Verkeersveiligheid op de Pinksterdagen STOOMVAARTBERICHTEN VRIJDAG 29 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. Spijker, C. Heeren, H. Stobbink, H. Gijsen, J. de Reus, Joh. Verschuren, J. v. Rossum, J. J. Snoek, J. Heslihga, W. Materna, H. D. v. d. Meer, J. W. Rij neveld, G. Markus, J. Schippers, J. A. Stuyts, J. C. Pootjes, H. J. Dieterman. Frankrijk: Rene le Greves, R. Vietto, P. Magne, M. Bidot, J. Bidot. België: Jean Aerts, F. Vervaeke, G. Loncke, Ed. Decaluwe, Alfred Hamerlinck, C. Dekeuyscher, L. Duerloo, G. Danneels, Fr. Dictus, Fl. Horem.ans, J. de Meyer. Italië D. Martini, J. Bresciani, Jules Rossi. Oostenrijk: Max Bulla, K. Thallin- ger, L. Czucalla. Duitschland: Alfred Ebeling, K. Ungethum, H. Moeller, P. Oszmella. Zwitserland: Walter Blattman en J. Pipoz. E n g e la n d S. T. Cozens, N. Grant. Spanje: V. Demitrio. Luxemburg: H. J. Mersch. Zuid-Afrik a: Charles Kisling. Tsjecho Slowakije: Ernst Ti- scher. De kcllnerwedstrijd. Als meerdere attractie voor het publiek dat in afwachting op 6 Juni a.s. te Sche- veningen bijeen is voor het groote rijwiel- gebeuren, zal, zooals reeds gemeld, vooraf een kellnerwedstrijd op den strandboule- vard worden gehouden. De start voor de zen wedstrijd zal om 12.30 uur plaats heb ben voor het Hotel Rauch, onder leiding van den heer D. Schoor. Het parcours loopt over den Strandweg in Noordelijke richting tot aan de finish bij het Wiener Café. Er wordt geloopen in de gewone dienstklee- ding met normaal schoeisel en met een serveerblad, waarop een volledig koffie- servies voor 2 personen. Daarmede moet de finish worden gepasseerd. ZWEMMEN HOLLAND-INDIE TE WATER. De waterpolo-commissie van den K.N.Z. B. heeft thans de zeventallen samengesteld, welke voor Nederland zullen uitkomen te gen Indië, ter gelegenheid van de Holland- Indië-wedstrijden, welke zullen worden ge houden op Maandag 1 Juni (Tweeden Pinksterdag) in de zweminrichting „De Regentes", Weimarstraat, Den Haag. Te vens heeft de waterpolo-commissie, in overleg met het comité „Holland-Indië" dë Indische zeventallen opgesteld. De opstellingen zijn als volgt: Dames Indië: T. Ruimschotel (Triton, Ba tavia); J. v. Oudgaerden (Neptunus, Ban doeng); Z. d'Arnaud Gerkens (Pinguins, Batavia); T. Boxman (Neptunus, Ban doeng), J. Boxman (Neptunus, Bandoeng); T. v. Ourgaerden (Neptunus, Bandoeng); D. Reekers (Pinguins, Batavia). Dames Holland: E. Van Rossum (H.Z.P. C.); C. de Groot-van Gelder (Z.I.A.N.); Pott (H.D.Z.); J. Hankes-Drielsma (H.Z.P.C.); Waalberg (A.D.Z.); D. Hüsken (A.D.Z.); Prasing (H.D.Z.). Heeren Indië: R. den Hamer (Watergeu zen, Bat.); H. Maier (Neptunus, Bandoeng); A. H. Veenstra (Neptunus, Bandoeng); A. Sirks (Bat. Zwem- en Polover.); H. Stam (Watergeuzen, Bat.); J. van Oostrom (Wa tergeuzen, Bat.); B. Mooi (Waterg., Bat.). Heeren Holland: Derxs (H.P.C.); Wege naar (A.Z. 1870), Franken (Zwemlust); Regter (R.Z.C.); Paerl (Het IJ), Kollerie (H.P.C.), Sanders (D.J.K.). Verder speelt het Indische B.-zevental heeren, als volgt vastgesteld door het Co- mité-Holland-Indië. K. Feis (Krokodillen, Soer.); S. Moole- naar (Medansche Zwemclub); R. de Boer (Neptunus, Bandoeng); H. van Oostrom Soede (Watergeuzen, Batavia); H. d,en Ha mer (Watergeuzen, Batavia), R. Herklots (Malang); J. Reekers (Watergeuzen, Bata via). Nog een polowedstrijd tegen een Haagsch zevental, hetgeen door den Kring den Haag is vastgestelden waarvoor het geheele eerste zevental van Z.I.A.N., win terkampioen van Nederland K.N.Z.B. is aangewezen. Z.I.A.N. speelt in de volgende opstelling: B. Charité, J. H. de Haas, Th. de Kok, C. de Haas, J. van