VRIJDAG 15 MEI 1936 HE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET WEER OP ZONDAG. HET WEER WORDT ZACHTER MET GROOTERE REGENKANS. De vorige week is er op gewezen, dat de stabiliteit van den algemeenen weerstoe- stand aan het afnemen was maar dat het weer zich den Zondag over wel goed zou houden, behoudens, dat er kans was op de ontwikkeling van storingen. In het Zuiden van ons land is het daartoe al gauw geko men. Na dien is de weersgesteldheid rustig gebleven. Aan de algemeene luchtdrukverdeeling is intusschen betrekkelijk weinig veranderd. Zoowel in het Noordoosten van Europa als rn het Zuidwesten kon het gebied van hoo- gen druk zich handhaven, maar in laatst genoemd gedeelte van Europa schijnt de hooge druk verdrongen te zullen worden door een depressiegebied dat zich over de Golf van Biskaye ontwikkelt. Dit kan veel later wel de aanleiding worden tot het ont staan van een onweerstoestand in het Zui den, die dan Noord- of Noord oostwaarts trekkende, her te lande de onweders zou •brengen, beginnende in het Zuiden. Het lijkt niet waarschijnlijk dat het vóór Zon dag daartoe zal komen maar men dient toch te letten op het stijgen van de temperatuur, want als het vóór Zondag onverwacht bijzonder warm zou worden bij langzaam en onregelmatig dalenden barometer, kun nen wij er op rekenen, dat het op de aan gegeven manier tot onweer zal komen. Overigens is er een niet onbelangrijke verandering van den algemeenen toestand ver in het Westen. De aldaar verschijnende de pressies nemen de laatste dagen in be teek enis toe en brengen reeds over de Wes telijke gedeelten van de Britsche Eilanden regenweer. Deze regenachtige toestand breidt zich voorloopig larfgzaam in Ooste lijke richting uit. Wij zullen daarom tegen en op Zondag regen kunnen verwachten in geval de barometer vóór dien tijd meer dan 5 mm daalt,anders niet. In ieder geval schijnt de wind nu heelemaal uit het NO weg te loopen en meer Zuidelijk te worden hetgeen de beteekenis heeft van meer zo- mersch weer met zachtere nachten en toe nemende regenkans. Wij achten de kans, dat het weer droog blijft en over het algemeen warmer wordt met iets in kracht toenemenden Zuidelijken wind, grooter dan 5060 procent, zoodat dus niet met groote zekerheid zulk weer kan worden voorspeld. De verdere ontwik keling van den weerstoestand in West- Europa is nu eenmaal veel onzekerder ge worden dan verleden week. UIT DE OMGEVING VOORHOUT Hanze. In café Boerhaave kwam de afd. Vooi-hout van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" in vergade ring bijeen. De voorzitter opende de ver gadering met den Chr. groet, heet allen welkom en geeft het woord aan den secre taris voor de voorlezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Hierna eenige ingekomen stukken, waarna de be schrijvingsbrief werd behandeld, voor de a.s. algemeene vergadering. Naar de Cen trale Raad werd als afgevaardigde geko zen de heer J. J. van Hage met als plaats vervanger de heer M. Jansen. Uitvoerig werd thans aan een bespreking onderwor pen, of er al dan niet voor deze afdeeling zou worden ingesteld een commissie van bijstand tot verleenir.g van voorschotten. Het bestuur is de meening toegedaan, dat het instellen zijn nut kan hebben, zeker durft het bestuur zulks propageeren, als het ziet naar de resultaten welke elders reeds zijn behaald. De Eerw. Geestel. Ad