IE) B RADIO-PROGRAMMA'S m VRIJDAG 15 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN FIETS TEGEN AUTO GEBOTST. Jeugdige fietser aan zijn verwondingen overleden. Gistermiddag te ruim vier uur is op den Galatheeschendijk tusschen Den Bommel en Achthuizen een ernstig ongeluk ge beurd. Daar reed de 12-jarige Cornelis de Wit op de fiets, met achter op den bagage drager zijn vijfjarig broertje Rinus. De kinderen waren op weg van school naar huis. De jeugdige wielrijder wilde op een gegeven moment een voor hem zeer lang zaam rijdenden vrachtauto passeeren, maar hij zag niet, dat uit de tegenovergestelde richting eveneens een vrachtauto naderde. Hoewel de bestuurder hiervan, B. van V. uit Ooltgensplaat. nog probeerde uit te wijken, kon hij een aanrijding niet voor komen. De kleinste jongen werd op den berm van den weg geslingerd en bekwam slechts lichte verwondingen. Zijn broer echter kwam met 't hoofd te vallen tegen een der spatborden van den auto. Hij werd opgenomen met een zeer ernstige schedel breuk en twee gebroken beenen. In hope- loozen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Het andere ventje is naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Nader wordt gemeld, dat de twaalfjari ge Cornelis de Wit Donderdagavond te half tien, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, in het ziekenhuis Bethesda te Dirksland is overleden. TEGEN VRACHTAUTO OPGEREDEN. Meisje ODder de voorwielen. Gisterenavond omstreeks zes uur, toen het twaalfjarig dochtertje van den heer G. te Baarn het erf bij haar grootvader S. per fiets kwam afrijden, botste zij tegen een passeerende vrachtauto van den heer H. uit Spakenburg. Het meisje kwam onder de voorwielen terecht en werd, toen de wagen was opgevijzeld, in ernstigen toe stand opgenomen. Nadat geneeskundige en geestelijke hulp was verleend, werd het kind naar het ziekenhuis overgebracht. Zij heeft den rechterarm en een rib gebroken, en tevens inwendige kneuzingen bekomen. Ook is haar schedel beschadigd. DOOR EEN HIJSCH BALEN GETROFFEN Arbeider gedood. Aan boord van het aan de Middenkous te Rotterdam liggende sleepschop „Isala II" is de negentien-jarige G. Janszen uit de Pupillenstra at door een hijsch balen in den rug getroffen, waardoor hij voorover in het ruim sloeg en met het hoofd op een ijzeren balk terecht kwam. De man was vrijwel op slag dood. ZANDTREIN OMGESLAGEN DOOR DIJKVERZAKKING. Zes wagens omlaag gestort. Bij de werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen Rijksweg van Rotterdam en Den Haag naar Utrecht welk werk wordt uitgevoerd door de aannemings- rnaatschappij C. J. van der Hoeven uit Den Haag is Donderdagmiddag onder de ge meente Waddinxveen een ongeluk gebeurd. Van een zandtrein van zestien wagens zijn ten gevolge van verzakking van den tien meter hoogen zanddijk zes wagens om laag gestort. Tien wagens zijn op de baan blijven staan. De op de machine staande machinist Piet Olieslager uit Nieuwendijk en de stoker C. v. d. Berg uit Waddinxveen, maakten de tuimeling mee en liepen daarbij lichte kneuzingen en brandwonden op. Per ziekenwagen uit Waddinxveen zyn zij naar Gouda vervoerd, waar zij in het ziekenhuis der wijkverpleging zijn opge nomen. Hun verwondingen zijn niet van ernsti gen aard. DE BRAND TE GOUDA. Gistermiddag 12 uur heeft de Goudsche brandweer haar taak bij den zwaren brand te Gouda, welke Maandagavond 8 uur is begonnen, geëindigd. Thans houdt het fabriekspersoneel met drie stralen op de waterleiding de wacht bij de smeulende massa, waaruit nog telkens, nu hier dan daar, vlammen omhoog schie ten. CHANTAGE VOORKOMEN? Naar wij vernemen heeft de justitie gis termiddag ten huize van een bewoner van den Willemsparkweg te Amsterdam het materiaal in beslag genomen voor een z.g. literair werk, waarvan de verschijning in hooge mate compromiteerend zou zijn voor een aantal families in het buitenland. Het betreft kier een zaak, die elementen van chantage bevat, in welk verband de hoofd commissaris van politie uit de stad, waar de betrokken