Woerkom, G. Hegi, en C. van Hal. Een oproep van den A.N.W.B' tot alle weggebruikers De A.N.W.B. deelt ons mede: Wel nimmer komt de tegenstelling van de zegeningen, die het moderne verkeer met zich brengt met de donkere keerzijde: de ongevallen welke nog steeds evenzeer een onverbrekelijke aankleve ervan vormen, op meer schrijnende wijze tot uiting, dan op dagen zooals die thans weer voor ons lig gen: de Pinksterdagen. Aan de eene zijde het genot de beslom meringen van het dagelijksche leven voor korten tijd te kunnen verwisselen tegen een verblijf in het frisch ontluikend land- schapsschoon. Aan de andere de sombere lijst van verkeersongevallen, leed en zorg in zoo talrijke gezinnen brengend. Het feit, dat het anders zou kunnen zijn brengt er den A.N.WJ3. toe, nu de Pink sterdagen weder in aantocht zijn een be roep te doen op alle weggebruikers, onge acht of zij per auto, per motorrijwiel of per rijwiel, ongeacht ook of zij te voet den weg gebruiken, om dien uitwas van het verkeer te bestrijden. Het gebruiken van den weg, dat is het wat u verantwoordelijkheid oplegt tegen over anderen en tegenover uzelve. De weg is voor ieder, maar niemand is vrij er zich op te gedragen, alsof de weg er alleen voor hem was. Vooral de tegenwoordige verkeersteestanden hebben gemaakt, dat bij het gebruik van den weg vaste regelen ge volgd moeten worden, wil geen chaos met alle gevolgen van dien ontstaan. Slechts door deze regelen te eerbiedigen kan voor komen worden, dat wanxlanken een anders mogelijk harmonisch verkeer ontstemmen. De kille cijfers van de verkeers-ongevallen statistiek toornen aan dat nagenoeg 90% van de ongevallen te wijten is aan fouten van weggebruikers, aan het veronachtzamen van de geschreven en ook de ongeschreven regels van het verkeer. De ongeschreven regels van het verkeer. Het is een algemeen békend feit, dat' onze verkeerswetgeving achter is gebleven bij het verkeer zelf, maar zelfs als dat niet j het geval was, dan nog zal men nimmer GYMNASTIEK Gymnastiek Vereen. „O. G. A. V." te Oegstgeest. Woensdagmiddag hield bovengenoemde gymnastiekvereeniging wederom een on derlinge wedstrijd, ditmaal voor de meis-» jes adspiranten, onder leiding van den heer H. P. den Bouwmeester. Ook nu was de belangstelling der ouders zeer groot. Bij het hoog- en verspringen, rek, ladder en ringwerken leverden deze meisjes van groot tot klein aardig werk. Na afloop werden de vele en aardige prijzen, welke door de ouders waren aange boden, door mevrouw van Gerrevink uit gereikt. Meisjes 610 jaar groep A.: le prys Truusje Langhout; idem B.: le prijs Mary de Keuning; 1013 jaar A.: le prijs Eug. Snijders; idem B.: le prijs Beppie Sutter- land. VOETBA1 FEIJENOORD-STADION. Officieele opening voorjaar 1937. Volgens de „Sportkroniek" ligt het in de bedoeling dat Feijenoord begin December het nieuwe stadion gaat bespelen. Het plan is in het voorjaar van 1937 het sta dion officieel te openen. Om den Trianon-beker. De wedstrijd van hedenavond Leidsch Dag bladN. R. M. op het LFC-terrein gaat niet door. TOERISME HET ZOMERNUMMER VAN DE „TOERISTENKAMPIOEN". De speciale nummers van de „Toeristen kampioen", het nieuwe weekblad van den A. N. W. B., schijnen elkaar op te volgen met dezelfde regelmaat als de seizoenen. Met Paschen kwam het Lentenummer uit en thans ligt voor ons een Zomernummer, dat, evenals zijn voorganger, een keurcol- lectie toeristische artikelen bevat, natuur lijk alle met fraaie foto's of suggestieve teekeningen geillustreerd. Zoo is daar een bijdrage van Janet Jaye, getiteld: „Londen naar buiten", welke voor alle lezers, die dezen zomer de Engelsche