RIJKSPENSIOENVERZEKERING STADS NIEUWS 1 - 1 1 VRIJDAG 22 MEI 1936 "F. LEIDSCHE COURANT ctRSTE BLAD - PAG. 2 met TERUGBETALING VAN PREMIËN bij vroeger overlijden is een algemeen begeerde REGEN. r DE BILT SEINT: Meest matige, tijdelijk afnemende Noord- Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken. Regenbuien. Aan vankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 766.6 te Valentia. Laagste barometerst.: 750.3 te Marseille. De sterke afkoeling, die zich in den mid dag van den 20sten reeds deed gevoelen, leidde tot een grooten temperatuurval met krachtige en buiige winden en in het Wes ten van ons land zware regen- en hagel buien. Thans heerscht koude in het ge- heele Westen tot aan de kusten der Mid- dellandsche Zee en de Pyreneeën. Na het verdwijnen van den hooge druk in het Noord-Oosten werd die in het Noord-Wes ten tijdelijk aangetast door een depressie, die uit het Noord-Westen in ons waarne mingsgebied binnenkwam en op dit oogen- blik bij Schotland ligt. In de Golf van Bis- caye en in Spanje steeg de luch tdruk in de Oostzee en in golf van Genua liggen nog depressies, de laatste geeft storm en regen caye en in Spanje steeg de luchtdruk in blijft het warm. Het is te voorzien, dat het weertype met gure buien nog eenige da gen zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR. 11.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.26 uur tot Zaterdagmorgen 4.26 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 23 Mei voorm. 5 uur en nam. 5.2 4uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 18 H gr. C. Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 3434 Père" zijn eerste plechtige H. Mis opge dragen, Zij, die bij deze luisterrijke plech tigheid tegenwoordig zijn geweest, zul len zich nog levendig herinneren den jubel van dat indrukwekkend feestelijk gebeuren. Die jubel is nu verkeerd in rouw. As. Dinsdag zal in de nieuwe „Mon Père" een plechtige Requiem-mis worden opgedragen voor den overleden Missiona ris. Werd 7 April 1931 gesmeekt om zegen over den priesterlijken arbeid van den jongen priester, nu zal er worden gedankt voor dien zegen en worden gebeden, opdat God Zijnen dienaar moge kwijtschelden wat er aan schuld van menschelijke tekort komingen op hem mocht zijn. En velen zullen Dinsdag de plechtige Requiem-mis bijwonen, eerbiedig gedenkend den ster ken mensch, den vromen priester en re ligieus, die, gehoor gevend aan den roep van den Hoogepriester, alles heeft verla ten, om zichzelf te geven en te offeren, ge heel en al. God heeft dit offer aanvaard. aanvaard op de wijze, waarop Zijn ondoor grondelijke Wijsheid en Goedheid het heeft beschikt. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Aanvullings doctoraal examen Wis- en Natuurkunde de heer J. de Haan, Rotter dam; Propaedeutisch examen Theologie de heer C. Ph. Abbing, Ruurlo; Artsexamen eerste gedeelte de heeren: J. L. M. Reynders, Maastricht; M. West kamp, Leiden; M. H. W. K. Dijkstra, Den Haag; C. H. Rering, Den Haag; Bevorderd tot arts, de heer H. G. Ru- haak, Leiden. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „De rivaten der oxydatieproducten van glyce rine", de heer H. P. ten Otter, geboren te 's-Gravenhage. LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD „KATHOLIEK LEIDEN." Op den grooten openluchtmiddag Zondag as. te 2 uur zal een overgroot aantal Ka tholieken tegenwoordig zijn. Men verzekere zich bijtijds van 'n toegangs kaart aan de gepubliceerde adressen. OPROEP aan alle Katholieken van Leiden, en wel om een kleine bijdrage, in den vorm van witte bloemen, om het altaar op het ter rein te versieren. Dus, ter Eere van het Al lerheiligste