DONDERDAG 14 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE OLYMPISCHE DAG. Het programma. De commissie voor den Olympischen dag, bestaande uit de heeren K. J. J. Lotsy (N. O. C. en K. N. V. B.) voorzitter, J. J. v. d. Berg, directeur Ned. Sportpark, D. J. Cou- vee (Ned. Hippische Sportbond), G. A. Burger (Kon. Ned. Athletiek Unie) en B. Swaab de Beer (Ned. Wielren Unie), le den, heeft besloten aan de athletiek- en wielerwedstrijden ditmaal enkele inte ressante internationale krachtmetingen te verbinden. Reeds kon de heer Burger de mededeeling doen, dat er een definitieve toezegging is dat de jonge Zwitsersehe sprinter Hanni op 7 Juni te Amsterdam uitkomen zal. Dit wordt het eerste treffen tusschen Osendarp en Hanni, een duel op den korten afstand dat ook in verband met hun uitkomen in Berlijn met bijzondere belangstelling wordt tegemoet gezien. De heer Swaab de Beer voert onderhan delingen met enkele buitenlanders; hier over zullen nadere mededeelingen volgen. Het programma werd tenslotte als volgt samngesteld: 1.30 uur: wielrennen, sprint wedstrijd se ries over 1000 meter; 1.45 uur: athletiek, eindstrijd 100 meter heeren; 1.50 uur: athletiek, eindstrijd 400 meter heeren; 1.55 uur: athletiek, 1/4 Engelsche myl (804^ M.) heeren eindstrijd; 2.05 uur: wielrennen, sprintwedstrijden 1000 meter, eindstrijd; 2.15 uur: voetbal: Nederlandsch Bonds- elftalSparta (Praag); 3.003.15 uur: pauze. 3.15 uur: athletiek, 200 meter heeren eindstrijd; 3.20 uur: voetbal: tweede helft Ned. BondselftalSparta (Praag); 4.15 uur: wielrennen, 4000 meter, een rit; 4.25 uur: wielrennen, Olympische tan demwedstrijd 2000 meter; 4.35 uur: athletiek, 4 x 100 meter dames (eindstrijd); 4.40 uur: athletiek, 4 x 100 meter heeren (eindstrijd); 4.45 uur: wielrennen; 3000 meter, pun- tenwedstrijd; 5 uur: springconcours van Nederland- sche ruiters. LUCHTVAART DE „HINDENBURG" TERUG UIT AMERIKA. Hedenochtend kwart voor zes is de „Hin denburg" op het nieuwe vliegveld van Frankfort am Main geland. De tocht van Lakehurst naar Frankfort is in 49 uur 3 minuten volbracht. Te ongeveer 1 uur was het luchtschip de Scheldemond gepasseerd en het is over Eindhoven en Keulen naar Frankfort ge koerst. VLIEGTUIG VERBRAND. Tijdens een oefenvlucht is een Russisch militair vliegtuig in brand geraakt, toen het zich op 1000 meter hoogte bevond. De piloot slaagde erin te landen, doch hij is aan de bekomen brandwonden bezweken. AMY MOLLISON'S RECORDVLUCHT. Amy Mollison, is op haar thuisvlucht te Cairo aangekomen en heeft bij het aan breken van den dag de tocht voortgezet naar Athene. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT, (thuisr.) vertr. 13 Mei van Colombo. SIMALOER (thuisr.) vertr. 13 Mei van Londen naar Amsterdam. .KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AJAX arr. 12 Mei van Ceuta te Malaga. BACCHUS arr. 13 Mei van Malta te Rotterdam. RHEA arr. 13 Mei van Halmstad te Go thenburg. TELAMON vertr. 12 Mei van Iquitas naar Callao. TIBERIUS vertr. 12 Mei van Valencia naar Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LUN. NARENTA vertr. 13 Mei van Rotterdam naar Vancouver via Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGEMEMNON vertr. 12 Mei van Kobe naar Rotterdam. EURYMEDON arr. 12 Mei van Amster dam te Glasgow. ROTTERDAMSCHE LLOYD DJAMBI (thuisr.) pass. 13 Maart Kaap Born. PALEMBANG (thuisr.) pass. 13 Mei te Gibraltar. SIBAJAK vertr. 13 Mei van Rotterdam naar Batavia. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LUN. ALCIBA vertr. 13 Mei van Rotterdam naar Hamburg. EMZETCO LIJN. JONGE JACOBUS, Carthagena naar Londer, pass. 13 Mei Finisterre. