VRIJDAG 29 MEI 1936 «P LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Schade-actie tegen de Crisiszuivelcentrale. In 1933 hield op den weg van Bunscho ten naar Amersfoort een ambtenaar van de Crisis-Zuivelcentrale een auto aan, waar mee naar hij redenen had te vermoeden, zuivelproducten werden vervoerd met overtreding van eenige bepaling der Crisis- Zuivelwet. De crisisambtenaar wilde tot in beslagneming van wagen met lading over gaan, doch de autobestuurder toonde zich toen niet tot verdere besturing bereid. Waarop de crisisambtenaar, die geen rij bewijs bezat, zich achter het stuur zette, met het resultaat, dat hij in een minimum van tijd den auto tegen een boom finaal stuk reed. De Crisis-Zuivelwetovertreding werd berecht door den kantonrechter en in hooger beroep door het Arnhemsche Ge rechtshof en door den Hoogen Raad, welk laatste college de zaak verwees naar het Amsterdamsche Hof, dat per saldo den ver nielden auto verbeurd verklaarde. Daarnevens stelde de N.V. Heuvelings Handel Maatschappij, aan welke de auto toebehoorde, een schade-actie tegen de Crisis-Zuivelcentrale in ten bedrage van ƒ3000.(de door haar getaxeerde waarde van den wagen, plus i 25 voor elke week, dat zij van het moment der inbeslagneming tot dat der verbeurdverklaring (ongeveer anderhalf jaar) den wagen moest missen. De Utrechtsohe Rechtbank verklaarde de N.V. evenwel niet ontvankelijk in haar vordering, waarop de N.V. in beroep ging bij het Haagsche Hof. Mr. J. P. Sieburgh uit Utrecht lichtte het beroep toe, zich daarbij stellend op het standpunt, dat de N.V. schade had geleden als gevolg van een onrechtmatige daad, ge pleegd door de Crisis-Zuivelcentrale. Spr. .betoogde, dat er geen reden was voor de afwijzing der schadevergoeding. Mr. C. H. Telders, voor de Crisis-Zuivel centrale pleitend, constateerde, dat de in beslagneming was voorafgegaan aan het ongeluk en aan de verbeurdverklaring waarin de N.V. heeft berust en dat der halve de auto uit het bedrijf der N.V. van het oogenblik der inbeslagneming reeds was afgeschreven. Overigens is niet de Staat aangesproken, doch de Vereeniging Crisis-Zuivelcentrale. Pleiter concludeerde tot bevestiging van het vonnis der Utrechtsche Rechtbank. Na repliek van mr. Sieburgh werd de uit spraak bepaald op 25 Juni a.s. GOEDKOOPE AANBIEDING VAN WERKZAAMHEDEN GEEN OVERTRE DING DER WET OP DE UITVERl ?EN. In het begin van dit jaar liet de fa. Kreymborg in Haarlem en omjeving cir culaires verspreiden, waarin zij maatcos- tuums tegen gereduceerde prijzen aan bood. De firma deed deze bijzondere aan bieding zoo stond in de circulaire om haar kleermakers aan het werk te, kunnen houden. De politie maakte proces-verbaal op te gen den directeur der firma, omdat naar haar meening de wet op de uitverkoopen was overtreden. De Haarlemsche kanton rechter sprak den heer K.-echter vrij, van welk vonnis het o.m. bij het kantongerecht in appèl ging. Gisteren diende de zaak in hooger beroep voor de rechtbank te Haarlem. De Officier van Justitie, mr. A. R. Andrina, vroeg vrij spraak, omdat z.i. de wet op de uitverkoo pen niet was overtreden, daar het hier geen aanbieding van goederen, maar van te ver richten werkzaamheden, n.l. het vervaar digen van maatcostx -"is betrof. De verdediger prof. mr. C. P. M. Romme pleitte op dezelfde gronden vrijspraak. Op 11 Juli zal de rechtbank uitspraak doen. ZWARE STRAFFEN GEëlSCHT TEGEN RIJWIELPLAATJESDIEVEN-ENGROS. Het O. M. bfj de Haarlemsche rechtbank eischte heden tegen