DONDERDAG 11 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. IP WIELRENNEN PIJNENBURG EN SLAATS TE KOPENHAGEN. Gisterenavond namen Pijnenburg, Slaats en Wals deel aan internationale wedstrij den op de Kopenhagensche baan. In een wedstrijd over 2,2 K.M. werd Falck Hansen eerste met Pijnenburg als tweede en Kilian derde. Een puntenrace over een Deensche mijl won Christensen met 10 punten voor Hansen, Knudsen en Kilian. Een individueele wedstrijd over 6,6 K.M. werd door Slaats gewonnen voor Pij nenburg en Falck Hansen. Wals was niet in vorm en bleef in de verschillende wed strijden beneden zijn kunnen. WEDSTRIJDEN VOOR STAYERS TE DRESDEN. Op de baan te Dresden werden Woens dagavond internationale wedstrijden voor stayers gehouden, om den grooten prijs van de stad Dresden. Er waren ongeveer 8000 toeschouwers. Er werd gereden in twee manches, een van 50 en een van 35 K.M. Onze landgenoot v. d. Wulp die in den 50 K.M.-wedstrijd vierde werd en in den 35 K.M.-wedstrijd tweede achter Metze, bezette in het totaalklassement de vierde plaats met een totaal afgelegd en af stand van 82.220 K.M. De groote prijs v an de stad Dresden werd door Metze gewonnen. De resultaten waren: le manche over 50 K.M. 1. Metze, 40 min. 12 sec. 2. Krewer (480 M.). 3. Lohmans (1300 M.). 4. v. d. Wulp (2750 M.). 5. Nedo (2950 M.). 6. Moeller (3120). 2e manche over 35 K.M. 1. Metze, 29 min. 58 sec. 2. v. cL Wulp (30 M.). 3. Lohmann (60 M.). 4. Krewer (450 M.). 5. Nedo (590 M.). 6. Moeller (830 M.). Totalklassement: 1. Metze, afgelegd 85 kilometer. 2. Krewer (84.060 K.M.). 3. Loh- mann (83.640 K.M.). 4. v. d. Wulp (afgelegd 82.220 K.M.) 5. Nedo (81.460 K.M 6. Moeller (81.060 K.M.). AUTOMOBILISME CONCOURS VAN KOETSWERKEN DER K. N. A. C. Défilé der bekroonde auto's op den boulevard. Het concours van koetswerken, dat de K.NA.C. ditmaal met het oog op de Resi- dentieweek eenige weken vroeger houdt dan in andere jaren, heeft nog een speciale attractie in den vorm van een défilé van de bekroonde automobielen. Kort voor het einde van het concours, dat, zooals men weet Zaterdag a.s. op het gemeentelijk par keerterrein aan den Boulevard te Scheve- ningen zal worden gehouden, zullen de be kroonde automobielen worden opgesteld ten einde een rit op den Boulevard te ma ken, welke rit om 5 uur aanvangt. Van het gemeentelijk parkeerterrein wordt de noord-boulevard dus langs het Palace-hotel tot het einde afgelegd, waarna eveneens over den Boulevard wordt teruggereden tot de Keizerstraat, waar de stoet zal worden ontbonden. 24.000.000 FORD AUTOMOBIELEN GEBOUWD. Sinds 1903, toen de Ford Motor Company werd opgericht, zijn er meer dan 24 miljoen Ford automobielen, trucks en bestelwagens vervaardigd en verkocht. Een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van het Ford-product werd bereikt, toen kortgeleden de 3 miljoenste Ford V-8 de fabriek verliet. GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR POSTDUIVEN STEDELIJKE WEDVLUCHT ORLEANS. De door de L.P.V. „De Vriendenclub" ge organiseerde stedelijke wedvlucht voor Leidsche vereenigingen, aangesloten bij den N. A, B. v. C. is bijzonder geslaagd wat be treft het inzenden der duiven, n.l. door de P.V. De Blauwkras 58, De Bonte duif 70, de LP.C. 51, de Reisduif 17 en de Vrienden club 123 vogels, totaal 319 stuks. Door de slechte weersomstandigheden in Frankrijk konden de duiven eerst op den volgenden dag gelost worden om 9.40 uur. Eenige liefhebbers klokten bijzonder mooi, terwijl van sommigen niet ééne of eerst laat aankwamen,, zoodat het concours nog al eenigzins uit elkaar loopt. Gebr. v. Oord maakten met deze stedelijke vlucht een zeer bijzondere uitslag. Zij noteerden no. 1, 3, 11, 19, 22, 24, 29, 31, 35, 45, 53 en 68. J. Vliegenthart 