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Gisteravond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden, be halve de heer D. F. E. Meerburg. De notulen van 9 en 18 Dec. 1935 en van 23 Januari worden vastgesteld. Punt 2 is mededeeling van ingekomen stukken, voornamelijk missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van geno men raadsbesluiten. Voorts een telegram van H. K. H. Prin ses Juliana, inhoudende een dankbetuiging voor het ontvangen telegram, namens de inwoners van Katwijk ter gelegenheid van Haar verjaardag. Vervolgens is aan de orde punt 3, vast stelling van het kohier der Straatbelas ting dienstjaar 1936 en het supplement ko hier dier straatbelasting, dienstjaar 1936. Het kohier 1936 wordt vastgesteld met als eindcijfer 62.769.58; het supplementko hier 1935 met 35.44 als eindcijfer. Z. h. st. vastgesteld. Punt 4 is een praeadvies van B. en W. met betrekking tot de door Ged. Staten geopperde bezwaren tegen het Raadsbesluit van 25 Maart 1.1. tot het aangaan van een geldleening, groot f 117.000.— van het Al- gemen Mijnwerkersfonds in Limburg. In de voorwaarden was opgenomen een be paling „dat alle belastingen, welke van de aflossingen of de rente zullen worden ge heven, ten laste van de gemeente zullen komen". Hiertegen hebben Ged. St. ern stige bedenkingen. Een lange correspon dentie is gevoerd met Ged. Staten. Dit College wil haar standpunt niet prijsgeven en genoemd Fonds wil de bepaling niet schrappen. En de gemeente kan niet an ders terecht dan tegen hoogere rente. Voor een soortgelijk geval te Maassluis hebben Ged. St. voor de Kroon moeten zwichten, weshalve B. en W. adviseeren aan Ged. St. te berichten dat de Raad zijn genomen besluit wenscht te handhaven en bij even- tueele niet-goedkeuring daarvan, bij de Kroon in hooger beroep wenscht te gaan. Conform besloten. Volgt punt 5, een voorstel tot verhuur van gronden aan de Katwijksche Voetbal vereniging „Quick Boys". Deze vereeni- ging heeft twee terreinen van de gemeente in huur voor 250.elk, is 500.in to- taal per jaar. „Quick Boys" vraagt echter verlaging en wil weer huren voor vijf ja- ren mits de huursom voor beide terreinen j 300.per jaar wordt, terwijl tevens ge- i vraagd wordt om voor het in orde brengen 1 der terreinen van gemeentewege een bij- j drage te mogen ontvangen van 200.i B. en W. hebben besprekingen gevoerd met „Quick Boys" en vernamen, dat de inkom- sten van Q. B. de laatste jaren nogal zijn I gedaald en stellen daarom voor aan den raad om de. huursom te brengen op 350.j per jaar, en voor het verbeteren van de terreinen een bijdrage te verleenen van 200.—. Na enkele opmerkingen conform beslo ten. Punt 6. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit d.d. 25 Maart 1.1. tot verhuur van grond aan Jac. Haasnoot. Het betreft het driehoekje grond bij den Molenweg. Haasnoot huurde dit voor den heer Jansen Koning te Voorschoten en vraagt om de huur van den grond eveneens ten name van den heer Koning te willen stellen. De raad heeft geen bezwaar en conform het voor stel van B. en W. wordt besloten. Punt 7 is een voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van gelden onder den naam van precariorechten. In deze verordening zijn enkele tarieven, die in de practijk bezwaren hebben gegeven, op een lager bedrag gebracht. Tegelijk is rekening gehouden met het adres van de heeren M. J. Lafeber en C. de Jong die bezwaren hebben ingebracht. De heer C. v. Tongeren is dankbaar, dat deze verordening op de helling is gekomen. Spr. betoogt, dat het belasten van zonne schermen niet te verdedigen is. De heer Van Rijn meent, dat de redactie van de verschillende artikelen nergens op lijkt. De heer L. v. d. Zwan zegt, dat men het niet overdreven moet voorstellen, dat er een fout is