ZAÏc&DAG6 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 PAROCHIE-FILM „HARTEBROG". De Parochie-film van de Hartebrug moét nog 'n keer draaien op veler verzoek, 't Zal Dinsdag gebeuren, in het St. Antoniusclub- huis, Hazewindsteeg, om 8.15 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar morgen (Zondag) tus- fichen 121 uur in de Romanuszaal achter de Hartebrugkerk. Wie de film nog wil zien, en goed wil zien, bespreke dan morgen een plaats, om teleurstelling te voorkomen. Men heeft ons verzocht mede te deelen, dat bij den fotograaf Wijnen, Vrouwekerk- koorsteeg, uitstekend geslaagde foto's van de feestviering'zijn te verkrijgen. HET BUITENFEEST OP DE BURCHT. Men vraagt mij, of volwassenen ook des avonds bij het feest der K.J.M.V. welkom zijn. Zooals men weet, wordt des middags te twee uur en des avonds te acht uur het leekenspel „De klucht van de nar" opge voerd, voorafgegaan door enkele dansen. De organisatie is in handen van de K. J. M. V., ook het spel wordt gegeven voor K.J.M.V.'ers, de dansen echter worden uitgevoerd door jongens Van de K. J. C. Welnu des middags wordt het program afgewerkt vooral voor de leden van de K.J.M.V. met belangstellenden, des avonds vooral voor de leden van de katholiek ge organiseerde jeugd beneden de 17 jaar. De volwassenen en de jongeren boven de 17 worden tegen het lage entrée van 25 cents uitgenoodigd het liefst op den middag, maar zijn tegen eenzelfde entrée ook 's avonds welkom. L. BEUNE, pr. WONINGBOUWVEREENIGENG „ONS BELANG". Excursie naar den Hortus. De gereorganiseerde Tuintjes-Commissie uit bovengenoemde Vereeniging hield gis teravond als inzet van haar werkzaamhe den naar. buiten uit een excursie naar den Hortus, waarvoor veel belangstelling be stond. Haast te veel om alles te kunnen hooren, hetgeen door den heer J. Smit, amanuensis bij den Hortus, bij de rondge leiding op interessante wijze werd verteld. De voorzitter der Tuintjes-Commissie, de heer Joh. v. d. Bos, heette de opgekome- nen welkom en sprak zijn voldoening udt over de groote opkomst, waarin hij het be wijs vond van waardeering van het wjerk der Commissie. Daarna werd een rondgang door den Hortus gemaakt en vooral de aandacht gevestigd op bijzondere planten en boomen. Na deze rondgang, die bijna twee uur duurde, bedankte de voorzitter der Tuintjes-Commissie den directeur van den Hortus, die haar in staat had gesteld in de avonduren de tuinen en kassen te bezichtigen en nog wel onder deskundige leiding van den heer Smit, die zich daar toe gaarne bereid had verklaard. De voor zitter noemde dezen avond zeer geslaagd en sprak nog over verdere plannen die de commissie in het hoofd had en vroeg daar bij den steun van de leden. De voorzitter der Bouwvereeniging, de heer J. Gerritsen, sprak een kort woord van dank tot Commissie en aanwezigen en hoopte, dat de Commissie zou voortgaan op den ingeslagen weg, waardoor de band met de leden onderling nog nauwer zou aangehaald worden. De Tuintjes-Commissie kan met voldoe ning op een geslaagde excursie terugzien. BESTUURSBELEID „TUINSTADWIJK". Motie over ongemotiveerde beschuldiging. De leden van dè woningbouwvereeniging „de Tuinstad wijk" kwamen Donderdag avond in het Nutsgebouw in een vervolg- vergadering bijeen ter afwerking van de agenda. Bij het punt „beleid bestuur" kwam ter sprake de door den heer Schüller, als lid van den gemeenteraad, .in de zitting van 