5PORT 5PEL NEDERLAND-FRANKRIJK VOOR DEN DAVISBEKER MAANDAG 11 MEI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 rWnDA6 BWOE-QSEL LAWNTENNIS Timmer wint, Hughan verliest zijn enkelspel Het dubbelspel voor Frankrijk. DE ENKELSPELEN. Zaterdagmiddag is op het centre-court van de M.E.T.S.banen te Scheveningen een aanvang gemaakt met den wedstrijd Ne derlandFrankrijk voor de Davis-Cup. On danks het dreigende weer was het publiek in vrij grooten getale opgekomen en voor al de lagere rangen waren goed bezet. De resultaten van de beide enkelspelen van den eersten dag waren: Hughan (Nederland) verliest van Destre- imeau (Frankrijk) 46, 63, 36, 64, 1—6. Timmer (Nederland) wint van Boussus (Frankrijk) 63, 63, 61. Stand na den eersten dag 11. Begonnen werd met de partij Hughan Destremeau, die een zeer spannend en in- terresant verloop "had. Onze landgenoot gaf uitstekend partij, maar de Franschman won ten slotte na vijf sets. De tweede partij van den eersten dag was die tusschen Timmer en Bousses, een partij waar zeer veel van afhing, want wilde Ne derland in de volgende ronde komen, dan moest Timmer zeker zijn beide enkelspelen winnen. Timmer oegon te serveeren en sloeg na 015 direct twee goede services, die doel- troffen. Na een lange ralley waarin hij-het tempo trachtte te vertragen, maakte Bous sus gelijk, maar hij kon niet verhinderen, dat de eerste game aan den Hollander kwam. Timmer was er direct goed in, wat bleek bij de service van Boussus, waarop onze landgenoot goede returns had, zoodat hij op 400 kwam, om via 3040 na groo- te vastheid en zuivere backhands op 20 ite komen. In de volgende game bracht een goede smash hem op 400 en met een prachtige dropshot scoorde Timmer de derde game (3o). Op 3040 in Timmer's voordeel ging een fraai gesneden forehand enkele centimeters out en via deuce kwam de Franschman aan zijn eerste game (31). Ook Timmer had vervolgens tweemaal ge luk met een bandballetje om via 4030 de game te winnen (4—1). Timmer won hier na weer de service van Boussus, om fraai op 51 te komen. In de zevende game werd Timmer eenige malen fraai door den Franschman gepasseerd en het werd 52. Op de service van Boussus kreeg Tim mer op 1040 twee setpoints, die allebei teniet gingen, de eerste door uitslaan van Timmer, de tweede door een smash van Boussus. De Franschman kwam na een lange fraaie ralley voor te staan door een nettoalletje, en won door uitslaan van Tim mer (5—3). Na 30—0 in volgende game, sloeg Tim mer zijn eerste üouble fault, doch met een prachtige volley herstelde hy zich, om op nieuw twee setpoints te krijgen. Weer ging de eerste verloren door uitslaan, doch hier na bracht een prachtig gesneden backhand hem de set met 6—3. De tweede set begon- met de service van Boussus, die door grootere vlugheid, op loopend de game won (01). Door grootere pressie, vooral op de back handhoek van Boussus, wist Timmer met zeer goed spel zijn service-game te winnen (11). Hij was ei echter even uit en Bous sus kwam op 12. In vastheid op de baseline was Timmer iets sterker, maar toen hij naar voren kwam, werd hij telkens gepasseerd. Dit in ziende bleef hij meer achterin en won door zijn betere backhand de vierde game (22). Het bleef een spel van groote vaart, waarin vastheid den doorslag gaf, bij tel kens lange ralley's. Fraai passeerend wist Timmer de service van Boussus te breken om op 32 te komen. Telkens probeerde Boussus door drop- shots het tempo van Timmer te breken, waarin hij echter slechts een enkele maal slaagde. Op Timmer's service kreeg men hierna een prachtige game met brillant spel vah beiden, en na twee maal deuce kwam Timmer door fraai passeeren op 42. Ook de volley werd bij Timmer beter en bracht hem eenige malen succes, zoodat hy opnieuw de service game van Boussus won en op 52 ie wam. Vier games achter een voor onze landgenoot dus. Door enkele kleine verschillen in lengte en een double fault ging hierna de service van Timmers verloren (53), en vervol gens scoorde Boussus een paar aces ver biuten bereik van Timmer. Deze kwam ech ter toch nog op 3040, set point dus, om vervolgens de tweede set eveneens met 63 te winnen. In de derde set