RIJKSPENSIOENVERZEKERING me' terugbetaling van premien DONDERDAG 14 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 ara» bij vroeger overlijden is een algemeen begeerde RAAD VAN ARBEID HOE WORDT HET WEER WARMER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. Hoogste barometerst.: 773.8 te Vardoe. Laagste barometerst.: 746.3 teVestmanoer. Overal is de hooge drukking toegenomen, de Oostelijke depressie is bijna verdwe nen maar vertoont toch nog een uitlooper over Noord-Duitschland en ons land, die in het Oosten regen brengt. In het Westen 'kreeg de depressie versterking; een deel schijnt zich naar de Golf van Biscaye te verplaatsen. Op de Britsche Eilanden heeft de regen opgehouden en klaart vooral in Engeland de lucht op. Scandinavië houdt grootendeels droog weer met iets meer bewolking in het Zuiden. In Oost-Duitsch- land valt nog regen, het Westen heeft op klarend weer, In Frankrijk en Zuid-Duitsch land heerscht bijna overal windstilte met overdag warm weer. Hier te lande is over dag warm weer, aanvankelijk nog met weinig kans op regen, te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 17.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 8.15 uur tot Vrijdagmorgen 4.38 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 Mei voorm. 9.56 en nam. 10.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 16 H gr. C. het gementebestuur bood spr. vervolgens de hoogste onderscheidine waarover de ge meente Leiden beschikt de eere-penning der gemeente in goud, aan. In zijn dankwoord wees de heer v. d. Laan er op hoe groote samenwerking er steeds tusschen het Leidsche Gemeentebe stuur en de 3 Octobervereeniging heeft be staan, niet alleen nu, maar bij alle voor gaande colleges Wie er verder ter receptie kwamen. Het is niet wel mogelijk al degenen op te noemen, die het jubileerende 3 October - bestuur kwamen gelukwenschen. We noemen slechts: Mr. P. E. Briët, curator der Leidsche Uni versiteit; jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar, oud-burgemeester van Leiden en zijn echt- genoote, mevr. de GijselaarViruly, prof. dr. L. Knappert, namens Oud-Leiden; jhr. van Kinschot, burgemeester van Alkmaar; mr. A. J. Romijn en de heer Geytenbeek, namens de vereeniging Koninginnedag; mr. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland; prof. dr. B. D. Eerdmans, namens de Mij. tot Nut van 't Algemeen, de heer van Ros- sum du Chattel, eere-lid van de 3 October vereeniging, die met 12 anderen voor vijf tig jaar als schoolkinderen een hulde op 3 3 October brachten aan het standbeeld van Van der Werff; mevr. Dieben-Konings na mens de vereeniging Brunhilde; de heer Stokhuyzen, namens de Padvinders; de hee- ren Harmsen en Burgersdijk namens de commissie voor de volksbijeenkomsten, die staat te verdwijnen, doch waaruit de 3 Oc tobervereeniging te voorschijn is gekomen; de heer H. C. Dresselhuys, oud-praeses van het L.S.C.; ds. Thomas, namens de Chr. Oranjevereeniging, de heeren Harmsen en Manders namens de Vaandelwacht der 3 Octobervereeniging, prof. mr. A. S. de Blé- court, rector-magnificus der Leidsche Uni versiteit, de WSL, „Sanctus Augustinus", de Unitas Stud. Lugd. Batavorum, de Da mes Gym.-ver. „Concordia", Nut en Ver maak, besturen van de sociëteiten „Miner va" en „Amicitia", afgevaardigden van het Leidsch Pol. Muziekgezelschap met den heer Bolderdijk, van het 6e Reg. Veld.- Art.