Alle soorten van S |o verzekeringen. WOENSDAG 10 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 OOSTENRIJK. EEN APPèL VAN HET VADERLANDSCHE FRONT. Rede van bondskanselier Schuschnigg. Voor het raadhuis te Ween en vond gis teravond een appèl plaats van het Ween- sche Vaderlandsche Front. Bondskanselier dr. Schuschnigg hield een rede, waarin hij er opnieuw op wees, dat het Vaderland sche Front open staat voor allen, die Oos- tenrijk's zelfstandigheid en vrijheid willen. De bondskanselier sprak vervolgens tegen, dat een groote amnestie op handen zou zijn. Slechts de gewone halfjaarlijksche amnestie wordt ten uitvoer gebracht. Inzake de bui- tenlandsche politiek zeide hij, dat de grond slag voor Oostenrijk's buitenlandsche poli tiek gelegen blijft in de protocollen van Rome. Hij zeide vreedzame en normale be trekkingen te wenschen met het groote Duitsche rijk, en hij vermaande de jeugd Duitsch te zijn, te voelen en te denken. Prins Starhemberg was bij de betooging niet aanwezig. PALESTINA. ENGELSCHE MARINIERS OP DE LOCOMOTIEVEN. Overal duurt de agitatie voort. De machinisten en stokers op de locomo- tieevn worden thans vergezeld door Brit- sche mariniers, die zoo zijn uitgekozen, dat zij evt. deze beambten kunnen vervangen. Men heeft de vorming geconstateerd van geheime Mohammedaansche vereenigingen, welker doel o.a. is een bestraffing toe te dienen aan hen, die de solidariteit der sta kers willen verbreken, of wel spijkertjes te strooien op de wegen om het verkeer te hinderen. In het geheele land duren de vuurgevechten tegen militaire patrouilles, de bomaanslagen en branden voort. Voor de eerste maal sinds het begin der onlusten zijn gisteren bommen geworpen te Bethlehem, zonder echter slachtoffers te maken. Op den weg van Jeruzalem naar Jericho is een Arabisch politieman gedood. Twee van de eergisteren op de markt te Jeruzalem verwonde boeren zijn overleden. AFRIKA. DE TOESTAND IN ABESSINIë. Lord Cranbourne heeft gistermiddag in het Engelsche Lagehuis meegedeeld, dat uit Westelijk Abessinië ontvangen berichten vermelden, dat er een groote agitatie heerscht onder de Galla Amhari's. De onveiligheid is algemeen en met het oog op de mogelijkheid van ongeregeldhe den in dit deel des lands zijn de twee Brit- sche consulaten voorloopig gesloten, omdat het onmogelijk zou zijn in te staan voor de veiligheid van het personeel. CNINA. ALGEMEENE MOBILISATIE IN KWANTOENG EN KWANGSL In de Z uid-Chineesche provincies Kwan toen g en Kwangsi is de algemeene mobili satie bevolen van ale land-, zee- en lucht strijdkrachten. De troepensterkte zal van 150.000 man in Kwantoeng en 100.000 man in Kwangsi worden gebracht op 500.000 man in het ge heel. Bevestiging van inval in Hoenan. Officieel wordt de inval van vier divi sies van het Kwangsi-leger in Hoenan be vestigd. Volgens een bericht uit Tsjangtsja zou de voorhoede reeds via Joengtsjau 150 K.M. ver de provincie Hoenan zijn binnen gerukt en inmiddels de stad Hoengtsjau hebben bereikt. Maarschalk Tsjang Kai Tsjek heeft ter vermijding van bloedige botsingen bevo len, dat de regeeringstroepen zich uit Zuid- Ho enan moeten terutrekken, om zoo lang mogelijk een weg tot vreedzame regeling te laten. In een uitvoerig telegram heeft Tsjang Kai Tsjek bovendien de leiders van het Zuid-Westen dringend verzocht alle mili taire voorbereidingen direct te staken. De president van den wetgevenden rijks raad, So en Fo, heeft eveneens een tele gram gezonden aan de leiders van de Z.-W, regeering en er bij hen op aangedrongen op de as. plenaire zitting van de over de buitenlandsche politiek beslissende centra le uitvoerende commissie niet vooruit te loopen door staatsgevaarlijke afzonderlijke acties. Burgeroorlog moeilijk te vermijden. Het binnendringen der Zuidelijke troe pen in Hoenan maakt een burgeroorlog moeilijk te vermijden. De politieke raad van het Zuidwesten beschuldigt Tsjang Kai Sjek er met verdubbelde heftigheid van, dat hij wijkt voor de agressiviteit der Ja panners. De Zuidelijken ontveinzen zich niet dat hun strijdkrachten inferieur aan die der Nanking-regeering zijn, doch zij reke nen er op, dat in de door Nanking be stuurde gewesten de patriotten tot hen zul len overloopen. In zekere kringen beweert men, dat de actie van Kanton door de Japanners is ge ïnspireerd. 