vov RIJKSPENSIOENVERZEKERING MAANDAG 8 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER BEWOLKT. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt, later •wellicht toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometerst.: 770.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 748.0 te Isafjord. De diepe depressie, die Zaterdag ten Oosten van IJsland lag, trok naar de Pool- zee weg. Een nieuw minimum passeert tus- schen IJsland en Groenland. Het gebied van hoogeluchtdruk op den Oceaan breid de zich over Zuid- en Centraal Europa uit. In het Noord-Oosten vormde zich een nieuw maximum met zomertemperaturen, dat zich uitbreidt in de richting der Pool- zee. De depressie in het Oosten blijft sta- tionnair. Langs haar Oostzijde worden con tinentale luchtmassa's met hooge tempera turen naar het Noorden geleid, waardoor de hoogste temperaturen voorkomen in Finland en binnen den poolcirkel. Langs haar Westzijde worden de maritieme po laire luchtmassa's, die ook hier het weer koel houden, naar het binnenland van Centraal-Europa getransporteerd. De koele luchtmassa's brengen in de Middelgeberg ten nog steeds zware bewolking en regen bij lage temperaturen en in de Beierschs Alpen sneeuw. In onze omgeving blijft het weer koel en bestaat zelfs kans op nacht vorst bij opklaring tijdens de nachturen; in den middag blijft de neiging tot plaat selijke regenbuien aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. 14.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 9.46 uur tot Dinsdagmorgen 4.11 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 9 Juni voorm. 6.05 en nam. 6.28 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 16 gr. C. Franciscus was eenig-mooi. De stille komst van Zuster Dood was het zachte, schoone einde van deze „klucht". Het kluchtige van deze klucht fel en raak te openbaren, was de taak van den nar, die in satyre en sarcasme de vooze levensbeschouwing van Vrouwe Wereld ontmaskerde. „Meesterlijk" is van de uit beelding der narren-figuur niet te veel gezegd. Hij speelde zijn rol glansrijk, nu eens stiekum ineengekrompen in een hoekje, dan weer listig-gebarend en vol halsbrekende en buitelende levens-over- moed. Onder deze regie, met zulk een toewij- ring van de spelers, is de vertooning van dit geestelijk spel een groot succes gewor den. De verwachtingen, waarmede Lisse ons in de komende seizoenen nog verblij den zal, zijn, na de opvoering van het Gastmaal der Kinderen" door de K. J. C. en van „de klucht van den Nar" door de K. J. M. V. hoog gespannen. De Jonge Middenstanders hebben, dank zij de Lisser medewerking, een hoogstaan de buiten-middag beleefd. 21 Juni speciaal voor K.J.MlV.'ers wordt gehouden, sloot de moderator zijn harte lijk gemeende toespraak. In de pauze begon de K.J.M.V. leut zich reeds uit te vieren. Veel tijd werd den heeren hiervoor niet gelaten; weldra klau terden allen weer de Burcht-berg op, om de opvoering van „De klucht van de Nar'' bij te wonen. De klucht van de Nar Thans waren het de Lisser K.J.M.V.'ers, die van hun tooneelkunst deden blijken. Ook zij hadden de regie in handen gege ven van Anton Sweers. Het is wel merk waardig, wat onder kundige leiding be reikt kan worden, want wij kunnen toch moeilijk aannemen, dat de Lissenaren van een hooger en beter slag zijn dan de ove rige Nederlanders! En wat aan dilettan- ten-tooneel