hoofdstad bezoeken, een zeer nuttige leid draad kan vormen tot zwerftochten in de omgeving van de metropolis. Dichter bij huis blijft M. BarendrechtHoen, die van den bloemenovervloed in ons eigen land vertelt; maar ook Ch. Cooheret in zijn: „Brabantsche visoenen van zon en zomer", J. Poortman in het in dialect geschreven artikel: „Stapperst en Rouvèène" en J. Kesler in zijn bijdrage over den Achter hoek, bezingen elk op hun wijze de schoon heid van bepaalde Nederlandsehe streken. Daartegenover staat weer het zonnige ver haal van Eduard Veterman over Frank- rjjk's mooiste zomerprovincie Bourgondië. Een bijdrage van eenigszins anderen aard, doch eveneens zeer suggestief, is die van C. Bordensvan Heel, onder den titel: „Lof van den regen", terwijl het min of meer beschouwende stuk van den kampeermede- werker Ton Koot over: „Kampveren in de zomerweelde" zich daar goed bij aanpast. Al met al een nummer, waarmee de „Toeristenkampioen" voor den dag mag ko men en dat zich op waardige wijze bij het Lentenummer aansluit. DE OLYMPISCHE DAG. Het sprinconcours. De reserve-luitenant dr. H. L. M. van Schaik, die te Brussel, na barrage met den Belgischen ritmeester Menton de Horne, zulk een fraaie overwinning boekte in het individueele springconcours, is op grond van deze prestatie alsnog toegevoegd aan de Nederlandsehe ruiters, die uitkomen in het nationale springconcours op den Olym- pischen Dag. Derhalve zal op 7 Juni in het Olympisch Stadion de volledige ploeg, die in Brussel den landenwedstrijd won van België, Frankrijk, Portugal en Ierland en die niet minder dan 15 prijzen veroverde, in den ring verschijnen, namelijk ritmees ter Baron Sirtema van Gtovestin, luitenant Greter, luitenant de Bruine en reserve-lui tenant van Schaik. Het is wel in hooge mate verblijdend, dat zoo duidelijk blijkt, hoe voortreffelijk tot dusverre de Olympische voorbereiding is, want de Nederlandsehe ruiters, die daaraan deelgenomen hebben, zijn in prima con ditie, terwijl ook hun paarden thans volko men ingereden zijn en met de betreffende ruiters een harmonisch geheel vormen. Dat kan een fraai slot van den Olympischen Dag worden. kunnen bereiken, dat het complex bepalin gen voorziet in alle, op oneindige wijze ge varieerde toestanden, zooals deze zich in het verkeer kunnen voordoen. De wetge ving geeft de grondslagen voor de regeling van het verkeer, maar er blijven altijd tal rijke punten over die aan de prudentie van den weggebruiker overgelaten moeten wor den. Dit feit op zichzelf stelt dezen in een verantwoordelijken positie. Hij dient zich rekenschap te geven in hoeverre zijn gedra gingen, ook al zouden zij hem niet direct met den rechter in aanralting kunnen bren gen, hinder, last of gevaar voor anderen met zich zouden kunnen brengen. Sportiviteit ook in het ver keer. Met een weinig hoffelijkheid, een weinig sportiviteit ten opzichte van elkander komen wij verder dan met menig van bovenaf gedecreteerde wetsbepaling. De tijd, dat de verschillende categorieën weg gebruikers elkanders behoeften niet begre pen, is voorbij. Bijna ieder is tegenwoor dig afwisselend voetganger, wielrijder en automobilist. Dit feit maakt, dat men er zich bij eenig zelfonderzoek direct rekenschap van kan geven, wat men in voorkomende gevallen kan doen om het zijn mede-weggebruikers aangenaam te maken en indirect daardoor een vlot en veilig verkeer te bevorderen. Grootere omzichtigheid bij kruispunten ook al weet men het r=eht van voorrang aan zijn zijde, het beteugelen van snelheden waar ook maar eenig risico aan verbonden zou kunnen zijn, het rustig afwachten van zijn beurt om in te