GEMENGDE BERICHTEN ÜIT DE OMGEVING VRIJDAG 22 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURAKi VIERDE BLAD - PAG. 14 Auto-ongeluk bij Ermelo Zeven gewonden, vijf in het Ziekenhuis Dr. Veeneklaas onder de slachtoffers Gistermorgen is omstreeks half tien een ernstig auto-ongeluk gebeurd tei hoogte van het blindeninstituut „Zonneheerdt" te Ermelo. Een auto. waarin een heer met zijn zoontje en drie vriendjes zaten, komende uit Haarlem en rijdende richting Harder wijk werd ingehaald door een andere auto, waarin een heer met zijn verloofde zaten. Deze auto slipte door de gladheid van den weg, kwam tegen een boom en botste daarna tegen den eerstgenoemden wagen. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De gewonden, waaronder twee ernstig en vier minder ernstig, werden, nadat medische hulp was verleend door dr. Binnendijk en dr. Waardenburg, naar het ziekenhuis Salen te Ermelo vervoerd. Omtrent dit auto-ongeluk wordt nader gemeld, dat in de geslipte auto waren ge zeten dokter Veeneklaas uit Utrecht, de bekende geneesheer, die deel heeft uitge maakt van de ambulance van het Neder- landsche Roode Kruis in Abessynië, en een dame, eveneens wonende te Utrecht. In den anderen wagen bevonden zich de hee- ren J. H. Senff uit Haarlem, secretaris van de directie der Droste-fabrieken aldaar, diens ongeveer 10-jarig zoontje en drie vriendjes van het knaapje. De drie volwassenen en de vier kinde ren bekwamen allen kwetsuren, voorna melijk aan hoofd en gelaat. In den loop van den dag konden twee der kinderen het ziekenhuis verlaten. Zij werden door hun ouders afgehaald. De toestand van de anderen is gunstig. Het ongeluk is ge beurd, nadt dokter Veeneklaas den ande ren wagen had voorbij gereden. Zijn auto kwam toen te slippen en vloog tegen een boom. De heer Senff, die toen achter hem reed, kon niet meer uitwijken en botste te gen de auto van den arts op. DOODELIJK AUTO-ONGELUK TE VR IE ZENVEEN Oude man het slachtoffer Woensdagmiddag had te Vriezenveen een zeer ernstig auto-ongeluk plaats, waar van de 75-jarige H. J. Hazelhorst uit Kloos terhaar, gemeente Ambt Hardenberg, die te Vriezenveen ter markt was, het slacht offer is geworden. H. wilde de straat oversteken op het moment, dat een personenauto, bestuurd door J. S. uit Haren bij Groningen, in zeer snelle vaart naderde. De oude man werd gegrepen en ter aarde geworpen, en liep zulke ernstige verwondingen op, dat dr. van Os zijn onmiddellijke overbrenging naar het Diaconessenhuis te Almelo nood zakelijk achtte. De politie stelde onder leiding van den burgemeester een onderzoek naar de schuldvraag in. De beschadigde auto is in beslag geno men. Kort na aankomst in het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. FIETSENDE JONGEN GEVALLEN. Door vrachtauto gegrepen en gedood. Te Griendsveen onder de gemeente Horst (L.) is Woensdag de twaalfjarige jongen Van Mullekom door een vrachtauto over reden en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde, toen de knaap, die in gezelschap van een vriendje naar huis fietste, den wagen passeerde. De jon gens reden naast elkaar aan den rechter kant van den weg. Aangezien deze ter plaatse zeer smal is, wilden de jongens ach ter elkaar gaan rijden om de vrachtauto, die uit tegenovergestelde richting kwam, te laten passeeren. Hierbij kwamen zij ech ter te valien met het noodlottig gevolg, dat de 12-jarige Van M. door de auto werd gegrepen, Le andere jongen tuimelde in een sloot en kwam er verder goed af. Het stoffelijk overschot van het jeugdige slachtoffer is naar de voormalige ma rechaussee-kazerne overgebracht. De vrachtauto was afkomstig uit Deurne. DOOR AUTO AANGEREDEN. Woensdag is op den Verlengden Hee- renweg te Groningen de bejaarde wielrij der P. IT. bij het plotseling oversteken van den rijweg cioor een auto aangereden. De ongelukkige werd met een hersenschud ding opgenomen en naar het R.