zoowel door K.J.C. als K.J.M.V. vertoond werd, ging verre en verre uit bo ven de middelmaat, „De klucht van de Nar", onder schuil naam geschreven, is een fijngevoelde dra matiseering van St. Franciscus' huwelijk met Vrouwe Armoede. De Burcht-rotonde met zijn donkere, verweerde bogen en kanteelen, onderbro ken door een poortje, dat uitzicht geeft op lente-groen geboomte, is voor zulk een op voering een ideale coulisse. De kleurige costumes van de bellen-rinkelende nar, van in groenen tabberd gestoken vader Bernardone, van de in een rood-fluweelen gewaad gekleede Vrouwe Wereld, vorm den tegen dezen achtergrond schilderijtjes van middeleeuwsche echtheide In het stuk wordt uitgebeeld, hoe Fran; ciscus, als ridder terugkeerend uit den oor log, Vrouwe Wereld afwijst en Vrouwe Armoede volgt. Uit het leven van den heiligen boeteling zijn enkele van de meest trefende vertellingen gekozen: het gesprek over de „hoogste vreugde", de vreemde biecht bij Broeder Leo „Schaapje Gods' de benauwheid van Broeder Rufinus- en het Zonnelied. De dialogen, welke bovendien handelen over het geestelijk leven, eischen een he- vig-*gedramatiseerd spel, wil de geheele vertooning niet vervagen tot een vlakke menspraak. Aan deze eisch is prachtig vol daan. De spanning ging vrijwel geen oog en- blik verloren. De figuur van Franciscus werd met veel talent uitgebeeld. Daarin viel niets belachelijks te bespeuren, en hoe dikwijls wordt het heilige bij dilettanten opvoeringen niet belachelijk? Integendeel, rond deze zuiver-vertolkte, kalme Francis- cus-figuur werd de opvoering tot een ver heffend en stichtend schouwspel, waartoe ook de andere personnages door hun en doorleefd spel het hunne hebben bijge dragen. Het hoogtepunt, het Zonnelied, was zelfs een moment van diepe ontroering. Naar onzen smaak had daarbij de optocht der natuur-emblemen gevoegelijk achter wege kunnen blijven. De figuur van de God in Zijn schepselen verheerlijkende HET OVERLIJDEN VAN PATER HUMILIS CASTELEIN. Thans zijn nadere bijzonderheden bekend geworden omtrent de ziekte van den wel- eerw. pater Humilis Castelein O.F.M., mis sionaris in La au Fau in China, aan de ge- olgen waarvan hij later is overleden en waarvan we in ons nummer van 22 Mei melding maakten. Naar uit een brief van een der Zusters uit het Ziekenhuis te Lu au Fau blijkt, is pater Castelein op 4 Mei ziek geworden. Eerst dacht men, dat hij nan griep lijden- vas, zoodat de pater de eerste dagen op zijn kamer verpleegd werd. Toen de koorts echter steeds toenam werd hij naar de ziekeninrichting overgebracht. Vrijdag in dezelfde week constateerde men vlekty- phus. Daar pater Castelein kort geleden te gen de typhus ingespoten wns hoopte men nog, dat de ziekte niet -zulke afmetingen zou aannemen. Vier dagen later werd de toestand echter zoodanig, dat de pater des avonds van de laatste H. Sacramenten werd voorzien. Daarop heeft hij gevraagd zijn ouders te schrijven, dat hij geheel overge geven was aan Gods H. wil. Zijn toestand werd daarop weer eenigs- zins beter en men meende, dat het ergste achter den rug was, doch dit bleek niet het geval, want de koorts bleef aanhouden. De brief werd daarop beëindigd en den 16en Mei verzonden. Het overlijdenstele- gram droeg den poststempel 18 Mei, waar uit dus blijkt, dat pater Castelein twee da gen later is overleden. RAAD VAN ARBEID met TERUGBETALING