verworpen. Vraag 4: „Alleen teeltbeheersching?" werd met 377 stemmen aangenomen. Hierna sluiting. Hinderwet. Door de R.K. Woning bouwvereniging „St. Antonius van Pa dua", alhier, is aan Burgemeester en Wet houders alhier vergunning aangevraagd tot het inwerking brengen van een brood- en banketbakkerij op het perceel Nieuwe Duinstr. 2, alhier. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het makelaars-exa men, uitgaande van de Nederlandsche Broederschap van Gediplomeerde Make laars te Utrecht, zijn geslaagd de heeren A. Fransen van de Putte en C. H. D. Witte. OUDE-WETERING. Uitbreiding fabriek. De directeur van de N.V. Krachtvoederfabriek Muskator al hier heeft dezer dagen in den handel ge bracht eenige voedingsmiddelen onder den naam „Fortin". Naast de reeds sedert jaren bestaande en alom bekende vlugkokende havermout wordt thans door haar gefabri ceerd vlugkokende rijst, een artikel, dat bizonder de aandacht verdient der huis moeders, eerstens om haar hooge voedings waarde en tweedens omdat deze rijst in 3 minuten voor het gebruik gereed is. Door de wijze van bereiding komt de smaak nog meer tot haar recht, en ze is bovendien zeer licht verteerbaar. Indien deze rijst 6 mi nuten gekookt wordt is zij zelfs bij uitstek geschikt voor baby voedsel. Vervolgens staat in het middelpunt van belangstelling de Fortin-bouillonpasta, welke in goed slui- rende busjes in den handel wordt gebracht; een halve theelepel van deze pasta is vol doende voor het bereiden van een krachti- gen kop bouillon. Met het ons verstrekte monster hebben we enkele koppen bouillon klaar gemaakt en we kunnen naar waar heid zeggen, dat met een geringe hoeveel heid een krachtige en uitstekend smakende bouillon verkregen wordt. Ook de Fortin- Aroma verdient bizondere aanbeveling. We twijfelen er dan ook niet aan, of een en an der zal zijn weg wel vinden. Wij prijzen in deze den ondernemingsgeest van den heer ir. Rijsdijk en wenschen hem een goed debiet. ROELOFARENDSVEEN. Vertrek Pater van Lieshout. Onze oud- kapelaan Pater van Lieshout zal zich Maandag 15 Juni e.k. te Antwerpen in schepen om weer naar de Missie te ver trekken. Zijneerw., die hier eenige dagen vertoefde om afscheid te nemen van vrien den en bekenden, zal tot en met Zaterdag verblijf houden in het Liefdegesticht te Tongelre bij Eindhoven en Zondag in zijn eigen parochie te Aarle Rixtel afscheid prediken. Het groote stoomschip „Char lotte" zal hem, naar wij van harte hopen, veilig aan de overzijde brengen. De opening van het D.O.S^-terrein. A.s. Zondag zal het D.O.S.-terrein weer of ficieel in gebrüik worden genomen. Het Be stuur heeft zich de medewerking verzekerd van de sympathieke Goudsche cluk DONK en 't plaatselijke muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie". Als nu het weer nog mee werkt, dan is de kans voor slagen niet twij felachtig. Menig bezoeker zal a.s. Zondag het ter rein niet meer terug kennen en velen zul len zich afvragen, hoe D.O.S. het 9 jaar op het vorige terrein kon uithouden. Als dan a.s. Zondag het terrein daar net jes afgelijnd in afwachting ligt, tot de sportbeoefenaars het onder een pittige marsch van „L.V.H." zullen betreden, dan zullen de kijklustigen en D.O S.