-K. zieken huis vervoerd. AUTO-BOTSÏNG TE DEN HAAG. Gisterochtend zijn op den hoek van de Javastraat en Koninginnegracht te 's-Gra- venhage twee auto's tegen elkaar gebotst. De drie inzittenden van een der beide auto's, welke bestuurd werd door den heer J. de J., werden gewjnd. De geneeskundi ge dienst vervoerde hen naar het zieken huis Bronovo, doch vandaar konden zij, na verbonden te zijn, spoedig naar hun wo ning terugkeeren. Beide auto's werden zwaar beschadigd. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Vanmorgen is even voorbij het station Hattemmerbroek de wegwerker der Ned. Spoorwegen, H. J. Hanekamp uit Zwolle, terwijl hij werkzaamheden aan de lijn stond te verrichten, aangereden door den trein van Apeldoorn naar Zwolle, die omstreeks half negen dit station passeerde. De man werd op slag gedood. JONGEN MET PAARD TE WATER Toen Woensdagavond de twaalfjarige Aaldert Zandbergen te Holsloot in de ge meente Sleen voor zijn vader het paard uit de weide haalde, is het dier blijkbaar voor het een of ander geschrokken. Het raakte met den jongen, die de leid sels om zijn arm geslagen had, in de Jongbloedsvaart. Doordat het ongeluk niet werd bemerkt, is de jongen verdronken. Ook het paard kwam om het leven. Het lijk van den jongen werd later op gehaald. MATRASSENFABRIEK IN BRAND. Te Enschede heeft Woensdag een brand gewoed in de matrassenfabriek der Gebr. Baarschers, welke is gevestigd in een deel van de gebouwen der opgeheven Ensche- desche machinefabriek en ijzergieterij aan den Parallelweg De brand, welke ontstond in de bovenverdieping, breidde zich snel uit. De brandweer tastte het vuur, dat een hevige rookontwikkeling veroorzaakte, met kracht aan en slaagde er in den brand tot de bovenverdieping te beperken. Deze is geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. EXPEDITIEBEDRIJF TE BEVERWIJK DOOR BRAND VERWOEST Gisteravond heeft een felle brand ge woed in een oude boerderij aan den Hof- landeweg te Beverwijk, waarin thans is gevestigd het expeditiebedrijf van A. Blom. Het geheele complex met zijn vele lood sen, stallen en afdaken is door het vuur verwoest, met uitzondering van het woon huis. De brandweer bestreed den brand met vier stralen. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Blom, had zich 's morgens heel vroeg met de bij hem gestalde Quita van Hawert Lee begeven naar de draverijen te Drachten en was nog niet van de course teruggekeerd. Alleen zijn huishoudster bleek aanwezig toen de brand door een passeerenden motorijder werd ontdekt. DRIE BERUCHTE INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben drie beruchte inbrekers ge tracht te Amsterdam hun slag te slaan in een bakkerij, gevestigd aan het het Sta- ringplein, en hun opzet zou geheel zijn ge slaagd, wanneer zij niet, bij het verlaten van het perceel, beladen met buit, in de armen zouden zijn geloopen van de recher cheurs der centrale recherche, die de hee- ren kenden als zware jongens, op onna speurlijke wijze er een gevoel van hadden, dat er iets zou worden ondernomen, en daarom de wijze voorzorgsmaatregel had den genomen de drie inbrekers niet uit het oog te verliezen. De zaak, waarop de inbrekers het voor zien hadden, was eenn bakkerswinkel, ge legen aan het Staringplein op den hoek van de eerste Helmersstraat. De achter den winkel gelegen bakkerij heeft