WOENSDAG 3 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige winden uit Zuidelij ke richtingen. Meest zwaar bewolkt, waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer. Weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 766.8 te Janmayen. Laagste barometerst.: 753.9 te Haparanda. De depressie over Engeland trok weer Zuidwaarts, doch breidde zich tevens in onze richting uit. De hooge druk uit Zuid- Duitschland verplaatste zich naar Polen en breidde zich over de Oostzee uit, de de pressie in het Westen trekt Oostwaarts, de hooge druk in het Westen trekt zich uit IJsland Zuidwaarts terug. In Duitschland is het weer blijven opklaren. Het is er thans zonnig met temperaturen van 20 graden Celsius overdag. Ook Zuid-Scandi- navië heeft opklarend weer met iets hoo- gere temperatuur. In het Noorden valt nog regen. Op de Britsche Eilanden bleef het guur met opklaringen, Frankrijk had zware regen, (42 m.m. in Toulouse) en heeft ook thans nog veel bedekte lucht met regen op vele plaatsen. Indien de baro meterdaling op IJsland aanhoudt, kan over eenige dagen stijging van tempera tuur worden verwacht. Voorloopig echter is weinig verandering van temperatuur te wachten met grooter kans op regen of onweer. LUCHTTEMPERATUUR. 13 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.42 uur tot Donderdagmorgen 4.13 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 4 Juni voorm. 3.en nam. 3.18 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 15 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 16 gr. C. RECHTZAKEN DE DÜINDORP-RELLETJES TE 's GRAVENHAGE Een der verdachten in hooger beroep Voor het Haagsche Gerechtshof stond heden in hooger beroep terecht de 23-ja- rige los werkman D. P. Jr., die door de Rechtbank, wegens mishandeling van eeni ge colporteurs der N.S.B. tijdens de op 26 Juli van het vorige jaar plaats gehad heb bende relletjes in Duindorp is veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Even als in eerste instantie gaf verdachte toe, dat hij geslagen heeft doch binnen zijn woning en ter verdediging van zijn moe der, die, naar hij beweerde, door de col porteurs is achtervolgd in het portiek ha- rer woning, tot in de woning. Als eerste getuige werd gehoord de 26- jarige monteur A. van der Mei, die ver klaarde, dat, terwijl hij met zijn kameraad Boomsma zich in een portiek aan de Pluvierstraat begaf om drukwerken in de bussen te werpen, beiden met water wer den geworpen. Toen getuige terugkwam, is hij, na door twee personen in huis te zijn geduwd, door verdachte met een waschplank geslagen. Hij ontkende ten stelligste, verdachte's moeder en zusje te hebben mishandeld. Raadsheer mr. Collard, merkte op, dat getuige al deze moeilijkheden heeft ver oorzaakt, door, wetende, dat de bewoners niet op drukwerken van de N. S. B. ge steld waren, toch pamfletten bij hen in de bussen te werpen. Getuige zeide, dat andere bewoners hoo ger woonden, en daartegen niet ageerden. Raadsheer mr. van Berckel zeide, het vreemd te vinden, dat de colporteurs af zonderlijk naar boven gingen, hoewel zij toch elkander v/ilden beschermen. Getuige Boomsma, gymnastiekleeraar, verklaarde, dat de verdachte met nog eeni ge mannen :n de portiek van zijn woning stond, toen hij met den vorigen getuige de portiek inging. Er werd gescholden. Ge tuige ging de tweede portiek op, doch keerde terug, toen hij bemerkte, dat zyn makker werd aangevallen. Deze werd met een plank geslagen en door de aanvallers in huis geduwd. De moeder van verdachte wilde met een bezem slaan, dien getuige haar echter ontnam. Hij ontkende, de vrouw geslagen of bedreigd te hebben. De monteur Blom verklaarde, dat de eerste getuige door verdacht Vs moeder met 'n bezerr. werd aangevallen, nadat met water was gegooid. Van de M. ontving daarop een klap met een waschplank. De agent Zikkers heeft geconstateerd, dat er een viertal personen btf verdachte waren, toen de vechtpartij aan den gang was. Er schoten eenige personen te hulp, doch getuige maakte een eind aan het vechten