DE OLYMPISCHE DAG TROK DUIZENDEN NAAR HET STADION. MAANDAG 8 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Het Bondselftal door Sparta met 2-0 geklopt - Osendarp in topvorm - Van Vliet heeft geen concurrentie - Successen voor Kahn en Greter bij de ruiters. In alle opzichten mag de Olympische dag jeslaagd heeten. Het Nederlandsche Olym pisch Comité heeft zijn doel bereikt: een vol stadion beteek ent een stevig batig sal do voor de Nederlandsche uitzending naar de spelen te Berlijn. En sportief zijn de wedstrijden voortreffelijk geslaagd. De prestaties zoowel bij het wielrennen, de athletiekwedstrijden als bij de ruiters wa ren alle van een dergelijk gehalte, dat men met een gerust hart de keurathleten dezer takken van sport daar straks naar Berlijn zal zien vertrekken. Nu het Nederlandsche voetbalelftal niet naar de Duitsche hoofd stad zal gaan, stond de ontmoeting tusschen het Bondselfftal en Sparta Praag zoo'n beetje buiten de Olympische gedachte, doch aan den anderen kant doet het toch wel heel sympathiek aan, dat de Voetbal bond, die zelf ten zeerste door bekrompen bepalingen in. de Olympische reglementen gedupeerd is, niettemin met groot enthou siasme en met alle krachten blijft meedoen den Olympischen dag te doen slagen. DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Het programma der athletiek stond vol komen in het teeken van het duel Osendarp Haenni. Beiden toch worden beschouwd als twee der beste Europeesche* athleten in de sprint, die daar straks niet alleen de eer van hun eigen land moeten hoog houden, doch steunpilaren van Europa zijn in den strijd tegen Amerika's phenomenen. Het duel zou op twee punten uitgevochten wor den. Op de 100 en de 200 meter. Helaas echter moest Haenni erkennen, dat in zijn huidigen vorm Osendarp hem de baas is. Vooral op de laatste 50 meter liep de Ha genaar zoo fraai, dat hy 10.4 sec. deed no- teeren, een tijd, die door hem dit seizoen nog niet gemaakt is. De loting der banen had het volgende resultaat gegeven: 1. Mesman Schultz. 2. Berge. 3. Haenni. 4. Osendarp. 5. Van Be- veren. 6. Klazema. Klazema liep in plaats van Boersma. De start van Osendarp was zeer snel, hy lag direct voor en na 50 meter ontwikkelde hij een dergelijke snelheid, dat men duidelijk kon zien, dat hem de overwinning niet meer zou kunnen ont gaan. De strijd om de tweede plaats ging tusschen van Be veren en Haenni. Met mi niem verschil ging van Beveren als tweede door de finish, voor beiden werd een tijd van 10.5 sec. bekend gemaakt. De tijd van Berger die als vierde door de finish ging, was 10.9 sec. Osendarp startte op medisch advies niet op de 200 meter en voor hem viel van Be- veren in. Nu ging de strijd tusschen van Beveren en Haenni, die door den Zwitser niet enkele centimeters verschil werd ge wonnen. Voor beiden werd 21.6 sec. op gegeven. Berger werd hier derde met 22 sec. De 400 meter, de lange sprint, werd door den Hagenaar Baumgarten inderdaad als sprint geloopen. Hij liep debinnenbaan, kwam direct naar voren, haalde de anderen weldra in en ofschoon hij op de laatste 100 meter iets verminderde, noteerde hij den prachtigen tijd van 49.3 sec. Het trotsche re cord van Paulen, dat nu al zooveel jaren op 49 sec. staat was dus vanmiddag wél heel dicht benaderd. Nieuw Ned. record. Toch viel er een nieuw Nederlandsch re- oord te noteeren. Dat was op den halven Engelschen mijl, die een verrassing op leverde. Petit leidde eerst, zakte daarna duchtig af en nu ging de strijd in hoofd zaak tusschen de Ruyter en Bouroan. By het uitkomen van den laatsten bocht was Bootman voor met de Ruyter direct achter hem. Maar op de laatste 50 meter kwam Taekema