ZATERDAG 16 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET V/EER? IETS KOELER. DE BILT SEINT: Matige Oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, behoudens geringe kans op onweer in het Zuiden, in het Noorden iets koeler. Hoogste barometerst.: 776.7 te Hernosand. Laagste barometerst.: 775.4 te Blacksod. De hooge drukking over Scandinavië verplaatste zich Zuidwaarts en breidde zich vrij sterk over Duitschland uit, zoo dat de luchtdrukverschillen toenamen, al is de depressie in het Westen eerder iets afgenomen. De hooge drukking op den Oceaan schijnt ook af te nemen. In Noord- Scandinavië nam de bewolking toe en viel eenige regen, in het Zuiden bleef het weer fraai. In Noord-Duitschland heeft een Noord-Oostelijke luchtstrooming eeni ge afkoeling gebracht, ook in de boven lucht en vormde zich een laag wolkendek, zoodat de temperatuur daar lager zal blij ven. In het Zuiden heerscht zonnig en warm weer. evenals in Oost- en Zuid- Frankrijk. West-Frankrijk heeft regen aan de kust en verder naar het binnenland kans op onweer. Op de Britsche Eilanden is de lucht grootendeels zwaar bewolkt. alleen Zuid-Oost-Engeland heeft fraai weer, en in Ierland en Schotland valt eeni ge regen. De uitbreiding van de hooge drukking doet hier te lande nog zonnig weer verwachten met iets lagere tempera tuur in het Noorden en geringe onweers kans in het Zuiden. LUCHTTEMPERATUUR. 20.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.18 uur tot Zondagmorgen 4.36 uur en Zondagnamid dag 9.19 tot Maandagmorgen 4.35 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zondag 17 Mei nam. 12.19 uur en Maandag 18 Mei voorm. 12.46 en nam. 1.13 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 17 y. gr. C. Carshalton, dat ik zelf bezocht heb, waren 223 jongemannen ondergebracht, die gedu rende drie maanden als grondwerkers wer den opgeleid. Een heuvelachtig land van verschillende hectaren oppervlakte, werd geëffend, gedraineerd en in een groot sport park herschapen. De minstontwikkelde ar beiders kregen ook onderwijs in lezen, schrijven en rekenen. Verschil tusschen de Duitsche en Engelsche methode. Wat mij vooral getroffen heeft bij de be studeering der pogingen, die in Engeland en Duitschland aangewend werden, om het vraagstuk der jeugdige werkloozen tot op lossing te brengen, is vooral het groote on derscheid, dat er tusschen het Engelsche en het Duitsche systeem bestaat. Heel het wezen van den Duitschen „Arbeitsdienst" staat in het teeken van de Nationaal-Socia- listische politiek en wereldbeschouwing. Alle jongens worden er gevormd naar één en hetzelfde model, het ideaal van den „Duitschen mensch", met persoonlijkheid en verschil in aanleg wordt geen rekening gehouden. In Engeland daarentegen wordt iedere nieuw aangekomen candidaat aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en daarna door den Directeur ingedeeld bij een groep, waarbij hij geheel volgens zijn eigen karakter en aanleg past. Indien de jonge arbeider na drie weken blijk geeft, dat hij geen vorderingen heeft gemaakt, dan wordt hij overgeplaatst naar een ande re groep en desnoods ingedeeld bij een „Instructie Bataljon". Een der directeuren vertelde mij, dat hem wel eens verweten werd, dat hij te streng was bij het overplaatsen van jeugdige werkloozen, maar zoo zeide hij mij, „men kan toch geen zijden handschoenen maken uit varkensooren"! Het is in het belang van den jongen arbeider zelf, dat hij ingedeeld wordt bij een groep, waarbij hij de beste prestaties kan leveren. In Engeland legt men er vooral den nadruk op, om iedere jongen individueel te behandelen. Dit ver sterkt hun zelfvertrouwen, dat door de langdurige werkloosheid vaak zoozeer ge schokt is. In het kort samengevat zou men de Duit sche methode aldus kunnen