door eenige klappen met den gummistok uit te deelen. Hij trof hierby ook den geluige van de M. Mr. Tj. Mobach, verdediger van ver dachte, liet eenige getuigen a décharge hooren, o.a. de de moeder van verdachte, die verklaarde, dat zij, toen zij bezig was met het reinigen van de portiek, door de colporteurs werd aangevallen, die bij haar in huis drongen en haar aanvielen, waar op haar zoon en eenige kameraden, die toevallig op bezoek waren, haar te hulp kwamen. Getuige zeide, dat zij nadien ze nuwziek is geworden. Nog werd gehoord de redacteur van „Vooruit", H. W. J. Schaap, die, evenals in eerste instantie, verklaarde, dat nadat er van de portiek met water was geworpen, door de N. S. B.'ers werd geroepen: „met zes man naar boven". De verdediger, mr. Mobach, verzocht hierna de zaak aan te houden, ten einde alsnog een tweetal door hem gedagvaarde getuigen die thans niet verschenen wa ren, te hooren. Het Hof begaf zich in raadkamer, om over dit verzoek te beslis sen. Het Hof besliste daarna, dat de zaak zal worden aangehouden tot 24 Juni, a.s., op dat alsnog de niet verschenen getuigen zullen worden gehoord EEN OPLICHTER VOOR DE RECHTBANK Telegrammen van Sir Henry Deterding enz Een recidivist, de 49-jarige koopman, M. v. H., die thans te Hilversum woont, doch vroeger resideerde te Laren, en die reeds herhaaldelijk wegens tamelijk geraffineer de oplicntingen met de justitie heeft ken nis. gemaakt, stond vandaag wederom voor de Amsteruamsche Rechtbank terecht. Hij was in connectie gekomen met een Larensche familie. De heer des huizes, directeur van een oliefabriek, had geld noodig voor de saneering van zijn be drijf, dat surséance van betaling zou wor den verleend. De koopman M. v. H., die thans terecht staat, en reeds eenigen tijd is gedetineerd, bood zijn hulp aan. Hij was volgens zijn zeggen uitstekend bekend in de financieele wereld. Namen als Deter ding, minister Colijn, van Traa, Kielstra, Crena de Jongh e.a. noemde hij hierbij als zijn connecties. Hij zou zich gaarne belas ten met de saneering van de oliefabrieken, door verschillende kapitaalkrachtige lie den te interesseeren voor het bedrijf. Met zijn vrouw kwam verdachte bij de Larensche familie inwonen en in den loop van enkele weken wist hij ƒ718 voor kos ten los te krijgen. Hij had slechts confe renties met eerste klas zakenlieden en ont ving vele telegrammen. Later bleek echter, dat hij die telegram men zelf verzond. Tenslotte stelde de di recteur van de oliefabriek een onderzoek in, waarop hij een klacht wegens oplich ting indiende. Als eerste getuige hoorde de rechtbank mr. van Traa, hoofddirecteur van de Suri- naamsche Bank. Getuige verkiaarde, dat verdachte inderdaad eens met een project bij hem is geweest en om steun voor 'n olie fabriek vroeg. Dit plan is echter afge wezen. De particulier secretaris van minister Colijn, de heer H. Floor, vertelde, dat verd. hem een bezoek had gebracht en ver teld had, dat kapitaal zocht voor sanee ring van een bedrijf. Eerst dacht ik, dat hij de hulp van den minister privé wilde in roepen, ik heb hem direct gezegd, dat daar niet op in zou worden gegaan. Ik heb hem toen verwezen naar het departement van Economische Zaken. Pres.: Heeft verdachte wel eens een on derhoud met minister Colijn gehad? Getuige: De minister kent hem zelfs niet Getuige H. Blok Wij brands verklaarde, dat verdachte bij hem is geweest en ge sproken heeft over de saneering van de oliefabriek. Tot een resultaat hebben de besprekingen echter niet geleid. De stuk ken had verd. bij hem achtergelaten. Mr. H. Stoop komt dan voor het getui- genhekje. Hij heeft verdachte nooit eer der ontmoet. Wel had deze hem eens op gebeld en om een onderhoud verzocht. Ge tuige had dit echter geweigerd. Een tele gram aan verd. had hij nooit verzonden. Dr. ir. J. G. Schlingemann, ambtenaar van het Departement van Economische Zaken had besprekingen met verd. gevoerd over een eventueele reorganisatie van de Olie fabriek met overheidssteun. Pres.: En noemde hij namen van mez>- schcn, die