onweerstaanbaar naar voren en dank zy zijn uitstekenden eindspurt won hij glansrijk in den tijd van 1 min. 59.1 sec. Het oude record stond op 1 min. 59.6 sec. op naam van Paulen, dateerend van 8 Juni 1924. Dots vandaag was het joiist 12 jaar geleden, dat het record gevestigd werd. De 110 meter horden werd gemakkelijk door Kaan gewonnen. Wij dachten, dat de tienkamper Brasser voor de •verrassing zou zorgen, doch hij wierp enkele horden om met het gevolg, dat hij gedisqualificeerd moest worden. Tenslotte de estafettenummers. Bij de heeren liep Osendarp wel mee. Helaas was Boersma niet van de party, voor hem viel Klazema in. Men had de andere deelnemen de ploegen 20 meter voorsprong gegeven. Klazema slaagde er niet in veel terrein te winnen. Met van Beveren ging het echter sneller, het wisselen met Berger was mag nifiek en toen de laatste 100 meter inging lag Osendarp bijna gelijk. Op werkelijk magnifieke wijze wist onze snelste sprinter den achterstand in een nog flinken voor sprong om te zetten. De tijd bedroeg 41.6 sec. waarmede men nog 0.2 boven het Ne derlandsch record bleef. Ook de voorloopige Nederlandsche ploeg der dames, bestaande uit mej. Briejer, Koen, Doorgeest en de Vries, wist de ge geven 20 meter voorgift in te loopen. De tijd van de ploeg bedroeg 50.1 sec., doch wij geven de Nederlandsche damesploeg in deze samenstelling weinig kans. De tijd van de heeren houdt, gezien ook het invallen van Klazema, nog veel beloften in. Maar bij de dames is dat nog zeer de vraag. DE WIELERWEDSTRIJDEN. Bij de wielerwedstrijden heeft, helaas, van Vliet geen tegenstanders in ons land, die in staat zijn hem flink partij te leveren. In matches a deux, a trois of a quatre, uit welke positie dan ook, hij is de anderen steeds de baas. In de sprints wonnen Herbershof, Leene en van Vliet hun series, terwijl Kropman als snelste tweede eveneens in den eind strijd werd geplaatst. In de eerste serie had Herbershof gemakkelijk gewonnen doordat van der Vijver en Ooms aan elkaar bleven hangen en niet 400 meter voor de finish de wegloopende Herbershof en Schenk volg den. In den strijd lag van Vliet voortdu rend steeds vierde. Bij de marathontribune kwam hij met een spurtje bij, ging in tweede positie liggen achter Kropman. Hij sloeg een aanval van Leene in den laat sten bocht af en passeerde gemakkelijk Kropman om met een lengte te winnen. Een goede tijd werd gemaakt in den Olympischen inhaalwedstrijd over 4000 meter door de ploeg van der Voort, Zwarte- poorte, van Wees en Kropman, die 5 min. 3.6 sec. noteerden. In 1928 wonnen de Ita lianen dit nummer met een tijd van 5 min. 12 sec. waaruit eveneens blijkt, dat de Hol- landsche amateurs waarschijnlijk ook op dit nummer geen kwade kansen hebben. De tandemwedstrijd was voor Ooms- Leene met 11.2 sec. over de laatste 200 me ter. Wij zien dit paar wel naar Berlijn ver trekken. DEMONSTRATIE ONZER RUITERS. Het slot van dezen Olympischen dag werd, der traditie getrou w, verzorgd door de rui ters. Men weet dat de voorbereiding onzer ruiters voor de Olympische Spelen tot in de puntjes verzorgd is en de demonstraties versterkten ons eens te meer in de overtui ging, dat onze kansen in dezen tak van sport in de prijzen te komen, waarlijk niet ge ring zijn. De militaire ruiters sprongen over een parcours van 15 hindernissen met een maximum hoogte 1.20 meter. De burger- ruiter, de heer E. Kahn, verrichtte een fraaie prestatie door met „Espoir" zonder fouten het parcours af te leggen in den tijd van 1 min 13.4 sec. Terwijl de hindernissen verhoogd werden tot 1.30 k 1.40 meter de monstreerden de dressuurruiters hun paar den. Dit waren majoor Camerliing Helmolt met