families wonen, naar Am sterdam is gereisd en zich met de justitie aldaar in verbinding heeft gesteld. Het hoofd van dit politiecorps heeft gis teren een onderhoud gehad met den offi cier van justitie mr. dr. J. A. van Thiel, met het gevolg, dat eenige uren later reeds werd ingegrepen. Daartoe werd een huis zoeking verricht in een benedenhuis aan den Willemsparkweg, nabij den Koningin neweg. Hier wonen de ouders van den man, die het boek geschreven zou hebben. Het bleek dat inderdaad het boek al ge schreven was. Het was zoogenaamd een literair werk, doch de bedoeling ervan was de families uit het buitenland te compro- mitteeren. De politie heeft de kopij, welke nagenoeg gereed was om naar een of andere zetterjj gebracht te worden, in beslag ge nomen. De schrijver was niet thuis. Deze blijkt een oude bekende van de justitie te zijn. Ongeveer twee en een half jaar geleden reed op zekeren nacht een auto, welke gehuurd was bij een autover huurder in de Van Lennepbuurt, plotseling te water in de Merwede, in de buurt van Sliedrecht. Een jonge man, die de sporen droeg van in het water te hebben gelegen, riep om hulp en vertelde, dat er een ongeluk was gebeurd. Hij verklaarde, dat hij zich had weten te redden, doch dat zijn broeder, die met hem in den wagen had gezeten, nog te water moest liggen. Er werd gezocht en gezocht, doch behalve de auto werd niets opgehaald. De ouders haalden er zelfs hel derzienden en detectives bij en een van eerstgenoemde categorie verklaarde, dat het lijk ergens in het riet moest liggen. Ook dit was niet het geval. Na heel veel zoeken bleek, dat het lijk een levend lijk is. Er was geen sprake van een ongeluk doch men had hier te doen met een listig complot om de gelden van de levensverze kering welke een der broers (die nu ver dronken heette te zijn) had afgesloten voor zijn ouders. Samen duwden zij de auto te water, een hunner maakte zich nat en de ander zette het op een loopen. Later liep het tweetal toch tegen de lamp. Zoowel de verdwenene als de broer werden gearresteerd. Beiden werden tot anderhalfjaar gevangenisstraf veroordeeld. Omtrent de medeplichtigheid van een anderen persoon kwam niets vast te staan. Het is een dezer jonge mannen, die nu een poging tot chantage ondernam en het zoogenaamde literaire werk schreef, dat thans veilig in de kluis van het Paleis van Justitie ligt. NED. POLITIE SPORTBOND. L. P. S. V. I—DEN HAAG I 1—1. Gisteren werd op het N. B. L. O. terrein bovengenoemde wedstrijd gespeeld. L. P. S. V. verscheen met een heele nieuwe op stelling voor dezen zeer belangrijken wed strijd L. P. S. V. trapt af en zit steeds voor 't Haagsche doel, goed gesteund door de halflinie, die uitstekend speelde. Als er 20 minuten gespeeld is krijgt rechts buiten Saarloos den bal en schiet keihard en met succes op doel (10). Nu komt Den Haag opzetten en even voor de rust krijgt ze een vrije trap te nemen, de rechtsbui ten neemt die heel goed en plaatst den bal naar den linksbinnen die langs Vleerbos schiet (11). Hierna is het rusten. Als de spelers naar de kleedkamers gaan wil de midhalf van Den Haag, de heer Broer over de afrastering springen, maar komt te val len en breekt zijn linkeronderarm. De eerste hulp verschijnt en na verbinding werd de man naar het ziekenhuis vervoerd. Een half uur later wordt er opnieuw be gonnen. Den Haag is goed op dreef en zit steeds voor het L. P. S. V. doel, maar keeper Vleerbos doet wonderen. Als de rechtsbuiten van L. P. S. V. den bal heeft, zet hij goed voor, maar de linksbinnen schiet in buitenspel positie in en het doel punt wordt geannuleerd. Zoo verstrijkt de tijd met den Haag in de meerderheid en als de goed leidende scheidsrechter ein de fluit heeft L. P. S. V. een kostbaar puntje binnen en Den Haag een kostbaar puntje verloren. Den Haag moet nu win nen van Rotterdam om kampioen te wor den en L. P. S. V. moet vermoedelijk een beslissingswedstrijd tegen Bloemendaal spelen, daar beide ploegen gelijk staan. OM DEN TRIANON BEKER. Gisteravond speelde N. R. M. tegen