halen indien men anders den weg over groote breedte zou versper ren, dit zijn slecht. enkele der talrijke ge vallen, waarin men uit vrijen wil kan bij dragen tot grootere verkeersveiligheid en waardoor men medewerkt de schaduwzijde van het moderne verkeer te doen wijken. Weggebruikers, automobilist, motorwielrijder, wielrijder, voetgangers. De A.N.W.B. doet een beroep op u allen: rijde in de komende dagen nog omzichtiger dan ge gewend zijt. Houdt rekening met de behoeften van het verkeer als één geheel en beschouwt uzelve daarin niet als een op den voorgrond tredende eenheid. Be denkt, dat zij, die tijdens dc Pinksterdagen op den weg zijn niet in de eerste plaats op snelverkeer ingesteld zijn ,maar op toeris tisch genoegen en past u aan dezen alge- meenen toestand aan. Helpt ons ons doel te bereiken, om de verkeersongevallenrubriek na de feestda gen tot ongekend kleine proporties terug te brengen en gij zult met dubbele voldoe ning op uw vacantiedagen kunnen terug zien. STÜÜMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, (uitr.) arr. 28 Mei te Southampton. POELAU TELLO (uitr.) pass. 27 Mei Gibraltar. TARAKAN (thuisr.) vertr. 27 Mei van Colombo. KON. NED. STOOMB, MAATSCHAPPIJ TITUS arr. 28 Mei van Danzig te Ko penhagen. TRAJANUS arr. 28 Mei van Pyli te Ki- massi. VULCANUS arr. 28 Mei van Valencia te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BURGERDIJK, van Rotterdam naar N. Orleans pass. 27 Mei Ouessant. DRECHTDIJK, v. Vancouver 1. v. Glas gow naar Southampton-Rotterdam, pass. 27 Mei Lizard. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA NOPAN (uitr.) arr. 28 Mei te Belawan. SOEKABOEMI (thuisr.) vertr. 28 Mei van Belawan. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALPHACCA arr. 28 Mei van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MENESTHEUS, van Japan naar Rotter dam, arr. 28 Mei te Londen. MYRMEDON arr. 27 Mei van Batavia 1. v. Amsterdam te Londen. PHRONTIS arr. 28 Mei van Bremen te Amsterdam. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Woensdagavond 27 Mei kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester mr. E. P. Verkerk. Wegens zakenreis in buitenland waren afwezig de wethouder J. van Gelderen en de heeren C. Grootendorst en W. C. van Kleef. De heer P. Loef Azn. was verhinr derd wegens ongesteldheid. De notulen van de vergadering van 30 Maart 1936 werden onveranderd vastge steld. Bij de ingekomen stuken bevond zich o.m. een schrijven d.d. 4 Mei 1936 van de afdeeling Gouda van den Ned. Bond van Koffiehuis- Restaurantsouders en Slijters, gevestigd te Gouda, houdende het verzoek het sluitingsuur voor verlofhouders te wij zigen. B. en W. stellen den Raad voor afwijzend hierover te beschikken. De heer v. d. Staak meent, dat het ver zoek alleen bedoeld is voor den Zomer tijd en zou voor dien tijd het sluitingsuur willen wijzigen. De heer Noest is principeel voor het voor stel van B. en W., maar meent ook dat er rechtvaardigheid moet zijn en het slui tingsuur voor allen gelijk moet zijn. De voorz. zegt, dat bij besluit van 18 Dec. 1935 de Raad afwijzend over een der gelijk verzoek beschikt heeft en dit dus een terugkomen zou zijn op een eerder ge nomen besluit. Wat betreft de rechtvaar digheid, zegt de voorz. dat allen gelijk be handeld worden. Dit stuk wordt dan ook voor kennisge ving aangenomen. B. en W. deelden mede, dat zij publiek hadden aanbesteed het veranderen der sa- nitaire-gelegenheden met vergrooten der exhauser-kamer en verdere bijkomende werken in het gebouw der gasfabriek. Het werk is gegund aan de laagste inschrij vers. de Gebrs. van Bodegraven, alhier voor