WIJDAG 15 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 WIELRENNEN ROND HET IJSSELMEER. Nieuwe recordpogring van D. Vermeulen. Maandagmorgen 18 Mei a.s. des morgens om zeven uur, zal de wielrenner D. Ver meulen van de Amsterdamsche renners club „Excelsior" aan de overzijde van het Y, bij het tolhuis, starten om te trachten het record „Rond het IJsselmeer" op zijn naam te brengen. Dit record, een afstand van 349,6 K.M. staat momenteel op naam van den amateur G. Snijders njet een tijd van 10 uur 59 min. 51 sec. Snijders vestigde dit record verleden jaar, den tijd van Vermeulen verbeterend met 1 minuut 23 sec. Vermeulen heeft nadien nog getracht het record weer op zijn naam te brengen, doch bij een poging in Mei van het vorig jaar moest hij wegens slechte weersomstandig heden opgeven. A.s. Maandag zal Vermeulen een nieuwe poging ondernemen. „SWIFT". Zondag a.s. wordt er een klassement wedstrijd gereden over 10 ronden van 7 K.M. voor de A. en B. klassers. De C. klas- sers rijden 4 ronden. Elke ronde klasse ment, terwijl het laatste dubbel telt. Er wordt voor pech niets vergoed. Samenkomst 8.30 uur. Vertrek 8.45 uur vanaf het clublokaal. Zaterdag a.s. rijden C. VerburgP. v. d. Meer en R. v. d. AartC. de Vink in een 2 uurs koppelrace te Princenhage. C. VerburgBraspenninx, P. v. d. Meer van Rumpt en C. de VinkR. v. d. Aart starten a.s. Dinsdag in de 2de 6-avonden- wedstrijd te Princenhage. C. Verburg en P. v. d. Meer hebben in de le zes-avonden reeds meegereden, waar eerstgenoemde een ongelukkigen val deed, waardoor hij den strijd moest staken. P. van der Meer vorm de met van Rumpt, die ook zijn koppelge- noot verloren had, een nieuw koppel; zij eindigde als twee, wat voor hen aanleiding gaf om als koppel samen te rijden in deze zes-avonden. SCHAKEN HET TOURNOOI TE MOSKOU BEGONNEN. Gisteren is het derde internationale schaaktournooi te Moskou begonnen. In de eerste ronde werden de volgende partijen gespeeld: CapablancaKahn re mise; FlohrRjumin remise; Eliskazes Ragosine remise; LaskerBotwinnik re mise, LilienthalLoevenfiseh- remise. POSTDUIVEN „De Bonte Dull" (Leiden). Wedvlucht van Mons (België) gemid delde afstand hemedsbreed 194 K.M. In concours 209 duiven welke om 8 uur met N.W. wind (later Z.W.) in vrijheid werden gesteld. De uitslag luidde als volgt: Gebr. v. d. Oord 1, 2, 4, 9, 12, 16, 23, 35, 36, 37, 40, 44, 47 en 48; H. v. Velzen 3, 8 en 45; A. v. d. Made 5, 13, 26, 30 en 43; R. P. de Graaf 6, 10, 14, 18 en 39; J. J. Vlie- genthart 7; W. Siera 11 en 21; A. J. Schou ten 15, 22, 24, 29, 41 en 51; A. P. de Kroon 17; J. S. Bailey 19, 25, 32 en 33; H. v. Riet 20; J. T. K. Erkelens 27, 42 en 49; H. S. Bos 28 en 38; D. Roest 31; P. van Egmond' 34 en 52; C. P. Velthuizen 46; S. J. Kos ter 50. De eerste duif werd geconstateerd om 105230 en bereikte een kruissnelheid van 1131,94 M. per min. Laatste duif 11 0729 snelheid 1035,98 M. per min. In verband met het liefdadigheidscon cours der L.P.C. is het Stedelijk concours van bovengenoemde vereeniging uitgesteld. „Steeds Sneller" (Noordwijk aan Zee) Vlucht vanuit Mons (België), afstand 202 km. Wind N.W. Lossing 8 uur. 209 deel nemende vogels. Uitslagen luiden: J. v. d. Niet 1, 9, 10, 31 en 36; J. Rakhonst 2, 6, 7, 14, 24 en 29; Gebr. Kramer 3 en 18; P. Barnhoorn 4, 11 en 28; J. B. Cramer 5; Gebr. Klinkenberg 8, 16, 17, 25, 27, 30 en 38; Gebr. Boot 12 en 41; Gebr. Passchier 13, 21, 23 en 42; Gebr. Poel 22, 34 en 37; A. v. Duin 26; M. v. d. Wiel 40; A. v. d. Zwan 39. De eerste duif kwam aan om 10 uur 38 min. 11 sec.; de laatste om 11 uur 09 mina 22 sec. UIT DE OMGEVING PAARDENSPORT BELANGRIJKE DATA OP DUINDIGT. De Maatschappij Renbaan Duindigt heeft voor dit seizoen de volgende z.g. klassieke nummers vastgesteld. 