WOENSDAG 10 JUNI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Westelijke, later wellicht verder krimpen de wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 767.8 te La Coruna. Laagste barometerst.: 740.3 te Janmayen. De depressie in het Noorden veranderde van koers en trok naar de Poolzee. Tege lijkertijd begon het gebied van hooge lucht druk op den Oceaan naar het Zuiden te rug te trekken, waardoor het luchtdruk- verval in het Noord-Westen afnam en de harde wind bij Schotland weer afflauwde. Op den Oceaan verscheen een nieuw mi nimum ten Zuiden van Groenland, dat zich naar het Zuid-Oosten schijnt te ver plaatsen. In het Oostzeegebied houdt de stationaire depressie stand tusschen de continentale warme luchtstroom naar het Noorden en de maritieme stroomingen aan haar West- en Zuidzijde, waardoor het weer in Polen en de Randstaten nog steeds koel en regenachtig blijft. Ook in de Alpen blijft het weer ongunstig en valt nog steeds boven 2000 Meter sneeuw. Daarte genover houdt de zomerwarmte in Fin land en Lapland aan, Haparanda meldde gisteravond 26 graden Celsius. In het Wes ten blijft het weer aangenaam met wei nig of geen regen, doch houden de Noord- Westelijke winden het weer betrekkelijk koel en droog. Voor het oogenblik is nog weinig verandering in den toestand te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 16.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.48 uur tot Donderdagmorgen 4.09 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 11 Juni voorm. 7.38 en nam. 8.04 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 17 gr. C. Zweminrichting Poelmeer 18 gr. C. had kunnen ontkomen, maar dat nu de tijd voorbij is voor consequente deflatie. Ech ter is consequente deflatie ten allen tijde ondoenlijk. Daarom is het dilemma: deva luatie consequente deflatie onjuist. Hou den wij vastberaden vol, dan moet het mo gelijk zijn, aan devaluatie te ontkomen. De algemeene beschouwingen worden ge sloten. Er wordt stemming gevraagd over artikel 1 van wetsontwerp 59. Art. 1 wordt verworpen met 55 tegen 37 stemmen. Minister Oud verzoekt aanhouding van de behandeling van wetsontwerp 59. .De Kamer besluit tot aanhouding. Aan de orde is art. 1 van wetsontwerp 74 (verlaging van sommige vaste lasten en van huren), met een amendement-Drees. De heer Drees (S.D.) trekt zijn amen dement in, omdat hij reden heeft aan te nemen, dat dezelfde meerderheid, die art. 1 van wetsontwerp 59 verworpen heeft, zich ook tegen wetsontwerp 74 verklaren zal. De Kamer verwerpt art. 1 van wetsont werp 74 met 55 tegen 37 stemmen (dezelfde verhouding). Tegen de artikelen 1 van wetsontwerpen 59 en 74 hebben gestemd de katholieken, de christelijk-historischen, de liberalen, de staatkundig-gereformeerden en de heeren Lingbeek (h.g.), Vervoorn (p.b.) en de anti revolutionairen Schwarz, Terpstra, van Dijken, Duymaer van Twist, van Baren, Schouten, Van der Zaal en Van Dobber de Bruin. Voor hebben gestemd de sociaal- en de vrijzinnig-democraten, de communisten, de anti-revolutionairen Zijlstra, Van Dijk, Wie- lenga, Van der Heuvel en Smeenk en de heeren Van Houten (C.D.), Arts (K.D.P.) en Sneevliet (R.S.). Minister Oud verzoekt schorsing van de beraadslagingen. De Kamer besluit tot schorsing. Onderscheidene kleinere wetsontwerpen en conclusies worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mee, de volgen de vergadering te zullen beleggen tegen Dinsdag 30 Juni. Te zijner tijd zal hjj den leden een opgave doen toekomen en de als dan te behandelen onderwerpen. Om kwart over zes wordt de vergadering gesloten. rr ~~r LEEST DE ADVERTENTIES P! UW DAGBLAD. De wereld in vogelvlucht De nieuwe regeering van den socialist Blum is thans aan het -werk getogen. De eerste serie wetsontwerpen is ingediend. Het voornaamste wetsvoorstel is wel de invoering van de 40-urige arbeidsweek met behoud van het geldende weekloon. Dat