haar ramen in de Helmersstraat. Het woonhuis van den bakker bevindt zich elders, zoo dat het perceel des nachts geheel verla ten is. Hiervan hebben de indringers ge bruik gemaakt om door het opschuiven van een raam in de eerste Helmersstraat de bakkerij binnen te klimmen. Zij maak ten zich meester van het aanwezige kas geld, van eenige voorwerpen van waarde, en bovendien van een paar doozen choco lade en bonbons, die werden ingepakt om al of niet voor eigen gebruik te worden meegenomen. Zooals reeds gezegd, liepen de heeren by het verlaten van het perceel in de ar men van de recherche, die in hen allen oude bekenden herkende, die allen reeds eerder met de justitie in aanraking zijn ge weest. Een hunner bleek bij fouilleering in het bezit te zijn van een geladen browning, wat de zaak voor hem er niet mooier op maakte. Alle drie de aangehoudenen staan bij de politie en in de Amsterdamsche on derwereld bekend als beruchte inbrekers en hun arrestatie wordt dan ook als een goede vangst beschouwd. TWIST IN CAFE Gisteravond omstreeks half elf ontstond in een klein café aan den Overtoom te Amsterdam twist tusschen eenige bezoe kers, welke ontaardde in een vechtpartij, waarbij een man met een bierglas een zoo hevigen slag op het hoofd kreeg, dat hfj met een een hersenschudding naar het Wilhelminagasthuis moest worden over gebracht, waar hij ter verpleging is opge nomen. PSEUDO LNGENIEUR TE ZANDVOORT GEARRESTEERD. Woensdagmiddag vervoegde zich bij een bewoner van de Brederostraat te Zand- voort een man. die zich als ingenieur voorstelde èn voorgat kamers te willen huren voor het zomerseizoen. Hij ging ten slotte actoord met den be dongen huurprijs en teekende het hem voorgelegde contract. Daarna hing hij een verhaal op over zijn portefeuille, welke hij zou hebben verlo ren, waardoor hij zelfs geen geld zou heb ben om te lunchen. De pensionhouder ver moedde onraad en leenoe hem geen geld, maar waarschuwde ra zijn vertek de po litie. Deze slaagde er in den man aan te houden en toen bleek hij geen ingenieur doch zekerr M. uit Haarlem te zijn. Zeer waarschijnlijk is nier de hand ge legd op een persoon, dis reeds in tal van plaatsen zijn oolichterspractijken heeft uit geoefend. Des avonds is hij aan de politie te Heem stede overgeleverd, die zijn arrestatie ver zocht had. Ook de Uaaritmsche politie heeft nog een rekening met hem te veref fenen. MOEILIJKE OOGENBLIKKEN VOOR 1>E SCHEVENINGSCHE HAVEN. Schip behouden binnengekomen. Op de seininrichtii.g te Scheveningen be merkte men gistermiddag dat de snurre- vaarder „Antwerpen 10" te kampen had met hojge zeeën voor de Scheveningsche haven Ondanks het feit, dat slechts 19 decime ter water in de buitenhaven was aangege ven, zag men, dat de „Antwerpen 10" toch de Scheveningsche haven wilde aandoen. Gezien de moeilijke positie waarin het schip verkeerde, waarschuwde de seinin- richting de reddingsboot „Zeemanshoop", die ter assistentie vei trok. Voor de „Zeemanshoop" het schip be reikte, was het de „Antwerpen 10" echter gelukt, de Scheveningsche haven binnen te locpen. Men kan hier van geluk spreken, dat er geen ongelukken gebeurd zijn, daar bleek, dat het schip zonder stookolie ronddreef en op zeilen was aangewezen. KAPITAAL IN EEN H OEIENMAAG. De landbouwei Nij^huis te Varsseveld, had tijdens eenige v/erFzaambeden in het weiland zijn jas, waarin zirii een porte feuille met 3l)ü aan bankpapier bevond, in het gras neergelegd. Een c^r in het land grazende koeien had het waardevol voor werp machtig weten te worden en het op gegeten. Het dier is terstond geslacht. In de maag werden sn ppers van portefeuille en banknoten teruggevonden. Deze zullen naar de Nederiandsche Bank worden opge zonden in de hoop, dat nog eenige restitu tie kan geschieden. 