MAANDAG 8 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. BRABANT IA KLOPT TREFFERS. De Treffers hebben het gisteren slecht getroffen tegen de Brabantsche kampioe nen, die zij in uitstekenden vorm op be zoek kregen. Vijf treffers plaatsten de Helmonders in het Treffersdoel, waarte gen deze niets konden stellen. De andere wedstrijd RKNACVolendam vond geen doorgang wegens terreinafkeu ring. En dat in Juni? >p. gew. gel. verl. v.t. pnt. 6 3 3 19—8 9 4 3—1 17—6 6 5 2 12 10—13 5 6 1 2 3 13—23 4 Brabantia Volendam Spartaan Treffers R. K. N. A. C. 5 3 10—19 2 De uitslagen. Kampioenscomp.: Treffers—Bra bantia 05. P r o'm. W e s t I: De Meer—RKAV 3—2. West 2e kl. B.: VEPGDA II 3—1. LIS SE—GEEL WIT 7—2. Na de aftrap is* Lisse direct in den aan val. Vurig wordt er op den bal gezeten, waardoor de aanvallen zeer gevaarlijk zijn. Geel Wit laat zich ook niet onbetuigd, doch de achterhoede van Lisse is safe. Na 10 minuten wordt de bal mooi opgebracht en voorgezet, de linksbinnen krijgt het le der te pakken en doelpunt onhoudbaar (10). Dit doelpunt inspireert de voor hoede van Lisse en steeds weer komen zij terug. Als de back van Geel Wit mist, is de rechtsbinnen van Lisse er als de kip pen bij en moet de Geel Wit keeper voor de 2e maal visschen (20). Even later krijgt de rechtsbuiten den bal te pakken, stormt op het Geel Wit doel af en met een mooi schot brengt hij den stand op 30. De wedstrijd is dan een half uur oud. Lisse doet nu wat kalmer aan en hierdoor kan Geel Wit haar spel beter ontplooien en zij komen dan ook gevaarlijk opzetten. Steeds weer ondernemen zij nu mooie open aan vallen op de vleugels, doch voor doel is het nog mis, tot plotseling de Rechtsbin nen den bal krijgt toegespeeld, hij goo chelt er even mede en knalt den bal on houdbaar in het net, een mooi doelpunt (31). Na de thee is het Lisse, dat het eerst aan het woord is. Aanval op aanval wordt opgezet, doch de meeste stranden op buitenspel. De achterhoede van Geel Wit dringt te veel op en dat zal hun nood lottig worden. Vier doelpunten zijn hier van het gevolg, linksbinnen en rechtsbin nen ieder twee. Even voor het einde geeft de scheidsrechter op appelleeren van eenige Geel Witters nog een penalty, waar hij eerst een corner had gegeven. Deze pe nalty werd in een doelpunt omgezet, alzoo einde 72. De scheidsrechter leidde goed behalve dan dat hij zich in zijn beslissin gen door spelers liet beinvloeden. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportver. „S. M. C." Het is gisteren in elk opzicht een goed geslaagde sportdag geworden. Al liet het weer zich in den morgen niet al te roos kleurig aanzien, het klaarde bij het nade ren van het aanvangsuur op en werd zelfs goed. Nadat de muziekvereeniging „Sint Matthias" een rondgang door het dorp ge maakt had en op het terrein gearriveerd was werd overgegaan tot het officieele gedeelte van het programm. Hierna werd begonnen met de wedstrijd S. J. C. ITeylingen I. Hiervoor deed de zeereerw. heer Pastoor Oudejans den af trap. Teylingen blijkt volledig, met SJC is dit niet het geval. Deze telt 4 invallers, doch dit nam niet weg dat SJC, nadat Teylingen de leiding genomen had, dezen wedstrijd in een kinkende overwinning omzette. 