Wodan, majoor Le Heux met Zomnethe en kapitein Versteegh met Ad Astra. Hier kon men eens zien, wat na jaren- langen arbeid op het gebied van africhting bereikt kan worden. Het programma voor de Olympische zware dresuurproef stelt zeer hooge eischen. Verschillende bewegin gen daaruit werden getoond, zooals de piaffe (de draf op de plaats) de gecadan- oeerde draf, galop enz. Dit zyn wel enkele van de moeilijkste oefeningen en er behoort veel geduld en rijkunstig gevoel voor om deze goed uit te voeren. Tenslotte kwamen de hindernisruiters Hier ging luitenant Greter met „Ernica" van het Colenbranderfonds prachtig en vooral snel over het parcours. Wel maakte de heer Pasman nog met „Duenenbank" een korteren tijd, doch het paard maakte vier fouten, zoodat luitenant Greter als eerste eindigde. Het was een prachtig slot van een alleszins sportleven dag. Zeker dertigdui zend toeschouwers gingen dan ook meer dan tevreden naar huis. De volledige resultaten waren: WIELRENNEN. Sprint wedstrijd over 1000 M.: le serie: 1. F. Herbershoff 1.30 4/5; 2. C. Schenk. 2e Serie: 1. A. van Vliet 1.22 4/5; 2. C. M. Krop man. 3e Serie: 1. B. Leene 1.26 3/5; 2. B. v. d. Voort. Finale: 1. A. van Vliet; 2. Krop man; 3. B. Leene; 4. F. Herbershoff. Olympische inhaalwedstrijd over 4000 M.: ploeg Rood (v. d-. Voort, Zwartepoorte, v. Wees, Kropman) loopt in op ploeg Wit (Hel lemans, Zwanenburg, Peperkamp, Duyn) in 5 min. 3 3/5 sec. Tandem wedstrijd over 2000 M.: 1. Ooms- Leene; 2. Duyn-Peperkamp; 3. Zwarte- poorte-v. d. Voort; 4. Kropman-v. d. Vijver. BONDSELFTAL DOOR SPARTA GESLAGEN Bakhuys valt uit. - Wels mist een strafschop. De voetbalwedstrijd Nederlandbondself - talSparta (Praag) is met een 20 over winning voor de Tsjechen geëindigd. Een regelmatige overwinning, hoewel de uitslag 12 de verhouding wellicht beter had weergegeven. Als verontrustend voor het Nederlandsch voetbal behoeft dit resultaat zeker niet te worden beschouwd, want men mag niet vergeten, dat het hier in hoofdzaak om ex perimenten ging, en daarom kan zeker ge zegd worden, dat zij grootendeels zijn mis lukt. Daar was in de eerste plaats de proef met Lungen op de midden-voorplaats en Bakhuys als rechtsbinnen. Het spel van Lungen in dezen wedstrijd is ongetwijfeld een desillusie geworden. Van spelverdee- ling was vrijwel niets te bemerken, daar de AFC-er dikwijls niet eens in het spel betrokken werd. Hij stelde zich verder min der juist op en we hebben heel weinig fraaie schoten van hem gezien. En als wij op de ontmoeting van gisteren willen af gaan, kwam het spel van Bakhuys op de rechtsbinnenplaats niet tot zijn recht. Bak huys zelf heeft zonder twijfel zeer goede dingen gedaan: de enkele malen, dat hij den bal in de buurt van het Tsjpechische doel voor de voeten kreeg, loste hij ver vaarlijke schoten, waarmede Klenovac de grootste moeite had. Onzen nationalen mid- voor, die bovendien in zoo slechte phy- sieke conditie was, dat hij reeds spoedig het veld moest verlaten, kan dus niets verwe ten worden. Maar wij meenen te hebben opgemerkt, dat hij zich op de rechtsbin nenplaats niet thuis gevoelde. En de kracht van den aanval zou in ieder geval belang rijk afnemen, als men hem op deze plaats liet. Vrauwdeunt, die aanvankelijk als rechts buiten en na het uitvallen van Bakhuys op de rechtsbinnenplaats speelde, heeft veel goeds gedaan, maar een opvallend fraaie partij heeft ook de Feyenoorder niet ge speeld. En toen Wels rechtsbuiten ging spe len, bestond de rechtervleugel uit twee kleine, lichte spelers, die wel handig en snel waren, maar het natuurlijk tegen de stevige Tsjechische verdediging moesten afleggen, zoodra het op lichaamskracht aankwam. Smit speelde niet het spel, dat wy zoo vaak van hem hebben gezien. Hij schoot weinig en dan nog meestal onzuiver, en ook als zwerver presteerde hij minder. Van Nellen was, vooral na de rust, de beste speler der voorhoede. In de eerste helft HIPPISCHE SPORT. Military riuters: 1. De heer E. Kahn op Espoir met 0 fouten in 1 min. 13.2 sec.; 2. luit. Tonnet op Danseuse Rose C. F. met 3 f. in 1 min. 17.3 sec.; 3. luit.