-muziekcorps, de Postharmonie, den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare- vereenigingen, Kon. Ver. „Litteris Sa crum", de Oranje Garde", de Ver. van Res. Officieren, den Leidschen Kappersbond, voorts de verschillende hoofden van ge meentelijke takken van dienst, enz. Ook tal van telegrafische en schrifte lijke gelukwenschen zijn gisteren geduren de den geheelen dag binnengestroomd. Het is ondoenlijk om ook maar in het kort een indruk te geven. Vermelden we slechts, dat een geluk- wensch was ingekomen van mevr. v. Went Goedeljee, een dochter van den eersten penningmeester der vereeniging. Na de receptie hield het bestuur met den eerevoorzitter der vereeniging, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, een feestmaaltijd in café-rest. „In den Vergulden Turk", waar tevens de dames der bestuursleden en mevr. v. d. Sande BakhuyzenGericke aanzaten. DE SERENADE. De avond van gisteren zag er uit als een 3 October-avond. Hoe kon het ook anders? Waar echter die groote drukte anders door de 3 Octobervereeniging ontketend wordt, gold de enorme menschentoeloop de vereeniging nu zelf. Het was 'n goede gedachte geweest van de organisators van dezen serenade-avond om de vele muziekcorpsen, die aan den tocht door de stad deelnamen, vanuit ver schillende punten der stad te doen op trekken naar de Kaasmarkt Daardoor werd bereikt, dat wie nog niet wist, dat er gis teravond wat te doen was, dit nu in ieder geval zou moeten hooren Duizenden en tienduizenden en velen ook uit de naaste omgeving der stad waren gisteravond dan ook op de been Het cen trum der stad was één compacte menschen- massa, die allen met belangstelling den langen stoet van defileerende vereenigin- gen hebben gadegeslagen Op de Kaasmarkt was dus het verzamel punt en in voorbeeldige orde verliep de samenstelling Met groote krijtlijnen was de Kaasmarkt ingedeeld in genummerde vakken De muziekkorpsen stonden aan den waterkant, de Padvinders, Jeugd- en Sport- en andere vereenigingen bevolkten het overige gedeelte van dit bij uitstek ge schikte terrein Hoevele vereenigingen meeliepen, met hoeveel deelnemers en hoe lang de stoet was? Niemand, die het precies kon zeggen. Tot op het laatste oogenblik kwamen er nog vereenigingen zich aanmelden Er waren er toen reeds meer dan veertig. Eenige duizenden deelnemers zijn er zeker geweest. De stoet was 1100 Meter lang en reikte van de Doelensteeg (Rapenburg- West) via Doezabrug tot het Gemeentehuis (Rapenburg-Oost). Het voorbijtrekken duurde ruim twintig minuten. Voor den Turk stond het voltallige be stuur der 3 Octobervereeniging het défilé gade te slaan. Voorop ging het muziekcorps van het 6e Reg. Veld Artillerie te paard. Den voorzitter werden verschillende bou- quetten aangeboden, het Bengaalsch vuur zette den stoet in fantastisch licht en vele deelnemende vereenigingen voerden fakkels en lampions mede, zoodat het een kleurrijk geheel werd, een warme hulde der vereenigingen uit de burgerij aan het 3 Octoberbestuur. Na het défilé en den tocht door de stad via de Rapenburgen, Prinsessekade en Haarlemmerstraat trok de stoet nog langs het huis van den heer Felix Driessen, die de eerste secretaris der vereeniging was. De heer Driessen was wegens ongesteldheid verhinderd aan de herdenking deel te ne men. Hem was des morgens namens het huldigingscomité uit de burgerij een bloe menhulde gebracht ten zijnen huize. Het was al weer laat toen de rust in de oude Sleutelstad terugkeerde. Maar zij is weer een fraaie herinnering aan 'n schoo- nen dag rijker. BIJ HET GOUDEN JUBILEUM VAN EEN ARBEIDER. Pleidooi voor een textielschool in Leiden. De heer H. Labordus te Voorschoten her dacht gisteren den dag, waarop hij voor vijftig jaren in dienst trad der-N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v/h. J. C. Zaalberg en Zoon alhier. In verband met droeve familie-omstan digheden had de jubilaris verzocht dezen dag geheel onopgemerkt te laten passeeren. De Directie meende dit verzoek in zoo verre te moeten eerbiedigen, dat van de traditioneele huldiging werd afgezien. De heer Labordus, die zijn dagtaak op normale wijze dacht te volbrengen, werd om pl.m. 11 uur op het privé-kantoor ge roepen en toegesproken. In dezen tijd van rationalisatie, waarin