18 en 21 Febr. 1936 gedane beschuldiging over niet capabel zijn van het bestuur om den gang van zaken naar behooren te kun nen leiden. Omdat nóoh van de zijde van B. en W., nóch van de zijde der Rijksregee- ring ooit eenige aanmerking gemaakt werd over het niet naar behooren uitvoeren van de taak als bestuur werd bij schrijven van 22 Februari 1936 aan het College van B. en W. verzocht een commissie van onder zoek in te stellen naar de gedragingen van het bestuur. Tot op heden ontving het bestuur daar op van B. en W. geen antwoord. Nu heeft de vergadering gemeend, dat, alvorens men tot goedkeuring van het „be leid bestuur" kan komen, uitgemaakt dient te worden of het bestuur inderdaad in de goede uitvoering van zijn taak tekort ge schoten is. Vervolgens werd een commissie van onderzoek uit de leden benoemd. Door de benoeming van deze commissie sprak men geen enkel wantrouwen jegens het bestuur uit. Teneinde bij B. en W. op spoedige behan deling aan te dringen werd de volgende motie aangenomen. De vervolg-ledenvergadering der Wo ningbouwvereeniging „de Tuinstadwijk" gehouden op 4 Juni 1936; „gehoord de besprekingen over de door „het lid van den raad, den heer J. H. „Schüller, in de raadszittingen van 18 Fe bruari en 21 Februari 1936 uitgesproken „beschuldigingen inzake het beleid van het „bestuur; „dringt bij Uw College met klem aan op „onverwijlde instelling van de bij bestuurs- „schrijven van 22 Februari 1936 gevraagde „commissie van onderzoek; „spreekt de hoop uit, dat deze commis sie zoo spoedig mogelijk haar taak zal „kunnen aanvangen; „en gaat over tot de orde van den dag". WAARSCHUWING. Er gaat dezer dagen een ongeveer 20- jarig jongmensch door de stad rond, die zeep langs de huizen te koop aanbiedt. Daarbij geeft hij voor, dat wie het meest verkoopt een aanstelling kan krijgen als reiziger bij een op te richten zeepfabriek. De zeep is duur en beantwoordt bovendien niet aan de gestelde verwachtingen. Men zij gewaarschuwd. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Het bestuur wekt de leden op om Zondag 7 Juni des avonds 7 uur in de H. Leonar- duskerk aan den Haagweg aanwezig te zijn, waar het nieuwe vaandel voor het eerst deel zal nemen aan de plechtige pro cessie, welke in deze kerk zal gehouden worden. Een deel van het bestuur een eenige der oudste leden zullen achter het vaandel plaats nemen. Het bestuur vertrouwt, dat alle leden deze plechtigheid zullen bijwonen. De Nationale Bedevaart naar Lourdes Op 27 Juli a.s. zal wederom de nationale Bedevaart naar Lourdes vertrekken. En voor gezonden èn voor zieken zijn er nog plaatsen beschikbaar. En natuurlijk zijn er velen, die deze prachtige bedevaart wil len medemaken, maar daartoe nog niet definitief besloten hebben, omdat zij niet cp de hoogte zijn van de kosten (die zeer Jaag zijn), van de regeling, den duur enz. Allen, die plannen hebben deze reis naar Maria's Genadeoord mede te maken en uitvoerige inlichtingen wenschen, kunnen deze bekomen bij Zr. A. M. Hoskam, 2e v. d. Boschstraat 6, ten Den Haag, waar zij zich ook definitief voor de bedevaart kun nen opgeven. Storing in het net radiodistributie Tengevolge van kabelstoring zijn de abonné's van het G. R. D.