karakterisee- ren: „Alles voor de natie" terwijl men in Engeland daarentegen de persoonlijkheid van den jeugdigen arbeider geheel op den voorgrond plaatst. Men mag gerust zeggen, dat Engeland trots mag zijn, over hetgeen bereikt is om de nood der jeugdige werkloozen te leni gen. DE OPENLUCHTMIDDAG OP ZONDAG 24 MEI. Nog een week en de aangekondigde openlucht-middag zal plaats hebben. Aan alle kanten wordt er gewerkt en gerepe teerd. Morgen de generale repetitie van de jeugd, het aantal is inmiddels gestegen tot ruim 1200, op het R.K. Sportterrein aan den Haagweg. Voor de goede gang van zaken, deelen wij mede, dat alleen en uit sluitend, die personen toegang tot het terrein hebben, die le. medewerken en 2e. door het bestuur van „Katholiek Leiden" zijn uitge nood i g d om diverse besprekingen te voeren. Dit om teleurstelling te voorkomen. Van verschillende kanten is de vraag ge steld om kaarten te willen reserveeren voor de zitplaatsen. Hoe gaarne wij dit zou den doen ,is het ons onmogelijk om hieraan gevolg te geven. De kaarten zijn tijdig genoeg in voorver koop gegeven, en dengene, die van een zit plaats verzekerd wil zijn, doet dus goed nu reeds de noodige kaarten te koopen. Deze zijn verkrijgbaar bij: Wed. Huibers, Haarl.straat; Zandgvliet's Boekhandel, Haarl.straat; Zandvliet's Boekhandel, Fluit, Nieuwe Brugsteeg 2 en Kriek, de Laat de Kanterstraat 20. De prijzen zijn: Eere-tribune 75 cent, Frontzitplaatsen 50 cents. Zitplaatsen 30 cents en terrein 15 cents. De gas-tarieven. Het Raadslid de heer Tobé heeft een voorstel ingediend, met de strekking, om in het door B. en W. voorgestelde gas-ta- rief (dat Maandag in den Raad aan de or de komt) het z.g. vastrecht te laten ver vallen. Het tarief wordt daardoor over zichtelijker, terwijl het verlies voor de gasfabriek, dat door het opheffen van het „vast recht" zou ontstaan, door de voor steller in het door hem ingediend tarief zou zijn verwerkt. Voorgesteld wordt aan het derde lid van artikel 9 van bedoelde verordening de vol gende zin toe te voegen: „De verbruiker, die den gewonen meter door een muntgasmeter wenscht te doen vervangen, is voor die vervanging 2.50 verschuldigd". Artikel 10 te lezen als volgt: „Onverminderd de krachtens art. 9 ver schuldigde meterhuur, bedraagt de prijs van het gas: a. bij levering over den gewonen meter: voor de eerste 20 M.3 per maand 8 cênt per M.3 (grondprijs); voor de volgende 40 M.3 per maand 7 cent per M.3; voor de overige M.3 per maand 4 cent per M.3; b. bij levering over den muntgasmeter: voor de eerste 20 M.3 per maand 9 cent per M3.; voor de volgende 40 M.3 per maand 8 cent per M.3; voor de overige M.3 per maand 4 cent per M.3. Commissarissen zijn echter bevoegd bij zondere overeenkomsten aan te gaan: lo. bij een gegarandeerd gasverbruik van 3000 M.3 per kalenderjaar en meer; 2o. ten behoeve van de levering van gas voor ruimteverwarming. De loonen in de werkverschaffing. Door het Raadslid, den heer Snel is aan den Raad verzocht aan B. en W. de volgen de vragen te mogen stellen: Ondergeteekende verzoekt uwen raad hem toestemming te willen verleenen in de raadsvergadering van 18 Mei aan B. en W. de volgende vragen te stellen: le. Is het juist, dat door den Minister van Sociale Zaken de uurloonen in de werkverschaffing binnen kort met twee cent per uur zullen worden verlaagd. 2e. Indien bovengenoemde vraag be vestigend wordt beantwoord, willen B. en W. den Raad dan mededeelen, welke re denen den Minister tot bovengenoemde verlaging hebben doen besluiten. 3e. Zijn door B. en W. bij den Minister nog pogingen gedaan om dit besluit in te trekken. 4e. Indien vraag 3 bevestigend wordt beantwoord, welk antwoord is dan door den Minister hierop aan Burgemeester en Wethouders gegeven. 