ZATERDAG 6 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT ZEILEN DE HOLLAND-WEEK De wedstrijden van de Koninklijke De tweede wedstrijdag van het tweede gedeelte van de Holland-week dat door de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging in samenwerking met de watersportvereni ging Loosdrecht op het Buiten IJ en het IJselmeer gehouden wordt, heeft zich ge kenmerkt door goed zeilweer, in tegenstel ling met den eersten dag, met een flinke dosis wind uit het noord-noordoosten. Er stond nogal wat zee en het boegwater klot ste meerendeels binnenboord, waar de be manningen intusschen handen vol hadden niet hun sport, waarvoor dit buiswater op den koop toe genomen werd. De banen op het Buiten IJ en het IJsel meer waren intact gebleven, zoodat voor al de buiten]andsche zeilers eens kennis hebben kunen maken met het ontstuimig water onder den rook der hoofdstad. De uitslagen waren: Internationale zesmeter-klasse: 1. De Ruyter I, st. Jonker; 2. De Ruyter II, st. Moltzer; 3. Piet Hein, st. A. E. Dudok van Heel. Internationale ster klasse: 1. Lady Bet- st. Crosono van de Royal Corinthian 3. C.; 2. Bern, Maas, Loosdrecht; 3. Tra montane, J. J. Herbulot Cercle de la voile de Paris; 4. Draak II, Jhr. Bosch van Dra- kestein, Loosdrecht; 5. Goetzee, st. N. F. Baerselman, Loosdrecht). Drakenklasse: 1. Thalatta, st. O. Kür- sten, Noorddeutsche); 2. Noorman God fried, st. H. Wester. Braassemermeer; 3. Janmaat, st. J. Heinen, Braassemermeer; 4. Cacalier, st. jhr. v. Benthem v. d. Bergh K.N.Z. en R.V.). Regenboogklasse: 1. Hollandia, st. C V. Staveren, Braassemermeer; 2. Holland II, st. F. P. Bos, Hollandia). Pampusklasse: 1. Witte Raaf, st. C. Huisken, K.N.Z. en R.V., 2. Briest, st. Mon de, De Kaag.. 3. Karekiet, st. G. J. A. van Lanschot, Loosdrecht. Intern. 12 M2. sharpie-klasse: 1. Aeolus st. G. Visser, Het Nieuwe Diep; 2. Dinges, st. W. Nauta, De Kaag; 3. Kiwi, st. D. Zöepffee, Norddeutscher Regatta Verein. Olympiajollenklasse: 1. Jem st. J. Maas, Loosdrecht; 2. Marguerita, st. P. Scott, Royal Corinthian J. C.; 3. Toffee Apple, st. Morris, R. Corinthian J. C. Bergumermeerklasse: 1. Mop, st. H. Bcllemeyer, Het Nieuwe Diep. Intern. 12-voets jollenklasse: l.'Simmer- nocht, st. S. J. de Jong, Loosdrechtr ATHLETIEK R.K.S.V. „DE BATAVEN" Morgen nemen een aantal onzer athle- ten deel aan de athletiekwedstrijden van St. Lodewijk te Rotterdam. Deze wedstrij- de wordën gehouden op Duivensteijn te Hillegersberg. Het aantal Bataven, dat op deze wedstrijden uitkomt is te groot om hier allemaal te vermelden. Op nagenoeg alle nummers zijn onze jongens vertegen woordigd en de uitslagen op a.s. Maandag zullen bewijzen, dat zij op alle takken van athletiek onze kleuren zullen hoog hou den. De deelnemers en supporters vertrek ken in twee groepen de eerste groep per fiets half tien vanaf de Hartebrug en de tweede groep per auto vanaf station. Ver trek half elf. AUTOMOBILISME AUTOGIDS VOOR NEDERLAND. Door de N.V. Handels vereeniging v.h. Fa. Bessel Kok te Amsterdam is een autogids voor Nederland uitgegeven, ten behoeve natuurlijk voor de auto-bezitters, speciaal ook van de verbruikers van de Renault- producten. Het handige boekske in leeren omslag is bedoeld om autorijdend Nederland het ge mak en het genot te verschaffen van een reisgids, die door uitvoering, handigheid en duidelijkheid een unicum mag worden ge noemd. Het is een nuttig werkje omdat het de kaarten der verschillende provincies en van geheel Nederland bevat, speciaal voor dit doel ontworpen en aangepast aan de prac- tische eischen