-net, wonende in het stads-gedeelte begrenst door Korte Mare, Langegracht, Huigstraat, Heeren singel, Haven. Haarlemmerstraat, Bouwe- louwesteeg en Oude Vest verstoken van muziek. Verwacht wordt, dat deze storing nog hedenmiddag zal zijn opgeheven. Wielrijder aangereden. Hedenmorgen te half tien is de 28-jarige loodgieter J. B., wonend aan de Lage Rijn dijk, op het Levendaal aangereden door een auto, bestuurd door S. P. O. uit Den Haag. De wielrijder, die te laat richting aangaf, toen hij de Kraaierstraat wilde in rijden, liep een schouder ontwrichting op. Dr. Jaspers en later de E. H. D. verleende eerste hulp, waarna de man naar het Acad. Ziekenhuis werd vervoerd. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van den candidaat-notaris E. A. J. Reijntjes, waarnemende het va cante kantoor van Notaris B. J. J. N. Troost alhier: Huis met afz. bovenwoning Prinsen straat 2929a in bod 2950.kooper de heer G. de Kier q.q. alhier voor 3010. Huis en erf, Oude Rijn 17, in bod f 1100, kooper de heer P. Meiman q.q. alhier voor 1260.—. Huis en erf Utrechtsche Jaagpad 22 in bod 2850.—, kooper de heer M. J. Die ben q.q. alhier voor 2850. Huis Langestraat 39 in bod 1500. kooper de heer F. Brongers q.q. alhier voor 1545. Huis en erf Spilsteeg 2 in bod 570. kooper de Heer J. W. Goddijn q.q. alhier voor 600. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2467. N.V. Fabriek van Suikerwerken v.h. Gebroeders Pel, Leiden Morschweg 5058. Uittr. Dir.: A. Pel, Oegstgeest, d.d. 1 Juni 1936. 1199. Naaml. Venn. Visscherij-Maat- schappij voorheen H. de Boer, Katwijk a. Zee, Meerburgkade 38. De zaak is met in gang van 8 Jan. 1936 in liquidatie getre den. Liq. Mr. G. H. E. Nord Thomson, Leiden. 4149. Naaml. Venn. Kleiwarenfabriek „Nieuw Werklust", Hazerswoude, Rijks straatweg A. 24. Uittr. Comm.: P. M. Stolk, Woerden, 1684. H. Regeer, Leiden, Haarlemmer straat 105, in 2e handsch meubelen. Wijz. uitgeoef. bedr.: thans handel in nieuwe meubelen en meubelstoffeerder^'. BIOSCOPEN. Luxor. Het programma van deze week geeft in het Luxor Theater twee prachtige hoofd films, welke de aandacht ten volle waard zijn. Vór de pauze zien we Hans Albers in een van z'n beste rollen, n.l. in „Savoy Hotel 217", een Albers-Ucicky-Superfilm der U.F.A. „Savoy Hotel 217" is de kamer eener vrouw, die voortdurend in angst leeft voor een man, van wien zij vóór eenige jaren gescheiden is, terwijl ze nu met haar twee den man in proces ligt. Zij vindt steun bij den niet onsympathieken kellner Hans Albers, wiens aanwezigheid haar steeds kalmeert. Tot op 'n avond, dat deze zelf geagiteerd is en van haar hulp verwacht. Deze wil zij hem niet verleenen, voordat hij haar verzekerd heeft, haar te zullen trouwen. Dit geschiedt echter niet en ter wijl Hans Albers zich uit haar kamer te rugtrekt, vallen er schoten. Anastajah is door revolverschoten- gedood.... Een langdurig onderzoek volgt, waarbij de ware dader zoek blijft, totdat de gevluchte kellner zelf hem ontdekt en een beken tenis weet af te dwingen. De tweede hoofdfilm is vervaardigd on der regie van Harry Piel en heet „De Be- heerscher der Wereld" (de Machine- mensch) een Lumina-film van wonder baarlijken opzet. In deze film wordt een sensationeele toekomstfantasie opgebouwd, doör een machine te vervaardigen, welke den mensch op alle gevaarlijke plaatsen kan vervangen. De fabrieksdirecteur al thans, die zich deze machine denkt, is met dit goede voornemen bezield, doch de pro fessor, die het plan uitwerkt, vervaardigt een machine, welke dood en verwoesting aanricht door de electrische stralen welke worden