eventueel bereid waren oqf mede te werken? Getuige: Ja, hij kwam met verschillen» de goed klinkende namen op de proppen. Hij had o.a. gezegd, dat de heer van Traa, sir HenrJ Dererding en de heer Kielstra wilden helpen Het blijkt dat verd. on geveer tien besprekingen op het departe ment heeft gehad. Een volgende getuige bij wien verd. ook om steun was geweest verklaarde, dat de man hem o.a. had verteld, dat hij vroeger hoofdinspecteur van politie te Haarlem is geweest. De echtgenoote van den opgelichten fa brikant verklaart o.a., dat verdachte en zijn vrouw eenigen tijd by hem hebben gelogeerd. Verd. zou toen pogingen doen om de fabriek van haar man te saneeren. Verd. had haar eenige telegrammen laten zien, o.a. een z.g. van mr. Stcop afkomstig: „Verzeker u mijn medewerking", en een van Sir Henry Deterding, dat familiaar met „Deet" was onderteekend en waarin een onderhoud werd vastgesteld. Ook had verd. gezegd, dat hij zeker op de hulp van prof. Kielstra kon rekenen evenals van minister Colijn. Hij zeide zeer goed met den minister bekend te zyri. Hierop werd gepauzeerd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Geldleening. B. en W. schrijven aan den Raad: In de laatste jaren zijn ver scheidene kapitaalsuitgaven gedaan en in den eerstkomend en tijd nog andere te ver wachten, welke alle door de opbrengst van een geldleening gedekt dienen te worden. Tot heden hebben wij geen voorstellen tot het sluiten van een leeninig ingediend, om dat de aanwezige kasmiddelen ruim vol doende waren om bedoelde kapitaalsuitga ven te financieren. Het laat zich evenwei aanzien, dat bin nenkort zulks niet meer mogelijk is en dat het noodzakelijk zal zijn kasgeld op te nemen, waarvoor een rente betaald zal moeten worden, welke hooger is dan die van een vaste leening. B. en W. hebben daarom pogingen aange wend tot het sluiten van een leening ter dekking van de volgende uitgaven: 1. Ver breed ing van de Linden- hovestraat 12.000. 2. Bijdrage aan het Rijk voor verbetering en verbreeding van de Hof- en van de Post- brug 17.000. 3. Verbreeding van den Rijks straatweg met rioleering daarvan 31.000. 4. Aanleg van den Buitenweg, het maken van een plantsoen en het plaatsen van een brug 10.000. 5. Aanleg van een boschpark 7.000. 6. Uitvoering van werken, ver band houdende met verlen ging van de Toussaintstraat 3.000. 7. Verstrekking van bedrijfs kapitaal aan het Grondbedrijf 20.000. 100.000.— De aflossing is gedacht voor de bedragen, genoemd onder 1 t/m6 in 25 jaar en voor het bedrag, onder 7 genoemd, in 40 jaar. Van de ingekomen aanbiedingen is de Eerste Nederlandsohe Verzekering Maat schappij op het leven en tegen invaliditeit N.V. te 's-Gravenhage de voordeeligste. Deze wil een bedrag van 100.000.ter leen verstrekken tegen parikoers en een rente van 4 1/4% 's jaars en verder onder de voorwaarden, vermeld in de ter inzage gelegde concept-leeningsvoereenkomst. B. en W. achten deze aanbieding billijk en stellen den Raad voor tot het aangaan van een geldleening, groot f 100.000.— met genoemde N.V. te besluiten, door vaststel ling van bijgevoegd ontwerp-raadsbesluit. De genees- en verloskundige armenprak tijk. B. en W.,schrijven aan den Raad: Na verzending van ons voorstel betreffende de genees- en verloskundige armenprak tijk, deelde de arts, de heer Van der Wind, ons mede, de voorkeur te geven aan een vast bedrag per jaar als honorarium voor het verleenen van verloskundige hulp ten behoeve van steuntrekkenden. Wij hebben daartegen geen bezwaar en, geven U thans in overweging, in afwijking van hetgeen wij te dien opzichte voorstellen in ons bovenbedoeld advies, de belooning voor deze werkzaamheden voor den heer Van der Wind te bepalen op 75.per jaar. De heer Van der Wind vereenigt zich daar mede. Jubileum. Gisteren heeft het echtpaar van Erk, onder zeer groote belangstelling zijn 25-jarig jubileum herdacht als con cierge aan het wijkgebouw van „Het Groene Kruis". Dit jubileum is lang niet onopge merkt voorbijgegaan, wat wel niet te ver wonderen is, als men