102-JARIGE OVERLEDEN. Te Waalwijk is hedenmorgen in den ouderdom van 102 jaar overleden de heer Judocus Timmerman, die tot zijn 99ste le vensjaar directeur is geweest van de le vensverzekeringmaatschappij „Noord Bra bant". 38 jaar lang heeft de heer Timmerman zitting gehad in het gemeentebestuur, waarvan 23 jaar als wethouder. KATWIJK AAN DEN RIJN Bekroning. De chr. mondorgelclub „Crescendo" alhier, directeur de heer D. v. Wouw te Leiden, heeft Hemelvaartsdag deelgenomen aan het nat. muziekconcours te Jutphaas (bij Utrecht). In de 3de afd. concert wedstrijd werd de tweede prijs be haald met 296 p. Het was de eerste maal dat „Crescendo" aan een concours deel nam. Tuinbouw. De af geloopen week was een week voor vele tuinders vol teleurstel ling. Tengevolge van het mooie zonnige weer kwamen de jonge groenten van den kouden grond in massa afzetten met gevolg dat voor een groot kwantum geen koopers waxen te vinden. Zelfs tegen den minimum prijs, wat een verliesgevende prijs voor de tuinders is, kon een groot kwantum niet ge plaatst worden en draaide door. Ging daarna naar de belt. Gevolg dat in korten tijd zulk een groote hoeveelheid geruimd was, dat er, vooral toen het weei veranderde, de aan voer verminderde en de prijs flink opliep. Ging b.v. spinazie aanvankelijk voor f 2. tot f 2.50 per 100 K.G., spoedig werd toen f 4.60 tot f 5.10 per 100 K.G. besteed. Zoo ook ging voor Radijs die f 0.50 tot f 0.70 op bracht, de prijs naar boven tot f 0.80 tot f 1.20 per 100 bos. Rabarber f 2.50 tot f 3.70 per 100 bos. Prei was niet best gevraagd en kon niet meer opbrengen dan f 1.40 tot f 1.70 per. 100 bos. Bospeen kwam in kleine kwantiuns en ging tegen redelijke prijs van f 10.20 tot f 12.10 per 100 bos. De ommekeer in de weersomstandigheden zal zeker ook een geheele ommekeer te weeg brengen in den groent en handel. Door de kou staaat vooral de koudegrondsproduc- tie in groei bijna stil. Gevolg kleinere aan voer, hoogere prijzen. KATWIJK AAN ZEE Bekroning. Hemelvaartsdag heeft het bekende mondorgel-orkest „D. V. H.", di recteur de heer D. van Wouw, voor de eerste maal deelgenomen aan een con cours en wel te Jutphaas (bij Utrecht). „D. V.H." behaalde in de tweede afd. concert wedstrijd de eerste prijs, waardoor het or kest in de le afd. werd geplaatst. Boven- len werd in den eerewedstrdij der daar voor in aanmerking komende muziekver- eenigingen. de derde eereprijs behaald. LISSE. Het Meifeest. Onze Katholieke Jeugd wil vooruit. On getwijfeld heeft zij al reeds veel bereikt binnen de muren van het clubgebouw, maar ze wil ook naar buiten. Daarom heeft zij een avond van de Meimaand uitgekozen om haar vreugde uit te jubelen. Enkele maan den werken de Kruisvaarders van Lisse on der bekwame leiding aan een buitenpro gram, waarin zang, muziek en dans een belangrijk deel vormen. De kleurrijke bal- lendans op muziek van Marius Monnikken- dam, de feestelijke intocht van de Hemel- sche Meikoningin in bloemen en licht, de prachtige fakkeldans zullen zeker prach tige hoogtepunten vormen. Omgeven door een heerlijke natuur willen die Kruisvaar ders met hun program aan Maria een groot- sche hulde bereiden. Eenieder die belang stelt, in het werk van de jeugd, zal niet al leen deze poging waardeeren, maar tevens een avond van vreugde en ontroering, een feest van kleur en licht genieten, wanneer hij als toeschouwer deze avond komt mee vieren. De lage prijs kan voor niemand een bezwaar zij-n. Voor de omliggende