2, 65, 72 en 73. F. Hofman 4 en 26. C. v. Rooden 5, 7 en 49. G. F. v. Dorp 6 en 28. P. v. d. Leek 8 en 30. L. v. d. Nieuwendijk 9 en 39.. A. P. v. d. Voort 10, 12, 21 en 80. J. Schreuder 13, 32 en 63. G. Grebel 14. T. de Haas LPC 15. J. Voge lenzang BK 16 en 71. H. Klein 17 en 41. A. v. d. Made 18 en 37. Baley 20, 27 en 75. H. V. de Haas Reisduif 23. A. v. Polanen 25, 62 en 78. L. Gijsman BK 33 en 42. A. W. Krol 34. Joh. Vogelenzang VC 36, 55, 60 en 70. Warnecke 38. W. le Mair 40. A. Flippo RD 43, 44 en 51. H. Fazel 46 en 74. J. Marijt BK 47. R. P. de Graaf 48 en 56. H. J. Rijs- kamp 50 en 77. C. Vlaardingerbroek 52 en 59. A. v. Rooyen 54. A Singeling 57 en 69. N. Siraa 58. A. v. Dijk 61. v. Velzen 64. J. v. Steenbergen 66 en 67. Chr. v. d. Pluym 76. Joh. Neuteboom 79. De le duif werd geconstateerd om 18 uur 11 minuten en 7 seconde en maakte een snelheid van 996,67 Meter per minuut. De laatste prijswinner 19 uur 22 min. en 50 seconde en maakte 871.44 Meter per mi nuut. Den aangewezen prijs won de heer F. Hofman met no. 4. De volgorde met de De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig was wegens lichte ongesteldheid de heer Mr. Kiewiet de Jonge en wegens verblijf in het buitenland D. T. Ruys De voorzitter deelde mede, dat een paar schilderstukken, door het Rijk in bruikleen afgestaan, op verzoek van den Minister van Onderwijs uit de Raadzaal zijn verdwenen, waardoor een leegte is ontstaan Hij heeft zich in verbinding gesteld met den heer Prof. Martin, om een paar andere in bruik leen terug te verkrijgen. Verder wees hij op de wenschelijkheid te gelegenertijd en kele stukken aan te koopen. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is een voorstel tot aankoop van 32540 M2 weiland van de N.V Maat schappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Rijnland" tegen een prijs vast te stellen door drie deskundigen, te benoe men door den President der Rechtbank te 's-Gravenhage. In het desbetreffende voorstel van B. en W. wordt er op gewezen, dat er sedert ge- ruimen tijd, onderhandeld wordt over een te sluiten overeenkomst met deze maat schappij, het kerkbestuur van den H. Joseph en den heer Prins, in verband^met een aan te leggen weg van de Lus naar Deijleroord. De Maatschappij Rijnland heeft in ver band met de voorgenomen herziening van het uitbreidingsplan bezwaren gemaakt de overeenkomst te onderteekenen omdat zij geen enkele zekerheid had, op welke wijze de exploitatie harer gronden na de wijzi ging van het plan nog mogelijk zou zijn, en of zij zou kunnen voldoen aan de in de overeenkomst vastgelegde bepaling, dat de Maatschappij 60.000.zou betalen, als bijdrage in de kosten van den aanleg van den verbindingsweg. B. en W. stonden hier voor een groote moeilijkheid, die nog groo- ter werd, toen bekend werd, dat een deel van het grondbezit van Rijnland in het uit breidingsplan als plantsoen was ontworpen. Ter oplossing stellen B. en W. voor den voor plantsoen bestemden grond te koopen met de bedoeling den aanleg spoedig ter hand te nemen, waarmede weder een ge schikt werkobject wordt verkregen, terwijl bovendien het voordeel wordt bereikt, dat het plantsoen, wanneer de aanleg van het stratenplan wordt ter hand genomen, reeds tot wasdom zal zijn gekomen. De heer Hendriks acht het wenschelijk, dat hieromtrent in besloten zitting wordt beraadslaagd, alvorens straks het uitbrei dingsplan aan de leden wordt getoond. De voorzitter zegt, dat het juist de be doeling was een besluit te nemen, vóórdat de bespreking over het uitbreidingsplan was gehouden. B. en W. willen geen verband tusschen beiden leggen. De kwestie van de overeenkomst omtrent den verbindingsweg loopt al geruim en tijd en staat los van het uitbreidingsplan. De heer Hendriks