weet met welke groote toewijding en nauwgezetheid beiden hun taak gedurende deze kwart eeuw hebben, vervuld. Vooral Mej. van Erk die meer in het bijzonder belast is met de verzorging en het uitreiken van materiaal der afdee- ling, heeft zich de sympathie en achting van zeer velen weten te verwerven. Deze waardeering is thans op spontane wijze tot uiting gekomen. Het bestuur der afdeeling kwam het jubi- leerend echtpaar compimenteeren. Bij mon de van den voorzitter, den heer D. Raap horst, werden beiden op hoogst waardeeren- de wijze toegesproken. Deze toespraak ging vergezeld van de aanbieding eener en veloppe met inhoud, benevens een fraai bloemstuk, 't Spreekt wel van zelf, dat het hierbij niet bleef. Gedurende het verder verloop van den dag kwamen zeer velen, zoowel van hier als elders, belden persoon lijk hun gelukwenschen aanbieden. Ook verschillende doktoren deden van hun be langstelling blijken. De gezellige huiskamer was bovendien in een zee van bloemen, even zoovele blijken van waardeering, her schapen. Dan nog de zeer talrijke schrif telijke geluk wenschen en telegrammen, ge- durende dezen dag aan beiden gericht. En we komen tot het besluit, dat ten opzichte van beiden getrouw plichtsbesef op de juiste en verdiende wijze is gewaardeerd. Ingekomen: Barend en Jan van Gin- kel, van Ede. Webinus C. Wernink, van 's-Gravehhage. Dirk Ruis en gezin, van Amsterdam. Cornelia Maria van Vliet, echtgenoote van Dirk van Leeuwen, van Ouderkerk a. d. IJsel. Siemke G. Bijlsma, dienstbode, van Maasland. Wed. G. van der Bijl en gezin, van Ter Aar. Hendrika W. van der Steeg, van Leiden. Hendrik Meijer, van Leiden. Simon C. Verkerk, van 's-Gravenhage. Vertrokken: Adrianus T. de Groot naar Schiebroek. Elisabet M. de Vos, naar IJsselstein. Hendrika van Gils, naah 's-Gravenhage. Johanna Goed hart, naar Leersum. Joannes B. de Meijer, naar Lochem. Elisabeth C. M. Verséleuvel de Witt Hamer, naar Noord- wijk. AARLANDERVEEN. De vier windmolens behouden. De vier windmolens te Aarlatnderveen, welke dreigden te zullen verdwijnen, omdat zij ook den afgeloopen winter niet in 6taat bleken den Drooggemaakten Polder aan de Westzijde te Aarlanderveen voor over last van het water te behoeden, zullen be houden blijven. Ook hier heeft de z.g. „Verdekkering" uitkomst gebracht. Hoewel aanvankelijk het plan bestond de molens te vervangen door een mechanisch gemaal, heeft de ingelan den-vergadering, na zich elders van de re sultaten van het systeem-Dekker op de hoogte te hebben .gesteld, thans besloten ook de wieken van deze vier molens te laten stroomlijnen, waardoor dus niet al'leen be langrijke kosten zullen worden gespaard, maar tevens een stukje landischapschoon behouden zal blijven. NIEUWKOOP. Zeilwedstrijd. De Watersportvereni ging „Noord-Zuid" alhier organiseerde op tweeden Pinksterdag op de Noordeinder- plas een zeilwedstrijd. Het weder werkte niet mede, nochtans was het aantal deel nemers, 22, bevredigend. De uitslag was als volgt: Klasse A: 1. L. Kwakkenbos, 2. G. Pauw. Klasse B: 1. W. J. v. d. Laan, 2. N. Hoo- genwerf. Klasse C: 1. K. Boer, 2. A. Meyer. Klasse D: 1. N. de Pater, 2. J. Ubink. R. K. Liefdegesticht. De Eerw. Over ste van het R. K. Liefdegesticht, Zuster Wouters werd benoemd tot Overste van een zelfde gesticht te Zevenbergen en heeft heden Nieuwkoop verlaten. Gedu rende zes jaren was H. Eerwaarde hier werkzaam en mocht zij de uitstekende re putatie van het huis ophouden. Haar be minnelijk optreden en vriendelijk karak ter deed haar de achting genieten van alle ingezetenen, hetgeen gedurende de da gen voor het vertrek vooral ook tot uiting kwam, toen zoo velen afscheid gingen ne men. Tot Overste alhier is benoemd de Over ste van het gesticht te Helvoirt. KOUDEKERK. Burgerwacht. Zaterdag 6 Juni a.s. des nam. van 68 uur zal de Burgerwacht alhier een schietoefening houden te Kat wijk aan Zee. Voor de schutters, die deelnemen aan de schietoefening worden geweren afge geven op Vrijdagmiddag van 57 uur ten Raadhuize. Wie na 7.30 uur op de baan