5e. Indien vraag 3 ontkennend wordt beantwoord, zijn B. en W. dan niet van meening, dat alsnog tegen dit besluit be zwaar moet worden gemaakt. In de vacature van mr. J. Bool is be noemd tot commies-redacteur ter gemeente secretarie mr. N. J. Rowaan, gewezen ad junct-commies-redacteur, tevens secretaris van den directeur bij den dienst voor volks huisvesting en bouwpoiitie te Rotterdam. Geveilde Perceelen. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, Notaris alhier: Bouwmanswoning met landerijen te Stomp wijkZoetermeer in den Zoeter- meerschen polder, Meer-Geerweg 21 groot 12.91.43 HA.., in bod 24.400, kooper de heer A. M. Ammerlaan c.a. te Zoetermeer voor 24.401. Ten overstaan van A. J. C. van der Heij den, Notaris alhier: Huizen met tuin te Oegstgeest, Regen- tesselaan 32 en 34 en Weth. Spaargaren- straat 32, 34, 36, 38, 40. 42 na afmijningen tezamen in bod 39.422.kooper de heer K. L. van Duuren q.q. alhier voor 39.767. Huizen en erven Anna Paulownastraat 3 en 5 tezamen in bod 6.000, kooper de heer J. J. de Jong q.q. te 's-Gravenhage voor 6.500. ALGEMEENE AZIATISCHE STUDIE CLUB. Hier ter stede is opgericht de algemee- ne Aziatische Studieclub, welke zich ten doel stelt, de samenwerking en de onder linge waardeering tusschen de hier te lan de vertoevende Aziatische studeerenden te bevorderen. Zij tracht haar doel te berei ken door: 1. het houden van lezingen en het vor men van kringen ter bestudeering van eco nomische sociale en cultureels vraagstuk ken; 2. het houden van excursies en andere bijeenkomsten; 3. het verleenen van hulp en voorlich ting betreffende studieaangelegenheden en huisvesting aan nieuw aangekomenen. Het bestuur is ais volgt samengesteld: voorzitter: R. M. B. Koesoemo Oetoyo; se cretaris: R. S. Sastrosoeparto; penningmees ter: Tan Siong Bing; commissarissen: Tjia von Tjan, R. M. S. Notohadinegoro. „CIRCUS BATAVO". In aansluiting op ons bericht van Don derdag kunnen we mededeelen, dat het deze dagen storm loopt om plaatsbewijzen. Wij raden katholiek Leiden dan ook aan zich te haasten om nog toegangsbewijzen te verkrijgen. Voor diegenen, die ons bericht nog niet lazen, zij medegedeeld, dat de Bataven, ter gelegenheid van hun eerste lustrum, mor gen als onderdeel van hun feestprogramma een grandioos circus-revue opvoeren in de Burchtzaal. Een prachtige avond van kunst, acroba tiek, turndemonstraties, zang, dans, muziek en bal na. Plaatsbespreken is dringend aanbevolen; daarvoor verwijzen wij naar de adverten ties in dit blad. De deelnemers aan den gecostumeerden voetbalwedstrijd op Zondagmiddag op het Sportpark worden verzocht om één uur aanwezig'te zijn. Dit in tegenstelling met vroegere instructies. Aanvang van den wed strijd half drie, toegang ^10 cents. Leest vooral de advertenties. De opstelling voor den voetbalwedstrijd is als volgt: Bataven: Goddiijn Heemskerk Brasche v. cl Berg Langeveld Reizevoort Perijen A. Kruit Groenéndijk P. v. Dam Fr.' Kallenberg Scheidsrechter Goozen. P. Speel J. Ouwerkerk P. Brouwer W. Klein P. Verhoef P. Molkenboer M. Klein A. v. Schie J. Pompe H. v. Haasteren P. de Boer. In de commissie, welke te Den Haag dit jaar belast is met het afnemen van de exa mens ter verkrijging van de akte van be kwaamheid, bedoeld in art. 776 der wet tot regeling van het lager onderwijs is be noemd tot lid de heer J. v. Ham; de heer K. Bijlstra werd benoemd tot plaatsvervan gend lid voor de commissie te Rotterdam. In de commissie voor het afnemen van de examens in de Fransche taal tot leden dr. C. de Boer en de -heer L. Delibes, in de commissie voor de Engelsche taal en de Russische taal en letterkunde tot lid en ondervoorzitter prof. dr. N. van Wijk en tot lid dr. R. van- der Meulen. De Commissaris van Politie waarschuwt de ingezetenen bij herhaling de noodige omzichtigheid te betrachten bij