-kol. baron Van Voorst tot Voorst op Donizetti met 4 f. in 1.16 2/5; 4. 1/uit. Pahud de Mortanges op Ica rus r.p. met 4 f. in 1.23; 5. ritm. G. P. de Kruyff op Betty Bo op met 7 f. in 1.19; 6. luit. Van der Hoog op Marquis met 15 f. in 1.27.2. Hindernisruiters: 1. luit. Greter op Erni ca C.F. met 0 fouten in 1.19.3; 2 .de heer Pasman op Dünebank met 4 fouten in 1.16.2; 3. ritm. baron Sirtema van Grovestins op Godand r.p. met 4 f. in 1.20.2; 4. riten. Heuff op Jimmy r.p. met 9 t; 5. maj. J. M. de Kruyff op Rose Marie C.F. met 19 f. 6. luit. Dg Bruine op Gawein, uitgebeld wegens driemaal weigeren ATHLETIEK. 100 M. heeren: 1. F. Osendarp (Trekvo gels) 10.4 sec.; 2. v. Beveren (A.V. 1923) 10.5; 3. Hanni (Zwitserland) 10.5; 4. Chr. Berger (A.A.C.) 10.9. 200 M.: 1. Hanni 21.6 sec.; 2. v. Beveren (A.V. 1923) 21.6; 3. Obr. Berger (A.A.C.) 22; 4. Eikema (A.A.C.); 5. Baumgarten (Trekvogels). 400 M.: 1. K. Baumgarten (Trekvogels) 49.3 sec.; 2. W. Bührmann 51.8; 3. A. Mieg- hout (A.A.C.) 52; 4. S. Woltjes (A.V. 1926). 1/2 Eng. mijl: 1. W. Taekema (H.A.V.) 1 min. 59.1 sec. (Nieuw Ned. record); 2. S. Bouman (A.A.C.) 1.59.3; 3. F. A. de Ruyter (Volewijckers) 2.00.2. 110 M. hordenloop: 1. W. Kaan (H.A.V.) 15.3; 2. Mesman Schultz (A.V. 1923) 15.7; 3. A. Jansz (V. en L.) 15.9; 4. Brasser, ge diskwalificeerd wegens het omverwerpen van drie horden, 4 x 100 M. estafette dames: 1. Voorloo pige Ned. ploeg (dames Briejer, Koen, Door geest, De Vries) 50.1 sec.; 2. Rotterdamsche ploeg 50.2; 3. Brunhilde (Groningen) 50.3; 4. A.D.A. 50.4; 5. U.D.A.; 6. A.V.A. De voorl. Ned. ploeg had aan de andere ploe gen 20 M. voorsprong gegeven. 4 X 100 M. estafette heeren: 1. Voorloo pige Ned. ploeg (Klasema, v. Beveren, Ber ger, Osendarp) 41.6; 2. A.A.C. 41.7; 3. Ge mengde ploeg (UtrechtOostNoord) 42.1; 4. Trekvogels 42.3; 5. H.A.V.; 6. A.V. 1923. De voorl. Ned. ploeg had ook hier 20 M. voorsprong gegeven. waren zijn voorzetten te laag, zoodat zy een gemakkelijke prooi der Praagsche ver dediging werden. Maar na de rust dreigde van hem het meeste gevaar voor de Tsje chen. Keer op keer bracht hij toen den bal op en zijn voorzetten veroorzaakten ver schillende gevaarlijke situaties voor het Sparta-doel. Maar het binnentrio was in deze samenstelling niet bij machte, de kan sen te gebruiken. In de middenlinie was den Hoed vrij zwak, al zwoegde hij ook veel. Pellikaan deed goede dingen, maar snel is hij niet. Van Heel was niet in staat om onder deze omstandigheden van de middenlinie dien op stuwenden motor te maken, welken een voorhoede noodig heeft, wil zy productief zyn. De achterhoede was vrij betrouwbaar. Pienter ruimde veel op. Nu en dan schoot hij echter in snelheid te kort. Caldenhoven en van Male speelden een behooriyken Wedstrijd. Uit dit alles blijkt intusschen, dat het bondselftal als geheel geen grooten indruk maakte. Het is mogelijk, dat het spel der Tsjechen daaraan „debet" is. Zeker is, dat Sparta een rustig, beheerscht spel speelde, dat de techniek goed was. De achterhoede was een sterke linie, waarop de aanvallen der Nederlanders meestal doodliepen, ter wijl de middenlinie gedurende het grootste deel van den wedstrijd het middenterrein beheerschte. Deze aanvallen der voorhoe de werden