R. K. W.. Beide elftallen stellen zich op. Di rect ontwikkelt zich een vinnig spel, dat zich van doel tot doel verplaatst. Als er eenhalf uur gespeeld is, zet de rechtsbui ten van N. R. M. goed voor en het is Weerlee, die N. R. M. de leiding bezorgt. (10). Even voor de rust gaat de rechts buiten van N. R. M. Gertenaar er alleen van door en doelpunt (20). Na de rust zet R. K. W. alles op alles en het gelukt haar na 20 minuten om er 21 van te maken door Kramp. R. K. W. is geweldig, maar de achterhoede van N. R. M. is op haar post en als de goed leidende scheids rechter einde fluit heeft N. R. M. met 21 gewonnen. Deze wedstrijd werd zeer spor tief gespeeld van beide zijden. N. R. M, j staat nu aan den kop. gesp gew. verl. geLpnt. N. R. M. 2 2 4 L: Dagblad 1 1 2 L. Studenten 1 1 2 C. G. W. 2 11—2 L. O. V. 2 11—2 R. K. W. 1 1 L. P. S. V. 1 1 L. Bank 2 2 LAWNTENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. I België leidt met Z1 tegen Noorwegen. Gisteren werd de wedstrijd in de twee- j de ronde van de Europeesche zone om den Davis-beker tusschen Noorwegen en Bel gië te 'Oslo voortgezet met het dubbelspel. De Belgen de Borman en Lacroix wonnen in vier sets van het Noorsche dubbel Haa- nes en Jensen met 64 62 79 63. De stand na den tweeden dag is 21 voor Bel gië. SPORT VOETBAl L. F. C. Zondag a.s. speelt L.F.C. haar eersten wedstrijd op eigen terrein voor de promo tie-degradatie waarin zij voor het behoud in de 3de klasse K.N.V.B. moet strijden. Het elftal zal er als volgt uitzien v.Ln.r.. Doel: J. Heuzen. Achter: P. v. d. Plas en G. Crama. Midden: L. P. D. Nagtegeller, J. Selier en M. Neuteboom. Voor: T. Herreur, J. A. Siebert, C. Ar- inoldus, A. v. Leeuwen en M. v. Leeuwen. A.G.O.V.V.V.S.V. Voor dezen wedstrijd, Zondag op het N.B.L.O.-terrein, zijn de elftallen als volgt opgesteld. V.S.V. Doel: Michael. Achter: v. Os en v. d. Griend. Midden: Noordman, de Koning en Kossen. Voor: de Wolf, Bol, Sterk, Teeling en Bruinhaar. A.G.O.V.V. Doel: v. Baarlen. Achter: Weber en Derboven. Midden: Cornelis, Uitenhoorn en Win- nemer. Voor: Klok, Ribber, Kluin, Landaal, Ga- briël. Werkloozenkaarten worden alleen ver kocht Zaterdag van 3 tot 0 uur op het Sport man-terrein Groenoordstraat. HOCKEV NEDERLAND EN DE OLYMPISCHE SPELEN. Na de tot dusverre in dit seizoen ge speelde interlands wedstrijden wordt het ge makkelijker, om tot een ranglijst te komen voor het Olympisch Hockey-toumooi, een ranglijst waaruit dan de indeeling in groe pen volgen moet. Volgens de „Deutsche Hockey Zeitung" is een indeeling in drie groepen noodig daar op 13 k 14 deelnemers gerekend kan worden. De drie eersten van de ranglijst gaan dus vooraan in de groe pen. De winnaars van de groepen spelen aan om le, 2e en 3e plaats. Zy komen in de voorwedstrijden niet tegen elkaar uit. De nummers 2 der drie groepen spelen om 4e, 5e en 6e plaats, de overigen vallen na de voorwedstrijden af. In dit verband zal men het van belang achten hoe de ranglijst in 1928 te Amster dam was: 1 Britsch-Indië, 2 Duitschland, 3 Denemarken, 4 Nederland, 5 België, 6 Frankrijk, 7 Oostenrijk, 8 Spanje, 9 Zwit serland. In de laatste acht jaren is wèl een en an der veranderd, doch Britsch-Indië is nog zeker van de eerste plaats op de ranglijst en na de overwinning van de vorige week te Hannover zal wel ieder zonder aarzelen aan Duitschland de tweede plaats toeken nen. Nederland komt naar alle waarschijn- schijnlijkheid op de derde plaats, komt daarvoor in elk geval ernstig in aanmer king. Het is echter voor de overige ploe gen van het grootste belang in welke groep zij komen. In groep I met Britsch-Indië is iedere deelnemer bij voorbaat uitgesloten voor de eindkampen om le, 2e en 3e plaats, in groep II is de kans voor de overige deel nemers ook niet groot, doch in groep III zijn er, getuige de verrassende zege der Franschen in Den Haag, al mogelijkheden voor andere deelnemers. Men zal nog en kele landenwedstrijden moeten afwachten, o.a. die welke Afghanistan bij aankomst in Europa spelen zal, o.a. in Zwitserland. Een belangrijke wedstrijd is in dit verband vooral de ontmoeting ZwitserlandNeder land op 31 Mei te Luzern. Zwitserland gaat hard vooruit en dat land komt een. plaats in de bovenste helft der ranglijst toe. De vraag wordt urgent of de Zwitsers nu al tegen de Nederlanders op kunnen. De ZATERDAG 16 MEL Hilversum I, 1875 M. KRO-uitzending. 