VAN PREMIEN bij vroeger overlijden is een algemeen begeerde PROPAGANDA-WEDSTRIJDEN E.H.B.O. De Kring Leiden van den E.H.B.O. had Zaterdagavond in de groote Stadsgehoor zaal propaganda-wedstrijden georganiseerd met het doel meer bekendheid te geven aan het publiek wat E.H.B.O. is. Onder de autoriteiten merkten wij onder meer op: Prof. Dr. W. F. Suermondt, hoog leeraar in de heelkunde, Dr. H. H. Maas, directeur van het Academisch Ziekenhuis, Dr. L. W. J. Penris, voorzitter van den Ned. E.H.B.O., Dr H. J. M. Boonacker, al gemeen examinator, R. J. Meijer, commis saris van politie, verder tal van doctoren en andere genoodigden. Voordat de wedstrijden een aanvang na men, sprak de voorzitter Dr. M. v. d. Stoel, een kort openingswoord, waarin hij den aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en dank bracht aan allen, die medegewerkt hebben om dezen avond te doen slagen, Daarna konden de wedstrijden een aan vang nemen. De deelnemende groepen wa ren verdeeld in drie afdeelingen. De werk tijd bedroeg precies 15 minuten. De eerste groep was voor de afdeeling eere- en uitmuntendheid. Deze groepen moesten de volgende opgaven behandelen. Tengevolge van een motordefect moet een militair vliegtuig op een weiland een nood landing maken. De vliegenier raakt bij het neerkomen op den grond met de borst be kneld tusschen het stuur. Door hevige pijn in de linkerborsthelft, gepaard met hoest- prikkel en opgeven van wat lichtrood bloed, verliest hij de macht over het stuur; de vliegmachine taxiet verder en komt ein delijk in een diepe sloot terecht. Als de bestuurder binnen enkele minuten uit zijn benarde positie wordt verlost, blij- kén ademhaling en pols niet meer waar neembaar te zijn. Het slachtoffer ziet bleek, bloederig schuim bevindt zich in den mond. De waarnemer is te voren uit de cabine gesprongen, ligt op het weiland, klaagt over hevige pijn in beide heupen en de bekken streek; hij kan de beenen niet bewegen. Het weiland is aan de wegzijde afgezet door een anderhalve meter hoogen muur. De uitslag van deze opgave werd: 1. Voorschoten I (heeren) 178 punten. Leider B. L. de Boef 57 punten. 2. Lisse I (heeren) 151 punten. Leider J. Pollé 47 p. 3. Voorschoten III (heeren) 147 p. Leider W. L. Deen 49 p. 4. Voorschoten II (heeren) 137 p. Leider W. Riezebos 53 p. 5. Alphen (dames) 109 p. Leidster Mej. N. M. E. Kraan 34 p. Winnaar Leidersprijs B. L. de Boef. De afdeeling Seniores I moest de volgen de verwondingen behandelen: De bestuurder van een motor met zijspan verliest tengevolge van het springen van een band de macht over het stuur en rijdt dientengevolge in een diepe sloot. Als hij op den wal gehaald is, blijkt hij schijndood te zijn. De onderkaak vertoont een vreem den stand; er is een groote wond te zien halverwege kin en kaakhoek; bij het beet pakken van de tong blijkt ook deze ver wond te zijn. De passagier uit den zijspanwagen ziet erg bleek, klaagt over heftige pijn in den buik; aanraking daarvan is zéér pijnlijk. Rechter onder, en bovenarm zijn beide ge broken, respectievelijk een handbreed on der en boven het elleboogsgewricht. Het linker sleutelbeen vertoont eveneens een abnormale knik. De uitslag hiervan werd: 1. Leiden I (heeren) 138 p. Leider W. M. v. Kampenhout 47 p. 2. Lisse II (heeren) 132 p. Leider A. Tates 51 p 3. Voorschoten IV (dames) 131 p. Leidster Mevr. M. Sik kerman-Nip 