viseur zal bij een verzoek om crediet als bemiddelaar optreden; leden die een voor schot behoeven kunnen zich tot hem wen den. Na uitvoerige toelichting en discussie werd tot instelling besloten. Na een onbelangrijke rondvraag sluit de voorzitter deze bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze met dank voor de ge voerde besprekingen. B. V. L. Morgen, Zaterdag 16 Mei, zullen de schietoefeningen uitgaande van den Bijzonder Vrij willigen Landstorm we derom aanvangen te Katwijk aan Zee, van des namiddags 46 uur baan no. 2. Zoo zal er om de 14 dagen telkens weer gele genheid zijn. Veiling Kleinveever. D.V.V. Gister avond hield D.V.V. haar gewone wekelijk- sche veiling. De aanvoer was tamelijk en de belangstelling was zeer goed; de prij zen waren goed, vooral voor jonge dieren. Aangevoerd werden 50 konijnen, die op brachten van 0.201.80 per stuk, 11 kip pen van 360 ct. per stuk, 2 duiven van 1115 per stuk. Verder nog 40 stuks diver- cen, die ook allen verkocht werden. Vol gende week in verband met de Hemel vaartsdag Vrijdagavond veiling om 8.30 uur (half negen). Zie de advertentie a.s. Woensdag in dit blad. WASSENAAR Geboren: René Fredéric Antoine, z. v. G. J. M. Moussault en E. A. E. G. Seing- nette. Overleden: Maria Cornelia Romijn, 86 j. wed. J. Prins. Anna Maria van Gel deren, oud 84 j., wed. E. Douwes. Ondertrouwd: J.H. Borger en H. M. A. W. van den Bergh. NIEUWVEEN. Gehuwd: C. de Jager en W. v. Leeu- Overleden: Jacobus Vierbergen. Gevestigd: G. C. Schijf van Uithoorn G. A. Blijleven van Leiden. Vertrokken: P. A. v. d. Jagt naar Alkemade C. E. v. d. Star naar Alphen a. d. Rijn A. W. de Boer naar Bussum C. Kuijt naar Alphen a. d. Rijn. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kindje door auto aangereden. Op den Gouwsluischen weg werd gis termiddag een vierjarig dochtertje van v. H., dat plotseling den Rijksstraatweg over stak, door een passeerende auto aangere den. Hoewel de bestuurder krachtig rem de, kon hij een aanrijding niet meer voor komen. Het kind, dat inwendig werd ge kneusd, werd door Dr. Hilderius heelkun dig behandeld. Overdracht monumentale bank. De monumentale bank door de burgerij aan geboden bij gelgenheid van het afscheid van Ds. Voors als directeur der Martha- Stichting, zal Woensdag officieel worden overgedragen. Jubileum. Met 1 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat het echtpaar van Eek werd aangesteld als concierge aan het wijk- gebouw van het Groene Kruis alhier. Ge durende deze kwart eeuw hebben beiden zich met groote nauwgezetheid van hun taak gekweten; vooral mej. van Erk, die met de verzorging en het uitreiken van het materiaal is belast, heeft zich op de wijze waarmede zij dit werk ten uitvoer bracht, in onze gemeente, een groote po pulariteit weten te verwerven. Ontbinding crisiscomité. Gisteravond had in de trouwzaal van het „Huis der Gemeente" de ontbinding plaats van het plaatselijk crisis-comité. Zooals men weet zal, evenals elders, het werk; zij het dan ook in een andere vorm, te gelegenertijd worden voortgezet. Geslaagd. Aan de Modevakschool der Eerw. Zusters alhier slaagden 14 Mei voor diploma Costumière de dames Aplonia C. Disseldorp, Gerda van Dam, Sofia v. d. Laken, Ina de Kleer, Bep Zieltjes. Voor diploma Lingerie: Johanna M. Re- degeld, Theodora Ruijssenaars, Marie Blom en Adriana Overvliet. Zondag 24 Mei