de som van 1645. Verschillende heeren spraken hun ver wondering uit, dat deze aanbesteding niet onder leiding van den gemeente-opzichter, den heer v. d. Molen, was geschiedt, maar door een anderen architect en meenden, dat de heer v. d. Molen was gepasseerd. De voorzitter antwoordde, dat de gemeen te-opzichter absoluut niet gepasseerd was, maar door drukke werkzaamheden ver hinderd was de leiding op zioh te nemen. De voorschotten aan de woning- bouwvereeni gingen. Voorts een mededeeling naar aanlei ding van een schriftelijke vraag van den heer Boekraad l.d. 28 Mrt. 1936, betref fende voorschotten aan de drie plaatselij ke woningbouwvereenigingen. Deze voorschotten zijn voor de woning bouwvereenigingen „Patrimonium" en „St. Joseph" nihil terwijl „Onze Woning" 190.22 ontvangt. De heer Boekraad achtte het antwoord van B. en W. betreffende deze voorschot ten onbevredigend daar op de gemeente- begrooting over 1934 en 1935 elk jaar een bedrag van 4000 uitgetrokken was "voor schadeloosstelling voor gegeven huurver- laging en dat slechts aan een n.l. „Onze Woning" een bedrag van rond 190 wordt betaald terwijl de beide andere niets krij gen. In den aanvang is er nooit voorge steld, dat de vereenigingen de huurverla- gingen maar ten laste der winstreserven moesten brengen, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat men al spoedig niet meer aan zijn verplichting zou kunnen voldoen. In de laatste twee jaren zijn de voorschot ten echter steeds verlaagd, terwijl nu be richt komt, dat het verlies dat over 1934 bedroeg 103.65, ten laste moet komen van de winstreserve. Spr. achtte dit ongemotiveerd daar in 1934 twee woningbouwvereenigingen reeds reserve hadden, terwijl toch voorschot werd gegeven. Spr. verzoekt dan ook om het verlies van de woningbouwver. „St. Joseph" ten be drage van 103.65 alsnog uit te betalen. De voorz. zegt, dat eerst de reserves aangesproken moeten worden, alvorens steun wordt gegeven. De heeren 't Hart en Noest zeggen, dat deze reserves noodig zijn voor eventueele reparaties. Na nog eenige besprekingen deelt de voorz. mede, dat met de woningbouwver. „St. Joseph" nader in onderhandeling zal worden getreden. Het voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan een onderwijzer der open bare school voor uitgebreid lager onderwijs werd in comité behandeld. Na heropening deelde de voorz. mede, dat de heer W. van Ingen, als de laatst aan gestelde eervol ontslag was verleend met ingang van September 1936. Het voorstel tot intrekking van het raads besluit van 30 Mdart 1936 tot het verlee nen van bijdragen aan het Borgstellings fonds voor Gouda en Omstreken en tot het verleenen van bijdragen aan dat fonds op gewijzigde vorwaarden werd zonder hoofd, st. aangenomen, alsmede het voorstel tot vaststelling van een bijzondere voorgevel rooilijn voor een gedeelte van Reyerskoop. De bruggen in Laag-Boskoop. Een voorstel tot verbetering van brug gen in den Laag-Boskoopsohen weg en overneming van de z.g. Sluisbrug van den polder Laag Boskoop deed heel wat stof opwaaien. De heeren Brand, de Ruyter, 't Hart, Noest, Kranenburg en v. d. Staak brach ten allen hulde aan B. en W. voor dit mooie voorstel, maar waren eenparig van mee ning, dat de Laag-Boskoopsche weg niet voor zwaar verkeer geschikt was, en wa ren bevreesd voor het stukrijden van de was- en waterleidingen. Tevens achtte men de weg zoowel als de brug wel erg smal voor snelverkeer. Wethouder Guldemond bracht dank voor de hulde aan B. en W. gebracht. Spr. vond het gevaar bij zwaar verkeer miniem, daar deze weg wordt ingedeeld sin de 3e klasse met een maximum-asbelasting van 2400 K.G. In tweede instantie voeren verschil lende heeren nog het woord en wordt om. voorgesteld alleen de weg open te stellen voor lichtere voertuigen met een maxi mum-asbelasting van 600 K.G. met een proeftijd van twee jaar. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen, onder voorwaarde, dat de polder accoord gaat met een proef tijd van een jaar. Een voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting dienst 1936, alsmede een voor stel tot wijziging van de gemeente-begroo- ting dienst 1935, werd zonaar meer aange nomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Boek raad het gras van de Boezemlaan te ver pachten, waaraan nog deze week zal wor den voldaan. De heer v. cL Staak vroeg eenige inlich tingen omtrent de afsluiting voor verkeer van de onderweg Dorpstraat W.Z., waar over enkele bewoners gereclameerd had den. De voorzitter antwoordde hierop, dat indertijd met een veertigtal belangheb bende vergaderd was, waarbij echter niet tegenwoordig waren de thans reclameeren- de belanghebbenden. Als belanghebbenden nu echter met een concreet voorstel willen komen, zijn B en W. niet ongenegen dit in behandeling te nemen. Hierna sloot de voorz. de vergadering. KERKNIEUWS «09. De zon op den rug! 't Was aardig om te zien: moeder-hen in 't mulle zand. Ze had zich een kuiltje ge wroet! en schudde ziich van louter geluk; het zand kr ie welde haar tusscfaen de vee- ren en de zon scheen op haar rug. Tien kui kentjes deden reeds aüs groote kippen en pikten en pikten. Daar trippelt er één weg; happend en springend jaagt heit achter een vliegje. Maar„klok-klok" doet moeder hen, waakt over de kleinen is haar parool; en de vluchteling komt weer terug op vei lig terrein. Samen even naar den waterkant; kopjes neer en kopjes omhoog en ze drinken zoo als kippen dat zoo aardig doen. Dan weer terug in het mulle zand. Moe der-hen wroet zich weer in en voelt zioh prettig met „de zon op haar rug". Dat onbezorgde kippen-leven! Pastoor ven Ars heeft het eens benijd. Maar toch. „De zon op den rug" is prettig, maar „de zon in het hart" maakt blij. Het leven is wat men er van maakt; men maakt er van wat men er van denkt. Vaak valt het zwaar als de toekomst zoo donker is en het heden zoo bewolkt. Maar treuren en kniezen heeft niemand ooit geholpen. Hebt den zon in het hart en 't leven is toch mooi. Elke morgen nieuwe zorgen, in zaken en gezin. Ouders leven in zorgen voor de kin deren. Vaak slijt een kind zijn leven met te zorgen voor een Ouder. Maar zorgen voor anderen kan het leven zoo kostbaar ma ken. En dan.hebt de zon in het hart, dan valt het minder zwaar. lederen morgen by het opstaan is daar een nieuwe dag. We moeten er iets moois van maken. Begin den dag met God; houd de zon in het hart, enwat de dag ook brengt.dien dag is 't leven mooi. Fath. J. v. Heiningen. St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn, Postrek. 120937. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 37. Einctelijk was de leeuw zoo dik, dat hy geen boe meer zeggen kon. Nu was het een klein kunstje om een agent ta roepen die de leeuw mee kon nemen naar het politiebureau. De agent probeerde de leeuw mee te lokken met nog drie sausijsjes die waren overgebleven. Deze gaven de leeuw echter den 38, Want nauwelijks had de gulzige leeuw deze drie worstjes op of hij stortte dood neer. Het beest was door het vele vreten zoo dik geworden dat hij meer op een koe dan op een leeuw geleek en toen er dan ook een meneer van de keuringsdienst kwam beschouwde deze het vleesch voor dc consumptie geschikt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9