Sacrament. Het gaat niet om groote hoeveelheden, maar wel om de samenwerking van allen. Mogen wij aanbevelen de Witte Hortensia? Dit is een pracht plant voor de versiering van het altaar. Maar, waar moeten de bloemen en plan ten worden bezorgd, zal men zeggen. Kijk eens, heel eenvoudig Men kan de witte bloemen of planten laten brengen aan het Graalhuis Hooigracht, en wel tot en met Zaterdagavond. Wij zullen verder voor vervoer zorgen naar het Haagweg- terrein. Bij voorbaat dank, en laat onze op roep een gul onthaal vinden, waardoor de openlucht-middag as. Zondag een onver getelijke zal worden. PAROCHIEFILM „HARTEBRUG". De Parochiefilm „Hartebrug" trekt bui tengewone belangstelling; 't is een succes nummer! Gisteravond moesten tientallen worden teleurgesteld, omdat de zaal was „uitver kocht". Ook voor hedenavond zijn er geen plaatsen meer vrij. De film wordt door alle bezoekers met levendige interesse gevolgd en de aan gename stemming tijdens de vertooning wordt ook niet weinig beinvloed door de muzikale begeleiding van mej. Lindenhoff (piano) en den heer Raaphorst (viool). De zeereerw. heer pastoor Beukers, rec tor Beune, rector Reijnen, pater drs. de Goede, pater ten Brink woonden op een der avonden de film-vertooning bij; ook, natuurlijk, de pastoor en de kapelaans der parochie. De pastoor heeft iederen dag tijdens de pauze een kort woord tot de be zoekers gericht. Waar de belangstelling nog aanhoudt, zal de vertooning nog enkele avonden plaats hebben welke nader zullen wor den bekend gemaakt. LEIDERS VAN DE K. J. C. De K. J. C. van Lisse organiseert a.s. Zondagavond een „Meifeest"; de Leidsche K.J.C. Leiders hebben besloten dit Lente feest gezamenlijk bij te gaan wonen. En tree bedraagt 10 cents. Verzamelen: Stationsplein, vertrek van daar bij gunstig weer per fiets te 18.15; bij ongunstig weer met de tram van 18.43. Denken de Leiders hedenavond aan den psychologischen cursus? L. BEUNE, pr. PATER RUDOLPHÜS TERSTAPPEN O. F. M. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem is op voordracht van den Provinciaal der Paters Minderbroeders benoemd tot assistent aan de parochie van den H. Leo- nardus a Porto Mauritio aan den Haagweg alhier de weleerw. pater J. J. (Rudolphus) Terstappen. Zijneerw. werd geboren den 5den Maart 1875 te Breyel (Duitschland), vanwaar zijn ouders naar Megen verhuisden. In het jaar 1892 deed hij zijn intrede in het klooster der Paters Franciscanen en werd in 1899 priester gewijd, waarna hij benoemd werd tot assistentie-pater te Wychen; hij was voorts kapelaan te Delft, Haarlem en Lichtenvoorde en procurator en vicarius te Weert. ST. JOSEPHS GEZ. VER. Bibliotheek. In verband met den katholiek-socialen Zondag zal de bibliotheek as. Zondagmid dag gesloten zijn. Lezers, die nog nalatig zijn gebleven met het terugbezorgen van reeds weken uitgeleende boeken, worden dringend verzocht morgenavond die boe ken in te leveren. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". De leden, die as. Zondag met de K. J. M. V. zullen deelnemen aan den Socialen Zondag, verzoeken wij allen precies om kwart over twee 's middags aan den in gang van het Sportpark Haagweg aanwe zig te willen zijn. Het bestuur zal hen daar met het vaandel opwachten. Zorgt s. v. pl. tijdig aanwezig te zijn. Namens het bestuur, M. GEIJER, Secretaris. De salarieering van het gemeentepersoneel. Men deelt ons in overeenstemming met wat wij Woensdag berichten van offieieele zijde mede, dat er omtrent de salarieering van heit gemeentepersoneel nog niets beslist is; het overleg tusschen B. en W. en hoogere autoriteiten is nog gaande. EXCURSIE „OUD-LEIDEN". Woensdagmiddag had het bestuur van de