van het autoverkeer. We twijfelen er niet aan, of iedere ge bruiker van Renault-olie zal een dergelijk handig boekje willen bezitten. WIELRENNEN „GINNEKEN" EN „DE RAAYBERG" STOPPEN In verband met het feit, dat de belang stelling voor het wielrennen op de baan zeer gering is, heeft de directie van de wielerbaan „Sportpark Ginneken" en van „De Raayberg" te Bergen-op-Zoom beslo ten de exploitatie voorloopig te staken. Men mag aannemen, dat deze banen dit sei zoen althans niet meer zullen draaien. PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE IN DE RESIDENTIE Luit. Gruppelaar met Peacock wint het spvingconcours Het concours te 's Gravenhage, georga niseerd door de vereeniging tot Bevorde ring der Paardenfokkerij in Nederland, dat Vrijdag begonnen is, wordt dit jaar niet op Houtrust, maar in het Westbroek- park gehouden. Des morgens werd de voorkeuring voor de dressuurproeven gehouden. De middag werd gevuld met het springconcours, de nakeuring van de dressuurproeven en con coursen voor een- en tweespannen. De uitslagen waren: Dressuurproef L. 1. Thronfolger van ka pitein J. J. Mo jet, 80 p., 2. Romi van Stal Duinhoeve (mevr. van Hoboken van Hoedenskerke), 73' p., 3. Brown Eyes van - Vrijdagavond kwam de raad voor de derde maal in korten tijd bijeen. Alle le den waren aanwezig. Nadat de voorzitter had geopend met gebed, werd als eerste stemmer aangewezen het lid Kruithof. Bij de notulen was het 't lid Spierenburg die allereerst zijn 'waardeering uitsprak voor de technische verzorging en indee ling der notulen, terwijl hij voorts prijs stelde op eenige wijzigingen van meer on dergeschikt belang. Onder de ingekomen stukken was een gunstig rapport van het verificatiebureau der Ver. van Ned. Gemeenten, inzake kas opname van den gemeente-ontvanger, welk stuk voor kennisgeving werd aangenomen. Wijziging leges verordening. In verband met de tot standkoming van het K. B. van Maart j.l., waarbij bepaald is dat in den vervolge van verschillende openbare dien sten legesrecht moet worden geheven, stelt het college van B. en W. voor, de le gesverordening daarmede in overeenstem ming te brengen, waartoe z. h. st. werd besloten. Wijziging wedden personeel ter secretarie. De hoofdschotel dezer vergadering was wel de bepaling van de wedden van het secretarie-personeel. Het lid Spierenburg was hierbij de eerste spreker, die zegt dat inderdaad zooals door B. en W. wordt op gemerkt in den raad steeds een streven is waar te nemen geweest, dat uitging naar salarisverlaging, evenwel spr. een veria- ging als thans door B. en W. wordt voor gesteld té ingrijpend vindt. In principe voelt spreker in hoofdtrekken voor de idee zooals door de A.R.K.A. wordt uit eengezet in haar schriftelijk rapport, zij het dan ook in mindere mate. Het spijt spr. dat aan de salarissen van burgemees ter, secretaris en ontvanger niet valt te tornen. In dit verband zoude hij het toe juichen indien een diploma-toelage zou worden ingevoerd, en dienovereenkomstig het salaris van den tweeden ambtenaar werd gebracht van 1000.tot 1100. plus diploma-toelage van 100.Immers door B. en W. wordt voorgesteld 1000. tot 1200.zonder eenige toelage. Spr. doet vervolgens een pleit voor huwelijks toelage van 100.voor den eersten ambtenaar. Het lid Kruithof, zegt dat bij de begroo ting de gedachte werd geopperd het sala ris van den eersten te verlagen en dat van den tweeden met een gelijk bedrag te ver- hoogen, waarvan hij destijds een tegen stander was, en nog is. Bovendien vindt spr. het voorstel van B. en W. voor den eersten ambtenaar