in den regel goed opgezet, maar veel schot zat ook in de Tsjechische aan- valslinie niet. De beide doelpunten, door de Spartanen gescoord, waren geen beauties. Het eerste werd van dichtbij gemaakt uit een terug- springenden bal, het tweede ontstond na een doelworsteling. Dit doet natuurlijk niets af aan het feit, dat Sparta de over winning verdiend heeft. Door een beter samenspel wisten de gasten hun tegenstan der vaak te verschalken en, waar het plaat sen heel wat zuiverder was dan by de Hol landers, kwam de bal meestal goed te recht. Voor het publiek bood de ontmoeting geen al te belangwekkend schouwspel. En kele malen werden de aanmoedigingen wat luider, maar het ware enthousiasme, dat de laatste internationale wedstrijden heeft ge kenmerkt, kon zich nu geen baan breken. Daarvoor was het spel van het bondselftal te mat, daarvoor zag men te weinig staal tjes van bravour. Moet dat misschien op rekening van een zekere voetbal-moeheid bij de Nederland sche spelers geschreven worden? Het spelverloop. Onder leiding van scheidsrechter Lange- nus, stellen de elftallen zich als volgt op: Nederlandsch Bondselftal: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Caldenhoven (DWS) en Pienter (Be Quick). Midden: Pellikaan (Longa), den Hoed (MVV) en van Heel (Feyenoord. Voor: Vrauwdeunt (Feyenoord), Bak huys (HBS), Lungen (AFC), Smit (Haar lem) en van Nellen (DHC). Sparta-Praag: Doel: Klenovac. Achter: Burgr en Ctyroky. Midden: Kostalek, Boucek en Srbek. Voor: Faszinek, Pelcher, Zajicek, Nejedly en Rado. Na den aftrap gaan de Tsjechen er met den bal van door. Pienter grijpt in, maar de bal komt terug en van Male moet reeds handelend optreden door een schot van den linkervleugel te stoppen. De eerste Neder landsche aanval stuit op Kostalek, die van Nellen den voet dwars zet. Dan speelt van Heel een mooie pass naar van Nellen, die het leer even kwijt raakt, het opnieuw be machtigt en voorzet. Vrauwdeunt doet deze kans echter te niet door naast te kop pen. Een oogenblik later moet van Male weer ingrijpen. In deze eerste periode zijn de Spartanen sterker. Uit een vrijen schop op 40 meter afstand wordt de bal naast het Nederlandsche doel geschoten. De eerste werkelijk fraaie, Nederlandsche aanval wordt door Bakhuys opgezet. Hy geeft het leer aan Vrauwdeunt, via Lungen komt het bij van Nellen, die hard inkopt, maar Kle novac doet een sprong en heeft den bal. Het volgende oogenblik schiet Smit hard over het doel. De Tsjechische middenlinie plaatst enkele malen te ver naar voren, zoodat de voorhoedespelers den bal niet kunnen bereiken. Bovendien loopen zy verschillende malen in den buitenspelval. Na 14 minuten komt Nejedly in goede po sitie voor ons doel, maar zijn schot gaat over. De voorzetten van van Nellen wor den meestal door Burgr of Boucek onder schept, terwijl Lungen zich niet op de meest effectieve manier opstelt. Daardoor krijgt Klenovac maar matig werk. Een mooie kans mist Nejedly, als hij vrij voor het Nederlandsche doel komt. Hij schiet echter te nerveus, zoodat van Male kan redden. Maar nauwelijks een minuut later wordt een doelworsteling het bonds elftal noodlottig. Faszinek zet voor, een der Tsjechen schiet in en de van den Hoed teruggesprongen bal wordt door Pelcher van korten afstand in de touwen gewerkt (0—1). Het spel blijft heen en weer golven. Op een voorzet van van Nellen schiet Smit juist onder de lat, doch Klenovac toont zich opnieuw een doel verdediger van klasse, door het harde schot juist corner te stom pen. Een vrije schop voor onze spelers, evenbuiten het strafschopgebied, levert niets op. Als Bakhuys den bal onverwacht voor de voeten krijgt, zendt hij een