zich meldt, kan niet meer schieten, maar wordt be schouwd als belangstellende. Getrouwd: F. M. Verwoerd 29 j. en F. J. Stolwijk 24 j. Overleden: N. van Donk (Wed. T. Scheer), 83 j. Gevestigd: G. Mollinga van Ede J. Knijff van Linschoten P. van Muis winkel van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: I. J. W. Opstelten en gezin naar Reeuwyk N. van Es naar Utrecht A. van der Panne naar Vlaar- dingen N. A. Scheepmaker naar Koude kerk H. Donker en gezin naar Amster dam. NOORDEN. Coöp. Boerenleenbank. Zaterdagavond werd in Oafé Kuijf de jaarvergadering ge houden van de Coöp. Boerenleenbank. De voorzitter van den Raad van Toezicht, het lid van de Tweede Kamer, de heer M. P. van der Weijden, opende de bijeenkomst, welke bezocht was door ongeveer 70 leden, met een rede, waaraan wij het volgende ontleenen. Spr. herinnert etr aan, dat wy thans het 7e crisisjaar zijn ingegaan. Herstelt zich in een groot deel van de wereld het econo misch leven, in Nederland bemerkt men daar niets van. Landbouw en industrie, hoe zeer ook en met welke goede bedoelin gen door Overheidsmaatregelen ge steund', kwijnen en werken met verlies. Scheepvaart, internat ionale handel en havenbedrijf brokkelen hier af en ver plaatsen zich naar elders, de middenstand ondervindt nog de grootste moeilijkheden, van jaar tot jaar stijgt nog de werkloos heid onder de arbeiders, waar zij in meer andere landen sinds lang vermindert, de talrijke crisis wetten en -maatregelen heb ben landbouw en handel in een benauwend keurslijf gestoken. Een lichtpunt vormt het feit, dat de boter- en kaasprijzen vergele ken bij het vorig jaar eenige prijsstijging vertoon en. Met inbegrip van de steun bedragen de land- en tuinbouw-inkomsten slechts 68% van vóór den oorlog. Zoolang men echter blijft doorgaan op den weg der deflatie en daarmede intact laat de buiten alle vormen gegroeide wanverhouding tussohen goede ren en geld en niet het sluitstuk van een staatshypotheekbank daarbij voegt, zal steeds duidelijker worden, dat men aldoor voor grooter aaneenschakeling van moei lijkheden komt te staan. De tijd zal imtus- schen wel leeren, welke oplossing aanvaard moet worden om de zoo scheef getrokken verhoudingen weer recht te trekken of men dat wil of niet. Kan men pers en parlement tot zekere hoogte doen zwijgen, de wer kelijkheid bij de oplossing van het vaste lastenvraagstuk spreekt de taal, die nie mand het zwijgen opleggen kan. Spr. memoreert vervolgens eenige cyfers van de Bank. De stand der spaargelden liep terug met f 29.450.50, dalend tot f 185.685.09 Dit is niet ongunstig, omdat een groote post is terugbetaald van 50.000.ware dit niet het geval geweest, dan zou een toene ming hebben plaats gehad. De uitstaande voorschotten daalden met 4.861.67 en kwamen op 110.122 03. De stand van de debetsaldi der loopende reke ningen liep terug met f 10.513.63 en kwam AGENDA LEIDEN. Donderdag, Jaarvergadering R.K. Prop. Club „Dr. Schaepman", Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag. R.K. Reclasseeringsvereeniging Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentius-Vereen. Hooglandsche Kerkgraeht 32, 8—^9 uur. Vrijdag, „St. Christoffel", „De Harmonie", 8.30 uur. Maandag. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen" jaarvergadering „In den Vergulden Turk", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 2 tot en met Zondag 7 Juni a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, telef. 