43 p. 4. Hillegom II (heeren) 128 p. Leider H. J. Warmerdam 53 p. 5. Stompwijk (dames) 118 p. Leidster Mevr. Kroon 34 p. 6. Hillegom I (dames) 112 p. Leidster Mevr. A. E. J. Brauchman 30 p. De Leidersprijs was voor den heer H. J. Warmerdam met 53 punten. Als laatste kwam de afdeeling Seniores II aan het beurt met de volgende opgave. Met z'n vijven een fietstocht makend, wordt U door een zwaar onweer, gepaard met een wervelwind, overvallen. Twee leden van Uw gezelschap schuilen onder een eikenboom, waar juist de bliksem in slaat. Eén wordt getroffen; ademhaling en pols zijn daarna niet meer waarneembaar, schroeiplekken zijn aanwezig op den rech- ter-onderarm. De tweede is even versuft, wil dan hulp halen bij de drie anderen, die iets verder zijn gaan schuilen, maar wordt getroffen door een afgerukten zwaren boomtak. Hij valt voorover, zijn rechter-onderbeen wordt verbrijzeld, er komt vrij veel bloed door de broekpijp. Het linker oor wordt hem vrij wel van het hoofd gerukt; zijn rechter oog is bebloed en zit vol modder. Van deze afdeeling is de uitslag als volgt: 1. Leiden II (heeren) 158 p. Leider C. J. Piena 54 p. 2. Leiden III (heeren) 147 p. Leider H. C. Holtz 51 p. 3. Sassenheim I (dames) 126 p. Leidster Mevr. C. Möhlmann 47 p. 4. Sassenheim II (heeren) 111 p. Leil der L. Ritzen 37 p. 5. Voorschoten V (da mes) 110 p. Leidster Mej. C. A. v. Veen 43 p. 6. Stompwijk (dames) 109 p. Leidster Mej. Staalduiven 34 p. 7. Leiden Brigade (dames) 105 p. Leidster Mej. M. A. v. In- gen-Schenau 43 p. 8. Noordwijk Brigade I (dames) 150 p. Leidster Mevr. v. d. Weij- den-de Groot 36 p. 9. Hillegom III (heeren) 96 p. Leider D. E. Nieuwenhuis 36 p. 10. Lisse III (dames) 93 p. Leidster Mej. A. Kingma 35 p. 11. Noordwijk II (hoeren) 91 p. Leider A. Ruigrok 39 p. De leidersprijzen vielen hier ten deel aan de heeren C. J. Piena met 54 p. en H. C. Holtz met 51 p. Tot slot maakten de winnaars van elke afdeeling onder elkaar uit wie den wissel beker voor het jaar 1936 ,mee naar huis mocht nemen. De winnaar werden tenslotte Voorschoten I (heeren) met 137 p. Leider B. L. de Boef 49 p. 2 en 3 waren Leiden I met 114 p. en Leiden II met 103 p. Het middernachtelijk uur had al gesla gen toen Dr. M. v. d. Stoel het slotwoord sprak, hetwelk dezen geslaagde propaganda- avond sloot. BEGRAFENIS CARL TH. DRIESSEN. Hedenmorgen te half twaalf heeft op de begraafplaats aan de Groenesteeg de ter aardebestelling plaats gehad van het stof felijk overschot van wijlen den heer Carl Th. Driessen, die vorige week plotseling te Oegstgeest overleed. Van de Leidsc'ne Katoenmaatschappij, waarvan de overledene directeur en later commissaris is geweest, waren verscheidene oud-gedienden aanwezig. Verder merkten we nog op den heer jhr. von Weiier als voorzitter van de Mij. ter bevordering der Toonkunst, den heer H. J. P. Wassenaar namens het Leidsche Schouwburgbestuur en tal van persoonlijke vrienden en be kenden van den overledene en diens fami lie. Onder hen noemen we o.m. di. Hendrik Muller, H.M.'s gezant ter beschikking, laatstelijk te Praag, mr. dr. C. E. van Strijen, gemeente-secertaris, de heeren' dr. W. Stuurman, notaris Bon, A. L. Boot, dr. J. W. Goedhart, jhr. Roëll, C. v. Spall Jr., W. F. Verhey v. Wijk, mr. Coebergh en mr. v. Cranerburgh, Joh. Wagenaar enz. Aan de groeve werd niet gesproken. Nadat bloemen in het graf waren