stelt daarop voor on middellijk in besloten zitting te gaan. De voorzitter heeft hiertegen geen be zwaar, waarop de Raad in besloten zitting gaat. De Raad is er niet om diensten te bewijzen. Na heropening der openbare vergadering is aan de orde een voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op een beroep schrift van A. J. Kooper tegen een weige- ringsbesluit van B. en W. om een garage te mogen bouwen op een anderen afstand dan de verordening voorschrijft. De heer Bazelier wil adressant tegemoet komen. De voorzitter meent, dat de Raad er niet is, om de menschen een dienst te bewijzen. Als de raad zulks doet, wordt een gevaar lijk precedent geschapen. De heer Hendriks meent, dat er wel aan leiding is om het verzoek in te willigen, want aan den buurman van adressant en meerdere eigenaren in de omgeving is vóór de wijziging der verordening toegestaan, wat adressant nu vraagt. Hier is wel sprake van een bijzonder geval. De Voorzitter moet zich ook hiertegen verzetten. Wanneer men weet, dai de Raad een willig oor leent aan dergelijke adres sen, wordt het B. en W. wel moeilijk ge maakt. Meters hangt in het clublokaal. Beesten markt 34 en reclame's op den uitslag wor den binnen 2 maal 24 uur ingewacht bij 5. N. v. Leeuwen, Genestetstraat 17. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht van Orleans, 520 K.M. Los 9 uur min. Wind Z.W. In concours 130 vogels. J. Rakhorst 1, 2, 4, 6, 9, 10, 26; W. Hoek 3; A. v. Duin 5; P. Bosman 7; A. v d. Zaan 8, 17, 21; J. v. d. Niet 11, 20; P. Barnhoorn 12, 14, 15; Gebr. Passchier 13, 24; C. Plug 16; Gebr. Klinkenberg 18, 25; J. B. Cramer 19, 23; M. v. d. Wiel 22. De eerst getoonde 6.31.54. De laatste 756.34. P.V. „De Zwaluw" 'Voorschoten). Wedvlucht van Orleans. Afstand van den eersten prijs winnenden vogel 503.060 K.M. In vrijheid gesteld Maandagmorgen 9.40 uur. Zuid-Westen wind en onderweg Z.W.-wind. De eerste duif werd geconsta teerd te zes uur 17 mi... 17 sec en maakte een senlheid van 972.1 Mete. per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd gecon stateerd te 7 uur 4 min. en 39 ~ec. De prijzen worden als volgt behaald: F. le Mair 1, 2, 3, 4, 7, 8, 15. J. Verhoeven 5, 6, 12, 14, 17, 20, 21, 23 en 24. Gebrs. Köhne, Veur, 9, 13 en 27. G. A. v. Adrichem 10, 18 en 26. Jè Caspers, St opwijk 11, 25 en 31. H. H. J. van Klaveren 16, 22, 29 en 32. L. Jausen, Stompwijk, IC. A. Oudshoorn 28. Waar geen plaatsnaam vermeld is deze Voorschoten. De heer Wildt Meijboom heeft vernomen, dat er van de 25 huizen wel 20 zijn, die de garage hebben op den afstand als adres sant wenscht. Hij weet niet of die cijfers juist zijn en vraagt, als dit zoo is, of er dan misschien reden voor inwilliging is. De voorzitter ontraadt faciliteiten te ver leen en en wordt bijgevallen door den heer Breedvelt, die meent, dat de verordenin gen moeten worden toegepast, vooral met het oog op de consequenties. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 10 tegen 2 stemmen. Aan Mej. C. A. Kaboord wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de school Bloemcamplaan. Tot onderwijzeres aan deze school wordt in haar plaats benoemd Mej. C. J. Beekhuis te Apeldoorn. In verband met deze benoeming deelt de voorzitter mede, dat Ged. Staten bezwaren hebben tegen het raadsbesluit tot aanstel ling van een boventalligen leerkracht aan deze school. De heer Hendriks vraagt of beroep daar tegen zal worden ingesteld. De voorzitter zegt, dat de raad bij wei gering der goedkeuring door Ged. Staten, hieromtrent zal moeten beslissen. De werkverschaffings-loonen. Hierna is aan de orde het prae-advies van B en W. op het voorstel van den heer Wildt Meijboom, om de loonregeling voor werken in werkverschaffing uitgevoerd, te herzien. Het advies