Vereeniging „Oud-Leiden" een excur sie uitgeschreven. Meer dan 50 leden en introducees, een getal dat van groote be langstelling getuigt, hadden zich te ruim twee uur verzameld aan de Hooigracht, waar een bezoek werd gebracht aan het merkwaardige St. Annahofje. Met groote belangstelling werd alles in oogenschouw genomen, terwijl de aanwezigen zich in groepen begaven naar de kapel met de priesterwoning, waar door de Regentes, mej. Le Poole, allerlei interessante bijzon- derheden uit de geschiedenis der stichting en omtrent de oude inventaris van kapel en woning werden medegedeeld. Nadat men met de grootste belangstelling een en ander in oogenschouw had genomen, werd een kort bezoek gebracht aan het nabij gelegen Schachtenhof aan de Middelste gracht. Vervolgens wandelde men naar de Hoog- landsche Kerkgracht, waar vele deelne mers even een bezoek brachten aan het aardige Miereveldshofje. Doch ten slotte vereenigden allen zich weer voor het fraaie Gothische poortje van het Heilige Geest en Arme Wees- en Kinderhuis, dat in 1607, waarschijnlijk door Lieven de Key, zoo gelukkig is opgenomen in de re naissance omlijsting van het poortgebouw. Over de binnenplaats begaf men zich nu allereerst naar het hoofdgebouw uit de 18de eeuw, waar in de statige Regenten kamer de Voorzitter van „Oud-Leiden", prof. dr. L. Knappert alreeds aanwezig was en een uitermate boeiend overzicht gaf over de geschiedenis van het Wees huis. Hartelijken dank bracht spr. aan de Regenten van het Weeshuis, die met groo te welwillendheid hadden toegestaan, dat de leden van „Oud-Leiden" onder de voor treffelijke leiding van den Directeur der stichting in staat zouden worden gesteld, het geheele complex te mogen bezichtigen, hetgeen overigens spaarzaam wordt toege staan. Een portefeuille met oude brieven en bescheiden, eenige oude boeken, met kaarten en gekleurde voorstellingen uit het Weeshuisleven uit vroegeren tijd, wa ren voor deze gelegenheid uit het'archief te voorschijn gehaald en lagen na den rondgang door het gebouw voor belang stellenden ter inzage. Vervolgens ging de' Directeur ons voor en leidde ons door de verschillende zalen. Wij konden opmerken, hoe ruim en frisch deze waren ingericht; wij verlustigden ons aan aardige doorkijkjes; beschouwden de oude solide constructies van de zolderingen met hun zware balken en fraai gesneden consoles. Wij genoten op de bovenverdie ping van de fraaie uitzichten uit de ven sters. waarvan de kruiskozijnen ongeschon den zijn gehandhaafd. In de onderverdie ping heeft men hooge, van boven ronde ramen aangebracht, die lang zoo mooi niet zijn. De oude ontlastingsbogen, die nu nog boven de moderne ramen zweven, zijn een blijvend verwijt aan het geslacht dat door een moderniseering de prachtige gesloten heid van de benedengevels heeft gebro ken. Doch inwendig schijnt aan de oude architectuur niet veel veranderd. Men be trad het oude, rijk voorziene archief, de keurig onderhouden en ingerichte slaap- en ontspanningszalen. Kortom, overal waar maar iets belangrijks viel op te mer ken, werden wij gevoerd. Nadat zoo het geheele complex was be zichtigd en velen nog een oog hadden ge slagen in de archiefstukken op de Regen tenkamer, ging men hoogst voldaan huis waarts. Zoo is deze excursie, door het be stuur van „Oud-Leiden" voortreffelijk voorbereid, volkomen geslaagd. Moge ze, evenals de tocht naar Haarlem, voor velen een aansporing zijn, zich bij de actieve en hoogst nuttige vereeniging aan te sluiten. Dan heeft het bestuur eer van zijn moeite en kan nog veel meer doen in 't belang der oude Sleutelstad, dan thans reeds het ge val is. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. Nieuwe koers onder leiding van het nieuwe bestuur. Woensdagavond hield de Maatschappij voor Toonkunst in het gebouw der Muziek school aan den Nieuwe Rijn een algemeene ledenvergadering, waarvoor geen der le den belangstelling toonde, zoodat alleen het bestuur en de pers tegenwoordig was. De voorz., dr. C. de Jong, constateerde in zijn openingswoord de afwezigheid der leden tot zijn leedwezen, doch hoopte, dat middels publicatie in de pers het verhan delde toch meerdere bekendheid zou krij gen. Het voornaamste punt der agenda was een door het bestuur voorgestelde wets wijziging, waardoor men hoopt Toonkunst nieuw leven in te blazen en te kunnen be wijzen, dat de Mij. bestaansrecht heeft. De voornaamste bepalingen der gewij zigde wet luiden als volgt: Art. 6: „De leden hebben recht op twee niet-persoonlijke toegangskaarten voor alle gewone concerten, in het loopende jaar door de Maatschappij te geven, en op re ductie voor twee personen op den toe gangsprijs voor de buitengewone muziek uitvoeringen, door bemiddeling van of in samenwerking met de Maatschappij te ge ven". Art. 7: „Wie na den lsten Februari voor de eerste maal lid wordt, verbindt zich i voor het volgende maatschappelijk jaar en ontvangt kosteloos twee toegangsbe- I wijzen voor de muziekuitvoeringen, welke door de Maatschappij nog in het loopende maatschappelijk jaar zullen worden gege ven". In Art. 18 het tweede lid te schrappen en daarachter als overgangsbepaling toe te voegen: Art. 18bis: „Personen, die gedurende het maatschappelijk jaar 1935/1936 lid der Maatschappij waren tegen betaling van een contributie van 3.50 per jaar, kunnen desverlangd lid der Maatschappij blijven op de voorwaarden en met de rechten, te hunnen aanzien omschreven in de wet der Maatschappij, zooals deze luidde op 1 Mei 1936. Dit recht vervalt, zoodra zij hun lid maatschap onderbreken". Zooals niet anders te verwachten werd de voorgestelde wijzigingen zonder eenige bemerking goedgekeurd. Aan de hand der nieuwe bepalingen heeft de voorz. hierna in korte trekken de bedoelingen van het bestuur uiteengezet. Deze betreffen in de eerste plaats dus het lidmaatschap en in de tweede plaats de regeling van de concerten. Tot nu toe was er een lidmaatschap van 8.rechtgevend op drie toegangsbewij zen en een lidmaatschap van 3.50, recht gevend op één toegangskaart. Het bestuur wilde nu een uniform lid maatschap invoeren van 5.per jaar, waarvoor het lid twee- toegangsbewijzen ontvangt. Daarnaast komen er onpersoonlijke abonnementen ad f 3.voor leden en niet-leden. De voordeelen van het lidmaatschap zijn: reductie op de buitengewone concer ten, reductie op het schoolgeld en reductie voor het gebruik van de muziekbibliotheek, benevens gratis toegang tot de concerten der leerlingen. In een uitgebreide circulaire aan de le den en aan personen, die men meent voor het lidmaatschap in aanmerking te komen, zal het bestuur een en ander nader uiteen zetten, omdat het streven erop gericht is meerdere leden voor de Mij. te winnen. Meerdere leden toch zijn in dezen tijd zeker noodig om de Mij. haar bestaans recht te doen bewijzen. Het bestuur is van plan op zoo goed mo gelijke wijze dat bestaansrecht "te bewij zen. Daarom zal de Mij. voor Toonkunst ook iets bieden wat andere vereenigingen niet kunnen geven. De bestuurswerkzaamheden zijn even eens gereorganiseerd. Eenige hunner zul len zich voornamelijk bezighouden met de belangen der Muziekschool, die dank zij uitstekende leiding van directeur en leer krachten een goeden naam heeft en dezen moet behouden. Andere bestuursleden hebben meer spe ciaal tot taak de verzorging der concert- afdeeling. Reeds zijn deze in die richting werk zaam geweest door voor het volgend jaar een mooi programma samen te stellen van bij vorige jaren vergeleken zeer bij zondere concerten. Dit programma omvat: le. Een concertavond van het pianisten- paar Ethel Bartlett en Ray Robertson. 