den 33-jarigen I. L. en den 23-jarigen P. M. S., beiden uit Amster dam, twee jaar gevangenisstraf, omdat zij in den nacht van 5 op 6 Februari j.L in Haarlem-Noord een groot aantal rijwiel plaatjes hadden gestolen van fietsen, die in tuinschuurtjes stonden. Ook twee fietsen hadden zij meegenomen en bovendien had L. nog ingebroken in het clubhuis van de voetbalvereeniging „Haarlem", waar hij voetballen, shirts en regenjassen had buit gemaakt. In zijn requisitoir zei de officier, dat hij uit het geheele land processen-verbaal had gekregen, daar de verdachten in tientallen plaatsen ry wielplaatjes stalen. Vooral in Alkmaar en in het Gooi was de buit zeer groot geweest. L. was reeds zevenmaal, S. reeds driemaal veroordeeld. De rechtbank zal op 11 Juni uitspraak doen. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den gewoon dienstplichtig wacht meester A. B., van het 7de regiment Veld- Artiiierie, gedetacheerd geweest bij de trein afdeel in g der 1ste artillerie-brigadie, die bij vontnis van den krijgsraad te 's-Herto- genbosch wegens het als wachtcommandant toelaten van onbevoegden tot het wacht lokaal was veroordeeld tot een maand ge vangenisstraf met verlaging tot den rang van soldaat. Het Hof heeft dit vonnis be vestigd. LIJFRENTE-PROCEDURE. Paters Dominicanen in het gelijk gesteld. Bij de rechtbank te Arnhem was een civiele procedure aanhangig tusschen mevr. Hendriksen—Passtoors te Nijmegen en de St. Dominicusstichting te Nijmegen (Pa ters Dominicanen). Mr. Elling Visser had namens mevr. Hendriksen-Passtoors een eisch ingesteld tegen de paters Dominicanen tot betaling van 78.500, met renten, enz. totaal tot een bedrag van over de f 100.000. Door eischeres is gesteld, dat het vermogen van wijJen mevr. Passtoors, weduwe van dr. D. Peel (waarvan mevr. Hendriksen erfge naam is), beheerd werd door de paters Do minicanen en dat zij dat bedrag na het overlijden van de erflaatster wederrech telijk onder zich hebben gehouden en daar over nebben beschikt, alsof dat bedrag hun eigendom was. Van de zijde van gedaagde is tegen dit alles aangevoerd, dat de erflaatster altijd de bedoeling heeft gehad een lijfrente te sluiten met de St. Dominions r ichting en dat dus erflaatster slechts het recht had om rente van het bedrag te vorderen, zoo lang zij leefde. Namens de St. Dominicusstichting werd indertijd een uitvoerig pleidooi gehouden door mr. Walter F. C. Baars uit Rotterdam. Gisteren heeft de rechtbank in deze zaak uitspraak gedaan. Zooals te verwachten was werd mr. Eling Visser in al zijn vor deringen niet ontvankelijk verklaard en werd de eischende partij veroordeeld in de kosten. Heling van te Waddinxveen gestolen sniker. P. C. van A., 32 jaar, landbouwersknecht te Waddinxveen en D. van A., 31 jaar, expediteur te Gouda, zijn door de Rotter- damsche Rechtbank wegens opzettelijke heling van ten nadeele van de Waddinx- veensche coöperatie Ons Voordeel gesto len suiker, beiden veroordeeld tot het on dergaan van tien maanden gevangenis straf. Voorts zijn in verband met deze suiker diefstallen veroordeeld: C. V., 36 jaar, caféhouder te Gouderak, wegens schuldheling, tot 2 maanden ge vangenisstraf, voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en, onvoorwaardelijk 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. A. J. de V., 30 jaar, bakker te Schoon hoven, wegens schuldheling, tot een maand gevangenisstraf, voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en onvoorwaardelijk 30 boete subs. 15 