gemaakt. Spr. zou het op prijs stellen als het nieuwe concept alsnog door een commissie uit den Raad wordt behan deld. De heer C. v. Tongeren maakt er een voorstel van. De stemmen staakten 88, zoodat in de volgende vergadering her stemming zal plaats hebben. De lichttarieven. Aan de orde is dan punt 8, een voorstel tot wijziging der verordening, regelende de tarieven voor de levering van electrici- teit. Door vele electriciteitsafnemers wordt geklaagd, dat zij een te lage aansluit- waarde moeten kiezen om van het vast rechttarief voordeel te kunnen hebben. Als gevolg daarvan kunnen zij in de speruren slechts een beperkte hoeveelheid electriciteit afnemen, hetgeen voor hen veel bezwaar oplevert. Bij het instellen van de normen voor de aansluit waarde zat de bedoeling voor om het stroomverbruik zoo danig te regelen, dat in de speruren de maximumbelasting zoo laag mogelijk werd gehouden, omdat de gemeente per K.W. belasting 60. aan de Lichtfabrieken te Leiden moet be talen. In de practijk is evenwel gebleken, dat 20 pet. van de electriciteitsafnemers, n.l. de vastrechtgebruikers, meer dan 60 pet. van het bedrag der maximum K.W. belas ting betalen en dus de diversiteit veel grooter is dan destijds verwacht werd, zoo dat het thans mogelijk is om meer aan- sluitwaarde te geven. B. en W. geven den raad in overweging de tarieven zoodanig te wijzigen, dat de aansluitwaarde van 150 Watt wordt ge bracht op 200 Watt tegen 13.20 p. jaar en voor iedere 70 Watt meer (thans 50 Watt) 4.44 per jaar meer. B. en W. bieden den raad een concept-wijzigingsverordening aan. De heer C. v. Tongeren is dankbaar voor dit voorstel en gelooft dat dit zal leiden tot meer verbruik. Een schaduwzijde is, dat de krachtstroomgebruikers in doorsnee meer zullen gaan betalen, dan de licht stroomverbruikers, die vastrecht hebben. Wethouder Veltkamp zegt, dat nagegaan zal worden op welke manier aan deze wenschen tegemoet gekomen kan worden. Z. h. st. wordt het voorstel, aangenomen. De mogelijkheid van een zeehaven. Dan volgt als punt van bespreking punt 9 het voorstel tot het toekennen van een crediet voor het onderzoek naar de moge lijkheid van den aanleg van een zeehaven. Er bestaat altijd nog een „havencommis sie" en deze heeft voor deze zaak nog weer eens de aandacht gevraagd en wil een ver eenvoudigd plan met globale .kostenbere kening voor het aanleggen van zoo'n ha ven laten maken. B. en W. zeggen dat zij zich met het daarin vervatte standpunt kunnen vereenigen en zijn bereid na goed keuring door den raad voor dit onderzoek met plan f 500.beschikbaar te stellen. De heer M. v. d. Marei merkt op, dat hij niet wist, dat er een zeehavencommissie bestond. Spr. vraagt of het zeker is, dat er een zeehaven komt. Anders zijn de f 500 weggegooid geld. Wethouder Veltkamp zegt, dat de com missie een opdracht heeft van den Raad. Zal de commissie straks bij den raad ko men, dan moet men, vooral wat de kosten berekening betreft, met juiste gegevens komen. De voorzitter geeft nog een uitvoerige uiteenzetting. Niemand zal het ontkennen, dat voor Katwijk van buitengewoon belang is, dat er een zeehaven komt. Thans is het reeds zoo, dat de Katwijksche arbeiders, die jarenlang in de omliggende plaatsen gezochte werkkrachten waren, systema- I tisch uitgesloten worden, omdat in iedere gemeente de eigen werkloozen voorgaan. I Zal er in de toekomst van eenige blijvende J werkverruiming in de gemeente zelf spra- I ke kunnen zijn, dan moet in deze richting alles gedaan worden, wat maar mogelijk eel medewerking heeft de commissie Ook andere leden spreken in gelijken geest. Wethouder Dubbeldam toont aan, dat het toch altijd geld moet kosten. B. en W. zeg gen toe, met ijzeren