zijnde een salaris van 1400.tot 1700.in vergelijking met den bestaanden toestand zijnde 1800. tot f 2250.té ingrijpend. Spr. wijst er hierbij op, dat de administrateur van het waterbedrijf deze werkzaamheden in vrijen tijd moet volbrengen, zoodat zijns inziens bij de bepaling van het salaris van den eersten ambtenaar ten onrechte is re kening gehouden met het salaris als ad ministrateur van het waterbedrijf. Spr. voelt wel iets voor het voorstel Spieren burg inzake huwelijkstoelage, terwijl hij een diplomatoelage van 100.meer zou op prijs stellen. Spr. wil wel medewerken aan salarisverlaging, evenwel niet in de mate als door B. en W. wordt voorgesteld. Het lid Nijssen mist in het voorstel van B. en W. de kindertoeslag, welke hij daar in gaarne had zien opgenomen. Het lid van den Nouland wil diploma toelage invoeren uitsluitend voor den eer sten ambtenaar ter secretarie, terwijl hij in plaats van één verhooging van 100. twee verhoogingen van 100.voor den eersten ambtenaar wil zien opgenomen, opdat het maximum-salaris van den nieuw te benoemen eersten ambtenaar overeen komt met het minimum-salaris van den scheidenden eersten ambtenaar, ad 1800. Spr. is geen vriend van huwelijkstoelage. Overigens kan spr. zich vereenigen met het voorstel voor de 2e ambtenaar zijnde 1000.tot 1200.niettegenstaande de in functie zijnde 2e ambtenaar 950.— genoot. Oranje Manege (mej. Pauptit), 73 p.; 4. Sebastian van luit. Ceuvel, 72 p.; 5. Ro- molette van W. Peun (mevr. SiemRode- wold), 71 p., 6. Espoir van mevr. E. Kahn (E. Kahn) 70 p., 7. Pesty van 'sGraven- haagsche Concours- en Handelsstal (E. Sauerzapf), 68 p., 8. Joli Coeur van J. A. Blok (Klein), 66 p., 9. Tatjana van luit. J. Hoytema van Konijnenburg, 63 p., 10. .Lady Nell van' res.-luit. dr. H. L. M. van Schaick 60 p. Eenspannen in Nederland geboren: 1. Quick Boy van G. Otjens; 2. Non Pareil van gebr. van der Haar; 3. Cherry Blos som van Th. Gielen; 4. Kwinta van J. de Mooij. Eervol vermeld: Roland van A. D. van Galen en Joop van Joh. Pronk. Eenspannen open klasse: 1. Gay Boy v. gebr. van der Haar; 2. Quick Boy van C. Otjens; 3. Roland van A. D. van Gaaien; 4. Lady Locky van W. Rijs. Tweespannen open klasse: 1. Gay Boy en Merry Goil van gebr. van der Haard; 2. Non Pareil en Cherry Blossom van gebr. van der Haar en Th. Gielen; 3. N. N. en N. N. van Baron Michiels van Verduy- nen. Springconcours M (16 hindernissen van 1.10 tot 1.40 meter); 1. uit. J. J. Gruppe laar met Peacock, 0 ft. in 1.15; 2 en 3 luit. P. J. B. Ruys de Perez met Kestrelle en Sauerzapf met Prince Igor van Manége Stadspark, beiden aanvankelijk 0 ft. en na overspringen 4 ft.; 4. Dr. H. L. M. van Schaik met Santa Bell, 4 ft. in 1.00; 5. Dietrich met Chasis van D. H. Pasman, 4. ft. in 1.11; 6. D; H. Pasman met White Bear, 4 ft. in 1.12; 7. Weiier met Rudnians- ky van D. Ha Pasman, 4 ft. in 1.12; 8. D. H. Pasman met Dünenbank, 4 ft. in 1.13; 9. Weiier met Feldblume van D. H. Pas man, 4 ft. in 1.13; 10. H. R. Michaelis met Bibi, 4 ft. in 1.16. De Voorzitter resumeert de gedane voor stellen en zegt dat B. en W. zich omtrent een huwelijkstoelage niet hebben kunnen beraden. Het lid Spierenburg verdedigt zijn voor stel nog met te zeggen dat het een ge meentebelang moet genoemd worden- dat een ambtenaar gehuwd is; hij betrekt een woning, wordt aangesloten op de water leiding, en last not least een voordeel voor de middenstand. Hoewel het lid van den Nouland diplo matoelage voor alleen de eerste ambte naar voorstelt, meent het lid Kruithof dat het alleszins aanbevelenswaardig is