3879 BUITENLANDSCHE BERICHTEN SPOORWEGONGELUK BIJ NAPELS. Vijftien dooden, 200 gewonden. Tusschen Napels en Nola is een trein ontspoord. Er zijn 15 dooden en 200 gewon den. Het spoorwegongeluk tusschen Napels en Nola heeft plaats gevonden bij Bufo- la. 3 wagons werden omgeworpen en uit de ravage zijn 15 lijken geborgen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De trein vervoerde vele arbeiders, die naar hun werk te Napels gingen. Het grootste deel der gewonden is in de ziekenhuizen te Napels opgenomen. HET INSTORTINGSONGELUK TE BOEKAREST. Ook de vice-burgemeester gearresteerd. In den loop van den middag heeft gis teren het O. M. het noodig geacht ook den vice-burgemeester van Boekarest, Basiles- coe, en den eersten stadsarchitect in hech tenis te doen nemen. Na urenlange bespre kingen werd het bevel van arrestatie gis teravond bevestigd. De verdachten pro beerden de schuld op den burgemeester te schuiven, die naar hun zeggen een te kor ten termijn voor het oprichten der tribu ne had gelaten. Inmiddels is gistermiddag een brand uitgebroken op de andere tribunes van het paradeveld, welke door dezelfde aanne mers zijn gebouwd. De brandweer wist het vuur echter tijdig te blusschen. Men vermoedt, dat de verdachten dezen brand hebben laten aansteken, om de bewijzen van hun nalatigheid door de vlammen te laten verteeren. Officieele bijzonderheden over het aantal dooden en den toestand der slachtoffers zijn verder niet meer gepu bliceerd. Volgens de officieele berichten zijn bij de instortingsramp drie personen gedood, en 653 gewond, waarvan èr 373 in de zie kenhuizen moesten worden opgenomen. Van 17 gewonden is de toestand ernstig. Volgens hardnekkige geruchten zouden echter een twaalftal personen zijn ge dood. NOODWEER IN MIDDEN-RUSLAND. Midden-Rusland wordt geteisterd door een buitengewoon hevige koudegolf, ge paard gaande met zware slagregens en uit het Poolgebied afkomstige wervelwin den. De telegraaf en telefoonverbindingen met Siberië, het Verre Oosten en Centraal Azië zijn verbroken. Verscheidene huizen zijn ingestort, de oogst ia verwoest. NOODWEER TEISTERT ERZEROEM. De Armeensche stad Erzeroem is door wolkbreuken en hagelbuien geteisterd. Dertig huizen stortten in, waardoor eenige honderden menschen dakloos zijn gewor den. MARCEL OVERLEDEN. Marcel is dood. De uitvinder van de ondulation, welke zijn naam heeft gekregen, is als patriarch van 84 jaar op zijn buiten in Normandië waar hij zich toen hij 70 jaar was had teruggetrokken, overleden. In 1875 paste hij voor het eerst zijn me thode van haargolf toe. Toen vroeg hij er 100 sous voor; toen zijn cliëntèle gewel dig steeg, steeg hij tot 5 francs en toen de toeloop aanhield en hij een uiterst def tige cliëntèle kreeg, verdubbelde hij dit bedrag. Een vriendin van de beroemde actrice Jane Hading, die hem op een keer verraste toen hij haar haardos, welke ze voor naar-de-natuur-krullend liet door gaan, bewerkte, verspreidde met het nieuwtje zijn reputatie op een zoo gewel dige wijze, dat Marcel, die toch al een man in bonis was geworden, zijn zaak steeds meer moest uitbreiden en zijn prijzen steeds meer kon verhoogen. Speciaal als hij zelf zijn diensten moest verrichten. Daarvoor was het tarief tot 1000 francs geklommen. Doch een beletsel voor den verderen groei van zijn zaak was het niet. Toen hij in 1897 een millioen francs aan kapitaal had verdiend, sloot hij zijn zaak in de rue de l'Echelle in Parijs. Hij had 15 jaar noodig gehad om zijn schepping er in te brengen, slechts 10 jaar om zijn fortuin