91 was de eindstand, ruststand 41. Na den wedstrijd werd onder eenige toepasselijke woorden den beker aan SJC en de medaille aan Teylingen uitgereikt. Hierna betraden v. Nispen I en SMC I het strijdperk, welke wedstrijd "door v. Nispen met 4:2 werd gewonnen, nadat de rust met 20 voor SMC was ingegaan. Ook na afloop van dezen wedstrijd werden de prijzen onder eenige toepasselijke woor den aan beide aanvoerders overhandigd. Rest ons nog te vermelden, dat de publie ke belangstelling naar schatting circa 700 personen bedroeg. Ook brengen wij nog een woord van dank aan allen, die hebben medegewerkt tot het slagen van dezen dag. De leden worden er op attent gemaakt, dat het buiten de oefenavonden dus Dins dag, Donderdag en zoo er Zondags niet ge voetbald wordt Zaterdag's, verboden is op het terrein te komen. Dit geldt ook voor niet-leden. Hieraan zal streng de hand ge houden worden. R. K. Sportver. „A. V. V." Zondag speelde AW I een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Wilhelmus I uit Voorburg. Als de heer v. Kleef, die den wedstrijd zeer goed leidde, beginnen fluit, is een tal rijk publiek aanwezig, dat echter o. i. zeer teleurgesteld is huiswaarts gekeerd, daar de wedstrijd niets om het lijf had en het aankijken nauwelijks waard was, ook Wil helmus stelde danig te leur. Wij zullen derhalve geen verslag van den stijd geven, doch volstaan met de vermelding, dat de rust ingang met 31 voor Wilhelmus, dat ongeveer 10 minuten na rust de AW-spil uitviel en AVV den resteerenden tijd met 10 man speelde en dat tenslotte het einde kwam met 3—2 voor Wilhelmus, een uit slag, welke evengoed in het voordeel van AVV had kunnen zijn, daar o.i. hier de gelukkigste heeft gewonnen. Het 2e elftal speelde tegen Vogel I uit Aan de besturen en leden der R. K. Voetbalclubs van het District Leiden. Zooals U reeds uit de Leidsche Courant bekend zal zijn speelt a.s. Zondag de keur- ploeg uit het Leidsche District op het Sportpark te Leiden tegen de 1ste klas I. V. C. B.-club DHL (De Hollandsche Leeuw) uit Delft. Dit belooft een uiterst spannende wed strijd te worden, waar het Districtselftal ongetwijfeld evenals vorige jaren haar beste krachten zal toonen en de nederlaag vorig jaar op het Sportpark te Leiden te gen Volendam zal trachten goed te maken. Uit Delft ontvingen wij bericht dat de sterkste opstelling in het veld zal komen o. a. de 3 gebroeders Alsemgeest zullen van de partij zijn. De besturen van Leiden, R. W. D. en Kolping Boys doen een ernstig beroep op al hun sportvrienden uit de omgeving van Leiden om a.s. Zondag door hun overgroo- te belangstelling de katholieke sport in Leiden te steunen. Bovendien is het zien van een dergelijke wedstrijd ook een training voor onze voet ballers, daar veel van de speltactiek, spel- verdeeling, opstelling geleerd kan worden door het zien van een wedstrijd van tech nisch hoogstaande spelers. De wedstrijd vangt half drie aan: de toegangsprijs is zeer laag gesteld. Wij sluiten ons gaarne aan bij het idee van het districtsbestuur en dringen er bij de besturen der sportclubs op aan geza menlijk als club een fietstocht naar Leiden te organiseeren. Wij rekenen op U, Bestuur „Leiden". R. W. D. en Kolping Boys. Nootdorp en wist, na met 20 te hebben achtergestaan, tenslotte met 72 van Vo gel te winnen. Het 3e elftal won met dezelfde cijfers van Vogel II te Nootdorp. R. K. Sportver. „Foreholte". Wederom een voetbaldag bij uitnemend heid. Het eerste elftal bracht een 21 ne derlaag naar Voorhout. Het V. V. S. B.