en de 2 volgende dagen tentoonstelling van de door de leerlingen vervaardigde werkstukken in het boven lokaal van de oude school Paradijslaan. Bedrijfs-ongeval. Op de scheepswerf „de Industrie" van de firma Boot, in de Wilhelminastraat is gisterenmiddag een der drijfriemen stuk gesprongen. Met groo te kracht werd de riem door een der rui ten van het gebouw geslingerd en kwam, bijna een passeerende bakker treffende, op straat terecht. Geboren: Maria, dochter van Mar- tinus de Koning en Wilhelmina Johanna de Kok Johannes, zoon van Dirk Evers en Johanna van Halm Willem, zoon van Simon Cornelis Rijlaarsdam en Cornelia Verhagen Philippus Hendrik, zoon van Willemijndert Burggraaf en Gretchen Jo- hanne Cornelissen Cornelis, zoon van Barend Donker en Cornelia Laros Dirk, zoon van Jan Gielen en Trijntje Verkade. Getrouwd: Arie Matthijs van Muis winkel, oud 27 jaar, wonende te Zwam- merdam met Petronella van Zwieten oud 31 jaar Johannes van der Wiel, oud 32 jaar, wonende te Haarlemmermeer en Dirk je Cornelia v. Dijk oud 27 jaar Adriaan Leijnse, oud 26 jaar met Neeltje Huisman oud 23 jaar Arie Vroege, oud 37 jaar wonende te Bodegraven met Petronella Spruijt, oud 27 jaar met Neeltje Maria Vis, oud 23 jaar. Overleden: Mensje de Bruin, oud 9 dagen Alida Johanna Schellingerhout, oud 69 jaar, echtgenoote van Gijsbert van der Schee Franciscus Leonardus van Hemert, oud 27 jaar Johanna Catharina Vergunst, oud 2 jaar Agatha Susanna Johanna Hensterman, oud 81 jaar, wedu we van Dominicus Johannes van Gelder Wilhelmina Spollu, oud 73 jaar, echt genoote van Hermanus Kompier Jan van de Bovenkamp, oud 4 jaar, overleden te Leiden Pietje Deelstra, oud 12 jaar. Gevestigd: Gijsje de Jong. gehuwd met G. Houtman van Boskoop Hendrika Angenent gehuwd met A. Kapteijn van Kamerik Petrus T. S. Meereboer en echtgenoote van Schagen Pieter van Rijsdam van Warmond Albertus J. Meijer van Zeist Leendert Breuker van Rotterdam Jannetje Brommers van Ha- zerswoude Maria G. T. Vermaat van Baarn Dirk Evers van Woubrugge Cornelia Kuijl van Nieuwveen. Vertrokken: Margaretha C. van Muijen naar Rijswijk Magdelena Droog naar Hazerswoude Hendrika Voortman naar Ter Aar Catharina J. G. Kraan naar Barwoutswaarder Wilhelmus Els- geest en gezin naar Hazerswoude Ca tharina Groeneweg naar Leiden Lam- bertus Gesman en gezin naar Soest Ja cob Koopman en gezin naar Apeldoorn Johannes R. Keijzer naar Leiden Neeltje Hijneman naar Hazerswoude Petronella van Zwieten naar Zwammer- dam. NIEUWKOOP. Kam peerverbod. Van gemeentewege is afgekondigd de door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurde wijziging van de politie verordening, waarbij het kampeeren in de gemeente en het toelaten daarvan op ter reinen strafbaar gesteld wordt. De hoofdmotieven van het raadsbesluit waren om aanstoot tegen de zeden te voor komen en om te bewaren de rustige sfeer van het plassengebied. KOUDEKERK. „Kunst na Arbeid". Het fanfarekorps „Kunst na Arbeid" alhier, hoopt deel te nemen aan het Groot Nat. Concours te Muiden op Maandag 1 Juni a.s. Zij komt uit in de eerste afdeeling onder leiding van den directeur, den heer J. van der Kaai te Leiderdorp. Geboren: Nicolina dochter van Ni- colaas Rensinus Voorma en Carolina Christina van der Sleet. Neeltje, doch ter van David Vergunst en Jannetje Pont. BODEGRAVEN. Personalia. De heer J. A. van Woerden heeft bedankt als