het nagenoeg onmo gelijk is, dat een arbeider meer van zijn vak leert dan een zeer klein onderdeel, terwijl het voor velen uitgesloten is in de praktijk voldoende materialen-kennis -op te doen, waardoor liefde voor den arbeid wordt ge kweekt, terwijl deze vakkennis en liefde voor het werk bij arbeiders als den heer Labordus in zoo ruime mate aanwezig is, stel ik het dubbel op prijs een meester- ruwer als u geluk te wenschen, aldus de heer Schrandt. Het zijn arbeiders als de heer Labordus, wiens vader eveneens on geveer 50 jaar bij de firma Zaalberg werk te, die de Leidsche Textielindustrie in het algemeen en de Leidsche dekenindustrie in het bijzonder hare goede reputatie be zorgden. De overheid, welke door oprich ting van economisch technologische insti tuten de oprichting van nieuwe industrieën wil bevorderen en bestaande industrieën van voorlichting wil dienen en ook op an dere wijze begint te toonen, hetzij dan aar zelend, dat zij het algemeen belang bij een gezonde industrie gaat inzien, verliest de voordeelen, welke voldoend geschoold met liefde voor hun vak bezielde arbeids krachten bieden, te veel uit het oog. Hoe is het anders te verklaren, dat in een gere nommeerde wol-textielindustriestad als Leiden nog steeds ieder opleidings-appa- raat, met name een textielschool, ontbreekt. Bij een opleving, welke zeker komen moet, hetzij dan op een lager niveau, zal Leiden achter blijken te liggen en zullen daar door de werklooze arbeiders eerst later in het productie-proces worden opgenomen als hunne collega's in andere centra's waar de gelegenheid om vakkennis op te doen niet ontbrak. Het is te hopen, dat de desbetreffende officieele instanties dezen achterstand bij de opleiding van jeugdige arbeiders thans in zullen zien en het initiatief tot oprich ting eener textielschool zullen nemen. De heer Labordus meende in zijn ant woord den lof, die hem was toegezwaaid af te moeten wijzen. „Ik breng dank aan God, aldus spreker, dat Hij mij eerst in de ge legenheid stelde mij te bekwamen en daar na gezondheid schonk om te blijven wer ken". EEUWFEEST HARTEBRUG-KERK. De parochie van de Hartebrug viert het eeuwfeest harer kerk ook door een spe ciale herdenking van hen, die overleden zijn in den loop dezer eeuw, priesters en leek en. Morgen om kwart voor acht zal er een plechtige H. Mis van Requiem worden op gedragen. R. K. VOLKSBOND. Het Bestuur van den Ned. R. K. Volks bond afdeeling Leiden is thans samenge steld als volgt: J. H. Nijhuis, Voorzitter; H. B. R. Heller, 2e Voorzitter; D. Haver- korn, Secretaris, Verlengde Bloemisten laan 45; J. M. H. Horikx, 2e Secretaris en Secretaris-Penningmeester van de Avond- teekenschool; A. J. van Dam, Penning meester; J. P. M. de Keuning, 2e Penning meester; S. P. Strijk, le Commissaris; J. A. M. van Oijen, 2e Commissaris; E. J. Neu teboom, 3e Commissaris. CIRCUS „BATAVO". Zondag 17 Mei a.s., den feestdag van het eerste lustrum, geeft de R. K. Athletiek ver.' „De Bataven", als onderdeel van haar feestprogramma een grandiose Revue-uit voering. Opgevoerd zal worden de revue „Circus Batavo", een spel van kracht, lijn en kleur. De liefhebbers kunnen genieten van on- vervalschte humor, clownerie, schitteren de staaltjes van acrobatiek, turndemon- straties, komische schetsen, die onophou delijk lachsalvo's zullenverwekken en in de pauze tombola zonder nieten, dansen, muziek, bal na. Kortom, een avond om niet meer te ver geten. Daar moet ieder Leidenaar, die sympa thiseert met de R. K. Sportbeweging, besilst naar toe, temeer waar de toegangsprijzen bijzonder laag gesteld zijn. De leden worden eraan herinnerd, dat a.s. Zondag om half tien een H. Mis vöor de Vereeniging wordt gelezen in het St. Lidwinahuis Zoeterwoudsche Singel. Dus allen op tijd aanwezig in wit clubcostuum. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt. Tevens bestaat er voor de leden nog ge legenheid om hedenavond op het Sport park vrijkaarten te komen afhalen. Zij ontvangen dan tevens één ouderkaart te gen 10 cents. Bij goed weer zal Zondagmiddag te half drie een gecostumeerde voetbalwedstrijd gehouden worden tusschen een elftal van „De Bataven", en een Leidsch Veteranen elftal. Toegang tot het Sportpark 10 cent. Dus Zondag allen naar het sportpark en 's avonds naar de Graanbeurs. NED. AMUSEMENTS CLUB. Gisteravond werd in café Rest. „De Har monie" een vergadering gehouden ter op richting van een Ned. Amusements Club. Na circulatie van de Statuten sprak de heer Jansen een openingswoord en gaf een korte uiteenzetting over het doel der ver eeniging. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot de beoefening van alle takken van sport. Buitensport: o. a. Athletiek, Hockey, Tennis, Korfbal, Zwemmen enz. Binnensport: o. a. Gymnastiek, Scher men, Dammen, Schaken, Biljarten, Tafel tennis, Dansen, enz. Tevens zal er gelegenheid bestaan voor de beoefening van alle soorten muziek instrumenten, het houden van Recreaties, en tooneelstukjes. Verder zullen er diver se cursussen worden gegeven, o. a. in het verleenen van de Eerste Hulp bij Ongeluk ken, en in 't Redden van Drenkelingen. 10 Heeren en 7 Dames hebben zich als voor- loopig lid opgegeven. Het voorloopig bestuur wordt gevormd door de heeren: Joh. P. Jansen, Voorzitter; C. J. M. van Eijken, Rijnsburgerweg 58, Secretaris; J. J. J. G. van Randwijk, Pen ningmeester. Maandag 18 Mei wordt opnieuw in de Harmonie een vergadering belegd, waar men zal overgaan tot definitieve oprich ting der Vereeniging. Eventueele inlichtingen en inzage der Statuten bij den Secretaris den heer C. J. M. van Eijken, Rijnsburgerweg 58, Leiden. In de gisteravond gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Broodfa briek de Zeeuw (firma Hus) zijn de jaar stukken goedgekeurd en is het dividend over het afgeloopen boekjaar bepaald op 4 pet. (vorig jaar 5 pet.). De heer J. de Rooy werd als commissaris herkozen. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft bepaald, dat aan de commissie, aan welke dit jaar wordt opgedragen het exa- mineeren van hen, die een akte van be kwaamheid verlangen tot het geven van middelbaar onderwijs in de wis- en natuur kundige wetenschappen, tevens wordt op gedragen het examineeren van hen, die dit jaar de akte van bekwaamheid wen schen te verkrijgen tot het geven van la ger onderwijs in de wiskunde. Tot leden dier commissie zijn o. m. be noemd: dr. J. Droste, dr. W. H. Keesom, dr. A. E. van Arkel, dr. J. H. Oort, dr. W. van der Woude, dr. H. D. Kloosterman en G. A. Janssen te Leiden. In de sub-commissie K IV te Leiden: tot lid en ondervoorzitter: dr. B. G. Escher te Leiden; tot leden: dr. L. G. M. Baas Becking en dr. H. Boschma te Leiden. ZAKKENROLLERIJ. Gisteravond tijdens de drukte van het défilé is den heer S. H. S. op de Bree- straat een portemonnaie met 4.ont rold. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 166. W. A. Elshof en Zoon, Leiden, Haarlemmerstraat 139a, grossierderij in gedistilleerd, wijnhandel, limonadefabriek. Oph. fil.: Leiden, Bree- straat 65, (wijnhandel W. E. Z.) dd. 1 Mei 1936. 3392. H. den Hertog, Leiden, Lage Rijndijk 2628. Handel in 2de handsch goederen. Uittr. E.: H. den Hertog, dd. 1 Mei 1936. 6369. C. van Leeuwen, Leiden, Lok horststraat 27 en 29. Winkel in kruide nierswaren; leesbibliotheek, postzegel- handel. Vest. fil. (alleen leesbibliotheek): Leiden, Lombokstraat 22, dd. 16 Mei 1936. 