te maken. En hij woonde als millionair sinds zijn 45ste jaar in hetzelfde Parijs, waar hij als 18-jarige metselaarszoon uit Chauvigny, die in Orleans het dameskap- pen had geleerd, was heen getrokken. Tien jaar later heeft hij op een te Lon den te zijner eere gegeven feest zijn kunst gedemonstreerd. En toen werden de in strumenten van gereedschap durven we niet spreken welke hy had gebruikt, als souvenirs verkocht. Een stel krulijzers ging voor 5 guineas (toen 63), een kam deed er 2 25).... Veertien jaar geleden werd de eroot° stad hem te druk. En daar buiten is de „great old man" van de kapperswereld nu overladen. BINNENLAND DE NEDERL. BANK. Goudvoorraad afgenomen met 41.741.282. In de week geëindigd 8 dezer is aan De Nederlandsche Bank goud onttrokken voor een bedrag van ƒ41.741.282. De binnenlandsche wisselportefeuille is toegenomen met 6.626.926, de beleenin gen namen af met ƒ2.495.584 en de bank biljetten-circulaite verminderde met ƒ23.195.830. Het beschikbare metaalsaldo verminder de met ƒ26.117.727. BEZOEK VAN KONINGIN EN PRINSES AAN 's-HERTOGENBOSCH. De Prinses wordt Zwanenbroeder. Het ligt in het voornemen van H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses om bij haar bezoek op 17 Juni a.s. aan 's-Herto- genbosch des voormiddags de bekende vee markt aldaar te bezichtigen. Tevens ligt het in de bedoeling van H. M. en de Prinses een kort bezoek te bren gen aan de Kathedrale Basiliek van St. Jan teneinde de restauratiewerken in oogen- schouw te nemen en vervolgens het ge- boyw van de Illustre Lievevrouwebroeder- schap te bezoeken, alwaar het onderschei- dingsteeken en de oorkonde van Zwanen- broeder aan H. K. H. de Prinses zal wor den aangeboden, waarmede een aloude tra ditie, door Prins Willem van Oranje be gonnen en door opvolgende vorsten van het huis van Oranje-Nassau voortgezet, zal worden bestendigd. Ook wijlen Z. K. H. den Prins was Zwa nenbroeder en wijlen H. M. de Koningin- Moeder heeft de Koningin vergezeld, toen deze onderscheiding indertijd aan de Ko ningin werd uitgereikt. R. K. BOND VAN BANKETBAKKERS PATROONS. Critiek op de Haagsche Feestweken. De Ned. R. K. Bond van banketbakkers- patroons hield gisteren te Rotterdam zijn jaarvergadering, waaraan door een groot aantal leden uit alle deelen van het land werd deelgenomen. Gistermorgen werd in de kerk van den H. Laurentius aan den Houttuin een H. Mis opgedragen, waarna in de zalen van Bristol het ontbijt gebruikt werd. Daarna nam de algemeene vergade ring een aanvang. De voorzitter van de af- deeling Rotterdam, de heer F. Beerens, sprak een kort hartelijk welkomstwoord. Hierna nam de bondsvoorzitter, de heer C. F. B. Sleyffers uit den Haag.het woord, in groote lijnen herinnerend aan de gebeur tenissen van het afgeloopen jaar. In zijn toespraak wees de voorzitter op de zonderlinge manier, waarop men in den Haag weer leven in de brouwerij probeert te brengen Indertijd is de kermis afge schaft. Men heeft daarvoor in de plaats een gesloten kermis in den Dierentuin gekre gen. En over alle linies haalt men de ker misvermakelijkheden weer binnen, terwijl de middenstand, die z.g. door een Residen tie week geholpen moet worden, in zijn leege winkels naar het rumoer mag luisteren en toezien, dat de gemeente de extra belas tingen incasseert. Hierna werd door den secretaris, den heer H. H. de Wijs, uit Bussum, het jaarverslag voorgelezen, terwijl de penningmeester, de heer A. Beune uit Amsterdam, het finan- cieele jaarverslag uitbracht. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. F B. Sleyffers en A. van Aeren- donk, resp. bondsvoorzitter en lid van het hoofdbestuur, die aan de beurt van aftre den waren, bij acclamatie herkozen. De heer A. Beune uit Amsterdam bracht verslag uit over de onderhandelingen, die met betreffende autoriteiten en organisa ties gevoerd zijn ten aanzien een volledige afwenteling van de omzetbelasting op den consument. Op zijn voorstel keurde de ver gadering, nadat diverse sprekers over de kwestie het woord hadden gevoerd, de vol gende resolutie goed: De algemeene vergadering van den Ned. R. K. Bond van Banketbakkerspatroons, ge houden op 9 Juni 1936 te Rotterdam, ge hoord de mededeeling van het Bestuur in zake het verkrijgen van een volledige af wenteling van de omzetbelasting op den consument; overwegend, dat het noodzake lijk is, dat maatregelen worden getroffen, welke deze afwenteling volledig kunnen doen slagen; machtigt het hoofdbestuur, om ter zake en in overleg en samenwerking met andere organisaties nadere stappen te doen om tot het gewenschte doel te gera ken. Uit de gevoerde discussie bleek, dat het verzet tegen de omzetbelasting sterk onder de leden leeft. Men wös echter de meening toegedaan, dat deze druk niet gemakkelijk van het bedrijf zal kunnen worden wegge nomen, weshalve men een samenwerken met andere organisaties tot verlichting en eventueele afwenteling als het in de ge geven omstandigheden het meest practi- sche beschouwt, hetgeen ook bleek, toen over de resolutie gestemd werd. Th. G. C. Hooij. t In den ouderdom van bijna 62 jaar is te Haarlem overleden de heer Th. G. C. Hooij, lid der Provinciale Staten van Noord-Holland voor de R.-K. Staatspartij. De heer Hooij was o.m. oud-wethouder der gemeente Schoten, oud-lid van het Cen traal bestuur van den Ned. R.-K. Volks bond en redacteur van de Volksbanier; oud voorzitter van de afdeeling kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel te Haar lem; voorzitter van den Ned. Bond van groothandelaren in gedistilleerd en vice- voorzitter van het Centraal Verband van den Gedistilleerd Handel. Zijn opvolger in de Provinciale Staten van Noord-Holland is de heer J. G. van Kessel, te Bloemen- daal. ORDENING IN HET HOTEL-, CAFE- EN SLIJTERSBEDRIJF. In de Chineesche tuinen van de Hocapo- lis, de tentoonstelling op het gebied van hotel-, café- en restaurantbedrijf in de Nenijtohal te Rotterdam, is een congres gehouden, gewijd aan de ordeningsge dachte in het hotel-, café- en slijtersbedrijf, uitgeschreven door de R. K. Bonden van Werkgevers en Werknemers in dit bedrijf, welke bonden ook de tentoonstelling orga niseerden. Het congres stond onder leiding van den heer P. J. van Dijk uit Helmond, voorzitter van den werkgeversbond, St. Joseph. Hij opende met een woord van welkom aan de aanwezigen en bracht hulde aan het ini tiatief van hen, die in eendrachtelijke sa- menwerkng van werkgevers- en werkne mers deze tentoonstelling organiseerden. Als eerste spreker trad daarna op prof. A. H. P. Cleophas, hoogleeraar aan het Theologicum te Warmond, die een rede hield, getiteld „richtlijnen". Ook hij begroette met vreugde de sa menwerking van werkgevers en werkne mers, zooals die in deze tentoonstelling en in dit congres tot uiting komt. Dit is de eerste grondslag van de ordening. Het individualisme, de verafgoding van het eigen belahg achtte spr. een der voornaamste redenen van de wanorde in de huidige maatschappij. Hoe de moderne mensch daaruit los te rukken? Daartoe is noodig een terugblik naar den tijd, toen de christelijke middeleeu wen werden afgesloten. Toen leefde de christelijke geest ook in de handelingen van de menschen. Dat was de dynamische eenheid, die alle krachten verbonden hield. Met het vervallen van die christelijke opvatting kwam de teruggang. De wijsbegeerte kreeg een individualis tische inslag. Het menschelijk denken ging zich steeds meer subjectief instellen (Des cartes). Dit plantte zich over op het gods dienstig leven. Godsdienst is privaatzaak werd een leuze. De groei van het economisch leven vormde reeds in de late middeleeuwen een vruchtbare bodein voor deze richting- En meer en meer kreeg het egoisme voet in de gemeenschap. Het egoïstische kapitalistisch stelsel, dat zich gaandeweg ontwikkelde, bracht den chaos. Huiselijk geluk en huiselijke vrede wer den uiteengerukt, de