indien deze toelage door beiden kan worden ge noten. Het verhoogt ongetwijfeld de ijver der functionarissen, en acht het uiteinde lijk een gemeentebelang. Het amendement-Spierenburg tot toe kenning eener huwelijkstoelage van 100 in stemming gebracht wordt verworpen met 4 stemmen voor en 7 stemmen tegen. Tegen stemden de leden: Van der Hulst, Van Reijzen, Van der Geer, Nijssen, De Groot, Colijn en Van den Nouland. Het amendement-Kruithof tot toeken ning eener diploma-toelage ad f 100. wordt aangenomen met 7 voor en 4 stem men tegen. Voor stemden hier de heeren Kruithof, Van der Geer, Witteman, Ves- ter. De Groot, Colijn en Spierenburg. Op het amendement van het lid Van den Nouland om het maximum te brengen op 1800.met één verhooging- van 100.erbij meent de Voorzitter te moe ten opmerken, dat er dan van een bezui niging hoegenaamd geen sprake meer is en ontraadt daarom dit voorstel. Het lid Spierenburg motiveert zijn stem, waarna het voorstel wordt verworpen met 3 stem men voor en 8 tegen. Tegen waren thans de leden: Van Reijsen, Van der Hulst, Van der Geer, Witteman, Nijssen, De Groot, Colijn en Spierenburg. Hierna komit het voorstel van B. en W. in zijn geheel in stemming, aangevuld met het amendement-Kruithof, hetgeen z. h. st. wordt aangenomen. Eervol ontslag G. A. Thien als admi nistrateur waterbedrijf en ambt. v. d. Burg. Stand. De voorzitter zegt vanaf deze plaats gaarne te getuigen, dat de heer Thien zich in de jaren dat hij in Voorhout was, ge toond heeft te zijn een verdienstelijk amb tenaar, die men noode ziet heengaan, ze ker onder de omstandigheden van thans en adviseert den raad hem eervol uit deze functies te ontslaan. Het lid Kruithof wenscht hieraan toe te voegen dat mij in den heer Thien zullen missen een plichtgetrouw ambtenaar, die zijn krachten vaak stelde in dienst der ge meenschap, waarvan hij gaarne den dank wil vertolken. Spr. dankt hem voor de prettige samenwerking welke hij als raadslid van hem heeft ondervonden. Het lid Spierenburg sluit zich volkomen aan bij de voorgaande spr. en getuigt hier zijn waardeering voor de wijze van sa menwerking met' den heer Thien als ad ministrateur van het waterbedrijf. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand waren aanbevolen: 1. A. C. H. N. M. de Bekker, 2. P. N. Vester. Nummer 1 wordt met 11 van de 11 uitgebrachte stem men benoemd tot ambtenaar van den bur gerlijken stand. Benoeming administrateur van het gemeentelijk waterbedrijf. Door B. en W. was hiervoor aanbevo len de heer A. C. H. N. M. de Bekker, die thans met alle uitgebrachte stemmen tot deze functie wordt benoemd. Nadat te vens voor deze functie was vastgesteld de te stellen zekerheid te bepalen op 1000. vroeg het lid Spierenburg of nu ook de administrateur eerste ambtenaar ter secre tarie zou worden. Alhoewel, zoo zeide de voorzitter, het in de bedoeling ligt van B. en W., is het niet aan mij om op deze be slissing vooruit te loopen. Wijziging gemeentebegrootlng 1936. De voorzitter doet dit voorstel voorle zen, waaruit blijkt dat de verhoogde ra mingen worden bestreden uit den post „onvoorzien", waartegen het lid Spieren burg zich meent te moeten verzetten. Spr. vindt het een juister beleid, indien de verhoogde ramingen zouden worden be streden uit bijv. de posten Wegen, Sala rissen enz. Spr. is bevreesd dat hiermede het besluit van den raad tot verhooging van de uitkeering aan de bijzondere scho len ingevolge art. 101 der L.O. wet, een minder goede kans van slagen zou maken, en noemt dit een kwestie van taktiek. Ook het lid Kruithof schijnt