2 Augustus: internationaal kampioen schap van Duindigt. Dit nummer is open voor alle paarden en wordt verreden in twee series, een halve beslissing en finale. In de finale komen 5 deelnemers, die in de series en halve beslissing den snelsten tijd hebben getoond. 23 Augustus: draverij van meet voor tweejarige Nederlandsche paarden 1000 M. 6 September: ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der N.V. Renbaan Duin digt: kampioenschap der gladiatoren, dra verij van meet over 3300 M. 20 September: tweejarigen course (Ned. paarden) afstand 1^ M. 4 October: Derby^. 1936, draverij van meet voor driejarige Ned), paarden, af stand 2400 M. 18 October: aanmoediging voor twee jarigen, afstand 1200 M. 25 October: kampioenschaps voor heer- '-ciers, draverij van meet over 2800 M. ALKEMADE Burgerwacht. Wegens het ingaan van den zomertijd worden de schietoefeningen te Roelofarendsveen niet voortgezet. Op Oud-Ade en te Rijpwetering resp. op Woensdag en Maandag worden ze tot na dere aankondiging wel gehouden. HILLEGOM J. van Lierop Jz.t Op bijna 80-jarigen leeftijd overleed al hier de heer J. van Lierop Jzn., Zeer veel heeft de overledene gedaan voor het kath. vereenigingsleven ter plaatse. Gedurende een reeks van jaren was de heer van Lierop organist der St. Martinuskerk, lid van het R.K. Armbestuur, bibliothecaris der R.K. leesbibliotheek enz. Moge hij zzijn belooning erlangen voor zooveel liefde en sociaal werk. Hij ruste in vrede. Verkooping. Gisteravond werd ten overstaan van notaris D. Lodder bij afslag geveild het winkelwoonhuis met bakkerij Hoofdstraat 116, groot 5.49 A. Het perceel was in hoogste bod gebracht op f 10.000, het werd niet gemijnd en gegund asm den heer W. van Zanten, Wilhelminalaan al hier. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gusta Susanna Maria d. van N. P. Zomer en A. W. Krijnen Me- chelina Aletta, dochter van P. Schippers en M. A. Noorloos Hugo Jozef, zoon van H. L. Tebbens en P. A. M. Bisschop Lena, dochter van A. H. van der Weele en B. W. Wolthuis Adriaan, zoon van J. Jonkman en G. Ruijten Geertruida, d. van B. Dol en F. G. Penne Elizabeth, dochter van C. Bouterse en M. Verbaas Helena Catharina, C. van Oostrum en Kessler Petronella Johanna, dochter v. L. van den Berg en K. van Kalsbeek Petronella dochter van L. Schönha^e en M. Rebel Gerardus Jacobus, zoon van J. Otten en W. J. Jansen Cornelia Ca tharina, dochter van B. A. M. Schilder en C. Goossen. Ondertrouwd: Jan Wiebe Pelsma, 56 jaar en Wilhelmina Vente 49 jaar Jan van Essen, 30 jaar en Rika Grauwei man 29 jaar Johannes Korsuize 23 jaar en Maart je Maria Bouterse 26 jaar Ge rardus Maria Heemskerk 27 jaar en Ma ria Cornelia Huurman 27 jaar Frans Jan Meijer 24 jaar en Cornelia Antonia de Waal 22 jaar Willem Tensen 25 jaar en Adriana Gijzenberg, 22 jaar Herma- nus Hogeveen, 25 jaar en Willemina van Herwijnen 21 jaar. Getrouwd: Gerardus Gijsbertus Du- wel 26 jaar en Adriana Maria Doeswijk 24 jaar Wouterus Wilhelmus Marie Stok man, 26 jaar en Anna Maria Elisabeth Wennekers 22 jaar Cornelis Johannes Blom, 27 jaar en Maria Elisabeth Stokman 30 jaar Gerardus Johannes Kraak, 27 jaar en Elisabeth Maria van der Peet, 24 jaar Hendrikus Timmers 29 jaar en Cornelia Vervaet 31 jaar Antonie Dek kers 24 jaar en Dirkje de Blanken 22 jaar Harm en Cornelis van Poelgeest 22 jaar en Jantje Trijntje Groen, 18 jaar Jacob de Ruiter 24 jaar en Anna Kant van den Heuvel 24 jaar Gerrit Johannes Raams 25 jaar en Lena Boer, 23 jaar IJsbrand Koole 29 jaar en Catharina Anna Linthout 24 jaar. Overleden: Hendrik Klootwijk 83 jaar, gehuwd met N. Hoogmoed. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. De afgeloopen week was een week vol teleurstellingen voor den tuinbouw. De grootste afnemer was de belt, die dagelijks massa's spinazie moest opnemen omreden de handel ze voor den minimumprijs van 2 per 100 K.G. niet kon plaatsen. Zelfs van de beste kwaliteit draaide groote hoeveelheden door. Er was dus al bijzonder weinig verschil in de handelsprijs die de minimumprijs was. Ook van radijs ging vrij veel naar hetzelfde adres. Verkocht werd voor ƒ0.500.80 per 100 bos en wat geen 50 ct. kon opbrengen ging naar de mesthoop. Ook voor prei was onvoldoende belangstelling met gevolg dat een gedeelte doordraaide. Wat verkocht werd bracht van f 1.50 tot 1.70 per 100 bos op. Rabarber ging voor 2.10 tot f 2.70 per 100 bos en sla, die nog niet in groote kwantums kon geplaatst worden tegen f 1.503.10 per 100 stuks. Aangezien de vergoedingsprijs 'van spinazie en radijs slechts de helft van de minimuprijs is, ligt het voor de hand dat er weinig in het laadje der tuinders komt. Bollenveiling. Het aantal veilingen van te veld staande bollen is tegenwoor dig vrij schaarsch. Soms worden deze in het geheel niet meer gehouden. Hier zal een zoo'n veiling van te veld staande bloem bollen worden gehouden op Vrijdag 15 Mei in het Parochiehuis. Deze bollen zijn geplant met de bedoeling deze te doen verkoopen ten bate der R.K. Kerk. In ver band met het 25-jarig jubileum van de kerk zal aan deze veiling een eenigszins feestelijk karakter worden gegeven. Uitbreiding. De Groentenveiling gaat haar los- en laadgelegenheid uitbreiden. Ten Zuiden van het bestaande teiTein, aan de overzijde der veilingvaart ligt nog een flink terrein in reserve voor eventueele uitbreiding en spoedig zal dit werk ter hand worden genomen. Een betonnen schoeiing langs de Rijn en langs de vei- Lngvaart zal over een een lengte van plm. 100 M. gemaakt worden, het terrein moet bestraat worden, enz. Een aankondiging van deze aanbesteding die op Vrijdag 22 Mei a.s., zal plaats hebben staat in de ad vertentierubriek van dit blad. LISSE Personalia. De dames M. van der Meulen en M. van der Wolf, resp. werk zaam als hulp-onderwijzeres bij de Ned. Herv. en Geref. Kleuterschool zijn ges- slaagd voor het theoretisch examen voor onderwijzeres bij het voorbereidend lager onderwijzeres. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer H. Clemens te Haarlemmermeer vergunning verleend tot het bouwen van twee woonhuizen op het perceel kadastr. bekend gemeente Lis- se in sectie D no. 3053, gelegen langs de Hobahostraat alhier. ƒ400 verloren. Een ingezetene van deze gemeente had het ongeluk een vier tal bankbiljetten van f 100 te verliezen. Een dienstmeisje van de fam. G. alhier, had evenwel gezien, dat een rondtrekkende koopman iets opraapte en er mede in een slopje verdween. Even later zag zij de verliezer van het geld zoeken en stelde zij hem er van in kennis, wat zij gezien had. De politie werd met het geval in ken nis gesteld, die den vinder in het slopje ydst op te sporen. Het gevolg van een en ander was, dat de verliezer wederom in het bezit kwam van zijn verloren gewaan de ƒ400 en dat het betrokken dienstmeisje een belooning ontving. N.C.C. Naar wij vernemen is door het Nationaal Crisis-Comité de herinnerings medaille uitgereikt aan de heeren dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, voorzit