2e. Id. van het Harptrio Rosa Spier met alt en viool. 3e. Id. van het Ned. Kamerorkest onder leiding van Otto Glastra van Loon met Stotijn als solist. De programma's zullen steeds zoowel klassieke als moderne muziek omvatten. De voorz. hoopte, dat de leden op prijs zullen stellen wat thans voor hen gedaan wordt, uitte den wensch, dat de nieuwe richting, door het bestuur ingeslagen, een flinken aanwas van nieuwe leden tot ge volg moge hebben en sloot hierna de ver gadering. A.R.K.A. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in den Burcht onder leiding van den voorzitter, den heer Heemskerk. De geest, adv., de weleerw. heer Dor- beck, kwam even later ter vergadering. De voorz. sprak bij de opening zijn groote teleurstelling uit, dat zoo weinig leden de vergadering bezochten. Hier was toch ze ker hun plaats om de belangen te bespre ken. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing, naeen kleine wijzi ging, goedgekeurd. Hierna werd voorlezing gedaan van de ingekomen en verzonden stukken door den lsten secretaris. Na behandeling van deze stukken werd over gegaan tot aanwijzing van afgevaar digde en plaatsvervanger voor het A.R.K.A congres te Utrecht. Aangewezen werd na stemming als afgevaardigde de heer W. J. Kriek en mede afgev. de heer Balsieben en als plaatsvervanger de heer Heems kerk. Allen namen de benoeming aan. Hierna werd opgediend de hoofdschotel der vergadering, de prae-adviezen op de diverse voorstellen voor het congres. Be grijpelijkerwijze vorderde dit veel tijd en werden verschillende punten flink onder de loupe genomen. Den afgevaardigden werd verzocht met de diverse wenschen van de vergadering zooveel mogelijk re kening te houden. Na rondvraag sloot de voorzitter deze zeer pittige vergadering met den chr, groet. Geslaagd voor het examen „Rekening- Courant-Boekhouden", afgenomen door Instituut „Mercurius" te Amsterdam, de heer G. J. Philipsen, leerling van den heer J. A. Christiaanse, alhier. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe- Afd. Leiden. Zaterdag (morgen) zal te kwart voor 8 u. in de Parochiekerk van St. Petrus een H. Mis worden opgedragen voor onzen over leden collega A. Karremans. Dringend ver zoekt het bestuur de leden, zooveel moge lijk hierbij tegenwoordig te willen zijn. Tevens wil het bestuur de aandacht nog AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van V ij d a g 22 tot en met Zondag 24 Mei waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Te lefoon 552. Voor Oegstgeest wordt waargenomen door apotheek C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Tel. 274. eens vestigen op het bezoeken van- de H. Mis, iederen laatsten Maandag der maand voor de werklooze leden; plaats en uur allen bekend. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6763. M. Bierschenk. Leiden, Levendaal 27. Winkel in kruidenierswaren. E.: M. Bierschenk, Leiden Opheffingen: 1216. Eikhuizen en Co. Sassenheim, Rijksstraatweg 59. Bloem- bollenbedrijf. 1352. J. Riethoven en Zn. Leiden, Jan- vossensteeg 57. Paardenslachterij. Wijzigingen: 4671. Meubelstoffeer- derij A. Lasschuit. Leiden, H.K. Koorsteeg 12. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in gestof feerde meubelen. 