dagen hechtenis. UIT DE OMGEVING DE TOEGANGSWEG NAAR WARMOND. Nu het zomerseizoen weer begonnen is en velen zich naar Warmond spoeden, voor watersport-beoefening en andere genoe gens, kan het aanbeveling verdienen er nogmaals op te wijzen, dat automobilisten uit de richting 's-Gravenhage sinds het ge reedkomen van den nieuwen Rijksweg om Oegstgeest thans beter gebruik kunnen ma ken van den noordelijken toegangsweg tot Warmond, welke op bijgaand schetsje is aangegeven. Men kan zoodoende den tol 0.20 per auto) vermijden. Op verzoek van de K. N. A. C. heeft het gemeentebe stuur van Warmond op het in die gemeente gelegen deel van den toegangsweg in den afgeloopen winter nog eenige verbeterin gen aangebracht. HAARLEMMERMEER. Geboren: Marinus, z. v. A. Groene- weg en H. W. dien Ouden JosLna, d. v. H. A. Koopman en L. C. Drooger Hen- driika Maria, d. v. J. van Oosten en E. van Alkmaar Cornelia Wilhelmina, d. v. F. van de Velde en A. M. Luke Margiena, d. v. L. van Wijk en A. W. Bos Krijna Ma ria, d. v. A. Spaargaren en A. Koopman. Ondertrouwd: Marinus Cornelis v. Smeerdijk 23 j. en Maria Hendrina Mas tenbroek 23 j. Bernardus Hekman 22 j. en Annetta Hermans 26 j. Gijsbert van der Lip 28 j. en Geertje Cornelia Cuvelier 24 j. Getrouwd: Gerard us Maria Heems kerk, 27 j. en Maria Cornelia Huurman, 27 j. Johanes van Eekelen, 49 j. en Maria Catharina Braak, 41 j. Jan van Essen, 30 j. en Rika Grauweiman, 29 j. Johan nes Korsuize, 23 j. en Maantje Maria Bou- terse, 26 j. Frans Jan Meijer, 24 j. en Cornelia Antonia de Waal 22 j. Herma nns Hogeveen, 26 j. *en Willemina van Her wijnen, 21 j. Jan Wiebe Pelsma, 56 j. en Wil'helimina Vte, 49 j. Willem Tensen, 25 j. en Adriana Gijaenberg, 22 j. Overleden: Ariana Wiedyk, 65 j., geh. met J. Molenaar. KATWIJK Roode Kruis. Bij het te Katwijk ge houden examen vanwege de afdeelmg Rijnsburg van het Nederl. Roode Kruis slaagden de dames: B. van Oefelen, A. Seinstra, G. Fennes, H. Kerkheide, Th. Kerkheijde, M. L. Dettmar. Verder slaag den de heeren G. van der Does, C. D. van Leeuwen, J. Knetsch en A. van Leeuwen. Het examen werd afgenomen door dr. H. J. M. Boonacker te Oegstgeest en dr.- J. C. A. Cleveringa te Katwijk. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Niettegenstaande het min der warme weer is er de laatste dagen van de voorjaarsgroente nog een dusdani ge aanvoer, dat er van meerdere variëtei ten doordraaide en naar de belt verhuisde. Voornamelijk spinazie en sla waren de producten waar te overvloedig van was, en niet geplaatst konden worden. Ook van prei is een teveel en de prijs was slecht, van 1.401.90 per 100 bos. Spinazie bracht, voor wat verkocht werd, van 2 3 20 per 100 K.G. op. Voor doorgedraaide spinazie wordt 1 per 100 K.G. vergoe ding gegeven. Radijs ging aanvankelijk iets, beter doch daalde daarna weer aan merkelijk. De prys varieerde van 0.76 1.60 per 100 bos. Rabarber zakte heel erg in prijs en werd verkocht voor 1.402.80 om later te dalen tot 73 a 75 cent. Bloem kool ging vlug weg, maar er was ook maar weinig van. De eerste soort bracht van ƒ811 per 100 op. Sla had weinig waarde. Een gedeelte draaide door, de rest ging voor 50 tot 80 ct. per 100 stuks. De laatst steunuitkeering op geveilde producten over 1935 is toegezegd en bin nen enkele dagen zullen de tuinders, nadat het zeer uitgebreide werk, hieraan verbon den, is verricht, deze slotuitkeering over sommige producten ontvangen. De voor naamste hiervan zijn bospeen, sla selde- rieknollen, radijs, spinazie en tuinboonen. 