was Timmer er op zijn service direct geweldig in. Hij kwam op 400. Oploopen werd hem even noodlot- tie, maar hij won toch via 4030 de eerste game (10). Veelvuldiger ging Boussus de dropshot toepassen, steeds maar Timmer naar voren lokkend, met de bedoeling hem dan te pas seeren. Dat lukte eenige malen, waardoor het 11 werd. In zeer snel tempo scoorde Timmer dan, zoodat hij ook deze game won (2—1). In zijn service game was Boussus even meester van de situatie, doch met een prachtige forehand passeerde Timmer twee maal om op deuce te komen en fraai de game te winnen (31). Hierna ging de strijd opnieuw gelijk op, met prachtig spel van beide kanten en op nieuw werd het deuce, waarna Timmer door missen van Boussus, de game won en het was 41. Boussus had succes, toen hij Timmer naar het net lokte, doch door grootere vastheid hrestelde de Hollander zich om fraai de game te winnen (51). 'Timmer kwam hierna op 4015 met twee matchpoints dus, en met een prach tige pass benutte hij reeds de eerste om daarmede, onder donderend applaus de set met 61 en daarmee de match te winnen. De stand na den eersten dag was dus 11, en men kan over het spel van onze beide landgenooten zeer tevreden zijn al lijkt de kans voor Hughan tegen Boussus niet groot. HET DUBBELSPEL. Met den vorm, waarin Timmer Zaterdag tegen Boussus gespeeld had, was het dub belspel bij een eenigszins op dreef zijnden Karsten, niet bij voorbaat verloren. Dat was de algemeene opinie, die een menigte van ruim 4000 toeschouwers Zondagmiddag naar de M.E.T.S. banen te Scheveningen had gelokt voor het dubbelspel van den Davis Cup-wedstrijd van Nederland tegen het sterke Frankrijk. De eerste dag van den wedstrijd moge dan een gloriedag in de geschiedenis van den Nederlandschen Lawntennis Bond zijn geweest, den twee den dag stond toch een débacle niet by voorbaat vast. Het begon met de service met Karsten, waarop het tot deuce gelijk opging, waar bij Karsten twee volley's in het net sloeg, hetgeen hem door Timmer na deuce nage daan werd, waarop Bernhard vrij fortuin lijk het winnende punt voor de eerste game scoorde (0—1). De service van Bernhard blijkt dan voor de onzen moeilijkheden op te leveren en op love wint de Franschman de game (02). Dan gaat het beter op Timmer's service, die door goed serveeren en prachtige uit buiting van de openingen in het midden met goed volleeren, door de onzen gewon nen wordt (12). Met prachtige passings van Timmer komen de Franschen in de servicegame van Borotra op 030, doch zij herstellen zich snel en winnen de game door zeer sterk spel 13. De service van Karsten is niet slecht en brengt een gelijk opgaanden strijd tot deuce, waarna Bernhard een opening be nut, en Borotra in het net slaat. Dan komen de Franschen door betere ground strokes echter op 14. Ook de service van Bern hard gaat even gelijk op, doch twee mis sers van Timmer en Karsten brengen 15. Het merkwaardige is, da,t het spel van Bernhard ten minste zoo sterk is als dat van Borotra en dat bezorgt den Franschen op de service van Timmer dan ook de eer ste set met 16. In den tweeden set wordt het 04. De Franschen bulten de zwakke plek by ons goed uit en spelen bijna alles op Karsten. Als zij op Timmer spelen, wordt hun dit bijna steeds noodlottig, zooals blijkt in de volgende service-game van Borotra, die Timmer via 3040 wint door sterke drives zoowel forehand als backhand (14). Toch doet Karsten dikwijls ook goede dingen, maar hy wisselt ze teveel met mis sers af. Jammer, dat op Timmer's service na 4015 de Franschen ophalen tot deuce, doch door missen van Borotra krijgen we deze belangrijke game toch. (24). Dan wordt het 2—5, 3—5 en tenslotte 3—6. Timmer's service geeft ons na 4015 de leiding in de derde set (10). Borotra's service is dan wel zeer sterk, maar na 300 heeft Timmer een prachtige ground stroke en een double fault van Borotra brengt 3030, waarna deuce. Een prachtige pas sing van Karsten brengt opnieuw deuce, doch dan wint Borotra de game en het Is 1—1. Goed werk van Karsten en diens service game geeft ons met 21 opnieuw de lei ding. Van 22 wordt het dan 24, 34, 35, 45 ij weer is de stand gelijk (55). Het spel stijgt