het afgeven van goederen aan personen, die aan de hui zen daarom komen vragen. Gisteren nog weer bleek, dat personen, die voor het Ne- derlandsche Leger des Heils (niet te ver warren met het Leger des Heils, stichting van William Booth, meestal aangeduid als het groote Leger des Heils) goederen inza melden, van de opgehaalde goederen eenige stukken afgaven aan derden, met de bedoeling deze te verkoopen en de op brengst onder elkander te deelen. Wanneer zich personen aan de huizen vervoegen om giften, goederen e.d., vrage men uitdrukkelijk voor welke instelling deze bestemd zijn en verzoeke men de col lectanten zich te ligitimeeren. Bij twijfel belle men het politiebureau op. BIOSCOPEN. Lido Ieder jaar komt er een nieuwe revue en ieder jaar staan wij verbaasd van het raf finement, de costuumweelde en de schitte ring van decors, van de vondsten en de rol-bezetting, zoodat v/ij meenen, dat het toppunt bereikt is. En toch brengt ieder jaar weer een climax. Onze eischen groeien, maar tegelijkertijd groeien de mogelijk heden. Ook de film brengt haar revue en met haar schier onbegrensde mogelijkheden steekt zij haar tooneel-zuster naar de kroon. Lido brengt deze week de j aarlij ksche show van Hollywood „Broadway Melody 1936". Zooals met iedere revue doet het ver haal, dat de diverse scènes, dansen, zang nummers en andere variëteiten aaneen schakelt, er minder aan toe. Hier is het de geschiedenis van een jongen regisseur, die zijn jongste revue in elkander zet en op zoek is naar de ster, die de hoofdrol ver vullen kan. De dame, die de zaak financiert en de rol ambieert, heeft meer zelfver trouwen dan talent en de jonge dame, die de rol ten slotte met succes vervult, is een miskend genie. Die ten slotte trouwt met den knappen regisseur. Daar tusschen door loopen figuren als de journalist, die de schandaalkroniek ver zorgt, (echt Amerikaansch), de professor in het snorken, de gewiekste typiste en vele anderen, en door het geheel trippelen de tap-dancers in alle mogelijke soorten en uitvoeringen. Dat tap-dansen schijnen de Amerikanen bijzonder te apprecieeren; zoo- als trouwens de heele filmrevue een typisch staaltje is van Amerikaansche smaak. Vóór de pauze een paar één-acters, die merkwaadige belevenissen laten zien van een sollicitante naar een filmrol in Holly wood en van een stelletje jongelui met een muilezel. Een aardige gekleurde teeken- film en een journaal completeeren het pro gramma. Voor volwassenen. Luxor Het is alweer geruimen tijd geleden, dat we Harry Piel in dit theater op het witte óoek hebben gezien, doch nu in „Artisten", de honderdste film van dezen bekenden acteur. In „Artisten" geeft Harry Piel 'n geweldige vertolking van 'n circus-artist, als dresseur van 'n olifant, een paard, een aap, twee honden en een papegaai. Zulke staaltjes van durf en kunnen zagen we tot neden in een echt circus nog niet. Deze rolprent werd opgenomen in het circus Saxassani. Even dachten we, dat de film een onbe vredigend verloop zou hebben door het tel kens terugkeeren van het op zichzelf ver- ai enstelijke nummer, doch de regisseur heeft een verrassende wending aan het ver haal weten te geven, waarbij een misdadi ger tegelijkertijd ontmaskerd wordt. Span ning dus te over en daarnaast voortreffelijk spel vooral van Harry Piel, Susi Lanner, Hans Junkermann en Hilde Hildebrand. Voor de pauze draait als hoofdfilm „De Wet van de Prairie" een Wild West-film, die bijna uit de mode gaan en die toch ter afwisseling steeds voor 'n aardige sensatie weten te zorgen. Deze film brengt het verhaal van 'n jongen, wiens vader door gewetenlooze schurken werd vermoord en die groot geworden met hen afrekent. In het voorprogramma toont Profilti de belangstelling der Ned. Katholieken bij het voorbijtrekken op de Schelde van