't ls ook nu weer, zooals het steeds met de steunuitkeering ging, voor den een een meevaller, terwijl het voor anderen weer teleurstelde. Het is ook lang geen gemakkelijk probleem. Maar wie kan iedereen bevredigen? LISSE K.J.M.V. Gisteravond hield de K.J.M. V. hadr zesde jaarvergadering in het café restaurant „De Nachtegaal" onder presi dium van den heer P. Hermans. Deze opende met eten K.J.M.V.-groet en heette allen, in 't by zonder den eerw. moderator, kapelaan M. Kuypers, van harte welkom. Een terugblik werpend op 't afgeloopen vereenigingsjaar mocht hij met genoegen constateeren, dat er is gewerkt met voor uitgang op geestelijk, sociaal en cultureel gebied. Hierbij dankte hy de leden mo derator voor den steun aan het bestuur ge schonken. Wij zijn echter nog niet waar we wezen moeten, dus immer voorwaarts. Vervolgens wijdde de voorzitter een woord van weemoedige hulde aan het overleden lid, N. Zwetsloot, voor wiens zielerust een kort gebed werd gestort, ter wijl de voorzitter de leden dankte voor de laatste eer aan den te vroeg ontslapene. Door den secretaris, den heer F. Schra- ma, werd verslag uitgebracht van de vo rige jaarvergadering, welk verslag zonder aanmerkingen werd vastgesteld. De heer Schrama bracht hierna zijn jaarverslag uit. Daarin werd gewag gemaakt van een goed vergadering-bezoek. -Voorts werden er de werkzaamheden op onderhoudende wyze in weergegeven. Het ledental bedraagt 46. Een dankbaar applaus volgde op dit mooie verslag hetgeen de voorzitter met eenige goedgekozen woorden bekrachtigde. Aan de orde is voorts het financieel ver slag van den penningmeester, den heer P. Dame. Hieruit bleek, dat naast een ont vangst van 1324.78, een uitgave viel te boeken van 1204.70, zoodat de belans een nadeelig slot te zien gaf van 120.08. Aan gezien er nog enkele posten moeten wor den ontvangen is het werkelijk nadeelig saldo 29.83. De heer J. Lamboo bracht vervolgens een halfjaarlijksch verslag uit van de Propagandaclub, waaruit bleek, dat deze club. alhoewel zy nog maar een half jaar bestaat, blijk heeft gegeven dat zy voor de vereeniging nuttig werk verricht. De voorz. dankte den heer Lamboo voor dit mooie verslag. Vervolgens bracht de heer P. Dame als secretaris van de bloe mistenvakgroep verslag uit, waarvoor ook hem een woord van dank werd gebracht door den voorzitter, welke er echter met klem op wees. dat het noodzakelijk is dat de leden van deze vakgroep wat beter de groepbijeenkomsten bijwonen, omdat we als jonge menschen nog veel moeten lee- ren; ook wij moeten bedenken dat kennis macht is! Hierna werd een oogenblik gepauzeerd. Na deze pauze was bestuursverkiezing aan de orde wegens periodieke aftreding van de heeren P. Dames en P. Zwetsloot; deze heeren stelden zich niet meer herkiesbaar. Door het bestuur waren als candidaten ge steld de heeren J. Schoorl en C. Zwet sloot. Alvorens tot de stemming over te gaan deelde de voorzitter mede, dat op Zondag 7 Juni door Lisse in combinatie met Sassenheim de buitenmiddag op den Burcht te Leiden zal worden bijgewoond. Het vertrek is bepaald des namiddags te half één van het Vierkant. Spreker hoop te, dat alle leden het bestuur op dien mid dag zullen vergezellen. Hierna dankte de voorzitter de scheidende bestuursleden voor alles wat zyn in 't belang der vereen, hebben verricht en hy wenschte beiden op hun verdere levensweg alle goeds toe! De stemming van twee bestuursleden had vervolgens tot uitslag, dat gekozen bleken de