stralen tot een kos ten van pl.m. 100.de schelpenvis- schers tegemoet te zullen komen. Hiermee gaat de raad accoord. De punten 12 en 13 betreffen oninbare belastingposten en wijziging van de be grootingen dienst 1935 en 1936, en gaan onder den hamer door. Punt 14. Voorstellen tot het verleenen van dispensatie van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening aan G. Haasnoot en Zonen, Jac. Haasnoot en P. Bekker. G. Haasnoot wil een houten loods bouwen op een perceel aan het P. H. Kanaal. Jac. Haasnoot wil stichten en in gebruik nemen voor 3 jaren een houten paviljoen aan den Wassenaarschen weg hoek Molen tuin weg, en P. Bekker wil een houten schuur ver plaatsen en verbouwen op het perceel Valkenb. weg 18. Accoord. Dan volgt als punt 15 een voorstel tot het instellen van beroep tegen een 2-tal besluiten van Ged. Staten inzake de Fi- nancieele Verhoudingswet. Wij zullen de lezers niet vermoeien met de lijst van cij fers, datums, Ministerieele besluiten,, be sluiten van Ged. Staten, enz. enz. Er zijn ondersteuningsgelden uitgeschakeld door Ged. Staten waarmee B. en W. zich niet vereenigen kunnen. Weshalve B. en W. voorstellen in beroep te gaan bij den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en van Financiën. Conform besloten. Punt 16, voorstel tot het laten rooien van boomen. De N.V. Leidsche Duinwater Mij. vraagt in den Noordelijken berm van den Molenweg een drietal boomen te mogen rooien omreden in die berm een nieuwen transportbuis moet worden gelegd. Beslo ten wordt dat de boomen op kosten der N.V. zullen worden gerooid. Na discussie z. h. st. aangenomen. Punt 17, voorstel tot vaststelling der ver ordening inzake arbeidsovereenkomsten. Ter voldoening aan het bepaalde in het 2e lid van art. 134 van de ambtenarenwet 1929 hebben B. en W. een verordening ontworpen regelende de gevallen waarin en de voorwaarden, waarop indienstne ming op arbeidsovereenkomsten naar bur gerlijk recht kan plaats hebben. Over dit onderwerp is het gevoelen van de diverse amtenaren- en werkliedenorganisaties in gewonnen. Aan meerdere verzoeken is te- reeds ondervonden. Het is een buitenge woon gering bedrag, waarvoor het bureau gemoet gekomen en met verschillende op- thans de berekeningen wil maken. Van i merkingen is rekening gehouden. B. en W. vroegere plannen is een dankbaar gebruik j stellen mitsdien den raad voor overeen- gemaakt. Anders zouden de kosten nog Mieraan^P nn+wprn-vprn veel hooger zijn. Nadat ook de heer L. v. d. Zwan, lid der commissie, nog een uiteenzetting heeft ge geven, wordt z. h. st. het crediet toege staan. Punt 10, voorstel tot het afkoopen van de jaarlijksche vergoeding ex. art. 205 L. 0., wet 1920 betreffende de Herv. Scholen 1, 2, 3, en 6. Bij de wet van 22 Febr. 1.1. is zulks mo gelijk gemaakt. De besturen der bijzon dere L. Scholen kunnen voor 1 Aug. 1936 om ter vervanging van de jaarlijksche ver goeding welke tot 1 Jan. 1936 was bepaald op 6,214 pet. van de geschatte waarde der gebouwen en terreinen een uitkeering ont vangen in eens gelijkstaande met 80 pet. van de genoemde waarde. 1 Jan. 1.1. is de rente teruggebracht op 5 pet. Het bestuur der Herv. scholen wenscht hiervan gebruik te maken voor de scholen I, n, III en VI. De geschatte waarde is thans f 76809, de afkoopsom dus 61.447.20. B. en W. mee- nen dat inwilliging van het verzoek tot een niet onbeteekenend voordeel van de gemeente zal leiden en stellen mitsdien voor aldus te besluiten. Na enkele opmerkingen goedgekeurd. Punt 11, praeadvies op het voorstel van enkele raadsleden met betrekking tot de verbetering van den oprit ten Noorden van het Uitwateringskanaal. B. en W. hebben een en ander laten on derzoeken en berekenen. Bij een