ge strooid, dankte de oudste stiefzoon van den overledene, de heer L. Heintz ut Den Haag, voor de betoonde belangstelling. ZONSVERDUISTERING IN RUSLAND. Leidsche expeditie vertrokken. Gisteren is van de Sterewacht hier ter stede een expeditie vertrokken ter waar neming van de zonsverduistering in de Sovjet-Unie naar het dorp Beloretsjenskaja bij Armavir ten noorden van den Kauka- sus, waar naar alle waarschijnlijkheid gun stig weer voor de waarneming zal heer- schen. Aan deze expeditie zullen deelnemen de astronomen J. Uitterdijk, A. J. Wesse- link en J. G. Ferwerda, allen van de Ster- rewacht alhier. De expeditie zal ongeveer 4 weken in Rusland verblijven. He Belo- retsjanskaja, waar de expeditie haar waar nemingskamp inricht, zullen ook Fransche en Sovjet-Russiche expedities werken. De verzorging van de Nederlandsche expelitie in de waarnemingszone geschiedt volgens een overeenkomst, die met prof. Gerasi- mowitsj van de Sovjet-Sterrewacht poelkowa en de Academie van wetenschap pen getroffen werd. De terugreis der Nederlandsche expedi tie zal gaan over Ordsjonikidse, Tiflis, Ba toem, Jalta, Simeis, Sebastopol en Odessa, in welke steden de zich daar bevindende Sterrewachten bezocht zullen worden. LEIDSCHE MOTOR TOURING CLU3. Puzzlerit der L.M.T.C. Gisteren heeft de Leidsche Motor Toe ring Club haar tweede wedstrijd in dit sei- eoen verreden en wel in een puzzle-rit over 107 K.M. met een gemiddelde snelheid van 40 K.M. per uur, met vele „voetangels en klemmen". 22 Deelnemers verschenen ondanks de slechte weersomstandigheden om elf uur aan den start. Het doel van deze rit, de deelnemers een sportieve toer te laten verrijden in de om geving van Leiden, is ten volle geslaagd. Een puzzle-rit is nu eenmaal een zoeken in het onzekere en zoo was het ook hier. Velen deelnemers reden spoedig na den start verkeerd en moesten weer netjes langs den Haarlemmerweg terugkomen. Maar on danks de stroomende regen tufte men wel gemoed verder, totdat het weer iets op klaarde en dit ook de deelnemers tot beter aanzetten aanspoorde. Moedig werd verder gepuzzled. Een ieder was vol lof ober deze goed in elkaar ge zette puzzle-rit. Na een aardige ontvangst in het club lokaal van den heer Hoppenbrouwer ont vingen niet minder dan vijftien deelnemers fraaie prijzen. De volledige uitslag luidde: le prijs solo Masseling, Den Haag, Nor ton, 87 strafpunten; 2de pr. solo v. d. Togt, Leidschendam, Norton, 105 strafp.; le pr. duo Segaar, Leiden, Ariël, 48 strafp.; 2e prijs duo Heijkoop, Leiden, N. Enfield, 70 strafp.; 3e pr. duo v. d. Velde, Zoeterwoude, Norton, 83 strafp.; 4e pr. solo Meijer, Leid schendam, Matschen, 151 straf.; 5e pr. duo IJzelmonde, Sassenheim, Sumbeam, 105 strafp.; 6e pr. duo Zalm, Den Haag, Enfield, 145 strafp.; 7e pr. duo v. d. Linde, Naaldwijk, H. D., 180 strafp.; 9e pr. solo Mesters, Den Haag, Panther, 191 strafp.; 10e pr. duo Versttraten, Leiden, Ariël, 193 strafp.; 11e pr. duo v. Leeuwen, Den Haag, R. Enfield, 211 strafp.; 12e pr. duo Buma, A'dam, B.S.A., 212 strafp.; 13e pr. solo Renooy, Den Haag, P., 212 strafp.; 14e pr. duo Steenhouwer, Voorburg, T.W.V., 213 strafp.; 15e pr. duo Wijzenbeek, Den g, Triumph, 213 strafpunten. Van een trap gevallen. Gisteravond te 9.45 uur is in zijn woning aan den Haarlemmerweg de 17-jarige C. O. van een trapje gevallen. Hij sloeg met het hoofd tegen 'n muur en