eenzelfde gevoelen te zijn toegedaan, waarop de voorzitter het door deze leden aangevochten voorstel terugneemt. Rondvraag. Het lid Colijn vraagt of de beschoeiing langs de Zandsloot niet kan worden ge teerd, hetgeen door B. en W. zal worden overwogen. Het lid Spierenburg heeft des tijds in den raad gevraagd de exploitatie rekening zoowel als de balans van de wo ningbouwvereniging „Herman Boerhaa- ve" aan de leden te doen toekomen, en dringt op een spoedige afwikkeling aan. Voorts informeert spr. naar den stand van zaken verband houdende met het raads besluit tot voteering van gelden voor den aanleg van de Centrale verwarming in de Chr. school, waartegen gedeputeerde be zwaar hadden, niettegenstaande de raad zijn besluit handhaafde. De voorzitter ant woordt hierop, dat het vernietigingsbesluit van de Kroon wordt tegemoetgezien. Er is evenwel nog niets daaromtrent vernomen. Het lid Kruithof vraagt dan nog of ge- informeerd kan worden hoeverre de zaak thans gevorderd is. Waar niets meer aan de orde is, sluit de voorzitter de vergadering, waarna wordt overgegaan in comité-generaal. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur nam. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag: Vergadering Dag. Best/uur. Spreekuur van 8.009.00 uur. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering Transport- arbeidersbond, 8 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering „Pulchri Studio", 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. N.R. De Kaderdag, die op 28 Juni te ■Amsterdam gehouden wordt, verdient de volle aandacht. Men zorge er voor dat iedere groep daar vertegenwoordigd is. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg o2. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.3010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas. De spaarkas wordt waargenomen door de heeren J. Vreeburg en P. van Bergen Henegouwen. T 8 uur in de Lodewijkskerk de H. Mis voor S. Bredeveld. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Jaarvergadering Studieclub. Dinsdag: 8.45 uur Verplichte Maandver gadering Afd. Gezellen. Spreekuur voor den Gezellenvader. Afrekenen Kemper- manfonds en Zelateurs St. Petrus Liefde werk. Woensdag 8.15 uur: Repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Allen present en op tijd. 8.30 uur Jaarvergadering Tooneelclub. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Van 8.0010.00 uur Biljartclub „A. B. C." 8.45 uur Gecombineerde vergadering van de zang-, muziek- en Tooneelclub. Alleen de aangewezen bestuursleden. Zaterdag bijeenkomst voor dt leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 10.30 uur Bijeenkomst St. Eli- sabethpenning. Maandag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor St. Joseph Parochie. 8.15 uur Tarcisius- en Don Boscoban. Dinsdag: 7,15 uur Lodewijk- en Francis- cusban. 8.30 uur Aloysius- en Willebrordusban. Woensdag 7.15 uur Cornelis Musius- en Godfriedban. 8.30 uur Godfriedgroep. Vrijdag: 8.15 uur Jonge Wacht afhalen. 8.30 uur St. Petrusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis St. Petrus Parochie. 2.30 uur Sloydclub. 5.00 uur Contributie, 3 cents fonds Jonge Wacht afrekenen en sparen voor het kamp. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur ontspanning. Maandag 7 uur Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban Dinsdag 7 uur Vendel van St. Jan. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.45 uur Trommelen. 