- elftal scheen danig versterkt te zijn, want onze jongens speelden toch goed. Een forsche gezonde partij voetbal. De uitslag ware beter een gelijk spel geweest. Thuis heeft Foreholte II zich goed ge- houten tegen v. Nispen II (22). De demi-finale kleine Leidsche Courant- beker tusschen NVC II en Lisse V eindigde in een 42 zege der Noord wij kerhouters. In de laatste 20 min. weerde Lisse zich nogal, doch vermocht geen verandering in den stand te brengen. Dus a.s. Zondag komen op het SJC-ter- rein beide NVC-elftallen in de finale resp. tegen DOS I en Majella I. Foreholte a op bezoek bij WL a werd op het nippertje 32 gewonnen door de thuisclub. Belanghebbende(n) worden er aan her innerd, dat na 15 Juni 1936 voorloopig geen leden van „Foreholte" meer worden aangenomen. Men neme hiervan goede nota! R. K. Sportver. „V. L. L." Gisteren speelden de drie Junioren al len thuis. Daar de aangewezen scheidsrech ter op Zich liet' wachten, werd begonnen onder leiding van den heer Lamboo. Zoo stellen zich op WL b en c. Reeds voor de rust was de stand 11, welke behouden bleef tot het einde. Om circa half twee WL aForeholte a Hier brachten de a Junioren het er goed af. Zij stuurden Foreholte met een 32 nederlaag naar huis. Het 3e kwam met een geflatteerde ne derlaag van SNA naar huis toe. Supporters die a-s. Zondag de reis mee willen maken naar Schiedam kunnen zich tot uiterlijk Vrijdagavond opgeven bij J. van Bohemen, Schoolstraat 31. Het ver schuldigde bedrag is 75 cent. Denken alle eerste elftallers en de an deren as. Zonderdagavond aan de training. Laten allen komen dan is er succes te be reiken. R. K. Sportver. „St. Hooger." St. Hooger n had de scheidsrechters van het District Leiden op bezoek. Het is een aardige wedstrijd geworden welke door de scheidsrechters met 53 werd gewonnen Vanaf de aftrap trekt St. Hooger ten aan val en keeper v. d. Rooden weet te redden ten koste van een corner, welke niets op levert. Succes komt aan den anderen kant, want binnen het kwartier leiden de scheidsrechter met 20. Nog voor de rust weet St. Hooger de partijen op gelijken voet te brengen. Na de rust neemt St. Hoo ger direct de leiding, als de midhalf kei hard onder den vallenden keeper doorschiet doch een minuut later is de stand weer ge lijk. Nog tweemaal weten de scheidsrech ters het net te vinden, zoodat het einde kwam met 5—3 voor de scheidsrechters. Er werd nog al eens gelachen om de leuke safe's van keeper v. d. Rooden. Steeds Hooger I was de gast van ODI I en verloor daar met 42. R. K. Sportver. „Nic. Boys". Vrijdagavond speelde N. B. I tegen een elftal geformeerd uit secretarie-ambtena ren van Alphen. Met 30 (20) kregen ren van Alphen. Met 30 (20) bleven de Boys in deze aardige match de meer deren. In tegenstelling hiermee waren de eerstelingen gisteren tamelijk futloos in hun kamp tegen ODI III. Met 32 (20 wonnen de groenzwarten. Woensdagavond om acht uur training. Degenen, die de laatste les zonder reden verzuimden, wordt dezer dagen de boete nota ad 15 cent gepresenteerd.. R. K. Sportver. „O. D. L" Gisteren had ODI I Steeds Hooger I op bezoek voor het spelen van éen medaille wedstrijd. Weer en veld waren goed, alleen was er een beetje veel wind. ODI won de toss en speelden voor den wind. Na den af trap ontspon zich een vluggen strijd, waar in ODI meest in den aanval was. Er kwa men vele spannende momenten, doch doel punten bleven uit. Na ongeveer een half uur spelens zette ODI de eerste goal. St. Hooger zette nu alle zeilen bij en scoorde vijf minuten voor rust den gelijkmaker en even daarna nam St. Hooger de leiding, zoodat de rust intrad met 21 voor St. Hooger. Na de rust zat St. Hooger onophoudelijk voor ODI's doel, maar 't backstel en de keeper van ODI waren op hun qui vive en doelpunten kwamen er nog niet. 