opgewekt. Deze machine kost ten slotte den directeur zoowel als den pro fessor het leven, waarop de nieuwe direc teur de machine in dienst der menschheid stelt. Een film van ongekende spanning met Sybille Schmitz, Otto Wernicke en Willy Schuz in de hoofdrollen. Voor volwassenen. Trianon. Een voorname en uiterst spannende his torische film, een meesterwerk der Ita- liaansche Filmindustrie, wordt deze week in Trianon vertoond. Het is de film „Lo- renzino de Medici", spelende in het zes tiende eeuwsche Florence, dat zucht on der de heerschappij van Hertog Alexander De Medici, die zijn levën aangenaam door brengt met avontuurtjes en steeds nieuwe liefdesgeschiedenissen. Lorenzo de Medici, neef van Hertog Alexander, poëet en filo soof, komt na zijn verbanning uit Rome aan diens hof. Hij is zeer onder den in druk van het lot, dat zijn vaderland ge troffen heeft. Vast van plan zijnde het te redden, stelt hij zich in verbinding met een groep verbannen patriotten, onder leiding van Filippo Strozzi, op wiens doch ter Bianca hij verliefd is. Daar hij echter geen vertrouwen heeft in de plannen van Filippo Strozzi en diens vrienden, die in het geheim naar Florence zijn terugge keerd en met behulp van een paar hon derd gewapende mannen Alexander wil len verjagen, poogt hij zijn doel op een andere manier te bereiken. Op handig diplomatieke wijze en door zijn ongehoor de hoffelijkheid en aangename causerie weet hij zich tot vertrouwensman van den hertog te maken. Zijne voortdurende aan wezigheid aan het hof en zijn vleierijen tegenover Alexander bezorgen hem echter veel vijanden. Strozzi en de zijnen wor den gevangen gezet, Bianca en haar moe der beschuldigen Lorenzo van verraad. Lorenzo belooft Strozzi te zullen bevrij den. Hij hoort inmiddels dat Alexander opdracht geeft om Bianca te ontvoeren. Tegelijkertijd krijgt Alexander opdracht uit Rome om Lorenzo de Medici te ver bannen. Onder het voorwendsel Alexan der vóór zijn vertrek nog één enkelen vriendendienst te mogen bewijzen, noodigt hij dezen uit tot een geheim bezoek aan zijn woning, waar hij hem een ontmoeting met de schoone Bianca belooft. Het is de dag, dat heel Florence Carnaval viert. De straten zijn gevuld met fèestvierende, vr o olijke menschen. Hertog Alexander trekt voor deze galante samenkomst zijn mooiste kleeren aan. Nog weinige minuten en het noodlot zal zich voltrekken. Bianca, bevend en verward, is in Lorenzo's huis, niet begrijpend waarom Lorenzo haar des nachts daar heeft doen komen. Lorenzo toont door een kier van het gordijn aan Alexander de wachtende Bianca, en weet op listige wijze van hem een bevel tot in vrijheidstelling van Bianca's vader te ver krijgen. Thans is het moment gekomen, waarop Lorenzo handelend moet optreden in het belang van zijn vaderland, en zijn liefde voor Bianca. Een soldaat, dien hij eenmaal redde uit de handen van Alexan der's beulknechten en dien hij reeds lang in zijn huis verborgen houdt, stuurt hij naar het vertrek van Alexander. Deze be vrijdt Florence van den tyran. Toch is het Lorenzo niet gelukt zijn idealen te ver vullen en zoo zien wij hem als vluchte ling. op wiens hoofd een groote som staat, in. Ve?etië in gezelschap van Biacna, tot wie hij zegt: „Ik wilde mijn vaderland en mijn idealen dienen, ik heb echter slechts mijn liefde gediend". Dit historische gegeven is op zoo sterke wijze uitgebeeld, dat de spanning adem beklemmend