-aanhangers zich bij massa om het terrein scharen, om na lang wachten weer getuige te zijn van een sportieven strijd op eigen veld. Wie zal winnen doet minder ter zake, als we maar mooi vlot spel zien, dan gunnen we gaarne onze Goudsche sportbroeders de overwinning, maar.... D.O.S. geeft het zoo gauw niet op. De Rood-Gele vlaggen zullen zich weer ontplooien ten teeken dat de wedstrijden weer zijn aangevangen. Voor tijd van aanvang en verdere mededeelingen zie men a.s. Zaterdag de sportberichten. cMooéa units tanct&a meW@Êt ÖL TER AAR. Eerw. Zuster Agneta vertrekt. - De Eerw. Zuster Agneta, die ruim zeven jaar als wijkverpleegster in dienst van het Wit Gele kruis is geweest, gaat dezer da gen onze gemeente verlaten om haar lief dewerk voort te zetten in Edam. Voor degenen, die meerdere malen met de zuster in aanraking kwamen, zal deze overplaatsing in den beginne eenige te leurstelling wekken. Immers naast haar hulp waarin de zachtzinnigheid sterk naar voren kwam, gaf zij ook den zieke troost en opbeuring, ja was haar geregelde visite, ondanks alles een blijde komst. Wij kunnen niet zeggen, dat de zuster haar tijd in ledigheid heeft doorgebracht. Integendeel, het arbeidsterrein was zelfs zeer omvangrijk. Niet alleen bekleedde zij de functie van wijkverpleegster bij het Wit Gele Kruis in onze Parochie, doch ook te Nieuwveen. En sedert in onze gemeen te de t. b. c.-bestrijding ter hand is geno men werd zij ook hier als algemeen ver pleegster aangesteld. De uitgestrektheid van onze plaats in acht genomen, kan men zich voorstellen welke afstanden door haar dagelijks werden afgelegd en steeds maar op haar fietsje. Het weer moest al heel slecht zijn, wilde zij gebruik maken van een auto, welke in dergelijke omstandig heden gratis te harer beschikking stónd. Stond zuster Agneta bij de Katholieken hoog in aanzien, ook de andersdenkenden waren met haar ingenomen. Bij dit af scheid brengen wij haar een woord van dank voor alles wat zij heeft verricht voor den lijdenden mensch. WASSENAAR. Reddingsbrigade. Aan de examenreeks der Wassenaarsche Reddingsbrigade schijnt dit jaar geen einde te komen. Binnen een kort tijdsbestek maakten we dit voorjaar reeds driemaal melding van de examens in het zwemmend redden voor den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, n.l. twee- maai te 's-Gravenhage en eenmaal te Delft, terwijl er nu Maandag 8 en Dinsdag 9 Juni examens waren in eigen gemeente. De examens betroffen ditmaal niet het redden van drenkelingen doch de Eerste Hulp bij Ongelukken, als sluitstuk op de tweejarige cursussen welke voor de Was senaarsche Reddingsbrigade belangeloos gegeven wórden door de Zeergel. Heeren Dr. E. Bergsma, Dr. J. Hubbeling en Dr. A. F. Jansse. De examens werden afgenomen door de Koninklijke Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Ongelukken „Het Oranje Kruis". Het aantal candidaten was te groot om in een examenzitting te kunnen afwerken, het examen nam dan ook zoowel den ge- heelen Maandag- als Dinsdagavond in be slag. Ook deze examens in de E.H.B.O. werden voor de candidaten der Wassenaarsche Reddingsbrigade en last not least de docto ren een groot succes. Van de 21 candidaten werd slechts één afgewezen. Volgens de examencommissie stonden de examens over het algemeen op hoog peil, waarbij de candidaten blijk gaven van een ernstige en vruchtdragende studie. De namen van de 20 geslaagden, w.o. 5 dames en drie marechaussee's zijn: de da mes mevr. van Zoest-van der Glas, Mej. P. van Ammers, Mej. M. A. v. d. Does, Mej. E de Koster Mej. A. Hofstra en de heeren: H. A. Atema D. v. Barneveld, J. B. W. Bri- del H. J. v. d. Els', D. J. Grünhagen, A. R. Koiff van Oosterwijk, J. Lokhorst, J. Nell, J. Remm'erswaal, J. E. Steenkamp, D. Schalk, J. Veen, G. Versteeg ,J. Wagebaker en L. Will. De Wassenaarsche Reddingsbrigade telt nu' 30 volledige gediplomeerde E.H.B.O.