is het antwoord van de nieuwe regee ring op de onwettige stakingsactie der ar beiders, een toegeven aan onwettigen dwang. Men krijgt den indruk, dat de re geering niet leidt, maar geleid wordt en dat de mannen, die in Frankrijk aan de touwtjes trekken, niet te Parijs zetelen, maar in Moskou. Weliswaar heeft Blum met zy'n toegeven aan de stakers bereikt, dat de stakingsbeweging is gaan luwen, maar het middel wekt ernstige bezorgd heid voor de toekomst. Zelfs de „Ere Nou velle" het blad van Herriot, waarschuwt tegen de invoering van de 40-urige ar beidsweek in dezen tijd. Op zichzelf is Herriot niet gekant tegen het beginsel, maar hij becijfert, dat deze maatregel den staat zal komen te staan op een meerdere uitgave van 4 milliard francs, als gevolg van de noodzakelijkheid om meer perso neel aan te stellen. Daar staat tegenover, zal men opmerken, dat de werkloosheid er door vermindert. Doch afgezien van het feit, dat de werkloosheid in Frankrijk de gemeenschap slechts 1 milliard francs kost, ziet Herriot in de invoering van de 40- urige arbeidsweek geen middel om de werkloosheid te verminderen. Want wat aan den eenen kant wordt gewonnen ver liest men weer aan den anderen kant, wanneer de exportbedrijven door hoogere kosten genodzaakt zullen zijn te bezuini gen. Men ziet de uitslag van Blum's ex perimenten met eenige bezorgdheid tege moet. MGR. J. H. J. AL WITLOX. Pauselijke onderscheiding bij zijn zilveren priesterfeest. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig pries terfeest, dat Dr. J. H. J. M. Witlox, hoofd redacteur van de „Maasbode", heden viert, is hem door den directeur, den heer H. Kuijpers, in opdracht van Z. H. Exc. Mgr. A. Diepen, bisschop van Den Bosch, mededeeling gedaan, dat het Z. H. den Paus behaagd heeft hem te benoemen tot geheim kamerheer in buitengewonen dienst. Mgr. Witlox vertoeft thans tijdelijk in het St. Antoniusgesticht te Rotterdam, waar hij een rustkuur ondergaat. Wij willen den jubileerenden priester en hoofdredacteur van de Maasbode" gaarne in ons blad onze hartelijke geluk- wenschen hem aanbieden. Het is een voorrecht voor Katholiek Ne derland, dat het bezit een Katholiek dag blad als de „Maasbode". En het is een voorrecht voor de „Maasbode", dat het naast en boven zijn voortreffelijk corps van zeer bekwame redacteuren een hoofdre dacteur bezit als mgr. Witlox, man van uitstekende wetenschap en priesterlijke deugd, van wijze voorzichtigheid en tege lijkertijd gespannen activiteit. Mgr. Wit lox is een publicist, die in wet-enschappe- lijk-historische kringen een voorname re putatie bezit, maar is ook een vlot schrij vend en in de breede kringen van het le zend publiek graag gelezen journalist. Wij hopen, dat mgr. Witlox, spoedig ge heel hersteld van zijn rustkuur, zijn geze- genden arbeid aan de „Maasbode" nog vele jaren zal verrichten! i 1 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Autotocht Ouden van Dagen. Beguns tigd door schitterend zomerweer heeft gis teren weder de jaarlijksche autotocht voor onze ouden van dagen plaats gehad. Daar toe waren meer dan 70 automobielen noo- dig, die allen gratis door de bezitters met chauffeur gaarne werden afgestaan. Dank zij de onvolprezen ijver en het onmisken bare talent van den 75-jarigen secretaris, den heer P D. van Mourik, werd alles in de volmaakste orde m gereedheid gebracht en vertrok de stoet te rond half 2 naar de omstreken van het schoone Bergen. Voor alles was zorg gedragen: politie, Zusters, leden van E.H.B.O. etc. vergezelden de lange file. Bij het „pleisteren" werden gulle trac- taties aangeboden: het ontbrak aan niets. Bij het heengaan werden de oudjes die in de beste stemming verkeerden door verwanten en vrienden uitgeleide gedaan; bij aankomst gaf de Hill. Harmonie nog tot besluit een concert bij de nieuwe Beekbrug. Het was een onvergetelijke dag voor de deelnemers en een woord