directeur van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Excelsior" te Nieu- werbrug. Verkooping. In Hotel van Haaften aan de Brugstraat alhier zijn door notaris B. D. Krüseman geveild drie perceelen bouwter rein, gelegen in Oud-Bodegraven. Perceel I in bod voor 425. Perceel II 425, perceel III voor 600. Bij afslag en combinatie werden de perceelen net gemijnd en niet gegund. Getrouwd: H. P. Ravestein 33 j. en J. M. Vonk 21 j. J. G. van Noort 28 j. en A. W. Roest 30 j. Overleden: H. Slingerland 14 j. D. M. van Aelst 58 j. (te Zwamemdram) J. J. Verhoeff echtgenoote van C. van der Bijl, 59 j. NOORDEN. Poldervergadering. In café Sluitkade werd de jaarvergadering gehouden van de Gecombineerde Noordschebuurter en Voor- dij ksohe Polders. Ter vergadering konden worden uitgebracht 61 stemmen. Uit de mededeelingen bleek, dat het be stuur andermaal bij Gedeputeerde Staten hebben aangedrongen om te bevorderen, dat een afzonderlijk kadebeheer wordt in gesteld. De medewerking wordt ingeroe pen van den ingeland, den heer M. F. van der Weijden, ter vergadering aanwezig, die deze toezegde. In het afgeloopen jaar werden ernstige pogingen gedaan om de rente van de loo- pende geldleeningen verlaagd te krijgen. Bereikt werd, dat de twee voorschotleenin- gen werden teruggebracht tot 3.94 en 3.75 pot. en twee particuliere leeningen tot 4 X pet. De totale vaste schuld van den pol der bedraagt thans 88.008.55, of 200. per hectare. Aan rente en aflossing moet dit jaar betaald worden 10.819.een last welke op een polder met slechts 429 hec tare veel te zwaar drukt. De rekening van den polder over 1935 is nagezien door een commissie, bestaande uit de heeren W. van der Zwet, G. A. J. van der Weijden en W. J. Groenendijk. Alles was in orde bevonden. De inkomsten bedroegen ƒ16.661.75, de uitgaven f 19.292.43, nadeelig saldo ƒ2.610.68. De begrooting voor 1936 wordt vastge steld tot een bedrag van 18.009.01 met een te betalen omslag van 16.per H.A. Tot leden van de commissie om de eerst volgende rekening na te zien worden be noemd de heeren P. Wahle, M. P. van der Weijden en W. J. Groenendijk. De heer W. Leliveld klaagt over het wa terpeil, dat als regel veel te laag wordt gehouden. Speciale aandacht wordt toege zegd. De heer Van der Weijden oppert het idee om te bevorderen, dat het gedeelte van den polder, gelegen ten Westen van den Buurt- schen weg in werkverschaffing wordt in gepolderd, welk idee gesteund wordt door den heer J. Z. van Hellemond. Besloten wordt om de mogelijkheid nader onder het oog te zien. LAATSTE BERICHTEN DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. De broedplaatsen zijn niet te vernietigen. In den loop van den vorigen zomer heeft de K. N. A. C. naar aanleiding van veel vuldig ingekomen klachten van automo bilisten bij herhaling een onderzoek doen instellen naar den muggenplaag op den afsluitdijk. Daarbij is ten gebleken, dat het muggenzwerm-verschijnsel zich zeer intermitteerend voordoet. De zwermen kwamen even snel op als zij verdwenen. Thans ontving de K. N. A. C. van de di rectie van de Zuiderzeewèrken in ant woord op een betreffend verzoek de vol gende inlichtingen: Vast is komen te staan, dat de muggen zwermen op den afsluitdijk voornamelijk ontstaan op de ondiepe plaatsen in het IJsselmeer, waar de uitgelegde larven tot ontwikkeling kunnen komen. Aangezien deze larven