ter, G. van der Veld, voorzitter van het Werkcomité en N. Matthijs, secretaris-pen ningmeester van het Nationaal Crisis-Co mité, afd. Lisse. Geboren: Elisabeth Francina Maria d. van J. H. M. van Haaster en J. M. Elfe rink Gerarda Johanna d. van Chr. H. Zwetsloot en J. Th. van der Wiel. Ondertrouwd: B. J. Meeuwissen 29 j. en C. de Bruin 27 j. C. Penders 24 j. le 'sGravenhage en M. J. Elfering 23 j. Q. J. Smit 28 j. te Hillegom en M. T. Suij- kerland 27 j. N. J. Nederpelt 28 j. en M W. Lieverse 23 j. B. de Vries 47 j. te Amsterdam en C. J. Stroosnijder 33 j. G e t r ou w d: C. Slik te Wassenaar en G. Vaandering C. Vermeer en J. M. Moo- lenaar P. C. Groen te Hazerswoude en C. E. Bon W. Kulk en L. Boogerd K. Dreijer en G. Marseille. Overleden: J. van der Slot 37 j. echtg. van C. Meskers S. Lamperse 85 j. wed. van J. de Vormer. Gevestigd: C. C. van der Vossen uit Hillegom. Vertrokken: E. A. J. Jager naar Haarlem A. J. Leijen naar Nieuwer- Amstel J. J. O verwijk naar Amsterdam A. J. C. van 't Oever naar den Helder R. Houweling en echtg. naar Sassen- heim M. de Vos naar Haarlem Th. Q. Grimbergen naar Oegstgeest A. Warmerdam naar Sassenheim C. van Groen naar Haarlemmermeer D. Kroes naar Aalsmeer. RIJNSBURG Tuinbouw. Zooals in verre omtrek het geval is, zoo gaat het thans hier. De kou- degrondsvoorjaarsgroenten draait voor het grootste gedeelte door en gaat naar de mestvaalt. Er is onvoldoende vraag voor export en de binnenlandsche handel kan het niet plaatsen, zelfs niet tegen verlies gevende, minimumprijzen. Zelfs de distribu tie-apparaten zijn niet in staat het product af te nemen tegen de minimumprijs ƒ2 per 100 K.G. spinazie, 50 per 100 bos ra- dys. Zefls een grootsche propaganda voor het meer eten van spinazie, sla of radijs kan niet baten omreden er een te veel is. Men kan nu niet verlangen dat er alleen spinazie gegeten wordt! Prei brengt van 1.201.60 per 100 bos op. Ook al niet veel. En pieterselie van 0.801.20. Rabar ber gaat nog vrij goed. Voor zoolang het nog duurt. Thans van <7 2.102.50 p. 100 bos. SASSENHEIM. Gouden Huwelijksfeest. Op 27 Mei hoopt het echtpaar Willem van Klaveren en Catharina Ravensbergen, wonende aan de Zandslootkade alhier, zijn gouden hu welijksfeest te herdenken. De gouden bruid en bruidegom, die reeds de 70 zijn gepasseerd, genieten nog een goede gezondheid. Wij twijfelen niet of het zal hun dien dag aan belangstelling niet ontbreken. Geboren: Marigje, d. van P. van Hou- welingen en J. Stam Joannes Joseph, z. van B. L. Jonkman en M. M. van Zeslt. Getrouwd: A. Lugtighedd 30 j. en J. van Loo 25 j. Overleden: J. J. van der Geest 72 j., weduwnaar van C. J. van Egmond. Gevestigd: J. H. Peter en gezin v^n Hillegom P. A. N. Hendriokx van Den Haag Pa. Ha. van der Kwaak van Lei den L. A. Natzijl van Streefkerk R. Houweling en gezin van Lisse. Vertrokken: J. H. van der Voort naar Oegstgeest J. van Dijk en gezin naar Noord wij kerhout H. J. Hoogen- straaten naar Leiden. TER AAR Personalia. Dezer dagen herdacht de heer E. J. Kerkhoven, onderwijzer aan de de Ned. Herv. School alhier, den dag dat hij voor 25 jaar aan het onderwijs werd. verbonden. Vanaf 1 Aug. 1921 is de heer Kerkhoven onderwijzer te Aardam. Geboren: Leonardus Wilhelmus z. v. G. J. BosmanWildenburg. Getrouwd: A. J. Wassenburg 26 j. en J. E. Hoogervorst 27 j. J. E. van Klink 23 j. en C. A. Koeleman 23 j. Gevestigd: A. E. Marskamp uit Wou- brugge G. de Heer uit Haarlemmermeer M. J. van Reeuwijk uit Haarlemmer meer C. Kapteyn uit Nieuwkoop P. Kammeraat, uit Bergschenhoek D. Vis ser uit Leiderdorp C. de Vos uit Lisse