't Was een spannende strijd, waarvan de toe schouwers genoten, 't Gelukte ODI eenige keeren door te breken en het vijandelijk doel te forceeren. Toen dan ook de scheids rechter het einde blies had ODI den strijd met 42 gewonnen. ODI II speelde uit tegen Nic. Boys I, Stand met rust 20 voor Nic. Boys op het einde 32 voor Nic. Boys. R. K. Voetbalver. „Van Nispen". Het eerste toog Zondag naar Warmond om haar medewerking te verleenen aan 't eerste lustrum van S. M. C. en aan de ope ning van het nieuwe terrein. Het dient gezegd, dat de organisatie in uitstekende handen was. Na den eerewedstrijd S. J. C. Teylingen kwam Van Nispen uit tegen S. M C. Voor rust scoorde de thuisclub 2 goals, zoodat zij met een veilige voor sprong de rust ingingen. Na rust konden zij het net echter niet meer vinden, terwijl de gastheeren 4 maal den keeper lieten vis schen. De scheidsrechter leidde uitste kend. De voor dezen wedstrijd uitgeloofde beker werd met een toepasselijk woord door een der wethouders aan den Van Nis- pen-captain uitgereikt. Het 2e speelde uit tegen Foreholte n en wist na een spannende kamp een gelijk spel (22) te behalen. KON. NED. VOETBALBOND. ENSCHEDE WINT NAUWELIJKS VAN N. A. C. A. S. C. klopt 's Gravenzande. .Enschede heeft gisteren niet zonder moeite van NAC gewonnen en daarmee haar kans op het kampioenschap behou den, want de stand is nu. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Enschede 7 5—2 19—16 10 Feijenoord 5 4 1 167 8 Ajax 6 8—3 14—13 6 Be Quick 6 2—4 15—21 4 N. A C. 6 1—5 7—13 2 De promotie-competitie. In de promotie-competitie der 4e klasse van Afd. II heeft A. S. C. gisteren een klinkende zij het zeer geflatteerde over winning behaald op 's Gravenzande, waar door de kansen op promotie door rood zwart alleszins gunstig staan. A. S. C. 2 2 11—2 4 V. D. S. 2—11 3—6 1 's Gravenzande 2 11 39 1 In de andere klasse lijkt het er veel op, of de strijd onbeslist zal eindigen. Helle- voetsluis verloor nl. van Haastrecht. Als nu LFC nog van Hellevoetsluis wint kan op nieuw begonnen worden. De stand is nl.: Hellevoetsluis 3 2 1 6-6 4 Haastrecht 4 2 2 96 4 L. F. C. 3 1—2 3—6 2 In Afd. m heeft NEC met 21 van Bor ne gewonnen waardoor de stand is ge worden: S. C. H. 2 1—1 4—3 2 Borne 2 1 1 55 2 N. E. C. 2 1—1 3—4 2 In het Zuiden is de beslissing gevallen. NOAD won met 43 van Willem II en blijft daardoor eerste klasser. De eindstand luidt: N. O A. D. 6 4 11 17—10 9 Willem II 6 3 12 15—12 7 T. S. C. 6 2 13 15—18 5 Palemig 6 114 9—16 3 De uitslagen. Om het kampioenschap: Ensche de—NAC 3—2. AFDEEL ING II. Prom. 3e klasse: VIOSDe Kenne- mers 34; De HollandiaanGouda 30. Prom. 4 e k 1.: ASC's Gravenzande 71; HaastrechtHellevoetsluis 42. Prom. res. 3e kl.: UVS IIAlphen ii siod n—sw n 1—4. AFDEELING III. Prom. 2e kl.: NECBorne 21. AFDEELING IV. Prom. 2 e k 1.: TSCPalemig 52; Willem n—NOAD 3—4. ENSCHEDE—N.A.C. 3—2. Een emotioneele, op het nippertje gewonnen strijd. De wedstrijd EnschedeNAC, de laatste thuiswedstrijd welke Enschede te spelen had in de kampioenscompetitie is een van de merkwaardigste kampioenswedstrijden geworden. Merkwaardig vooral, omdat NAC gedurende een groot deel van den tijd verreweg het beste van het spel had, keurig combineerend ten aanval toog, tech nisch ver boven de thuisclub stond, maar niet wist te doelpunten. Dat was voor de rust, toen de Sportclub niet op dreef kon komen en weer sukkelde met haar midden linie. NAC leed toen echter aan een voor hoede, die niet tot doelpunten in staat was en daar de Ensehedesche voorhoede wel schoot en telkens gevaarlijk voor