een geliefd vischvoeder zijn en dan ook voorheen, toen groote scholen visch uit de Waddenzee in de kom van de Zuiderzee konden dringen op deze wijze werden vernietigd, wordt verwacht, dat de meeste larven weer zullen worden op gegeten, wanneer zich in het IJsselmeer een goede zoetwater-vischstand zal hebben ontwikkeld. Thans kunnen te veel larven tot ontwikkeling komen, hetgeen de mug genzwermen op den dijk veroorzaakt. Bij zonnig weer zijn de muggen het meest in de lucht, bij koud nat en donker weer zitten zij tusschen de steenen en on der tegen de grasstengels. Bestrijding zou alleen mogelijk zijn, in dien de broedplaatsen konden worden ver nietigd. Wegens de uitgestrektheid van het IJsselmeer is zulks practisch ondoenlijk en moet gehoopt worden, dat de plaag telken- jare gelijdelijk zal verminderen. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Drie gewonden. Gisteravond omstreeks 11 uur is nabij de Holslootbrug tusschen Emmen en Da len een auto, waarin 4 personen gezeten waren in een bocht tegen een boom gere den. Twee van de passagiers mej. Scheer- hoorn en de heer Meerstad, beiden uit BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johan Hendrik z. v. H. Korswagen en J. C. v. Duuren. Sara, d. v. P. de Tombe en S. van As. Ondertrouwd: H. de Jager jm 25 j. en M. Tuurenhout jd 21 j. L. Meijer jm 24 j. en J. Rassen jd 22 j. J C. J. Ver- heijen jm 23 j. en E. J. P. v. d. Blom jd 23 j. P. H. Kruit jm 24 j. en J. Glasbergen jd 19 j, Q. s. W. Olsthoorn jm 25 j. en A. E. Paeper jd 20 j. J. M. v. Eijken jm 29 j. en C. A. M. Dingjan jd 22 j. O v e r 1 e d e n: S. G. Loogman z. 5 dg. J. S. van Bieren m. 43 j. Coevorden, werden uit de auto geslingerd en bleven gewond op den weg liggen. Mej. Scheerhoorn was er ernstig aan toe. Zij had een gecompliceerde beenbreuk, een armbreuk en wonden aan gezicht en lichaam gekregen en moest naar het zie kenhuis te Heerenveen worden overge bracht. De heer Meerstad had kwetsuren van lichteren aard opgeloopen, terwijl een zuster van mej. Scheerhoorn, die in den wagen was blijven zitten, eveneens ver schillende verwondingen had bekomen. De bestuurder van het voertuig, de heer H. Ludwig uit Schoonebeek, is ongedeerd gebleven. DE BRAND TE HARENKARSPEL. Een kind verbrand. Hedenmorgen te elf uur is de boerderij bewoond door en eigendom van den heer J. Bruin Pzn., te Harenkarspel, door brand vernield. Vermoedelijk is de brand ont staan, doordat het vierjarig zoontje Frans je met lucifers in een schuurtje speelde, waar stroo was opgeslagen. Het jongetje heeft men niet kunnen vinden, zoodat men vermoedt, dat het kind in de vlam men is omgekomen. Nader wordt gemeld: Het vermoeden, dat het 4-jarig zoentje van den heer Bruin in de vlammen zou zijn omgekomen, is juist gebleken. Hedenmiddag te twee uur heeft men het geheel verkoolde lijkje van het knaapje uit de puinhcopen te voorschijn gehaald. Men vermoedt dat het kind, toen het de vader hoorde roepen, bang is geworden en onder het stroo is gekropen. Zooals te be grijpen is, heerscht in het gezin, dat be staat uit vader, moeder en dertien kinderen, groote verslagenheid. De geheele boerderij met inboedel is een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. Aanbesteding rijksweg Amsterdam Sassenheim. De hoofdingenieur-directeur der Rijks waterstaat te Haarlem heeft heden aanbe steed het maken van een