heeren J. Schoorl en G. Warmerdam. Daar deze laatste geen benoeming wensch te te aanvaarden, werd de heer C. Zwet sloot als gekozen verklaard. Bij de rondvraag deelde de eerw. mode- ra» or mede, dét verzoeken waren ingeko men tot heropvoering van het laatste too- neelstuk .waaromtrent aan Leiden de toe zegging is gedaan voor Zondag 7 Juni. Heropgevoerd zal worden het „Spel van de Nar", hetwelk des namiddags en des avonds zal worden opgevoerd. Hierna sluiting. Verkeersongeval. Gisteren kwam een z.g.trailer de Julianastraat uitrijden op den Rijksstraatweg, gaande naar de rich ting Leiden, terwijl van den anderen kant een auto kwam aanrijden. De trailer stop te om de auto te laten passeeren, doch deze autobestuurder verloor waarschijn lijk door zijn zeer groote snelheid zijn stuur. Het gevolg hiervan was, dat hij tegen de trailer opbotse, het trottoir op reed en een aldaar staand hekwerk ver nielde. De auto bekwam groote materieele scha de. Persoonlijke ongevallen kwamen ge lukkig niet voor. De politie maakte ver baal op. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan de Gebr. van der Vlugt alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een pakloods op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie B. no. 1814, plaatselijk gemerkt Heereweg 439. Geboren: Cornelia Clara Maria d. v. J. H. M. Bulten en M. Lemmers. ndertrouwd: P. G. Randsdorp 26 j. te Haarlemmermeer en J. Sailsdorfer 28 j. A. Moolenaar 65 j. en J. H. van der Zaal 51 j. Th. J. Booden 25 j. en G. de Jong 23 j. M. J. van der Lans 24 j. te Hillegom en M. Vryburg 24 j. Getrouwd: C. Penders te 'sGraven- hage en M. J. Elgering B. J. Meeuwis sen en C. de Bruin Q. J. Smit te Hille gom en M. T. Suijkerland. Overleden: Rutgerd Veldhuyzen v. Zanten 75 j. echtg. van M. van Santen. Gevestigd: C. N. Romijn uit Voor hout J. A. Slootbeek uit Amsterdam. Vertrokken: C. E. Bon naar Zoeter- woude E. de Wit naar Hillegom A. M de Wit naar Bennebroek H. E. Schmidt naara Bochum (Duitschland) J. H. Kaandorp naar Vught C. van Dor sten naar Naaldwijk. NOOTDORP BEGRAFENIS PASTOOR A. G. RHEE Gistermiddag vond onder zeer groote be langstelling van de zijde der bevolking plaats de begrafenis van den zeereerw. heer pastoor A. G. Rhee, die tot 1935 te Nootcorp pastoor was. De Plechtige H. Mis i van Requiem was gehouden te Heemstede» de plaats van overlijden, waarna de be grafenis alhier volgde. Bij aankomst van de rouwstoet werden de klokken geluid. De kist werd in het portaal der kerk geplaatst en na zegening van het stoffelijk overschot, door pastoor Th. G. van der Meer, de kerk binnenge dragen. De aldaar aanwezigen werd gelegenheid gegeven te defileer en langs de lijkkist. Onder hen merkten wij op de zeereerw. heeren Deken van der Tuyn van Den Haag, Deken Dankelman van Delft, pastoor van Nuyen van Delft, de weleerw. heeren ka pelaan Verhaar en kapelaan Duinisveld, de burgemeester van Nootdorp, getooid met ambtsketen, dr. Perquin en talrijke verte genwoordigers van vereenigingen, waar onder de Graal, de K.J.M.V., de R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze", de L. T.B., de R.K. Volksbond, Gymnastiekver., N.A.S., de R K. Muzïekvereeniging. Na aflcop van het défilé verrichtte ka pelaan Duinis"eld de absoute en werd on der klokgelui de kist d'or de buren naar het kerkhof gedragen, al wear de bijzetting in het priestergraf plaats had. De korte door velen met ontroering ge volgde plechtigheid was hierna ten einde. B.V.L. Bij de afd. B.V.L. alhier