5679. J. H. Omtzigt. Zoeterwoude, Rooge Rijndijk F 114. Handel in brandstoffen en grint. Uittr. E.: J. H. Omtzigt, Zoeterwou de. ijz. handelsn. in. C. Hh. Omtzigt. N. E.: C Th Omtzigt, Zoeterwoude Bij de heden gehouden aanbesteding „verbouwing van het Rusthuis „Weltevre den" aan de Zoeterwoudsche Singel" door het Architecten Bureau de Bruijn en Bou- ter, Witte Singel 23, alhier, werd inge schreven als volgt: 1. J. H. Albers, Den Haag 6537.2. Fa. Jac. van Riet, Lei den 7444.3. M. de Jong, Voorschoten 7370.4. A. J. Kantebeen, Leiden 7197; 5. M. van Duin, Katwijk aan Zee 6659. 6. L. Zitman, Leiden 7650.7. A. J. Langeveld, Leiden 7397.—; 8. Fa. de Later en Meijers, Oegstgeest 7950.9. L. Schroder, Wasseijaar 7495.10. Fa. Bouter en Hartevelt, Leiden 6967.11. Fa. Bik en Breedevelt, Leiden f 7700. 12. Vogel en Van der Hulst en Zoon Was senaar ƒ6951.—; 13. C. Leenderts, Schie dam 7660.14. M. Kool, Warmond 6588.—; 15. Fa. Granneman en Lelievelt, Stomp wijk 6850.16. Th G. Barthen, Leiden f 7368.—. Op verzoek van den hoofdcommissaris van politie te Den Haag is alhier aange houden de 32-jarige J. F., verdacht van diefstal door middel van opensluiting, te Den Haag gepleegd. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Gemeenteraad. De agenda voor de a.s. zifting van den 'gemeenteraad luidt: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 30 Maart 1936; 3. Ingekomen stukken; 4. Mede- deelingen; 5. Aanbieding ter vaststelling van het primitief kohier der hondenbelas ting voor het jaar 1936; 6. Voorstel tot het verleenen van eervol ontslag aan een on derwijzer der openbare school voor uitge breid lager onderwijs; 7. Aanbieding van de rekening van het electriciteits-, gas- en waterbedrijf over 1935; 8. Voorstel: 1. tot intrekking van het raadsbesluit van 30 Mrt. 1936 tot het verleenen van bijdragen aan het Borgstellingsfonds voor Gouda en Omstre ken en 2. tot het verleenen van bijdragen aan dat fonds op gewijzigde voorwaarden; 9. Advies op een verzoek van C. Hoogen- doorm Jaczn. omtrent een aan hem gewei gerde bouwvergunning; 10. Voorstel tot vaststelling van een bijzondere voorgevel- rooilijn voor een gedeelte van Reyerskoop; 11. Voorstel tot verbetering van bruggen in den Laag-Boekoopschen weg en overne ming van de z.g. Sluisbrug van den polder Laag-Boskoop; 12. Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1936; 13. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrooting 1935; 14. Rondvraag. NIEUWKOOP. Poldervergadering. In Hotel „Het Vliegende Paard werd de jaarvergadering gehouden van den Polder Nieuwkoop, waar in werden vast,gesteld de rekening over 1935 en de begrooting voor 1936. De uitgaven hebben in 1935 bedragen f 136.965.86 en de ontvangsten f 128.490.09, zoodat een nadeelig saldo aanwezig is van f 8475.77. Echter is nog achterstallig aan omslag f 9435.57, aan pacht e.d. f 783.78, zoodat feitelijk een batig saldo aanwezig is van f 1743.58. Voor het verbeteren van de wegen is een leening gesloten van f 55.000.terwijl hiervoor aan subsidiën is ontvangen f 4950è De omslag bracht op over 2551 H.A. f 25.772.08. De bemaling heeft gekost f 7 742.41. De begrooting voor 1936 sluit met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 84.358.14, waarbij op een verhooging van omslag gerekend is van f 2.50 per H.A. wat noodig was om de begrooting te maken. NOORDEN. Vertrek Kapelaan Hermans. Dinsdag avond nam de Parochie afscheid van haar kapelaan wegens overplaatsing naar Den Haag. Het initiatief was uitgegaan van het Comité Roomsch Noorden en uitgenoodigd waren de bestuursleden van alle R. K. Ver eenigingen. Menig hartelijk woord van afscheid werd gesproken, waaruit bleek, hoe bemind kape laan Hermans zich gedurende zijn verblijf in Noorden gemaakt heeft en hoe noode men Z.Eerw. ziet heengaan.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2