8 uur Esperanto- en Missieclub. Donderdag, 7 uur, Martinus en Servatius- ban. Donateurskaarten inleveren. Vrijdag 7 uur Pascalisban. Zaterdag 7 uur Bibliotheek ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag perste Zondag der maand; 9 uur Morgengebed waarna de H. Mis met Al- gemeene H. Communie. 10.15 uur bibliotheek. 6 uur Lof; ontspanning als gewoon. Maandag: 6.30 uur Sloydclub I. Woensdag: 7 uur zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst van de twee oudste afdeelingen. Donderdag, 6 uur Antoniusban. 6 uur Aloysiusban. 8 uur St. Jorisban. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. Zaterdag 7..30 uur Ontspanning oudste afdeeling.. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Zondag: 6.45 uur Algem. H. Communie. Allen in uniform aanwezig. 3.30 William Doyleban. 4.00 Tarcisiusban. Des avonds om acht uur zal in de roton de van „Den Burcht" speciaal voor de ge- heele K. J. C. door Lisser Kruisvaarders een zang- en dansprogramma worden uit gevoerd. Daarna voeren leden van de K. J. M. V. „De klucht van den Nar" op. De entree bedraagt slechts f 0.10 per persoon. De kruisvaarders die deze uitvoering wil len bijwonen zorgen om half acht in uni form in onzen burcht aanwezig te zijn, waarna wij gezamelijk naar „Den Burcht" vertrekken. Wij raden onze kruisvaarders aan, zoo mogelijk dit programma van zang, dans en leekenspel te gaan zien. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 Vendel St. Adelbertus. Dinsdag 7.30 uur Godfriedban. Donderdag 7.30 uur Paulusban. Vrijdag 7.30 uur Vendel St. Joris. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Tevens kampspaarbank VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag 2.30 uur Mulo-clubs. 24 uur Korfballen Oegstgeest jongeren. 46 uur Korfballen Oegstgeest ouderen. 7.15 uur cadettenclub. 8.3010.00 uur Contributie betalen en gelegenheid om te sparen. Zondag 8.008.30 uur contributie beta len en niet van 121 uur. 8.309.30 uur dans- en spreekkoorrepe titie. Maandag 7 uur H. Mis in de Kapel. 56 uur gym, kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.308.30 uur handwerken, volkszang, missiehandwerken en charitatiefnaaien. 8.30 uur „Actief" afd. dames I. 8.30 uur Lezing door mej. A. Kokshoorn. Alle leden, die dien avond geen club hebben worden verzocht toch op deze le zing te komen. 7.308.30 uur zangkoor congregatie te Oegstgeest. Dinsdag 7—9 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.45 uur Engelsch voor beginnenden en huisvlijt. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. 9.15 uur bijeenkomst voor alle 1ste graadsingewijden. Woensdag: 23 uur Kruiskinderen in het clubhuis. 2.303.30 uur Kinderkoor in het club- huis. 8.009.30 uur naaien en huisvlijt. 8.009.30 uur dansrepetitie in de gym.- zaal van de school in de v. d. Werfstraat. Donderdag: geen clubs in huis. 56 uur gym. kleuters in de Heerensin- gelschool. 8.009.30 uur dans- en spreekkoorrepeti tie in de gym.zaal van de school in de v. d. Werfstraat. Vrijdag: Geen clubs in huis. Vrijdag 6.157.15 uur „Actief" afdee ling meisjes I. 7.158.15 uur „Actief" afdeeling meis jes II. 8.309.30 uur „Actief" afd. dames II 8 uur opening van de Tentoonstelling. VOORSCHOTEN. Zondag 11.3012.30 contributie betalen. 4.00 uur korfballen. Maandag 7.30 uur Engelsch. Dinsdag 7.309.00 uur Repetitie Land dag. Donderdag 7.309.00 uur Repetitie Zang. Vrijdag 8.009.30 uur Naaicursus. Het portret „Wat, zou ik zoo'n aardappelneus heb ben, terwijl iedereen tegen me zegt, dat ik een klassieke neus heb?" „Maar, Mevrouw, waarom zouden er dan in de oudheid geen aardappelneuzen bestaan hebben?"

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15