gedeelte van de aardebaan van den rijksweg no. 4 gedeelte AmsterdamSassenheim tusschen de Lis- ser Dwarsweg en de Hoofdvaart met bij komende werken. Laagste inschrijfster was de firma L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden voor 133.800; hoog ste inschrijfster was de N.V. Aannemings maatschappij voorheen J. P. van Broek hoven te Nijmegen voor 168.600. TELEGRAMMEN HITLER'S ANTWOORD UITGESTELD. BERLIJN, 15 Mei (A.N.P.). Hitier heeft besloten het antwoord op de Britsche vra genlijst uit te stellen, in verband met den internationalen toestand, welke op het oogenblik te weinig afgeteekend is. DE TOESTAND IN PALESTINA. De campagne voor burgerlijke ongehoorzaamheid. JERUZALEM, 15 Mei. (A. N. P.) In de oproep van de leiders van de Arabieren om geen belasting te betalen wordt als mo tief genoemd het niet vervullen van de nationale eischen van de Arabieren. Waar geen volksvertegenwoordiging is, kan ook geen belastingplicht- bestaan, verklaart de oproep en de Arabische bevolking wordt aangespoord de actie streng door te voe ren, doch met vreedzame middelen. De Arabische pers bericht, dat Vrijdag ochtend de hooge commissaris met Arabi sche persoonlijkheden besprekingen heeft gevoerd, evenwel niet met de officieele partij-leiders. Uit Cairo wordt vernomen, dat verdere troepenversterkingen naar Palestina op weg zijn. GUATAMALA VERLAAT DEN VOLKENBOND. GENèVE, 15 Mei. (A. N. P.). Guatamala heeft besloten den Volkenbond te verlaten. AMY MOLLISON OP CROYDON. Het record verbeterd. LONDEN, 15 Mei (A.N.P.). Amy Molli- son landde hedenmiddag op het vliegveld Croydon te 13.37 uur. Zij heeft de vlucht Kaapstal—Croydon gemaakt in vier dagen, 16 uur 18 minuten, waarmede zij het record van Tommy Rose verbeterde met 1 dag 14 uur 39 minuten. De vlucht Engeland—KaapstadEnge land maakte zij in 7 dagen 22 uur 43 mi nuten. hetgeen een nieuw record beteekent. In 1934 vloog zij van Londen naar Kaap stad in 4 dagen 6 uur 53 minuten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Mei. Vee. Totaal: 726 run deren, 379 kalveren, 1888 schapen, 1265 varkens 10 paarden, 34 bokken of geiten, prijzen per stuk: 43 stieren 65205, schoon gewicht 3043 cent, handel tame lijk; 197 kalf- en melkkoeien 85—200, handel willig; 295 varekoeien e. a. 75— 150, handel stug; 191 vette koeien 90— 200, schoon gewicht 3053 cent, handel tamelijk; fokkalveren f 612, handel ta melijk; 42 vette kalveren 3670, schoon gewicht 40—74 cent, handel stug; 337 nuch tere kalveren f 47, handel tamelijk; 100 vette schapen f 15—19,, zuiglammeren 10—12, 250 weideschapen f 12—15, 1538 lammeren f 58.50, handel matig; 358 Uiestvarkens f 1327, handel stug, 907 biggen f 8—20.50, handel stug; 10 paarden 80—190, 34 bokken of geiten 5—10. handel matig. Kaas. Aangevoerd 89 partijen, Goud- sche kaas 78 partijen en Leidsche kaas 11 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 1921, 2e soort f 1718, le soort Leidsche kaas f 1517.50 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas kalm. LEEUWARDEN, 15 Mei. Vee. 120 Enter stieren f 90—140, 98 Twenterstieren 140 30, 402 vette koeien f 100190 per stuk, 34so cent per kg.; 1294 melk- en kalf- koeien 100—215; 75 pinken 45—95; 71 vette kalveren, 844 nuchtere kalveren 2.50—5.00. 490 vette schapen f 12—23, 262 weideschapen f 917, 2414 lammeren 47f 302 vette varkens 2090, 48 ma gere varkens f 1540, 212 kleine biggen 7—11. 