wordt en haar hoogtepunt vindt in den moord op hertog Alexander. Deze, uitgebeeld door Camillo Pilotto, en Lorenzo (Alexander de Moissi) zijn de hoofdfiguren, en het is vooral Moissi, die van deze film een meesterwerk heeft ge maakt. Men leeft hier in het 1 zestiende eeuwsche Florence, dat ons voor oogen getooverd wordt als een brok werkelijk heid. Deze film gaat een triomftocht voor de Italiaansche filmindustrie tegemoet. Zij is echter slechts voor geestelijk volwasse nen. Voor de pauze is er een zeldzaam mooie kleurenteekenfilm ,,Droomenland" en een zeer goed geslaagde Amerikaansche co- medie: „Je zult mij trouwen", waarom tranen gelachen is. Verder journaals. Een prachtig programma, maar alleen voor volwassenen. Lido Wegens de groote belangstelling, is het programma van „Lido", waarin Shirley Temple als „Krullekopje" optreedt, ver lengd. De prijsvraag, welke het Lido-Theater heeft uitgeschreven ter gelegenheid van de vertooning der Shirley Temple-film „Krul lekopje" en waarbij de jeugd wordt uitge noodigd, een gedichtje te maken, blijkt een groot succes. De Leidsche kinderen dingen zoo ijverig meer naar de achttien uitgeloof de prijzen, dat de film tot 12 Juni op het repertoire moet blijven, De termijn van in zending blijft tot en met 14 Juni open. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend Kerkelijk Examen de heeren K. Luyendijk, De Lier (Westland) en D. van Heyst, Vlaardingen. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM. St. Josephsgezellen. Zondag 7 Juni te 11.30 uur en te 7.30 uur ontspanning. Dins dag 9 Juni te 8 uur Maria-Congregatie, waarna ontspanning. Donderdag 11 Juni te' 7.30 uur Biljartclub A.D.O. Vrijdag en Za terdag te 7.30 uur ontspanning. Spaargelegenheid voor retraite bij G. Nieuwenbroek en voor de excursiereis bij Han Remmerswaal. KJ.M.V. Zondag 7 Juni: buitenmid dag op „den Burcht" te Leiden. Aanvang 2 uur. Vertrek per fiets vanaf Damlaan 36 om 12.45 uur. Voor nadere bijzonderheden raadplege men het programma. Dinsdag 9 Juni te 8 uur: Maria-Congregatie. Donder dag 11 Juni: Schaakavond van de Studie club. Aanvang 8.30 uur. VOORHOUT. Aanvulling gemeenteraadsverslag. In het verslag van de gemeenteraadszitting (in dit nummer) dient tusschen ingeko men stukken en wijziging legesverordening het volgende te worden ingevoegd: Vast stelling voorschot ex art. 101 L.O.-wet, waarover ter vorige vergadering de stem men staakten: B. en W. stelden voor ƒ7.83 per leerling, het lid Spierenburg: 8.25. Het voorstel van B. en W. werd verworpen met 6 tegen en 5 vóór. Voor stemden de leden: Kruithof, Witteman, Nijssen, de Groot, Co- lijn en Spieernburg, zoodat zal worden uit gekeerd: 8.25 per leerling. LAATSTE BERICHTEN DE N.V. HAARLEMSCHE BROCKWAY- MU. Surséance van betaling. Hedenmorgen behandelde de Haarlem- sche rechtbank het verzoek van de N.V. Haarlemsche Brockway Mij. om surséance van betaling. Deze Mij. onderhield tot voor kort de autobusdienst LeidenHaarlem. Met bijna algemeene stemmen besloot de crediteurenvergadering voor 6 maanden surséance te verleenen. Dinsdag a.s. zal de rechtbank uitspraak doen. De exploitatie der Haarlemsche bus diensten gaat gewoon door. RESIDENT1EWEEK. De Hagenaars hebben een z.g. „Residen- tieweek 1936" ingeluid. Vanmorgen om 10 uur is ten stadhuize de Residentieweek door den burgemeester, mr. de Monchy, officieel geopend. De voorzitter van het comité, de