502; D. J. van Driessum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. op 120.540.60, die der creditsaldi 6teeg meit 21.975.87 en bereikte daarmede het bedrag van 54.113.05. Het totaal der ontvangsten en uitgaven over 1935 bedroeg 754.820.24, een stijging bij een jaar terug van 52.485.96. Het aantal handelingen op posten bedroeg 3659, waarvan 1446 de Boerenleenbank be troffen, 868 de spaarbank en 1343 giro's van de Centrale Bank. Uit dit overzicht blijkt, dat de gang van. zaken tevredenheid kan wekken en de po sitie van de Bank geleidelijk versterkt wordt. Spr. waarschuwt echter, dat deze tevre denheid niet tot de conclusie moet leiden* dat ook de gang van zaken in de bedryven tot tevredenheid aanleiding geegt. Uit deze tevredenheid is de conclusie te trekken, dat de leden zich tot het uiterste inspannen om aan hun verplichtingen te voldoen en dat het bestuur van de Bank bij voortdurig en met groot beleid zich op zijn buitengewoon moeilijke taak blijft instel len, waarvoor spr. hulde brengt, temeer, daar het dit geheel belangeloos doet. Ook den kassier brengt spr. een woord van lof. Spr. doet vervolgens een dringend be roep op de leden om het vertrouwen, dat de grondpijler is, waarop de organisatie is gegrondvest, te handhaven en te versterken, men moet zelfs niet dulden, dat buiten staanders die aantasten. Hierbij kan men zelfs van oordeel verschillen of, nu de maat schappij zich ontwikkelde, gelijk zij deed, het een geluk is geweest, dat met het stel sel van borgen heel gemakkelijk crediet was te verkrijgen, wat spr. niet gelooft, wamt vast staat, dat de boerenleenenbawken ge boren zijn uit de moeilijkheden van de boeren en de tuinders, overgeleverd als zij vaak waren aan instellingen, waar de woe ker welig tierde. Ook thans zijn het de in stituten, om deze stand door de moeilijke tijden heen te helpen, het rentetype aan' de particuliere instellingen is nog steeds hooge dan bij de Boerenleenbanken. Een voortgezette verlaging van de rente kun nen zij echter alleen ook niet forceeren, want dan moet ook de rente van de spaar gelden verlaagd worden met het gevolg, dat het spaargeld wordt weggenomen, met het natuurlijk gevolg, dat de credieten nog meer moeten worden ingekrompen, wat fu nest zou worden. Daarnaast mogen de spaarders zich herinneren, voor het geval zij de rente niet hoog vinden, dat nog nim mer ook maar iemand één cent te kort is gekomen, wat van vele andere instellingen, niet kan gezegd worden. De beleggers van de grondcredietbank b.v. kunnen de post zegel zelfs wel sparen om hun tegoed aan den curator in het faillissement op te geven. Dit alles moge èn voor de spaarders èn voor den credietnemer een aansporing zyn om de boerenleenbank in stand te houden. Spr. komt met den wensch, dat de leden, zich sterk zullen gevoelen bij de gedachte, dat de nood steeds grooter kracht geeft om vol te houden en om te doen, wat ieders plicht is te doen, dan zal ook God niet na laten om aan te vullen wat ons te kort schiet, waarbij ons vertrouwen blijve ge vestigd hierop, dat wel eens beter tijden zuilen aanbreken. De rede was met groote aandacht ge volgd en verwierf een warm applaus. De Kassier, de heer Ant. van den Berghe, las nu voor de rekening en balans, waarvan de voornaamste gegevens reeds gereleveerd zijn. Het aftredend lid van den raad van toezicht, de heer A. Vink, werd met zoo goed als algemeene stemmen herbenoemd, evenals het aftredend bestuurslid., de heer J. Zuijdervliet. Op aanwijzing van het bestuur der Cen trale Bank wordt het huishoudelijk regle ment aangevuld met een bepaling voor cre dieten en voorschotten ten behoeve van coöp. vereenigingen en over het bekend] maken aan de leden van de te houden ledenvergaderingen. Naast de convocaties zal voortaan in twee plaatselijk verschij nende bladen een advertentie worden ge plaatst. De voorzitter deelt nog mede, dat ook dit jaar weder een geringe beperking van het crediet zal worden toegepast, wat ech ter tijdig zal worden bekend gemaakt. Daarna sluiting. WADDINXVEEN. De nieuwe befbrug. Zaterdag 6 Juni a.s. zal de nieuwe hr/brug over de Gouwe bij Waddinxveen g^p'aaLst worden. De brug, wegend 150 ton, is gebouwd in de construc tie-werkplaatsen \an de N.V. De Vries Robbe en Co. te G->rlnch»m. Vrijdag a.s. wordt zt) door de N.V. De tVit's Berging en Transporlorvd«-T'^m.n2 Rot'rröern op twee bokken van Corw* h»m n»ar Vvaddinxveen gesleept. Dien dag ho- pt m*»n tegen 12 uur de Nieuwe Sluis te Gouua te' passeer en. Tijdens de plaatsing, Zaterdag, zal de vaart door de Gouwe gestremd zijn.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2