uitvoe ring in beton over de geheele lengte, pl.m. 140 M., ter dikte van 20 c.M. zullen de kos ten 1500.bedragen. In verband met deze hooge uitgaven meenen B. en W. dat onder de huidige tijdsomstandigheden van het maken van zoodanigen oprit aldaar behoort te worden afgezien. Voorts achten B. en W. het feit, dat de desbetreffende grond geen eigendom der gemeente is, mede een bezwaar voor de inwilliging van het verzoek. Dit college adviseert daarom afwijzend te beschikken. De heer M. v. d. Marei één der voor stellers spreekt zijn verwondering uit over dit praeadvies. Het is nooit de bedoe ling der voorstellers geweest, hier een moderne oprit te doen aanleggen. Als men over een lengte van 60 M. houten stralen legt, behoeft het niets te kosten, en is er verlichting voor mensch en dier. komstig bijgaande ontwerp-verordening te besluiten. De heer van 't Wout meent, dat de ver ordening niet in het belang is van de ar beiders en kan er zijn stem niet aan geven. De voorzitter toont aan, dat er juist een groote verbetering komt, voor die arbei ders, die korter dan een jaar en langer dan een maand in dienst komen. Bij ziekte b.v. krijgt men een half jaar het volle loon uitbetaald. Z. h. st. wordt conform besloten. Dan krijgt op verzoek de heer Joh. Schoneveld gelegenheid om te bespreken de afrastering op het strand. Spr. meent, dat de nieuwe afrastering, groot nadeel brengt voor het badbedrijf en dus ook voor de badplaats. In plaats, dat de afrastering verder teruggebracht is, is op sommige plaatsen 6 tot 12 M. van het strand afge nomen. Ook de heer C. v. Tongeren spreekt van ongeveer 10 M. en van een verzoek van V. V. V. Wethouder Dubbeldam zegt, dat de genoemde getallen absoluut onjuist zijn. Op zijn hoogst ongeveer 3 M. Er zijn zelfs plaatsen, dat de afrastering achteruit gezet is. De voorzitter ligt dit nog nader toe. Door de afrastering en het beplanten met helm is een betere glooiing verkregen. Op één plaats is juist vandaag de afrastering te ruggebracht, zoodat B. en W. van meening zijn, dat de toestand thans goed is. Mocht in het seizoen blijken, dat er verandering noodig is, dan zal dat natuurlijk geschie den. De heer Schoneveld is niet bevredigd. Er volgt een langdurige bespreking, waarna de heer Schoneveld een motie indient, waarin B. en W. uitgenoodigt worden, de oude toestand te. herstellen. Ook over deze motie ontstaat weer discussie. Tot ten slotte de heer P. Guijt het voor stel doet, de afrastering te zetten tegen den voet der duinen. Dit voorstel wordt met 115 st. aangenomen. Tegen waren de beide wethouders en de heeren v. d. Zwan, Lodder en Grimbergen. Na rondvraag sluiting met dankgebed. Uit Leiden vertrokken. Raden Mas Ariono, den Haag, v. Aer- senstr. 50 J. v. d. Berg, den Haag, van Zeggelenlaan 111 G. C. v. Beukering, Voorschoten, Leidscheweg 103 M. v. Beusekom, Oegstgeest, L. de Colignylaan 7 G. A. Blij leven, Nieuw veen, Johannes- stichting A. C. A. LahnsteinBoer, Alk maar, Laat 149 M. B. Boks, Velp, Beek straat 21 J. Bool en fam., Enschede, Haaksbergerstr. 236 M. W. JutteBrie- jer, Rijswijk Z.-H., Vondellaan 1 A. A. v. d. Burg, Geldermalsen, Stationsweg C 73 Wed. W. G. v. d. Akker—du Celliée Muller, den Haag, Perziklaan 60 M. J. Nou wensDevilee, Oegstgeest, Rhijng. straatweg 94 J. Eikerbout en fam., Haar lem, Cronjéstr. 123 rd P. M. Fisser, Am sterdam, Leidschekruisstr. 20 L. A. v. Giezen, Dordrecht, Kasperspad 47 J. Hagen, Zoeterwoude, Vlietweg E 25 A. A. v. Hattum, den Haag, Clebesstr. 5 H. M. Hollebeek, Eefden, café de Sluis J. L. v. Houten, Voorschoten, Voorstr. 