van hartelijken dank aan het Comité achten we plicht. Schaken. De 2e ronde om het kam pioenschap Schaken voor Hillegom en Om streken is gespeeld. De heeren Koop (wit) en Worsteling (zwart) speelden een Sicili- aansche partij. Zwart speelde deze zeer energiek en kwam voor te staan, hetgeen hem de overwinning bracht. De partij De Rooy (wit)Hofkes (zwart), een geweigerd Damegambiet, verliep normaal. Door af ruil van stukken ontstond al vlug een eind spel, waarin wit iets slechter kwam te staan en de partij verloor. De afgebroken partij De RooyWorste ling werd door laatstgenoemde gewonnen. Hierdoor staan de heeren W. A. Worsteling en P. G. A. Hofkes elk met twee punten uit twee partijen aan den kop en zal tusschen hen de beslissende partij worden gespeeld. Hierbij zal blijken wie de eerste en wie de tweede prys zich zal toeeigenen. Daarna zul len de heeren De Rooy en Koop spelen om de 3e en 4e prijs. NOORDWIJK. Personalia. Te den Haag slaagde dezer dagen voor het Directeuren-diploma voor Gregoriaansch en Liturgie der Ned. St. Gre- goriusvereeniging, de heer W. P. Braun, al hier. NOORWIJ KERHOUT. Etalagewedstrijd. In verband met het te houden muziekconcours alhier op 21 en 28 Juni a.s. organiseert de R. K. Midden- standsvereeniging alhier een etalagewed strijd. De officieele opening heeft plaats op Vrijdag 19 Juni. Dien avond zal de m-u- ziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" een mu- zikafe rondwandeling door het dorp hou den. Muziekconcours. De officieele opening van het muziekconcours uitgaande van den Bond van R. K. Muziekgezelschappen in Zuid-Holland zal plaats vinden op het Ge meentehuis Zondag 21 Juni a.s. om 12 uur des middags. Bouwen. Op het bouwterrein aan het eind van de Havendwarsstraat alhier zullen voor rekening van den heer C. Willemse alhier, een zestal woonhuizen worden ge bouwd. OEGSTGEEST. Bezoek van Prinses Juliana aan „Beukenhof". H. K. H. Prinses Juliana hecll gisteravond in café „Beukenhof" te Oegstgeest deelge nomen aan een maaltijd van enkele harer Leidsche jaargenooten. Na den maaltijd is de Prinses per auto naar het Loo vertrokken. GEMEENTERAAD. Gisteren kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. Gerrevink. Aanwezig 12 leden; afwezig Dr. Simon Tho mas. B. en W. deelen mede, dat de machtiging aan hen verleend om het locaal in het ge bouw aan de Geversstraat te verhuren op 1 Juli a.s. afloopt. Zij stellen vooi de mach tiging te verlengen tot 1 Januari 1937; het ligt in hun voornemen bij de behandeling van de begrooting 1937 een voorstel tot wij ziging van de tarieven te doen. Nu kwam aan de orde het eenigste agen dapunt: Vaststelling van plan tot aanvul ling en wijziging uitbreidingsplan met be- bouwingsvoorsohriften. Verschillende inge komen reclames en verzoeken van belang hebbende werden daarbij besproken en be handeld. Terecht werd er nog opgemerkt, dat er in de gemeente weinig gelegenheid is voor kleine middenstandswoningen. Ir. Verhage, ontwerper van het plan was mede ter ver gadering aanwezig en gaf verdere inlich tingen. Het voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag wees o.m. de heer v. d. Post op den slechten toestand van den Rijnsburgerweg. De voorzitter erkende dit, doch wees op de hooge kosten bij verbete ring. Wethouder Zandbergen bepleitte aanleg van een fietspad. Hierna sluiting. SASSENHEIM. FIETSER DOOR TRAM AANGEREDEN. Zwaar gewond aan het hoofd. Gistermorgen half elf vervoegde zich bij den heer G. v. Egmond aan „Ter Wegen" een man, die aldaar eenige inlichtingen had gevraagd aangaande een broer, welke in de bollenstreek werkzaam moest zijn. Daar men hem niet op weg kon helpen, vertrok hij per fiets van het erf, toen juist een tram uit de richting Leiden naderde. De man zag deze blijkbaar te laat en reed in vollen gang tegen de tram op. Hevig bloedend aan het hoofd werd het slachtoffer, na eerst te zijn verbonden