doel kwam, kon de rust ingaan met een 20 voorsprong voor de zwarthemden. NAC tapte na de rust uit een ander vaatje. Men wierp zich enthousiast in den strijd en de wedstrijd, die voor de rust ta melijk vervelend was geweest, veranderde daardoor eensklaps van karakter. Het NAC-overwicht werd grooter en grooter, de Enschedeërs werden teruggedrongen. Het spel der Bredasche voorhoede, dat voor de rust veel te kort en te peuterig was ge weest, wel aardig om te zien, maar zeer onproductief, werd plotseling keurig open gehouden en er was in de eerste 20 minuten na de rust eigenlijk maar één ploeg aan het woord, namelijk NAC, dat zwoegde om den achterstand in te halen. Na elf minu ten spelens kreeg toen Simons door treu zelen van van Delde, den bal, hij snelde op het doel toe, gaf op het juiste moment over naar de Swart, die niet aarzelde en de bal in de touwen knalde. Zeven minuten later kopte Visscher uit een corner hard en on houdbaar in en zoo had NAC in twintig minuten tijds den achterstand ingehaald. De wedstrijd was weer volkomen open ge worden en iedereen begreep, dat de laatste vijf en twintig minuten sensationeel zou den worden. De NAC-voorhoede had nu den smaak te pakken en schoot en combi neerde, dat het een lust was om te zien, de Enschede-verdediging moest alle zeilen bij zetten, om erger te voorkomen en eens moest zelfs de paal te hulp komen, nadat Kamst reeds gepasseerd was. Het had er al len schijn van, dat de Bredanaars met de zege zouden gaan strijken 'en de gezich ten der Sportclub vriend en werden hoe langer hoe somberder. De laatste kans op het kampioenschap scheen voor de zwart hemden verloren te gaan, want de thuis club bleef de mindere. Dan kwam het psychologisch ipoment' de sensatie. Toen veranderde het karakter van den strijd wederom. Enschede zette Meilink, die linkshalf gespeeld had spil en Stegehuis, die de spilplaats had bezet links half. Dit bleek een zeer groote verbetering en vanaf dit oogenblik kwamen de zwart hemden overweldigend opzetten. Reeds di rect kreeg Nagels van Meilink den bal uit stekend aangegeven, hij gaf hoog voor en ten Duis, de Sportclub-midvoor, bedierf een fraaiè kans door den bal met zijn hand in het net te slaan. Toen kreeg Wiecherink den bal en via den paal moest Vermij meren corner werken. Dit alles scheen echter uit stel van executie, want een seconde later lag de bal in het NAC-doel. Scheidsrechter Israëls annuleerde deze goal en hij deed met twee volgende Sportclubdoelpunten, die binnen de drie minuten gemaakt wer den, hetzelfde. Drie goals werden dus ach tereenvolgens ongeldig verklaard, waarvan er twee bij waren, waarop weinig viel aan te merken. Het achtduizend man sterke publiek floot en loeide van woede, doch Israëls liet zich niet intimideeren en hand haafde zijn beslissingen. Verbitterd zette de thuisclub alles op alles en toog in de laatste minuten nog eens verwoed ten aan val. Drie minuten voor het einde viel toen uit een corner het winnende doelpunt. Het is moeilijk te zeggen, of Enschede deze overwinning heeft verdiend. Afgezien van de laatste 20 minuten speelde zij lang niet in haar besten vorm „en herhaaldelijk werd zij door de Bredanaars overspeeld. Kamst in het doel stompte een paar maal gevaarlijk weg. Van Delden speelde zeer onzeker, alleen Hagels wist de situatie te beheerschen "en redde zeer veel. De En sehedesche middenlinie wgs weer zwak en bleek pas voor haar taak berekend, toen Meilink spil was gaan staan. Voor dien tijd speelde deze linie uiterst matig, daarna