2.303.30 VLRA. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonpl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Afgestaan aan de V.L.R.A, 3.30 Kinderuurtje 4.30 Gramofoonplaten en KRO-Boys. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 KRO-orkest. 6.20 Journ. Weekoverzicht. Gramofoonpl. 7.00 Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 Lichtbakens door Henri de Gree- ve Pr. 8.00 Berichten en reportage. 8.25 Gramofoonplaten. 8.30 KRO-Boys, Gramofoonpl. en repor tage 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gramofoonplaten. Hilve rsum II, 301 M. VARA ^u it zending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel en Gramofoonpl. 2.00 Variatieconcert. 2.30 Schaakpraatje. 2.50 Vervolg concert. 3.45 Causerie over Lich. Opvoeding. 4.00 Vervolg concert. 4.20 Causerie „Conjunctuur en toekomst" 4.35 Kwintetconcert. 4.50 Muzikale causerie. 5.10 Gramofoonplaten. 5.40 Boekbespreking. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gramofoonplaten. 7.00 Lezing over de Waalbrug. 7.15 Friesche uitzending. 8.00 Berichten. 8.15 Opera-uitzending. 9.35 Radio-tooneel. Gramofoonpl. 10.00 Berichten. 10.05 VAR A-orkest. 11.00 Gramofoonplaten. 11.10 Accordeonduetten. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Droitwich, 1500 M. 11.20 BBC-Northern orkest en soliste. I.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Schotsch-orkest en solist. 3.20 Orgelspel. 3.50 Reg. King en zijn orkest en soliste. 4.50 Troise's Mandoline-orkest en solist. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Weekend-programma. 8.05 BBC-Theater-orkest. 8.50 Variété-programma. 10.20 Hoorspel. 10.35 BBC-orkest en solist. 12.00—12 20 Dansmuziek. Rad io-Paris, 1648 M. II.20 Nat. orkest. 4.20 Pascal-orkest. 8.20 Piano-recital. 8.50 Opera-uitzend'ing. 11.1512.35 Populair concert. Keulen, 456 M. 12.20 Theo Hollinger's orkest. 4.20 Vroolijk programma. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. 8.30 D'^smuziek. 10.50 20 Vroolyk concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Salon-orkest. 2.20 Gramofoonplaten. 3.35 Populair concert. 4.20 Gramofoonplaten. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. II.2012.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Salon-orkest. I.30 Gramofoonplaten. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.20 Gramofoonplaten. 4.35 Omroepdansorkest. 5.35 Populair concert. 6.35 Salon-orkest. 7.05 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Operette-uitzending. II.2012.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1771 M. 8.301.15 Groot Verzoekconcert m.m.v. orkesten en solisten. Om 10.20 en 11.05 Be richten. Gem. Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.20 Parijs Radio. 12.20 Keulen. ±13.15 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.35 Brussel VI. 16.20 Keulen. 18.50 Londen R. 20.30 Keulen. ±21.20 Berlijn. ±22.15 Brussel VI. 22.50 Leipzig. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 10.00 Deutschlandsender. 10.35 Londen R. 13.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Parijs R. 20.05 Droitwich. 21.50 Beromünster. 