van B. en W. was daar omtrent ai wij zend. B. en W. willen vast houden aan een regeling, die verband houdt met de steunregeling, terwijl de heer Wildt Meijboom een regeling naar prestatie wil de uitvoeren, waarop eenige correctie ten opzichte van de samenstelling van het ge zin was toegepast. De heer Wildt Meijboom kwam uitvoerig tegen het prae-advies op. De heer van Bemmelen somde eenige be zwaren tegen het voorstel Wildt Meijboom op, terwijl wethouder van Moorsel meer uit voerig de verschillende bezwaren aangaf. Na langdurige discussie komt het prae- advies van B. en W. om het voorstel Wildt Meijboom te verwerpen in stemming en wordt aangenomen met 10 tegen 2 stem men, die van de heer en Dresselhuys en Wildt Meijboom. Op voorstel van B. en W. worden hierna eenige begrootingswijzigingen vastgesteld en een kohier van het retributiegeld vast- gestled. Aan B en W. wordt machtiging verstrekt om een bedrag ad 40.000.als kasgeld aan andere gemeenten te verstrekken. Hierna gaat de raad opnieuw in comité generaal. Na heropening der vergadering wordt zonder discussie besloten tot aankoop van den grond van de Maatschappij Duinrell. Het sportterrein aan den Kat- wijkschen weg. Daarna zijn aan de orde een viertal vra gen van den heer van der Stoel, betref fende de verbetering van het sportterrein aan den Katwijkscheweg. Op de eerste vraag, of B. en W. kunnen mededeelen, hoeveel de verandering zal kosten, antwoordt de voorzitter 5000.— aan loonen en 300.— voor hekwerk. Op de tweede vraag of B. en W. niet van meening zijn, dat de Raad in dit werk had moeten worden gekend, luidt het antwoord, dat het bekend was, dat het terrein moest worden geëgaliseerd. Aanvankelijk was het niet de bedoeling zoover te gaan, als thans .geschiedt is. Echter moet niet worden ver geten, dat het loon dat uitgekeerd wordt, anders in den vorm van steun zou zijn uit gegeven. Het verschil in uitgaven zal slechts een bedrag van 700.— uitmaken. Op de derde vraag, of het B. en W bekend is, dat de zomer wel de meest ongeschikte tijd is voor dergelijk werk, zoodat het ter rein voor langen tijd onbruikbaar zal zijn, zegt de voorzitter, dat het werk niet eerder kon worden aangevat, omdat het terrein tot April nog werd bespeeld en pas kort ge leden een huurovereenkomst werd 'getrof- fen.Hij wijst er op, dat het terrein voort durend wordt natgehouden Voor het antwoord op vraag 4 of B. en W. niet van oordeel zijn dat hooger rendement hetwelke de gemeente had verwacht, ver loren gaat verwijst de voorzitter naar het antwoord op vraag 2. Na eenige discussie, waarbij tot uiting kwam dat hel werk aan vele handen gedu rende eenigen tijd werk biedt momen teel zijn in werkverschaffing 132 werkloo- zen keurt de Raad de handelwijze van B. en W. goed. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE Gisteravond kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen. Alle le den waren aanwezig. Te ongeveer kwart over 8 opende de voorzitter deze vergade ring en stelde voor het lezen der notulen aan te houden tot de volgende vergadering, waartoe werd besloten. Daarna deelde de voorzitter mede, dat deze vergadering was belegd om een beslissing te nemen, met betrekking tot de toepassing der steunre geling. Tengevolge van het feit, dat de ge meente thans rijkssubsidie krijgt moet de rijkssteunregeling stipt worden nageleefd en mogen boven de geldende bedragen der regeling geen extra-gelden worden toege kend. Het gevolg daarvan is dat een per soon van 7.per week komt te staan op 27.5, een viertal van 7.op 4.50 en een ander van 7.75 op 3.75. Het is voor de betrokkenen niet mogelijk om daarvoor een kosthuis te vinden of als ge zinshoofd met het steunbedrag rond te komen. Wil men die menschen tegemoet komen dan is er