was zij de kern van de ploeg. De Sportclubvoorhoede was buitenge woon goed op dreef. Voor de rust was zij een voortdurende bedreiging van het Bre dasche doel en in die periode vielen twee doelpunten, waartegenover het sterkere NAC geen enkele goal wist te stellen. A. S. C—'S GRAVEZANDE 7—1. Ook de tweede promotie-wedstrijd is door de roodzwarten gewonnen en wel met de groote" cijfers 71. Zonder op deze prestatie iets af te dingen, de overwinning is volkomen verdiend, zal men toch moe ten erkennen, dat een verschil van zes doelpunten te veel is. 's Gravenzande was in het veld niet zoo veel zwakker integendeel soms zelfs ster ker. Vooral in het begin van de tweede helft toen zij het eerste en naar later bleek eenige doelpunt scoorden en daar mee den stand op 21 brachten zag het er voor A. S. C. donker uit en had toen het schot, dat juist tegen den keeper werd aangeschoten een doelpunt geweest, on getwijfeld had 's Gravenzande dan zulk een nederlaag niet geleden, Maar zooals het meer gaat, een doelpunt kwam juist aan de overzijde, welk doelpunt tevens voor A. S. C. de stimulans was om weer ten aanval te trekken. Over den wedstrijd het volgende. A.S.C. speelde met een drietal invallers nl. voor Secrève, Kwee en Ten Cate, die door de invallers buitengewoon goed werden ver vangen. Vanaf den aftrap neemt de thuisclub den bal mee, maar deze aanval wordt afgesla gen. 's Gravenzande kan haar goeden vorm niet te pakken krijgen en staat soms raar te schutteren. A. S. C. profiteert dankbaar van de talrijke fouten- door een serie ge vaarlijke aanvallen op te zetten. De voor hoede combineert er lustig op los en speelt de 's Gravenzande-verdediging volkomen murw. Het is Mouten, die na tien minu ten de score opent (1—0). Aan de over zijde ketst een schot van de lat in het veld terug. Daarna is de thuisclub weer aan bod en als de linkshalf eens goed doorzet, lost Mooten een hard hoog schot, dat den keeper volkomen verrast (20). Tot aan de rust is 's Gravenzande, dat veel beter is gaan spelen, iets meer in den aanval Concours Hippique te Scheveningen Het Concours d' Elegance voor P. de Gruyter Ph. Pander winnaar van het springconcours Het Concours Hippique, gisteren op het Westbroekpark aan den Scheveningschen weg gehouden, is uitstekend geslaagd. Ondanks het minder gunstige weer, om een uur regende het nog, terwijl om half twee werd begonnen, was de trek naar het Westbroekpark zeer groot en toen begon nen werd was er veel belangstelling. Aan het behendigheidsspringconcours namen 38 van de 47 ingeschreven paarden deel. Het parcours was 750 lang en had 15 sprongen tot 1.20 meter. In het begin werd slecht gesprongen en eerst de 17e deelnemers kwam zonder fou ten over de hindernissen. Merkwaardig was dit een dame mej. v. Stockum. Even later kregen we de tweede foutlooze en weer was het een amazone. Haar tijd was bovendien nog een seconde sneller. Van de overigen maakten nog twee ruiters 0 fouten waarbij hun tijd gelijk was, zoodat moest worden overgesprongen. Een bijzondere attractie vormde wel het concours voor Shetland-poney's, welk num mer aller belangstelling trok. Hierna volgede het concours d'elegance, gereden door dames. De dames kwamen per auto den ring binnen, waar de door haar te berijden paarden gereed stonden. Zoowel paard, auto, netste geheel, kleeding (ook van personeel) werd bij de beoordee ling in aanmerking genomen. Dit was een bijzonder fraai en elegant nummer, dat op ieder buitenlandsch concours een goed figuur zou maken. Het goed geslaagde