door dr. Hueber, per ziekenauto naar het Ziekenhuis overge bracht. Zijn identiteit kon nog niet worden vastgesteld. Wel had hij gezegd uit/ Eind hoven te komen, doch later bleek dat hij te Rotterdam gedomicileerd was. Zijn toe stand is ernstig. STOMPWIJK. Aangereden. Gistermiddag omstreeks 4 uur werd het 5-jarig zoontje van den heer v. d. G. door een vrachtauto van C. T. uit Moerkapelle over den voet en het onder been gereden. Juist toen de auto naderde, stak het ventje met zijn autoped den Broek- weg over. Het beentje, was geheel openge spleten. Door dr. v. Zeeland werd de eerste hulp verleend, waarna het kind is over gebracht naar St. Antoniushove te Voor burg. Volgens ooggetuigen treft den chauf feur geen schuld. VEUR. Geboren: Dirk z. van G. H. den Hee- ten en J. Zandbergen. Gehuwd: B. Teunissen en W. J. van Oosten. Overleden: W. B. Blonk 54 j. TER-AAR. Een Ter Aarsche Gids. Hoofdzakelijk ten dienste van het vreemdelingenverkeer verscheen dezer dagen een geïllustreerd gidsje van onze gemeente, dat evenwel ook voor ingezetenen op verschillende plaatsen in de gemeente verkrijgbaar zal worden gesteld tegen een geringe vergoeding. Het werkje vertoont aan de buitenzijde de kleu ren van de gemeente Ter-Aar terwijl een unieke foto van de Langeraarsche plassen mede den omslag siert. In het boekje zelf staan een aantal foto's tusschen de tekst verspreid. Aanvangende met een voorwoord van den Burgemeester, bevat het gidsje voorts hoofdstukken over de geschiedenis van Ter- Aar, over de ligging, de bronnen van be staan en de verbindingen, over de Lan geraarsche Plassen en ander natuurschoon, enz. enz. Vermelden wy, dat het werkje tegen 12 1/2 cent per stuk zal worden verkocht om de gemaakte extra kosten te dekken. VOORHOUT. Sint Jeroen's Bedevaart. Onder be gunstiging van mooi zomerweer trokken gistermorgen, (schrik niet) veertig van de pl.m. 120 katholieke werkloozen. Het was, hoe devoot overigens ook, droevig wanneer men realiseerde dat slechts één derde van het aantal werkloozen aan den oproep tot deelname aan deze bedevaart zich had op gegeven. Als men dan bedenkt, dat een keurig ontbijt met koffie, thee en sigaren gratis den deelnemers werd aangeboden.. In alle stilte ging de stoet loopende naar Noordwijk, alwaar de pelgrims onder het luid spelen van het kerkorgel de kerk bin nentraden. Een plechtige H. Mis, opgedra gen door den hoogeerw. heer Deken Bors- boom, was de opening van deze stemmings volle dag. De gezangen werden op waarlijk voorbeeldige wijze uitgevoerd, door een aantal werkloozen, die reeds eenige weken daarvoor hadden gerepeteerd. Onder de H. Mis naderden alle pelgrims ter H. Tafel, waarna in het Juvenaatsgebouw een keu rig verzorgd ontbijt, gevolgd door een roo- kertje voor de deelnemers gereed stond. Vervolgens trokken de deelnemers naar het Martelveld van Sint Jeroen, alwaar de Weleerw. heer J. W. Kragtwijk een begees terende predikatie hield. Spr. betreurde het daarbij dat niet meerderen hadden deelge nomen en hoopte, dat allen onder Gods' on- misbaren Ze£en, door de voorspraak van den martelaar Sint Jeroen verkregen, in staat zouden zijn de moeilijkheden, kruis jes en ongemakken des levens in navolging van St. Jeroen ook, heldhaftig te dragen. De gewijde redenaar spoorde allen aan overal en altijd te eijn Leeken-Apostelen, in den zin als Z. H. den Paus bedoeld; dat zij door hun stichtend voorbeeld, in eigen kring, in huis en ook daarbuiten hun Ka tholiciteit mogen uitdragen, tot verbetering van de ziek-geworden maatschappij, en elk individu in het bijzonder. Ten slotte wenschte spr. allen toe, dat zij in hun tijd van werkloosheid wat meer zielevrede zou den mogen smaken, waarom hij hen een veelvuldige bezoek aan Gods' Huis, met een veelvuldig ontvangen der H.H. Sacramen ten warm aanbeval. Na deze plechtige herdenking ging de eenvoudige stoet wederom naar de paro chiekerk, alwaar