16 M. M. Korenhof, Haarlem, Cruqiusstr 12 A. M. van TolLaterveer, Oegstgeest, H. Morschweg 38 W. P. J. Lignac, den Haag, Ln. v. Meerdervoort 647 G. J. Lobs, Gorinchem, KI. Haarschekade 22 M. FreriksLugters, Laren, woonwagen W. A. v. d. Meer, Zaandam, Westzij W. H. v. d. Meulen, Valkenburg, Valkenb.weg D 122 M. de Nie, Ermelo, Kon. Emma- laan 270 M. F. Retel, den Haag, BI. Ka merlaan 9 K. v. Rijn, Katwijk, de Waal Malefijtstr. Ill I. M. Schülz, Her vest Dorsten A. v. Vegten, Koudekerk, Hooge waard B 63 S. L. Verhaard, den Haag, W. de Zwijgerlaan 31 G. Vos, En schede, Haaksbergerstr. 236 P. Wassen- burg, Haarlem, Cronjéstr. 123 rd. L. H. Wessels, Berlijn. Te Leiden gevestigd J. J. Abspoed, Doezastraat 41 G. Al- bers, verpleegster, Rijnsb.weg 10. Wed. C. PeekAlkemade, Haarlemmerstr. 122a M. SilvesterBaart en fam., huishoud ster, Haverstr. 29 J. A. Backer, Lange- brug 60. Wed. C. RoestBaggerman, v. t Hoffstraat 14 Wed. A. W. HotzBeijer Rijnhb.weg 75a K. LissenburgBoer, Gasstraat 80 G. Bonefaas, kinderjuffr., Rijnsb.weg 94 A. A. Boussen en fam., letterzetter, Gasstr. 42 J. A. Brinks, on derwijzer, Vliet 4 F. E. C. Cremers, dienstbode, H. Rijndijk 27 J. L. Chr. De- mets, journalist, Maredijk 15 F. W. v. Deventer en fam., los werkman, Meisjes poort 3 J. P. J. M. Driessen, goudsmid, Breestraat 95 J. Th. v. Duuren, expedi teur, Oude Rijn *96 S. D. Duijverman en fam., off. adm. 2e kl. Ka M., J. v. Goyen- kade 43 Chr. H. Dijsselblom en fam., contr. beam. N.S., Alexanderstraat 21 A v. Ek en fam., onderwijzer, Wassstraat 14 J. Faas en fam., tuinder, Levendaal der 42 E. E. F. Folkard von Scherling, antiquair, Bilderdijkstraat 2. B. van Heel, Oegstgeesterlaan 5 Th. Heijneman dienstbode, Geeregr. 4 C. A. Hooijmans en fam., kantoorbed., H. de Grootstra 13 W. M. Hopper, verpleegster, Leeuwerikstr. 12 C. P. J. Kraan, dienstbode, Lijster straat 1 M. Kruijt, dienstbode, Mariën- poelstraat la H. W. Kunst en fam., che micus, Rijnsb.weg 75a Th. P. Loosjes, bibliothecaris, Oegstgeesterlaan 16a M. Lotte, Vestestraat 57 J. B 7 Mader, Lan- gebrug 51 W. Metz, Oegstgeesterlaan 13 A. Noach, J. de Wittstr. 20 J. Nolten, Roodborststraat 50 C. C. v. Noord, win- keljuffr., Doezastraat 19 P. van Noort, Hoogewoerd 122 A. G. Nijhuis, hulp in de huish., Mare 52 A. E. Paeper, dienst bode, Hoogewoerd 165 J. W. H. Pufkus, banketbakker, Beestenmarkt 46 S. Rie- mens, hulpprediker, Cobetstraat 26 W. H. Ruffelse en fam., handelsagent, Utr. Veer 1 J. Wijtsmade Ruiter, Hansen straat 101a A. Rijlaarsdam, boterhande- laar, R. Visscherstraat 38a P. Rijlaars dam, monteur, Utr. Jaagpad 93 A. v. Rijn, wachtm. capitulant, Garnizoen J. v. Schelven, verpleegster, Hooigr. 38 L. Sjardin, Plantsoen 81 J, Sluis, dienstbode Rijnsb.weg 25 H. A. Smits, dienstbode, Raamsteeg 5 W. B. Stipdonk, dienst bode, Vliet 41 J. H. van Veen en fam., expediteur, v. Brederostraat 1 Ch. v. d. Velde, Stationsweg 45 A. J. Vogelaar, chauffeur, Hansenstraat 51 Wed. C. M. RuijtenVoorham en fam., Bakh. Roze- boomstraat 13. GOSDS tfSGSN 3HSNQSÏI VSLVAAüT ~W T00NTJE VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 15. Daar had Toontje wel ooren naar. Hij kocht de ijzeren ballen op en legde ze voor zijn tentje neer tot er klanten kwamen. „Een cent een gooi" riep Toontje zoo hard hij kon." De eerste klant die kwam gooide met de zware ijzeren bal len het heele tentje in elkaar. De laatste bol kwam echter in het oog van een meneer terecht." 16. De meneer die den ijzeren bol tegen zijn oog kreeg was natuurlijk erg boos en wilde Toontje een pak slaag geven. Gelukkig kwam Toontje op de gedachte den verbol gen man drie briefjes van duizend gulden te geven. Nu was de man heelemaal niet boos meer. IntegendeelToontje mocht nu tegen zijn andere oog ook nog een ijzeren bal gooien.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10