plaatsen zijn reeds honderdien plaatsen besproken. De jeugd, die na een enthousiaste voorbe reiding Uw belangstelling vraagt, zal U niet teleur stellen, wanneer U Zondag a.s. 24 Mei des avonds om half 8 aan haar uit- noodiging gehoor geeft. Geboren: Cornelia Maria, d. v. J. A. C. van Lierop en J. A. Bakker. Jacoba Huberta, d. v. L. A. van der Zon en A. J. Nelis. Johanna Cornelia, d. v. A. van Warmerdam en A. Galis. Ondertrouwd1: Johannes Petrus Zandvliet, 26 jaar, te Hillegom met Maria Alida Warmerdam, 23 jaar, te Lisse; Jose- phus Hendrikus van Diest, 26 jaar, met Agatha Anna van den Berg, 25 jaar, bei den te Lisse. Overleden: Elisabeth Maria van den Berg, echtg. van H. Mens. G e v e s t i g d: L. M. Mulder en echtg. uit Ned.-Indië; H. E. Schmidt uit Haarlem; M. A. Warmer geb. van der Waals uit Haar lem; M. A. P. van Veen uit Leidien; D. de Vijlder uit Leiden. Vertrokken: C. Vlaandering naar Wassenaar; M. J. Jelierse naar Hillegom; W. M. Zonneveld naar Leiden; C. J. Stroo- snijdier naar Hilversum; E. B. Mens naar Heemstede. NOOTDORP. Plaatselijk Crisis-Comité. Deze week kwam het Plaatselijk Crisis-Comité voor het laatste .in algemeene vergadering ten Raadhuize bijeen. De Burgemeester releveerde in zijn ope ningswoord allereerst de opheffing van het Nationaal Crisis-Comité per 1 Mei 1936 en gaf daarna zijn inzicht weer hoe verder ware te handelen. Burgemeester Schölvinck herdacht de groote en vele werkzaamheden, welke H. K. H. Prinses Juliana aan het na tionaal welzijn, ook in dit opzicht, heeft willen wijden. Namens het Nationaal Crisis-Comité reik te de Burgemeester daarna de bronzen ge denkpenning onder een toepasselijk woord uit aan den Algemeene Secretaris-Pen ningmeester, den heer M. C. Casteleijn, als mede aan de voorzitters der drie sub-com- missiën, de heeren A. C. van der Helm, Joh. J. van Leeuwen en A. 't Hart. De vergadering besloot als een bewijs van dankbaarheid voor het vele werk, wat mej. van 't Wout ten behoeve van de ver strekking van warm voedsel in den win ter heeft verricht, een stoffelijk bewijs aan te bieden. Vervolgens gaf de voorzitter aan den secretaris-penningmeester het woord tot het uitbrengen van een algemeen verslag van de werkzaamheden van 12 Maart 1935 tot heden Hieruit stippen wij aan, dat over dat tijdvak werd ontvangen aan giften, collec tes een bedrag van f 765.28 1/2. De uitgaven bedroegen f 716.36 1/2, zoodat de rekening een batig slot van f 48.92 opleverde. In den winter 1934/35 werd kleeding, dekking en schoeisel aan 13 gezinnen met 85 gezins leden verstrekt ten getale van 148 stuks (paar). In een groote behoefte bleek de weke lijkse he warm-voedsel uitdeeling te voor zien, totaal werden 1462 porties verstrekt. De door den secretaris-penningmeester uitgebrachte rekening en verantwoording werd door de heeren A. Mooijman, C. Ver- loo en P. van 't Wout nagezien. De heer P. van 't Wout rapporteerde hieromtrent, dat alle bescheiden volkomen in orde waren bevonden, waarbij hij den heer Casteleijn den grootsten lof bracht voor het door hem gevoerd beheer. Vervolgens werd met algemeene stemmen besloten het Plaatselijk Crisis-Comité op te heffen, maar tegelijk te blijven vormen een voeding, en kleedingcommissie, ten einde aldus te kunnen blijven voorzien in de allereerste levensbehoeften van zeer velen. Het batig saldo van het Plaatselijk Crisis- Comité werd voor 1/3 gedeelte bestemd voor de voeding- en kleedingcommisse en voor 2/2 gedeelte voor de Plaatselijke Com missie van Samenwerking voor Bijzondere Nooden, tot welker oprichting de Burge meester binnen korten tijd het initiatief zal nemen. De heeren Casteleijn, van der Helm en van Leeuwen dankten hierop den Burge meester voor alles, wat hij in het oelang van het Crisis-Comité gedaan had. De Burgemeester herdacht vol dankbaar heid, dat bet vele werk van het Plaatselijk •Crisis-Comité zonder ook maar eenigen wanklank was verloopen. Allen hebben ge werkt in een groote eensgezindheid en een dracht. Vele ondersteunden hadd'en hem reeds meermalen verzocht hun dantt aan het Comité over te brengen. Spr. deed dat nu. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat het de nieuwe voed'ings- en kleedingscom- mdssie, welke commissie uit dezelfde heeren bestaat, gegeven zou mogen zijn de vele nooden te lenigen. Onder applaus der vergadering sloot hij daarop de bijeenkomst. Eerste lustrum Maria-Congregatie. De af deelingen der jongens en meisjes van de Maria-Congregaties vierden dezer aagen haar eerste lustrum. Een triduum ging vooraf, dat werd ge houden door den tegenwoordigen direc teur, den weleerw. pater van Schaik; gis teren, op het hoogfeest van 's Heeren He melvaart, zagen wij in den vroegen mor gen, de lange rijen „Maria-kinderen" na deren tot de H. Tafel. Dan volgde de plechtige Hoogmis, wel ke werd opgedragen tot intentie der Con gregatie. Zij allen, de Maria-vereerders, liggen weer geknield vooi de schoone beel tenis der Moeder Maagd. De brandende A. V. E. letters stralen door het kerkgebouw, terwijl de pracht van bloemen en kaars licht, een feestelijk effect gaf. De congre- ganisten met het knapenkoor zongen zelf de gezangen tijdens de H. Mis, welke werd opgedragen door den directeur. 's Avonds, na de predicatie van den di recteur, die het mooie van de Maria-ver- eering schetste, en allen nogmaals aan spoorde trouwe congreganisten te zijn, knielden weer 25 aspiranten voor de beel tenis van Maria en werden omhangen met het teeken den congregatie. Gedurende de plechtigheid klonken mooie Maria-liede- ren door het kerkgebouw. Na de plechtige aanneming richtte ook de pastoor eenige woorden tot de oude en vooral tot de nieuwe congreganisten. De pastoor hoopte en vertrouwde, dat wanneer weer een op dracht werd gehouden, allen nog ontbre kende jongens en meisjes, ook tot de Ma ria-Congregatie zullen aangenomen wor den. Het eerste lustrumfeest werd besloten, met een plechtig Lof en het „Te Deum", gezongen door de congreganisten en het knapenkoor, onder leiding van den heer J. H. Groenewgen, die .ook de leiding der Mis-gezangen had- Belastingverlaging. Bij het Gemeente bestuur is bericht binnengekomen, dat bij Koninklijk besluit is goedgekeurd de ver ordening op de heffing van 90 opcenten op de personeele belasting met ingang van het belastingjaar 1936. Hierdoor is deze belas- tang met 10 opcenten verlaagd. Geslaagd- Bij de te Utrecht door de Maatschappij ter bevordering der Bouw kunst georganiseerde examens slaagde onze dorpsgenoot de heer C. van Tilburg Jzn. voor adspiramit bouwkundig opzichter. NOORDWIJKERHOUT. De as. autotocht voor ouden van dagen. A.s. Zondag wordt in het dorp een ge- costumeerde voetbalwedstrijd gehouden ten bate van den op 10 Juni e.k. te ondernemen autotocht voor ouden van dagen. Aanvan kelijk was bepaald, dat ik den aftrap zou doen, maar door onvoorziene omstandig heden ben ik daarin verhinderd. Pastoor Maas zal die taak overnemen en aangezien Z.Eerw. als een voetbalenthousiast bekendl staat, zal die aftrap zondier twijfel succes opleveren. Kan ik dus a.s. Zondag door mijn tegenwoordigheid niet getuigen van mijn sympathie voor het goede doel, ik meen toch langs dezen weg den voetbal wedstrijd in aller belangstelling te mogen aanbevelen. De