heer K. I. B. A. de Coster, bracht in zijn toespraak dank aan allen, die aan de voorbereiidng hebben medegewerkt, in het bijzonder aan het gemeentebestuur. Spr. sprak den wensoh uit, dat de ingezetenen aan de Residentieweek zullen deelnemen, onder het devies: „Den Haag vooruit, Den Haag omhoog." Daarop was het woord aan den burge meester, mr. S. J. R. de Monchy, die zeide, dat de Haagsche burgerij tijdens de Resi dentieweek zal pogen, langs psychologi- schen weg de crisis te lijf te gaan en de malaise te bestrijden. De Residentieweek wil aller oogen openen voor het schoone, dat men mocht behouden. De burgemeester gaf een opsomming van de tentoonstellin gen enz. welke in deze week gehouden worden. Vervolgens werd door de stad een rijtoer met muziek gemaakt. JEUGDIGE BRANDSTICHTER GEARRESTEERD. De vele cour an ten verheden over brand stichting te Eindhoven hebben tot gevolg gehad, dat de baldadigheid sterk is toegeno men. Gisteren ontdekte personeel van de HEMA te Eindhoven in de garderobe, dat de kleeren op een hoop waren ge gooid en daaronder papier lag te branden. De dader bleek te zijn de 18-jarige koks maat P. Beelen. Hij werd gearresteerd en heeft na een langdurig verhoor bekend het plan te hebben gehad brand stichten. B. is naar Den Bosch op transport gesteld. TELEGRAMMEN VANDERVELDE KABINETS FORMATEUR BRUSSEL, 6 Juni (A. N. P.) Vander- velde- heeft de opdracht tot vorming eener nieuwe regeering aanvaard. HONGERSNOOD IN KANSOE. Duizend dooden in Lang-Tsjeoe. PEIPING, 6 Juni. (A.N.P.) Ook in de provincie Kansoe heerscht hongersnood. In de hoofdstad der provincie Lang-Tsjeoe, zijn gedurende de laatste veertien dagen duizend menschen van gebrek gestorven. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes z. van J. Koore man en P. J. Linschooten Cornelia Adolphina d. van C. J. v. d. Waals en J. de Best Anna Cornelia d. van G. Ver berg en E. C. v. Leeuwen Elisabeth Ca- tharina d. van G. Verberg en E. C. v. Leeuwen Nicolina Laura d. van N. L. Segaar en A. Helvenstein Leonardus Adrianus z. van P. Karremans en H. C. v. d. Krocht Nicolaas z". van J. L. Knook en N. C. v. Heijningen Wilma Sara Wilhelmina d. van C. Brinkman en I. J. K. Barlage. Ondertrouwd: D. Molenaar jm. 24 j. en L. Boom jd. 19 j. Overleden: G. de Koter m. 62 j. E. S. A. v. d. Velden dr. 15 mnd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Juni. Boter. Fabrieksbo- ter ƒ.1.59, aanv. 2235 k.g., boeren boter 1.37 1.42VU. Handel matig. Turf. Aanvoer 125.000 125.000 lange turf. Prijzen f 08.per 1000 stuks. LEIDEN, 5 Juni. Groenten veiling. An dijvie f 1.202.Komkommers f 14.80, Bloemkool I f 4.6019.30, Bloemkool II f 1.5015.80, Pieterselie f0.401.70, Prei f 0.80—1.30, Radijs f 1.60—4.30, Kropsalade f 0.50—1.60, Selderie f 0.80—2.10, Uien f 0.901.90, Wortelen f 4.5012.70, Rabar ber f 0.301.10, Perziken f 20.per 100 stuks. Snijboonen f2858.Stamboonen f 5661, Tuinboonen f 30—33*Doperw ten f 1232, Peulen f 1523, Postelein f 3 10.Spinazie f 214.Tomaten A f 22—32.—, B. f 23—46.—, C. f 18—28.