22.50 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). nederlagen der Nederlanders tegen Frank rijk en Duitschland doen vermoeden, dat zij het te Luzern niet gemakkelijk zullen hebben, temeer daar de Zwitsers zich dit maal bijzonder ernstig voorbereiden. Als de Zwitsers te Luzern tegen Nederland succes hebben, dan stijgen zij zeker op de rang lijst, hoewel Nederland ook dan nog de der de plaats wel behouden zal. Over de Nederlandsche ploeg is de Deut sche Hockey Zeitung maar matig te spreken. De verdediging met de gebroeders de Loo- per als uitblinkers en alleen C. v. d. Hagen als te zwak, was goed, doch de aanval zwak ker dan verwacht was, waarbij Schnitger zeer goed en Sparenberg ook bevredigend was, doch de rest viel tegen. Nederland kan beter meent men, doch niettemin zullen de Nederlanders voor hun derde plaats ge ducht moeten vechten! ATHLETIEK DE WEDSTRIJDEN VAN DE A. A. C. Olympische candidaten in actie. De athletiekwedstrijden, welke de Am- sterdamsche Athletiek Club voor Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam heeft uit geschreven, zullen op eenige nummers fei len strijd laten zien tusschen de verschil lende Olympische candidaten. De 100 M. bijv., waarop o.a. zullen uitkomen Osen- darp, Mesman Schultz, Berger, Van Beve- ren, Boersma en Van de Kar, zal in Neder land nog nooit zoo fel bestreden zijn, als dit a.s. Zondag het geval is. Op de halve Engelsche mijl (804 1/2 M.) zullen o.a. Mans en Tackema van Haarlem, Binachi, Bouman en A. Zeegers van A. A. C. en de Ruyter van Volewijckers uitkomen, en bij gunstige weersomstandigheden is het zeer waarschijnlijk, dat het Nederlandsch record verbeterd wordt. Op de 4 maal 100 M. estafette starten Haarlem, A. V. '23, A. A. C. (beide laatste met twee ploegen) en G. A. C. uit Hilver sum. Bij de 3000 M. verschijnen o.a. Mulder (A. V. '23), Heymans, Meyer, Bakker, Sweres, (alien A. A. C.) aan de start, ter wijl Jan Zeegers (A. A. C.) onder voor behoud voor dit nummer heeft ingeschre ven. Op de 110 M. horden komt onze kampioen Wim Kaan (Haarlem) uit, terwijl hij als tegenstanders Carrière (A. V. '23) en Bras ser zal moeten bekampen. In de a-klasse discuswerpen schreven alleen De Bruyn (Olympia) en De Graaff (Zaanland) in. Het nummer kogelstooten zal o.a. be streden worden door de De Bruyn en on getwijfeld zal hij hier zegevieren. Bij de speer werpers nemen o.a. Welters (U. V. V.) Van de Poll (A. V. '23) en Lutkeveld (A. A. C.) deel, terwijl voor het vèr-springen Peters (P. E. C.), Brassed (A. A. C.) en Houtman inschreven. Bij hoogspringen zal de kampioen Roe- lofs ontbreken, daar hij geblesseerd is, doch Brasser (A. A. C.) Car lier (A. V. '23) en Spanjerdt (Blauw Wit) zullen hier wel voor den noodigen strijd zorgen en het is dan ook niet uitgesloten, dat het Neder landsch record zal worden verbeterd. Op het nummer polsstokspringen zyn Lamore en v. d. Zee de concurrenten. De wedstrijden voor de dames zijn niet zoo goed bezet. Op de 100 M. starten o.a. de dames Messmann (A. V. A.), Doorgeest, Koen en De Vries (allen Ada) en Briejer (Brun- hilde, Leiden). EEN CONCURRENT VOOR DE NEDERL. ZWEMSTERS? Uit New-York wordt gemeld: Mavis Freeman, de 17-jarige junioreskampioene der Vereenigde Staten wordt hier be schouwd als een serieuze concurrente der Nederlandsche vrijeslagzwemsters, in het bijzonder van Willy den Ouden. Onlangs legde zij de 100 yards vrijeslag af in den tijd van 1 min. 2.6 sec. Indien men be denkt dat het wereldrecord op dezen af stand op naam staat van Willy den Ouden met een tijd van 59.8 sec., dan mag aan genomen worden, dat men hier met een nieuwe Amerikaansche zwemster te doen heeft, waarvan slechts de tijd zal leeren, of zij op de vrije slagnummers een ernsti ge concurrente voor onze landgenooten zal worden. ROEIEN DE VARSITY. Een burgeracht. Met het oog op de a.s. Olympische Spe len heeft het bestuur van den Nederland- schen Studenten Roeibond dit jaar bij wij ze van uitzondering besloten om een en kele burger-roeivereeniging in de gelegen heid te stellen gedurende de studenten- roeiwedstrijden in een nummer achten uit te komen, teneinde de beste achten, die buiten de studentenroeivereenigingen staan in de gelegenheid te stellen voor de Olym pische Spelen nog een wedstrijd aan het roeiseizoen toe te voegen. Door de toevoe ging van dit extra-nummer achten zal het programma van de studentenroeiwedstrij den uit den aaid der zaak in belang win nen, terwijl maatregelen getroffen zijn, waardoor de duur van de wedstrijden nie' verlengd zal worden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10