tocht van de ouden van dagen, die ik jaarlijks met steeds grooter belangstelling medemaak, ligt mij na aan het hart. Ik weet bij ondervinding, boe onze oudjes dien tocht op prijs stellen, ik zie het aan de glundere gezichten, ik hoor het uit de gesprekken, die ik met hen heb. Zorgt daar om, dat deze tocht dit jaar weder zal kun nen worden gehouden, gaat zooveel doen lijk allen naar den voetbalwedstrijd en of fert door Uw entree mede voor het goede doel. Nu weet ik zeer goed, dat de tijden slecht zijn, dat er velen zijn, die gaarne zouden steunen, doch die het niet kunnen. Ik zal de laatste zijn om van hen, die niets kunnen doen, het minste te verlangen, maar er zijn er nog zoovelen, die 's Zon dags nog een 'kleinigheid besteden aan per soonlijk vermaak. Tot hen zeg ik, gij allen die nog iets kunt uitgeven, om U te ver maken, ga naar 'het voetbalterrein te Noord wij kerhout, gij zult U daar ongetwijfeld) amuseeren en gij zult daarbij tevens de blijde voldoening kunnen smaken een wel daad te hebben gedaan aan Uwe oude en invalide donpsgenooten Daarom Noord wij kerhouters, as. Zondag allen zooveel mogelijk naar de voetbal match! Laat die wedstrijd een succes wor den van den eersten rang. Als mijn hoop in vervulling gaat en de wedstrijd finan cieel slaagt, dan zal ik mijn best doen, dat in dezen zomer een extra middagje voor attractie en amusement aan de schoolkin deren wordt besteed. Zorgt gij dus voor de ouden, ik zal het voor de kinderen doen. Noordwijkerhout, 22 Mei 1936. De Burgemeester, VAN IERSEL. Jubileum. Den 24en Mei a.s. zal de heer P. v. d. Raadt den dag herdenken dat hij voor 25 jaar als arbeider van weg en werken bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Hoogeveenschepolder. In café het Wa pen van Noordwijkerhout vergaderden de Ingelanden van den Hoogeveenschen pol der. De voorzitter, de heer H. J. v. d. Poel, opende de vergadering, heette alle aanwe zigen hartelijk welkom en verzocht den secretaris, den heer L. M. van Noort, de notulen van de laatst gehouden vergadering voor te lezen. Deze notulen werden onge wijzigd vastgesteld. Hierna was aan de orde verslag van de commissie belast met het nazien van de rekening van den polder over het dienstjaar 1935. De commissie had) alle bescheiden in volkomen orde bevon den en stelde voor de rekening van den polder vast te stellen aan inkomsten op f 4254.75, aan uitgaven op f 3152.10, batig saldo f 1102.65. Zonder hoofdelijke stem ming werd hiertoe besloten. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur om het salaris van den molenaar van den polder met f 50.te verhoogen ter vergoeding voor zijn pensioen verhaal. Met algemeene stemmen besloten. Bij de behandeling van de begrooting 1936 lichtte de secretaris verschillende pos ten nader toe en werd ten slotte de be grooting 1936 zonder op- of aanmerkingen vastgesteld op aan inkomsten en uitgaven f 3642.68. Het bestuur deelde de vergadering mede dat de geldleen in g, aangegaan voor de stichting van een machine, thans in zijn ge heel is afgelost, zoodat de polderlasten thans opnieuw konden worden verlaagd. De polderlasten zijn thans voor een gedeel te f 5.en het andere gedeelte f 4.per H.A. Het bestuur werd gemachtigd om uit de post onvoorziene uitgaven de vereischte af- en overschrijvingen te doen. De zomerschouw werd bepaald op 11 Juni 1936. Na de rondvraag, welke niets bijzon ders opleverde, sloot de voorzitter de ver gadering. Bollenveiling. De bollenveiling voor kerk en armen van de St. Jozefparochie heeft respectievelijk f 701,80 en f 438.op gebracht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14