-Oranje- Kruismenschen onder zijn leden w.o. 10 dames en 3 marechaussee's, terwijl een 20- tal leerlingen het eerste studiejaar hebben voleindigd om komenden winter vol goe den moed het eindstudiejaar aan te van gen. Circus Kavaljos. Woensdagmiddag wa ren we uitgenoodigd reeds een bezoek te brengen aan het circus Kavaljos, dat op het landgoed „De Stille Hoek", aanvangende Zaterdag een serie uitvoeringen zal geven ten bate -van Pro Jeventute te Den Haag en Het Groene Kruis te Wassenaar. Wat we te zien kregen gaf direct den in druk dat hier ernstig gewerkt wordt. Het ruime circus, plaats biedende voor ruim meer dan 350 personen is bijna luxueus af gewerkt, met helder blauw met wit. Ijjen en ander is opgebouw onder leiding van den architect den heer P. Grossouw te Am sterdam. Nadat allereerst het tentenkamp en bij komstige zaken waren bezichtigd, namen we plaats in het circus en werden onder leiding van den instructeur, den heer Adolfi van Oss, eenige vrije-dressuu. nummers door de prachtig verzorgde en getuigde paarden ten beste gegeven. Wat we te zien kregen was af te noemen en zal in een beroepscircus niet beter worden voorgedragen. Zaterdag vangt de eerste voorstelling aan, een gala-voorstelling, waarvoor de plaatsen, voordat er nog eenige algemeene bekend- hei daan was gegeven, reeds direct waren uitverkocht. Door de H.T.M. zullen voor de uitvoerin gen speciale diensten rijden vanaf het Plein te Den Haag v.v, We betwijfelen niet of het zal een groot succes worden. RECHTZAKEN DE INBRAAK IN HET HAARLEMSCHE BELASTINGKANTOOR. Heden stonden -- voor de Haarlemsche rechtbank terecht vier Amsterdammers D„ van P., de J. en C., die in den nacht van 23 op 24 April hebben ingebroken in het be lastingkantoor aan het Klein-Heiligland te Haarlem. Zij waren binnengekomen door een leegstaande garage, waarvan zij tevo ren een valsche sleutel hadden vervaar digd. Vervolgens hebben zij een tafel met de pooten tegen de deur van den kluis ge plaatst en dezen afgedekt met een stuk zeil. In-het hierdoor gevormde „kamertje" is de J. met een snijbrander aan het werk ge gaan. Toen hij reeds een der sloten had uitgebrand, werden de mannen echter door de politie overvallen, die reeds eenigen tijd tevaren op de hoogte van de plannen was. Er werden slechts twee getuigen ge hoord, n.l. een ontvanger der belastingen en een inspecteur der recherche. Daar de ontvanger op de hoogte van de zaak was, had hij het geld uit den kluis gehaald en naar elders overgebracht, terwijl een be drag van één gulden en één cent in den kluis werd achtergelaten. De officier van justitie mr. A. R. Andrin- ga bracht in zijn requisitoir hulde aan de Haarlemsche politie, die door haar assisten tie den staat voor ee~ groot nadeel heeft behoed. Spr. beschouwde de J. als de stu wende kracht. Van hem is het plan uitge gaan en Hij heeft ook voor den snijbrander en de overige inbrekerswerktuigen ge zorgd. Daarom eischte de officier van ju stitie drie jaar gevangenisstraf tegen de J. en tegen de andere verdachten twee jaar. Mr. Stomps pleite clementie voor de J. en mrs. van Dam, Drilsma en Prinsen Geer- lings vroegen op juridische gronden vrij spraak voor de andere verdachten. BURGEMEESTER VAN HAARLEM VOOR HET GERECHTSHOF. Verdacht van veroorzaken van dood door schuld. Het Gerechtshof te Amsterdam behan deld vandaag in hooger beroep de straf zaak tegen den heer C. Maarschalk, bur gemeester van Haarlem, die door de recht bank te Haarlem tot een geldboete van 2500.subs. 50 dagen hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor een jaar is veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld. Op Goeden Vrijdag van het vorige jaar 19 April, des avonds te ongeveer half ze ven had op den Haarlemmerweg ter hoogte van de Liedebrug een ernstig verkeerson geluk plaats. Op genoemde plaats stond een auto geparkeerd met de kop naar Half weg. Uit de richting Haarlem kwam een licht motorrijwiel, bestuurd door P. A. Sweerts uit Haarlem. Op hetzelfde oogen- blik naderde verdachte per auto uit de richting Halfweg. Hij zou volgens de dag vaarding zoo roekeloos en onvoorzichtig hebben gereden, dat hij den motorrijder, die plotseling van achter de stilstaande auto te voorschijn was gekomen, heeft aan gereden waardoor deze over laatstgenoem de auto heen op den berm van den weg ge slingerd en op slag gedood werd. Het O.M. had 5000.boete en intrek king van het rijbewijs gevorderd voor den tijd van één jaar. Verdachte ging van het vonnis in appèl. De procureur-generaal mr. A. Baron van Harinxma thoe Slooten heeft negen getui gen a charge gedagvaard. Het Hof wordt ge presideerd door mr. J. M. Jolles. „Verdachte, waarom bent u in beroep gekomen?' vraagt de president. Verd.: „Ik heb voor mezelf de vaste en absolute overtuiging, dat ik geen schuld heb^ Ik reed rechtè van den weg en ik ben rechts gebleven. Direct na de botsing heb ik mijn auto verlaten en toen stond ik ook rechts van den weg". Nadat de deskundigen zijn beëedigd, zoo dat zij de zitting geheel kunnen bijwonen, wordt als getuige gehoord de heer De Vries, opzichter te Amsterdam. Hij bevond zich in de stilstaande auto, op weg naar Amsterdam. Hij was juist van plan aan de rechterzijde uit te stappen, toen aan de lin kerzijde de motorrijder passeerde. Een paar seconden later had het noodlottige ongeluk plaats. Getuige had een harde klap gehoord, de motorrijder vloog over getuige's auto en kwam op den berm terecht. Na het on geluk zaten er twee deuken in get.'s linker- voorspatbord. Over het geheele autodek werden bloedspatten aangetroffen, wat er op zou wijzen, dat het ongeluk vlak bij de stilstaande auto plaats heeft gehad, dus op de linker weghelft. Getuige verklaart, dat de motorrijder vlak langs zijn stilstaande wagen suisde, dus niet bij het passeeren te veel uithaalde, waardoor hij op het voor hem linkerdeel van den weg kwam. Pres. (tot verd.): Hebt u onmiddellijk na het ongeluk geremd? Verd.: Ja, zoo snel mogelijk. Later is ge bleken, dat ik 74 Meter verder stilstond. Pres.: Is het juist, dat u last van de zon had? Verd.: Ja, de zon scheen me recht in het gezicht, ik had de zonneklep neergelaten en mijn hoed voorovergezet. Ik oriënteerde me door de paaltjes aan de rechterzijde van den weg. Daarom ook reed ik zooveel mogelijk rechts. Een bakkersknecht, die vlak bij de plaats woonde, waar het ongeluk heeft plaats ge had, had gezien, dat de auto van getuige de V. rechts van den weg in de richting Amsterdam stilstond. De motorfiets die op weg was naar Amsterdam ging vlak lang- AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. Officieele Crisisberichten STEUN ZOETWiA-fERVISSCHERIJ. De Nederlandsche Visscherij-Centrale brengt ter kennis vaa belanghebbenden, dat de formulieren ter bekoming van steun, aan de zoetwatervisschers, die een verzoek hebben ingediend, als georganiseerde te worden ingeschreven, zullen worden toe gezonden. De steunbedragen zullen niet in geld aan de visschers worden uitbetaald, doch nadat de aanschaffing tn/of het herstel van de visscherijbenoodigdlkLu door de Centrale zal zijn goedgekur i, zullen de leveranciers de facturen daarvoor ter verrekening bij de Centrale kunnen indienen. 