zal evenals vorig jaar weder gelegenheid wor den gegeven om met scherpe patronen te schieten op de schietbaan te Delfgauw. De daartoe vastgestelde data zijn 4 Juni, 2 en 16 Juli en 20 Augustus en wel van 19 tot 20 uur. De B.VJj.'ers, die wenschen deel te ne men, worden verzocht zich te melden vóór 3 Juni a.s. bij den Commandant, den heer P. van Logchem, Molenweg of den heer A. Boer, Dwarskade. Serenade. Door wethouder van der Helm en echtgenoote werd deze week ter gelegenheid van de herdenking hunner 25- jarige echtvereeniging in de zaal van den heer Sluijs aan talryke genoodigden een feestavond geboden. Onder hen behoorde ook de burgemeester en de raadsleden, die begelied door het alhiei pas opgerichte muziekcorps van den Veenweg naar den heer Sluijs trokken. De~e aardige stoet mocht zich sterk in de belangstelling der dorpsgenooien verheugen, die de opgewek te marschmuziek zeer wisten te waardee- ren. Aangekomen bij de plaats van bestem ming kwamen weihouder van der Helm en echtgenoote naar buiten, alwaar hen een serenade werd gebracht. Hierna werd het woord gevoerd door den burgemeester die het echtpaar har telijk gelukwenschte Spr memoreerde hoe verdienstelijk weth. van der Helm zich in deze gemeente maakt dr>or het bekleeden van talrijke functies in het vereenigings- leven, terwijl zijn echtgenoote, die hier door zoo vaak eenzaam achterblijft, een woord van waardeering niet onthouden mag worden. Mede namens de Raadsleden bood spr. een schilderij, voorstellende het oude dorpskerkje, aan. Weth. van der Helm, getroffen door de hem gebrachte serenade, de vriendelijke woorden van den burgemeester én de aanbieding van een zoo fraai geschenk, dankt, ook namens zijn ecingcnoote, hier voor hartelijk. Nadat de genoodigden zich naar binnen hadden begeven om den veiceren avond in gezellige feestvreugde ckoi te brengen, zette de muziek zij'n mm ik.'Je tocht nog eenigen tijd door de gem eer te voort UITHOORN. Kaasmarktdag. Op Donderdag 4 Juni a.s. zal te Uithoorn des morgens 9 uur een speciale kaasmarktdag gehouden worden. RIJNSBURG Tuinbouw. Het is voor tuinders en kooplieden thans de stille tijd. Er is wei nig aanvoer tfan de veiling. Radijs is haast het eenige voorjaarsproduct wat aangeboden kan worden. En met winter- producten is het niet veel meer gedaan. Al leen de waschpeen is nog een gevraagd product wat nog een redelijke prijs op brengt van 8.4012.50 per 100 K.G. Prei gaat slecht. Hoogstens van 1.201.60 per 100 bos brengt dit op. Radijs van f 0.70 1.10 per 100 bos. Met het artikel kroten is het al zeer slecht afgeloopen. Den gehee- len winter een goed gevraagd product dat loonende prijzen opbracht, is het op heden vrijwel een waardeloos artikel geworden. Veevoederprijzen brengen de kroten thans op en dat is zeer weinig, 't Kan verkeeren. NOORD WIJK De burgemeester. Naar wij verne men is de burgemeester dezer gemeente met verlof afwezig de periode van 28 Mei tot en met 15 Junk Het autopark. Door B. en W. is, na gehouden openbare aanbesteding aan den heer J. van Kan gegund het exploiteeren van het gemeentelijk autopark aan de Noord Boulevard. TER-AAR. Geboren: Henricus Josef, z. v. A. J. van Emmerik-v. d. Laan. Abraham Dirk, z. v. S. de Vries-Offri-nga. Gijsbertus Martinus, z. v. Jac. Zevenhoven-de Hey. Gevestigd: H. Voort-man, van Alphien aan den Rym; M. A. Verby, van Boskoop; J. J. v. d. Zwet, van Nieuwkoop; M. Pie- terse, van Leimuiden; J. v. d. Lip, van Wou- brugge; N. Jansen, van Leimuiden. V ertrokken: C.A. Koeleman, naar Nieuwveen; J. van Halm, naar Alphen aan den Rijn; Wed. v. d. Bijl-Verboom, naar Alphen aan dien Rijn; C. M. v. d. Byl naar Nieuwveen; J. M. Turg naar Vinkeveen. VOORHOUT Kleinveever. D.V.V. Gisterenavond hield D.V.V. haar gewone wekelijksche veiling. De aanvoer en belangstelling was groot en de prijzen waren goed. Aange voerd waren 67 konijnen, die opbrachten van 0.201.50 per stuk, 9 duiven van 10 15 ct. per stuk. Verder nog 20 diverse ar tikelen, die ook allen verkocht werden. Volgende week in plaats van Donderdag is het Vrijdagavond veiling om 8.30 uud. WARMOND Kampeeren. Nu het zomerseizoen weer is genaderd en dagelijks aanvragen binnen komen om vergunning tot kampee ren, vestigen wij er de aandacht op, dat een vergunning om worden aangevraagd 8 dagen, vóór dat men met het kampeeren wenscht aan te vangen. Kam peerver gun ningen worden vereischt voor het verblijf in tenten, hooibergen, schuren, zolders, enz terwijl elke kampeerder afzonderlijk in het het bezit moet zijn van een vergunning. Het kampeeren van personen van beider lei kunnen in dezelfde gelegenheid anders dan tot één gezin behoorende, os verboden Gevestigd: A. v. cL Mosselaar, ko mende van Haarlem H. M. van Schalk van'Leiden J. Elzinga van 'sGravenha- ge Wed. Sibolt geb. Modde van Goes B. Zwaan van Leiden A. C. Haarsma v. Vlissingen C. A. Vermaal van 'sGra- venhage Wed. van Veen geb. Weiter v. 'sGravenhage L. Brinkman van 'sGra- venhage C. de Winter van Noordwyker- hout M. E. Kroger van Zwammerdam P. Kraan van Schipluiden Vertrokken: C. van Dijk naar Bus- sum M. J. Bel naar St. Pancras J. M. van Leeuwen naar Voorburg J. L. van Leeuwen naar 'sGravenhage J. C. Homan naar Dusseldorf J. A. Heems kerk naar Leiden C. C. van Noort naar Leiden A. E. Goddijn naar Leiden M. Beugelsdijk naar Bloemendiaal C. de Bruyn naar Boskoop J. van Stijn n. Lisse E. Wulfert naar Duitschland Th. B. Geysen naar Zwammerdam C. H. Versluys naar Sassenheim. WASSENAAR Het lyceum Het met 1 September a.s. alhier te ope nen lyceum, zal, naar wij vernemen wor den gevestigd in een tweetal perceelen aan de Backershaegenlaan WOUBRUGGE Kampeeren. Afgekondigd is door het gementebestuur de verord*.mr-g op het kampeeren in deze gemeemt. Als gevolg hiervan is het kampeeren in de gemeente, zonder vergunning van B. en W. verboden. De duur der vergunning w^idt beperkt tot een dag, een week cn linger uan één week Zij, die met de Pinksterdagen hun tenten binnen het gebied van deze gemeente wil len opslaan, doen dus goed zich van een vergunning te verzekeren. Herziening waterleiding en licht-tarie- ven. B. en W. hebben raporten ontvan gen over de herziening van de tarieven bij het G. E. B. en G. W. B. In het rapport voor het G. W. B. wordt vastgehouden aan de huurwaarde der perceelen, bij het G. E. B. wordt meer aandacht geschonken aan heta oppervlakte-tarief. In de eerstvolgen de vergadering bullen B. en W. den raad uitgewerkte voorstellen worden gedaan. De bdoeling is om de nieuwe tarieven met 1 Juli a.s. te doen ingaan. Comm. bijzondere nooden. Nadat het plaatselijk crisis-comité zal worden opge heven, overweegt de burgemeester, van wien, op verzoek van den minister van Binnenlandsche Zaken, het initiatief moet uitgaan, te komen tot oprichting van een commissie van samenwerking voor bijzon dere nooden. De bedoeling ligt voor om hiervoor de leden der commissie B (steun in natura aan werkloozen) aan te zoeken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11