momenteel geen andere uitweg dan om ze onder de gemeentelijke steunregeling op te nemen. Dit beteekent echter dat de gemeente een extra-bedrag van f 891.75 voor haar rekening krijgt, al thans wordt daarvan geen rijkssubsidie genoten, hetwelk 38.2 pet. bedraagt of ongeveer 340. B. en W. hebben berekend, dat aan gemeentesteun nog benoodigd is voor bovenbedoelde personen plus dege nen die reeds onder de gemeentelijke steunregeling zijn over een vol jaar 3685, terwijl op de begrooting slechts geraamd is een bedrag van f 2000 en er dus een te kort is van 1685. De post rijkssteun kan nu wel verminderd worden met 891 75, doch daartegenover staat dat er aan ont vangsten rijkssubsidie 340.64 minder ont vangen wordt, zoodat er nog altijd een te kort blijft van rond 1140. Waar de post onvoorziene uitgaven nog maar 380 bevat zal dus voor 760 dekkingsmiddelen moe ten gezocht worden. Ten slotte wijzen B. en W. er op dat wanneer de personen een maal onder de gemeentelijke steunrege ling zijn opgenomen ze later niet meer on der de rijksregeling kunnen gebracht wor den. Wethouder De Graaf deelde mede, dat het aantal werkloozen nog steeds stijgende is De heer Meijdam concludeerde, dat wanneer die raad dus besluit, om de men schen onder de gemeentelijke steunrege ling te brengen ook de dekkingsmiddelen moeten aangewezen worden, hetgeen B. en W. beaamde. De heer Starrenburg stelde voor om de vermogensbelasting te verhoo- gen, waarop de voorzitter antwoordde, dait daar reeds het maximum-aantal opcenten opgeheven worden en trouwens op het oogenblik daartoe niet besloten kan wor den. De heer J. van Leeuwen vroeg of er geleend kon worden voor dit doel, het geen de voofzitter ontkende. De heer Paar- dekooper betreurde het, dat de regeling zoo slecht is geworden, doch als B. en W. geen raad weten dan zal de raad de kwes tie ook niet gemakkelijk kunnen oplossen. De heer Wessel vroeg inlichtingen omtrent de tegenwoordige toepassing der regeling, welke hem door den secretaris werden ver strekt, waarna de heer Wessel concludeer de, dat destijds de werkloozencommissie en thans B. en W. dus ruimschoots gege ven hebben, hetgeen de voorzitter beves tigde. De heer en Starrenburg en Wessel vroegen of er geen werkverschaffing kon geschieden, waarop de voorzitter ant woordde dat ook daartoe gelden noodig zijn en de kwestie niet is opgelost. Boven dien hebben B. en W. reeds meermalen getracht werken in werkverschaffing uit gevoerd te krijgen, doch dat is nog steeds niet gelukt. Ged. Staten hebben gevraagd of het niet mogelijk is om het uitdiepen der vaarten in werkverschaffing te doen plaats hebben en hierover is reeds drie weken ge leden advies gevraagd van den Rijksinspec teur der Werkverschaffing te Noordwijk, doch nog geen antwoord ontvangen. Na nog eenige discussie werd toen besloten in ge heime zitting te gaan, die na ongeveer 5 kwartier werd opgeheven. In openbare vergadering kwam toen in stemming een voorstel van den heer Paardekooper om de beslissing uit te stellen tot de eerstvol gende vergadering, die echter niet binnen 14 dagen zal moeten gehouden worden, en inmiddels de betrokkenen tegemoet te ko men door ze te laten werken bij de ge meente. Dit voorstel werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heer en Starrenburg, Wessel en beide wet houders. Op een vraag var den heer van Leeuwen of het juist was, dat de giften van de armbesturen niet meer van den steun worden afgetrokken, antwoordde de voorzitter bevestigend. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Examenvrees? Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. RECHTZAKEN DE DYNAM1ET-BENDE VOOR DE ZWOLSCHE RECHTBANK. Veroordeelingen van 2V2 tot 4>£ jaar. Vandaag heeft de rechtbank te Zwolle uitspraak gedaan in de strafzaak tegen drie leden van de z.g. „dynamiet-bende, die in den nacht van 14 op 15 Januari jJ. te Nun- speet ingebroken hebben in de zuivelfabriek van J. E. Schaap en Co. De 33-jarige zeeman G. M. werd veroor deeld tot 2 jaar gevangenisstraf met af trek van preventieve hechtenis. (Eisch 4 jaar). De 29-jarige monteur C. J. K. werd ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met af trek van preventief (eisch 6 jaar) en de 39- jarige metaalbewerker C. N. de V. (Witte Nelis) tot vier jaar en zes maanden (eisch zes jaar). Zooals reeds eerder gemeld is, heeft alleen verdachte G. M. bekend. Uit deze bekentenis en uit het onderzoek van de Amsterdamsche recherche in samenwer king met de politie uit verschillende ande er plaatsen is komen vast te staan, dat deze bende verscheidene brandkasten met springstoffen heeft geforceerd. Dat bij de inbraak te Nunspeet dynamiet is gebruikt, is echter niet bewezen. WILT U IETS WETEN? V r aa g: Ik zou graag titels van boekjes genoemd hebben over het zoo goed moge lijk benutten van een klein stuk land voor groenten voor eigen gebruik. Antwoord: Er zijn daarvoor vele han dige werkjes, waaromtrent iedere goede boekhandelaar u kan inlichten. Vraag: 1 a. Tot wien moet ik mij wen den om een diploma van tuinarchitect te krijgen? b. Waar kan ik opgeleid worden? c. Wat zullen de kosten hiervan bedragen? 2. Indien ik mij als tuinman wil vestigen in den Haag, moet ik dan hiervoor vergun ning voor aanvragen? Antwoord: 1. Wend u zich tot den di recteur der Rijkstuinbouwschool te Bos koop. 2. Hiervoor is geen vergunning noodig; echter wel voor het hebben van kassen en overige bloementeelt. Vraag inzake overlast door bijen Antwoord: Wanneer u schade mocht hebben, welke door de bijen veroorzaakt wordt, kunt u schadevergoeding eischen van den houder der bijen. Misschien is er in uw gemeente een verordening over het houden van bijenstallen of -korven? Vraag inzake het betalen van een spe cialist door den werkgever. Antwoord: Ook medische hulp van een specialist valt onder de „behoorlijke geneeskundige behandeling" waarvoor de werkgever zorg moet dragen bij ziekte van zijn inwonenden werknemer. Dokters- en verpleegkosten heeft hij slechts te betalen over de eerste 6 weken. De gemaakte nood zakelijke kosten van de laatste 2 weken kan de werkgever achteraf op den werknemer verhalen. Vraag: Welke is de kortste weg van Roelofarendsveen naar Aarle Rixtel? Hoe veel K.M.? Antwoord: Roelofarendsveen, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Everdingen, Beesd, Waardenburg, Hedel, Den Bosch, langs de Zuid-Willemsvaart naar Aarle Rixtel, en kele K.M. vóór Helmond. Afstand 140 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per autobus van Boskoop naar Ankeveen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Boskoop, Bodegraven, Woerden, Wilnis, Vinkenveen, Loenersloot, Nichtevegt, Ankeveen. Afstand pl.m. 55 K.M. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 57. Zooals het echter te vuurzien was; het duurde niet lang it er gebeurde al een ongeluk. Nadat ze buiten een vuurpijl m den grond hadden gestoken, hield het negertje er een lu cifer aan. Hij deed het echter een beetje tevroeg want Toon had de vuurpijl nog niet losgelaten. En hoepla, daar ging Toon van Teuten met de vuurpijl mee naar boven. 58. Gelukkig bleef Toon met de vuurpijl tusschen een paar boomtakken hangen. Het negertje, dat geen raad meer wist, haalde er een politie-agent bij. Weet je wat, zei de agent, steek nog een vuurpijl aan en schiet je vriend daarmee uit de boom. De agent was heelemaal geen held, want toen de neger de vuurpijl aanstak, hield hij allebei zijn ooren dicht voor de kna1.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10