—, CC f 1020.Wortelen f 1015.Aardap pelen f 14.And. f 311.per 100 Kilo. NOOTDORP. Eiercnveiling. Op de eierenvêiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippeneieren ƒ2.603.25 (aanvoer 6876 stuks), een deneieren 2.502.70, per 100 stuks. Kaas 2027 ct. per pond. VINKEVEEN, 5 Juni. Groentenveiling. Peulen 1317 ct., Doperwten 1725 ct., Snijboonen 3054 ct., Stamspercieboonen 3054 ct. per Kg., Tomaten A 1315 ct., B 13—15 ct., C 9—14 ct., CC 6—7 ct. per pond, Komkommers (Gele) 15 ct., Bloem kool 217 ct. per stuk; Kropsla 520 ct. per 10 krop; Aardbeien 38 ct. per pond, Ra barber 14 ct. per bos, Spinazie 211 ct. per Kg., Postelein 25 ct. p. Kg., Peen 5 12ct. per bos, Spitskool 4 ct. per stuk. VEUR, 5 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 3.004.20, 2e soort f 1.60—2.40, 3e soort f 1.00—1.20, wankleu rige f 1.30—2.00, stek f 0.10—0.30. Gele kom kommers le soort f 3.003.90, 2e soort f 1.50 2.50, 3e soort f 1.001.20. Kropsla le soort f 1.202.00, 2e soort f 0.050.90, Stoof sla per kg. f 0.02—0.04. Peen f 10.30—15.60. Bloemkool f 8.5016.90, 2e soort f 4.60 7.30, uitschot f 2.50—3.40. Tomaten midd. f 12.40—13.80, gr. ronden f 12.00—13.60, 2e soort f 11.1012.00, 3e soort f 7.608.20, bonken f 7.009.00. Andijvie per 100 f 1.60 6.00, Andijvie per kg. f 0.040.06, Spina zie per 4 kg f 0.430.61, Postelein f 6.50 6.90. Rabarber per Ï00 bos f 2.003.00. Snij boonen f 0.410.46. Spercieboonen f 0.44 0.48, Tuinboonen f 0.240.25. Prei f 1.20 2.10. Selderie f 0.601.80. Peulen f 0.19 0.26. Druiven f 0.56. Aardbeiden per pond f 0.23—0.32. R'VEEN. 5 Juni. Groentenveiling. Aardbeien 812 ct. per doosje. Bloemkool 514 cent per stuk. Sla 0.502.40 per 100 krop. Peulen 1.401.85. Doperwten 2.302.45, Capucijners 2.552.75 per 10 K.G. Snijboonen ƒ2.102.50. Idem stek 1.301.70. Tuinbaonen 2.15—2.50 per 10 pond. TER AHR. 5 Juni. Centrale veiling. Spi nazie per bak 4 kg 2460 cent, Andijvie 2341 cent, Slavellen 710 cent, Peulen f 1.351.85, Doperwten f 2.002.70, Tuin boonen f 4.405.60, Snijboonen f 4.405.Ö0, Stek f 2.403.30, Postelein 810 cent, Breekpeen 10 cent, Radijs f 0.901.00, Sel- dery f 2.30, Rabarber f 1.103.10, Peen 7 14 cent, Prei f 0.70—1.00, Sla f 0.50—1.40, Bloemkool 219 cent, Komkommers f 0.70 3.40, Aardbeien 812 cent, Perziken 6-9 cent, Tomaten per pond 1215 cent, Kool rabi f 1.003.40, Dubb. Stamboonen f 8.40. 's-HERTOGENBOSCH, 5 Juni. Botermijn. Aanvoer 29 650 K.G. Hoogste prijs f 1.57, Laagste prijs f 1.42, Middel prijs f 1.54 per K.G. UTRECHT, 5 Juni. Kaas. Aanvoer 98 wagens, wegende 22.400 K.G. Prijzen: rijks- merk 1ste kwal. f 1921.50, rijksmerk 2de kwal. f 1618, alles per 50 K.G. Handel redelijk. BOSKOOP, 5 Juni. Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 1018, Briaircliff 1526, Hadley 2035, Claudius Pernet 3056, Co lumbia 1728, Butterfly 1525, Mac Kei ler 12—20, Wilh. Kordes 16—32, E. G. Hill 28, Rosalandia 1524, Florex 2030, Wendland 2542, tSeward 3042, Chas. P. Kilham 30, Edith Helen 20—38, Aug. oack 1524, Else Poulsen 4065, Gloria Mundi 4071, Rosa Mundi 6090, Paul Grampel 40 -60, Pechhold 2038, Hoover 2030, Str. van es 4060N, Ingar Ohlson 3546, Chrys. gr.bl. Iris 610, Gladiolen 45, Lathyrus 812, Asparagus 615, Pioenen 3557, Lelies imbellatem 2540, Gladiolen 2541, Pyrethrun 48, Campa nula 510. Violieren 3045, Leeuwenbek ken 2530, Gerbcra 2027, id. Prins Hen drik 130-240, id. The President 80—130, id. l'Azurstem 150, Acerblar 35, Hortensia 30, Rozen in pot 1013. ALPHEN AAN DEN RIJN, 5 Juni. Groeuten. Spinazie f 59.10, Postelein ƒ7—9.40, Radijs 0.50—0.60, Peen 3— 13.40, Andijvie f 710, Kropsla 0.501.70 Bloemkool I 10—18, id. II ƒ3—9. 5 Juni. Eierert. Aanvoer 5800 stuks. Kipeiern 2.403.10, Eendeieren /2.30 2.60 per 100.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3