een plechtig danklof volg de. Ook nu werden de gezangen afwisse lend met de deelnemers uitgevoerd door het werkloozenkoor. Na afloop werd nog een broodje, thee en sigaren genuttigd in het Juvenaatsgebouw. Hier was het de voorzitter van het comi té, de heer C. van der Burg, die allen en in het bijzonder dank bracht aan den hoogeerw. heer Deken Borsboom voor de door hem opgedragen H. Mis, alsmede aan den weleerw. heer kapelaan Kragtwijk, den weled. heer Dijsselbloem, die voor deze gelegenheid als organist was meege komen, en last not least den leider van het werkloozenkoor, dat zoozeer had bijgedra gen tot stichting van dezen bedevaarts dag. Een prachtige, devote dag was hiermede ten einde, en met verlangen zien de deel nemers van gisteren ongetwijfeld het ko mende jaar tegemoet, in vast vertrouwen, dat dan veel meer deelnemers zich zullen opgeven. Inkwartiering huzaren. Bij wijze van oefening, worden Donderdag 18 Juni as. een twaalftal manschappen van het regi ment Huzaren uit Den Haag in deze ge meente ingekwartierd. Openingsplechtigheid bankgebouw. Nadat allereerst het bestuur der Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier haar ge bruikelijke maandvergadering had afge werkt, volgde de officieele opening van het nieuwe gebouw, staande naast het ge meentehuis. Tot deze plechtigheid waren uitgenoodigd en aanwezig den edelachtb. heer burgemester Bulten, de beide wet houders van Reijsen en van der Hulst met den gemeente-secretaris M. P. A. Meissen. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, dokter H. A. G. Bots, opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord tot de genoodigden, bracht hierbij dank aan het gemeentebestuur voor de bereidwillige medewerking van dit college ondervonden bij de aankoop van het ter rein, waardoor de totstandkoming moge lijk is kunnen worden. In korte trekken memoreerde spr. het systeem van het bankwezen, terwijl spr. opmerkte, dat de Coöperatieve Boerenleenbank te allen tijde getracht heeft in de noodige behoefte aan geldmiddelen in deze gemeente te voor zien. Voorts herdacht spr. het ontstaan en de ontwikkeling van de bank ter plaatse; haalde herinneringen op uit het verleden, en feliciteerde tenslotte het gemeentebe stuur dat thans met dit kantoorgebouw een verfraaiing van het entrée der ge meente is rijker geworden. Moge, zoo be sloot spr., het de Coöperatieve Boerenleen bank te Voorhout gegeven zijn eeniger- mate bij te dragen tot grooter groei en bloei der gemeente Voorhout (applaus). Nadat de eerewijn was rondgediend was het woord aan den edelachtb. heer burge meester. die in herinnering bracht het ver loop van de stichting van dit bankge bouw, dat het noodzakelijk werd dat het kantoorgebouw zou worden uitgebeid. In derdaad heeft de gemeente samengewerkt, maar dankt namens het gemeentebestuur het bankbestuur wederkeerig voor die sa menwerking, alsmede voor het besluit tot stichting van het gebouw, hetwelk een verfraaiing beteekent voor de gemeente. Ook de directeur van de bank, den heer L. van der Geer, sprak ook nog en legde AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst de* apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. meer speciaal den nadruk op de keurige technische verzorging en afwerking van het geheel dat werd uitgevoerd door den aannemer L. P. H. Vester, die mede als genoodigde ter vergadering aanwezig was. Spr. hoopt, dat het gebouw nog vele jaren goede diensten aan de bank en aan de ge meenschap zal mogen bewijzen. Hierna was het wooi-d aan den kassier, den heer P. N. Vester, die in welgekozen, somtijds geestige uitdrukkingen, den aan wezigen liet hooren hoe klein de bank in 1904 in een bollenschuur werd begonnen, werd voortgezet op een bovenkamer, om daarna te verhuizen in het zoo juist ver laten kantoorgebouwtje. Spr. prees zich gelukkig met zijn nieuwe „home", alwaar hij behoorlijk zijn oude archieven en het archief van het loopende jaar in de Lips' kluis en brandkast kan opbergen. Tenslotte werd nog het woord gevoerd door den heer J. van den Berghe, als secretaris van den Raad van Toezicht, den heer L. H. Prins en den heer M. P. A. Meissen als secretaris dezer gemeente. Hierna bleef men nog eenigen tijd ge noeglijk bijeen. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. Dinsdagavond hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken haar maandelijksche leden vergadering in Het Wapen van Wassenaar. De voorzitter, de heer Zegwaard, heette de aanwezige leden welkom en zei te hopen, dat het ondanks de minder goede opkomst toch een aangename avond zou worden. De secretaris, de heer v. d. Salm, las de notulen voor, welke onder dankzegging wer den vastgesteld. Voorts gaf hij kennis van een schrijven van den heer Joch ems, waar in vervat de toestemming voor een excur sie naar zijn buitenplaats op 12 dezer. De voorzitter moedigde tot deelname aan; de plaats is prachtig. De heer De Roojj besprak de excursie naar het Zuiderpark. Voorts wees hij voor het keuren van de inzendingen aan de hee ren Laarman Jr., Schnitzler en v. Biezen. De voorzitter van de cursuscommissie deed mededeelingen over het programma 19361937 Er zal weer een kleine cursus worden gehouden en aangevraagd is een cursus in aanleg en onderhoud. Het plan bestaat voorts, een cursus te houden in be- drijfscontrole over twee maal twaalf les sen, waarvoor bij eventueel doorgaan een subsidie uit de vereenigingskas wordt ge vraagd van 10.Na bespreking werd dit bedrag gevoteerd. Voor deelneming aan de cursussen moet men zich melden Botha- plein 25. De uitslag van de keuring was als volgt: pz-ijsvraag 6 soorten vaste planten, van ieder 5 stuks, 2e prijs de heer Kelderman met 25 punten, 3e prijs de heer Verlind met 21 punten. Met een inzending planten be haalde de heer v. d. Salm minimum 9 pun ten, de heer Anderson met een collectie groente dito. Hoe kweekt men Remannia anculata, was een vraag door den heer de Rooij in de vragenbus gedaan met de bedoeling, de aandacht op deze mooie plaatst te vestigen, waarvan hij de kweek wij ze aangaf. Bij de rondvraag, die overigens niets op leverde, gaf de voorzitter eenige inlichtin gen over de tentoonstelling in 1937 bij ge legenheid van het 25-jarig bestaan, waar voor het oog gevallen is op Duinrell. Uit de ten aan leden voor het vormen van een de hand gedaan, het verstrekken van plan ten aa.n leden voor het vormen van een collectieve groep etc. Hierna sloot de voorzitter met dank aan allen. Voetbal. Dinsdagavond speelde een Blauw Zwart-elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen een elftal van de vereeni- ging Gemeentebedr. van Wassenaar. De uit slag was 40 voor Blauw Zwart. UIT DE RIJNSTREEK -ALPHEN AAN DEN RIJN. Van de wal in dc sloot. Terwijl de be stuurder een-er luxe wagen gisterenmiddag in de Prins Hendrikstraat langs den Rijks straatweg had neergezet, werd deze door een uit de richting Utrecht passeeiende auto aangereden. Door de schok kwam de stilstaande wagen van den wal in de sloov terecht. Met een kraan wagen van den heer Jac. Boot werd de flink beschadigde wagen uit het water gehaald. De bestuurder der Utrechtsche auto, wiens auto eveneens zwaar werd beschadigd, deed toezegging de schade te vergoeden. WADD1NXVEEN. Aanbesteding viaduct over den spoorweg GoudaAlphen a. d. Rijn. De Nederlandsche Spoorwegen hebben gistermiddag aanbesteed: het maken van een viaduct van gewapend beton over den spoorweg GoudaAlphen a. d. Rijn bij K.M. 5387 in den aan te leggen rijksweg 12 (Den HaagUtrechtDriebergen) in de gemeente Waddinxveen. Het laagste had ingeschreven de Amster- damsche Ballastmaatschappy te Amster dam met 78.900 bij gebruikmaking van Nederlandsche cement en met 78.400 bij gebruikmaking van cement naar keuze.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2