6126. Kunststeenwerken Strobel en Wagemaker, Leiden, Hooge Morschweg 57 De eigenaar: C. Wagemaker, is uitgetreden dd. 1 Mei 1936. Het bedrijf wordt voort gezet in een vennootschap onder firma onder den naam: A. M. Wagemaker Co. Venn. A. M. Wagemaker en E. Malkorn, Leiden. Uitgeoef. bedrijf: Kunst- en na- tuursteenwerken. De eerste ploeg der lichting 1936, niet bestemd voor de officiers- of andere oplei ding bij het onbereden deel van het 6e regiment veld-artillerie alhier vertrekt 27 Juni met groot verlof. SPORT WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORTVER. Aan de 70 K.M. afst.-marsch, uitgeschre ven'door de L.W.S.V. van 16 op 17 Mei a.s. zal door plm. 75 personen worden deelge nomen. De start heeft plaats te 23 uur precies, vanaf het Clublokaal, gevestigd in den theetuin „Oud-Hortuszicht" Witte Singel. De route is als volgt: Witte Singel, Haag- weg, den Deyl, den Haag, Benoordenhout- sche weg, v. Alkemadelaan, Raam weg, Nieuwe Parklaan naar Scheveningen, Bou levard, langs beide havens, Nieuwe Duin weg, Kranenburgerweg, Sportlaan, Loos duinen, Wateringen, Rijswijk, Voorburg, Veur, Leidschendam, Stompwijk, Zoeter- woude (Weipoort), Zoeterwoude (Hooge Rijndijk naar Leiden, langs Z.W. Singel, Witte Singel „Oud-Hortuszicht" eindpunt. De eerste deelnemers zullen vermoedelijk Zondagmorgen te 10 uur in Leiden (H. Rijndijk) arriveer en. Met de inschrijving voor de 4050 K.M.- marschen op 21 Mei as. (Hemelvaartsdag) gaat het naar wensch. De inschrijving blijft tot aan den start geopend. RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK. DE HAAGSCHE AUTODIEF. De Haarlemsche rechtbank deed vervol gens uitspraak in de zaak tegen den 25- jarigen Hagenaar G. J. P. O. L. die in de maanden Augustus en September van het vorig jaar in de omgeving van Haarlem tientallen auto's had gestolen. Hij veran derde motor en chassisnummers, waarvoor hij speciale werktuigen had, vervalschte de papieren en verkocht de auto's in Antwer pen. Ook daar stal hij auto's, welke weer in Nederland aan den man werden ge bracht. Het O.M. had tegen hem twee jaar geëischt,' te ondergaan in de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen, daar ver dachte psychopaath is. Hij werd conform den eisch veroordeeld. VERDUISTERING DOOR AMSTERDAMSCH ADVOCAAT. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan de 63-jarige mr. A. van S., vroeger advocaat te Amsterdam, wegens oplichting van een in woner van Vogelenzang. Deze had van zijn buurman, die in een gesticht moest worden opgenomen een bedrag van ongeveer f 350 in bewaring gekregen. Verdachte had den man ertoe bewogen het geld aan hem over te dragen, door te zeggen, dat hij namens den officier van justitie kwam. Later bleek dit niet juist te zijn. Verdachte zou welis waar als bewindvoerder worden benoemd, maar dit is later niet doorgegaan. Het O.M. had tegen verdachte, die reeds tweemaal veroordeeld is geweest, een jaar en drie maanden geëischt. De rechtbank veroordeelde hem tot een jaar gevangenisstraf. ZIJN DUIM LATEN AFHAKKEN OM VERZEKERINGSPREMIE TE KRIJGEN. Verzekerde tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft heden den 45-jarigen M. B., vroeger vee houder te Bui-gwerd, thans wonende te Bols ward, overeenkomstig het vonnis van de rechtbank te Leeuwarden tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens het zich laten afkappen van een duim om in het bezit te komen van de verzekeringsgelden. De Procureur-Generaal had 1 jaar en 6 maanden geëischt. BRANDSTICHTING TE MEGEN. De rechtbank te 's-Hertogenbosch nam vandaag voor de derde maal de strafzaak in behandeling tegen den hotelhouder J. F. AGENDA LEIDEN. Donderdag St. Bonifatius". Ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. Benkers te Veghel, verdacht van uitlok king van brandstichting te Megen. De brand was in het voorjaar van 1933 in zijn bak kerij door Piet en Gerrit de Bie gesticht. Volgens de dagvaarding was er levens gevaar voor den knecht G. van den Broek en de dienstbode J. van de Rijt geweest. Bij de behandeling op 9 April had de of ficier van justitie negen jaar gevangenis straf geëischt, doch de zaak werd wederom uitgesteld, omdat de rechtbank, hoewel an ders samengesteld dan dien eersten keer, getuigen niet allen gehoord had. Nadat de dertien getuigen hun verklarin gen opnieuw hadden afgelegd, persisteerde de officier van justitie mr. J. Dubois bij zijn reeds vroeger gedanen eisch van negen jaar gevangenisstraf. Verdachte, die wederom een raadsman had geweigerd, verdedigde zichzelf. Dit ge beurde zoo onsamenhangend dat hij telkens terzake moest worden geroepen. Tenslotte heeft de president hem het woord ontnomen. DOODSLAG TE BERGETK. De Rechtbank te 's Hertogenbosch ver oordeelde den 54-jarigen metselaar H. H. de W- uit Bergeijk, tegen wien terzake van den doodslag op J. van den Broek op 1 Januari jl. te Bergeijk vijf jaar gevange nisstraf was geëischt, tot vier jaar gevan genisstraf. VERDUISTERING TE VEEN. De Rechtbank te Hertogenbosch ver oordeelde den wethouder der gemeente Veen, J. T., tegen wien een jaar gevange nisstraf was geëischt, wegens verduistering van ongeveer 3000.gepleegd in 1932 en 1933 in zijn betrekking van secretaris-ont vanger der gemeente Veen, tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee-en-een-half jaar. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Dankbetuiging. In opdracht van H. K. H. Prinses Juliana ontving de voorzit ter van het Crisis-Comité te Stompwijk- Veur een schrijven, waarin H. K. H. ver zoekt haren dank over te brengen voor het zeer gewaardeerde telegram H. K. H. toe gezonden ter gelegenheid van de gehouden laatste vergadering van het Crisis-Comité tee StompwijkVeur, waarbij H. K. H. eveneens dankbaar terugdenkt aan den grooten steun, welke het Nationaal Crisis- Comité van de zijde van het plaatselijk Crisis-Comité heeft mogen ondervinden. 8ASSENHEIM. Muzikale rondgang. Zaterdagmiddag zal het plaatselijk muziekgezelschap „Cres cendo" een muzikale rondgang door de ge meente houden en zullen enkele dames voor het korps collecteeren tot versterking der kas. VOORHOUT. Geslaagd. Voor het examen lingerie- naaien vanwege de R.-K. Vereeniging voor Vakonderwijs slaagoen de jonge dames: Rie Zonneveld en C. van Velzen, die him oplei ding ontvingen van de eerw. Zuster Electa alhier. ZOETERMEER. Voor het laatst crisis-comité. Op Woensdag j.l. vergaderde het Plaatselijk Crisis-Comité voor het laatst, nu sedert 1 Mei j.l. het Nationaal Crisis-Comité heeft opgehouden te bestaan. De Burgemeester was daarbij tegenwoordig en dankte de le den voor hun gedurende bijna vijf jaren betoonde toewijding en hulp bij de ver zachting van het leed, dat door de werk loosheid in zoovele gezinnen zijn intree heeft gedaan. Met eenige welgekozen woorden reikte de burgemeester aan een vijftal Comité leden de penning uit, die door het N.C.C. is beschikbaar gesteld, als dankbetuiging voor en ter herinnering aan een thans af geloopen arbeid. Reclasseerings-collecte. De collecte ten behoeve van de Reclasseering heeft in deze gemeente pl.m. 37.opgebracht. Reddingsbrigade. In de gehouden ver gadering van de Ned. Centrale Reddings- Brigade afdeeling Zoetermeer is besloten het badhuis te openen op 2 Juni a.s. De uren van openstelling zijn gelijk aan die van het vorige seizoen. Tevens is besloten den Weled. heer Die- mont te 's Gravenhage te benoemen tot eerelid der afdeeling, in verband met zijn vele en groote verdiensten voor de afdee ling Zoetermeer, in 't bijzonder met de stichting van 't badhuis. Opgeruimd. Met de slooping van het oude brandspuithuis en urinoir in de Dorpsstraat bij de Herv. Kerk wordt he den een aanvang gemaakt. Met het ver dwijnen van dit gebouw zal de Dorpsstraat aan schoonheid winnen, terwijl de omwo nenden dankbaar zullen zijn. dat zij verlost zullen zijn van de onwelriekende geuren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2