kreeg een hersen schudding. De E.H.D. vervoerde hem naar het Academisch Ziekenhuis. AGENDA ZOMERCONCERTEN 1936 IN DE PIETERSKERK. Evenals in vorige jaren geeft de heer Leo Mens weder een drietal zomerconcer- ten in de Pieterskerk. Het eerste van deze serie zal plaats heb ben Woensdag 17 Juni a.s. Het Gemengd Koor Sursum Corda onder leiding van Anthon van der Horst, zal voor dit concert zijn medewerking verleenen. Zomerpostzegels. Op Zaterdag j.l. werd in „Den Vergul den Turk" alhier, de bridge-drive gespeeld, georganiseerd door de comités Leiden en De heer Zouteriks, voorzitter van het comité Leiden heette de aanwezigen harte lijk welkom en constateerde met groote voldoening dat niet minder dan 56 dames en heeren aan de uitnoodiging gevolg ga ven, waardoor een niet onbelangrijk be drag gereserveerd kon worden voor cultu- reele en sociale doeleinden. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de Leidsche firma's en d.e dames Korsse en Weil, die voor deze gelegenheid zulke fraaie prij zen beschikbaar stelden. Nadat ir Kattenbusch meer speciaal een welkomstwoord gericht had tot de dames en heeren "uit Oegstgeest, vond de wed strijd plaats onder leiding van prof. dr. F. Schuh, die zich daarvoor welwillend be schikbaar gesteld had. Maandag. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen" jaarvergadering „In den Vergulden Turk", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef., 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. R.'K. Vereeniging „Hulp in de Huishouding en de Baby". Hartelijk dank aan de Jonge Dames, die met zooveel toewijding en enthousiasme zich gegeven hebben voor den verkoop on zer bloempjes. 't Is een vreugde, overtuigd te worden, dat onze Katholieke Jeugd toch gaarne een offertje brengt, waar liefde voor den even- mensch gevraagd wordt, 't Is een heerlijke lichtstraal in de donkere toekomst. God zegene onze vriendelijke helpsters. Uw naam en adres zijn opgeteekend voor een volgende keer. De bloempjesdag 7 Juni 1936 heeft op gebracht bruto de som van 355.45. Het Bestuur. R. K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. Houten brug ontvreemd. De aannemer C. heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat ten nadeele van de ge meente Leiden van een bouwwerk aan den Warmonderweg een houten brug is ont vreemd. ACADEMIENIEUWS Wielrenner contra wielrijder. Zaterdagmiddag is op het rijwielpad langs den Haagweg de 27-jarige wielren ner J. A. M. uit Woerden, die drie voor hem rijdende fietsers wilde inhalen, met een van hen, de 36-jarige H. H. uit Valkenburg in aanraking gekomen. Beiden kwamen te vallen. H. kwam er goed af. Alleen zijn fiets was ernstig beschadigd. M. kreeg een reohtersleutelbeenfractuur terwijl zijn rech ter arm uit de kom schoot. De E.H.D. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie de heer H. Aalbers, Ouderkerk a. d. Amstel. Hedenmiddag heeft een persoon, ver moedelijk in een vlaag van verstandsver bijstering, met straat-klinkers drie ruiten van het Reisbureau van V.V.V. aan het Sta tionsplein ingeworpen. De politie rekende den man in, doch deze weigert zijn naam op te geven. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Botsing. Op den Rijnzichtweg, hoek Rijnsburgerweg alhier, is mej. A. H. wo nende te Leiden, met haar rijwiel tegen het aldaar staande ijzeren hek gereden, waar door zij kwam te vallen en wel zoodanig dat zij een groote bloedende wond kreeg aan haar linkeronderbeen. Door dr. Vare kamp alhier werd de eerste hulp verleend en is zij ter plaatse verbonden. Op advies van dr. V. voornoemd, is zij met een luxe auto van A. P. v. Nieuwkoop naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd geworden, waar de wond werd gereinigd en opnieuw verbonden. Na verbonden te zijn, is zij naar haar woning vervoerd ge worden. Het voorwiel van haar rijwiel werd ern stig beschadigd. Aanrijding. Op den Haagsche Straat weg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto bestuurd door W. P. v. d. V. wonende te Rijnsburg en een tweewielig motorrijtuig bestuurd door H. W. C. K., wo nende te Amsterdam. De vrachtauto komen de van de richting Rijnsburg wilde de Lage Morschweg oprijden en stak vroegtijdig de richting aanwijzer uit. De motorrijder die naast deze auto ging rijden en deze wilde gaan passeeren zag zul'ks te laat en een aanrijding was niet meer te voorkomen. De motorrijder reed tegen de linkerachter zijde van de auto op en werd op den rij weg geslingerd. Mej. G. M. G. eveneens wonende te Amsterdam, die op de duozit ting had plaats genomen, werd eveneens op den rijweg geslingerd. De motorrijder werd bloedend verwond aan zijn gezicht en moest in het Academisch Ziekenhuis te Lei den verbonden worden. Mej. G. M. G. kwam er beter af, haar kleeding werd voor een gedeelte vernield. De politie die spoedig ter plaatse aanwe zig was, maakte van dit ongeval proces verbaal op. Denk om de teekens. Door de politie zijn verschillende personen geverbaliseerd geworden, wegens het niet berijden van de voorgeschreven rijrichting nabij de R. K. Kerk. Opletten is daar ter plaatse hoofdzaak. Gevallen. De heer J. L. N., wonende te Voorhout had de onvoorzichtigheid in Poelgeest van zijn rijwiel te vallen. Daar dit juist gebeurde daar waar door Ge meente Werken herstellingen aan den weg worden verricht, viel J. L. N. juist in een gedeelte teer, dat over den weg was ge worden. Met een paar ontvellingen en een bedorven costuum, kon hij huiswaarts keeren. Dit ongeval is geheel te wijten aan hem zelf daar hij onvoldoende had opgelet en het waarschuwingsbord niet had gezien dat aangaf dat er aan den weg werd gewerkt. Te zwaar. De Hooge Morschweg al hier werd stuk gereden over een groot ge deelte, door een betonmolen welke een gewicht had van pl.m. 23000 kilogram. Deze betonmolen moest van de losplaats aan den Hooge Morschweg vervoerd wor den naar het station-emplacement te Lei den. Daar voor dergelijk vervoer onthef fing noodig is van B. en W. der gemeen te Oegstgeest, is deze betonmolen maar zonder ontheffing van B. en W. vervoerd geworden. Tegen de firma R. te Enkhui zen is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de schade die aan het wegdek is ontstaan, vergoed zal moeten worden. Diefstal. De heer R. V. wonende te Rijnsburg, deed bij de politie aangifte van het feit, dat vanuit een broeikas staanden aan den Valkenburger weg alhier een partij bloemkool was ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek genomen. Ontvreemd. De heer K. van E„ wonen de alhier, deed bij de politie aangifte van het feit, dat zij rijwiel, hetwelk hij had geplaatst op het veilingsterrein Flora was ontvreemd geworden. De politie onder zoekt deze zaak.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2