de „Mer- kator", het Belgische opleidingsschip, dat het stoffelijk overschot van pater Damiaan de Veuster naar Antwerpen bracht. Tevens krijgen we nog eenige details te zien van den voetbalwedstrijd BelgiëNederland. Casino Er is gisterenavond heel wat afgelachen in Casino om de dwaasheden van de twee Amerikaansche filmkomieken Berth Whee ler en Robert Wolsey, die de hoofdrollen vervullen in de film „Rare snuiters", de eerste als Bob, de pseudo-dokter en de tweede als Bert, de kleptomane assistent. Het zijn twee vroolijke vagebonden, die in den lang voorbijen tijd, waarin de film ons verplaatst, zonder werken aan den kost willen komen en daarbij een aaneenscha keling van grappige wederwaardigheden doormaken, die ons boeien van 't begin tot het einde hoe onwaarschijnlijk ze ook mo gen zijn. We wijzen b.v. op de scène, waar in een wild zwijn op een postkoets terecht komt, de paarden van schrik op hol slaan, de passagiers boven op de paarden vallen en het zwijn er achteraan bengelt. Zoo zijn er tal van komische tooneeltjes te aan schouwen, die deze vroolijke avonturen film tot een waar lachsucces maken. De tweede hoofdfilm „Bandieten aan het werk" bevat een Wild-West geschiedenis, waarin de bekende cowboy-acteur John Wayne vooral op den voorgrond treedt door een bende roovers onschadelijk te maken en de liefde vah een door hem gered meisje te winnen. Een film vol sensatie natuurlijk door de stoute stukjes, die er in vertoond worden. Bovenvermelde films vormen met de voorgaande journaals en een paar kleinere filmwerken een zeer onderhoudend pro gramma voor volwassenen. UIT DE OMGEVING VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 19 Mei as., des avonds te 7.15 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging legesver ordening. 4. Vaststelling gemeenschappe lijke regeling met Voorburg over de toe lating van leerlingen uit deze gemeente op de Handelscursus, aldaar. 5. Voorstel tot opnieuw vaststelling verordening keuring van waren. 6. Voorstel tot het geven van straatnamen, alsmede tot wijziging van straatnamen: 7. Aanwijzing gemachtigde(n) als bedoeld in art. 160, 3e lid, der Ge meentewet (grensregeling Veur-Stompwijk Nootdorp). 8. Verder voorkomende zaken. STOMPVVIJK. Gemeenteraad. Woensdag 20 Mei a.s., des avonds te 7.15 uur komt de Raad dei- Gemeente Stompwijk in openbare verga dering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken. 3. Voorstel tot opnieuw vaststelling verordening keuring van wa ren. 4. Voorstel tot subsidieverleening aan de op te richten landbouwhuishoudcursus te Nootdorp. 5. Aanwijzing gemachtigde(n) als bedoeld in art. 160, 3e lid der Gemeente wet (grensregeling Veur-Stompwijk-Noot- dor). 6. Verder voorkomen zaken. N.B. In het schrijven van B. en W. van 12 Mei j.i. staat abusievelijk vermeld, dat de vergadering van den Raad zal gehou den worden op 19 Mei a.s. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze vergadering 20 Mei a.s. wordt gehouden. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren: Niemer, Bruins Slot, De Bruijne, P. van Es en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door: Dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. WASSENAAR. „Wassenaar Vooruit". In „Den Nieuwen Deijil" hield de vereeniging Wassenaar Vooruit een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer F. M. Wachter, werd deze bijeenkomst geopend met' een kort welkom, waarop hij het door overlijden ontvallen lid, den heer Kist herdacht, waar aan hij alsnog waardeerende woorden wijdde. Hierop werden door den secretaris, mr. L. de Blecourt, de notulen voorgelezen, die ongeveranderd werden vastgesteld. Vervolgens werd door dezen functionsirs het jaarverslag voorgelezen. Hierop werd het woord verleend aan den penningmeester. Uit zyn verslag