36 bokken en geiten, 52 paarden, vette varkens 2633 cent per kg. Totaal aanvoer 6720 stuks. Kaas. Sleutelkaas 18. Goudakaas 31, Edammerkaas 32—33. Aanvoer 1637 kilogram. Boter. Mijnboter f 1.401.321.25 en Veilingboter 1.351 21 per kg. Aanvoer 1 derde, 13 zesde en 2 twaalfde vaten. Commissie 44 cent. 'S HERTOGENBOSCH, 15 Mei. Boter. Aanvoer 28325 kg. Hoogste prijs f 148, laagste prijs f 1.36 en middelprijs f 1-46 per kg. DELFT, 14 Mei. Vee. Paarden 50—160, kalfkoeien f 95—220, varekoeien 65—140, nuchtere kalveren f 3.5012, magere varkens f 12—32, biggen f 6—13, schapen met lam 2231, lammeren f 3.5010.00, geiten of bokken 36, alles per stuk, rundvleesch 3846—54 cent per kg., Aan gevoerd 6 paarden, 129 runderen, 1 gras- kalf, 262 nuchtere kalveren, 218 magere varkens, 811 biggen, 46 schapen of lam meren, 2287 weidelammeren en 11 geiten of bokken. Bote 1.40—1.50 per kg. Aanvoer 66 achtste en 5 zestiende, wegende samen 1370 kg. Handel gewoon. BOSKOOP, 14 Mei. Bloemenveiling. Golden Ophelia 8—14 cent, Marcel Rouyer 10—15 cent, Hadley 16—31 cent. Claudius Pernet 1225 cent, Columbia 1015 cent, Butterfly 1016 cent, Mac Keiler 12—20 cent, Wilh. Kordes 18—28 cent, Mme Jules Bouché 1530 cent, Rosalandia 1016 cent, Florex 2034 cent, St. van Nes 20 30 cent, Pechtold 51 cent, Hoover 17—24 cent, Edith Helen 15—25 cent, Aug. Noack 1016 cent, Else Poulsen 2548 cent, Gloria Mundi 3046 cent, E. G. Hill 22 36 cent, Paul Grampel 30—48 cent, Ingar Ohlson 1542 cent, Hasel Alexandre 14 —21 cent, St. van Nes 15—30 cent, Pauls Scarlet 2142 cent, Ellen Poulsen 1527 cent, Rhododendron 1525 cent, Lathyrus 7—10 cent, Pioenen 20—28 cent, Trollius 24 cent, Leeuwenbekken 50 cent. Ane monen 46 cent, Clematis Prins Hendrik 1.602.00, Clematis le Coultre 2.00. .LOOSDUINEN, 13 Mei. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 120 aanvoerders verkocht om in de week van 18 tot 25 Mei dagelijks te leveren 20.000 liter melk. Prijs af boerderij 5.50. melk voor industrie f 4.004.10 per 100 liter. NIEUWVEEN, 14 Mei. Eieren veiling. Aanvoer: 1818 kippeneieren f 2 052.50 en 323 eendeneieren f 2.002.05 per 100 stuks, kaas 2122 cent per pond, bloemen 56 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN, 14 Mei. Groen- tenveiling. Aardbeien 1117 cent per doosje, bloemkool 713 cent per stuk. Sla 1.001.90 per 100 krop. Peulen 2.25 2.65, Peulen volle grond f 3.30, snijboonen 2.15—2.35 per 10 pond. RIJPWETERING, 14 Mei. Eierenveiling Aanvoer: 3168 kippeneieren f 2.502.90, 185 eendeneieren f 2.102.30 per 100 stuks 24 konijnen 2065 cent, 40 jonge hennen 4565 cent per stuk, 50 kg. kaas 3244 cent per kg. Volgende veiling op Vrijdag 22 Mei 8 uur zomertijd. VEUR, 14 Mei. Groentenveiling. Gele komkommers le soort 7.008 80, 2e soort 5.506.50, 3e soort f 3.505.50, kropsla le soort 1.001.50, 2e soort f 1.stoof- sla per 100 kg. 2.00—3.50, peen f 10.00— 12.50, bloemkool 812, 2e soort 5.00 7.50, uitschot 1.503.50, andijvie per 100 1.503.50, andijvie per 100 kg. 2.00 4.50, spinazie per 4 kg. 812 cent, rabar ber per 100 bos 1.503.50. WISSELNOTEERINGEN (AMSTr"'»4M) Berlijn 59.58 Londen 7.333/4 New York1.47' Parijs 9.751/0 Brussel 25.021Jl, Zwitserland 47.92 Madrid 20.20 Oslo36 85 Kopenhagen32 75 Stockholm37.871/o Milaan - Praag 6.13 Weenen Boeuapest Prolongatie 2 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3