's-Gravenhage, 10 Juni 1936. 3916 de stilstaande auto en had een gang van hoogstens 30 K.M. Enkele seconedn later gebeurde het ongeluk. De aanrijding zelf had getuige niet gezien. Volgens een monteur uit Haarlem, die op het rijwielpad in de richting Haarlem reed, had de burgemeester een snelheid van plus minus 90 K.M. Getuige had gezien, dat verd. enkele auto's op onverantwoordelijke wijze passeerde; juist op het o ogenblik waarop het ongeluk gebeurde had getuige omgekeken. Verdachte ontkent positief auto's te heb ben „gesneden". Hij had hiertoe geen aan leiding omdat hij geen haast had. Een volgende getuige, die in zijn auto achter den burgemeester had gereden, was van meening, dat verdachte niet rechts, doch op het midden van den weg had gere den en meer naar links was gegaan dan noodig was, wanneer hij een auto pas seerde. De deskundige a décharge ir. Zoetelief Norman concludeert in zijn rapport, dat de botsing op de rechterhelft van den weg heeft plaats gehad en de burgemeester dus z.i. onschuldig is. Desk. concludeert dit uit de bloedspatten, de op den weg en de wa gens gevonden hersengedeelten en de stand van de auto's. Desk. staaft zijn bewerin gen met wiskundige berekeningen. Pres.: Dus u gaat tegen de getuigenver klaringen in. Desk.: Ik sta tamelijk sceptisch tegenover die verklaringen. Desk. a décharge, de heer Reuvencamp komt in zijn rapport tot dezelfde conclu sie. Pres.: Ik hecht in deze zaak toch meer aan de getuigen. Requisitoir. De procureur-generaal mr. A. Baron van Harinxma is het met deze opvatting van den president eens. Ook hij hecht aldus zegt hij in zijn requisitoir meer waarde aan de getuigenverklaringen. Zelfs al zou zijn gebleken, dat de motorrijder niet ge heel op zijn rechterwgehelft was gebleven, dan zou nog de schuld van dit ongeluk bij den automobilist liggen, daar hij den tegen ligger niet voldoende ruimte heeft gelaten. In ieder geval had verd. het ongeluk kun nen voorkomen door op de slipranden te gaan rijden. Het is helaas onmogelijk pre cies de plaats van de aanrijding vast te stellen. Doch alles wijst er op, dat deze plaats had op verd.'s linker helft van den weg. Uit getuigenverklaringen blijkt, dat de moteorrijder vlak langs de stilstaande auto om op de linkerhelft van den weg te komenzou hij een bocht van ruim 4 meter hebben moeten maken en dat is practisch onmogelijk. Verd. zal op het oogenblik dat het on geluk gebeurde, een reflexbeweging ge maakt hebben, waardoor de auto naar rechts is gegaan en hij dus'het linkerweg gedeelte verliet. Verdachte voert o.a. aan, dat hij door de zon verblind was, doch dat 'disculpeert hem niet, daar hij dan tijdig maatregelen had moeten nemen. Spr. meent dat dan het Hof het schuldig over verd. zal moeten uit spreken. Zijn mate van schuldig is zeer ernstig en de straf acht spr. in overeen stemming hiermede. Spr. requireerde bevestiging van het von nis: 2500.subs. 50 dagen hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Het woord is hierop aan den verdediger mr. Bruch. PI. concludeerde tot vrijspraak daar hier een gerechtvaardigde twijfel aan verd.'s schuld bestaat. Ik heb deernis met het slachtoffer, maar ook met verdachte,' die op 66-jarigen leef tijd in de verdachten bank moet plaats ne men. „Gij hebt een mensch gedood" zou voor hem een onuitwischbaar brandmerk zijn, dat hij zeker niet verdient. Arrest 25 Juin. SPORT WATERPOLO Competitie K.N.Z.B. vvedstrijd A.Z. en P.C. II—de Zijl vooi reserve 3e klasse werd gewonnen dom Zijl met 72.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2