concours werd be sloten met het nummer barrière-sprongen voor amateurs en professionals. De strijd was zeer scherp, want na de eerste ronde bleven zeven deelnemers aan met 0 fouten, die oversprongen, waarbij de hindernissen 10 c.m. werden verhoogd. Ook dit bracht nog geen resultaat en drie ruiters moesten overspringen. Van dit drietal voerde de heer Drie- trich Ankona foutloos over de hindernis sen. De voornaamste bekroningen waren: Behendigheidssprin gconcours, gereden door amateurs die van 1 Jan. 1931 af nog geen drie eerste prijzen gewonnen hebben in een springconcours: 1. Ph. Pander, Was senaar met Cocktail 0 fouten in 1 min. 9 sec. na overspringen met Lt. Bar. van Heeckeren van Brandsenburg, Amersfoort met Gigolo eveneens 0 fouten in 1 min. 9 sec.; 3. Tal Iersall Manége, Scheveningen met Piola, gereden door mevr. Hensen, 0 fouten, in 1 min. 16 sec.; 4. Mej. H. C. van Stockum, Princenhage met Maritza, 0 fouten in 1 min. 17 sec. Concours schoonste rijpaard: Zwaarge wicht: 1. A. J. Blok, Scheveningen met Norland König; 2. Amsterdamsche Rijtuig Mij. met Alderman II; 3. The Balfour Farm, Rotterdam met Ismael v. Woodrow Gamble. Lichtgewicht: 1. A. J. Blok, Schevenin gen met Joli Coeur, 2. The Balfour Farm, Rotterdam, met La Telouse; 3. P. de Gruy ter, 's Hertogenbosch, met Maxim II. Concours voor Shetlandponey's: 1. Stal Duinhoeve, Den Haag met Mimi; 2. Am sterdamsche Rijtuig Mij. met Hans; 3 stal Doornwerth, Heelsum met Sylvano. Concours d'Elegance, gereden door da mes: 1. P. de Gruyter, 's Bosch met Ma xim II, gereden door mevr. Vorstelman Lungen; 2 Stal Duinhoeve, Den Haag, met Romi, gereden door mevr. v. Hoboken; 3. R. J. J. Heemstra, Den Haag met Scottish Dream, gereden door mej. Hiemstra. Barrière springen voor amateurs en pro fessionals, 21 deelnemers. 1. D. H. Pasman, den Haag met Ankona, gereden door Dietrich 0 fouten; 2. H. 3e- scher, den Haag met Dakota, gereden door Ballengooie, 0 fouten; 3. J. Parqui, Was senaar met Shamrock, 0 fouten; 4 D. H. Pasman, Den Haag met Formidable, gere den door Dietrich en Tattertall-manège met Liliput, gereden door mevr, Hensen, bei den 4 fouten. maar de gasten hebben geen geluk als een schot tegen de kruising geschoten wordt en vervolgens weggewerkt. De tweede helft begint met een groot 's-Gravenzande-overwicht. Na drie minu ten verkleinen de bezoekers den achter stand (21). A. S. C. moet dan alle zeilen bijzetten om verder onheil te voorkomen. Plots een uitval van A. S. C. De bal komt na eenig heen en weer getrap bij Goslings, die deze kans dankbaar benut. (31). Nog geeft 's Gravenzande zich niet gewonnen en weer hebben zij pech als eenige schoten juist naast gaan. A. S. C. trekt vervolgens weer eens ten aanval, maar ook hier wordt stug verdedigd in de hoop, dat de stand zich als nog zal wijzigen. De stand is gewijzigd, maar nit zooals 's Graven zande het in de verste verte gedacht zal hebben. B. van Leeuwen, die teveel vrij gelaten werd op den vleugel kreeg onver wachts den bal toegespeeld en met een onhoudbaar schot was de stand 41. Nog geen minuut later door Prevoost 51. 's Gravenzande is dan een geslagen ploeg. Mooten maakt er 6—1 van en eenige mi nuten voor het einde scoort v. Leeuwen het mooiste doelpunt van den wedstrijd, door den bal mee te nemen op zijn hoofd en zonder dat het leer den grond had ge raakt scoorde hij met een hard onhoud baar schot (71). Onveranderd kwam het einde en staat A. S. C. reeds half in de derde klasse.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6