menschelijke arbeid werd verlaagd tot koopwaar, die zoo goedkoop mogelijk verkregen moest wor den. Het gevolg hiervan was de klassestrijd, de openlijke strijd tusschen patroons en arbeiders. De economische overheersching werd samengetrokken in enkele handen. Tegenover deze chaos moet thans de or dening komen. In de huidige maatschappij zijn er alleen klassen, geen sociale ledematen, die ge zamenlijk het maatschappelijk leven vor men. Tegenover de klassenmaatschappij Staat de standenmaatschappij. De klassenverschillen mogen niet meer de eerste plaats innemen. Aan het bedrijf, zal een werkelijk sociale taak worden toegekend, het mag niet meer als een par ticuliere onderneming gezien worden. Het bedrijf is een van de maatschappelijke organen. Het bedrijf als eenheid vergt aan eensluiting ten bate van de gemeenschap. Het is ook de eerste eisch tot ordening. Het samenwerken van de bedrijfsorga nisatie is de eerste stap naar het gewensch te bedrijfsschappen. Men huldigt thans nog te veel het liberalistisch begrip, dat de ondernemers alleen het bedrijf vormen. Het bedrijfschap eischt echter samenwer king van ondernemers en werknemers, zooals ook in verschillende encyclieken van Paus Leo XIII en Paus Pius XI wordt uiteengezet. Overleg moest er dus zijn tusschen pa tronen en arbeiders. Daarbij is van de ar beiders het loon dè voornaamste factor. Komende tot het bedrijf van de congressis ten wees spr. er op, dat er ook in dit be drijf wel eenige dingen zijn, die door ge zamenlijk overleg verbeterd kunnen wor den. Hij wees daarbij op het fooienstelsel, dat een groote mate van bestaansonzeker- heid vormt. Als systeem achtte spr. dit heel ongewenscht. Een andere moeilijkheid noemde spr. het feit, dat het voor de werk nemers in dit bedrijf zoo moeilijk is, hun geloofsplichten te vervullen. Een betere arbeidsverdeeling zou hieraan tegemoet komen. Na uitvoerig te hebben stilgestaan bij de taak, die de R. K. organisaties in de orde ning te vervullen hebben, wees spr. er op, dat het bedrijf zich niet moet beroepen op de regeering, maar in de eerste plaats moet werken, om voor zich zelf te kunnen zorgen. Na deze inleiding nam de zeereerw. heer Ketels, de geestelijk adviseur van het Bel gisch R. K. Hotel- en Restaurantbedrijf, het woord om te vragen of de bedrijfschap pen naast hun sociale taak ook een econo mische taak zullen krijgen te vervullen, met name of de bedrijfschappen zich ook zullen bemoeien met het bankwezen en de prijzenpolitiek. Prof. Cleophas antwoor- de hierop, dat zeer zeker de bedrijfschap pen ook hierin zullen moeten werken ech ter met dien verstande, dat het bedrijfsbe lang niet mag gaan voor het algemeen be lang en daarom moet er zijn toezicht van een hoogere instantie, het staatsgezag. Hierna werd de bijeenkomst geschorst om de lunch te gebruiken. Na afloop van het ordeningscongres van de R.-K. Werkgevers- en Werknemersor ganisaties in het Hotel-, Café-, Rest- en Slijtersbedrijf in een der Nenijto-hallen te Rotterdam gehouden, vond de huldiging plaats van een viertal jubilarissen, die 121/2 jaar lang op de vooraanstaande plaats van hoofdbestuurslid, de belangen van „St. Antonius" hadden gediend tw. de heeren Th. van de Willik, voorzitter; J. F. Mooyman, penningmeester; J. F. v. Bijster- veld, secretaris en H. J. Uijlings lid van het hoofdbestuur. Het was bij monde van den heer J. van Vlaardingen, zelf ook lid van het hoofdbe stuur, dat de verdiensten van de vier ju bilarissen werden naar voren gébracht. Het was een mooie gedachte om de vier mannen te huldigen Li hun resp. echtgenoo- ten, die ieder een fraaie tuil rozen in ont vangst hadden te nemen. Tal van huldigingstelegrammen uit de afdeelingen werden voorgelezen. Ook de Verbondsvoorzitter, de heer A. C. de Bruyn, sprak de voormannen der ka tholieke organisatie toe en de zeereerw. heer Ketels, geest. adv. van de Belgisch Kath. Werkliedenverbond hield bij deze