bleek, dat de kas sloot in inkomsten en uitgaven met 1591.60, met een tekort van ƒ170.38. Het ledental liep terug van 260 op 255. Tot le den der kascommissie werden benoemd de heeren C. W. Pantekoek en ir. J. Raders- ma. Bij acclamatie werden voorts gekozen de heeren F. A. van Linschoten en P. H. Brokaar, als vertegenwoordigers van de Buurtvereenigingen Kerkehout en Oost dorp en Omgeving. Voorts werden de pe riodiek aftredende bestuursleden de hee ren C. M. Kranenburg, mr. P. B. H. van Groin Soeters, mr. A. Jeaggi en Jbr. W. K. von Weiier allen bij acclamatie herko zen. Besloten werd om de banken der ver eeniging de gemeente aan te bieden. Voorts bij den directeur van het postkantoor nog maals te verzoeken zoodanige maatregelen te treffen, dat aan het lange wachten voor het loket geldzaken een einde komt. Na rondvraag sluiting. Gevestigd: W. Brederode geb. van de Wal uit Amsterdam H. Bromet en gezin, textielhandelaar, uit 'sGravenhage J. Ch. E. van Deventer en vrouw, uit Amersfoort J. Drieselmann, dienstbade, uit Den Haag R. C. A. van Duuren en gezin, ingenieur, uit Noord wij kerhout N. Dijkdrent, dienstbode, uit Katwijk H. van Eijkelenborg en gezin, handelsreiziger, uit Utrecht H. Freij, dienstbode, uit Den Haag H. G. Gooijer, dienstbode, uit v/estellingwerf E. H. Heringa, uit Gro ningen M. J. Hoefnagel, uit den Haag A. Kamp, dienstbode, uit Tegelen P. P. en J. Kampman, uit Amsterdam. W. J. Keereweer en gezin, uit Soest N. J. H. Koers en vrouw, kantoorbediende, uit den Haag A. van der Keulen, dienstbode, uit Oostellingwerf H. Meijer, dienstbode, uit Wahlbach A. Mitsche, dienstbode, uit Den Haag Th. Nieuwstadt en gezin, rei ziger, uit Voorburg F. Reijden, uit Al- tona (Did.) P. Reijngoud, dienstbode, uit Rijnzaterwoude Th. D. van Riekel, boernarbeiders, uit Lopik M. Rudolph, kinderjuffrouw, uit Den Haag M. J. P. Schipper, uit Rotterdam A. Th. M. Schneider, dienstbode, uit Amsterdam K. Strohband, dienstbode, uit den Haag C. Tigler Wybrandi en gezin, uit Den Haag C. J. Wiecherink en vrouw, tuinbaas, uit Amerongen M. A. A. Wilbers, wed. van J. S. Simons, uit Den Haag C. van Vliet, aviateur, uit Neuilly sur Seine (Fr.) F. C. Westgeest, dienstbode, uit Noord- wij kerhout P. H. Weijler, uit Nijmegen gen F. L. Wissenburgh en vrouw, chauffeur, uit Den Haag J. de Wit. en gezin, zonder beroep, uit Voorburg A. A. Wolters, uit Groningen. Vertrokken: F. S. W. de Ronde en gezin naar Den Haag Wed. M. van Noort geb. Koomen, naar Leiden N. W. Noor- dijk, naar Schiedam M. Bergau, naar Den Haag H. Carzarek, naar den Haag J .Starkenburg, naar Leiden P. En klaar naar Utrecht S. Melissant naar Rotterdam. Z. Sonnleitner naar Heem stede C. L. de Vries geb. Sparling naar Ned. O.-Indië H. Riem naar den Haag Wed. C. J. Went geb. Tonckens naar Stompwijk H. P. M. Wilkens naar Ede C. M. de Fouw naar St. Maartensdijk 'U.) H. C. Snel en gezin naar Amster dam W. J. Huckriede en gezin naar den Haag J. H. Kruseman Aretz naar Den Haag A. P. M. Bleijs naar den Haag J. Poklob naar Den Haag. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letten en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Guillaume de Me- chaut et Christine de Pisan", mejuffrouw J. C. Schilperoort, geboren te Antwerpen; idem, tot doctor in de Rechtsgeleerd heid, op proefschrift getiteld: „De regel „Locus Regit Actum" in het internationaal privaatrecht", de heer L. I. Barmat, ge boren te Rotterdam (cum laude). Geslaagd: candidaats-examen Rechtsgeleerdheid de heer H. N. M. Klooster, Den Haag; candidaatsexamen Klassieke Letteren mej. A. L. T. Kamminga, Haarlem; doctoraal-examen Romaansche taal- en letterkunde de heer C. J. Starrenburg, Voorburg; candidaatsexamen Theologie mej. H. S. de Geer, Den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2