prachtigen, har den schuiver in, die met moeite wordt ge stopt. Even later schiet hij opnieuw in: Kle novac is echter niet te vermurwen en een hoekschop in het eenige resultaat. Als er een half uur gespeeld is, verdwijnt Bakhuys en Wels komt op het veld. Het plaatsen bij onze spelers blijft zeer middel matig en de Nederlandsche aanvallers worden beter gedekt dan hun collega's aan de andere zijde. Nadat Zajicek in vrij goe de positie heeft overgeschoten, stopt van Male een schot van Faszinek. In het laatste kwartier voor de rust wis selen van Heel en den Hoed van plaats, maar de Sparta-middenlinie blijft meester van het terrein. Ons doel ontkomt aan een nieuwe doorboring, als Zajioek, van dicht bij, tegen de lat schiet. De terugstuitende bal wordt twee-, driemaal ingeschoten, doch steeds is er redding en tenslotte wordt het leer corner gewerkt. Dan komt onze voorhoede nog even aan het woord. Vrauw deunt geeft het binnentrio een fraaie kans, maar Lungen aarzeldt en met een katach- tigen sprong is Klenovac juist iets eerder bij den bal. Een vrije schop op den rand van het Tsjechische strafschopgebied heeft weer geen resultaat, evenmin als een cor ner op het doel van van Male. Zoo gaat de rust met 01 in. De eerste aanval na de hervatting is weer voor Sparta, hy strandt op buitenspél. Er gaat thans wat meer kracht van de Ne derlandsche voorhoede uit. Lungen schiet van de zijlijn op doel, hetgeen natuurlijk niets oplevert. Van Nellen volgt zijn voor beeld, doch Klenovac stopt. Het publiek, dat wat meer fut in zijn elftal meent te be speuren, doet luide aanmoedigingen hooren, maar weer komt het succes aan den an deren kant. Na een doelworsteling komt Rado in het bezit van den bal en zonder veel moeite brengt hy den stand op 0—2. Er is dan 8 minuten gspeeld. Het bondselftal geeft den moed nog niet op en na een fraaien aanval krijgt Lungen weer een kans, maar hij schiet naast. Dan stormt Zajicek op ons doel af. Hy wordt door Caldenhoven zoo zwaar gehinderd, dat een strafschop gerechtvaardigd lijkt. Scheidsrechter Langenus geeft echter cor ner. Er volgt weer een periode van Praagsch overwicht. Na ongeveer 18 minuten echter komen de Hollanders naar voren. Van Nel len zet verschillende malen goed voor. Eens redt Klenovac, d\i schiet Wels naast. Ons binnentrio blijft vrij machteloos tegen over de hechte verdediging der gasten. Als Lungen is doorgebroken, wordt hy door Burgr gehaakt, maar Wels verknoeit ook deze kans, door uit den toegekenden strafschop tegen den paal te schieten. Nederland blijft nu sterker in het veld en de backs dringen ver op. Bij een scrim mage voor het Praagsche doel schiet van Nellen in, maar opnieuw brengt Klenovac redding. Een kwartier voor het einde wordt ook Rado vervangen. Een fel schot van Nejedly wordt zeer fraai door van Male corner ge stompt. Aan den anderen kant maakt Kle novac een schuiver van Lungen onscha delijk. Van Heel wordt dan door Bas Paauwe vervangen. Het opdringen onzer backs heeft enkele gevaarlijke Praagsche aanval len tot gevolg. Van Male stopt een moeilijk schot en even later ontneemt Pienter Fas zinek op het laatste oogenblik de schiet kans. Op een voorzet van Wels kopt Smit in. Klenovac grabbelt den bal uit het uiter ste hoekje. Vijf minuten voor het einde laat Nejedly een goede gelegenheid tot scoren voorbij gaan, door den bal nog af te geven, als hij vrij voor doel staat. Telkens weer worden Tsjechische aanvallen door buitenspel on derbroken. Ook de Nederlandsche voorhoe de ziet, ondanks al haar zwoegen, geen kans om te scoren en zoo komt het einde met een 20 zege voor de bezoekers.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5