tot groote hoogte en het publiek is enthousiast. Vooral als Karsten dan in zijn service game op 4015 komt, maar via deuce gaat de game door boter volleeren, nu van Borotra, verloren. (5—6). In de service game van Bernhard krijgt deze via zijn racket een harden bal in het gezicht, maar hij kan verder spelen. Op nieuw wordt het deuce. Een prachtige pas sing van Timmer levert advantage Holland op en als Borotra uitslaat is het 66. Tim mer serveert dan weer zeer goed, hetgeen 4015 oplevert en met een mooie volley door het midden, de game. Holland leidt met 76. Nog steeds is er een kansje. Dan neemt Borotra in zijn service game het initiatief meer in handen. Hij komt op 4015, doch Timmer weet deuce te ma ken. We krijgen een set point, doch deze gaat te niet door het uitslaan van Karsten; weer een set point, weer slaat Karsten uit; ■weer een set point en nu is de return van Karsten te slap. Opnieuw krijgen we een set point op een mooie drive van Timmer en met een prachtige drive van het midden wint Holland de set met 86. De stand is 12 en nog is alles mogelyk. De Franschen spannen zich ten uiterste in en spoedig is het 04. Het voileeren der Hollanders wordt dan iets beter en als Karsten ten slote een ace scoort, winnen de onzen hun eerste game in deze set (14). Bernhard's service blykt dan weer een machtig wapen, te machtig voor Karsten althans en het is in no time 15. Timmer komt door sterk spel in zijn service game met voor hem een ongekend goede service op 4015, waarop Borotra een volley in het net slaat (25). Borotra serveert; hij zet er alles op, komt op 300, maar de onzen maken ge lijk. Dan gaat een return van Timmer ra kelings uit en als Borotra dan een ace van een service scoort, hebben de Franschen de match met 31 gewonnen (6-1, 63, 68, 6—2). De stand van den wedstrijd Nederland Frankrijk is thans dus 12 ten gunste van Frankrijk, en de beide enkelspelen op he den zullen dus het eindresultaat moeten brengen. Dan speelt Hughan tegen Bous sus en Timmer tegen Demestreau. Een uit eindelijke 32 zege der Franschen ligt wel het meest in de lyn der verwachtingen. De tenniswedstrijden Nederland-Frankrijk ooi de Davit-Cup - Een kijkje tjjdem de partij dubbelspel Karsten-Timmer tegen Borotra-Bernard, welke onder enorme beienpsteHmp op de M.E.T.S.-benen pleats vood KEUZEWEDSTRIJDEN IN OLYMPIA- JOLLEN. De vijf candidaten voor de laatste wedstrijden. Zaterdagmiddag werden de keuzewed^ strijden in de klassen der Olympiajollen op de Kagerplassen voortgezet. De stand is: 1. Borgerhof Mulder 17.4 pnt.; 2. Kagchelland 15.8 pnt.; 3. de Jong 13.8 pnt.; 4. Jan Maas 11.4 pnt.; 5. Van de Stadt 10.4 pnt.; 6. Van der Valk 10.4 pnt.; 7. Honingh 8.8 pnt.; 8. Nolles 7.2 pnt.; 9. Lem- stra 5.8 pint. De eerste race op den Zaterdagmiddag, de negende van de keuzeserie op de Kager plassen, werd gezeild bij een aardig bries je uit het Noorden. Ten einde wat meer in den wind te krijgen werd het rak Zwei- landNorremeer twee keer gevaren en kwam het rak NorremeerDieperpoel te vervallen. Het werd overigens weer een onbestreden overwinning van Borgerhoff Mulder. De strijd beperkte zich voorname lijk om de tweede plaats tusschen Jan Maas en Kagchelland. De uitslag werd ten slotte: 1. Borgerhoff Mulder; 2. Kagchelland;3. Jan Maas; 4. Lemstra; 5. Honingh. De volgende race werd gezeild bij een wat noordelijker wind en in een dichten mist. Er was ditmaal wisseling te over in het veld. Aanvankelijk had van der Valk de leiding maar deze moest die op het laat ste kruisrak afstaan aan van de Stadt, die op zijn beurt weer werd verdrongen door Honingh. De uitslag werd: 1. Honingh; 2. Nolles; 3. van de Stadt; 4. de Jong; 5. van der Valk. Ook gisteren moesten nog twee wedstrij den gezeild worden. Het zag er weinig belovend uit, toen de wedstrijden werden voortgezet. Het was somber met regen dreigend weer, maar het grootste bezwaar scheen het tekort aan wind te zullen worden. Toch viel 't nog mee HOCKEY Duitschland-Nederland 5-2. Een fraaie wedstrijd. Meer dan 4000 toeschouwers woonden gisteren te Hannover den 13den landen- wedstrijd hockey tusschen Duitschland en Nederland bij. Het is een fraaie wedstrijd