gelegenheid een even enthousiaste als in structieve toespraak over de roeping van de katholieke organisaties in het maat schappelijk leven, ook in verband met het in het Zuiden opdoemend gevaar van het bolsjewisme. KONINKLIJK PALEIS OP DEN DAM. Nagenoeg algemeene instemming met het wetsontwerp. Blijkens het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot goedkeuring van de overeenkomst, hou dende afstand om niet door de gemeente Amsterdam aan den Staat van het Ko ninklijk Paleis aan den Dam te Amsterdam en uitkeering door den Staat aan de ge meente Amsterdam van een bedrag groot 10 millioen gulden, voor den bouw van een nieuw raadhuis, kon men zich nagenoeg al gemeen met de strekking van dit wetsont werp vereenigen, het in de regeering waar deer end, dat zij zich betreffende het eigen domsrecht op het voormalige raadhuis bij het oordeel van de commissie-mr. P. Scholten heeft aangesloten, daarmee haar standpunt, dat zij in 1910 innam, toen zij dit gebouw als rijkseigendom meende te mogen beschouwen, prijsgevend. PROTESTEN VAN SLAGERSBONDEN. Tegen het tot gehakt verwerken van varkens. In verband met het voornemen der re geering om varkens uit de markt te nemen (per week 3000 stuks) om de prijzen op te voeren, welke varkens tot gehakt voor de werkloozen verwerkt zullen worden, heb ben de besturen van den Nederlandschen Slagershond en den R.K. Hanzebond van Slagerspatroons gemeend tegen een-derge lijk voornemen ernstige bezwaren te moe ten indienen en telegrammen te moeten verzenden resp.: aan de Ministers van landbouw en van Sociale Zaken. Het telegram luidt: „De besturen van den Ned. Slagershond en den R.K. Hanzebond van Slagerspa troons, kennis genomen hebbende van de plannen der Regeering om varkens uit de markte te doen nemen en tot gehakt te la ten verwerken, adviseeren Uwe Excellen tie met aandrang aan dit plan geen uitvoe ring te doen geven, wijl de positie van de varkensmarkt reeds beterende is en het ingrijpen der regeering ontwrichtend zou werken. De varkenshouderij is alleen gebaat bij opheffing der crisisheffing op varkens- vleesch. Dit is èn in het belang van den boer èn in dat van den consument èn van het noodlijdend slagersbedrijf, terwijl voor vleeschverstrekking aan de werkloozen an dere en veel minder kostbare middelen, zooals de distributie van versch vleesch, openstaan. CONTACTCOMMISSIE KAPPERS- BEDRIJF. Voorstellen ter saneering en voorbereiding. De Federatie van Nederlandsche Kap- perspatroonsvereenigingen en de Roomsch- Katholieke Bond van Kapperspatroons St. Franciscus van Assisië hebben een bespre king gehad op het Departement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, waartoe ook de Nederlandsche Kappersbond was uitgenoodigd, teneinde besprekingen te voeren in verband met de positie van het kapperbedrijf. De Nederlandsche Kappers- bond was niet verschenen. Allereerst kwam in bespreking het uit treden van den Nederlandschen Kappers- bond uit de contactcommissie. Deze bond meent, dat, nu er een bedrijfsraad is, deze commissie overbodig is. Gebleken is uit de besprekingen, dat de Regeering blijft prijs stellen op het in standhouden van de con tactcommissie voor het kappersbedrijf, aan gezien dit het eenige instituut is, dat, op economisch terrein, de regeering zal moe ten voorlichten. De bedrijfsraad heeft al leen tot taak, de sociale aangelegenheden te behandelen, en mist, op economisch ter rein, iedere bevoegdheid. Besloten werd, dat de Federatie en de Roomsch-Katholieke Bond, welke nu de contact-commissie vormen, voorstellen ter saneering zullen indienen, welke de regee- rrng ter bestudeering zal ontvangen. Ontslag uit militairen dienst. Bij K. B. van 6 Juni 1936 is op het daar toe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den mi litairen dienst, aan den reserve-eerste lui tenant A. Viruly, vlieger van de luchi vaartafdeeling.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6