A. Koetsier uit Alphen a. d. Rijn H. Brand uit Rijnsaterwoude Vertrokken: A. Angenent naar Lei den J. Oly naar Nieuwer-Amstel M. H. Scalkwijk naar Oudewater M. J. Droog naar Zoeterwoude A. Marskamp naar Woubrugge K. van Harten naar Bo degraven. VOORSCHOTEN. Graal wacht. Zondag 17 Mei züllen weer negen leden worden ingewijd. Alle leden worden verzocht deel te nemen aan de Algem. H. Communie onder de H. Mis van 8.30 uur. De Inwijdelingen blijven den geheelen dag in het clubhuis, de overige leden worden te kwart over drie aan het Graalhuis verwacht, waarna we gezamen lijk 't Lof bijwonen. Hierna heeft de in wijding plaats. Alle Graalleden worden verzocht aan wezig te zijn! Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 204 perso nen ingeschreven. 17 timmerlieden, 13 metselaars, 13 op perlieden, 7 grondwerkers, 4 schilders, 65 land- en tuin arbeiders, 14 los-arbeiders, 1 zilverbewerker, 2 loodgieters, 1 taludwer ker, 1 rietdekker, 1 straatmaker, 7 chauf feurs, 2 betonwerkers, 3 houtbewerkers, 4 monteurse 5 electriciens, 5 kantoorbedien den, 3 schippers. 6 smeden, 1 survaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 2 bakkers, 1 spinmeester, 1 bouwkundigopzichter, 2 winkelbedienden, 1 kellner, 4 fabrieksar beiders, 1 magazijnbediende, 4 scheepma kers, l zadelmaker, 1 stucadoor, 2 radio- technikers, 1 verpleegster, 1 typiste, 2 huishoudsters, 1 dienstbode, 1 onderwij zeres, 1 bij-kok. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van M. den Hollander en M. P. v. Boheemen. Petrus Johannes Baria z. van J. W. Zwetsloot en M. J. Jansen. Annie Jo hanna d. van J. v. Egmond en W. Kuyven- hoven. Cornelia Helena Maria en Hu- bertus Gerardus Maria d. en z. van C. J. Hooymans en A. C. v. Teijlingen. Krijn z. van J. Ravensbergen en H. Hoek. Ondertrouwd: A. J. L. v. d. Hey- den 24 j. en B. A. de Vos 29 j. Overleden: J. P. Oudshoorn geb. van Meurs 38 j. A. R. Weimar 54 j Ingekomen: J. Taal, van Katwijk. P. Westendorp, van Voorburg. J. F. de Roos, van Den Haag. H. F. Hilgersum, van Den Haag. S. E. Zaalberg, van Lei den. Vertrokken: J. W. v. d. Bruinhorst, naar Driebergen. A. Kleijn, naar Alphen aan den Rijn. J. J. Rimmeizwaan, naar Veur. WILT U IETS WETEN? Vraag: Betreffende bezienswaardig heden op de route Aalsmeer, Diemen, Bus- sum, Ede en terug.' Antwoord: Die vraag is zoo uitvoe rig, dat we haar onmogelijk kunnen be antwoorden. Bij een informatiebureau voor Vreemdelingenverkeer (voor Leiden aan den Stationsweg) kunt u daaromtrent in lichtingen bekomen. Vraag: "Welke is de kortste weg van Ter Aar naar Kaatsheuvel? Welke ponten of tollen moet ik passeeren? Heb ik een provinciekaart voor N.-Br. noodig? Waar is die verkrijgbaar? Antwoord: Ter Aar, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Gouda, Haastrecht, Schoon hoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Gorinchem Woudrichem, Nieuwendijk, Keizersveer, Geertruidenberg, Waspik, Besoyen, Kaats heuvel. U moet overvaren te Schoonhoven en Gorinchem. Overzetkosten zijn ons niet bekend, doch bedragen hoogstens 0.10. Tollen zult u niet veel meer vinden. U zult wel een provinciekaart voor Noord- Brabant noodig hebben. Deze kunt u aan vragen ter Prov. Griffie der Staten van Noord Brabant of bij den eersten den bes ten ontvanger der Rijks Directe Belastin gen in de plaats, waar U aankomt. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Nieuwkoop naar den Afsluitdijk van de Zuiderzee, van de Zuiderzee naar IJsselmeer en van hier terug naar Nieuw koop? Hoeveel km.? Antwoord: Wij begrijpen uw vraag niet, want de Zuiderzee bestaat niet meer en is IJsselmeer geworden. Wanneer U dus op den afsluitdijk is, vindt U aan uw rech terhand van den Oever uit het IJsselmeer. De route naar den Oever is als volgt: Nieuwkoop, Noorden, Mijdrecht, Uithoorn, Amsterdam, Overtoom, Ilpendam, Purme- rend, Oosthuizen, Wognum, Midwoud, Middenmeer, Slootdorp, Den Oever. Af stand 86 km. Vraag: Als een vader zijn zaak laat overschrijven op zijn zoon, hoe lang is de tijd dan, eer 't voor den zoon vain kracht is. Antwoord: Wanneer er een contract is opgemaakt, is de transactie van kracht zoodra het contract tot stand gekomen is. Voor derden werkt de wijziging eerst, wan neer de verandering is ingeschreven in het Handelsregister. Misschien bedoelt u even wel de mogelijkheid om vernietiging der transactie bij een volgend faillissement. De nietigheid kan n.l. worden ingeroepen van alle vóór de faillietverklaring door den schuldenaar onverplicht verrichte hande lingen, hoe ook genaamd, waardoor de schuldeischers benadeeld zijn, mits bewe zen wordt, dat bij het verrichten der han deling zoowel de schuldenaar als degene met wien hij handelde, de wetenschap be zat, dat daarvan benadeeling der schuld eischers het gevolg zoude zijn. Indien de handeling verricht is binnen 40 dagen vóór de faillietverklaring wordt de bedoelde wetenschap vermoed aan beide zijden te bestaan o.ai wanneer deze handelingen ver richt zijn met of ten behoeve van bloed verwanten tot in den derden graad. Wan neer het een schenking betreft wordt in dit geval de termijn verdubbeld. Vraag: 1. Hoe kan ik de juiste adres sen te weten komen van buitenlandsche fa brieken? 2. Geven de buitenlandsche attaohé's elke gewenschte inlichting, (handelszaken be treffende, ook aan een ieder)? 3. Hoe kan ik de fabrikant van een be paald artikel te weten komen? 4. Indien vraag 2 bevestigend kan wor den beantwoord, welke zijn dan de adres sen van de Duitsche-, Oostenrijksche-, En- gelsche- en Belgische attaché's en moet men zich schriftelijk tot hen wenden of kan men ook een onderhoud aanvragen? Antwoord: 1. Bij de Kamer van Koop handel in uw district, in dit geval Leiden. 2. Ja, voorzoover het handelsbetrekkin gen met hun landen betreft. 3. Eveneens bij de Kamer van Koop handel. 4. U dient zich hiervoor schriftelijk of persoonlijk te wenden tot de generaal-con- suls der betreffende landen. Deze zijn: En- gelsche Consulaat, Sweelinokstraat 159, den Haag. Geopend 913 uur, Zaterdag 1012 uur, of: Heerengracht 258 Amsterdam. Ge opend 1013, 1517, Zaterdag 1013 uur. Belgische Consulaat, Vondelstraat 87, Amsterdam, geopend 912, 1416, Zater dag 912 uur. Duitsche Consulaat: Weteringschans 112, Amsterdam. Geopend: 913, 14 3^15l/a, Zaterdag 913 uur. Oostenrijksche Consulaat: Heerengracht 434, Amsterdam. Geopend 1013 uur. Bij deze consulaten kan imen zich op de kantooruren vervoegen. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 17. Nu kwamen er nog een heeleboel menschen die graag voor drie duizend gulden een ijzeren bol tegen hun oog •wilden hebben en het duurde niet lang of er stond een heele rij van menschen die geduldig hun beurt afwachten. Dat duurde net zoolang totdat de politie het oploopje in de gaten kreeg. 18. Met zijn kromzwaard gewapend holde de agent naar het oploopje toe en riep uit: „Wat is hier aan de hand?" Er was juist een oude meneer aan de gooi en deze dacht dat de agent ook iemand was die drieduizend gulden wilde ver dienen. De meneer gooide goed raak. Toontje zei dat hij nog eens niAcht gooien omdat hij zoo mooi mikken kon.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11