geworden, die door de Duitschers met 52 gewonnen werd. Heeds na 7 minuten nam Duitschland door een schot van Kurt Weiss de leiding, doch na een ruim kwartier was de gelijkmaker er reeds, toen doelman Warnholtz een hard, door van den Berg ingeschoten bal niet kon houden. Enkele minuten later slaagde Schnitger er ral fa in Nederland de leiding te geven, toen hy een straf corner wist in te schietén. Direct na de beginbully ging Duitschland echter op het HoLLandsche doel af. Ook daar ontstond een straf corner. Doelman de Looper hield het schot van Weiss er-uit, maar de bal kwam by Keler, die onhoud baar inknalde. (22). En niet lang daarna was het Messner, die Duitschland de leiding hergaf. Sparen- berg verdween wegens een blessure, doch kon toch in de tweede helft weer meespe len. In de tweede helft verkreeg Duitschland zijn vierde doelpunt op dezelfde wijze, zooals Nederland het eerste had gemaakt'. De Looper wilde een schot van Hamel houden, het was echter zoo hard, dat het balletje in het doel rolde (4—2). Kort daarop nam Weiss wederom een straf corner, doch deze kon de Looper hou den. De Waal werd in het gelaat gewond, doch nadat hij verzorgd was, kon hy weer verder spelen. Zeven minuten voor het emde scoorde Weiss het vijfde Duitsche doelpunt. De Looper was uitgeloopen en de Duitsche midvoor kon gemakkelijk sco ren. Nog volgden twee straf corners' voor Nederland van een „lange" voor Duitsch land en dan was het einde daar. Duitsch land heeft de overwinning wel verdiend, al vonden wij de score te hoog. Zander en Kemmer waren betrouwbare backs, Huff- mann viel tegen. In het Nederlandsche elf tal was doelverdediger de Looper uitste kend. Hij heeft Nederland behoed voor een grootere nederlaag. Tresling schitterde in de verdediging, de halflinie voldeed goed, terwyl in de voorhoede oi. de linkervleu gel het beste deel vormde. Het lichte briesje haalde in vlagen soms 4 meter per seconde. Kagchelland oegon slecht. Hy startte te vroeg en werd teruggeroepen, hetgeen hem aanvankelijk een grooten achterstand gaf. Van der Valk nam de leiding en hij behield die tot na den Dieperpoel. Toen maakte hij de fout om die Jong los te laten en dat werd hem noodlottig. Jan Maas zeilde in deze race wat erg avontuurlijk en kwam er niet aan te pas. De uitslag werdi: 1. de Jong; 2. Kagchelland; 3. van de Stadt; 4. van der Valk; 5. Jan Maas. In de laatste race kregen wij een veld van zes deelnemers, daar Jan Maas ge legenheid kreeg een wedstrijd van verleden, week, toen hy zich niet fit voelde, opnieuw te zeilen. Het briesje had een beetje door gezet, maar in tegenstelling van 's ochtends was er weinig of geen spanning, zelfs niet op de kruisrakken. Van de Stadt werd teruggeroepen voor te vroeg starten en dat scheelde hem al direct een eind. Hij wist zich echter toch nog eenige plaatsen op te werken, ten koste van Honingh en Borger hoff Mulder, welke laatste een zeer slechte race zeilde. Aanvankelijk had Lemstra de leiding, maar op het eerste kruisrak liep Jan Maas hem al voorbij. Veel wisseling was er in het veld niet en de uitslag werd: 1. Jan Maas; 2. Lemstra; 3. Nolles; 4. van de Stadt; 5. Honigh; 6. Borgerhoff Mulder. Alle Olympische candidaten hadden nu zes races gevaren, waarvan de slechtste niet meetelde voor den eindstand. Deze werd nu: 1. Borgerhoff Mulder, 22.4 pnt.; 2. Kagchelland 21.4 pnt.; 3. de Jong 18.8 pnt.; 4. Jan Maas 18 pnt.; 5. van de Stadt 17.4 pnt.; 6. Honingh 15.8 pnt; 7. Nolles 15.2 pnt.; 8. van der Valk 12.4 pnt.; 9. Lem stra 11.8 pnt. De eerste vyf zeilers zullen dus in de definitieve keuze wedstrijden op 27 en 28 Juni op het Buiten Y te A'dam moeten uit maken, wie Nederland zal vertegenwoor digen in Kiel en wie plaatsvervanger zal zijn. OLYMPISCHE SPELEN 5116 ACTIEVEN TE BERLIJN. Niet minder dan 5116 actieve deelnemers zullen in de verschillende Olympische ge bouwen en huizen te Berlijn worden on dergebracht. Van dit aantal komen 4370 heeren in het Olympisch dorp, 324 dames zullen in het Frauenheim worden onder gebracht, terwijl in het slot Koepenick bij Gruenau 422 roeiers en kanoërs zullen overnachten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5